LGBT judėjimo end-game

Naujas temas kurkite čia
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-09 13:59

Lionginas wrote:
2020-07-09 13:48
so-youre-saying-no-30399041.png
Nauju bajeriu nerandi internete? Beje kodel netiki evoliucijos teorija? Kas butent leidzia ja abejoti?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-09 14:08

fizikanas wrote:
2020-07-09 13:59
Nauju bajeriu nerandi internete?
Gal ir paieškočiau naujų, bet....

Image
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-09 14:16

Lionginas wrote:
2020-07-09 14:08
Gal ir paieškočiau naujų, bet....
Rado internete, bejeri, kad parodyti, kad as nevertas ieskoti internete bajeriu. Cute.. :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-09 14:20

fizikanas wrote:
2020-07-09 14:16
Rado internete, bejeri, kad parodyti, kad as nevertas ieskoti internete bajeriu. Cute.. :)
Čia teaseris, kokių smagių paveiksliukų gali tikėtis, kai pats nustosi naudoti tuos senus nudrožtus "tai nori pasakyti" bajerius.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-09 15:44

fizikanas wrote:
2020-07-09 13:24
Turbut neuspratai, kam zmogus yra evoliucionaves. Arba kitaip sakant, kad butu kuo didesne tikimybe ateityje gimti zmogui panasiam i tave.
Aš irgi nesupratau šitos vietos, gal gali plačiau paaiškinti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-09 17:17

Seianus wrote:
2020-07-09 15:44
Aš irgi nesupratau šitos vietos, gal gali plačiau paaiškinti.
Nezinau kokia cia analogija paimti, na tarkim esi muzikinis stilius ir nori kuo labiau isplisti. Tai stengsies savo motyvus iterpti i kuo daugiau dainu. Taciau jei iterpsi savo motyvus i visiskai nutolusi muzikni stiliu, tai jie ten visai nepasijaus ir niekas nesakys, kad tavo stilius isplito. Tiesiog inesei kakzokios variacijos i visai nutolusi stiliu, bet jis nuo to netapo pastebimai panasesnis i tavo stiliu, tiesiog kazkiek kitoks. Bet va jei iterpinesi savo motyvus i dainas, kurios jau ir taip yra kazkiek giminingo stiliaus, tai dideja tikimybe "shiftinti" visa "landshafta" link savo stiliaus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-09 17:34

Iš analogijos supratau, kad nieko gero dulkinti ožkas. Bet jei dulkinsi savo rūšį, tai viskas ok.

Tai va, Sejanau, ten kur rašei apie šachmatus ir Twitcherius, tai nieko gero, geriau visi žaistų savo baloj, įrodyta analogijomis.
Last edited by Lionginas on 2020-07-09 17:37, edited 1 time in total.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-09 17:34

Dėkui. Dabar gal grįžkime prie žmonių ir genų. Kas ten per evoliucionavimas su tikslu paplisti tai pačiai rasei?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-09 17:40

Seianus wrote:
2020-07-09 17:34
Dėkui. Dabar gal grįžkime prie žmonių ir genų. Kas ten per evoliucionavimas su tikslu paplisti tai pačiai rasei?
Jo. Man irgi labai įdomu. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-09 19:08

Tavo atsakymas man rodo, kad tu visiškai nesupratai, ką aš kalbėjau apie tavojo pasaulėžiūrinio santuokos supratimo ir teisinio santuokos/partnerytės instituto supratimo painiojimą ir sumetimą į bendrą krūvą. Siūlau pasianalizuoti tavo lingvistinį painiojimąsi sąvokose dar kartą. Nes čia gali būti galimai viena naudingiausių vietų tau visoje šitoje temoje.

Prie ko čia tavo šnekos, kad "sovietiniai komuniagos" santuoką laikė "lytiniu dalyku"? Kalbėjau konkrečiai tavojo santuokos supratimo ir teisinio santuokos supratimo kontekstuose.
Taip pat biologinių faktų niekur neneigiau ir net minties tokios neturėjau, nepripaišyk man to, ko visiškai nesakiau.

Liberaliojoje demokratijoje įvairios žmonių grupės gali turėti kokį tik nori savo asmeninį "mitologinį" santuokos supratimą. RKB, homo žmonių, budistinį, induistinį, judaistinį, tavo įsivaizduojamą "komunistinį", kokį nors mutavusį asmeninį Petro, Marytės ar dar ten kokį. Ir atskirai egzistuoja konkretus dėl pragmatinių priežasčių teisiškai apibrėžtas teisinis santuokos institutas. Kuris nėra tas pats dalykas, kaip mano aukščiau minėti "mitologiniai" santuokos supratimai. Ir svarbu nesuplakti šitų dalykų į vieną krūvą, jeigu nori diskutuoti apie tai racionaliau.

Homo poros, kurios nori sau tam tikrų "mitologinių" santuokų pagal savo supratimą, faktiškai gyvena taip pat kaip ir kai kurios hetero poros, nepaisant tos pačios lyties. Taigi jos nori, kad tam tikras teisinis santuokų ar partnerysčių institutas apimtų ir jas.

Tavo "mitologinis" santuokos supratimas nesipjauna su Lietuvoje dabar teisiškai apibrėžtu teisinių santuokos formalizmu. Kaip ir nesipjauna budistinis, induistinis, judaistinis, "komunistinis" ir pan. Tai ir puiku. Žmonės su tokiu pat "mitologiniu" santuokos supratimu, kaip tavo (ar kitais panašiais), lai sau autentiškai gyvena ir džiaugiasi. Niekas jiems netrukdo. Ir šalia minėtų "mitologinių" santuokų supratimų papildomai egzistuoja ir teisinis su sutuoktinių/partnerių gyvenimu susijęs teisinis formalizmas šalyje.

Tačiau, kai pasisuka kalba, apie tai, kad teisinis santuokų ar partnerysčių institutas būtų išplėstas ir homo poroms, kurios gyvena ir gyventų pagal savo "mitologinį" santuokų/partnerysčių supratimą, pasirodai tu ir sakai, be jokių rimtų racionalių argumentų, kaip kad supratau "Ne, ne. Aš nepritariu homosantuokų/partnerysčių įteisinimui. Nes mano "mitologinis" santuokos supratimas yra nusilpęs ir tai jį tik dar labiau silpnins".

Tokiu būdu, ar tai dėl tavo kažkokių baimių dėl "mitologinio" tavo santuokos supratimo trapumo, ar dėl tavo autoritariškų užgaidų ir nesugebėjimo suprasti, kad tavo "mitologinis" santuokos supratimas nėra tas pats, kas ir teisinis tam tikrų žmonių santykių reglamentavimas, gaunasi, kad tu stabdai teisinį tų kitų žmonių (niekaip nesusijusių su tavimi) santykių reglamentavimą.

Kitaip sakant, tu esi autoritariškas stabdys šitoj vietoj. Ir nesugebi pateikti racionalių argumentų, kodėl tu esi toks stabdys. Tavo bendraminčiai gi gali kuo puikiausiai gyventi pagal savo "mitologinį" santuokos supratimą ir jį propaguoti. Niekas gi netrukdo? Ar trukdo?

O tavo "paaiškinimas"-analogija apie tai, kad vietoj G.Nausėdos LR Prezidentu yra paskelbiamas V.Putinas, tai iš vis ne į temą, to, apie ką kalbėjom, kontekste. Beje, nors analogija ne į temą, bet siūlau tau šita proga pagalvoti, kodėl Rusijoje stačiatikių bažnyčios kai kurie hierarchai ir pan. taip gerai susikūkavę su valdžia ar putinizmu. Putinizmas Rusijoje nemaža dalimi ir naudojasi/remiasi autoritariškos ir/ar savanaudiškos mąstysenos žmonėmis ir antiliberaliomis nuotaikomis. Būtent liberaliau mąstantys ir labiau išsilavinę žmonės Rusijoje yra statistiškai mažiau palaikantys putinizmą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-09 19:13

Seianus wrote:
2020-07-07 08:35
Svetimas wrote:
2020-07-06 12:24
Gal netyčia turi idėjų, koks žmogus šitą prasmę ten aprašė?
Ištrynei pirmąjį savo spėjimą, persigalvojai? :)
Taip. Persigalvojau. Nes stilius panašu, jog ne tas. Stilius labiau primena kitą žmogų. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-09 19:19

fizikanas wrote:
2020-07-06 12:04
Svetimas wrote:
2020-07-06 11:50
Išsiplėsk, prašau, daugiau. Man labai smalsu pasidarė, koks tas "vaidmuo" ir koks tas "veidas", tavo akimis. :)
Veidas - gero zmogaus. Vaidmuo - debilo.
O kur dingo tavo šypsniukas? Ir negi per tiek mėnesių nesugebi atleisti Lionginui už "klouną"? Pats gi prisiprašei už savo išsikalinėjimus? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-09 19:57

Vilius wrote:
2020-07-09 01:25
Stormas wrote:
2020-07-09 00:57
Iš kitos pusės galiu tau patarti tapti spermos banko donoru, tikrai tavo genų sklaida bent kažkiek pasklis tiek kiek tau tiktų :thumbsup:
Mes jau kažkada šitą reikalą labai smulkiai aptarėme, gaila nepamenu, kurioje temoje.

Trumpai tariant, jei genai pasklis per plačiai irgi negerai - nes tada jie greitai atsiskies su likusios populiacijos genetinėmis pamazgomis. Kad Fizikano pirmarūšis genetinis paveldas turėtų maksimalius šansus išlikti kuo ilgiau, geriausia strategija yra juos išlaikyti kiek įmanoma labiau sukoncentruotus.. Aišku, ne per daug sukoncentruotus - nu kad neprasidėtų ten visokios hemofilijos ir panašios karališkų dinastijų problemos. Žodžiu, lengvo kelio čia nėra - teks ne tik pagimdyti vaikučius, bet ir užauginti juos lojaliais stiprios ir gausios grupės nariais. Ko beje jam ir linkiu 8)
Be gerai žinomo fakto, kad gan genetiškai artimų giminaičių ir pan. dauginimasis gresia didesne apsigimimų ir ligų rizika, esu girdėjęs atvirkštinį gandą, kad skirtingų rasių ar pan. palikuonys, "mišrūnai" būna visaip kaip statistiškai gan gražūs, gabūs, mažiau ligų turintys ir pan.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-09 20:24

Svetimas wrote:
2020-07-09 19:57
[..] skirtingų rasių ar pan. palikuonys, "mišrūnai" būna visaip kaip statistiškai gan gražūs, gabūs, mažiau ligų turintys ir pan.
Good for them.. Bet kas iš to naudos Fizikano genams?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-09 22:00

Svetimas wrote:
2020-07-09 19:57
esu girdėjęs atvirkštinį gandą, kad skirtingų rasių ar pan. palikuonys, "mišrūnai" būna visaip kaip statistiškai gan gražūs, gabūs, mažiau ligų turintys ir pan.
Del grozio kategoriskai ne - lietuvaites visu graziausios. O del gabumu tai kaip paziuresi. Plest parduotuves ir rinktis pasalpas, gabumu pas "misrunus" matom, netruksta.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-07-10 00:54

fizikanas wrote:
2020-07-09 22:00
Del grozio kategoriskai ne - lietuvaites visu graziausios. O del gabumu tai kaip paziuresi. Plest parduotuves ir rinktis pasalpas, gabumu pas "misrunus" matom, netruksta.
Oh sweet summer child :)

Aš akių dažnai neturiu kur dėti po istorijų kuo lietuvaičiai užsiima vakarų Europoje. Gabumai susirinkti pašalpas dar geresni nei vogt ir plėšt.

Nu bet jau turbūt visi suprato tavo pažiūras į tarkim "genus"
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-10 06:53

Svetimas wrote:
2020-07-09 19:57
Be gerai žinomo fakto, kad gan genetiškai artimų giminaičių ir pan. dauginimasis gresia didesne apsigimimų ir ligų rizika, esu girdėjęs atvirkštinį gandą, kad skirtingų rasių ar pan. palikuonys, "mišrūnai" būna visaip kaip statistiškai gan gražūs, gabūs, mažiau ligų turintys ir pan.
Kas dėl dauginimosi tarp giminaičių, tai šitas reikalas genų išsaugojimo atveju netgi žalingas, nes mažose populiacijose, tarkime, iki 100 individų, stipriai pasireiškia genų dreifas. Jei kažkokio geno neturi 100% tos populiacijos individų, tai stipriai padidėja rizika, kad tas genas populiacijoje išnyks visai. Sumažėjusi genetinė įvairovė kaip ir nesiderina su tikslu išsaugoti genus.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-10 13:37

Svetimas wrote:
2020-07-09 19:08
Tavo atsakymas man rodo, kad tu visiškai nesupratai, ką aš kalbėjau apie tavojo pasaulėžiūrinio santuokos supratimo ir teisinio santuokos/partnerytės instituto supratimo painiojimą ir sumetimą į bendrą krūvą. Siūlau pasianalizuoti tavo lingvistinį painiojimąsi sąvokose dar kartą. Nes čia gali būti galimai viena naudingiausių vietų tau visoje šitoje temoje.
Aš puikiai supratau, ką Tu norėjai man pasakyti. Tu norėjai man pasakyti, kad valstybės įstatymuose esanti santuokos sąvoka gali būti apibrėžta kitaip, nei ji apibrėžiama, pvz., RKB. Aš su Tavimi visiškai sutinku, kad gali taip būti. Tai kur problema?
Prie ko čia tavo šnekos, kad "sovietiniai komuniagos" santuoką laikė "lytiniu dalyku"? Kalbėjau konkrečiai tavojo santuokos supratimo ir teisinio santuokos supratimo kontekstuose.
O mano šneka apie komuniagas todėl, kad Tu tik apie RKB kalbi, ir man susidaro toks įspūdis, kad palaikai mitą, jog tik RKB turi tokią santuokos sampratą.
Liberaliojoje demokratijoje įvairios žmonių grupės gali turėti kokį tik nori savo asmeninį "mitologinį" santuokos supratimą. RKB, homo žmonių, budistinį, induistinį, judaistinį, tavo įsivaizduojamą "komunistinį", kokį nors mutavusį asmeninį Petro, Marytės ar dar ten kokį. Ir atskirai egzistuoja konkretus dėl pragmatinių priežasčių teisiškai apibrėžtas teisinis santuokos institutas. Kuris nėra tas pats dalykas, kaip mano aukščiau minėti "mitologiniai" santuokos supratimai. Ir svarbu nesuplakti šitų dalykų į vieną krūvą, jeigu nori diskutuoti apie tai racionaliau.
Jau sakiau, kad visiškai su tuo sutinku. Neatidžiai skaitei? :)
Homo poros, kurios nori sau tam tikrų "mitologinių" santuokų pagal savo supratimą, faktiškai gyvena taip pat kaip ir kai kurios hetero poros, nepaisant tos pačios lyties.
Negyvena. Čia ir yra visa esmė, kad faktiškai negyvena taip, kaip heteroporos. Tam tikrų panašumų su heteroporomis tikrai yra, niekas dėl to nesiginčija, bet iš esmės homoporų gyvenimo būdas skiriasi.
Taigi jos nori, kad tam tikras teisinis santuokų ar partnerysčių institutas apimtų ir jas.
Ir aš puikiai suprantu, kad jos to nori, ir puikiai suprantu, kodėl jos to nori. Plg., paskaityk šį straipsnį:
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/ ... a-negalima

Bet tai, ko homoporos nori, yra skirta specifiškai heteroporoms jų tarpusavio santykiams suinstitucinti.
Tavo "mitologinis" santuokos supratimas nesipjauna su Lietuvoje dabar teisiškai apibrėžtu teisinių santuokos formalizmu. Kaip ir nesipjauna budistinis, induistinis, judaistinis, "komunistinis" ir pan. Tai ir puiku. Žmonės su tokiu pat "mitologiniu" santuokos supratimu, kaip tavo (ar kitais panašiais), lai sau autentiškai gyvena ir džiaugiasi. Niekas jiems netrukdo. Ir šalia minėtų "mitologinių" santuokų supratimų papildomai egzistuoja ir teisinis su sutuoktinių/partnerių gyvenimu susijęs teisinis formalizmas šalyje.
Taip, čia visiškai su Tavimi sutinku.
Tačiau, kai pasisuka kalba, apie tai, kad teisinis santuokų ar partnerysčių institutas būtų išplėstas ir homo poroms, kurios gyvena ir gyventų pagal savo "mitologinį" santuokų/partnerysčių supratimą, pasirodai tu ir sakai, be jokių rimtų racionalių argumentų, kaip kad supratau "Ne, ne. Aš nepritariu homosantuokų/partnerysčių įteisinimui. Nes mano "mitologinis" santuokos supratimas yra nusilpęs ir tai jį tik dar labiau silpnins".
Teisingai supratai vieną iš mano argumentų. Aš noriu, kad mano santuokos supratimas būtų visuomenėje paplitęs daug labiau negu Tavo santuokos supratimas, ir kad valstybės įstatymuose būtų tik mano santuokos supratimas, o ne kieno nors kito. Bet Tau tai sunkiai suprantama, ar ne?
ūdu, ar tai dėl tavo kažkokių baimių dėl "mitologinio" tavo santuokos supratimo trapumo, ar dėl tavo autoritariškų užgaidų ir nesugebėjimo suprasti, kad tavo "mitologinis" santuokos supratimas nėra tas pats, kas ir teisinis tam tikrų žmonių santykių reglamentavimas, gaunasi, kad tu stabdai teisinį tų kitų žmonių (niekaip nesusijusių su tavimi) santykių reglamentavimą.
Visų pirma, Tavo klaida yra ta, kad tie žmonės ir jų santykiai manęs neliečia. Jei tie žmonės gyventų negyvenamoje saloje, tada galbūt tikrai manęs jų santykiai neliestų. Bet jie gyvena Lietuvoje, ir jų santykiai mane liečia lygiai taip pat kaip ir visus kitus Lietuvoje gyvenančius žmones. Lygiai taip pat kokia nors heterosantuoka, sudaryta gyvenančių Lietuvoje žmonių, liečia ir Tave, nes Tu irgi gyveni LIetuvoje, kaip ir aš.
Antra Tavo klaida, kad aš stabdau homoporų santykių teisinį reglamentavimą dėl savo santuokos supratimo. Tikrai ne vien tik dėl to nenoriu teisinio homoporų santykių reglamentavimo. Pagrindinė priežastis yra ta, kad nenoriu, jog jie apskritai gyventų kaip homopora. Čia yra visos mano argumentavimo linijos pagrindas, o ne koks nors kitas noras, motyvas ar priežastis.
sakant, tu esi autoritariškas stabdys šitoj vietoj. Ir nesugebi pateikti racionalių argumentų, kodėl tu esi toks stabdys.
O koks būtų ar turėtų būti demokratiškas stabdys? :)
Ir argumentus aš Tau jau pasakiau. Kame yra tas mano pateiktų argumentų neracionalumas, Tu taip ir nesugebi pasakyti. Iš tiesų tai Tavo argumentas keisti teisinį santuokos apibrėžimą yra neracionalus, nes jo esmė yra tokia: keiskim santuokos apibrėžimą, kad homoporoms būtų geriau gyventi. O kad santuoka (tiksliau, su santuoka siejamas teisinis paketas) specifiškai yra skirta heteroporoms į stabilius santykius privilioti, tai Tau nė motais. Ir kuo šis mano argumentas neracionalus?
Tavo bendraminčiai gi gali kuo puikiausiai gyventi pagal savo "mitologinį" santuokos supratimą ir jį propaguoti. Niekas gi netrukdo? Ar trukdo?
Tai aš tą savo požiūrį ir propaguoju. Tik kokios to mano agitprop'o pasekmės turėtų būti? Mano supratimu, jos (t.y., mano agitprop'o pasekmės) turėtų būti tokios, kad visuomenėje ir valstybės įstatymuose liktų santuokos kaip heterosantuokos apibrėžimas. O ką galvoji Tu apie tai, kokios turėtų būti mano agitpropo'o pasekmės ir kodėl? :)
O tavo "paaiškinimas"-analogija apie tai, kad vietoj G.Nausėdos LR Prezidentu yra paskelbiamas V.Putinas, tai iš vis ne į temą, to, apie ką kalbėjom, kontekste.
Analogija į temą, nes kalba eina apie visuomenės institucijas - vienu atveju,santuokos institucija, kitu atveju,prezidento institucija. Ir mano požiūriu,būtų tokia pati klaida keisti įstatymus.

P.S.
Beje, nors analogija ne į temą, bet siūlau tau šita proga pagalvoti, kodėl Rusijoje stačiatikių bažnyčios kai kurie hierarchai ir pan. taip gerai susikūkavę su valdžia ar putinizmu. Putinizmas Rusijoje nemaža dalimi ir naudojasi/remiasi autoritariškos ir/ar savanaudiškos mąstysenos žmonėmis ir antiliberaliomis nuotaikomis. Būtent liberaliau mąstantys ir labiau išsilavinę žmonės Rusijoje yra statistiškai mažiau palaikantys putinizmą.
Nes V.Putinas palaiko tuos hierarchus (pvz., duoda jiems pinigų, įvairių lengvatų ir t.t.). Čia net nereikia daug galvoti. :)
Post Reply