Šių laikų konservatyvizmas ir tradicinės vertybės

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-10-07 05:11

Svetimas wrote:
2021-10-06 21:05
Beje, įdomu, kuris variantas yra teisingesnis: ar kad Kinijos valdžiai klimato atšilimo klausimai yra giliai giliai vienodai ir nebent vaizduoja prieš vakarus ir pan., kad tuo rūpinasi? Ar kad ji ir realiai kažką daro šiuo klausimu?
Mano manymu čia gan sunkus klausimas, nes gali būti ir taip ir taip. Šiaip nuo visų padarinių teršimo tai jie labiausiai ir kenčia šiuo metu, ten tie visi smogai ir pan. yra visiškai normalu pas juos. Tai kad partijos linija bando su tuo dealinti turbūt neturėtų stebinti. Aišku su tais autokratiniais režimais(ir ypač paskutiniu paūmėjimu pas juos) tai visko ten gali būti.

Šiaip Kinijos komunizmas bent jau kol nebūna kultinio vado tai nėra labai tragiškai autokratinis, pas juos kultūroje į geresnius postus yra priimta kišti tik geriausius, todėl jiem ir vis dar sekas su komunizmu, ne taip kaip Sovietų sąjungoj.
Stormas wrote:
2021-10-06 18:03
Labai geras pavyzdys šitos pusės būtų John Kasich.
Šiek tiek smalsu, kuo jis tau labiausiai užsifiksavo? Savo žiūrėjimu į klimato kaitos klausimą, ar ir kažkuo daugiau?
Užsifiksavo nes ilgai stovėjo(ir stovi?) vs Trumpą. Ir nors daug jo idėjų nepritarčiau, tačiau balsuočiau vien dėl to kad kultūringas(kaip pvz buvo ir McCainas)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-10-07 05:15

RB wrote:
2021-10-06 18:32
O kodėl tave tai stebina?. Baltarusijos režimas, kurio visos pastangos yra nukreiptos į esamo status quo išlaikymą bet kokia kaina, yra ultra-konservatyvus pagal apibrėžimą. Analogiška situacija ir Rusijoje.

Visa revoliucinė dvasia TSRS teritorijoje išsikvėpė kokiais 1925-aisiais. Nuo to laiko vyksta bandymas užsikonservuoti.
Mane stebina ne padėtis Baltarusijoje ir Rusijoje, o Viliaus požiūris apie "šiuolaikinį konservatizmą". Šiaip pakeitus tai į tokius žodžius kaip kietos rankos valdžia ar dar kažkaip griežčiau apibūdinimas naujiem žodžiams vis tiek tiktų.

Na bet čia dar vienas iš tos skilties bruožų, tik gal paminėjau paminėti - daug kalbėti apie laisvę, bet tuo pačiu kaip įmanoma ją mažinti :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-07 11:34

Gana įdomi idėja, kad dabartinis konfliktas tarp "progresyvių" globalistų ir konservatyvių deplorables masių susiveda į tai, kad pirmieji prarado bet kokius ryšius su savo autentiška kultūra (nu ir bandė juos pakeisti tais šiuolaikiniais leftistiniais naratyvais), o antrieji vis dar turi kažkokį ryšį su savo žeme, protėviais ir tradicijomis.

Carl Benjamin - The Universal Human
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-10-07 12:41

Vilius wrote:
2021-10-07 11:34
Gana įdomi idėja, kad dabartinis konfliktas tarp "progresyvių" globalistų ir konservatyvių deplorables masių susiveda į tai, kad pirmieji prarado bet kokius ryšius su savo autentiška kultūra (nu ir bandė juos pakeisti tais šiuolaikiniais leftistiniais naratyvais), o antrieji vis dar turi kažkokį ryšį su savo žeme, protėviais ir tradicijomis.
Bet tu supranti, kad šitas teiginys yra nieko nereiškiantis, nepatikrinamas papilstymas iš tuščio į kiaurą? Maždaug tokio pat lygio, kaip pareiškimas, kad „dešinieji yra dvasiškai turtingi, o kairieji – bedvasiai mankurtai“. Ar aš, kaip „progresyvus globalistas“ praradau „bet kokius ryšius su savo autentiška kultūra“, jei vis dar kalbu lietuviškai? Ar tu, kaip tradicinis konservatyvus dešinysis vis dar turi „kažkokį ryšį su savo žeme“, bent keliolika metų gyvendamas... kur tiksliai?
Tai kad jo postringavimuose labai viskas sujaukta. Nuo „universalaus žmogiškumo“ atskyrimo nuo tam tikro laiko, vietos ir bendruomenės tradicijų daromas kvantinis logikos šuolis prie teiginio, kad liberalus kosmopolitas negali priimti vietinių papročių kaip savų, nes tie vietiniai papročiai „nėra universalaus žmogiškumo dalis“. Kaip toliau iš to išplaukia nesugebėjimas suvokti grožio ir poreikis racionalizuoti estetiką aš jau net nebandžiau suprasti.
Bet jei atmetame liberalų teiginius apie „universalų žmogiškumą“ ir pareiškiame, kad priklausymas konkrečiai bendruomenei, konkrečiai tradicijai, konkrečių papročių laikymasis yra neatsiejama žmogiškumo dalis, iš to labai nesunkiai galima pereiti prie išvados, kad visi, kurie nepriklauso tai bendruomenei ir nesilaiko tų papročių yra ne žmonės ar bent jau ne iki galo žmonės (na, taip , čia labai tradicinis požiūris, kaip žinome iš istorijos).

O pareiškimas, kad „neturime teisės sugriauti tilto (t. y. pakeisti tradicijos), siejančio mus su praeitimi ir protėviais“ kaip ir implikuoja, kad absoliučiai jokie pokyčiai yra nepriimtini. Vergovė, baudžiava, moterų beteisiškumas, luominės privilegijos ir t. t. – visi šitie „tradicijų tiltai į praeitį“ kažkada buvo sugriauti, nes kažkas nesuko sau galvos dėl to, ar turi kas nors teisę juos sugriauti, ar ne.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-10-07 13:43

Augustas wrote: Kai taip atsitiks, aš tikrai padarysiu taip, kaip Tamsta man patarė
Čia labiau tiems, kas mano, kad įteisinant daugiau santuokų kažkuriuo būdu naikinama heterosantuoka. Nežinau tvirtai, ar save prie jų priskiri.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-07 14:38

Seianus wrote:
2021-10-07 13:43
Augustas wrote: Kai taip atsitiks, aš tikrai padarysiu taip, kaip Tamsta man patarė
Čia labiau tiems, kas mano, kad įteisinant daugiau santuokų kažkuriuo būdu naikinama heterosantuoka. Nežinau tvirtai, ar save prie jų priskiri.
Na, heterosantuoka tokiu būdu demonopolizuojama, t.y., netenka pirmiau turėtos monopolinės padėties. Pvz., LR Seime svarstytas Partnerystės įstatymas yra lyčiai neutralus, t.y., partnerystę galės sudaryti ir heteroseksualūs žmonės. O tai jau yra savotiška konkurencija heterosantuokai, kai žmonės gali sudaryti ir heterosantuoką, ir heteropartnerystę.
Kažkas panašaus vyksta ir tada, kai įteisinama daugiau santuokos rūšių. Tada žmogus jau gali rinktis, pvz., tarp biseksualios trijų asmenų santuokos (jei tokia įteisinama) ir heterosantuokos, tarp poliamorinės santuokos (jei ir tokia įteisinama) ir heterosantuokos, ir t.t. T.y., heterosantuoka praranda anksčiau turėtą monopolinę padėtį visuomenėje. Kai kam tas heterosantuokos padėties pasikeitimas atrodo tikra tragedija (prisipažinsiu, man irgi tai nelabai patinka, nors ir jokios tragedijos iš to nedarau).
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-10-07 14:51

Augustas wrote:
2021-10-07 14:38
Tada žmogus jau gali rinktis
Na taip, mes jau senai supratom tavo poziciją, kad yra labai blogai kai žmogus gali rinktis 8)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-10-07 16:42

RB wrote:
2021-10-07 12:41
Bet tu supranti, kad šitas teiginys yra nieko nereiškiantis, nepatikrinamas papilstymas iš tuščio į kiaurą?
Ai, kaip tu norėtum, kad pasaulis būtų tarsi paprastas mechaninis laikrodis. Kur vienas šriubukas suka kitą, o tas - trečią. Ir visų jų elgesį galima aprašyti paprasta lakoniška proza.. Gal tokiame pasaulyje iš tiesų veiktų tavo krauju permirkusios komunistinės utopijos? Well.. Tough titties, my friend. Mūsų Visata ne tokia - čia norint pasakyti kažką netrivialaus, dažnai tenka griebtis gauruotų abstrakcijų.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-07 18:14

Stormas wrote:
2021-10-07 14:51
Augustas wrote:
2021-10-07 14:38
Tada žmogus jau gali rinktis
Na taip, mes jau senai supratom tavo poziciją, kad yra labai blogai kai žmogus gali rinktis 8)
Aš tai labai myliu laisvę, tik tiek, kad laisvas pasirinkimas turi turėti savo ribas, nes laisvė be ribų nėra tikra laisvė. :wink:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-10-07 19:59

Vilius wrote:
2021-10-07 16:42
...norint pasakyti kažką netrivialaus...
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-10-08 02:18

Augustas wrote:
2021-10-07 18:14
Aš tai labai myliu laisvę, tik tiek, kad laisvas pasirinkimas turi turėti savo ribas, nes laisvė be ribų nėra tikra laisvė. :wink:
Ta prasme ribas kurias nubrėši tu, bet ne kiti - pvz homoseksualai :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-08 11:06

Stormas wrote:
2021-10-08 02:18
Augustas wrote:
2021-10-07 18:14
Aš tai labai myliu laisvę, tik tiek, kad laisvas pasirinkimas turi turėti savo ribas, nes laisvė be ribų nėra tikra laisvė. :wink:
Ta prasme ribas kurias nubrėši tu, bet ne kiti - pvz homoseksualai :)
Na, visų pirma, ne homoseksualai, o LGBT+ ideologijos šalininkai, tarp kurių homoseksualų yra mažuma. :)
O antra, ribas laisvam pasirinkimui nustatau ne aš, bet objektyvi tikrovė, pvz., žmogaus biologija. O aš tik galiu jas įvardyti ar priminti apie jas pamiršusiems, kad tokios ribos egzistuoja. :wink:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-10-08 11:11

Augustas wrote:
2021-10-08 11:06
O antra, ribas laisvam pasirinkimui nustatau ne aš, bet objektyvi tikrovė, pvz., žmogaus biologija.
O tu tiesioginį ryšį su objektyvia tikrove palaikai ir visiems ketini ištransliuoti, ką ji nustato? Nes aš irgi su ja pasikalbu kartais, ir ji man visai kitokias ribas postuluoja :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-08 11:24

Lionginas wrote:
2021-10-08 11:11
Augustas wrote:
2021-10-08 11:06
O antra, ribas laisvam pasirinkimui nustatau ne aš, bet objektyvi tikrovė, pvz., žmogaus biologija.
O tu tiesioginį ryšį su objektyvia tikrove palaikai ir visiems ketini ištransliuoti, ką ji nustato?
Na, stengiuosi palaikyti tokį ryšį su objektyvia tikrove. O ištransliuoti, ką ji nustato, reikia tikrai ne visiems, o tik tiems, kas pamiršo, kad vienokios ar kitokios ribos egzistuoja.
Nes aš irgi su ja pasikalbu kartais, ...
:thumbsup:
... ir ji man visai kitokias ribas postuluoja :D
Nieko tokio. Aš irgi galiu klysti. :wink:
Ir dėl to tos ribos ir yra mūsų diskusijų objektas.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-10-08 11:52

Augustas wrote:
2021-10-08 11:24
Aš irgi galiu klysti. :wink:
Taigi ribas bandai nustatyti tu, o ne objektyvi tikrovė. Pastaroji tau tik kaip atmazas. Maždaug, darykite kaip objektyvi tikrovė reikalauja, o kaip ji reikalauja, jums pasakysiu aš :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-10-08 14:53

Lionginas wrote:
2021-10-08 11:52
Augustas wrote:
2021-10-08 11:24
Aš irgi galiu klysti. :wink:
Taigi ribas bandai nustatyti tu, o ne objektyvi tikrovė. Pastaroji tau tik kaip atmazas. Maždaug, darykite kaip objektyvi tikrovė reikalauja, o kaip ji reikalauja, jums pasakysiu aš :D
Tiksliau sakant, bandau ne nustatyti, o atrasti, ką sako ta objektyvi tikrovė apie mūsų ribas. :) Ir taip, man reikia pasitikrinti, ar teisingai suprantu tas savo atrastas ribas. Todėl ir turiu sugretinti su tuo, kaip mato tas pačias ribas kiti žmonės, pvz., Lionginas, Vilius, Sejanus, Svetimas, Fizikanas, Stormas ir kt. :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-10-08 15:08

Augustas wrote:
2021-10-08 14:53
Tiksliau sakant, bandau ne nustatyti, o atrasti, ką sako ta objektyvi tikrovė apie mūsų ribas. :)
Neskiesk, nieko tu nebandai atrasti. Stumi savo ideologiją, o kad viskas neatrodytų tik kaip užgaida manipuliuoti kitais, apsimeti kalbąs "objektyvios tikrovės", "dievo" ar kitų itin reikšmingų asabų vardu.
User avatar
Byrne
naujokas
Posts: 45
Joined: 2021-09-28 19:02

2021-10-08 17:21

Įtariausiai visada tenka žiūrėti į piliečius, kuriems staiga atsiveria akys, ir kokia nors partija ar judėjimas jiems atrodo atstovaujantys visus jų interesus kiekvienoj srityje. Nuo sektos tai beveik niekuo nesiskiria, gavai atsakymus į visus klausimus ir miegi laimingas. Nebūna tokių partijų, o pasirinkimas kaskart kompromisinis, pasveriant daugiau ar mažiau reikšmingus aspektus, darant kažkokią atranką. Čia toliau gadinu popierių.

Būtų įdomu (man, man, nežinau ar dar kam nors) šiam forume sužaisti eksperimentą su Johno Rawlso pasiūlyta „nežinojimo uždanga“. T. y. kad tartis dėl bendro sugyvenimo taisyklių tektų nenutuokiant, kokią padėtį teks užimti būsimoje visuomenėje (kokios būsi socialinės padėties, rasės, lyties, tautybės, lytinės orientacijos). Aišku, tai reikalautų beveik kritiško iššūkio: įsivaizduoti, kad nesi, kas šiuo metu esi ar jautiesi esąs. Pavyzdžiui, klausimas Augustui, jei staiga pabustum nebe katalikas – kaip norėtum, kad su Tavimi elgtųsi katalikai? Dovanok, pasirinkau kaip akivaizdžiausią egzempliorių, nes kitų kalbėtojų savastys miglotesnės. Nebent tada reikėtų klausti: štai, esate vyrai, įsivaizduokim, kad moterys? Kaip norėtumėt, kad kiti vyrai su jumis elgtųsi?
Post Reply