Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-05 13:00

Svetimas wrote:
2021-10-05 08:37
Gan savotiškas požiūris į konservatyvizmą. Dovydas Skarolskis viename pokalbyje dalinosi savo nuomone, kad konservatyvizmo viena iš svarbiausių atramų yra bendruomenė, iš kurios kyla daug dalykų, o ne kažkokios tradicijos. :)
Kai kur pasiremia įvairių teologų ar filosofų pavyzdžiais, tai gal kokiam Augustui netyčia bus kažkiek įdomu.
Man tai labai įdomu. Tik bėda, kad man tas faktas, jog konservatyvizme (tarpinė) bendruomenė yra tarp svarbiausių šios ideologijos atramų, buvo žinomas seniai. O Tu manei, kad D.Skarolskis čia kokį beveik mokslinį atradimą padarė? :ax:

P.S. Beje, tos pačios lyties sąjungų įteisinimas ir kritikuojamas daugiausiai dėl to, kad tuo būdu (t.y., tos pačios lyties sąjungų įteisinimo būdu) bandoma likviduoti heterosantuoka (bei heterošeima), kuri ir yra viena iš tokių (tarpinių) bendruomenių. Atskiras klausimas, ar pagrįstai baiminamasi dėl to. :ax:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-10-05 18:52

Svetimas wrote:
2021-10-05 08:37
Gan savotiškas požiūris į konservatyvizmą. Dovydas Skarolskis viename pokalbyje dalinosi savo nuomone, kad konservatyvizmo viena iš svarbiausių atramų yra bendruomenė, iš kurios kyla daug dalykų, o ne kažkokios tradicijos. :)
Ten jis pasakoja kaip yra, ar kaip norėtų, kad būtų?
Augustas wrote: P.S. Beje, tos pačios lyties sąjungų įteisinimas ir kritikuojamas daugiausiai dėl to, kad tuo būdu (t.y., tos pačios lyties sąjungų įteisinimo būdu) bandoma likviduoti heterosantuoka
Kai labai smarkiai susimuši galvą, reikia stengtis nejudėti, gulėti ramiai ir kviesti greitąją pagalbą.
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-05 20:03

Gerai. Tai kas tas šiuolaikinis konservatizmas Lietuvoje? Nebūtinai klausimas apie politines partijas, nes kažkur tarp atsakymų maišėsi ir svarstymai apie darbų pasidalijimą į vyriškus ir moteriškus šeimoje. Šiuolaikinis konservatizmas užsienio politikoj, socialinėj politikoj, ekonominėj politikoj, ar koks konservatyvus asmeninins santykis su aplinkiniais... Visi aspektai juk neprivalo sutapti, tai apie ką kiekvienas iš Jūsų kalbate?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-06 10:10

Byrne wrote:
2021-10-05 20:03
Tai kas tas šiuolaikinis konservatizmas Lietuvoje?
Manau, Šeimų maršas yra bent jau kažkoks bandymas (panašu, neypač sėkmingas) Lietuvoje pradėti judinti šiuolaikinio konservatizmo idėjas. Tradicinės konservatyvios partijos yra miręs reikalas (nes Šimonytė "konservatorė"? C'mon, man! :D).

Arčiausiai Lietuvos tas judėjimas jau kažkiek įsivažiavęs kitose Rytų Europos šalyse - pvz., Vengrijoje, kažkiek Lenkijoje. O giliau link Balkanų, tai jie niekada ir nebuvo nustoję būti konservatyvūs, tai čia viskas po senovei.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-10-06 11:29

Vilius wrote:
2021-10-06 10:10
panašu, neypač sėkmingas
Pala, pala, o ne tu čia prieš kelis mėnesius pranašavai viską nušluosiančią konservatyvizmo bangą Lietuvoje? Nejaugi taip lengvai netekai vilties? :)
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-06 11:33

Vilius wrote:
2021-10-06 10:10
Byrne wrote:
2021-10-05 20:03
Tai kas tas šiuolaikinis konservatizmas Lietuvoje?
Manau, Šeimų maršas yra bent jau kažkoks bandymas (panašu, neypač sėkmingas) Lietuvoje pradėti judinti šiuolaikinio konservatizmo idėjas. Tradicinės konservatyvios partijos yra miręs reikalas (nes Šimonytė "konservatorė"? C'mon, man! :D).

Arčiausiai Lietuvos tas judėjimas jau kažkiek įsivažiavęs kitose Rytų Europos šalyse - pvz., Vengrijoje, kažkiek Lenkijoje. O giliau link Balkanų, tai jie niekada ir nebuvo nustoję būti konservatyvūs, tai čia viskas po senovei.
Tai jei Lietuvoj vyriausybei vadovautų pvz. Laurynas Kasčiūnas, jie atsiverstų į konservatorius? Ir tada galėtume ginti krikščioniškas vertybes, tradicinę šeimą, kas tai bebūtų. Jei Vengrijos pavyzdžiu, tai dar reikėtų oponuoti sankcijoms Rusijai, norint pasiekti grynojo šiuolaikinio konservatizmo idealą. Jei rimtai, todėl ir klausiau apie konservatizmą skirtingose srityse. Išskiriat socialinę ir kultūrinę, į užsienio politiką kažkaip nekreipiate dėmesio. Lenkijos PiS irgi konservatyvina vidaus reikalus, o užsienio politiką formuoja visai pagal kitus principus. Tai kaip tas šiuolaikinis konservatizmas reiškiasi, priklauso nuo šalies istorijos, vidinių ir išorinių jėgų pasiskirstymo, įtakų iš šalies, na, čia akivaizdu, tai netęsiu. Tik jei Šeimų maršas bandė judinti kokias nors idėjas, tai padėk jiems dieve.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-06 11:53

Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
Tai jei Lietuvoj vyriausybei vadovautų pvz. Laurynas Kasčiūnas, jie atsiverstų į konservatorius?
Aš jau senokai negyvenu Lietuvoje, tai atleisk, bet ta pavardė man nieko nesako. Pabandyk papasakoti, kas jis toks, ir kodėl svarbus šioje temoje (ne, pats negooglinsiu ;)).
Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
Ir tada galėtume ginti krikščioniškas vertybes, tradicinę šeimą, kas tai bebūtų.
Tai bebūtų - mama, tėtis ir du ar daugiau vaikų, plius močiutė, nutukęs katinas arba labradoro retriveris pasirinktinai. Ot laikai atėjo, žmonėms reikia aiškinti, kas yra tradicinė šeima..
Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
Jei Vengrijos pavyzdžiu, tai dar reikėtų oponuoti sankcijoms Rusijai, norint pasiekti grynojo šiuolaikinio konservatizmo idealą.
Aš nesakiau, kad viskas, ką daro Vengrijos valdžia yra geri ar sektini pavyzdžiai. Kai kurie iš jų tikrai atrodo abejotinai - arba, gal jie yra padiktuoti kažkokių pragmatiškų kompromisų, ir t.t. Bet čia jau visai kita tema.
Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
Tik jei Šeimų maršas bandė judinti kokias nors idėjas, tai padėk jiems dieve.
Tai kad tam "Dievui" nelabai daugiau iš ko yra rinktis. Čia bene vienintelis kontingentas, kuris bent jau atsimena, kurioje pusėje yra jų bažnyčia.
Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
[..]čia akivaizdu, tai netęsiu.
Ne, žinok, aš tavo minčių neskaitau, tai man čia visai neakivaizdu. Daugokai čia pabandei užkabinti kaip vienai žinutei, gal prie tų temų smulkiau prieisime palaipsniui.

Bet džiaugiuosi, kad šita mano (keliais metais per anksti užvesta) tema dar kažkam įdomi :)
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-06 12:12

Vilius wrote:
2021-10-06 11:53
Byrne wrote:
2021-10-06 11:33
Tai jei Lietuvoj vyriausybei vadovautų pvz. Laurynas Kasčiūnas, jie atsiverstų į konservatorius?
Aš jau senokai negyvenu Lietuvoje, tai atleisk, bet ta pavardė man nieko nesako. Pabandyk papasakoti, kas jis toks, ir kodėl svarbus šioje temoje (ne, pats negooglinsiu ;)).
Nematau reikalo googlinti už pašnekovą, juolab paprastą faktą :) Jei tema Jums tebėra įdomi ir norit ją tęsti, teks tai daryti pačiam.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-06 12:26

Byrne wrote:
2021-10-06 12:12
Nematau reikalo googlinti už pašnekovą, juolab paprastą faktą :)
Aš ne googlinti prašiau, o papasakoti savais žodžiais, kodėl tą pavardę paminėjai šioje temoje. Aišku, kad mes visi galime viską susirasti internete.. Bet kam tada iš viso reikalingas šis Forumas?
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-06 14:53

Vilius wrote:
2021-10-06 12:26
Byrne wrote:
2021-10-06 12:12
Nematau reikalo googlinti už pašnekovą, juolab paprastą faktą :)
Aš ne googlinti prašiau, o papasakoti savais žodžiais, kodėl tą pavardę paminėjai šioje temoje. Aišku, kad mes visi galime viską susirasti internete.. Bet kam tada iš viso reikalingas šis Forumas?
Gerai, savais žodžiais: jei minėtas asmuo, kuris reprezentuoja TS-LKD dešinįjį flangą (sprendžiant pagal poziciją ir balsavimus socialiniais klausimais, tokiais kaip partnerystės įstatymas), taptų oficialiu partijos lyderiu ar vyriausybės vadovu, ar tai Jums suteiktų vilties, kad Lietuvos konservatoriai panašėja į, pagal Jūsų pateiktus pavyzdžius, šiuolaikinio konservatizmo bastionus (minėtas Lenkiją ir Vengriją)? Pavardę paminėjau, nes galima nesunkiai nuspėti, jog ateityje jis tokiu lyderiu mėgins tapti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-06 14:59

Seianus wrote:
2021-10-05 18:52
Svetimas wrote:
2021-10-05 08:37
Gan savotiškas požiūris į konservatyvizmą. Dovydas Skarolskis viename pokalbyje dalinosi savo nuomone, kad konservatyvizmo viena iš svarbiausių atramų yra bendruomenė, iš kurios kyla daug dalykų, o ne kažkokios tradicijos. :)
Ten jis pasakoja kaip yra, ar kaip norėtų, kad būtų?
Jis ten pasakoja, kaip yra iš tikrųjų.
Augustas wrote: P.S. Beje, tos pačios lyties sąjungų įteisinimas ir kritikuojamas daugiausiai dėl to, kad tuo būdu (t.y., tos pačios lyties sąjungų įteisinimo būdu) bandoma likviduoti heterosantuoka
Kai labai smarkiai susimuši galvą, reikia stengtis nejudėti, gulėti ramiai ir kviesti greitąją pagalbą.
Ačiū, Sejanau, už gerą patarimą. :thumbsup: Kai taip atsitiks, aš tikrai padarysiu taip, kaip Tamsta man patarė.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-06 17:09

Byrne wrote:
2021-10-06 14:53
Pavardę paminėjau, nes galima nesunkiai nuspėti, jog ateityje jis tokiu lyderiu mėgins tapti.
Jei dėl manęs, tai geriau tegul jis bando kažką sudėlioti iš mažesnių ir naujesnių konservatyvių judėjimų, užuot bandęs gaivinti tas dinozaurų kapines.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-10-06 17:51

Vilius wrote:
2021-10-06 17:09
Jei dėl manęs, tai geriau tegul jis bando kažką sudėlioti iš mažesnių ir naujesnių konservatyvių judėjimų, užuot bandęs gaivinti tas dinozaurų kapines.
Jau greitai. Va, sunkiausias darbas – išrinkti naujai partijai pavadinimą – padarytas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-10-06 18:03

Vilius wrote:
2021-10-06 10:10
Byrne wrote:
2021-10-05 20:03
Tai kas tas šiuolaikinis konservatizmas Lietuvoje?
Manau, Šeimų maršas yra bent jau kažkoks bandymas (panašu, neypač sėkmingas) Lietuvoje pradėti judinti šiuolaikinio konservatizmo idėjas. Tradicinės konservatyvios partijos yra miręs reikalas (nes Šimonytė "konservatorė"? C'mon, man! :D).

Arčiausiai Lietuvos tas judėjimas jau kažkiek įsivažiavęs kitose Rytų Europos šalyse - pvz., Vengrijoje, kažkiek Lenkijoje. O giliau link Balkanų, tai jie niekada ir nebuvo nustoję būti konservatyvūs, tai čia viskas po senovei.
Uch, aš tą šiuolaikinį konservatizmą visiškai kitaip įsivaizdavau, nes pagal tavo apibūdinimus tai Baltarusija gaunasi vos ne šiuolaikinio konservatizmo bastionas.

Na bet šitą skiltį tarp šiuolaikinio konservatizmo atšakų jau senokai esu pastebėjęs:
Viena yra linkusi į jėgos uzurpavimą, nuolat bando prastumti kad yra tik viena tiesa(kuri visada yra jiem palanki), susiranda matomų ir nematomų priešų nuo kurių reik apginti rinkėją ir dėl kurio vis nepavyksta jiems kažko padaryti, ir nors pasisako už "laisvę", bet tikrai žino kaip turi ir privalo visi gyventi :)
Tuo tarpu kita pusė, yra gerokai tylesnė ir nuosaikesnė, dėl ko labai greit pralaimi didesniems rėksniams, bet bent jau neturi tų ydų kurias aukščiau išvardijau. Na ir į klimato kaitos klausimą žiūri kur kas normaliau nei random pareiškimais kad čia kažkas tai išsigalvojo(pvz Kinija). Labai geras pavyzdys šitos pusės būtų John Kasich.
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-06 18:08

Vilius wrote:
2021-10-06 17:09
Byrne wrote:
2021-10-06 14:53
Pavardę paminėjau, nes galima nesunkiai nuspėti, jog ateityje jis tokiu lyderiu mėgins tapti.
Jei dėl manęs, tai geriau tegul jis bando kažką sudėlioti iš mažesnių ir naujesnių konservatyvių judėjimų, užuot bandęs gaivinti tas dinozaurų kapines.
Kokius naujesnius ar mažesnius judėjimus (Lietuvos ribose) turite galvoj?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-10-06 18:32

Stormas wrote:
2021-10-06 18:03
Uch, aš tą šiuolaikinį konservatizmą visiškai kitaip įsivaizdavau, nes pagal tavo apibūdinimus tai Baltarusija gaunasi vos ne šiuolaikinio konservatizmo bastionas.
O kodėl tave tai stebina?. Baltarusijos režimas, kurio visos pastangos yra nukreiptos į esamo status quo išlaikymą bet kokia kaina, yra ultra-konservatyvus pagal apibrėžimą. Analogiška situacija ir Rusijoje.

Visa revoliucinė dvasia TSRS teritorijoje išsikvėpė kokiais 1925-aisiais. Nuo to laiko vyksta bandymas užsikonservuoti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-06 18:42

Byrne wrote:
2021-10-06 18:08
Kokius naujesnius ar mažesnius judėjimus (Lietuvos ribose) turite galvoj?
Aš tik gana prabėgom seku Lietuvos politiką, tai gal kas nors kitas smulkiau pakomentuos..



(*Khe-khem, Fizikanai, čia ta vieta, kur tu įstoji su savo sales-pitchu*)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-10-06 21:05

Stormas wrote:
2021-10-06 18:03
Uch, aš tą šiuolaikinį konservatizmą visiškai kitaip įsivaizdavau, nes pagal tavo apibūdinimus tai Baltarusija gaunasi vos ne šiuolaikinio konservatizmo bastionas.
Arba Kremliaus propagandistų per zombojaščikus piešiama Rusija su visom savo "pobiedobiesijom", ūra blizgutiniais patriotizmais, "tradicinėm vertybėm" ir pan. :) Kažkaip man, kad jausčiausi savo šalies patriotu, visiškai neprireikė, kad kas nors apie įvairius lietuviškumo išskirtinumus ar svarbas pumpuotų. Kaip tik gal kai kuriuos lietuviškus dalykus pradėjau labiau vertinti per tam tikrus palyginimus. Labiau susipažinęs su pačiais įvairiausiais pasaulyje už Lietuvos ribų vykusiais ar vykstančiais istoriniais įvykiais, kultūromis, pasaulėžiūromis, praktikomis ir pan. Pamačius įvairius gerus dalykus kyla natūralus noras bent kažkuo savo "namus" pagerinti arba pasidžiaugti kažkuo panašiu pas save, kad irgi yra, o blogus dalykus išmėžti.
Stormas wrote:
2021-10-06 18:03
Na bet šitą skiltį tarp šiuolaikinio konservatizmo atšakų jau senokai esu pastebėjęs:
Viena yra linkusi į jėgos uzurpavimą, nuolat bando prastumti kad yra tik viena tiesa(kuri visada yra jiem palanki), susiranda matomų ir nematomų priešų nuo kurių reik apginti rinkėją ir dėl kurio vis nepavyksta jiems kažko padaryti, ir nors pasisako už "laisvę", bet tikrai žino kaip turi ir privalo visi gyventi :)
Tuo tarpu kita pusė, yra gerokai tylesnė ir nuosaikesnė, dėl ko labai greit pralaimi didesniems rėksniams, bet bent jau neturi tų ydų kurias aukščiau išvardijau. Na ir į klimato kaitos klausimą žiūri kur kas normaliau nei random pareiškimais kad čia kažkas tai išsigalvojo(pvz Kinija).
Gan smarkiai tau čia pritarčiau.
Beje, įdomu, kuris variantas yra teisingesnis: ar kad Kinijos valdžiai klimato atšilimo klausimai yra giliai giliai vienodai ir nebent vaizduoja prieš vakarus ir pan., kad tuo rūpinasi? Ar kad ji ir realiai kažką daro šiuo klausimu?
Stormas wrote:
2021-10-06 18:03
Labai geras pavyzdys šitos pusės būtų John Kasich.
Šiek tiek smalsu, kuo jis tau labiausiai užsifiksavo? Savo žiūrėjimu į klimato kaitos klausimą, ar ir kažkuo daugiau?
Post Reply