Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-24 12:27

Jau pasakojau apie savo eksperimentą, kai bandžiau pasigilinti į naujai į madą atėjusią naujosios dešinės retoriką. Ir viena iš to pasekmių buvo, kad Google patikėjo, jog aš iš tiesų pardaviau sielą šėtonui.. Ir nuo to laiko ~90% mano YouTube feedo sudaro feminizmo ir tolerancijos kritika.. Net nepamenu, kada paskutinį kartą mačiau pro-kairuolišką filmuką (gal jų jau nebeliko?..) Anyway, po tokios dešnės propagandos lavinos, mano smegenys galiausiai kapituliavo, ir iš tiesų įgijo dešnes pažiūras. Sorry, guys, kaltinkit Google algoritmą :)

Tai va, ir gana nemažą dalį tos pro-dešinės informacijos sudaro pranešimai apie Gavin McInnes pradėtą Proud Boys judėjimą.

Jei kas negirdėjot, tai yra tarsi klubas skirtas vyrams, kurie (truputį sarkastiškai) vadina save “Vakarų šovinistais”. Jie yra už tradicinę šeimą, už vyriškus vyrus ir moteriškas moteris, nevengia pasišaipyti iš feminisčių ir kitokio plauko toleruolių, kategoriškai atmeta bet kokias kalbas apie baltųjų “kaltes” ir “privilegijas”, dažnai palaiko Trampą.. nu ir nevengia muštynių su AntiFa.

Iš vienos pusės, jų retorika skamba kaip tikra atgaiva, po visų tų politkorektiškumo dešimtmečių.. Bet iš kitos pusės, Nacių ar Bolševikų retorika savo laiku turbūt irgi taip atrodė..

Aš pats jaučiuosi jau gerokai per senas tokioms pramogoms, o ir jaunystėje manęs turbūt nebūtų ten priėmę - mat niekad neturėjau polinkio į tokias hiper-vyriškas draugijas.. Jau nekalbant apie tai, kad iš manęs nebūtų daug naudos muštynėse :D

Bet idėjiškai iš dalies pritariu jų pasisakymams. Mums jau seniai laikas atstatyti balansą truputį labiau link tradicinių vertybių. Ir šis judėjimas tikrai bando tai padaryti.


Ką patys manot apie tokias draugijas? Ar jos kada nors ateis į madą šiapus Atlanto? Ar patys dalyvautumėt? Ką manot apie Gavin McInnes? Ir t.t.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-10-24 17:01

Vilius wrote:
2018-10-24 12:27
a) Ką manot apie tokias draugijas?
b) Ar jos kada nors ateis į madą?
c) Ar patys dalyvautumėt?
- a) pažiūrėjau keletą gabalų iš USA "intelektualios komedijos", kuri vadinasi: "kaip suradau tavo mamą". Manau visiem jiem reikalinga ilgalaikė komandiruotė į Rusiją!

- b) EuroAzijos žemyne tų problemų niekada nebuvo ir nėra, sakyčiau atvirkščiai: neseniai Indijos apsišvietęs vyras pareikalavo aborto, kai sužinojo, jog pas jo moterį bus duktė.

- c) Surinkti "rimtų vyrų" kompaniją manau vertėtų. Ryškiausiai apie tai pasakė mano studijų draugas: "vyrai turėtų turėti vyrų kalbą, kurios moterys nesuprastų"!

:)
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-24 17:26

Anksčiau žiūrėdavau Gavino laidas youtube juoko tikslais (gerąja prasme) kai dirbo Rebel Media, nes žmogus turi visai neblogą humoro jausmą. Su jo pažiūromis iš tiesų beveik niekur nesutinku, neskaitant akivaizdžių tiesų kad lytys yra dvi, kad SJW yra puspročiai klounai donkichotai, kad vakarų pasauly joks sistemingas moterų engimas nevyksta, kad skirtingiems darbams statistiškai gali labiau/mažiau tikti skirtingos lytys ir panašių. Bet paskui nepamenu jis išėjo ar buvo išmestas iš tos Rebel Media, ten buvo vietinės reikšmės skandaliukai, ne vienas mano žiūrimas žmogus buvo išmestas ar išėjo pats dėl priežasčių kurios labai nedera su Rebel įvaizdžiu (bendravo su netinkamais žmonėm ir sakė netinkamus dalykus). Tai nustojau žiūrėti ir Rebel Media, ir Gaviną. Girdėjau, kad kažką dabar daro, bet nepasakyčiau, kad labai domintų.

Apie proud boys pirmą kartą išgirdau gal prieš kokią savaitę, kontekstas – leftistinė media juos išvadino neonaciais ir rasistais (vajė kaip netikėta). Net nežinojau, kad čia Gavino judėjimas :) Bet nestebina, iš jo laidų taip ir atrodė, kaip sakai hyper-vyriškas. Pats nedalyvauju jokiose draugijose tai nedalyvaučiau ir šioje. Bet kažkokios visada egzistuoja, ir geriau jau būna populiarūs proud boys nei kokie ten TJA.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-10-24 20:10

Sejanus wrote:
2018-10-24 17:26
Bet nestebina, iš jo laidų taip ir atrodė, kaip sakai hyper super-vyriškas.
- Pasikartosiu: yra tik žmogus. žmoguus gali turėti išreikštas moteriškas arba išreikštas vyriškas funkcijas. Tiek vyriška, tiek moteriška funkcija yra būtina.

:(
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-24 23:00

Vilius wrote:
2018-10-24 12:27
Jei kas negirdėjot, tai yra tarsi klubas skirtas vyrams, kurie (truputį sarkastiškai) vadina save “Vakarų šovinistais”. Jie yra už tradicinę šeimą, už vyriškus vyrus ir moteriškas moteris, nevengia pasišaipyti iš feminisčių ir kitokio plauko toleruolių, kategoriškai atmeta bet kokias kalbas apie baltųjų “kaltes” ir “privilegijas”, dažnai palaiko Trampą.. nu ir nevengia muštynių su AntiFa.
Skamba tai kaip skinhead light versija.
Bet idėjiškai iš dalies pritariu jų pasisakymams. Mums jau seniai laikas atstatyti balansą truputį labiau link tradicinių vertybių. Ir šis judėjimas tikrai bando tai padaryti.
Man labai įdomu ką reiškia tas atstatyti balansą truputį labiau link tradicinių vertybių? Nes aš pilnai suprantu kad ir Trumpo pergalė ant jos išėjo su šūkių make america great again, bet vat niekaip nesuprantu kur tas yra great again ar kaip tas atstatytas balansas turėtų atrodyti fiziškai?
Sejanus wrote:
2018-10-24 17:26
Su jo pažiūromis iš tiesų beveik niekur nesutinku, neskaitant akivaizdžių tiesų kad lytys yra dvi, kad SJW yra puspročiai klounai donkichotai, kad vakarų pasauly joks sistemingas moterų engimas nevyksta, kad skirtingiems darbams statistiškai gali labiau/mažiau tikti skirtingos lytys ir panašių.
Viskas kaip ir akivaizdu, bet bold galima atskirai paplėtoti. Jeigu kai kurios vakarų šalys tik prieš kiek daugiau nei 30 metų suteikė moterims teisę balsuoti, tai mano manymu tam tikras prejudice dar bent kažkiek likęs ir tam tikrose srityse sau puikiai gyvuoja. Aišku, kad moterims vakaruose kaip yra dabar taip gerai dar niekada nebuvo, bet niekada nesutiksiu su dešiniaisiais kurie kas buvo praktiškai ką tik iš kart pamiršta, baksnoja į įstatymus ir sako jog "its fine", ir paskui dar aišku prideda keletą filosofinių sakinių kad iš vis moteris turi būti moteriškos ir gimdyti vaikus.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-24 23:49

Aišku, kad moterims vakaruose kaip yra dabar taip gerai dar niekada nebuvo
Taip. Visiems žmonėms kaip yra dabar, taip gerai dar niekada nebuvo. Vyrams irgi.
Jeigu kai kurios vakarų šalys tik prieš kiek daugiau nei 30 metų suteikė moterims teisę balsuoti, tai mano manymu tam tikras prejudice dar bent kažkiek likęs ir tam tikrose srityse sau puikiai gyvuoja.
Tai nefilosofuok, o parodyk kur jis puikiai gyvuoja, ir bus galima kažkaip spręsti konkrečius atvejus priklausomai nuo šalies įstatymų. Teismai, pvz.

O kokios moterys turi būti, kiekvienas laisvas apie tai turėti nuomonę. Ir moterys laisvos į tą nuomonę neatsižvelgti.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-25 12:20

Sejanus wrote:
2018-10-24 23:49
Taip. Visiems žmonėms kaip yra dabar, taip gerai dar niekada nebuvo. Vyrams irgi.
hehe, būtent tai ir niekaip nepaaiškina šūkių "make america great again" ir norėjimo sugrįžti prie tradicinių vertybių, jeigu taip gerai dar niekada nebuvo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-25 13:04

Stormas wrote:
2018-10-25 12:20
hehe, būtent tai ir niekaip nepaaiškina šūkių "make america great again" ir norėjimo sugrįžti prie tradicinių vertybių, jeigu taip gerai dar niekada nebuvo.
Tačiau tai nepaaiškina ir tokių šūkių, kaip "black lives matter", ir "99%". Jau net nekalbant apie moterų, seksualinių ir kt. mažumų teises.. Nes tiek juodaodžiai, tiek 99%, tiek moterys, tiek visos tos mažumos irgi niekada negyveno taip gerai kaip šiais laikais (bent jau Vakaruose).
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2018-10-25 17:43

Aš irgi noriu pasiskųsti tuo, jog man irgi kaip ir Viliui buvo susišikęs YouTube feedas greičiausiai dėl skeptikų forumo. :) Anksčiau Google algoritmą buvo pavykę taip išdresiruoti, kad YouTube feede rasdavau pakankamai nemažą kiekį sau įdomaus ir naudingo turinio. Nereikėdavo net specialiai kažko labai ieškoti. Neblogų podcastų, visokių įdomybių apie mokslą, technologijas, netrumpų dokumentinių filmų įvairiomis temomis ir pan.

Bet vienu metu YouTube feedo pasiūlos kokybė mano akimis buvo nemenkai kritusi. Panašu, kad nemaža dalimi dėl dešinės pakraipos retorikos. Nebuvo jis pas mane nė iš tolo toks ženklus kaip pas Vilių, bet prie to, manau, nemenkai buvo prisidėjęs skeptikų forumas. Nežinau kaip man pavyko šitą keistą echochamberį užkabinti. Šiaip esu gan išrankus ir visokių clickbaitinių šiukšlių vengiu. Bet užteko nedidelio kiekio video su Ben Shapiro, Jordan Peterson ir pan., ir įvyko tam tikras gan ženklus pokytis feede. Tarsi koks pašaipų ar pan. karas su SJW vyktų. Gan panašų pasiūlos feede pasikeitimą buvau matęs tik kai savo laiku domėjausi įvairiais su sportu susijusiais dalykais. Bet anuomet bent jau susiradau kelis sau įdomius ir kažkiek naudingus tos srities kanalus.
Vilius wrote:Bet idėjiškai iš dalies pritariu jų pasisakymams. Mums jau seniai laikas atstatyti balansą truputį labiau link tradicinių vertybių. Ir šis judėjimas tikrai bando tai padaryti.
Kokiems pasisakymams? Kokias vertybes tu laikai tradicinėmis vertybėmis? Nelabai suprantu, kur ir kaip tas balansas sutrikęs. Ir kodėl manai, kad jis sutrikęs?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-25 18:05

Vilius wrote:
2018-10-25 13:04
Stormas wrote:
2018-10-25 12:20
hehe, būtent tai ir niekaip nepaaiškina šūkių "make america great again" ir norėjimo sugrįžti prie tradicinių vertybių, jeigu taip gerai dar niekada nebuvo.
Tačiau tai nepaaiškina ir tokių šūkių, kaip "black lives matter", ir "99%". Jau net nekalbant apie moterų, seksualinių ir kt. mažumų teises.. Nes tiek juodaodžiai, tiek 99%, tiek moterys, tiek visos tos mažumos irgi niekada negyveno taip gerai kaip šiais laikais (bent jau Vakaruose).
Nežinau ar tyčia, ar ne bet klysti, nes šitie judėjimai nenori niekur sugrįžti, skirtingai nei mano minėti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-25 18:58

Panašu, kad niekam nerūpi tie išdidūs jaunuoliai (nors šiaip rekomenduoju pasidomėti tuo judėjimu net ir tiems, kurie jam nepritaria - nes spėju, kad panašios mados greit išplis ir po Europą). Be to, toliau rašysiu apie savo asmenines pažiūras, kurios nebūtinai sutampa su to judėjimo pažiūromis. Todėl sugalvojau temai bendresnį pavadinimą (originalus buvo "Proud Boys judėjimas").
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-25 19:27

Nu, ok. Pabandysiu išdėstyti tas savo naujai atrastas konservatoriškas pažiūras.

Pirmas (ir turbūt svarbiausias) dalykas, kuris mano galva per toli nukrypo nuo tradicinių vertybių, ir turėtų būti šiek tiek pakoreguotas, yra valstybių nusilpimas. Taip manau, nes:

1. Man bloga nuo visų tų "geradarių" NGO, kurie daro, kas tik jiems šauna į galvas, ir niekam nėra atskaitingi už savo veiklą. Turbūt geriausias pavyzdys čia yra NGO priklausantys laivai, kurie Viduržemio jūroje žaisdavo tą migrantų "gelbėjimo" žaidimą, o paskui juos numesdavo Italijos ir kt. šalių uostuose, ir palikdavo toliau su jais tvarkytis vietinei valdžiai. Problema čia yra tame, kad tų šalių piliečiai neturi absoliučiai jokių demokratinių kelių užkirsti kelią tokiai veiklai, nors realiai tai būtent jiems paskui tenka srėbti tos veiklos pasekmes, ir apmokėti sąskaitas. Kiek tai liečia mane, visos organizacijos, kurios vykdo svarbesnę veiklą nei Radviliškio šaškių klubas, turi būti kažkam atskaitingos, ir kontroliuojamos per demokratinius procesus.

2. Sienų apsauga nėra optional dalykas. Tiesiog taip jau yra, kad kartais čia gyvenantiems žmonėms reikia apsiginti nuo kitur gyvenančių žmonių. Ir tai yra viena iš pagrindinių funkcijų, kodėl valstybės iš viso buvo sugalvotos. Ir, kad ir kaip mes norėtume būti geradariais, mes tiesiog negalime išgelbėti visų žmonių, kuriems yra blogai gyventi savo šalyse. Taip, būna atvejų, kai valstybės turėtų padėti bėdos ištiktiems pabėgėliams. Tačiau tie atvejai turi būti tikrai išimtiniai (didelė stichinė nelaimė, genocidas, etc.). Vien tai, kad kažkam nepatinka gyventi jų šalyse dėl skurdo ar nusikalstamumo, tikrai nėra tam pakankamas pagrindas. Be to, valstybės turi turėti teisę priimti ar nepriimti tuos pabėgėlius savo nuožiūra, ir pagal savo sąlygas, o ne pagal kažkokias išgalvotas "kaltes" ir "teises".

Kol kas tiek. Bet greitu laiku bus daugiau.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-25 21:27

hehe, būtent tai ir niekaip nepaaiškina šūkių "make america great again" ir norėjimo sugrįžti prie tradicinių vertybių, jeigu taip gerai dar niekada nebuvo.
Manau, tuos šūkius ir norą sugrįžti prie vertybių jų autoriai kažkaip paaiškina. Faktas, kad visumoje dabar yra geriausia kaip kada buvo, nereiškia, kad kažkokiose konkrečiose srityse nėra problemų, ir kad tos problemos yra gana naujos, ir jų galima išvengti grįžtant prie senesnės tvarkos ar bent jau šiaip kažką keičiant. Bet tikrai neketinu kaip sako laužyti iečių šia tema, akivaizdu, kad trumpi kelių žodžių šūkiai yra skirti užvesti mases, PR yra PR ir politika yra politika.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-26 13:10

Dar apie valstybių nusilpimą.

3. Mane užkniso dabartiniai "valdymo per zyzimą ir mynimą ant sąžinės" metodai. Čia turbūt geriausias pavyzdys yra cigarečių pakeliai. Mes jau gerą pusšimtį metų žinome, kad cigaretės kenkia sveikatai. Ir praktiškai vienintelė nauda, kurią jos duoda rūkantiems yra nikotino abstinencijos simptomų palengvinimas.. Tai nafig jas iš viso pardavinėja? Kodėl jų platinimas nėra uždraustas, kaip kitų nuodingų medžiagų? Ar bent jau užkrautas tokiais dideliais akcizais, kad rūkymas taptų "tik prie progos" lygio prabangos dalyku, kurį žmonės kartais vartoja dėl nostalgijos seniems laikams, ar pan. Tačiau mūsų dabartinės valdžios yra tiesiog per silpnos, kad imtųsi tokių priemonių (ir tuo pačiu literally išgelbėtų milijonų žmonių gyvybes). Vietoj to jos bando "edukuoti" ir "šviesti" savo kvailas aveles, kad anos pačios susiprastų, ir atsikratytų tokio oj-oj-kokio-bjauraus įpročio.. Bet problema čia yra, kad žmonėms (bent jau man) jau iki gyvo kaulo įgriso tie pamokslavimai ir verkšlenimai. Kai žiūriu į visus tuos siaubo filmo lygio paveiksliukus ant cigarečių pakelių, aš iš tiesų matau ne įspėjimą apie grėsmę sveikatai, o beveidį spuoguotą biurokratą pigiu kostiumu, kuris nu labai labai nori, kad aš nebepirkčiau tų cigarečių.. Tik vat bėda - jis neturi kiaušų tą norą efektyviai įgyvendinti.

Panašiai yra pvz. su klimato kaita. Visi, kas turi bent kažkiek smegenų, jau seniai supranta, kad klimato kaita vyksta. Ir, kad jos pasekmės turbūt nebus labai malonios. Bet mes toliau vis bandome spręsti šią problemą verkšlenimais dėl CO2 kiekio, ar ten kažkokios nykstančios gyvūnų rūšies.. Tačiau tai tiesiog neveikia - žmonės nubraukia ašarą, palinguoja galvą, ir tada sėda į savo fosilijomis varomą mašiną, kuria paskui važiuoja į prekybos centrą pirkti plastmasinio šlamšto supakuoto i celofaninius maišelius. Nes jiems tiesiog taip patogiau. Ir mes to tikrai nepakeisime, kol neatsiras pakankamai stiprių lyderių, kurie sugebėtų paskatinti (ar reikalui esant - priversti) visuomenę imtis reikšmingų permainų.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2018-10-26 14:28

Vilius wrote:
2018-10-26 13:10
Dar apie valstybių nusilpimą: "valdymas per zyzimą".
- taip, "rinkos ekonomikos" sąlygomis neleistina daryti "natūrinius mainus" ar darbą be atlygio. Neleistina taikyti sąstingio ekonomikos nomenklatūros direktyvinį valdymą. Būtina regulioti tik per kainas, negali būti jokių lengvatų, privilegijų ar kompensacijų. Taip daro tik "mafijos", siekdamos užvaldyti neteisėtais metodais.

.. ką padarysi, 50 metukų didaktinos paliko pėdsaką.

:(
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2018-10-26 22:14

Vilius wrote:
2018-10-26 13:10
Dar apie valstybių nusilpimą.

3. Mane užkniso dabartiniai "valdymo per zyzimą ir mynimą ant sąžinės" metodai. Čia turbūt geriausias pavyzdys yra cigarečių pakeliai. Mes jau gerą pusšimtį metų žinome, kad cigaretės kenkia sveikatai. Ir praktiškai vienintelė nauda, kurią jos duoda rūkantiems yra nikotino abstinencijos simptomų palengvinimas.. Tai nafig jas iš viso pardavinėja? Kodėl jų platinimas nėra uždraustas, kaip kitų nuodingų medžiagų?
Mano spėjimas būtų, kad tiesiog visuomenė dar nemano, kad tie rūkymo eksperimentai yra tiek blogi, kad dėl to vertėtų tiesiogiai kištis į privatų tų žmonių gyvenimą.

Man pačiam irgi patinka gyventi laisvoje visuomenėje.

Bet kartais iš tiesų būna problemų, kurios reikalauja ryžtingo ir griežto sprendimo. Jei pažadate mane išrinkti į valdžią ir suteikti neribotą diktatotriaus imperium, ribotam laikui žinoma, pažadu uždrausti rūkymą ir uždrausti blogus dalykus apskritai, o leisti tik gerus dalykus. Pažadu, kad prie mano diktatūros nuo jūsų pečių bus nuimta ši nepakeliama našta priiminėti sprendimus dėl rūkymo ir kitų dalykų patiems.
Ar bent jau užkrautas tokiais dideliais akcizais, kad rūkymas taptų "tik prie progos" lygio prabangos dalyku, kurį žmonės kartais vartoja dėl nostalgijos seniems laikams, ar pan.
Man patiktų. Ypač šalyse, kur paskui gydymas apmokamas iš biudžeto.
Tačiau mūsų dabartinės valdžios yra tiesiog per silpnos, kad imtųsi tokių priemonių (ir tuo pačiu literally išgelbėtų milijonų žmonių gyvybes).
Arba literally pagelbėtų sukurti mafijos aukso amžių 2.0

Toje silpnoje valdžioje yra rūkančių. Tuose teismuose yra rūkančių. Tose spec. tarnybose ir policijoje yra rūkančių. Kaip manai, kiek labai būtų užtikrintas draudimas rūkyti?
Darant pamažu, lėtai, zyziant, minant ant sąžinės ir t.t. bent jau pasiekiama konkrečių rezultatų. Jei neatkreipei dėmesio, rūkančiųjų teisės vis mažėja. Iš lėto, palaipsniui kaitinant vandenį, o ne sumetant iškart visus į verdantį.
Vietoj to jos bando "edukuoti" ir "šviesti" savo kvailas aveles, kad anos pačios susiprastų, ir atsikratytų tokio oj-oj-kokio-bjauraus įpročio.. Bet problema čia yra, kad žmonėms (bent jau man) jau iki gyvo kaulo įgriso tie pamokslavimai ir verkšlenimai. Kai žiūriu į visus tuos siaubo filmo lygio paveiksliukus ant cigarečių pakelių, aš iš tiesų matau ne įspėjimą apie grėsmę sveikatai, o beveidį spuoguotą biurokratą pigiu kostiumu, kuris nu labai labai nori, kad aš nebepirkčiau tų cigarečių.. Tik vat bėda - jis neturi kiaušų tą norą efektyviai įgyvendinti.
Tai tu. Bet manau, kad tie paveiksliukai veikia. Neveikia užkietėjusių rūkorių. Bet veikia paauglius, kurie nori pradėti rūkyti dėl šaunumo, mat tie vaizdai visai neatrodo šauniai.
Panašiai yra pvz. su klimato kaita. Visi, kas turi bent kažkiek smegenų, jau seniai supranta, kad klimato kaita vyksta. Ir, kad jos pasekmės turbūt nebus labai malonios. Bet mes toliau vis bandome spręsti šią problemą verkšlenimais dėl CO2 kiekio, ar ten kažkokios nykstančios gyvūnų rūšies.. Tačiau tai tiesiog neveikia - žmonės nubraukia ašarą, palinguoja galvą, ir tada sėda į savo fosilijomis varomą mašiną, kuria paskui važiuoja į prekybos centrą pirkti plastmasinio šlamšto supakuoto i celofaninius maišelius. Nes jiems tiesiog taip patogiau. Ir mes to tikrai nepakeisime, kol neatsiras pakankamai stiprių lyderių, kurie sugebėtų paskatinti (ar reikalui esant - priversti) visuomenę imtis reikšmingų permainų.
Labai nejauku skaityti sentimentus diktatūrai.
Last edited by Sejanus on 2018-10-27 00:50, edited 1 time in total.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-10-26 23:54

Sejanus teisus, zyziant yra pasiekiami rezultatai, kad ir pamažu.

Klimato kaita, deja, yra visai kito lygio šių laikų rebusas, tai iš esmės ir įtakojo kodėl esu priešiškas right-wing šalininkams. Madas vis dar diktuoja JAV, o ten šiuo metu right-wing yra respublikonai, kurių pasisakymai apie klimato kaitą yra švelniai tariant įdomus ir greičiausiai stipriai įtakoti naftos lobistų, pridedant tai jog demokratai yra tiesiogine prasme bekiaušiai kažkokia sunkesne tema(gal tik išskyrus Bernie Sanders, kuris vis dėl to yra labiau independent nei demokratas), gaunasi jog ir rinkėjai yra indoktrinuojami jog "nepakanka duomenų", "čia gal saulės ciklai" ir panašiu bullshit, ypač kai klimato kaita užstrigo politinės kairės "gete"
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2018-10-27 01:30

Nu va matot.. Mes taip toli nuklydom nuo tradicinių valdymo formų, kad žmonės jau neprisimena, jog tarp dabartinės bedantės valdžios ir tikros diktatūros yra gana platus spektras tarpinių padėčių.

Aš nepropaguoju diktatūros, aš tik norėčiau valdžios, kuri.. well.. vadovauja. O ne zyzia ir pamokslauja, kaip nūnai priimta.
Post Reply