Forumo pulsas

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-05 23:09

Lionginas wrote:
2022-12-05 08:39
Bet rusai gali padaryti savo valstybę neefektyvia.
Paradoksas, bet būtent putinizmui lojalūs šiknalaižiai nemažai kur daro valstybę neefektyvia. O daliai Kremliaus oponentų destrukcija valstybės lygiu kaip tik jiems yra ne pagal natūrą arba neatneša rimtų rezultatų disidentinėje veikloje. Ir taip pat paradoksalu, kad valstybės tapimas neefektyvia pirmiausiai kerta per silpniausius rusų visuomenės sluoksnius, o ne Putino režimo "feodalus" ar kitiems jam lojalius. Jiems greičiausiai pataps prastai dėl valstybės neefektyvumo tik paskutinėj vietoj. Bet nebandau tuo pasakyti, kad nereikia to siekti.

Todėl gabesnių ir adekvatesnių rusų ankstesnis išvykimas iš šalies ir finansinės pagalbos nesiuntimas į rusiją, o siuntimas Ukrainai ar koks tiesioginis padėjimas jai, kaip ir neblogai pasitarnauja tavo siūlymui padaryti valstybę neefektyvia. Vietoj sėdėjimo ten rusijoje kaip kokiam disidentui, nesurenkančiam pakankamai bendraminčių, kokiam nors kalėjime ar namų arešte. Nesutinki?

Galų gale gali sau pačiam užsiduoti klausimą, ką darytum kokio ruso vietoj? Būtum jau seniai iš rusijos dingęs, ar kovotum kažkaip vietoj su Putino režimu?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-06 14:36

Svetimas wrote:
2022-12-05 23:09
Paradoksas, bet būtent putinizmui lojalūs šiknalaižiai nemažai kur daro valstybę neefektyvia. O daliai Kremliaus oponentų destrukcija valstybės lygiu kaip tik jiems yra ne pagal natūrą arba neatneša rimtų rezultatų disidentinėje veikloje. Ir taip pat paradoksalu, kad valstybės tapimas neefektyvia pirmiausiai kerta per silpniausius rusų visuomenės sluoksnius, o ne Putino režimo "feodalus" ar kitiems jam lojalius. Jiems greičiausiai pataps prastai dėl valstybės neefektyvumo tik paskutinėj vietoj.
Man tiesą sakant mažai rūpi kas ten jiems ne pagal natūrą ar kam pakenks, nematau kodėl nukentėti turėtų tik putinas ir jo aplinka. rusija užpuolė Ukrainą, ne putinas ir jo draugai. Manau, pas europiečius biškį perdėtas tas rūpestis rusais ir jų ateities perspektyvomis, kaip susitvarkys taip, jei susitvarkys šūdinai tai bus šūdinai, svarbu kad iš Ukrainos pasišalintų, o daugiau tai ne mūsų reikalas.
Svetimas wrote:
2022-12-05 23:09
Todėl gabesnių ir adekvatesnių rusų ankstesnis išvykimas iš šalies ir finansinės pagalbos nesiuntimas į rusiją, o siuntimas Ukrainai ar koks tiesioginis padėjimas jai, kaip ir neblogai pasitarnauja tavo siūlymui padaryti valstybę neefektyvia. Vietoj sėdėjimo ten rusijoje kaip kokiam disidentui, nesurenkančiam pakankamai bendraminčių, kokiam nors kalėjime ar namų arešte. Nesutinki?
Manau, dauguma išvažiuoja tiesiog gelbėdami savo kailį. Nemato gero gyvenimo perspektyvų, nenori būti mobilizuoti, todėl tiesiog pasišalina. Kas dėl pagalbos Ukrainai siuntimo, tai bent kas liečia visokius rusų Youtuberius, tai jie kur kas dažniau tos finansinės pagalbos prašo sau, tik labai retas kuris skatina ją siųsti Ukrainai. Taigi tas išvažiavimas jiems greičiau kaip nepelningų akcijų pardavimas.
Svetimas wrote:
2022-12-05 23:09
Galų gale gali sau pačiam užsiduoti klausimą, ką darytum kokio ruso vietoj? Būtum jau seniai iš rusijos dingęs, ar kovotum kažkaip vietoj su Putino režimu?
Apie tai tegaliu spekuliuoti, ir realiai viskas tikriausiai būtų stipriai kitaip nei įsivaizduoju. Bet, kadangi ne aš rusiją paverčiau agresyvia diktatūra, tai man šitos moralinės rusų lomkės visiškai nerūpi, aš neprivalau spręsti šitų dilemų ir rasti kažkokius sprendimus, kurie būtų pagal jėgas bet kuriam eiliniui rusui. Ta prasme, čia man kaip geležinkelio iešmininko problema - galima paspekuliuoti, bet nepergyvensiu, jei nerasiu sau patinkančio atsakymo. Visa mano empatija yra šimtu procentų ukrainiečių pusėje, o įsijausti į ruso vietą nejaučiu nei noro, nei pareigos. Šitas tavo klausimas tarytum suponuoja, kad reikia kažkiek suprasti ir rusus, kad jiems sudėtinga dilema, empatijos biškį prašyčiau... Bet man tai giliai px, jų košė jiems ir srėbti. Arba nesrėbti ir stebėtis, kodėl čia visi juos fašistais laiko.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-06 18:55

Lionginas wrote:
2022-12-06 14:36
Šitas tavo klausimas tarytum suponuoja, kad reikia kažkiek suprasti ir rusus, kad jiems sudėtinga dilema, empatijos biškį prašyčiau...
Nesuponuoja "empatijos biškį prašyčiau". Neturėjau to galvoje prieš tai kalbėtame kontekste.
Lionginas wrote:
2022-12-06 14:36
Visa mano empatija yra šimtu procentų ukrainiečių pusėje, o įsijausti į ruso vietą nejaučiu nei noro, nei pareigos. Šitas tavo klausimas tarytum suponuoja, kad reikia kažkiek suprasti ir rusus, kad jiems sudėtinga dilema, empatijos biškį prašyčiau... Bet man tai giliai px, jų košė jiems ir srėbti. Arba nesrėbti ir stebėtis, kodėl čia visi juos fašistais laiko.
Tai čia konkrečiai šitoje vietoje bent jau su manimi net nėra jokios diskusijos.

Ir tikiuosi šitoje vietoje kontekstas visiškai neliečia neseniai nuskambėjusių skandalų Latvijoje dėl "Dožd" TV kanalo? Nemenkai nepatiko rusų verkšlenimai dėl neva baisuliniai nuskriausto "Dožd". Nesupratau kai kurių rusų, neva antiputinistų, idiotiškų priekaištų, pretenzijų ir formuluočių. Kažkokie visiški "ufonautai" man jie šiame kontekste pasirodė. "Vargšiukai" atsirado.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-06 21:13

Svetimas wrote: Nesupratau kai kurių rusų, neva antiputinistų, idiotiškų priekaištų, pretenzijų ir formuluočių. Kažkokie visiški "ufonautai" man jie šiame kontekste pasirodė. "Vargšiukai" atsirado.
Užtai į antiputinistą rusą reikia žiūrėti dar atsargiau, nei į vyrą feministą ar tradicinę šeimą ginantį politiką. Šansų, kad jis nuoširdus, yra labai nedaug, o šansų, kad nuoširdus platesne prasme ir nekenčia ne tik Putino kaip žmogaus, bet ir tokio režimo su visa jo vidaus ir užsienio politika, beveik nėra. Pavyzdžiui, kol Navalnas nepasakė, paprastais ir nedviprasmiškais žodžiais, kad Krymas yra Ukrainos ir reikia jį atiduoti, dėl manęs tegu padvesia kalėjime.

Meanwhile, Rusijoje kažkas skaito skepforumą ir seka teisingais mūsų patarimais.
lrt wrote: Vyras Pietų Rusijos Rostovo prie Dono srityje netoli Ukrainos sienos apšaudė patruliuojančius policininkus ir vieną pareigūną sužeidė. „Nusikaltimas įvykdytas šiandien 12.00 val. Novošachtinsko priemiestyje“, – antradienį pranešė policija, kurią cituoja valstybinė naujienų agentūra TASS.

Institucijų duomenimis, vyras vilkėjo kamufliažinius rūbus ir buvo ginkluotas automatiniu ginklu. Tai esą dezertyras, kuris prieš tai buvo nusiųstas į Rusijos karą Ukrainoje. Kitos detalės apie šaulį nepateikiamos. Po susišaudymo su policija vyras pasislėpė, vyksta jo paieška.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-07 07:24

Svetimas wrote:
2022-12-06 18:55
Tai čia konkrečiai šitoje vietoje bent jau su manimi net nėra jokios diskusijos
Čia nebuvo diskusija su tavim, čia buvo mano atsakymas į tavo klausimą "ką daryčiau eilinio ruso vietoj". Kadangi klausimas reikalauja įsijausti į to ruso vietą, o empatijos jam aš neturiu, tai atsakymas "pasikarčiau" man skamba visai tinkamas, labiau gilintis nematau reikalo. Aš geriau spręsiu moralines dilemas tų, kurie buvo užpulti, nei tų, kurie prisidėjo prie reicho statybų, o dabar nežino, ką su tuo daryti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-07 07:39

Seianus wrote:
2022-12-06 21:13
Užtai į antiputinistą rusą reikia žiūrėti dar atsargiau, nei į vyrą feministą ar tradicinę šeimą ginantį politiką. Šansų, kad jis nuoširdus, yra labai nedaug, o šansų, kad nuoširdus platesne prasme ir nekenčia ne tik Putino kaip žmogaus, bet ir tokio režimo su visa jo vidaus ir užsienio politika, beveik nėra. Pavyzdžiui, kol Navalnas nepasakė, paprastais ir nedviprasmiškais žodžiais, kad Krymas yra Ukrainos ir reikia jį atiduoti, dėl manęs tegu padvesia kalėjime.
Visa Navalno komanda ir su ja asocijuoti yra tokie neadekvatūs. Volkovas pareiškė, kad po visko rusijai reikės Maršalo plano, t.y., duoti pinigų. Milovas kažkada čia kalbėjo, kad rusai neina į gatves todėl, kad su jais rusijos valdžia elgiasi taip pat, kaip su ukrainiečiais, tik gerokai seniau. Nu maždaug, Bučos gyventojai gi nemitingavo, tai nieko keisto, kad ir maskvėnai nemitinguoja. Jie biškį bando mąstyti teisinga kryptimi, bet vis ne iki galo, tas imperializmas sunkiai išgydomas. Bet yra ir tokių, kurie pilnai adekvatūs, tiesa, nedaug.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-12-07 20:46

Lionginas wrote:
2022-12-07 07:24
Čia nebuvo diskusija su tavim, čia buvo mano atsakymas į tavo klausimą "ką daryčiau eilinio ruso vietoj". Kadangi klausimas reikalauja įsijausti į to ruso vietą, o empatijos jam aš neturiu, tai atsakymas "pasikarčiau" man skamba visai tinkamas, labiau gilintis nematau reikalo. Aš geriau spręsiu moralines dilemas tų, kurie buvo užpulti, nei tų, kurie prisidėjo prie reicho statybų, o dabar nežino, ką su tuo daryti.
Klausimas apskritai buvo apie tai, kokiu būdu vien gimimo kur nors Rusijos Federacijoje faktas sukuria kažkokią prigimtinę nuodėmę. Lyg ir bandei sakyti, kad čia kalba ne apie kaltę, bet apie atsakomybę, kylančią iš išskirtinės galimybės pakeisti situaciją, bet va dabar kaip ir aiškėja, kad tos išskirtinės galimybės gal ir nėra.
Tad man vis dar ne visai aišku, ar tikrai Petia taip jau baisiai nusikalsta jau vien tuo, kad pasirinko gimti Nižnevartovske, o ne Madride ar bent jau Prienuose, kaip jo vietoje būtų pasielgęs kiekvienas iš tiesų moralus ir atsakomybę už žmonijos gerovę jaučiantis individas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-07 23:06

Lionginas wrote:
2022-12-07 07:24
Svetimas wrote:
2022-12-06 18:55
Tai čia konkrečiai šitoje vietoje bent jau su manimi net nėra jokios diskusijos
Čia nebuvo diskusija su tavim, čia buvo mano atsakymas į tavo klausimą "ką daryčiau eilinio ruso vietoj". Kadangi klausimas reikalauja įsijausti į to ruso vietą, o empatijos jam aš neturiu, tai atsakymas "pasikarčiau" man skamba visai tinkamas, labiau gilintis nematau reikalo. Aš geriau spręsiu moralines dilemas tų, kurie buvo užpulti, nei tų, kurie prisidėjo prie reicho statybų, o dabar nežino, ką su tuo daryti.
Nebūtinas tame įsijautimas ar moralinis vertinimas. Galima iš principo ir logiškai įvertinti/pasverti situaciją ir pasipriešinimo galimybes.
Ir prieš režimą, kuris yra kryptingai pajungęs valstybės mechanizmus savęs palaikymui, greičiausiai geriau kažkoks racionalus kryptingas veikimas. Nei mažiau solidarios ir eklektiškos jam oponuojančių jėgų veikimo formos. Atsisakinėti bet kokių potencialių sąjungininkų kovoje prieš priešą nėra protinga.

O tai, kad matei tame klausime siūlymą užsiimti empatijos pratimais, įsijausti ar pan., galbūt liudija, kad emocinis mūsų situacijos vertinimas čia nemenkai pinasi ar sunkiai išsipainioja nuo situacijos įvertinimo apskritai. Aš irgi norėčiau panašiai kaip ir tu, bet totalitarinės sistemos tokių žmonių, kaip mes, panorėjimų nepaiso ir veikia pagal savo tam tikrus principus. Kurių rimčiau nepamušus sunku tikėtis ir rezultato.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-07 23:15

Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Visa Navalno komanda ir su ja asocijuoti yra tokie neadekvatūs. Volkovas pareiškė, kad po visko rusijai reikės Maršalo plano, t.y., duoti pinigų. Milovas kažkada čia kalbėjo, kad rusai neina į gatves todėl, kad su jais rusijos valdžia elgiasi taip pat, kaip su ukrainiečiais, tik gerokai seniau. Nu maždaug, Bučos gyventojai gi nemitingavo, tai nieko keisto, kad ir maskvėnai nemitinguoja.
Kažkaip čia jau gana kategoriškai ir su grubokais apibendrinimais nuskambėjo. Kada ir kur čia taip Volkovas pareiškė? Sunku patikėti, kad būtų kalbėjęs, ką sakai. Gal kartais netyčia kažką ne taip pasakė ar kontekstas kiek pasimetė? Maršalo planas nebūtinai reiškia pinigus. Tokio pobūdžio planas, pavyzdžiui, gali būti: padarykite savo šalyje sąžiningus rinkimus, susitvarkykit tą ir tą, o jei pavyks padaryti, tai gausit kokį nors "saldainį". Ir t.t.
Arba gal panašiai buvo ir su Milovu?
Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Jie biškį bando mąstyti teisinga kryptimi, bet vis ne iki galo, tas imperializmas sunkiai išgydomas.
Kodėl manai, kad tai būtent imperializmas? O ne kažkas kito? Pvz., kodėl ne sveikas nacionalizmas (neprastesnis už tavo) su siekiu judėti link vakarietiško stiliaus valstybės?
Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Bet yra ir tokių, kurie pilnai adekvatūs, tiesa, nedaug.
Pavyzdžiui?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-08 07:27

RB wrote:
2022-12-07 20:46
Klausimas apskritai buvo apie tai, kokiu būdu vien gimimo kur nors Rusijos Federacijoje faktas sukuria kažkokią prigimtinę nuodėmę. Lyg ir bandei sakyti, kad čia kalba ne apie kaltę, bet apie atsakomybę, kylančią iš išskirtinės galimybės pakeisti situaciją, bet va dabar kaip ir aiškėja, kad tos išskirtinės galimybės gal ir nėra.
Klausimas buvo "Galų gale gali sau pačiam užsiduoti klausimą, ką darytum kokio ruso vietoj?", į kurį aš čia ir atsakiau. O į tavo užduotą klausimą atsakiau anksčiau. Susipainiojai?
RB wrote:
2022-12-07 20:46
Tad man vis dar ne visai aišku, ar tikrai Petia taip jau baisiai nusikalsta jau vien tuo, kad pasirinko gimti Nižnevartovske, o ne Madride ar bent jau Prienuose, kaip jo vietoje būtų pasielgęs kiekvienas iš tiesų moralus ir atsakomybę už žmonijos gerovę jaučiantis individas.
Šitą klausimą turėtum užtuoti tiem, kurie tvirtina, kad jis nusikalsta vien jau tuo. Abejingumas, kai tavo valstybė virsta reichu, puola kitas šalis, žudo jų piliečius, visiems aplink grąsina branduoliniu ginklu, yra nusikalstamas. Nebent tu su tuo nesutinki ir norėtum kaip nors savo poziciją pagrįsti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-08 07:35

Svetimas wrote:
2022-12-07 23:06
Nebūtinas tame įsijautimas ar moralinis vertinimas. Galima iš principo ir logiškai įvertinti/pasverti situaciją ir pasipriešinimo galimybes.
Tą jau padariau, išvardinau variantus, kaip galima valstybę padaryti neveiksnia. Gali koks eilinis rusas imti ir nužudyti mokyklos direktorių, koordinavusį rinkimų klastojimą. Bus daug tokių eilinių rusų, bus ir rezultatas.

Arba gali eilinis rusas eiti ir pasikarti. Bus daug tokių eilinių rusų, irgi bus rezultatas.
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:06
Ir prieš režimą, kuris yra kryptingai pajungęs valstybės mechanizmus savęs palaikymui, greičiausiai geriau kažkoks racionalus kryptingas veikimas. Nei mažiau solidarios ir eklektiškos jam oponuojančių jėgų veikimo formos. Atsisakinėti bet kokių potencialių sąjungininkų kovoje prieš priešą nėra protinga.
Man atrodo, kad nėra protinga ieškoti jų neveiksnumui visokių pateisinimų.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-08 07:48

Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Kažkaip čia jau gana kategoriškai ir su grubokais apibendrinimais nuskambėjo. Kada ir kur čia taip Volkovas pareiškė? Sunku patikėti, kad būtų kalbėjęs, ką sakai. Gal kartais netyčia kažką ne taip pasakė ar kontekstas kiek pasimetė? Maršalo planas nebūtinai reiškia pinigus. Tokio pobūdžio planas, pavyzdžiui, gali būti: padarykite savo šalyje sąžiningus rinkimus, susitvarkykit tą ir tą, o jei pavyks padaryti, tai gausit kokį nors "saldainį". Ir t.t.
Įvertink pats: https://mobile.twitter.com/politica_med ... 0860394497

Nieko apie reparacijas Ukrainai, nieko apie nusiginklavimą, nieko apie branduolinio arsenalo atsisakymą. Maršalo planas rusijai, kitaip jausime revanšizmą. Gal jau pamiršo, kad Vokietija Maršalo planą gavo tuomet, kai buvo subombarduota, sugriauta ir okupuota. rusijos niekas nebombarduoja, negriauna ir okupuoti neketina. Bet Maršalo planas, "kaip ir Ukrainai", nes kodėl ne?
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Arba gal panašiai buvo ir su Milovu?
Milovo neberadau, produktyvus suskis. Bet tu ir pats žinai, kad jis mėgsta teisinti savo bendrapiliečius, pats buvai įdėjęs tokį video, kur aiškino, kad viskas su jais gerai, biškį užzombinti ten, bet praeis.
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Jie biškį bando mąstyti teisinga kryptimi, bet vis ne iki galo, tas imperializmas sunkiai išgydomas.
Kodėl manai, kad tai būtent imperializmas? O ne kažkas kito? Pvz., kodėl ne sveikas nacionalizmas (neprastesnis už tavo) su siekiu judėti link vakarietiško stiliaus valstybės?
rusijos piliečiams sveikas nacionalizmas dabar yra neleistina prabanga. Kaip tu įsivaizduoji sveiką vokiečių nacionalizmą kokiais 1945-ais?
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Bet yra ir tokių, kurie pilnai adekvatūs, tiesa, nedaug.
Pavyzdžiui?
Майкл Наки manau.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-08 10:20

Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Lionginas wrote:
2022-12-07 07:39
Bet yra ir tokių, kurie pilnai adekvatūs, tiesa, nedaug.
Pavyzdžiui?
Kasparovas? Nepasidrovi kritikuoti ir vadinamosios rusų opozicijos, kai ši nusišneka, kad ir to paties Navalno. Bet jis turbūt seniai nebegyvena Rusijoje, sprendžiant iš to, kad tebegyvena.

Edit: gyvena Kroatijoje ir turi Kroatijos pilietybę. Ne labiausiai pavyzdinė šalis, bet bent jau ne Serbija ir aišku ne Rusija.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-12-08 14:00

Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Pavyzdžiui?
Игорь Яковенко.
Jei kas klausys, užteks iki 20min. Kontekstui tinka. Jakovenko buvo/yra ne kalbantis, o rašantis žurnalistas, todėl jį klausyti gana sunku. Adekvatus tas, kas "į pasaulį žiūri ukrainiečių akimis". Nei pridėsi, nei atimsi.

https://www.youtube.com/watch?v=i0hsZmzyJWU
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-08 22:59

Lionginas wrote:
2022-12-08 07:35
Tą jau padariau, išvardinau variantus, kaip galima valstybę padaryti neveiksnia. Gali koks eilinis rusas imti ir nužudyti mokyklos direktorių, koordinavusį rinkimų klastojimą. Bus daug tokių eilinių rusų, bus ir rezultatas.
Kiek bandžiau skaityti ir suprasti, ar rimtai čia tu.

Galima išdaužyti langus mokyklos direktoriams, mokytojams ar pan., koordinavusiems rinkimų klastojimą. Nebent tokia pradžia, jei jau taip.
Bet žudyti žmones, net ir nepaisant to, kad jie yra nemenki niekšeliai? Kuo tai iš esmės skiriasi nuo putinizmo metodų?
Beje, daužyti langus nepatogiems žmonėms gali ir putinoidai.
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:35
Man atrodo, kad nėra protinga ieškoti jų neveiksnumui visokių pateisinimų.
Nėra protinga ieškoti atpirkimo ožių ar grubiai asocijuoti juos į bendrą krūvą, jei nesiseka greitai ir efektyviai įveikti priešą, atstatyti teisingumą ar pan., kaip kad tau norėtųsi.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-08 23:27

Lionginas wrote:
2022-12-08 07:48
Майкл Наки manau.
Майкл Наки ir Milovas šiltai vienas apie kitą atsiliepia ir pagarbiai bendrauja. Tai gal ir Майкл Наки būtų ne pro šalį ant emocijų į "neadekvatų" sąrašą įtraukti, jei su "neadekvatu" Milovu bendrauja?

O jei kiek rimčiau, man asmeniškai Milovas tarp įvairių rusų kilmės Kremliaus opozicionierių, kurių esu daugiau matęs, vienas iš rimtesnių ir adekvatesnių. Volkovo labai mažai esu matęs. Kiek mačiau, jis daugiau toks "technarius" ir kai kuriais politinės kovos su Putino režimu aspektais gal kiek naivokas.
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:48
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Kažkaip čia jau gana kategoriškai ir su grubokais apibendrinimais nuskambėjo. Kada ir kur čia taip Volkovas pareiškė? Sunku patikėti, kad būtų kalbėjęs, ką sakai. Gal kartais netyčia kažką ne taip pasakė ar kontekstas kiek pasimetė? Maršalo planas nebūtinai reiškia pinigus. Tokio pobūdžio planas, pavyzdžiui, gali būti: padarykite savo šalyje sąžiningus rinkimus, susitvarkykit tą ir tą, o jei pavyks padaryti, tai gausit kokį nors "saldainį". Ir t.t.
Įvertink pats: https://mobile.twitter.com/politica_med ... 0860394497
O pats susiradai šią nuorodą?
Ar kur nors radai paslaugiai padėtą? Gal net su kokia įdomia papildoma formuluote, padedančia kaip nors piktai interpretuoti minėtą Volkovo pasisakymą? Ir, sakyčiau, pakankamai migloto konteksto dalykas. Plačiau to ilgojo video, iš kurio buvo iškirptas tas trumpas twiterio video epizodas matyt nežiūrėjai?

Šiaip, kiek esu pats susidūręs, tiek Milovas tiek Volkovas yra pakankamai daug teisingų ir naudingų dalykų Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste kalbėję. Ar čia labai racionalu, kai kokia twitterio nuoroda, kur Volkovas atsakinėdamas į žiūrovo klausimą kažką tariamai nusikalbėjo aktualijų kontekste nejautriai ir miglotame kontekste, kažkam yra pakankamas dalykas nubraukti ilgametę jų veiklą prieš Putino režimą?

Putinoidai, manipuliuojantys žmonių emocijomis bei juos kiršindami, dėl tokių situacijų trintų rankas. Beje, putinizmo pradžioje tokių susipriešinimų ir juodojo piaro skleidimo apimtys runete buvo smarkiai išaugusios ir tuo buvo užšikamos aktualesnės politinės temos. Tikrai nenustebčiau, jei šiais laikais panaši praktika plačiai naudojama ir rusyno išorėje.
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:48
Nieko apie reparacijas Ukrainai, nieko apie nusiginklavimą, nieko apie branduolinio arsenalo atsisakymą.
Nesinori suklysti iš atminties ir kažką pripainioti ar supainioti su galbūt kitu žmogumi, bet man regis, jog Volkovo bendražygis Milovas kaip tik apie praktiškai visus tavo paminėtus dalykus yra kalbėjęs. Berods Milovo kalboje branduolinio arsenalo atsisakymo kontekste dar net buvau sau pagalvojęs, kad perdėm optimistiškai ir greičiausiai nerealistiškai apie tai kalba.

Gali būti, kad apie kažką panašaus yra kalbėjęs ir Volkovas. Pvz., kituose savo video, kurie dėl savo neskandalingumo greičiausiai mažai susilaukia dėmesio.
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:48
Milovo neberadau, produktyvus suskis. Bet tu ir pats žinai, kad jis mėgsta teisinti savo bendrapiliečius, pats buvai įdėjęs tokį video, kur aiškino, kad viskas su jais gerai, biškį užzombinti ten, bet praeis.
Panašu nelabai esi su Milovo veikla susipažinęs, jei tokios mintys kyla. Greičiausiai jo siūlymus tėvynainiams nepasiduoti priešinimosi putinizmui beprasmybės jausmui, painioji su jų teisinimu.
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:48
Svetimas wrote:
2022-12-07 23:15
Kodėl manai, kad tai būtent imperializmas? O ne kažkas kito? Pvz., kodėl ne sveikas nacionalizmas (neprastesnis už tavo) su siekiu judėti link vakarietiško stiliaus valstybės?
rusijos piliečiams sveikas nacionalizmas dabar yra neleistina prabanga. Kaip tu įsivaizduoji sveiką vokiečių nacionalizmą kokiais 1945-ais?
Volkovą ir Milovą turėjau omenyje tame kontekste. Gal sveikas nacionalizmas kaip tik skatina nepasyvumą ir priešinimąsi Putino režimui?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-08 23:38

Seianus wrote:
2022-12-08 10:20
Kasparovas? Nepasidrovi kritikuoti ir vadinamosios rusų opozicijos, kai ši nusišneka, kad ir to paties Navalno. Bet jis turbūt seniai nebegyvena Rusijoje, sprendžiant iš to, kad tebegyvena.
Keletą gan netrumpų prokalbių ar pan. su Kasparov esu klausęs. Iš to, kiek susidūriau, jis man toks gal daugiau prie "teoretikų" putinizmų ir Rusijos karo prieš Ukrainą aktualijose pasirodė.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-12-09 01:07

Lionginas wrote:
2022-12-08 07:27
Klausimas buvo "Galų gale gali sau pačiam užsiduoti klausimą, ką darytum kokio ruso vietoj?", į kurį aš čia ir atsakiau. O į tavo užduotą klausimą atsakiau anksčiau. Susipainiojai?
Tai aš ir bandžiau pasakyti, kad arba tu į mano užduotą klausimą neatsakei, arba aš taip ir nesupratau tavo atsakymo. (Ir taip, OK, šita diskusijos atšaka prasidėjo nuo Svetimo ir tavo pokalbio, bet aš visiškai egocentriškai susireikšminau, iškeldamas savo klausimą kaip pirminį. Tai taip, susipainiojau.)
Lionginas wrote:
2022-12-08 07:27
Šitą klausimą turėtum užtuoti tiem, kurie tvirtina, kad jis nusikalsta vien jau tuo. Abejingumas, kai tavo valstybė virsta reichu, puola kitas šalis, žudo jų piliečius, visiems aplink grąsina branduoliniu ginklu, yra nusikalstamas. Nebent tu su tuo nesutinki ir norėtum kaip nors savo poziciją pagrįsti.
Aš iš tiesų bandau susiformuoti kažkokią poziciją, nes man ir pačiam nėra iki galo aišku, kurioje spektro nuo „Petia gimė Rusijoje...Petia aktyviai dalyvauja priimdamas sprendimus dėl karinės agresijos aukščiausiame lygyje“ vietoje atsiranda kaltė, atsakomybė ir prievolė imtis vienokių ar kitokių veiksmų. Bet viešojoje erdvėje ir šitame pačiame forume matau dominuojančias nuotaikas iš serijos „visi rusai kalti“, „rusai privalo padaryti X“ ir t. t. Ir man kyla abejonių, ar tikrai galima tokius teiginius pagrįsti.
Post Reply