Kam reikia tų vaikų?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-07 12:04

Seianus wrote:
2020-08-07 11:34
Kiek galiu apibendrinti gyvenimo pastebėjimus, tai skirtumas tarp gabių ir negabių žmonių pasireiškia įdedamu laiku: kur gabiems žmonėms užtenka poros valandų kad suprastų ir išmoktų, ten negabiems žmonėms užtenka poros minučių kad mestų ir nebesimokytų. Ką noriu pasakyti šituo abejotino juokingumo bajeriu tai kad dažnai užtenka vien paties fakto kad reikės įdėti laiko ir pastangų, kad „negabūs“ nebesimokytų. Net kai tikrai ten nieko sunkaus nėra.
Mokyklinis matematikos kursas tikrai yra lengvas ir bet kuris turi gabumų bent aštuonetui viską mokėti. Realiai tai gal net sunkaus darbo labai nereikia, nes jei nežiopsai ir neprisidarai skylių, tai viskas eina lengvai ir sklandžiai. Sunkaus darbo prireikia, kai skylių daug ir reikia jas lopyti, nes tada spragų būna prisidaryta ne prieš kelis mėnesius, o prieš prieš kelis metus.
Seianus wrote:
2020-08-07 11:34
Gal ne tokį žodį panaudojau, turėjau omeny - problema ne tame, kad vaikai yra durni (nes tingi mokytis, ar negabūs, ar pan., „neįgalūs mokytis“ kaip išsireiškiau), o tame, kad nemato tame problemos ir galvoja, kad čia viskas gerai, taip ir turi būti, kam ta matematika amirite.
Vat aš nesu tikras, ar jau tikrai jie tapi nemato tame problemos. Nes, kaip jau sakiau, jiems turbūt nėra jokia paslaptis, kad gerai apmokamo perspektyvaus darbo jie nesusiras, ir negalės gyvenime užsiimti kuo tik panorės. Tai tas "viskas gerai" čia galimai atsiranda kaip racionalizacija ir savęs paguoda. Niekas to nepripažins žinoma, tai turbūt taip ir liks tik mano teorija :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-07 16:16

Mokyklinis matematikos kursas tikrai yra lengvas ir bet kuris turi gabumų bent aštuonetui viską mokėti.
Tarp kitko, dėl to egzamino kur trečdalis neišlaikė, tai ten nereikėjo net aštuoneto.
delfi wrote: Egzamino išlaikymo riba – 15 proc. iš 100 arba 9 taškai iš 60 užduoties taškų.
15% tai kaip čia gaunasi verčiant pažymiais - bent beveik dvejetui? :)
Nes, kaip jau sakiau, jiems turbūt nėra jokia paslaptis, kad gerai apmokamo perspektyvaus darbo jie nesusiras, ir negalės gyvenime užsiimti kuo tik panorės. Tai tas "viskas gerai" čia galimai atsiranda kaip racionalizacija ir savęs paguoda. Niekas to nepripažins žinoma, tai turbūt taip ir liks tik mano teorija
Visko gali būti, bet jei stos į lyčių studijas, tai ten pasimokius greičiausiai racionalizacija bus kita. Nes kaip žinia, labiausiai dėl moterų trūkumo tiksliuosiuose moksluose verkia studijuojančios intersekcionalizmą ir lyginamąją diskriminaciją :mrgreen:

Tarp kitko labai man smalsu pamatyti neišlaikiusiųjų statistiką pagal lytį. Šiaip, tiesiog :) Nėra, kad turėčiau kažkokių išankstinių įtarimų ar prejudicų ar ką, nepagalvokite, nesu seksistas :twisted:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-08-09 17:06

Beje, ar čia tik man vienam atrodo, kad tas pedagogikos biurokratizavimas nuėjo gerokai per toli? Pvz., nafig tos visos hiper-sudėtingos balų sistemos? Mano galva, net ir sena gera penkiabalė jau buvo over-killas. Galėtų tiesiog mokytojas taip/ne įvertinti, ar vaikas išmoko pakankamai apie tą dalyką, ir to pilnai užtektų. Jau net nekalbu apie tuos masinius egzaminus - tiesiog bereikalingas nervų tampymas tiek vaikams, tiek tėvams.

Man atrodo, čia bus vienas iš tų atvejų, kai atsiradus kompiuteriams reikėjo surast ir jais skaičiuoti. Ir visi tie "mokyklos skaičiai" tiesiog buvo labai tinkama problema turimam sprendimui.. Nors realiai visi tie balai ir jų vidurkiai turbūt turi nykstamai menką koreliaciją su tų vaikų vėlesniais akademiniais ar profesiniais pasiekimais. Aišku, neskaitant poveikio, kurį padaro pati biurokratija - jei vaiką nuo mažens pažymėsi kaip "netinkamą matematikai", nu tai labai tikėtina, kad jis tokiu ir netaps..
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-10 06:46

Seianus wrote:
2020-08-07 16:16
delfi wrote:Egzamino išlaikymo riba – 15 proc. iš 100 arba 9 taškai iš 60 užduoties taškų.
15% tai kaip čia gaunasi verčiant pažymiais - bent beveik dvejetui? :)
Šiaip tai ten dar ir testas, kiekvienas klausimas turi po 4 variantus. Vien atsitiktinai atsakinėjant įmanoma kokius 15 iš 60 atsakyti teisingai.
Post Reply