Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-03-02 11:52

Lionginas wrote:
2020-03-02 07:19
Tau jau buvo skaičiais parodyta [..]
Ech, tu ir tavo skaičiai.. Įdomu, ar yra buvęs bent vienas atvejis istorijoje, kai išsami apklausų ir statistikos analizė išpranašavo žymias permainas visuomenėje? Aš neprisimenu, bet gal tu žinai?
Lionginas wrote:
2020-03-02 07:41
Tai kad iš tiesų nebėra svarbu, kas pakeis Angelą.
Būtent. Nes dabar visi mainstreaminiai politikai iš esmės yra tik kartoniniai paveikslėliai, kuriuos gali kiek nori keisti vieną kitu, ir vis tiek nepakeisi šalies politikos. Ir būtent dėl to piktos masės atmes juos visus urmu, vos tik tam pasitaikys pakankamai geras pretekstas. Ir kaip manai, kas galėtų tą triggerinti? Hmm.. Gal mirtinos ligos epidemija? Nevaldomi migrantų srautai? Finansų krizė? Politinis chaosas JAV?.. Ar turėčiau sakyti tiesiog "2020-ieji" :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 12:08

Vilius wrote:
2020-03-02 11:52
Ech, tu ir tavo skaičiai.. Įdomu, ar yra buvęs bent vienas atvejis istorijoje, kai išsami apklausų ir statistikos analizė išpranašavo žymias permainas visuomenėje? Aš neprisimenu, bet gal tu žinai?
O prie ko čia pranašavimas? Aš kvestionuoju tavo dabartinės situacijos supratimą. Čia statistika ir rinkimų rezultatai gana naudingi, ir spėju, kur kas naudingesni nei tai, ką vartoji tu.
Vilius wrote:
2020-03-02 11:52
Lionginas wrote:
2020-03-02 07:41
Tai kad iš tiesų nebėra svarbu, kas pakeis Angelą.
Būtent. Nes dabar visi mainstreaminiai politikai iš esmės yra tik kartoniniai paveikslėliai, kuriuos gali kiek nori keisti vieną kitu, ir vis tiek nepakeisi šalies politikos. Ir būtent dėl to, piktos masės atmes juos visus urmu, vos tik tam pasitaikys pakankamai geras pretekstas. Ir kaip manai, kas galėtų tą triggerinti? Hmm.. Gal mirtinos ligos epidemija? Nevaldomi migrantų srautai? Finansų krizė? Politinis chaosas JAV?.. Ar turėčiau sakyti tiesiog "2020-ieji" :)
Šie dalykai galbūt ką nors ir triggerins. Bet tai nereiškia, kad bus išrinkti socialiniai konservatoriai. Britanija geras to pavyzdys.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-03-02 13:23

Lionginas wrote:
2020-03-02 12:08
O prie ko čia pranašavimas?
Prie to, kad aš kalbu apie tai, kas prasideda dabar (hence "pradeda kelti galvas"). O tu man priekaištauji, kad to judesio nesimato plačioje statistikoje ir nacionaliniuose rinkimuose.. Aišku, kad nesimato! Jei matytųsi, tai čia jau seniai nebebūtų pradžia.

Pats pagalvok - jei tu būtum taikęs savo metodus bandydamas numatyti tarpukario Vokietijos politikos permainas, tai iš viso niekada nebūtum jų pamatęs (nu, kol SA smogikai neišspirtų durų, or smth).. Nes gi naciai net 1933-ais nelaimėjo daugumos parlamente. Ir jau tikrai, kad jie neturėjo plataus palaikymo apklausose. Vienintelis būdas tą pamatyti (ir tai miglotai), būtų buvęs suvokti kokioje silpnoje politinėje padėtyje buvo tuometinė valdžia, ir kaip ryžtingai nusiteikę buvo gatvės lygio agitatoriai.

Laimei, šiais laikais mums net nereikia valkiotis po Miuncheno alines - visi "gatvės agitatoriai" dabar turi YouTube kanalus. Ir taip pat visos riaušės būna nufilmuotos bent iš kelių kampų. Tereikia tik turėti interneto kabelį ir truputį smalsumo, ir gali pats susidaryti gana objektyvią nuomonę apie tai, kas darosi gatvės lygio politikoje.
Lionginas wrote:
2020-03-02 12:08
Aš kvestionuoju tavo dabartinės situacijos supratimą. Čia statistika ir rinkimų rezultatai gana naudingi, ir spėju, kur kas naudingesni nei tai, ką vartoji tu.
Oi ne. Istorija čia tikrai ne tavo pusėje. Nuosaikūs amžinų trendų fanai turi stačiai apgailėtiną krizių prognozavimo (ar net pradžios identifikavimo) track-recordą tiek finansų tiek politikos istorijoje.
Lionginas wrote:
2020-03-02 12:08
Šie dalykai galbūt ką nors ir triggerins. Bet tai nereiškia, kad bus išrinkti socialiniai konservatoriai. Britanija geras to pavyzdys.
Na taip, po kelių dešimtmečių progresyvizmo, radikalūs politikai tikrai reikalaus daugiau.. progresyvizmo? Žinau, aš ir pats nesu didelis politinių švytuoklių fanas, bet čia mes tikrai turime tą atvejį, kai tas trendas nuėjo iki absurdiškų kraštutinumų (and then some more).. Dabar konservatyvizmas yra praktiškai vienintelis įmanomas kelias.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-02 13:36

Vilius wrote:
2020-03-01 14:28
Seianus wrote:
2020-03-01 13:23
Truputį juokinga [..]
Čia jau pranokai pats save! Sarkastiškai pašiepei mano žinutę, kurioje aš sarkastiškai pašiepiau Svetimo žinutę. Literally aukštasis pilotažas :worship:
Ačiū už gerus žodžius. Tavo approvalas man reiškia labai daug :friends:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 13:37

Vilius wrote:
2020-03-02 13:23
Pats pagalvok - jei tu būtum taikęs savo metodus bandydamas numatyti tarpukario Vokietijos politikos permainas, tai iš viso niekada nebūtum jų pamatęs (nu, kol SA smogikai neišspirtų durų, or smth).. Nes gi naciai net 1933-ais nelaimėjo daugumos parlamente. Ir jau tikrai, kad jie neturėjo plataus palaikymo apklausose. Vienintelis būdas tą pamatyti (ir tai miglotai), būtų buvęs suvokti kokioje silpnoje politinėje padėtyje buvo tuometinė valdžia, ir kaip ryžtingai nusiteikę buvo gatvės lygio agitatoriai.

Laimei, šiais laikais mums net nereikia valkiotis po Miuncheno alines - visi "gatvės agitatoriai" dabar turi YouTube kanalus. Ir taip pat visos riaušės būna nufilmuotos bent iš kelių kampų. Tereikia tik turėti interneto kabelį ir truputį smalsumo, ir gali pats susidaryti gana objektyvią nuomonę apie tai, kas darosi gatvės lygio politikoje.
Supratau, tai tu čia bandai pranašauti. OK.
Vilius wrote:
2020-03-02 13:23
Lionginas wrote:
2020-03-02 12:08
Aš kvestionuoju tavo dabartinės situacijos supratimą. Čia statistika ir rinkimų rezultatai gana naudingi, ir spėju, kur kas naudingesni nei tai, ką vartoji tu.
Oi ne. Istorija čia tikrai ne tavo pusėje. Nuosaikūs amžinų trendų fanai turi stačiai apgailėtiną krizių prognozavimo (ar net pradžios identifikavimo) track-recordą tiek finansų tiek politikos istorijoje.
Ironiška tai, kad tu manai, kad istorija bus tavo pranašysčių pusėje :)
Vilius wrote:
2020-03-02 13:23
Lionginas wrote:
2020-03-02 12:08
Šie dalykai galbūt ką nors ir triggerins. Bet tai nereiškia, kad bus išrinkti socialiniai konservatoriai. Britanija geras to pavyzdys.
Na taip, po kelių dešimtmečių progresyvizmo, radikalūs politikai tikrai reikalaus daugiau.. progresyvizmo? Žinau, aš ir pats nesu didelis politinių švytuoklių fanas, bet čia mes tikrai turime tą atvejį, kai tas trendas nuėjo iki absurdiškų kraštutinumų (and then some more).. Dabar konservatyvizmas yra praktiškai vienintelis įmanomas kelias.
Tai ir komunistinės revoliucijos kadaise buvo praktiškai vienintelis būdas išspręsti darbininkų problemas, bet kad didžioji pasaulio dalis nuėjo kitu keliu :)Pakaks Vokietijos kairuoliams rimčiau užsiimti imigrantų problema, ir dešinieji populistai nebeteks vienintelės savo kortos. Nes realiai, ne gėjai vokiečiams rūpi, o imigrantai. Kaip pasirodė ir britams - išsirinko socialinius liberalus, kurie žadėjo Brexitą ir imigrantų problemos sprendimą. Čia tik tau atrodo, kad žmones vakaruose labai erzina homosantuokos ir kitokie ištvirkavimai :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-02 13:43

Vilius wrote: Laimei, šiais laikais mums net nereikia valkiotis po Miuncheno alines - visi "gatvės agitatoriai" dabar turi YouTube kanalus.
Deja, didžioji dalis garo šiais laikais ir nuleidžiama Youtube kanaluose ir jų komentaruose. Kita vertus, kai tie Youtubiniai aktyvistai kiekvieno video pradžioje ir pabaigoje verkia dėl demonetizinimo ir nuolat reklamuoja savo patreonus ir pan., kyla pagrįstos abejonės, kiek to garo pas juos iš tiesų buvo, o kiek tai tėra noras užsidirbti iš naivių kvailių.

Man kartais atrodo, kad internetas bus ateities istorikų vertinamas kaip vienas kertinių žingsnių link autoritarizmo. Nesudėtingai kontroliuojama informacija + vieta maištingiesiems išsilieti ir apsiraminti, kartu nei kiek nepakenkiant valdžiai ar apskritai kam nors.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 13:46

Pakaks Vokietijos kairuoliams rimčiau užsiimti imigrantų problema, ir dešinieji populistai nebeteks vienintelės savo kortos. Nes realiai, ne gėjai vokiečiams rūpi, o imigrantai. Kaip pasirodė ir britams - išsirinko socialinius liberalus, kurie žadėjo Brexitą ir imigrantų problemos sprendimą. Čia tik tau atrodo, kad žmones vakaruose labai erzina homosantuokos ir kitokie ištvirkavimai
Tai, kad šiandien Vakaruose dešinumą nuo kairumo ir skiria imigrantų klausimas. Daugiau jokių didesnių skirtumų, mano manymu, nėra. :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 14:06

Augustas wrote:
2020-03-02 13:46
Tai, kad šiandien Vakaruose dešinumą nuo kairumo ir skiria imigrantų klausimas. Daugiau jokių didesnių skirtumų, mano manymu, nėra. :ax:
Yra ir daugiau skirtumų, bet konkrečiai kas liečia tuos tipinius "vertybinius" reikalus, tai taip, skirtumų vis mažiau. Ir tai normalu, nes daugybė kadaise aktualių klausimų, skirsčiusių žmones į kairiuosius ir dešiniuosius, buvo vieną kartą į kažkurią pusę išspręsti ir daugiau nebeprisiminti. Pavyzdžiui, kadaise JAV respublikonai ir demokratai diskutavo, ar reikia naikinti vergovę. Bet tas klausimas buvo išspręstas, ir daugiau pagal jį niekas nesiskirsto į dešinę ar kairę, viršų ar apačią. Yra tikimybė, kad panašiai nutiks ir su homosantuokomis ir kitais reikalais - bus klausimas išspręstas į kažkurią pusę, ir praras savo aktualumą kategorizuojant politines pažiūras. Tiesiog visi mąstys daugmaž panašiai, bet gal ir atsiras vienas kitas keistuolis su kitokia, pasenusia nuomone.

O RKB po 200 metų galės apskritai prisiimti nuopelnus sau dėl homosantuokų įteisinimo :D Ji gi pirmoji panaikino vergovę ir išsprendė kitas negeroves, visuomet buvo moralės ir teisingumo smaigalyje.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 15:45

Lionginas wrote:
2020-03-02 14:06
Augustas wrote:
2020-03-02 13:46
Tai, kad šiandien Vakaruose dešinumą nuo kairumo ir skiria imigrantų klausimas. Daugiau jokių didesnių skirtumų, mano manymu, nėra. :ax:
Yra ir daugiau skirtumų, bet konkrečiai kas liečia tuos tipinius "vertybinius" reikalus, tai taip, skirtumų vis mažiau. Ir tai normalu, nes daugybė kadaise aktualių klausimų, skirsčiusių žmones į kairiuosius ir dešiniuosius, buvo vieną kartą į kažkurią pusę išspręsti ir daugiau nebeprisiminti. Pavyzdžiui, kadaise JAV respublikonai ir demokratai diskutavo, ar reikia naikinti vergovę. Bet tas klausimas buvo išspręstas, ir daugiau pagal jį niekas nesiskirsto į dešinę ar kairę, viršų ar apačią. Yra tikimybė, kad panašiai nutiks ir su homosantuokomis ir kitais reikalais - bus klausimas išspręstas į kažkurią pusę, ir praras savo aktualumą kategorizuojant politines pažiūras. Tiesiog visi mąstys daugmaž panašiai, bet gal ir atsiras vienas kitas keistuolis su kitokia, pasenusia nuomone.
Teisingai čia pastebėjai. :thumbsup:

P.S.
O RKB po 200 metų galės apskritai prisiimti nuopelnus sau dėl homosantuokų įteisinimo :D Ji gi pirmoji panaikino vergovę ir išsprendė kitas negeroves, visuomet buvo moralės ir teisingumo smaigalyje.
Tokių dalykų, kurie prieštarauja doktrinai, RKB neprisiims niekada. :) O dėl to, kad RKB moralės srityje buvo pirmoji, tai galima ir pasiginčyti. Pvz., stoicizmas daugelį dalykų atrado anksčiau nei RKB, RKB tiesiog perėmė iš stoikų etikos tuos ir kai kuriuos kitus dalykus, tik suteikė jiems naują pagrindimą.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 16:00

Augustas wrote:
2020-03-02 15:45
Tokių dalykų, kurie prieštarauja doktrinai, RKB neprisiims niekada. :)
No problem, pasikeis RKB doktrina ir prisiims, kaip ir įprastai :)
Augustas wrote:
2020-03-02 15:45
O dėl to, kad RKB moralės srityje buvo pirmoji, tai galima ir pasiginčyti. Pvz., stoicizmas daugelį dalykų atrado anksčiau nei RKB, RKB tiesiog perėmė iš stoikų etikos tuos ir kai kuriuos kitus dalykus, tik suteikė jiems naują pagrindimą.
Tai aš kiek ironizavau, RKB apskritai mažai kur buvo pirmoji, o ir ten kur buvo, dažniausiai atskirų veikėjų iniciatyva. Didelė organizacija, visgi sunkiai keičiasi. Bet keičiasi, truputį vėluodamas, bet keičiasi.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 16:24

Lionginas wrote:
2020-03-02 16:00
Augustas wrote:
2020-03-02 15:45
Tokių dalykų, kurie prieštarauja doktrinai, RKB neprisiims niekada. :)
No problem, pasikeis RKB doktrina ir prisiims, kaip ir įprastai :)
Tik tiek, kad RKB doktrina nesikeičia niekada. :) Kultūra keičiasi, todėl doktriną aiškinti naujai reikia, tai RKB, siekdama paaiškinti doktriną, ir pasinaudoja tom sąvokom, kurios yra naujoje kultūrinėje situacijoje. Bet pati RKB doktrina dėl to nesikeičia.
Augustas wrote:
2020-03-02 15:45
O dėl to, kad RKB moralės srityje buvo pirmoji, tai galima ir pasiginčyti. Pvz., stoicizmas daugelį dalykų atrado anksčiau nei RKB, RKB tiesiog perėmė iš stoikų etikos tuos ir kai kuriuos kitus dalykus, tik suteikė jiems naują pagrindimą.
Tai aš kiek ironizavau, RKB apskritai mažai kur buvo pirmoji, o ir ten kur buvo, dažniausiai atskirų veikėjų iniciatyva. Didelė organizacija, visgi sunkiai keičiasi. Bet keičiasi, truputį vėluodamas, bet keičiasi.
Bent jau dėl šito sutinku. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 16:33

Augustas wrote:
2020-03-02 16:24
Tik tiek, kad RKB doktrina nesikeičia niekada. :) Kultūra keičiasi, todėl doktriną aiškinti naujai reikia, tai RKB, siekdama paaiškinti doktriną, ir pasinaudoja tom sąvokom, kurios yra naujoje kultūrinėje situacijoje. Bet pati RKB doktrina dėl to nesikeičia.
Kaip tai nesikeičia? Pavyzdžiui, mirties bausmė, RKB požiūris per istoriją keitėsi ne vieną kartą. Paskutinį kartą katekizmas buvo modifikuotas 2018 metais :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 16:47

Lionginas wrote:
2020-03-02 16:33
Augustas wrote:
2020-03-02 16:24
Tik tiek, kad RKB doktrina nesikeičia niekada. :) Kultūra keičiasi, todėl doktriną aiškinti naujai reikia, tai RKB, siekdama paaiškinti doktriną, ir pasinaudoja tom sąvokom, kurios yra naujoje kultūrinėje situacijoje. Bet pati RKB doktrina dėl to nesikeičia.
Kaip tai nesikeičia? Pavyzdžiui, mirties bausmė, RKB požiūris per istoriją keitėsi ne vieną kartą. Paskutinį kartą katekizmas buvo modifikuotas 2018 metais :)
RKB požiūris į mirties bausmę nesikeičia. Tiesiog skirtingais laikais buvo skirtingai kišamasi į valstybės reikalus. Tik tiek. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-03-02 20:59

Seianus wrote:
2020-03-02 13:43
Deja, didžioji dalis garo šiais laikais ir nuleidžiama Youtube kanaluose ir jų komentaruose.
Iš dalies taip. Bet tie visi žmonės vis tiek gyvena realiame pasaulyje, tai manau, kad ten jų emocijos irgi persiduoda per rinkimus ar ten kokius politinius renginius. Ir aišku per protestus - gi buvo ten visokie geltonliemeniai, ir pan. Aišku, kol dar iš inercijos tęsiasi taikūs ir ramūs laikai, tai ir tie neramumai yra gana kuklūs.. Tačiau, kai tie geri laikai pasibaigs, gali būt bėdos.
Seianus wrote:
2020-03-02 13:43
Kita vertus, kai tie Youtubiniai aktyvistai kiekvieno video pradžioje ir pabaigoje verkia dėl demonetizinimo ir nuolat reklamuoja savo patreonus ir pan., kyla pagrįstos abejonės, kiek to garo pas juos iš tiesų buvo, o kiek tai tėra noras užsidirbti iš naivių kvailių.
O ką jiems daryt, kai nepaisant gana įspūdingų auditorijų, dauguma jų yra demonetizuoti. Nors kita vertus tie nuolatiniai pinigų kaulijimai kartais tikrai būna įkyrūs..
Ir ne, aš jiems neaukoju, nes fucking netikiu labdara.. Ir čia ne mano problema, kad jie nepajėgia susikurti veikiančio biznio modelio.
Seianus wrote:
2020-03-02 13:43
Man kartais atrodo, kad internetas bus ateities istorikų vertinamas kaip vienas kertinių žingsnių link autoritarizmo. Nesudėtingai kontroliuojama informacija + vieta maištingiesiems išsilieti ir apsiraminti, kartu nei kiek nepakenkiant valdžiai ar apskritai kam nors.
Aš tai matau kitą grėsmę - kad jie sėdėdami tuose echočamberiuose per daug tarpusavyje sinchronizuos savo emocijas. Ir tada, kai galiausiai pasibaigs jų kolektyvinė kantrybė, visi vienu metu sprogs, kaip kokia gigatoninė petarda.. Ir paskui visi stebėsis - ir iš kur gi radosi visas tas pyktis lygioj vietoj.. Turbūt kalti žiaurūs kompiuteriniai žaidimai :)
Last edited by Vilius on 2020-03-02 21:21, edited 1 time in total.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-03-02 21:19

Lionginas wrote:
2020-03-02 13:37
Supratau, tai tu čia bandai pranašauti. OK.
Jei bus geriau, ateityje įsivaizduok mane kaip susivėlusį bičą, kuris ką tik grįžo iš kelių mėnesių solo ekskursijos po dykumą, ir dabar kalba visokius dalykus, keistai žiūrėdamas į tolį. Gal tada tau bus lengviau tiesiog jaustis visokeriopai geresniu už mane, be poreikio tą gerumą įrodinėti.
Lionginas wrote:
2020-03-02 13:37
Ironiška tai, kad tu manai, kad istorija bus tavo pranašysčių pusėje :)
Bijau, kad istorija nebeturi iš ko rinktis.
Lionginas wrote:
2020-03-02 13:37
Tai ir komunistinės revoliucijos kadaise buvo praktiškai vienintelis būdas išspręsti darbininkų problemas, bet kad didžioji pasaulio dalis nuėjo kitu keliu :)
Priminsiu, kad didžioji dalis pasaulio tada nuėjo dviejų pasaulinių karų keliu.. Jei čia bandei nuraminti mano baimes, tai tau tikrai prastai sekasi.
Lionginas wrote:
2020-03-02 13:37
Čia tik tau atrodo, kad žmones vakaruose labai erzina homosantuokos ir kitokie ištvirkavimai :)
Mažai kam iš viso rūpi tie gėjai. O dėl "ištvirkavimų" - jei dėl manęs, tai gal šiek tiek kuklumo ir nepamaišytų, bet čia tikrai smulkmena..
Imigrantai, aišku, visiems rūpi labiau - bet čia irgi tik izoliutas žymiai didesnės problemos simptomas. Ir ta problema yra, kad mes (t.y. vakariečiai) tapom išlepę, aptingę ir silpni.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-02 22:40

Vilius wrote:
2020-03-02 20:59
]O ką jiems daryt, kai nepaisant gana įspūdingų auditorijų, dauguma jų yra demonetizuoti. Nors kita vertus tie nuolatiniai pinigų kaulijimai kartais tikrai būna įkyrūs..
Ir ne, aš jiems neaukoju, nes fucking netikiu labdara.. Ir čia ne mano problema, kad jie nepajėgia susikurti veikiančio biznio modelio.
Tai ir tu manai, kad ten tėra biznio modelis, o ne kažkoks nuoširdus rūpestis šalies/kultūros ateitimi? :(

Aš irgi neaukoju nė cento. Jei nori mano pinigų, turėtų nuveikti ar bent pakalbėti kažką gudriau už "tolerastai blogai", "lytys yra dvi", "tegyvuoja žodžio laisvė", ką suprantu ir pats ir man nereikia, kad į ausį kažkas man už pinigus iš youtube video nuolat confirmuotų mano įsitikinimus.
Aš tai matau kitą grėsmę - kad jie sėdėdami tuose echočamberiuose per daug tarpusavyje sinchronizuos savo emocijas. Ir tada, kai galiausiai pasibaigs jų kolektyvinė kantrybė, visi vienu metu sprogs, kaip kokia gigatoninė petarda.. Ir paskui visi stebėsis - ir iš kur gi radosi visas tas pyktis lygioj vietoj.. Turbūt kalti žiaurūs kompiuteriniai žaidimai :)
Įmanoma, bet man atrodo labiau tikėtina, kad jie tuose echochamberiuose nuleidžia garą kiek jo tėra, ir sprogimo tikimybė sumažėja. O šioks toks sprogimėlis nepakenktų, ypač Europoje, kur žmogaus teisių vis palaipsniui mažėja nebent priklausai LGBTQBBD+ draugijai ar tiki, kad Alachas yra vienintelis dievas, o pedofilas Mahometas – jo pranašas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-03-03 01:55

Vilius wrote:
2020-03-02 04:48
Stormas wrote:
2020-03-01 21:53
:lol:
labai jau daug to sarkazmo tu naudoji šiandien :roll:
Triggerinau Stormą - check. Diena nenuėjo perniek.
Tai kad prajuokinai o ne trigerinai, kam ir yra skirtas sarkazmas fyi. Niekad iki šiol nesusimąsčiau jog kai per TV rodė tą smėlį valgančią moterį, ten buvo propaganda prieš tradicinius maistus.
Mažai kam iš viso rūpi tie gėjai. O dėl "ištvirkavimų" - jei dėl manęs, tai gal šiek tiek kuklumo ir nepamaišytų, bet čia tikrai smulkmena..
Imigrantai, aišku, visiems rūpi labiau - bet čia irgi tik izoliutas žymiai didesnės problemos simptomas. Ir ta problema yra, kad mes (t.y. vakariečiai) tapom išlepę, aptingę ir silpni.
šiaip tenka sutikti, tikrai anksčiau nieko taip netrigerintų Gillette ar dar kokia nors panaši reklama
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-03 07:37

Augustas wrote:
2020-03-02 16:47
RKB požiūris į mirties bausmę nesikeičia. Tiesiog skirtingais laikais buvo skirtingai kišamasi į valstybės reikalus. Tik tiek. :)
A tai šitokiu kampu vartysiesi :) Be šansų, doktrinos keitėsi, ir ne kartą. Iki JP2 mirties bausmę RKB toleravo kaip priimtiną. Po JP2 jau nelabai, 2018 metais įrašė į katekizmą kaip kategoriškai nepriimtiną. Požiūris į vergovę taip pat keitėsi, 1800 metų RKB ją toleravo. Arba, požiūris į paskolas už palūkanas. Anksčiau netoleravo visiškai, dabar toleruoja tik "lupikiškas" palūkanas. Anksčiau popiežiai smerkė minties laisvę, net vadino tai absurdu, bet po Vatikano II susurinkimo jau nebe. Jei čia "kišimasis į valstybės reikalus", tai tikiuosi, išganymo reikalai nėra "kišimasis į valstybės reikalus": anksčiau išganymas buvo tik per katalikų bažnyčią, dabar jau RKB nebelaiko, kad tik katalikai bus išganyti. Taip pat istorijoje buvo prigalvota visokių naujų doktrinų, pavyzdžiui, popiežiaus neklystamumo doktrina. Galima tęsti ir tęsti.
Post Reply