Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-01-16 09:14

Svetimas wrote:
2023-01-13 21:37
Pagal Liongino kategoriškos ir emocingos retorikos "logiką", tavo paaiškinimai beprasmiai. Nėra rezultato - vadinasi kauniečiai nevykėliai.
Na man tikrai būtų sunku įrodyti, kad kauniečiai yra visiški nevykėliai, todėl turbūt teks pripažinti, kad ir rusų opozicija yra labai vykusi, efektyvi ir įtakinga. Well played.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-01-16 13:26

Lionginas wrote: Noriu, kad visi matytų, kad juoda yra juoda, o balta yra balta
Aš irgi noriu, kad žmonės suvoktų paprastus dalykus, deja, iki dabar yra perdozavusių moralinio reliatyvizmo ar tolerastijos ar kokio bieso, bet netrūksta verkiančių dėl vargšų rusų ir laikančių juos niekuo nekaltais, nes „diktatūra“. Dalis jų aišku gauna rublių už tai, kad drumstų vandenį kur jis yra skaidrus, dalis drumsčia iš ideologinių paskatų, neapykantos JAV ar vakarams apskritai, bet dalis ir nuoširdžiai įsitikinę, kad rusai yra geri žmonės tik vargšus Putinas laiko užspaudęs.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-01-16 14:13

Seianus wrote:
2023-01-16 13:26
netrūksta verkiančių dėl vargšų rusų
Šitas mane kaip reikiant glumina. Pavyzdžiui, matau nemažai rusų youtuberių, kurie bėgo nuo mobilizacijos, dabar vaikšto į restoranus Gruzijoje, lanko vandens parkus Dubajuje ir panašiai. O komentaruose liejasi užuojauta, oi kiek daug tau teko patirti, kaip tu nusipelnei poilsio ir t.t. Dalis vakariečių rusams tiesiog simp'ina. Turiu nuojautą, kad tie eiliniai rusai liks šitoje situacijoje labiausiai nukentėję. Nu panašiai kaip nuo Stalino represijų. Yra nemažai žmonių, kurie sako, nu jo, skriaudė Stalinas visas tautas, bet kas labiausiai nukentėjo? Ogi patys rusai. Daug kas šitą šūdą skleidžia, įskaitant lietuvius. Bus tas pats ir čia. Nu pagriovė biškį ten ukrainiečiams namukus, didelio daikto, Europa padės atstatyti. Va labiausiai tai patys rusai nukentėjo.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-01-20 19:00

Raganiaus priešistorė Blood Origins - oficialiai prasčiausiai žiūrovų įvertintas Netflix serialas istorijoje. Kas būna, kai adaptuoti gerą kūrinį patiki grupelei priedurnių tolerastų. Įvertinimas šūdinas, pagrindinis aktorius neapsikentęs projektą paliko, tačiau bent jau savo diversity pasidžiaugti galės.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-01-28 13:04

Seianus wrote:
2023-01-10 09:18
Gal koks iš prigimties vergiško mentaliteto kaunietis ir balsuotų už žmogų, norintį reguliuoti, kada ką galima apsipirkinėti. Aš ne. Bet kokio puritoniško draudimo palaikymas ar iniciavimas pretty much užtikrina, kad tas žmogus mano balso gyvenime negaus. Tokie reguliuotojai nusipelno plytos į snukį o ne balso, deja plytos irgi negaus, nes draudžia LR įstatymai, ta jų dalis, kurią gerbiu. Palikti Verygą be plytos į snukį ir yra tas mažesnis blogis ir kompromisas, iki kurio nusileidžiu. Bet ne žemiau.
Šiaip Veryga kai kuriuos kauniečius čia retoriškai išdūrinėja, nes normalioje valstybėje ir pakankamai pilietiškoje visuomenėje meras neturi realistiškų formalių galių įvedinėti tokių draudimų mieste, net jei ir panorėtų. Nes tai irgi riboja šalies įstatymai (įskaitant ir tą pačią šais laikais visokių "vatnikinių" antivakserių ar pan. linksniuojamą Konstituciją). O jeigu ir pabandytų, tai paprasčiausia byla teisme iš kokio kauniečio tokius mero "potvarkius" nucancelintų.

Buvo irgi ir pas mus Vilniuje kažkada toks savotiškos "komunistinės" pakraipos ir mąstysenos meras Imbrasas. Bandė jis būdamas meru kažkada savo rinkėjus pradžiuginti žinia, kad Viniuje niekada nebus "gėjų eitynių" (nors iki tada jų ir nebuvo įvykę; debilai, beje, vadindavo jas tada "gėjų paradais"), nes neva su kažkokiais "miesto švaros" potvarkiais tai uždraudė.

Beje, ar tik ne tu esi kažkada pasakojęs, kad tau neverta gaišti laiko ir dalyvauti rinkimuose, nes paskirų žmonių balsas realiai nieko nelemia. Maždaug rinkimams skirtą laiką rinkimų dieną galima kažkaip sau daug naudingiau išnaudot? Gal jau kiek pasikeitė tavo "filosofija" šituo klausimu per tą laiką?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-01-28 13:07

Lionginas wrote:
2023-01-16 09:14
Svetimas wrote:
2023-01-13 21:37
Pagal Liongino kategoriškos ir emocingos retorikos "logiką", tavo paaiškinimai beprasmiai. Nėra rezultato - vadinasi kauniečiai nevykėliai.
Na man tikrai būtų sunku įrodyti, kad kauniečiai yra visiški nevykėliai, todėl turbūt teks pripažinti, kad ir rusų opozicija yra labai vykusi, efektyvi ir įtakinga. Well played.
Nesupratai. Tikrai ne tokią žinutę norėjau iškomunikuoti. Aš tokiais pigiais diskusiniais triukais dėl kokios nors debiliškos diskusinės "pergalės" neužsiimu. Nepatinka, kai taip nuvertini savo pašnekovus.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-01-28 13:09

Svetimas wrote: Šiaip Veryga kai kuriuos kauniečius čia retoriškai išdūrinėja, nes normalioje valstybėje ir pakankamai pilietiškoje visuomenėje meras neturi realistiškų formalių galių įvedinėti tokių draudimų mieste, net jei ir panorėtų.
Bet jis ar jo partija jau įvedė Lietuvos mastu, man to užtenka.
Beje, ar tik ne tu esi kažkada pasakojęs, kad tau neverta gaišti laiko ir dalyvauti rinkimuose, nes paskirų žmonių balsas realiai nieko nelemia. Maždaug rinkimams skirtą laiką rinkimų dieną galima kažkaip sau daug naudingiau išnaudot? Gal jau kiek pasikeitė tavo "filosofija" šituo klausimu per tą laiką?
Kažkada ir į vystyklus esu daręs. Bet šiuo konkrečiu ateinančių rinkimų atveju, deja, būtent tokia nuomonė turbūt praktiškiausia. Su sąlyga, kad tuo metu išvis dar būsiu Kaune.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-01-28 13:10

Seianus wrote:
2023-01-16 13:26
[...]bet dalis ir nuoširdžiai įsitikinę, kad rusai yra geri žmonės[...]
Aš irgi norėčiau, kad dalis "humanitarų" suprastų statistinius įvertinimus, koncepcijas ar logiką. Bet, deja, nesupranta.
Ypač kai dalį tų žmonių tam tikri "karo isterijos" atgarsiai užkabina. Pavyzdžiui, buvo kažkokiame konservatorių burbule kilęs pasipiktinimų šaršalas, kai kažkokia moteriškė įkišo nosį ir paklausė, kur galėtų rasti kokį neblogą rusų kalbos mokytoją savo vaikui.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-01-28 13:16

„Karo isterija“ vadini kaip suprantu perdėtą žmonių reakciją į gerų rusų vykdomą miestų bombardavimą, žmonių įskaitant vaikus žudymą, kankinimą, prievartavimus, grobimus ir deportacijas?
Pavyzdžiui, buvo kažkokiame konservatorių burbule kilęs pasipiktinimų šaršalas, kai kažkokia moteriškė įkišo nosį ir paklausė, kur galėtų rasti kokį neblogą rusų kalbos mokytoją savo vaikui.
Vargšas vaikas, bet tėvų nepasirinksi, jis nekaltas, kad turi motiną idiotę. Manęs laimei tėvai šūdų kalbos mokytis nevertė, artimiausia rusų kalbai ką mokė tai nusivesdavo kartais į tirą, buvo Kaune netoli stoties tarybų laikais. Tačiau dabar suaugęs ketinu vis tik pasimokyti kalbėtis su rusais jiems suprantama kalba, esamoje situacijoje gali prireikti. Reiks susirasti kokią geresnę šaudyklą.
Nesupratai. Tikrai ne tokią žinutę norėjau iškomunikuoti.
Tiesą sakant abejoju, ar tu pats supratai, ką norėjai iškomunikuoti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-01-28 13:51

Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Svetimas wrote:
2023-01-13 21:18
Turi žmonės pilną teisę būti įtaresni. Bet kartu yra svarbu suprasti, kad ir tam tikriems solidariems veiksmams (bet kokios žmonių grupės) neišvengiamai reikalingas ir tam tikras pasitikėjimas. Užtenka pažiūrėti ir į mums gan neblogai žinomus įvairius niurzgas ar nupušusius sąmokslų teoretikus. Kiek pas juos daug įtarumo. O putinoidiniai troliai suinteresuoti visur kur tik įmanoma įtarimus ir juodajį piarą skleisti. Nereikia kliautis pačiais įvairiausiais įtarimais, emocingom interpretacijom be rimtų įrodymų.
Be abejo, norint turėti solidarius veiksmus, reikia pasitikėjimo. O apie kokius solidarius veiksmus eina kalba? Solidarus pasipiktinimas ir taip yra, kas dar?
Na, pavyzdžiui, kiek pratęsiant mano ten kiek anksčiau išsakytą mintį, galėtų tie besipiktinantys, su kuriais buvau susidūręs, solidariau paremti Ukrainą.

Beje, dar bent keli absurdiški ir keistoki liaudį jaudinantys atvejai karo fone paskutiniu metu buvo nuskambėję. "Solidarus pasipiktinimas" gan neblogai suveikė ir rezultatų davė (sarkazmas).
Pvz., neseniai ir anksčiau nemažai kieno garbintas savotiškas ukrainiečių "terapeutas" Arestovičius savo oficialių pareigų atsisakė dėl savo netyčia neatsargiai iškeltų versijų ar nusikalbėjimų.
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Svetimas wrote:
2023-01-13 21:18
Paaiškinsiu dar kiek plačiau, kas man nepatinka šitoje vietoje. Koks nors Bačiulis ar Marius Laurinavičius pakalbėjo tik kelias minutes su savo miglotais paįtarinėjimais apie rusų opoziciją. Ir, esu beveik tikras, kad pakankamai nemažai daliai juos rimčiau sekančių žmonių (tikrai turbūt bus mažiausiai keli tūkstančiai) per tas kelias minutes, sudirbo minėtų opozicionierių jų dešimtmečių veiklos reputaciją, jų akyse. Kremliaus troliai trina sau rankas dėl tokių situacijų, ypač kuomet taip vyksta rusijoje.
Rusų opozicionierių reputacija yra reikšmingas dalykas tik rusijoje. Vakaruose jie yra tik situacija nepatenkinti emigravę piliečiai, turintys Youtube kanalus. Jie neatstovauja savo šalieas, neatstovauja savo rinkėjų, todėl politiškai dėl savo reputacijos nieko nepraranda. Net subscriberių nepraranda, nes jų auditorija ne vakariečiai. Todėl nelabai suprantu, kodėl čia taip reikia pergyventi dėl tos "dešimtmečių veiklos reputacijos". Nes ta veikla davė kažkokių apčiuopiamų rezultatų?
Manau kokiai nors A. Bačiulio ar M. Laurinavičiaus sekėjų daliai Milovas galėtų visai būtų naudingas, kaip alternatyvus informacijos šaltinis. Sprendžiu apie tai iš kai kurių pilnų pasipiktinimų ir "ufonautiškų" komentarų po kai kuriais Bačiulio video.

Tuo labiau, kad dažnai verkšlenantį ir smarkiai kategorišką asilą A. Ilarionovą, nemaža Bačiulio sekėjų dalis, panašu, kažkodėl seka. Panašiai kaip kad tą patį A. Ilarionovą kažkodėl seka ir nemenka dalis Janutienės auditorijos. Net tiesiogiai kalbas su Ilarionovu Janutienės laidose kartais patransliuoja. Koks Milovas gal galėtų įnešti kažkiek sveiko proto ir atskiesti ten jų skleidžiamus pezalus. Bet apie Navalną ar jo komandos narius pas Janutienę laidose nesu girdėjęs nė žodžio. Nors "rusų disidentai prieš Putino režimą" turėtų būti Janutienės auditorijai kažkuo ideologiškai artimi kaip "disidentams prieš Landsbergio režimą"? Bet kažkodėl panašu, jog nėra artimi. Nėra įdomu ar keista ar pan., kodėl?
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Svetimas wrote:
2023-01-13 21:18
O tai gal gali man tuo pačiu paaiškinti, kaip čia su tikimybėm ir tikimybių teorija, kad Milovas ilgą laiką iki tol per daug tau neužkliuvo, bet užkliuvo būtent per pastarąjį mėnesį, kaip tik tada, kai ir kitur migloti nepasitenkinimai juo Lietuvos kai kuriuose burbuluose nuskambėjo?
Konkrečiai Milovas man užkliuvo dėl kelių dalykų - atsisakymu pripažinti, kad rusų teritorijos piliečiai yra problemos dalis, jų teisinimu ("gi normalūs žmonės, tik biškį propagandos paveikti"), o taip pat ir savo noru pamokyti kad ir tas pačias Baltijos šalis demokratijos ir žmogaus teisių ("tuoj jums vyresni tovariščiai iš ES paaiškins"). Daugiau pretenzijų jam neturiu, pasitikejimo irgi ne, nes politikas yra politikas, o dar iš rusijos...
Tarkim. Nemažai ką Milovas erzina su savo gan "ūkiška" ir tiesmuka kalbėjimo maniera ar pan.

Maik Naki yra išleidęs video mano jau anksčiau minėto vieno interviu pagrindu:
Как устроены сторонники войны? Кучера у Дудя. Как переубедить близких?.
Su tam tikromis įtemptomis nuotaikomis ir motyvacija Maik Naki kalbas irgi galima būtų teoriškai pritempti prie "gi normalūs žmonės, tik biškį propagandos paveikti" žinutės. Bet neprisitempia? Ar prisitempia? Kaip tavo požiūris šitoj vietoj? Ar jau ir Maik Naki po truputi šviečiasi vieta "neadekvatų sąrašiuke"?
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Visokios išimtys tam tikriems rusijos piliečiams, visokie jų teisinimai man tėra bandymas įnešti į situaciją pilkų atspalvių, neva, "ne vsio tak odnoznačna".
Kad greta rusijos esančios Baltijos šalys apribojo vizas rusijos piliečiams, buvo jų teisingas žingsnis, mano vertinimu.

O, šiaip, bendriau, visai verta turėti omenyje, kad su "nestumk čia "ne vsio tak odnoznačna"" kuoka galima per daug įsismarkavus atmušinėti ir visiškai validžius argumentus. Ir visiškai neabejoju, kad ir putinoidų "įrankių dėžutėje" tokia kuoka, jiems patogiais atvejais, būtų labai patrauklus įrankis.
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Nelabai suprantu, kaip mano solidarizavimasis su rusų opozicija sumažins putino galias. Aš rusiško paso neturiu, rusijos rinkimuose nedalyvauju, į jokius protestus maskvoje eiti neketinu. Užtat gana akivaizdu, kad rusų opozicija rusijos žmonių per tuos dešimtmečius solidarizuoti nesugebėjo, putino formalios ir neformalios galios tik stiprėjo. Nepanašu, kad rusų teritorijos žmonėms ta opozicijos agenda bent kiek rūpėtų.
[...]
Pamatavau tuo, kad mobilizacija ten buvo itin sėkminga. Net kai kuriuos opozicijos veikėjus ir žurnalistus nustebino. Taip, manau, kad ten yra pilnai fašistinė valstybė.
O savo laiku, kai SSSR dalyvavo Afganistano kare, kokiu matuokliu koks nors vakaruose gyvenantis Lionginas galėjo pamatuoti kokio Lietuvos milovo ar pan. opozicines SSSR režimui galias? Nes SSSR režimas nebuvo subyrėjęs jau kelias dešimtis metų? Ir žmonės į Afganistano karą iš visų SSSR respublikų lyg ir sėkmingai mobilizavosi? Nors buvo ir daug rimtų skirtumų. Pvz., kalinių tarp mobilizuotų nebuvo. Arba tiek visokios per video matomos bydlos. Informacinė žmonių izoliacija daug didesnė tuo metu buvo. Taigi, formaliai "rezultatų" ir tuo metu SSSR kol kas kaip ir nebuvo jokių? Ar buvo?

Arba ar galima vadovaujantis panašia logika/retorika į tavo ir kokį Vytautą Andziulį išvadinti "neadekvatu", kuris Kaune savo privataus namo valdose buvo išrausęs tunelį, kad galėtų namudinėje spaustuvėje spausdinti ir vėliau platinti pogrindinę tuo metu draudžiamą spaudą pakankamai nedideliais tiražais? Juk galėjo žmogus nesivarginti su savo tuščiomis iliuzijomis ir disidentine veikla ir užsiimti sau naudingai komerciškai kokių tulpių auginimu savo sode bei prekyba (nes sugebėjimų tam, panašu, turėjo) ir pakankamai komfortiškai sau tame režime gyventi?
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Aš manau, kad visi normalūs žmonės ir turėtų supykti, todėl stengisuosi jį skleisti ir išlaikyti kiek įmanoma ilgiau. Ir žiūriu į tai kaip yra problemos sprendimo būdą, nes visiems turi būti aišku, kurioje pusėje yra blogis. Nemanau, kad vakarų visuomenės nesupykusios galėtų kaip nors mobilizuotis spręsti šitą problemą.
Dėl savo piktumų, šalia rusijos kaip "Šiaurės Korėjos" scenarijaus, kaip man pasirodė, nematei galbūt ir kitų alternatyvių ir galbūt taip pat neblogų variantų? Nors gal buvai įvairias alternatyvas jau ir prieš tai sėkmingai išanalizavęs ir atmetęs? Jei tiesa pastarasis variantas, tai tokiu atveju man gal net ir kiek nejauku tokiomis temomis diskutuoti su tokiu viską gerai paskaičiuojančiu analitiku ar strategu.
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Čia tu vis bandai pritempti mane prie Kremliaus trolių agendos, bet būtent Kremliaus troliams labai aktualu, kad vakariečiai mažiau piktintųsi rusija, bet piktintųsi energijos kainomis, ukrainos pabėgėliais ir panašiai. Va, aš irgi galiu pritempinėti, tai gal, sakau, užteks, m?
Nebandžiau nieko pritempti. Tiesiog apskritai man asmeniškai kiek neskanu kai kur per daug kategorišką retoriką matyti. Ir pasidalinau savo pakankamai naiviais ir menkai tikėtinai įsigyvendinančiais lūkesčiais, kad rusams galbūt galėtų pavykti nusiversti Putiną ir kitus kremlinius savo rankomis. Kas tikėtinai mažiau skausmingai išspręstų link berods tam tikro užsitempimo judantį šį dabartinį Rusijos karą prieš Ukrainą.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-01-29 05:26

Deutche Welle apie rusų propagandą ir ja tikinčius žmones Latvijoje.
https://www.youtube.com/watch?v=aSW0HHF2amA

Šviesioji pusė, panašu, kad rusus palaikantys lochai bijo atvirai tą pasakyti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-01-30 08:17

Svetimas wrote:
2023-01-28 13:07
Lionginas wrote:
2023-01-16 09:14
Na man tikrai būtų sunku įrodyti, kad kauniečiai yra visiški nevykėliai, todėl turbūt teks pripažinti, kad ir rusų opozicija yra labai vykusi, efektyvi ir įtakinga. Well played.
Nesupratai. Tikrai ne tokią žinutę norėjau iškomunikuoti. Aš tokiais pigiais diskusiniais triukais dėl kokios nors debiliškos diskusinės "pergalės" neužsiimu. Nepatinka, kai taip nuvertini savo pašnekovus.
Na va, ir vėl kažką ne taip supratau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-01-30 09:33

Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
Be abejo, norint turėti solidarius veiksmus, reikia pasitikėjimo. O apie kokius solidarius veiksmus eina kalba? Solidarus pasipiktinimas ir taip yra, kas dar?
Na, pavyzdžiui, kiek pratęsiant mano ten kiek anksčiau išsakytą mintį, galėtų tie besipiktinantys, su kuriais buvau susidūręs, solidariau paremti Ukrainą.
Mano klausimas buvo, ką rusų opozicija, be solidaraus pasipiktinimo, galėtų pasiūlyti, kad būtų verta rodyti didesnį pasitikėjimą ja?

Aš, tiesą sakant, be šito nematau jokių kitų sąlyčio taškų, jokių kitų bendrų tikslų. rusų opozicija karo nesustabdys ir nestabdys, jokie milovai ginklo į rankas neims, tiesiog ir toliau piktinsis iš kokios nors saugios vietos. Vakarai nepadės rusų opozicijai nuversti putino, net planų tokių nėra. Ukrainiečiai, jei jiems pavyks apsiginti, sustos prie savo sienos ir toliau nežengs. Nesimano jokių prielaidų, kad putinas praras valdžią. Tai kokią naudą iš tos rusų opozicijos tu matai? Kokia prasmė iš tokių sąjungininkų, kurie prieš 10 metų savo tėvynę prakakojo? Ką konkretaus jie galėtų pasiūlyti?
Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Manau kokiai nors A. Bačiulio ar M. Laurinavičiaus sekėjų daliai Milovas galėtų visai būtų naudingas, kaip alternatyvus informacijos šaltinis. Sprendžiu apie tai iš kai kurių pilnų pasipiktinimų ir "ufonautiškų" komentarų po kai kuriais Bačiulio video.

Tuo labiau, kad dažnai verkšlenantį ir smarkiai kategorišką asilą A. Ilarionovą, nemaža Bačiulio sekėjų dalis, panašu, kažkodėl seka. Panašiai kaip kad tą patį A. Ilarionovą kažkodėl seka ir nemenka dalis Janutienės auditorijos. Net tiesiogiai kalbas su Ilarionovu Janutienės laidose kartais patransliuoja. Koks Milovas gal galėtų įnešti kažkiek sveiko proto ir atskiesti ten jų skleidžiamus pezalus. Bet apie Navalną ar jo komandos narius pas Janutienę laidose nesu girdėjęs nė žodžio. Nors "rusų disidentai prieš Putino režimą" turėtų būti Janutienės auditorijai kažkuo ideologiškai artimi kaip "disidentams prieš Landsbergio režimą"? Bet kažkodėl panašu, jog nėra artimi. Nėra įdomu ar keista ar pan., kodėl?
Nelabai suprantu, kodėl tuos bačiulius ir jaunietenes kiši. Šiaip nežiūriu nei vieno, nei kito, kaip nežiūriu ir Ilarionovo ar Laurinavičiaus. Bet žiūriu Milovą :D
Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Maik Naki yra išleidęs video mano jau anksčiau minėto vieno interviu pagrindu:
Как устроены сторонники войны? Кучера у Дудя. Как переубедить близких?.
Su tam tikromis įtemptomis nuotaikomis ir motyvacija Maik Naki kalbas irgi galima būtų teoriškai pritempti prie "gi normalūs žmonės, tik biškį propagandos paveikti" žinutės. Bet neprisitempia? Ar prisitempia? Kaip tavo požiūris šitoj vietoj? Ar jau ir Maik Naki po truputi šviečiasi vieta "neadekvatų sąrašiuke"?
Tai kad jis labai tikslingai, kiekviena pasitaikančia proga sako, kad nesvarbu kaip ta propaganda ką paveikė, tai niekaip nemažina žmonių atsakomybės.

Bet taip, aš kiekvieno jo žodžio klausau su padidintu dėmesiu ir esu paruošęs vietą neadekvatų sąrašę, tegul tik duoda progą.
Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Pamatavau tuo, kad mobilizacija ten buvo itin sėkminga. Net kai kuriuos opozicijos veikėjus ir žurnalistus nustebino. Taip, manau, kad ten yra pilnai fašistinė valstybė.
O savo laiku, kai SSSR dalyvavo Afganistano kare, kokiu matuokliu koks nors vakaruose gyvenantis Lionginas galėjo pamatuoti kokio Lietuvos milovo ar pan. opozicines SSSR režimui galias? Nes SSSR režimas nebuvo subyrėjęs jau kelias dešimtis metų? Ir žmonės į Afganistano karą iš visų SSSR respublikų lyg ir sėkmingai mobilizavosi? Nors buvo ir daug rimtų skirtumų. Pvz., kalinių tarp mobilizuotų nebuvo. Arba tiek visokios per video matomos bydlos. Informacinė žmonių izoliacija daug didesnė tuo metu buvo. Taigi, formaliai "rezultatų" ir tuo metu SSSR kol kas kaip ir nebuvo jokių? Ar buvo?
Šitas karas jau dabar gerokai kruvinesnis ir viešesnis nei Afganistano karas per visus 10 metų, todėl ir rezultato norėtųsi greitesnio.

SSRS metu jokios realios opozicijos režimui nebuvo, jis pats subankrutavo. Nėra realios opozicijos ir dabartiniam kremliaus režimui, teks laukti, kol vėl subankrutuos. Todėl abejais atvejais kalbėti apie kažkokius opozicijos veiklos rezultatus net nėra prasmės, nėra jokios veikiančios opozicijos.
Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Arba ar galima vadovaujantis panašia logika/retorika į tavo ir kokį Vytautą Andziulį išvadinti "neadekvatu", kuris Kaune savo privataus namo valdose buvo išrausęs tunelį, kad galėtų namudinėje spaustuvėje spausdinti ir vėliau platinti pogrindinę tuo metu draudžiamą spaudą pakankamai nedideliais tiražais? Juk galėjo žmogus nesivarginti su savo tuščiomis iliuzijomis ir disidentine veikla ir užsiimti sau naudingai komerciškai kokių tulpių auginimu savo sode bei prekyba (nes sugebėjimų tam, panašu, turėjo) ir pakankamai komfortiškai sau tame režime gyventi?
Aš nesuprantu, kodėl tu parenki tokius pavyzdžius... Juk aš labai aiškiai išdėsčiau savo kritiką rusijos taip vadinamiems piliečiams dėl to, kad jie per mažai daro. Kaip būtent mano abejonės, ar verta solidarizuotis su rusų opozicija, tau duoda mintį, kad taip aš kritikuoju Andziulio ir panašių į jį veiklą? Lyg ir ne tokia mano logika/retorika. Bandai man pripiršti poziciją, kurios nepalaikau, ar čia ir vėl aš kažko nesuprantu ir savo įtarimais rodau nepagarbą pašnekovui? :)

Be to, man apskritai keista, kaip galima lyginti Andziulį su rusijos opozicija. Nelabai tie rusai rusijoje kokia disidentine veikla užsiima. Geriausiu atveju išvažiuoja į saugią vietą ir transliuoja iš ten. Jiems dar labai toli iki Andziulio. Tuo labiau todėl, kad Andziuliui būtų daug kas atleistina, net jei jis nebūtų daręs nič nieko - tai jo tėvynę užpuolė ir okupavo, ir jo atsakomybės čia apskritas nulis. Aš ant jo nepykčiau visiškai, jei jis būtų tiesiog gyvenęs sau ramiai, kaip stengėsi gyventi dauguma lietuvių okupacijos metu. Ne jie organizavo okupaciją, ne jie už tai atsakingi. Bet rusai yra atsakingi, įskaitant ir jų opoziciją. Todėl šitas pavyzdys man keistas. Bet ir Milovas mėgsta taip lyginti ("pažiūrėkite, gi ukrainiečiai irgi neprotestuoja").
Svetimas wrote:
2023-01-28 13:51
Dėl savo piktumų, šalia rusijos kaip "Šiaurės Korėjos" scenarijaus, kaip man pasirodė, nematei galbūt ir kitų alternatyvių ir galbūt taip pat neblogų variantų? Nors gal buvai įvairias alternatyvas jau ir prieš tai sėkmingai išanalizavęs ir atmetęs? Jei tiesa pastarasis variantas, tai tokiu atveju man gal net ir kiek nejauku tokiomis temomis diskutuoti su tokiu viską gerai paskaičiuojančiu analitiku ar strategu.
Blogai, kad tu pats nelabai ką skaičiuoji. Pavyzdžiui, ar atsižvelgi kiek nors į tai, kad vakarai turi problemų su ginkluotės ir amunicijos gamybos pajėgumais, nes po šaltojo karo pabaigos planas buvo laimėti bet kokį karą per daugiausiai 5 dienas? Pasirodo, ne visi karai gali būti baigti per tokį trumpą laiką, ir šiuo metu tie pajėgumai nepakankamai. O juos delsiama didinti labiausiai todėl, kad vis dar yra įsivaizdavimas, kad visa tai kažkaip artimu metu baigsis ir rusija vėl bus plius minus normali valstybė. Niekas tiesiog nerizikuoja atkurti gamybos linijų, nes galvoja, jog yra rizika, kad po 2 metų jos bus nebereikalingos. Šito optimizmo pasekmė tokia, kad šiandien dėl to žūva ukrainiečiai, rytoj gal žus lietuviai. Kuo toliau, tuo mažiau pagrindo lieka šitam optimizmui, kad viskas kaip nors išsispręs, rusija turi daug ginklų, daug kariauti sutinkančių žmonių, daug pasiryžimo viską tęsti nepaisant netekčių, ir tai tęsis. realios opozicijos rusijoje nėra, ir vilčių dėjimas į ją tiesiog atitolina realių sprendimų priėmimą.

Taip pat, man pradeda darytis keistos rusų opozicionierių ir žiniaskliados kalbos apie tai, kaip jie vėl atkūrinės demokratiją rusijoje po putino, kaip ten tvarkysis ir t.t. Nes putinas neketina pats trauktis, jo neketina traukti vakarai, neketina traukti ukrainiečiai, ir jau tikrai neketina traukti rusijos vadinamosios valstybės piliečiai. Iš tiesų, dėl branduolinio ginklo, tik pastarieji ir pajėgūs išspręsti šią problemą. Bet pradeda atrodyti, kad rusų opozicija deda viltis, kad kažkas kitas jas išpręs, kol jie tik skųsis ir aiškins, koks putinas negeras. Prajuokino vienos rusų žurnalistės, jau nepamenu kokios, nustebimas: "o tai ką, ukrainieičiai sustos prie savo sienų?" :D Nu, pasirodo, ukrainiečiai nesiruošia rusų gelbėti. Dar kiek, ir pradės tie opozicionieriai skųstis: "taigi davė jums ginklų, eikite dabar ir padarykite tvarką pas mus". Bet niekas neis ir nedarys, net jei pavyks ukrainiečiams apsiginti ir išvaryti orkus iš savo žemės. Vakarų ir Ukrainos tikslai čia ir baigiasi, tolesni pokyčiai rusijoje yra rusų rankose, niekas rusijos nepuls, neokupuos ir putino nepašalins. rusų opozicijai beliks ir toliau per nuotolį skųstis koks putinas negeras, bet nieko niekas nesiims, reikėjo kažko imtis kai bauda už dalyvavimą protestuose buvo 300 rublių, būtų pakakę 2 savaičių pabuvimo gatvėse, bet nelabai kam reikėjo prieš 10 metų, tuo labiau nereikia dabar, tėvynė prakakota ir belieka transliuoti pasipiktinimą iš saugesnių vietų. Nu gal dar laukti, kol putinas numirs ir dėti viltis, kad su tuo kažkas keisis, kad jų neužmirš ir pakvies grįžti įvesti savo tvarkos ir t.t. Drąsus ir ryžtingas planas, sakyčiau, beveik Andziulio vertas :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-02-01 09:28

Lionginas wrote: O juos delsiama didinti labiausiai todėl, kad vis dar yra įsivaizdavimas, kad visa tai kažkaip artimu metu baigsis ir rusija vėl bus plius minus normali valstybė. Niekas tiesiog nerizikuoja atkurti gamybos linijų, nes galvoja, jog yra rizika, kad po 2 metų jos bus nebereikalingos.
O kariauti, ar bent padėti kariaujančiai šaliai ginklais, gali reikėti ne tik prieš Rusiją.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-02-04 12:10

Atsakau, Lionginai, į kai kuriuos tavo užduotus klausimus arba komentarus. Nors ir vėl, man rodos, gal kiek nemažai tam tikro kartojimosi.
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Mano klausimas buvo, ką rusų opozicija, be solidaraus pasipiktinimo, galėtų pasiūlyti, kad būtų verta rodyti didesnį pasitikėjimą ja?
[...]
[...]rusų opozicijai beliks ir toliau per nuotolį skųstis koks putinas negeras, bet nieko niekas nesiims, reikėjo kažko imtis kai bauda už dalyvavimą protestuose buvo 300 rublių, būtų pakakę 2 savaičių pabuvimo gatvėse, bet nelabai kam reikėjo prieš 10 metų, tuo labiau nereikia dabar, tėvynė prakakota ir belieka transliuoti pasipiktinimą iš saugesnių vietų. Nu gal dar laukti, kol putinas numirs ir dėti viltis, kad su tuo kažkas keisis, kad jų neužmirš ir pakvies grįžti įvesti savo tvarkos ir t.t. Drąsus ir ryžtingas planas, sakyčiau, beveik Andziulio vertas :)
[...]
SSRS metu jokios realios opozicijos režimui nebuvo, jis pats subankrutavo. Nėra realios opozicijos ir dabartiniam kremliaus režimui, teks laukti, kol vėl subankrutuos. Todėl abejais atvejais kalbėti apie kažkokius opozicijos veiklos rezultatus net nėra prasmės, nėra jokios veikiančios opozicijos.
Pirma, nežinau, iš kur paėmei, kad siūliau dėti dideles viltis, kad putlerį su kai kuriais kremliniais rusai savo rankomis pašalins iš valdžios. Sakydamas "kremliaus opozicija", daugiau turiu omenyje adekvatesnius rusus, kurie nepritaria putinoidų politikai ar režimui.
Net kelis kartus buvau paminėjęs, kad ir pats šį scenarijų laikau menkai tikėtinu. Jei įdomu, tai remdamasis tam tikromis prielaidomis ir logika primečiau gan euristiškai maždaug "iš lempos" apie 1/10 tikimybės, jog per kelis metus putlerį/kremlinius rusai nusivers. Pasirėmęs savaip įvairiomis istorinėmis prielaidomis ir Levados apklausų duomenimis, kur berods telefoninėse apklausose, kuriomis noriai remiasi ir patys putinoidai, keliolika procentų arba virš 10% (labiau pesimistiniais įverčiais ir, panašu, atmetus kiek panašų skaičių atsisakiusių dalyvauti apklausose) aiškiai pasisako prieš Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje. Šiaip didėja tie skaičiai, nors ne taip greitai, kaip norėtųsi. Kažkiek labai po truputi šaldytuvas atsiima savo prieš televizorių, kad ir kaip tai apgailėtinai skambėtų.

Gal tave erzina tai, kad tokį menkai tikėtiną variantą buvau paminėjęs bei juo gaišinau tavo laiką? Verta tuomet pagalvoti, kodėl erzina.

Antra, ką, kiek pastebėjau, daro rusų kremliaus opozicija, tai siūlo savo šalininkams artimų žmonių rate bandyti kažkiek, kiek tai įmanoma, "atzombinti" putinoidine propaganda paveiktus "botus", priešinasi rusijos karines agresijos prieš Ukrainą nuotaikoms ir kažkiek dirba dėl didesnio prieš režimą nusiteikusio šalininkų skaičiaus. Taip pat bando, kiek tai įmanoma per savo komunikacijos kanalus, kažkiek kryptingiau konsoliduoti prieš režimą nusiteikusių žmonių veiksmus, kurie dažnai labai eklektiški. Ką putinoidinis režimas labai sąmoningai ir tikslingai siekia su savo propaganda ir kitomis valstybinio aparato priemonėmis išsklaidyti. Ir nepasakyčiau, kad jiems tame nesiseka. Gan neblogai sekasi tame šitiems turbo niekšeliams ir šūdų krūvoms, nors ir veikia pagal pakankamai bukus principus.
Taip pat Navalno komandos nariai ar pan., kiek suprantu, padeda vakarams tikslingesnių jų sankcijų ruskynui klausimais, kas mano galva yra pakankamai svarbu dabartinio režimo bankrotui. Ir niekur mano nebuvo sakyta, kad tam tikra vakarų veikla iš savo pusės šiame rusijos ir Ukrainos konflikte nėra svarbi.

Mano pointas buvo - tegul kremliaus opozicija daro ir toliau, tai ką daro (net ir išvažiavę į saugią vietą; nors neneigia jie ir bet kokios rimtesnės bei bent kiek vieningesnės diversinės ar disidentinės veiklos ar net ją skatina), negu nieko nedaro, susižaloja savo gyvenimą ruskyno kalėjimuose ar užsiima kokia eklektika. Jau nekalbant apie buvimą putinoidų "pusėje" kaip žaliava patrankų mėsai ar pan. Ir nereikia savo nuotaikomis kremliaus opozicijos atžvilgiu (kaip viskas beprasmiška, ką jie daro, ar kokie žinomesni rusų kremliaus opozicijos veikėjai nepatikimi) atkartoti putinoidų propagandos ar netiesiogiai tikslingiems putinoidų opozicinių jėgų išskaidymams padėti.
Ir Vakarų tikslingų veiksmų ar veiklos, kad kremliaus ruskynas pralaimėtų savo kare prieš Ukrainą, tai niekaip nemažina ar neturėtų mažinti.

O gal tave erzina, kad kremliaus opozicija, tavo manymu, tuščiai ir neefektyviai naudoja savo resursus tame, ką daro, vietoj to, kad visas savo jėgas, pastangas ir komunikaciją koncentruotų išskirtinai tik Ukrainos paramai? Kad jie galbūt, tavo požiūriu, užsiima durnais youtubinimais ar pan., "krapšto nosį" nesąmonėmis ir naiviai tikisi, kad Ukraina ir Vakarai jų darbus nudirbs už juos?
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Nelabai suprantu, kodėl tuos bačiulius ir jaunietenes kiši. Šiaip nežiūriu nei vieno, nei kito, kaip nežiūriu ir Ilarionovo ar Laurinavičiaus. Bet žiūriu Milovą :D
Bačiulį ir M. Laurinavičių paminėjau, nes, kiek man teko susidurti, iš kiek viešesnių Lietuvoje veikėjų, jie, panašiai kaip ir tu, smarkiausiai pasitrigerino dėl Milovo kai kurių šnekų. Janutienę paminėjau, kad jos auditorija daug įtartinesnius grybukus bei labai piktai nusiteikusius (piktumo nors vežimu vežk, nors realios naudos nematau) ir kategoriškus asilus seka. Ir, įtariu, šiek tiek persidengia su Bačiulio auditorija, nors nelabai kas tuos dalykus išsako. Rusiški milovai galėtų kažkiek atskiesti jų pezalus ir matosi, kad janutienės nepageidauja savo dažnai rusų kalbą suprantančios ir youtubus sekančios auditorijos pažindinti su rusų kremliaus opozicija, nors pagal jų viešai demonstruojamą "disidentų Landsbergio režime" "žaidimą", jie bent jau teoriškai turėtų būti ideologiškai artimi, ko realiai kažkodėl nėra.

Blogai, kad pasidalinu tam tikrais savo pastebėjimais kai kuriais klausimais? T.y. juos "kišu"? :)

O tai, šiaip, diskusijų forumas iš esmės kam yra skirtas? Taškytis, kaip janutienės laidose, juoduoju piaru arba savo moralinėmis pozicijomis? Matuotis savo bybiaispiktumais?
Nes aš sakyčiau, jog žmonės protingėja ne per moralizavimus, o per tam tikros informacijos ir žinių suteikimą.
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Tai kad jis labai tikslingai, kiekviena pasitaikančia proga sako, kad nesvarbu kaip ta propaganda ką paveikė, tai niekaip nemažina žmonių atsakomybės.
Ok. Tą patį ir aš pastebėjau. Šaunu, kad Naki tau kol kas neužkliuvo. Nors lygiai taip pat lyg ir nepastebėjau, kad kremliaus opozicionieriai iš Navalno komandos būtų neigę rusų atsakomybę dėl to, kas vyksta. Kaip tik dažnai mini, kad rusai patys kalti dėl savo bėdų, nes žiauriai naiviai pramiegojo tikslingą ir metodišką valdžios uzurpaciją į putinoidų rankas per pusę putlerio kadencijos. Kartu su tikslingu įvairių medijų šalyje kontrolės įvedimu bei parlamentinės atsvaros vykdomajai valdžiai panaikinimu su valdžiažmogiams ir stambiosioms rusijos įmonėms/verslui, neretai sulipusiam su valdžiažmogiais, lojaliu "Jedinaja Rosija" dirbtiniu dariniu, kuris labai greitai įgijo konstitucinę daugumą ir tapo savotišku putlerio, kaip šalies prezidento, administracijos filialu. Net ir visą istorinių laidų ciklą, kur šitie dalykai pakankamai paprastai ir plačiau iš pažintinės pusės išdėstomi, Milovo kanale galima rasti.
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Aš nesuprantu, kodėl tu parenki tokius pavyzdžius... Juk aš labai aiškiai išdėsčiau savo kritiką rusijos taip vadinamiems piliečiams dėl to, kad jie per mažai daro. Kaip būtent mano abejonės, ar verta solidarizuotis su rusų opozicija, tau duoda mintį, kad taip aš kritikuoju Andziulio ir panašių į jį veiklą? Lyg ir ne tokia mano logika/retorika. Bandai man pripiršti poziciją, kurios nepalaikau, ar čia ir vėl aš kažko nesuprantu ir savo įtarimais rodau nepagarbą pašnekovui? :)

Be to, man apskritai keista, kaip galima lyginti Andziulį su rusijos opozicija. Nelabai tie rusai rusijoje kokia disidentine veikla užsiima. Geriausiu atveju išvažiuoja į saugią vietą ir transliuoja iš ten. Jiems dar labai toli iki Andziulio. Tuo labiau todėl, kad Andziuliui būtų daug kas atleistina, net jei jis nebūtų daręs nič nieko - tai jo tėvynę užpuolė ir okupavo, ir jo atsakomybės čia apskritas nulis. Aš ant jo nepykčiau visiškai, jei jis būtų tiesiog gyvenęs sau ramiai, kaip stengėsi gyventi dauguma lietuvių okupacijos metu. Ne jie organizavo okupaciją, ne jie už tai atsakingi. Bet rusai yra atsakingi, įskaitant ir jų opoziciją. Todėl šitas pavyzdys man keistas. Bet ir Milovas mėgsta taip lyginti ("pažiūrėkite, gi ukrainiečiai irgi neprotestuoja").
Andziulį paminėjau, nes diskusijos vardan sugretinau jį su rusų kremliaus opozicija ir norėjau pažiūrėti, kokius esminius ir rimtesnius skirtumus, kaip protingesnis pašnekovas, tokiame sugretinime išskirsi. Žmonės dažnai nesunkiai mąsto per palyginimus, bet neretai nemažai naudos ir naudingos informacijos duoda ir esminių skirtumų pastebėjimas. Tavo pastebėtas skirtumas (kurį irgi pastebiu kitur lietuvių paminint), kad Anziulio atveju, jis veikė prieš rusų okupantus, o kremliaus opozicijos atveju, jie patys yra tie patys rusai, yra kol kas skystokas sausa logine prasme.

Koks realiai normalesniam ir adekvatesniam žmogui X skirtumas, ar jo šalyje valdžią užgrobė kokie nors kitos agresyvios šalies pašlemėkai, kartu papildomai su kokių nors parsidavėlių iš savos šalies pagalba? Ar kokie nors tos pačios šalies/pilietybės pašlemėkai (dalis kurių atėjo iš buvusių supuvusios ir užsilenkusios valstybės/imperijos saugumo ar jėgos struktūrų ir specifinėm žiniom/metodais)? Pastaruoju atveju savo šalies žmones galbūt teoriškai net ir konsoliduoti sudėtingiau, nes savos šalies parazitus sunkiau kognityviai ir komunikacine prasme politiškai atskirti nuo svetimos šalies parazitų, dėl įvairių žmogiško identiteto niuansų, socialinių ryšių ar pan.
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Blogai, kad tu pats nelabai ką skaičiuoji. Pavyzdžiui, ar atsižvelgi kiek nors į tai, kad vakarai turi problemų su ginkluotės ir amunicijos gamybos pajėgumais, nes po šaltojo karo pabaigos planas buvo laimėti bet kokį karą per daugiausiai 5 dienas? Pasirodo, ne visi karai gali būti baigti per tokį trumpą laiką, ir šiuo metu tie pajėgumai nepakankamai. O juos delsiama didinti labiausiai todėl, kad vis dar yra įsivaizdavimas, kad visa tai kažkaip artimu metu baigsis ir rusija vėl bus plius minus normali valstybė. Niekas tiesiog nerizikuoja atkurti gamybos linijų, nes galvoja, jog yra rizika, kad po 2 metų jos bus nebereikalingos. Šito optimizmo pasekmė tokia, kad šiandien dėl to žūva ukrainiečiai, rytoj gal žus lietuviai. Kuo toliau, tuo mažiau pagrindo lieka šitam optimizmui, kad viskas kaip nors išsispręs, rusija turi daug ginklų, daug kariauti sutinkančių žmonių, daug pasiryžimo viską tęsti nepaisant netekčių, ir tai tęsis.
Kad ypač Europoje, kažkuria dalimi kartu ir JAV karinių pajėgų prasme, yra labai smarkiai ir idiotiškai nustekentos karinės gynybinės pajėgos, be Naki ar kitų analitikų, net ir tavo kritiškai paminimas Bačiulis karts nuo karto kukliai pamini. Konkrečiai šita vieta iš ankstesnio tavo komentaro papildomos informacijos prasme man atrodo kol kas bene įdomiausia. Todėl būčiau dėkingas, jei pasidalintum savo informacijos šaltiniais konkrečiai šiuo klausimu.

Nors, pavyzdžiui, Bačiulis jau nemažiau nei dviejose laidose netingi minėti įvairių veikėjų pateoretizavimus apie rusijos subyrėjimo schenarijus. Tai galbūt nepakenktų ir ant jo, panašiai kaip ir manęs pasipiktinti, kad gaišina žmonių laiką, nagrinėdamas, tavo galva, menkai tikėtinus alternatyvius scenarijus? O ne, pavyzdžiui, tau rimtesnius ruskyno, kaip "Šiaurės Korėjos", scenarijus ar pan.?
O šiaip, kiek įdomu, kaip tu pats, pagal savo skonį supranti gerą diskusiją? Gal gali, pavyzdžiui, pateikti tokios pavyzdį?
Lionginas wrote:
2023-01-30 09:33
Taip pat, man pradeda darytis keistos rusų opozicionierių ir žiniaskliados kalbos apie tai, kaip jie vėl atkūrinės demokratiją rusijoje po putino, kaip ten tvarkysis ir t.t. Nes putinas neketina pats trauktis, jo neketina traukti vakarai, neketina traukti ukrainiečiai, ir jau tikrai neketina traukti rusijos vadinamosios valstybės piliečiai. Iš tiesų, dėl branduolinio ginklo, tik pastarieji ir pajėgūs išspręsti šią problemą. Bet pradeda atrodyti, kad rusų opozicija deda viltis, kad kažkas kitas jas išpręs, kol jie tik skųsis ir aiškins, koks putinas negeras. Prajuokino vienos rusų žurnalistės, jau nepamenu kokios, nustebimas: "o tai ką, ukrainieičiai sustos prie savo sienų?" :D Nu, pasirodo, ukrainiečiai nesiruošia rusų gelbėti. Dar kiek, ir pradės tie opozicionieriai skųstis: "taigi davė jums ginklų, eikite dabar ir padarykite tvarką pas mus". Bet niekas neis ir nedarys, net jei pavyks ukrainiečiams apsiginti ir išvaryti orkus iš savo žemės. Vakarų ir Ukrainos tikslai čia ir baigiasi, tolesni pokyčiai rusijoje yra rusų rankose, niekas rusijos nepuls, neokupuos ir putino nepašalins.
Ar tu tikrai darai tokias bent kiek toliau siekiančias išvadas iš tokių panašių, kaip paminėjai, rusų žurnalistės "ufonautės" šnekų? Manau nemažai adekvatesnių rusų, kurie realiai ir tiesiogiai priešiški kremliui, neblogai supranta dalykus, apie kuriuos tu šitoj vietoj kalbi arba bandai ištransliuoti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-02-04 12:38

Lionginas wrote:
2023-01-16 08:58
O kas ten tariamai ar iš tiesų atitinka kremliaus trolių interesus aš jau nustojau domėtis ar į tai kaip nors reaguoti. Aš tenoriu, kad kiekvienas rusų teritorijos paso savininkas, kur jis bebūtų, kiekvieną minutę jaustųsi atsakingas už tai, ką daro jo šalis. Noriu, kad visi matytų, kad juoda yra juoda, o balta yra balta, ir nepamirštų šito dar bent 30-40 metų. Visokios išimtys tam tikriems rusijos piliečiams, visokie jų teisinimai man tėra bandymas įnešti į situaciją pilkų atspalvių, neva, "ne vsio tak odnoznačna".
Manau nepakenks pasidalinti ir tam tikra nebloga iliustracija, kuri suteikia tam tikrą naudingą duoklę informacine prasme ir griežtesnės pozicijos, kai kuriais rimtesniais politiniais klausimais, "ne vsio tak odnoznačna" išvartymų atžvilgiu. Tuo labiau, kai ypač dabartinėmis aplinkybėmis ar aktualijomis, tokie išvartymai padaro nemažiau žalos nei ir įvairių sąmoningų kiršinimų ir sąmokslo teorijų kūrimo atveju. "Ne vsio tak odnoznačna" demagogijos iliustracija rusų kalba viename keistoko veikėjo, kuris kažkiek domisi tokiais dalykais, video:
ПРО КОНЦЛАГЕРЯ без либеральной истерики
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-02-05 14:29

Svetimas wrote: Tuo labiau, kai ypač dabartinėmis aplinkybėmis ar aktualijomis, tokie išvartymai padaro nemažiau žalos
Kokios, pavyzdžiui?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-02-05 20:59

Seianus wrote:
2023-02-05 14:29
Kokios, pavyzdžiui?
Rusijos putinoidų propaganda nemaža dalimi pasiremia šituo triuku lygiagrečiai su įvairių prieštaringų ir tarpusavyje nesuderinamų feikinių versijų ar pan. kokiu nors jiems aktualiu klausimu išmetinėjimu.
Post Reply