Internetiniai žaidimai

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-11-25 23:24

Seianus wrote:
2018-11-25 13:45
Žaidimus žaisti yra malonu. Tokia jų nauda. Panašiai, kaip sekso, gero maisto, gero gėrimo, geros kompanijos, kelionių, knygų, filmų, muzikos ir milijono kitų malonių laisvalaikio leidimo būdų.
Vilius kažkaip įdomiai laviruoja ties šituo, nes jau kelis kartus apie tai buvo kalbėta. Ar tik nebus tiesiog žaidimai padėti į antrarūšių laisvalaikio praleidimo būdų kategorija?
Man čia skamba kaip žala, ne nauda. Jei būtų didesnė tikimybė per žaidimus susirasti žmoną, ko gero man tektų juos mesti. It's almost as if „nauda“ yra subjektyvus dalykas ir diskusija dėl naudos yra kvaila.
Tikimybė nedidesnė nei lankymasis bibliotekoj, net mažesnė sakyčiau. O jei dar net ir nesugalvoji padaryti kažkokių pirmų žingsnių, tai iš vis artėjanti link nulio.
Tikiuos nuraminau.
Aišku, kad jūs niekada iš žaidimų neuždirbsite pinigų (sorry, nenoriu žlugdyti niekeno vilčių, bet jūsų šansai tapti pro-geimeriu yra panašūs, kaip ir šansai papulti į NBA. Praktiškai lygūs nuliui.)
Heh, aš pats šitą palyginimą labai dažnai naudoju. Bet viskas iš tiesų dar blogiau, jei jau patenki į NBA, esi iš esmės milijonierius. Jei patenki tarp progamerių, dažniausiai uždirbi labai mažai arba visai nieko, kiek rečiau - pakankamai pragyvenimui, ir jau beveik niekas iš to nepraturtėja. Išimtis turbūt galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų. Pasaulyje. O arti kad išliktum bent kažkiek relevant reikia žymiai labiau, nei daugumoje įprastų darbų vakarų pasaulyje. Nesvarbu, ar esi competitive žaidėjas pro komandoje, ar tik streameris, apie atostogas gali pamiršti artimiausiems 5 metams. What I am saying is, jei tiek artum daugumoje kitų sričių, ir dar turėtum talento, greičiausiai padarytum žymiai pelningesnę karjerą.
Na žmonių kur uždirba daug, ar sąlyginai* praturtėja, yra ne tiek ir mažai. Top streameriai daro 1mln+ per metus, sunku su neviešais sponsorship ir pan turbūt ir būtų suskaičiuoti kiek ten tiksliai jų uždirba daugiau nei average pilietis. Bet jų yra gerokai daugiau nei ant abiejų rankų pirštų, čia kalbant apie tuos kur jau sąlyginai* praturtėja.
Apie jei tiek artum, tai padarytum žymiai daugiau kitur koncepcija aš iš vis sunkiai renku žodžius, nes man net sunku apsakyti ant kiek ji yra blogo mąstymo pavyzdys. Jeigu tu streamini, dedi daug hard work ten, ir darai 1mln+ per metus, tai tavo pasakymas kad jis kitur(kur kitur? versle ar muzikoj?) įdėjęs tiek pat darbo turės dar daugiau $$ yra tiesiog apjuoktina. Pradedant kad turbūt talentas pas jį yra iš esmės tik streamint ir baigiant tuo jog hard work niekad nėra tiesiogiai lygu lots of $$. Ypač kai kalba eina apie milijonus. Welcome to reality.

* - praturtėjimo sąvoka gan subjektyvi, tai laikysiu kad sąlyga yra išpildyta jeigu uždirba milijoną USD per ~5 metus

Edit:
Aš dar pridėsiu, kodėl kai kalba eina apie jeigu tiek artum tai kitur žymiai daugiau uždirbtum, tai niekada neteko matyti tokio palyginimo su kokiu nors Antanu kur dirba dvi pamainas kokioje nors lentpjūvėje? By default yra lyginami tik visokie "nenormalus" darbai, kaip pvz streaminimas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2018-11-30 07:15

Stormas wrote: Au au au au
Cool story bro
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-11-30 19:33

Stormas wrote:
2018-11-25 22:53
ok, lets act locally. Kas tau neleidžia vietoj rašymo į šitą forumą susirasti tą papildomą darbą apie kurį kalbi?

Gali va susirast darbą kuriame postintum ir gautum už tai pinigus. Girdėjau įstaiga latvių gatvėj Vilniuje samdo.
Zinau, ir uz tai as gauciau 20 rubliu uz posta ir negauciau mainais postu, kurie man idomus. Nebent zinai, kur galima uz 20 rubliu nusipirkti man asmeniskai idomu posta, butent atsakanti i mano uzduota klausima, tai sakyk, butu tikrai vertas demesio servisas.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-01 13:48

fizikanas wrote:
2018-11-30 19:33
Zinau, ir uz tai as gauciau 20 rubliu uz posta ir negauciau mainais postu, kurie man idomus. Nebent zinai, kur galima uz 20 rubliu nusipirkti man asmeniskai idomu posta, butent atsakanti i mano uzduota klausima, tai sakyk, butu tikrai vertas demesio servisas.
Na ir?
Postai kurie tau įdomus nėra lygus pinigams. Lygiai taip pat kaip ir internetiniai žaidimai kurie kažkam yra įdomūs ar/ir malšina stresą nėra lygus pinigams. Todėl ir leidi laisvalaikį taip kaip tau patinka: rašydamas postus, žaisdamas kažką ar tiesiog klausydamas muzikos, nes dažniausiai tokių darbų kur darytum +- tą patį ką darai laisvalaikiu ir dar gautum už tai pinigus tiesiog nebūna.
sintaras
naujokas
Posts: 2
Joined: 2017-10-16 19:37

2018-12-01 14:11

fizikanas wrote:
2018-11-23 16:37
Seianus wrote:
2018-11-23 15:45
Per gerai sakyčiau gyvename, jei žmonės pradeda tikėtis, kad ir už jų hobį ar laisvalaikį kažkas pinigų turėtų duoti.
Per gerai gyvenam, jei randam laiko hobiam.
Kažkokios keistos jūsų išvados. Tai tipo, turim visada gyventi tokiam lygyje, kad darbo iš esmės nemėgtume ir negalėtume savo laisvalaikio paversti pajamų šaltiniu? Ir kodėl jūs galvojate, kad jeigu JUMS tas nepavyksta, tai taip yra ir kitiems?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-01 17:10

sintaras wrote:
2018-12-01 14:11
Tai tipo, turim visada gyventi tokiam lygyje, kad darbo iš esmės nemėgtume ir negalėtume savo laisvalaikio paversti pajamų šaltiniu?
Nelabai supratau klausimo, nes lygtai teigiu priesingai.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-01 17:17

Stormas wrote:
2018-12-01 13:48
Postai kurie tau įdomus nėra lygus pinigams. Lygiai taip pat kaip ir internetiniai žaidimai kurie kažkam yra įdomūs ar/ir malšina stresą nėra lygus pinigams. Todėl ir leidi laisvalaikį taip kaip tau patinka: rašydamas postus, žaisdamas kažką ar tiesiog klausydamas muzikos, nes dažniausiai tokių darbų kur darytum +- tą patį ką darai laisvalaikiu ir dar gautum už tai pinigus tiesiog nebūna.
Turbut pameni epizoda is knygos apie Toma Sojeri, kur jam reikejo nudazyti tvora ir jis labai nenorejo, tai apsimete, kad jam labai linksma tai daryti, tada kiti draugai irgi uzsinorejo, o jis, is ju rinko pinigus, kad jie galetu uz ji ta tvora nudazyti? Budamas to draugo vietoje, po to, kai suzinotum, kaip tave apmulkino, turbut nebutum labai patenkintas, net jei tau nuosirdziai buvo smagu ta tvora dazyti, ar ne? Apimtu kazkoks jausmas, kad va padariau darba, bet ne tik, kad man uz ji niekas nesumokejo, bet dar pats primokejau. Pasijaustum pakankamai kvailai, ar ne?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2018-12-01 20:00

fizikanas wrote:
2018-12-01 17:17
Turbut pameni epizoda is knygos apie Toma Sojeri, kur jam reikejo nudazyti tvora ir jis labai nenorejo, tai apsimete, kad jam labai linksma tai daryti, tada kiti draugai irgi uzsinorejo, o jis, is ju rinko pinigus, kad jie galetu uz ji ta tvora nudazyti? Budamas to draugo vietoje, po to, kai suzinotum, kaip tave apmulkino, turbut nebutum labai patenkintas, net jei tau nuosirdziai buvo smagu ta tvora dazyti, ar ne? Apimtu kazkoks jausmas, kad va padariau darba, bet ne tik, kad man uz ji niekas nesumokejo, bet dar pats primokejau. Pasijaustum pakankamai kvailai, ar ne?
Tu čia labai gerai apibūdinai šiuolaikinį žaidimų „early access“ ar „beta“ stadijų pardavinėjimą. Žmonės susimoka už nebaigą dorai neveikaintį produktą, kad paskui galėtų tą produktą dar padėti gaminti. Kai kurie taip daro, nes na labai nori paremti įmonę, kiti - nes jiems tinka tokia kokybė už tokią kainą, bet dauguma manau su džiaugsmu dažo tvorą ir nesupranta, kas vyksta.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-02 00:42

fizikanas wrote:
2018-12-01 17:17
Stormas wrote:
2018-12-01 13:48
Postai kurie tau įdomus nėra lygus pinigams. Lygiai taip pat kaip ir internetiniai žaidimai kurie kažkam yra įdomūs ar/ir malšina stresą nėra lygus pinigams. Todėl ir leidi laisvalaikį taip kaip tau patinka: rašydamas postus, žaisdamas kažką ar tiesiog klausydamas muzikos, nes dažniausiai tokių darbų kur darytum +- tą patį ką darai laisvalaikiu ir dar gautum už tai pinigus tiesiog nebūna.
Turbut pameni epizoda is knygos apie Toma Sojeri, kur jam reikejo nudazyti tvora ir jis labai nenorejo, tai apsimete, kad jam labai linksma tai daryti, tada kiti draugai irgi uzsinorejo, o jis, is ju rinko pinigus, kad jie galetu uz ji ta tvora nudazyti? Budamas to draugo vietoje, po to, kai suzinotum, kaip tave apmulkino, turbut nebutum labai patenkintas, net jei tau nuosirdziai buvo smagu ta tvora dazyti, ar ne? Apimtu kazkoks jausmas, kad va padariau darba, bet ne tik, kad man uz ji niekas nesumokejo, bet dar pats primokejau. Pasijaustum pakankamai kvailai, ar ne?
that doesn't make any sense.

aš jau net nekalbu apie visokius piratinius serverius ar linkomanija.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-02 13:13

Stormas wrote:
2018-12-02 00:42
aš jau net nekalbu apie visokius piratinius serverius ar linkomanija.
Tai ka sumoki pirkdamas zaidima tai yra centai lyginant kiek sumoki praleistom darbo valandom.

Va kad ir tokia istorija kazkokio zmogaus is interneto:
"I am currently on 1370th level on Candy Crush Saga. This is presently the highest level in Candy Crush Saga(CCS) as on date 29-11-2015. I am not proud of this, instead I feel ashamed of this and posting this answer as anonymous. I started playing CCS since october 2014. For passing all these levels I have wasted 3-6 precious hours everyday and now I am feeling sorry about it."
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-02 15:20

fizikanas wrote:
2018-12-02 13:13
Tai ka sumoki pirkdamas zaidima tai yra centai lyginant kiek sumoki praleistom darbo valandom.

Va kad ir tokia istorija kazkokio zmogaus is interneto:
"I am currently on 1370th level on Candy Crush Saga. This is presently the highest level in Candy Crush Saga(CCS) as on date 29-11-2015. I am not proud of this, instead I feel ashamed of this and posting this answer as anonymous. I started playing CCS since october 2014. For passing all these levels I have wasted 3-6 precious hours everyday and now I am feeling sorry about it."
Kažkaip tais nesusikalbam. Tai bilekokį laisvalaikį leisdamas tu moki praleistoms darbo valandom. Ir jeigu pakankamai uždirbi, tai gal nereik ieškotis papildomo darbo "nes taip prasmingiau", nes tas prasmingiau yra kas? didesnis skaičius banko sąskaitoje?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-02 16:24

Stormas wrote:
2018-12-02 15:20
Kažkaip tais nesusikalbam. Tai bilekokį laisvalaikį leisdamas tu moki praleistoms darbo valandom. Ir jeigu pakankamai uždirbi, tai gal nereik ieškotis papildomo darbo "nes taip prasmingiau", nes tas prasmingiau yra kas? didesnis skaičius banko sąskaitoje?
Na jeigu tas zmogus, susiprotejes, pats sako, kad gailisi del praleistu valandu, tai kokio dar tau didesnio irodymo reikia, kad taip praleistas laisvalaikis galbut nera pats prasmingiausias koks galetu buti? :D
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-02 22:01

fizikanas wrote:
2018-12-02 16:24
Stormas wrote:
2018-12-02 15:20
Kažkaip tais nesusikalbam. Tai bilekokį laisvalaikį leisdamas tu moki praleistoms darbo valandom. Ir jeigu pakankamai uždirbi, tai gal nereik ieškotis papildomo darbo "nes taip prasmingiau", nes tas prasmingiau yra kas? didesnis skaičius banko sąskaitoje?
Na jeigu tas zmogus, susiprotejes, pats sako, kad gailisi del praleistu valandu, tai kokio dar tau didesnio irodymo reikia, kad taip praleistas laisvalaikis galbut nera pats prasmingiausias koks galetu buti? :D
oh wow, kažkoks žmogus internete kažką sako ir mes tai priimam kaip įrodymą :lol: aš paieškojęs tau rasčiau žmonių kur ir apskritai gailisi dirbę, ir visą gyvenimą būtų mielai pragyvenę kaip klajokliai ar ūkiškai išsireiškus bomžai.

Kad laisvalaikis praleistas žaidžiant candy crush 6h per dieną tikrai nėra pats prasmingiausias tai sutinku. Iš kitos pusės nemanau kad ir tiek pat laiko kasdien praleidus žvejojant, ar žiūrint tv, ar netgi sėdint kokiam nors forume(uose) tas laikas buvo praleistas kažkaip prasmingiau.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-02 22:15

Stormas wrote:
2018-12-02 22:01
Kad laisvalaikis praleistas žaidžiant candy crush 6h per dieną tikrai nėra pats prasmingiausias tai sutinku. Iš kitos pusės nemanau kad ir tiek pat laiko kasdien praleidus žvejojant, ar žiūrint tv, ar netgi sėdint kokiam nors forume(uose) tas laikas buvo praleistas kažkaip prasmingiau.
Na jei rasi, kad kazkas skundziasi, kaip neprasmingai issvaiste laika ir gailisi, kad zvejojo ar sedejo forume, tai isklausysiu ir primsiu, kaip argumenta.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-02 23:01

fizikanas wrote:
2018-12-02 22:15
Na jei rasi, kad kazkas skundziasi, kaip neprasmingai issvaiste laika ir gailisi, kad zvejojo ar sedejo forume, tai isklausysiu ir primsiu, kaip argumenta.
o jei nerasiu tai čia jau automatiškai jie taps prasmingesni?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2018-12-03 09:13

Stormas wrote:
2018-12-02 23:01
o jei nerasiu tai čia jau automatiškai jie taps prasmingesni?
Nezinau per kur tu galvoji istraukti argumentu, kad visi laisvalaikio praleidimai yra vienodai issvaistytas brangus gyvenimo laikas, kaip zaisti candy crush saga, bet sekmes su tuo.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2018-12-03 12:47

fizikanas wrote:
2018-12-03 09:13
Nezinau per kur tu galvoji istraukti argumentu, kad visi laisvalaikio praleidimai yra vienodai issvaistytas brangus gyvenimo laikas, kaip zaisti candy crush saga, bet sekmes su tuo.
Tai aš niekad nesakiau kad visi laisvalaikio praleidimai yra vienodai iššvaistytas laikas. Lygiai taip pat kaip ir internetinių žaidimų yra žymiai geresnių nei candy crush, ir kurie vargiai kažkaip nusileidžia tv žiūrėjimui ar net knygų skaitymui, jau net nekalbant apie visokius weird activities

O kažkokio žmogaus iš interneto gailėjimasis dėl vieno ar kito laiko praleidimo būdo tikrai nebūtinai daro tą būdą blogiausiu.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2018-12-03 13:49

„TV žiūrėjimas ar knygų skaitymas“ savaime nėra kažkokios aukštesniosios laisvalaikio formos, kurioms žaidimai turėtų mėginti prilygti. Jau greičiau atvirkščiai. Kokiems nors „šokiams su žvaigžde“ ar Coelho kliedesiams iki vidutinio kompiuterinio žaidimo yra toliau, nei karvei iki Mėnulio.

Candy Crush sprendžiant iš Vikipedijos straipsnio yra eilinė Skinerio dėžutė, skirta išvaduoti kvailius nuo jų pinigų. Nenuostabu, kad atsiranda prablaivėjusių ir besigailinčių. Bet nenustebčiau, jei pagrindiniai Candy Crush adiktai yra tie patys balvonai teliko fanai, žiūrintys į tikrus kompiuterinius žaidimus iš aukšto.
Post Reply