Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-14 12:14

Beje, man šiaip kažkada buvo klausimai kilę: kodėl Lietuva neturi savo kokio nors silpnesnio Navalno analogo? O gal turi? O jei neturi, tai ar tai dėl to, kad nereikia? Pvz.: ar Lietuvoje korupcija maža? Ar Lietuvoje pilietinė visuomenė jau pakankamai stipri ir susiformavusi? Kitos priežastys?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-02-14 12:25

Svetimas wrote:
2021-02-14 12:14
Beje, man šiaip kažkada buvo klausimai kilę: kodėl Lietuva neturi savo kokio nors silpnesnio Navalno analogo? O gal turi? O jei neturi, tai ar tai dėl to, kad nereikia? Pvz.: ar Lietuvoje korupcija maža? Ar Lietuvoje pilietinė visuomenė jau pakankamai stipri ir susiformavusi? Kitos priežastys?
Lietuviskas analogas - Viktor Uspaskich.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-14 12:29

fizikanas wrote:
2021-02-14 12:25
Lietuviskas analogas - Viktor Uspaskich.
O galėtum detaliau pagrįsti savo mintį? Nes dabar tavo pasakymas panašus į trololo. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-14 12:33

Svetimas wrote:
2021-02-14 12:29
fizikanas wrote:
2021-02-14 12:25
Lietuviskas analogas - Viktor Uspaskich.
O galėtum detaliau pagrįsti savo mintį? Nes dabar tavo pasakymas panašus į trololo. :)
Negi griežtai atmeti mintį, kad Lietuvoje yra žmonių, matančių Uspaskicho asmenyje disidentą ir herojų?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-14 12:39

Lionginas wrote:
2021-02-14 12:33
Negi griežtai atmeti mintį, kad Lietuvoje yra žmonių, matančių Uspaskicho asmenyje disidentą ir herojų?
Gal geriau duokim fizikanui pirma pasisakyti ir savo mintis detaliau išguldyti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-02-14 12:49

Svetimas wrote:
2021-02-14 12:39
Gal geriau duokim fizikanui pirma pasisakyti ir savo mintis detaliau išguldyti.
Lionginas, kaip ir atsake, tik dar reikia prideti ta ironiska fakta, kad is tiesu jis nera nei disidentas, nei herojus, o tiesiog konkurentas dabartinei valdziai.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-02-14 17:16

Svetimas wrote:
2021-02-14 12:14
Beje, man šiaip kažkada buvo klausimai kilę: kodėl Lietuva neturi savo kokio nors silpnesnio Navalno analogo? O gal turi? O jei neturi, tai ar tai dėl to, kad nereikia? Pvz.: ar Lietuvoje korupcija maža? Ar Lietuvoje pilietinė visuomenė jau pakankamai stipri ir susiformavusi? Kitos priežastys?
Nelabai suprantu, kaip Lietuvoje (ar bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje) turėtų atrodyti toks analogas. Disidentas, kovojantis prieš ką konkrečiai? Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-14 18:10

Svetimas wrote:
2021-02-14 11:54
Kodėl? Gal galėtum paaiškinti detaliau, kokias problemas tu matai su Navalno fanboyjais?
Šiaip, kaip labai hipotetinė alternatyva dabartiniam Putinui ir putinizmui Rusijoje Navalnas atrodo visai neblogas variantas. Navalno komanda šiuo metu yra viena iš rimtesnių jėgų Rusijoje, kuri skatina pilietinės visuomenės Rusijoje stiprėjimą.
Tokiais, kaip ir su visais fanboyjais: nemėgstu avių bandos. Navalnas gal mums, ar daugumai rusų, ir būtų geriau už Putiną, bet ir tai dar ne faktas. O fanboyjai jau pradeda jį vaizduoti kaip kokį šventąjį, kurį net kritikuoti nepatogu jei nenori būti apšauktas Kremliaus propagandistu.

Keista, kad tu nematai problemų su fanboyjais.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-14 18:16

Lietuvoje mėginančių užimti sistemos slopinamos aukos vaidmenį tai tikrai netrūksta, bent keli per kiekvienus rinkimus, tik pas mus jie atrodo labai juokingai ir jokiu būdu ne rimtai. Navalnas nepaisant visų jo trūkumų bent jau iš tiesų yra disidentas ir jį iš tiesų mėgino nunuodyti ir Rusija iš tiesų yra diktatūrinė šūdvalstybė. O kai koks Juozaitis čia pradeda verkti tai komiška ir tiek, atitinkamas ir visuomenės palaikymo lygis, t.y. nulinis.
RB wrote:
2021-02-14 17:16
Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
Kodėl užsiminei apie antisemitus, į kokią jie čią temą? Negi Navalnas dar ir antisemitas?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-02-14 18:46

RB wrote:
2021-02-14 17:16
Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
Kodėl užsiminei apie antisemitus, į kokią jie čią temą? Negi Navalnas dar ir antisemitas?
Kad čia gerb. RB kalba apie anti-SISTEMinius, o ne apie anti-semitus. :ax:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-15 11:17

My bad. Eisiu pasitikrinti dėl disleksijos, kai baigsis karantinas ;)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-16 11:33

Seianus wrote:
2021-02-14 18:10
Svetimas wrote:
2021-02-14 11:54
Kodėl? Gal galėtum paaiškinti detaliau, kokias problemas tu matai su Navalno fanboyjais?
Šiaip, kaip labai hipotetinė alternatyva dabartiniam Putinui ir putinizmui Rusijoje Navalnas atrodo visai neblogas variantas. Navalno komanda šiuo metu yra viena iš rimtesnių jėgų Rusijoje, kuri skatina pilietinės visuomenės Rusijoje stiprėjimą.
Tokiais, kaip ir su visais fanboyjais: nemėgstu avių bandos. Navalnas gal mums, ar daugumai rusų, ir būtų geriau už Putiną, bet ir tai dar ne faktas. O fanboyjai jau pradeda jį vaizduoti kaip kokį šventąjį, kurį net kritikuoti nepatogu jei nenori būti apšauktas Kremliaus propagandistu.

Keista, kad tu nematai problemų su fanboyjais.
Žinok, tikrai nematau problemų su normaliais fanboyjais.
Ir man panašu, kad dėl kažkokių priežasčių tu neskiri savo kalboje normalių fanboyjų nuo avių. Galimai tos priežastys prisideda prie įvairių tavo ežiukiškumų.

Gan nemenkai domėjausi Rusijoje vykstančiais įvykiais ir įvairiais joje veikiančiais režimo opozicionieriais dar ir iki Ukrainos ir Rusijos konflikto. Taip pat nemažai sužinodavau ir iš Vajėzaus, kuris tuo domėjosi labiau ir su kuriuo tekdavo gan nemažai apie tuos įvykius pasikalbėti.

Navalnas su savo veikla Rusijoje matėsi jau pakankamai seniai. Neatrodo Navalnas šventasis, bet iš to, kiek esu tiesiogiai susidūręs ir patyręs, visumoj gerbiu Navalną už jo veiklą. Kompromatų Navalno adresu ar kokių paslėptų kėslų iš jo pusės su padidinamuoju stiklu, tiesa, neieškau. Tuo labiau, kad įvairių versijų Navalno atžvilgiu apie jo įtartinumą irgi yra per akis dėl labai suprantamų priežasčių. Užversti viešąją erdvę visokiomis prieštaringomis versijomis yra vienas iš pagrindinių Kremliaus propagandos arkliukų.

Galimai esu gan šališkas, bet vertinu Navalno veiklą paprastai. Kol Navalno ir jo komandos veikla visumoj atspindi mano vertybes, tol jo veikla man patinka. Kol kas nebuvau smarkiai nuviltas. Nematau reikalo avansu per daug įtarinėti Navalną. Jeigu matysiu, kad jo veikla visumoj nustoja atspindėti mano vertybes ar su jomis smarkiau kertasi, palaikyti Navalną nustosiu.

Beje, stebint tavo pasisakymus iš šalies, esi išoriškai gan panašus į D. Trampo fanboyjų. :) Taigi, šnekant tavo terminais, tave galima laikyti ir pavadinti avinėliu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-02-16 11:43

RB wrote:
2021-02-14 17:16
Svetimas wrote:
2021-02-14 12:14
Beje, man šiaip kažkada buvo klausimai kilę: kodėl Lietuva neturi savo kokio nors silpnesnio Navalno analogo? O gal turi? O jei neturi, tai ar tai dėl to, kad nereikia? Pvz.: ar Lietuvoje korupcija maža? Ar Lietuvoje pilietinė visuomenė jau pakankamai stipri ir susiformavusi? Kitos priežastys?
Nelabai suprantu, kaip Lietuvoje (ar bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje) turėtų atrodyti toks analogas. Disidentas, kovojantis prieš ką konkrečiai? Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
Neaiškiai suformulavau savo klausimus. Ne Navalno disidentiškumą ar antisistemiškumą prieš Putino režimą turėjau galvoje. Turėjau omenyje, pavyzdžiui, jo įkurto fondo (kovos su korupcija) veiklą. Ar yra Lietuvoje kokia ryškesnė kai kuriuos piliečius kažkiek rimčiau jungianti jėga, kuri užsiimtų kažkuo panašia veikla? Ir ar apskritai yra Lietuvoje tam poreikis?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-02-16 13:27

Svetimas wrote:
2021-02-16 11:43
RB wrote:
2021-02-14 17:16
Nelabai suprantu, kaip Lietuvoje (ar bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje) turėtų atrodyti toks analogas. Disidentas, kovojantis prieš ką konkrečiai? Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
Neaiškiai suformulavau savo klausimus. Ne Navalno disidentiškumą ar antisistemiškumą prieš Putino režimą turėjau galvoje. Turėjau omenyje, pavyzdžiui, jo įkurto fondo (kovos su korupcija) veiklą. Ar yra Lietuvoje kokia ryškesnė kai kuriuos piliečius kažkiek rimčiau jungianti jėga, kuri užsiimtų kažkuo panašia veikla? Ir ar apskritai yra Lietuvoje tam poreikis?
Aš tai poreikį tam matau. Kaip kiti, nežinau. :ax: Bet specializuotos, būtent kovos su korupcija organizacijos mes Lietuvoje neturime. Yra tik įvairios žmogaus teisių gynimo grupės, kurios užsiima žmogaus teisių gynimu bendrai. Į tą "bendrai" įeina ir gynimas nuo valstybės tarnautojų neteisėtų sprendimų. Ir viskas. Bet man atrodo, kad to nepakanka.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-16 17:09

Ir man panašu, kad dėl kažkokių priežasčių tu neskiri savo kalboje normalių fanboyjų nuo avių. Galimai tos priežastys prisideda prie įvairių tavo ežiukiškumų.
Taip, aš šiuos žodžius naudoju iš esmės kaip sinonimus.

Urban dictionary:
An extreme fan or follower of a particular medium or concept, whether it be sports, television, film directors, video games (the most common usage), etc.

Known for a complete lack of objectivity in relation to their preferred focus. Usually argue with circular logic that they refuse to acknowledge. Arguments or debates with such are usually futile. Every flaw is spun into semi-virtues and everything else, blown to comedic, complimentary proportions.
Jei savo unikalioje kalboje dėl kažkokių priežasčių naudoji žodį fanbojus kažkokia kitokia reikšme, galimai unikalios kalbos naudojimas prisideda prie tavo įvairių nusikliedėjimų.
Kol Navalno ir jo komandos veikla visumoj atspindi mano vertybes, tol jo veikla man patinka. Kol kas nebuvau smarkiai nuviltas. Nematau reikalo avansu per daug įtarinėti Navalną. Jeigu matysiu, kad jo veikla visumoj nustoja atspindėti mano vertybes ar su jomis smarkiau kertasi, palaikyti Navalną nustosiu.
Tai pagal tavo vertybes, Krymas Ukrainos ar Rusijos? :)
Beje, stebint tavo pasisakymus iš šalies, esi išoriškai gan panašus į D. Trampo fanboyjų. :) Taigi, šnekant tavo terminais, tave galima laikyti ir pavadinti avinėliu.
Šiaip tai nesu, ne kartą kritikavau Trumpą, ir išsakiau neigiamų atsiliepimų apie jį, ir gal net mažesniu blogiu esu pavadinęs ar panašiai. Tai šnekant mano terminais, tikrai manęs negalima pavadinti avinėliu. Šnekant tavo unikaliais terminais, nežinau, jų gerai neišmanau, gal ir galima. Avine.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-02-16 17:14

Augustas wrote:
2021-02-16 13:27
Bet specializuotos, būtent kovos su korupcija organizacijos mes Lietuvoje neturime.
Turime vieną, tik ji valstybinė.
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – pagrindinė kovos su korupcija institucija Lietuvoje, veikianti nuo 1997 metų, atskaitinga Prezidentui ir Seimui. STT veikla apima keturias kryptis – korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją, analitinę antikorupcinę žvalgybą ir visuomenės antikorupcinį švietimą. STT taip pat vykdo Lietuvai svarbios Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo kontrolę.

STT misija – mažinti korupciją, keliančią grėsmę žmogaus teisėms ir laisvėms, teisinės valstybės principams, ekonomikos plėtrai.

STT vizija – turinti didelį visuomenės pasitikėjimą valstybės teisėsaugos įstaiga, veiksmingai atskleidžianti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kryptingai vykdanti korupcijos prevenciją, antikorupcinį visuomenės švietimą ir informavimą.

Lietuvoje veikia penkios Specialiųjų tyrimų tarnybos teritorinės valdybos (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose), kurios yra atsakingos už veiklą visuose šalies regionuose, ir į jas gali kreiptis kiekvienas asmuo su pranešimu apie korupciją.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-02-16 18:20

Jei apie tai prakalbom, tai Lietuvoje yra dar ir tokia organizacija:

https://www.transparency.lt/apie-mus/

:ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-02-16 18:31

Svetimas wrote:
2021-02-16 11:43
RB wrote:
2021-02-14 17:16
Nelabai suprantu, kaip Lietuvoje (ar bet kurioje kitoje demokratinėje valstybėje) turėtų atrodyti toks analogas. Disidentas, kovojantis prieš ką konkrečiai? Antisisteminių veikėjų turime sočiai, tik pliuralistinėje visuomenėje, kurioje yra normali konkurencija tarp mainstream'inių partijų, jų matomumas, reikšmė ir, galų gale, reikalingumas yra nykstamai maži.
Neaiškiai suformulavau savo klausimus. Ne Navalno disidentiškumą ar antisistemiškumą prieš Putino režimą turėjau galvoje. Turėjau omenyje, pavyzdžiui, jo įkurto fondo (kovos su korupcija) veiklą. Ar yra Lietuvoje kokia ryškesnė kai kuriuos piliečius kažkiek rimčiau jungianti jėga, kuri užsiimtų kažkuo panašia veikla? Ir ar apskritai yra Lietuvoje tam poreikis?
Manau, šita panašiausia: https://rita.lt.
Post Reply