Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 18:13

Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Tai o jeigu tavo, tai tavo antros pusės žodis yra ne paskutinis, ir ji kaip ir patiria visas tas neigiamas pasekmes kurias patiri tu?
Vat nuėjau (iki virtuvės, aišku - nes kur gi daugiau :lol:), ir paklausiau. Sakė "pats faktas, kad kažką nusprendi - nenervina. Bet kartais nusprendi neteisingai, tai tada nervina". (Dėl šventos ramybės nepaklausiau, ką reiškia "teisingai", nes į tokį minų lauką dėl jūsų tikrai nelysiu). Tai va, o mane nervina kiekvienas kartas, kai žmona nusprendžia už mane - net (ypač?), jei būna teisi. Tai matyt, mes šiuo klausimu esame.. Well.. Nelygūs.

Kažin, ar pats drįstum savo antros pusės to paklausti? Gal net nustebtum dėl atsakymo..
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Beje kalbant apie autonomija, tai jei jos tau taip norisi tai gal nereikėjo sakyti taip prie altoriaus? Ir vaikų gimdytis, bendros buities kurtis, etc. Aišku visada gali ir pats pagadinti tą santuokos institutą kuris ir taip pasak tavęs jau labai pagadintas ir išsiskirti. Tada tai jau susigrąžinsi autonomiją pilnai į savo rankas :)
Nežinau, sunku pasakyti, ką ir kaip daryčiau, jei su savo dabartine patirtimi galėčiau grįžti į jaunystę, ir svarbius sprendimus priimti iš naujo. Nemanau, kad kažką kitaip sakyčiau prie altoriaus.. Bet dėl sąlygų tikrai pasiderėčiau žymiai strategiškiau.

Ir skyrybos tikrai negali atsukti laiko atgal - aš tik ateityje būčiau tas netikėlis, kuris nesugebėjo užauginti savo vaikų. Tai ačiū, bet čia turbūt blogiausias variantas iš visų galimų.
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Nežinau gal čia tik man vienam akivaizdu kad susituokęs tu atsisakai teisės dėliotis savo gyvenimą tik kaip tu pats nori
Be abejo, kažkiek atsisakai. Bet mainais už tai gauni teisę dėlioti visos šeimos gyvenimą iš dalies kaip nori tu.. Pagalvojau, ar nebus taip, kad tu truputį per lengvai atsisakei pirmos dalies, ir truputį per silpnai pasiderėjai dėl antrosios?
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
O kiek tokių darbų pats leidęs susiprasti žmonai? :) Net neabejoju kad kelis syk daugiau :wink:
Nu čia toks neįmanomas uždavinys.. Jei paklausčiau žmonos, turbūt sakytų - aišku, kad taip. Bet aš nuoširdžiai irgi sakyčiau panašiai.. Manau, abu ariam pakankamai, laiko sau turim tikrai nedaug. Tai turbūt prisidedam panašiai - tik skirtingose srityse.

Man atrodo tu per drąsiai darai prielaidą, kad vyrai (arba - aš konkrečiai), jei nejaustų žmonos spaudimo, by default visą laiką iššvaistytų tuščiai.. Bet ar tikrai taip yra? Kodėl manai, kad vyrai negali jausti panašaus pareigos jausmo kaip moterys? Man tai atrodo, kad vyrai tiesiog linkę dėl šeimos daryti kitus dalykus, nei moterys nori, kad jie darytų.. Tai čia viskas vėl susiveda į autonomiją - kiek tu turi teisės pats spręsti, ką dėl šeimos daryti tau yra svarbiausia tuo momentu.
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Labai gražiai įpakavai kad moteris su vaikų pagalba(jei įmanoma) turi rūpintis buitim, o diedas gali gulėt išvertęs pilvą prie teliko. Na ir jei jau ten įvyks kažkas, pvz suges kanalizacija tai gal ateis ir kažką pameistraus.
Kažkaip labai jau skūpiai ir kūrybiškai interpretavai tą dalį apie sunkius ir bjaurius darbus..

Ok, kad jau prakalbom apie šiukšles, mano atveju šitas reikalas yra organizuotas taip. Nuo virtuvės iki kiemo konteinerio (keliolika metrų aplink namą) šiukšlių maišiukus neša dažniausiai žmona arba vaikai - aš tik kartais, jei vis tiek einu į tą pusę. Toliau 2-3 kartus per savaitę nuo kiemo konteinerio iki didžiojo gatvės konteinerio (pasak Google maps 350 metrų į vieną pusę) aš vežu šiukšles karučiu. Jei reikia pavalyt konteinerį, ar ten pasmulkinti kažkokias nestandartines atliekas, tai čia irgi mano reikalai.. Man atrodo, gana teisingas darbo pasidalinimas - visi gauna prisidėti pagal išgales.. Ar ne?

Bet pointas čia yra, kad aš pats nusprendžiau ir kaip tas darbas turi būti paskirstytas, ir kaip/kada man daryti savo dalis, ir aš nusprendžiu kokie švaros standartai yra Ok mūsų namuose (nes turbūt ir pats pastebėjai, kad vaikai yra linkę didinti visatos entropiją kiek daugiau, nei reikalauja termodinamikos dėsniai).
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Apie ką beje ir buvo pats pirmas klausimas, ar jeigu to autoriteto neužtenka "prisiimti atsakomybę už savo šeimos gerovę" ir žmona nesugeba atlikt tų darbų higienai/estetikai palaikyti, ar galima kaip ultima ratio panaudoti smurtą?
Eik jau.. Niekad nepagalvojai, kad "skelti bobai antausį" toli gražu nėra vienintelis būdas, kad iš jos gautum, ko nori? :lol: Gal sakau, rimtai pabandyk tiesiog pakalbėti su savo žmona..
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Beje tualeto valymas yra vienas iš bjaurių darbų namų ūkyje, bet aš net neabejoju kad toks darbas tau sukeltų gerokai didesnį diskomfortą nei žmona apmokantį sąskaitą restorane ;) Ar gal nustebinsi mane?
Esam abu valę tūlikus. Nei vienam nepatiko, tai pasamdėm moteriškę, kuri tą ir kai kuriuos kitus darbus padaro už mus. Nesitikėjai šito siužeto posūkio, ane? :D
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
O tai kame čia būtent problema? Tai jeigu perki parduotuvėj duoną kartu su žmona irgi patiri blogą patirtį jeigu ji sumoka? Ar ten nežinau gėrimą kokį kioske?
Kai aš perku duoną su žmona, tai ji būna prie kasos, o aš laukiu mašinoje.. Nes vėlgi, darbo pasidalinimas - ji perka, aš vairuoju mašiną, ir tempiu maišus iki virtuvės. Taip, tokį pasidalinimą (bandymų ir klaidų metodu) irgi sugalvojau aš. Despotas, ane?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-09 13:10

Vilius wrote:
2021-05-08 16:58
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:56
Ką tu čia bandai išdurti su savo sofizmais?
Na tik jau ne tave, gudruti tu mano :)
Tai tuomet aš iš tavo manipuliatyvių ir nelabai mano akimis ir skoniui švarių diskusinių "žaidimukų" pasitraukiu. Kažkaip iš pradžių tikėjausi daugiau. Gal Stormui patiks juose dalyvauti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-05-09 16:49

Svetimas wrote:
2021-05-09 13:10
Tai tuomet aš iš tavo manipuliatyvių ir nelabai mano akimis ir skoniui švarių diskusinių "žaidimukų" pasitraukiu. Kažkaip iš pradžių tikėjausi daugiau. Gal Stormui patiks juose dalyvauti.
Užtruko tik apie tris metus, kol supratai :) Bet kaip sakoma, geriau vėliau, nei niekada.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-09 18:05

Tai ką aš dabar blogai padariau? Jėzau, sunku man su jumis.. :D
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-05-14 19:20

Vilius wrote:
2021-05-08 18:13
Vat nuėjau (iki virtuvės, aišku - nes kur gi daugiau :lol:), ir paklausiau. Sakė "pats faktas, kad kažką nusprendi - nenervina. Bet kartais nusprendi neteisingai, tai tada nervina". (Dėl šventos ramybės nepaklausiau, ką reiškia "teisingai", nes į tokį minų lauką dėl jūsų tikrai nelysiu). Tai va, o mane nervina kiekvienas kartas, kai žmona nusprendžia už mane - net (ypač?), jei būna teisi. Tai matyt, mes šiuo klausimu esame.. Well.. Nelygūs.

Kažin, ar pats drįstum savo antros pusės to paklausti? Gal net nustebtum dėl atsakymo..
Paklausiau, tiesą sakant beveik tą patį atsakė, gal tik kiek kitais žodžiais :roll:
Nežinau, sunku pasakyti, ką ir kaip daryčiau, jei su savo dabartine patirtimi galėčiau grįžti į jaunystę, ir svarbius sprendimus priimti iš naujo. Nemanau, kad kažką kitaip sakyčiau prie altoriaus.. Bet dėl sąlygų tikrai pasiderėčiau žymiai strategiškiau.
O kaip būtent dėl sąlygų tu derėjaisi/derėtumeisi? Nes gal aš čia tik toks durnas be sąlygų iš meilės prie altoriaus nuėjau :D
Ir skyrybos tikrai negali atsukti laiko atgal - aš tik ateityje būčiau tas netikėlis, kuris nesugebėjo užauginti savo vaikų. Tai ačiū, bet čia turbūt blogiausias variantas iš visų galimų.
O tai išsiskyręs jau negali augint vaikų? Ar tiesiog būsi tas kur neužauginai vaikų "tradicinei" šeimoj? :)
Stormas wrote:
2021-05-08 13:11
Nežinau gal čia tik man vienam akivaizdu kad susituokęs tu atsisakai teisės dėliotis savo gyvenimą tik kaip tu pats nori
Be abejo, kažkiek atsisakai. Bet mainais už tai gauni teisę dėlioti visos šeimos gyvenimą iš dalies kaip nori tu.. Pagalvojau, ar nebus taip, kad tu truputį per lengvai atsisakei pirmos dalies, ir truputį per silpnai pasiderėjai dėl antrosios?
Man atrodo tu per drąsiai darai prielaidą, kad vyrai (arba - aš konkrečiai), jei nejaustų žmonos spaudimo, by default visą laiką iššvaistytų tuščiai.. Bet ar tikrai taip yra? Kodėl manai, kad vyrai negali jausti panašaus pareigos jausmo kaip moterys? Man tai atrodo, kad vyrai tiesiog linkę dėl šeimos daryti kitus dalykus, nei moterys nori, kad jie darytų.. Tai čia viskas vėl susiveda į autonomiją - kiek tu turi teisės pats spręsti, ką dėl šeimos daryti tau yra svarbiausia tuo momentu.
Oi ne gal ne taip mane supratai, aš manau kad kai kuriais atvejais vyrai net turi didesnį pareigos jausmą :) Čia buvo labiau apie tai jog labiau tradicinių pažiūrų žmonės turi tam tikrus stereotipus pagal kuriuos vyras ar žmona turi būtinai atlikti tam tikrus darbus - vyras parnešti pinigų į namus, o moteris padaryti valgyt ir tvarkyti buitį (įskaitant tualetą).
Bet pointas čia yra, kad aš pats nusprendžiau ir kaip tas darbas turi būti paskirstytas, ir kaip/kada man daryti savo dalis, ir aš nusprendžiu kokie švaros standartai yra Ok mūsų namuose (nes turbūt ir pats pastebėjai, kad vaikai yra linkę didinti visatos entropiją kiek daugiau, nei reikalauja termodinamikos dėsniai).
o jei žmona nuspręs kad standartai turi būti kitokie? Eisi pasikalbėt? Ar standartai gali būti tik tokie kokių nori būtent tu?
Eik jau.. Niekad nepagalvojai, kad "skelti bobai antausį" toli gražu nėra vienintelis būdas, kad iš jos gautum, ko nori? :lol: Gal sakau, rimtai pabandyk tiesiog pakalbėti su savo žmona..
Kalba yra apie tai kai jau pakalbėti neužtenka. Galima po to aišku prigalvot kažkokių bausmių, neduot pinigų pvz, bet klausimas vis tiek buvo apie ultima ratio šeimyniniuose santykiuose
Esam abu valę tūlikus. Nei vienam nepatiko, tai pasamdėm moteriškę, kuri tą ir kai kuriuos kitus darbus padaro už mus. Nesitikėjai šito siužeto posūkio, ane? :D
Ta prasme kad bandysi išsisukti nuo atsakymo? Tai žinoma labai buvo netikėta :D
Tai jeigu nebūtų ką ar už ką samdyt, kam deleguotum tą darbą?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-15 12:48

Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
Paklausiau, tiesą sakant beveik tą patį atsakė, gal tik kiek kitais žodžiais :roll:
Gal gali pabandyt smulkiau surašyti, ką čia bandei sukomunikuoti per tą snukelį užverstomis akimis? Beje, kokio žmonos atsakymo tikėjaisi? Manei, dės ugningą kalbą apie stiprias moteris, lygybę, etc.?
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
O kaip būtent dėl sąlygų tu derėjaisi/derėtumeisi?
Tada tai nesiderėjau visai - tiesiog ėjau į tą Rotušę kupinas naivumo.. Gal "derėjimasis" ne visai tinkamas žodis - manau, būtų buvę į naudą atviriau pakalbėti, kaip ruošiamės dėlioti bendrą gyvenimą. Kas galbūt būtų sutaupę kokį dešimtmetį trinties ir nesusipratimų.. Bet kita vertus, aš ir pats nežinojau, kokio gyvenimo aš noriu - tai gal nelabai ir buvo apie ką ten kalbėti.
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
Nes gal aš čia tik toks durnas be sąlygų iš meilės prie altoriaus nuėjau :D
Oi, santuokos iš romantiškos meilės.. Turbūt sėkmingiausias socialinės inžinerijos ir propagandos projektas žmonijos istorijoje :)
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
O tai išsiskyręs jau negali augint vaikų?
Jei esi vyras, tai negali - vaikų globa beveik garantuotai būtų priskirta motinai. Aišku, galbūt tau leistų su jais susitikti savaitgaliais, ar šiaip per šventes.. Bet čia nėra "vaikų auginimas".
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
Oi ne gal ne taip mane supratai, aš manau kad kai kuriais atvejais vyrai net turi didesnį pareigos jausmą :) Čia buvo labiau apie tai jog labiau tradicinių pažiūrų žmonės turi tam tikrus stereotipus pagal kuriuos vyras ar žmona turi būtinai atlikti tam tikrus darbus - vyras parnešti pinigų į namus, o moteris padaryti valgyt ir tvarkyti buitį (įskaitant tualetą).
Sakai taip, tarsi tame būtų kažkas blogo.. Šitas modelis buvo išbandytas per šimtmečius, ir puikiai veikė - priešingai nei dabartinis modelis, kuris nu toks geras, ir lygus, ir progresyvus, etc.. Tik vat stabilios demografijos negali palaikyti - toks mažytis defektas.
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
o jei žmona nuspręs kad standartai turi būti kitokie? Eisi pasikalbėt? Ar standartai gali būti tik tokie kokių nori būtent tu?
Nu tai aš bandysiu stumti tuos standartus, kur man norisi, žmona - kur jai norisi, ir su laiku nusistovės kažkoks kompromisinis balansas kažkur per vidurį.. Kur čia tavo problema? Ar vyras visai negali turėti jokių standartų?
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
Kalba yra apie tai kai jau pakalbėti neužtenka. Galima po to aišku prigalvot kažkokių bausmių, neduot pinigų pvz, bet klausimas vis tiek buvo apie ultima ratio šeimyniniuose santykiuose
Man atrodo, mes čia jau kalbam apie skirtingus dalykus. Ten sakiau, kad paskutinis žodis turi būti vyro, kai kalba eina apie tai, ką reikia daryti vyrui - o ne visais šeimos klausimais. Jei žmona pasako (ar duoda suprasti kitais būdais), kad tau dabar reikia nešti šiukšles, ir tu jas neši - va čia yra problema, nes paaukoji (žymiai) daugiau savo autonomijos, nei reikėtų.

Bet kalbant apie visus šeimos klausimus, kurie nebūtinai liečia vyrą tiesiogiai - tai aišku, kad čia nebus jo žodis paskutinis (ar kad jam iš viso verta kažką sakyti kiekvienu klausimu). Nebent vyras yra control freakas, ir turi visur viską mikromenedžinti.. Nu arba, jei žmona yra patalogiškai neryžtinga, ir negali nieko nuspręsti pati - būna ir taip. Tačiau bendru atveju, dauguma šeimos sprendimų bus kompromisai.
Stormas wrote:
2021-05-14 19:20
Tai jeigu nebūtų ką ar už ką samdyt, kam deleguotum tą darbą?
Reikėtų gerai pagalvoti.. Bet realiai čia turbūt būtų vienas iš tų darbų, kuriuos visi vis atidėliotų, kol man baigtųsi kantrybė, ir padaryčiau pats.. Pusbalsiu keikdamasis visą laiką.. Ir paskui tikrai sugalvočiau, kaip nusimesti proporcingą kiekį kitų pareigų nuo savo kupros. Nes tėtis blyn ne tarnaitė.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-05-16 00:52

Vilius wrote:
2021-05-15 12:48
Gal gali pabandyt smulkiau surašyti, ką čia bandei sukomunikuoti per tą snukelį užverstomis akimis?
Kad gal ir nesame labai skirtingi :)
Beje, kokio žmonos atsakymo tikėjaisi? Manei, dės ugningą kalbą apie stiprias moteris, lygybę, etc.?
Oi ne, to tai tikrai nesitikėjau, greičiau jau būčiau tikėjęsis kad "mano norai > all". Bet realistiškai tai tokio pat atsakymo ir tikėjaus.
Jei esi vyras, tai negali - vaikų globa beveik garantuotai būtų priskirta motinai. Aišku, galbūt tau leistų su jais susitikti savaitgaliais, ar šiaip per šventes.. Bet čia nėra "vaikų auginimas".
čia yra vieta kur reiktų pakovot dėl lyčių lygybės, ar ne? ;)
Sakai taip, tarsi tame būtų kažkas blogo.. Šitas modelis buvo išbandytas per šimtmečius, ir puikiai veikė - priešingai nei dabartinis modelis, kuris nu toks geras, ir lygus, ir progresyvus, etc.. Tik vat stabilios demografijos negali palaikyti - toks mažytis defektas.
Tai demografijos nepasilaiko ne dėl šeimos modelio, o dėl to jog šeimoms vaikai dabar tapo liability, o ne asset. Civilizacijos gėrybių by-product'as tiesiog.
Nu tai aš bandysiu stumti tuos standartus, kur man norisi, žmona - kur jai norisi, ir su laiku nusistovės kažkoks kompromisinis balansas kažkur per vidurį.. Kur čia tavo problema? Ar vyras visai negali turėti jokių standartų?
Tai žinoma gali, tik sakau kad kai kurie tradicinių vertybių vyrai galvoja jog savo norimus standartus galima jei labai reikia įtvirtinti ir jėga
Man atrodo, mes čia jau kalbam apie skirtingus dalykus. Ten sakiau, kad paskutinis žodis turi būti vyro, kai kalba eina apie tai, ką reikia daryti vyrui - o ne visais šeimos klausimais. Jei žmona pasako (ar duoda suprasti kitais būdais), kad tau dabar reikia nešti šiukšles, ir tu jas neši - va čia yra problema, nes paaukoji (žymiai) daugiau savo autonomijos, nei reikėtų.
Nu žėk, pavyzdžiui pas mane šeimoje dažnai būna tokia situacija kur žmona man sako - pamaitink vaiką. Nes ji tuo metu maitina/keičia pampersą/whatever kitam vaikui. Tai jeigu aš einu ir maitinu tai čia jau paaukoju žymiai daugiau savo autonomijos ar ne? Ar gal tiesiog esu normalus vyras/tėvas?
Reikėtų gerai pagalvoti.. Bet realiai čia turbūt būtų vienas iš tų darbų, kuriuos visi vis atidėliotų, kol man baigtųsi kantrybė, ir padaryčiau pats.. Pusbalsiu keikdamasis visą laiką..
Žinok esi progresyvesnis nei galvoji. Tikras tradicinis vyras turėtų išlaukt kol moteriai baigsis kantrybė dėl tokio reikalo :D
Ir paskui tikrai sugalvočiau, kaip nusimesti proporcingą kiekį kitų pareigų nuo savo kupros. Nes tėtis blyn ne tarnaitė.
Tai žinoma sugalvotum, kol vėl neišsektų kantrybė :lol:
O jei tėtis ne tarnaitė, tai žmona tarnaitė? Ar jei ir žmona ne tarnaitė tai kas tada tarnaitė ir kas dirbs namų apyvokos darbus? Ar bent išgyventumėt jūs ten be tos moteriškės kur jums tualetą išplauna?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-16 10:05

Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Kad gal ir nesame labai skirtingi :)
Na taip, mes iš tiesų nesam tokie skirtingi. Bet svarbus pointas čia buvo, kad gal mūsų moterys irgi nėra tokios skirtingos. Gal joms iš tiesų net patiktų, jei pademonstruotume truputį daugiau savo toksiškos vyriškos lyderystės?
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
čia yra vieta kur reiktų pakovot dėl lyčių lygybės, ar ne? ;)
Ne, čia yra ta vieta, kur reikėtų pakovoti už stipresnes šeimas. Gal tada vaikams iš viso nereikėtų praeiti per tas jų pačių gyvenimų dalybas.
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Tai demografijos nepasilaiko ne dėl šeimos modelio, o dėl to jog šeimoms vaikai dabar tapo liability, o ne asset.
Oi, tik nereikia. Iki praeitų metų gyvenom sočiausiais, sveikiausiais ir saugiausiais laikais žmonijos istorijoje - iš tiesų dar niekada vaikų auginti nebuvo taip lengva, kaip šiais dešimtmečiais. Tiesiog žmonės aptingo ir apkiauto iki tokio lygio, kad jiems matai net tokia - sąlyginai lengva - našta yra per sunki.
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Tai žinoma gali, tik sakau kad kai kurie tradicinių vertybių vyrai galvoja jog savo norimus standartus galima jei labai reikia įtvirtinti ir jėga
Žinok, labai abejoju, kad Vakaruose yra daug vyrų, kurie smurtą naudoja kaip reguliarią disciplinos priemonę - tiesiog labai jau nepalankiai į tokius vyrus žiūrėtų tiek įstatymai, tiek visuomenė. Vos tik išaiškėtų, kas vyksta tokioje šeimoje, tas vyras būtų labai greitai nusodintas, sugėdintas, ir gal net nubaustas.

Manau, kokie 99% buitinio smurto atvejų yra tiesiog šeimyniniai kivirčai, kurie nuėjo per toli. Ir taip, vyrams yra lengviau tą ribą peržengti dėl fizinės jėgos persvaros.. Bet iki ribos tai jie daeina besiriedami kartu.
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Nu žėk, pavyzdžiui pas mane šeimoje dažnai būna tokia situacija kur žmona man sako - pamaitink vaiką. Nes ji tuo metu maitina/keičia pampersą/whatever kitam vaikui.
Nu Ok, kūdikių metai gal nėra geriausias laikas šeimyniniams galios žaidimams - šitą tiesiog reikia praeiti, ir tiek.
Bet progai pasitaikius, pabandyk tą situaciją apversti - pats būk tas šeimos narys, kuris daro kažką naudingo, ir tuo pat metu nurodinėja kitiems.. Neįsivaizduoji, kaip lengva būti lyderiu, kai pats tuo metu plauni indus, ar tempi ten kokį šiukšlių maišą :)
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Žinok esi progresyvesnis nei galvoji. Tikras tradicinis vyras turėtų išlaukt kol moteriai baigsis kantrybė dėl tokio reikalo :D
Matai, vyrai irgi turi ne vienodus tvarkos standartus. Pvz., anksčiau fizikanas sakė, kad net negali atskirti tvarkingo kambario nuo sujaukto.. Kai man turbūt fiziškai pakyla kraujospūdis, kai aplinkos entropija peržengia tam tikrą (labai žemą) ribą. Tai fizikano tipo vyras gal ir išlauktų - nes tiesiog nematytų problemos.. O aš neišlaukčiau, nes man tiesiog būtų per daug nemalonu net būti tokioje vietoje, ką jau ten kalbėti apie gyvenimą. Bet iš kur tu ištraukei, kad "tradicinis vyras" turi būti būtinai fizikano tipo? Manai, senais gerais laikais (beje, kada tiksliai jie buvo?) nepasitaikydavo "tradicinių" vyrų, kurie net labai mėgo tvarką, ir nesibodėjo ją įgyvendinti tiek savo rankomis, tiek paskatindami kitus šeimos narius?
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Tai žinoma sugalvotum, kol vėl neišsektų kantrybė :lol:
Na, pavyzdžiui nevairavimą savaitgaliais - kai visi nori prie jūros ar ten kur nors - galiu iškęsti, kad ir visą likusį gyvenimą. Be to, jei rankos būtų užimtos tūlikų valymu, tai šiaip ar taip neturėčiau tam laiko..
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
O jei tėtis ne tarnaitė, tai žmona tarnaitė?
Ne, žmona irgi ne tarnaitė. Labiau virėja ir auklė. O aš labiau šoferis, kiemsargis ir šiaip meistras.
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Ar bent išgyventumėt jūs ten be tos moteriškės kur jums tualetą išplauna?
Tikrai išgyventume, nepergyvenk.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-05-16 10:07

Vilius wrote: Iki praeitų metų gyvenom sočiausiais, sveikiausiais ir saugiausiais laikais žmonijos istorijoje - iš tiesų dar niekada vaikų auginti nebuvo taip lengva, kaip šiais dešimtmečiais.
Bet ir prasmės dar niekada nebuvo taip mažai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-17 09:32

Seianus wrote:
2021-05-16 10:07
Bet ir prasmės dar niekada nebuvo taip mažai.
Žėk. Tarp tavęs ir pirmosios (ar bent vienos iš pirmųjų) gyvybės formos yra nepertraukiama grandinė patinų, kurie kažkaip sugebėjo suvilioti patelę, ir su ja susilaukti sekančios palikuonių kartos - nes priešingu atveju tavęs iš viso nebūtų.

Ir beveik visi iš tų istorinių ir priešistorinių patinų gyveno nepalyginamai blogesnėmis sąlygomis nei tu dabar.. Vieni gyveno per karus, marus ir badą. Kitiems teko maistą gaudyti plikomis rankomis. Dar kitiems - slėptis nuo dinozaurų, nu ir išgyventi visokias kosmines, geologines ir klimatines kataklizmas, ir t.t. O patys seniausi net ir nervų sistemos neturėjo. Ir vis tik, jie visi su šita užduotimi susitvarkė. Bet tu tai ne.. nes "nematai prasmės". Negi nejauti už savęs ~4 milijardų metų trukmės patinų estafetės nusivylimo?

Bet.. Iš kitos pusės žiūrint - jei jau tu pats nusprendei, kad tavo genetinė linija nėra verta tęsinio.. Tai gal tau geriau žinot :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-05-17 14:04

Vilius wrote:
2021-05-17 09:32
Žėk. Tarp tavęs ir pirmosios (ar bent vienos iš pirmųjų) gyvybės formos yra nepertraukiama grandinė patinų, kurie kažkaip sugebėjo suvilioti patelę, ir su ja susilaukti sekančios palikuonių kartos - nes priešingu atveju tavęs iš viso nebūtų.
OK, elementarius faktus establishinome. Next
Ir beveik visi iš tų istorinių ir priešistorinių patinų gyveno nepalyginamai blogesnėmis sąlygomis nei tu dabar.. Vieni gyveno per karus, marus ir badą. Kitiems teko maistą gaudyti plikomis rankomis. Dar kitiems - slėptis nuo dinozaurų, nu ir išgyventi visokias kosmines, geologines ir klimatines kataklizmas, ir t.t. O patys seniausi net ir nervų sistemos neturėjo. Ir vis tik, jie visi su šita užduotimi susitvarkė.
OK, elementarius faktus vis dar establishiname... pala, kokia užduotimi? Kas jiems tą užduotį davė? Kodėl jie ją vykdė, neišėjo atsisakyti?
Bet tu tai ne.. nes "nematai prasmės". Negi nejauti už savęs ~4 milijardų metų trukmės patinų estafetės nusivylimo?
Ką aš? Prie ko čia aš? Man, skirtingai nei protėviams*, tokios užduoties dar niekas nedavė. Bet gal dar duos. Čia emailu ateina, ar Lietuvos paštu?

4 mlrd. metų trukmės patinų estafetės nusivylimo tikrai nejaučiu, jie beveik visi jau lavonai. Jaučiu tik vieno patino nusivylimą šiame forume. Bet nepasakyčiau, kad jis man rūpi :)
Bet.. Iš kitos pusės žiūrint - jei jau tu pats nusprendei, kad tavo genetinė linija nėra verta tęsinio.. Tai gal tau geriau žinot :)
Šioje temoje apie savo genetinę liniją aš nieko nekalbėjau, tik sakiau, kad prasmės vis mažiau. Kalba buvo apie mažėjantį gimstamumą apskritai. Pažadu, kad jį visą mažinu ne tik aš :)


*Bet gali būti, kad ir protėviams tokios užduoties niekas nedavė, o tu tiesiog išsigalvoji, nes prisilaikai fizikano diskusijų mokyklos taisyklės „kai neturi argumentų, tai bent atrodyk kaip klounas“ :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-15 13:05

Vilius wrote:
2021-05-16 10:05
Stormas wrote:
2021-05-16 00:52
Nu žėk, pavyzdžiui pas mane šeimoje dažnai būna tokia situacija kur žmona man sako - pamaitink vaiką. Nes ji tuo metu maitina/keičia pampersą/whatever kitam vaikui.
Nu Ok, kūdikių metai gal nėra geriausias laikas šeimyniniams galios žaidimams - šitą tiesiog reikia praeiti, ir tiek.
Bet progai pasitaikius, pabandyk tą situaciją apversti - pats būk tas šeimos narys, kuris daro kažką naudingo, ir tuo pat metu nurodinėja kitiems.. Neįsivaizduoji, kaip lengva būti lyderiu, kai pats tuo metu plauni indus, ar tempi ten kokį šiukšlių maišą :)
Kažin, Stormai, ar radai progą šiam eksperimentui? Kaip sekėsi?

Iš pradžių bus truputį keista, nes turbūt žmona nepratusi iš tavęs girdėti sakinius su liepiamąja nuosaka.. Ir tu pats gal nepratęs juos sakyti. Čia kaip ir visur - reikia praktikos, su laiku tikrai pasidarys lengviau.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-06-16 01:33

Vilius wrote:
2021-06-15 13:05
Vilius wrote:
2021-05-16 10:05
Nu Ok, kūdikių metai gal nėra geriausias laikas šeimyniniams galios žaidimams - šitą tiesiog reikia praeiti, ir tiek.
Bet progai pasitaikius, pabandyk tą situaciją apversti - pats būk tas šeimos narys, kuris daro kažką naudingo, ir tuo pat metu nurodinėja kitiems.. Neįsivaizduoji, kaip lengva būti lyderiu, kai pats tuo metu plauni indus, ar tempi ten kokį šiukšlių maišą :)
Kažin, Stormai, ar radai progą šiam eksperimentui? Kaip sekėsi?

Iš pradžių bus truputį keista, nes turbūt žmona nepratusi iš tavęs girdėti sakinius su liepiamąja nuosaka.. Ir tu pats gal nepratęs juos sakyti. Čia kaip ir visur - reikia praktikos, su laiku tikrai pasidarys lengviau.
Tai esu naudojęs šitą life hacką, bet dažniausiai tik kai man patogu :D Dažniausiai lyderiu buityje iš vis nesiveržiu būti ir iš vis man ganėtinai px ant tos buities. Na išlaikau tokį labiau tradicinį vyro vaidmenį šeimoje šiuo atžvilgiu ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-17 09:59

Stormas wrote:
2021-06-16 01:33
Tai esu naudojęs šitą life hacką, bet dažniausiai tik kai man patogu :D
Nepatikėjau nei vienu žodžiu šiame sakinyje.
Stormas wrote:
2021-06-16 01:33
Dažniausiai lyderiu buityje iš vis nesiveržiu būti ir iš vis man ganėtinai px ant tos buities. Na išlaikau tokį labiau tradicinį vyro vaidmenį šeimoje šiuo atžvilgiu ;)
Tai pala.. O ne tu čia mus ką tik auklėjai, kaip vyrai turėtų padėti žmonoms, nevengti buities darbų ir t.t.? O dabar jau pats bandai vaidinti tradicinį patriarchą, visas išsidrėbęs ant sofos.. Kažkaip nesueina galai čia pas tave.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-06-18 22:23

Vilius wrote:
2021-06-17 09:59
Stormas wrote:
2021-06-16 01:33
Tai esu naudojęs šitą life hacką, bet dažniausiai tik kai man patogu :D
Nepatikėjau nei vienu žodžiu šiame sakinyje.
Nu žiūrėk, tarkim pamatai jog vaikas tuoj darys kakį į pampersą, susigalvoji tada kokį nors buities darbą ir sakai "mieloji, man rodos vaikas pridarė į kelnes". Win. Na bet gal dabar tūlam šiuolaikiniam konservatoriui tik indų plovimas galvoj, nežinau... :roll:

Tai pala.. O ne tu čia mus ką tik auklėjai, kaip vyrai turėtų padėti žmonoms, nevengti buities darbų ir t.t.? O dabar jau pats bandai vaidinti tradicinį patriarchą, visas išsidrėbęs ant sofos.. Kažkaip nesueina galai čia pas tave.
Aš tik sakiau kad moteris, t.y. žmona, neprivalo dirbti visų buities darbų vien tik todėl kad ji moteris. O kaip ten jau jūs savo šeimose spręsit ir išsispręsit tai ne mano reikalas ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-06-20 14:03

Stormas wrote:
2021-06-18 22:23
Nu žiūrėk, tarkim pamatai jog vaikas tuoj darys kakį į pampersą, susigalvoji tada kokį nors buities darbą ir sakai "mieloji, man rodos vaikas pridarė į kelnes". Win.
Jei esi kakio rungtyje atkalęs ranką, tai tokį darbą atlikti užtrunka tik kelias minutes maksimum. Bet kadangi tas darbas atrodo toks bjaurus, tai galima sau prisiimti daugiau buities didvyrio taškų, nei priklauso.. Ir ta proga, pastrointi vyrą dirbti darbą, kuris užtruks mažiausiai pusvalandį - kad ir maitinti kitą vaiką. Ir visos šitos aferos grožis yra tame, kad vyras vis tiek jausis kaltas - nu nes pamperso tai jis nekeitė.
Stormas wrote:
2021-06-18 22:23
Aš tik sakiau kad moteris, t.y. žmona, neprivalo dirbti visų buities darbų vien tik todėl kad ji moteris.
O tai kada ji privalėjo tą daryti?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-06-21 02:07

Vilius wrote:
2021-06-20 14:03
Jei esi kakio rungtyje atkalęs ranką, tai tokį darbą atlikti užtrunka tik kelias minutes maksimum. Bet kadangi tas darbas atrodo toks bjaurus, tai galima sau prisiimti daugiau buities didvyrio taškų, nei priklauso.. Ir ta proga, pastrointi vyrą dirbti darbą, kuris užtruks mažiausiai pusvalandį - kad ir maitinti kitą vaiką.
Na nei vaiką pusvalandį reik valgidint, nei ten tik bjauru jį nupraust. Nu bet čia personal preferences
Ir visos šitos aferos grožis yra tame, kad vyras vis tiek jausis kaltas - nu nes pamperso tai jis nekeitė.
Oi nežinau, čia žinok jūsų perono bairiai jaustis dėl visko kaltais ir matyt visur priešus
O tai kada ji privalėjo tą daryti?
Tai nežinau, gal pavyzdžiui visada iki šių laikų? Tu kaip tradicinių vertybių gynėjas tai kartais kaip iš medžio iškritęs :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-10-05 08:37

Gan savotiškas požiūris į konservatyvizmą. Dovydas Skarolskis viename pokalbyje dalinosi savo nuomone, kad konservatyvizmo viena iš svarbiausių atramų yra bendruomenė, iš kurios kyla daug dalykų, o ne kažkokios tradicijos. :)
Kai kur pasiremia įvairių teologų ar filosofų pavyzdžiais, tai gal kokiam Augustui netyčia bus kažkiek įdomu.
Post Reply