Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-07 10:26

Kartais atrodo, kad kai kurie vyrai visiškai nėra gyvenę vieni - vieną dieną dar mama prašė duoti visus nešvarius triusikus išskalbti, o kitą dieną jau susituokęs ir tikisi kad žmona prašys.

Šiaip rūpesčiai dėl buities darbų pasidalinimo man išvis nesuprantami. Jei pirmas pripildei šiukšlių kibirą tai pakeli ir išneši, big deal. Jei kažkur ten dulkės pradeda nervinti, tai nuvalei ir viskas. Jei nenervina, tai nevalai, tegul antra pusė nuvalo jei ją nervina. Niekas nei privalo nei neprivalo nieko daryti, nebent susitarta kitaip.

Plius šiais laikais yra viskios skalbyklės, džiovyklės, indaplovės, siurbliai robotai, drabužiai kurių nereikia lyginti, maistas į namus, pusfabrikačiai ir t.t., kad nežinau, kodėl išvis kas nors kenčia dėl buities darbų.

Dėl atlyginimo, tai jei kažkuri pusė turi daugiau karjeros ambicijų, tai sėkmės jai. Jei tarkime moteris nori uždirbti daug ir kopia karjeros laiptais, o vyras tokių ambicijų neturi ir savo atlyginimu bei darbu yra patenkintas, tai ko jam verstis per galvą ir save prievartauti? Jei kažkas kitas dėl to nepatenkintas, tai čia ne to vyro problema. Nebent jis neuždirba pakankamai, kad galėtų apmokėti restorano sąskaitą, ir yra pats dėl to nepatenkintas. Bet tuomet sprendimas kaip ir aiškus, ką jis turėtų daryti. Uždrausti žmonai dirbti, kaip Juozaitis, LOL :D Tuomet RIP restoranams ir problema išpręsta. Na dar būtų galima susirasti geriau apmokamą darbą, bet tai reikštų, kad problemą dėl savo paties nepasitenkinimo tektų spręsti savo sąskaita, o ne kitų. Kas šiuolaikiniam konservatyviam vyrui jau turbūt pernelyg vyriška :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-07 10:53

Vienas mano pažįstamas, prijaučiantis "šiuolaikiniams konservatoriams", kažkada berods pusiau juokais ironizavo, kad moterys kažkaip nesiveržia tepalų mašinai pakeisti. Nors šiais laikais vyrai beveik visus "moteriškus darbus" gali padaryti ar padaro. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-07 11:10

Svetimas wrote:
2021-05-07 10:53
Vienas mano pažįstamas, prijaučiantis šiuolaikiniams konservatoriams, kažkada berods pusiau juokais ironizavo, kad moterys kažkaip nesiveržia tepalų mašinai pakeisti. Nors šiais laikais vyrai beveik visus "moteriškus darbus" gali padaryti ar padaro. :)
Skamba kaip skundas, kad tenka daryti tai, ką mėgsti daryti :) Ta prasme, šiais laikais tepalų keitimas mašinoje yra labiau hobis nei darbas. Taigi ir daug vyrų nesiveržia to daryti, kai viską padaro servisai. Aš pavyzdžiui neturiu jokio noro kišti nagų prie automobilio. Nors darbų nebijau - praktiškai namą pastačiau (na apie 60% darbų), nors galėjau ir outsourcinti (ką primygtinai siūlė žmona). Bet tiesiog buvo įdomu. Todėl būtų juokinga, jei žmonai būčiau priekaištavęs, kad ji nesiveržia į statybas su manimi :D
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-05-07 11:12

Svetimas wrote:
2021-05-07 10:53
Vienas mano pažįstamas, prijaučiantis "šiuolaikiniams konservatoriams", kažkada berods pusiau juokais ironizavo, kad moterys kažkaip nesiveržia tepalų mašinai pakeisti.
Tai kad aš, pavyzdžiui, irgi visai nesiveržiu tepalų mašinai keisti. Bjaurus, purvinas ir jokio moralinio pasitenkinimo neteikiantis darbas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-07 11:20

Sorry, gal ne tepalus mašinai pakeisti, o patikrinti/papildyti ar kitus panašius su mašina susijusius neįdomius dalykus. Jau, deja, nebepamenu tikslios pajuokavimo formuluotės. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-07 11:25

Svetimas wrote:
2021-05-07 11:20
Sorry, gal ne tepalus mašinai pakeisti, o papildyti. Jau, deja, nebepamenu tikslios pajuokavimo formuluotės. :)
Jei bobos žinotų, kaip lengva ir greita tuos tepalus papildyti, tai net neabejoju, kad staigiai apsimainytų darbais, nes indus mazgoti tai reikia kasdien po kelis kartus, o tepalus patikrinti - retai :) Bet kai tie "garažo" darbai tokie mistifikuoti ir bobos ne tokios protingos, kad pažiūrėtų Youtubėje, tai taip ir gaunasi, kad nesiveržia atlikti ko nesupranta. Nors realiai yra išdurtos :)

Nors teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad ir vyrai kai kur išdūrinėjami, pvz. skalbimo reikaluose. Šiais laikais skambimas yra juokų darbas, bet bobos skundžiasi, kad oi kaip sunku :D O realiai taip kaip ir dauguma buities darbų - pakrauti, paspausti mygtukus, iškrauti :)
Last edited by Lionginas on 2021-05-07 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-07 11:32

Pamenu, kad mokykloje per lietuvių kalbos pamoką sužinojau "išmintį", kad "boba" yra niekatroji bevardė giminė. :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-07 11:36

Lionginas wrote:
2021-05-07 11:25
Jei bobos žinotų, kaip lengva ir greita tuos tepalus papildyti, tai net neabejoju, kad staigiai apsimainytų darbais, nes indus mazgoti tai reikia kasdien po kelis kartus :) Bet kai tie "garažo" darbai tokie mistifikuoti ir bobos ne tokios protingos, kad pažiūrėtų Youtubėje, tai taip ir gaunasi, kad nesiveržia atlikti ko nesupranta. Nors realiai yra išdurtos :)
Daugelis, net tu "kasdieniniu" reikalu su masina reikalauja fizines jegos. Kad ir rata atsukti, jei padanga vidury kelio nuleido ir serviso nera kaip issikviest. Ziurek neziurejes ta jutuba, vidutinei moteriai fiziskai bus daug sunkiau ta uzduoti atlikti. Suprasti ta youtube filmuka, kas liecia bet kokius techninius dalykus, vyrams irgi greiciau gaunasi dazniausiai. Nematau problemu su tuo, kad yra skirtumu tarp lyciu ir del to atsiradusiu ir jau tradicija tapusiu darbu pasiskirstymu. Net jei dalis to butu ir kulturiskai igyta - kam taisyt, kas nesugede?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-07 11:56

fizikanas wrote:
2021-05-07 11:36
Daugelis, net tu "kasdieniniu" reikalu su masina reikalauja fizines jegos. Kad ir rata atsukti, jei padanga vidury kelio nuleido ir serviso nera kaip issikviest. Ziurek neziurejes ta jutuba, vidutinei moteriai fiziskai bus daug sunkiau ta uzduoti atlikti. Suprasti ta youtube filmuka, kas liecia bet kokius techninius dalykus, vyrams irgi greiciau gaunasi dazniausiai. Nematau problemu su tuo, kad yra skirtumu tarp lyciu ir del to atsiradusiu ir jau tradicija tapusiu darbu pasiskirstymu. Net jei dalis to butu ir kulturiskai igyta - kam taisyt, kas nesugede?
Tai aš juk nesiūlau nieko taisyti. Aš už tai, kad kiekvienas ir kiekviena darytų tai, ką sugeba, turi protinių ar fizinių jėgų bei noro padaryti.

Bet kad "vyriški" darbai pasižymi savo nekasdieniškumu iur trumpumu, tai manau visiems diedams žinomas faktas. O palikus tik tuos darbus, kurie fiziškai neįmanomi boboms, tai nelabai ten kas belieka. Nėra tiek daug tų fiziškai sunku darbų. Dažnai tai, kas fiziškai sunku, yra vieno superherojaus rizikingas mėginimas atlikti kelių žmonių darbą, pvz. užtempti skalbiankę į trečią aukštą ar pakabinti sunkią spintelę :) Nors, kaip jau sakiau, manau abi pusės kažkiek pučia miglą. Bobiški darbai man irgi atrodo labai lengvi, gal tiesiog juos reikia daryti dažniau ir jie šiek tiek mažiau mistifikuoti.
Last edited by Lionginas on 2021-05-07 12:10, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5550
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-07 11:59

Svetimas wrote:
2021-05-07 11:32
Pamenu, kad mokykloje per lietuvių kalbos pamoką sužinojau "išmintį", kad "boba" yra niekatroji bevardė giminė. :)
Bet tai nėra nevartotinas žodis?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-07 22:32

Lionginas wrote:
2021-05-07 11:59
Svetimas wrote:
2021-05-07 11:32
Pamenu, kad mokykloje per lietuvių kalbos pamoką sužinojau "išmintį", kad "boba" yra niekatroji bevardė giminė. :)
Bet tai nėra nevartotinas žodis?
Nesupratau, kodėl paklausei? Kaip ir vartotinas žodis. Tiesiog užsiminiau, kad žodis "boba" turi ir daugiau prasmių. Su mintimi, kad gal užves ką nors ant kokių naujų minčių.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 08:59

Svetimas wrote:
2021-05-06 20:58
O kodėl ne tiesiog paprašo ar primena išnešti šiukšles, kai eini į lauką?
Na taip, moterys gi ne kvailos.. Jei matys, kad ant Stormo geriau veikia paliepimai suformuluoti kaip "Brangusis, gal galėtum..." - tai tokią formą ir naudos. Sukis kaip nori, bet jei paskutinis žodis nėra Stormo, tai kažkieno jis gi turi būti.
Svetimas wrote:
2021-05-06 20:58
Man pačiam patinka tiek tai, kai mano antra pusė sumoka restorane, tiek, kai aš sumoku.
Atleisk, bet čia tavo patirtis nelabai aktuali.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 09:19

Stormas wrote:
2021-05-06 21:22
O kodėl būtent liepia? Kodėl kaip rašė Svetimas nepaprašo, [..]
Jau sakiau - nėra skirtumo, kaip bus suformuluotas paliepimas. Jei iniciatyva ne tavo rankose, tai vis tiek šoksi pagal kažkieno kito muziką, ne pagal savo.
Stormas wrote:
2021-05-06 21:22
[..] ar dar geriau ne pats susivoki kad reiktų kažkokius buitinius atlikti ir pats nieko neprašytas ar nepalieptas jas išneši?
Čia nelygu, kas nusprendė, kad čia yra tavo darbas. Jei tu pats - tada good for you, nešk tą kibirą aukštai iškelta galva.. Bet aš abejoju, kad yra daug vyrų (ir juo labiau - kad tu esi tarp jų), kurie patys taip nusprendžia. Manau, dažnesnis scenarijus yra, kai žmonos savo gudriais manevrais jiems duoda suprasti, kad čia jų darbas, ir geriau tegul susipranta jį atlikti net neliepti.. Or else.
Stormas wrote:
2021-05-06 21:22
Ar čia po tuo slepiasi jog vyras iš vis neturėtų buitinių dalykų daryti, ir moteris turėtų visą namų ruoša pati daryti (kas beje galėjo būti kaip ir 3 punktas mano tam sąraše iš tikro).
Vyras turi prisiimti atsakomybę už savo šeimos gerovę. Tame tarpe ir už tai, kad namai nebūtų užversti šiukšlėmis - dėl akivaizdžių higieninių/estetinių priežasčių. O kaip tas darbas bus realizuotas praktikoje, priklauso nuo begalės aplinkybių, kurios gali būti labai skirtingos priklausomai nuo šeimos sudėties ir gyvenimo sąlygų. Kai kuriuos to darbo etapus gali atlikti ir pati žmona, kai kuriuos galima deleguoti vaikams, jei jie pakankamai dideli.. Ir taip, tas darbo dalis kurios yra bjaurios, sunkios, ar reikalauja sudėtingesnio planavimo (dar žinomos kaip "vyriški darbai"), turbūt geriau atlikti pačiam vyrui.
Stormas wrote:
2021-05-06 21:22
Nelabai suprantu kur čia problema, ir iš tikro dažnai žmona sumoka restorane, vis tiek pinigai yra daugiau/mažiau bendri.
Žinok, yra buvęs etapas gyvenime, kai už mane sumokėdavo žmona.. Tai aš jau geriau neičiau į restoranus iš viso, negu tai vėl patirčiau.
Stormas wrote:
2021-05-06 21:22
Bet gal tu čia tiesiog nori pasakyti, jog tau patinka už kažką sumokėti ir paskui dar pafiltruoti su padavėja paliekant jai dosnius arbatpinigius? :)
Sumokėti patinka. Su padavėjomis neflirtuoju - net jei bandyčiau, turbūt gautųsi epiškai awkward momentas visoms suinteresuotoms pusėms, nes čia (labai švelniai tariant) ne mano stiprioji pusė :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-08 09:32

Vilius wrote:
2021-05-08 08:59
Svetimas wrote:
2021-05-06 20:58
O kodėl ne tiesiog paprašo ar primena išnešti šiukšles, kai eini į lauką?
Na taip, moterys gi ne kvailos.. Jei matys, kad ant Stormo geriau veikia paliepimai suformuluoti kaip "Brangusis, gal galėtum..." - tai tokią formą ir naudos. Sukis kaip nori, bet jei paskutinis žodis nėra Stormo, tai kažkieno jis gi turi būti.
Kažkokią suktą ir netikrą dilemą lygioj vietoj tu čia pieši. :) Koks skirtumas, kieno žodis yra paskutinis, jei buvo pasakyti žodžiai, kurie geri, teisingi ir/ar abiem pusėm naudingi? Ir dar vienas mano priminimas apie šiek tiek primirštus literatūrinius dalykus - "paskutinis žodis" gali būti ne tik žodžiai, bet ir veiksmas. Pavyzdžiui, šiukšlių išnešimas. :)
Vilius wrote:
2021-05-08 08:59
Svetimas wrote:
2021-05-06 20:58
Man pačiam patinka tiek tai, kai mano antra pusė sumoka restorane, tiek, kai aš sumoku.
Atleisk, bet čia tavo patirtis nelabai aktuali.
Kodėl?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 12:02

Svetimas wrote:
2021-05-08 09:32
Koks skirtumas, kieno žodis yra paskutinis[..]
Skirtumas toks, kad tas žodis arba tavo, arba ne tavo. Pirmu atveju tu išlaikai savo autonomiją, ir kartu teisę dėliotis savo gyvenimą, kaip tu pats nori.. O antru..
Svetimas wrote:
2021-05-08 09:32
[..]jei buvo pasakyti žodžiai, kurie geri, teisingi ir/ar abiem pusėm naudingi? Ir dar vienas mano priminimas apie šiek tiek primirštus literatūrinius dalykus - "paskutinis žodis" gali būti ne tik žodžiai, bet ir veiksmas. Pavyzdžiui, šiukšlių išnešimas. :)
Tai čia taip save guodžia vyrai, kai neša šiukšles liepti žmonos.. Gal dar paslapčia surūko cigaretę, ar užsuka į rūsį/garažą trumpam pasėdėti tamsoje.. Paklausk, iš kur aš tai žinau :)
Svetimas wrote:
2021-05-08 09:32
Kodėl?
Pats žinai, kodėl.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-08 12:56

Vilius wrote:
2021-05-08 12:02
Svetimas wrote:
2021-05-08 09:32
Koks skirtumas, kieno žodis yra paskutinis[..]
Skirtumas toks, kad tas žodis arba tavo, arba ne tavo. Pirmu atveju tu išlaikai savo autonomiją, ir kartu teisę dėliotis savo gyvenimą, kaip tu pats nori.. O antru..
Bandai čia prastumti nekorektišką teiginį, kad, pritardamas kažkieno žodžiams ar nuoširdžiai matydamas juose naudą, aš automatiškai sugriaunu savo autonomiją? Ką tu čia bandai išdurti su savo sofizmais? Kokius tu čia žaidimus žaidi? :)
Vilius wrote:
2021-05-08 12:02
Tai čia taip save guodžia vyrai, kai neša šiukšles liepti žmonos.. Gal dar paslapčia surūko cigaretę, ar užsuka į rūsį/garažą trumpam pasėdėti tamsoje.. Paklausk, iš kur aš tai žinau :)
Ok. Iš kur tu tai žinai? :)
Vilius wrote:
2021-05-08 12:02
Pats žinai, kodėl.
Nežinosiu, kol nepasakysi. Įvardink mano patirties neaktualumo priežastį.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-05-08 13:11

Vilius wrote:
2021-05-08 12:02
Svetimas wrote:
2021-05-08 09:32
Koks skirtumas, kieno žodis yra paskutinis[..]
Skirtumas toks, kad tas žodis arba tavo, arba ne tavo. Pirmu atveju tu išlaikai savo autonomiją, ir kartu teisę dėliotis savo gyvenimą, kaip tu pats nori.. O antru..
Tai o jeigu tavo, tai tavo antros pusės žodis yra ne paskutinis, ir ji kaip ir patiria visas tas neigiamas pasekmes kurias patiri tu?
Beje kalbant apie autonomija, tai jei jos tau taip norisi tai gal nereikėjo sakyti taip prie altoriaus? Ir vaikų gimdytis, bendros buities kurtis, etc. Aišku visada gali ir pats pagadinti tą santuokos institutą kuris ir taip pasak tavęs jau labai pagadintas ir išsiskirti. Tada tai jau susigrąžinsi autonomiją pilnai į savo rankas :)

Nežinau gal čia tik man vienam akivaizdu kad susituokęs tu atsisakai teisės dėliotis savo gyvenimą tik kaip tu pats nori
Vilius wrote:
2021-05-08 09:19
Čia nelygu, kas nusprendė, kad čia yra tavo darbas. Jei tu pats - tada good for you, nešk tą kibirą aukštai iškelta galva.. Bet aš abejoju, kad yra daug vyrų (ir juo labiau - kad tu esi tarp jų), kurie patys taip nusprendžia. Manau, dažnesnis scenarijus yra, kai žmonos savo gudriais manevrais jiems duoda suprasti, kad čia jų darbas, ir geriau tegul susipranta jį atlikti net neliepti.. Or else.
O kiek tokių darbų pats leidęs susiprasti žmonai? :) Net neabejoju kad kelis syk daugiau :wink:
Vyras turi prisiimti atsakomybę už savo šeimos gerovę. Tame tarpe ir už tai, kad namai nebūtų užversti šiukšlėmis - dėl akivaizdžių higieninių/estetinių priežasčių. O kaip tas darbas bus realizuotas praktikoje, priklauso nuo begalės aplinkybių, kurios gali būti labai skirtingos priklausomai nuo šeimos sudėties ir gyvenimo sąlygų. Kai kuriuos to darbo etapus gali atlikti ir pati žmona, kai kuriuos galima deleguoti vaikams, jei jie pakankamai dideli.. Ir taip, tas darbo dalis kurios yra bjaurios, sunkios, ar reikalauja sudėtingesnio planavimo (dar žinomos kaip "vyriški darbai"), turbūt geriau atlikti pačiam vyrui.
Labai gražiai įpakavai kad moteris su vaikų pagalba(jei įmanoma) turi rūpintis buitim, o diedas gali gulėt išvertęs pilvą prie teliko. Na ir jei jau ten įvyks kažkas, pvz suges kanalizacija tai gal ateis ir kažką pameistraus. Apie ką beje ir buvo pats pirmas klausimas, ar jeigu to autoriteto neužtenka "prisiimti atsakomybę už savo šeimos gerovę" ir žmona nesugeba atlikt tų darbų higienai/estetikai palaikyti, ar galima kaip ultima ratio panaudoti smurtą?

Beje tualeto valymas yra vienas iš bjaurių darbų namų ūkyje, bet aš net neabejoju kad toks darbas tau sukeltų gerokai didesnį diskomfortą nei žmona apmokantį sąskaitą restorane ;) Ar gal nustebinsi mane?
Žinok, yra buvęs etapas gyvenime, kai už mane sumokėdavo žmona.. Tai aš jau geriau neičiau į restoranus iš viso, negu tai vėl patirčiau.
O tai kame čia būtent problema? Tai jeigu perki parduotuvėj duoną kartu su žmona irgi patiri blogą patirtį jeigu ji sumoka? Ar ten nežinau gėrimą kokį kioske?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 16:58

Svetimas wrote:
2021-05-08 12:56
Bandai čia prastumti nekorektišką teiginį, kad, pritardamas kažkieno žodžiams ar nuoširdžiai matydamas juose naudą, aš automatiškai sugriaunu savo autonomiją?
Jei reguliariai leidi kitiems žmonėms spręsti, kada ir ką tau daryti, tai tu - tiesiog pagal apibrėžimą - perleidi tiems žmonėms iniciatyvą, ir prarandi atitinkamą kiekį autonomijos. Net nežinau, kaip dar aiškiau paaiškinti šitą savaime suprantamą dalyką.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:56
Ką tu čia bandai išdurti su savo sofizmais?
Na tik jau ne tave, gudruti tu mano :)
Post Reply