LGBT judėjimo end-game

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 09:59

Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Į žmones, kurie neturi spalvingos istorijos su policija, žiūriu palankiau, nei į tuos, kurie turi.
OK, tai Zuokas vs Šimašius, į kurį žiūri palankiau?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-22 10:18

Lionginas wrote:
2019-11-22 09:59
OK, tai Zuokas vs Šimašius, į kurį žiūri palankiau?
Man nerūpi nei vienas iš jų. Bet jei ir rūpėtų, tai reikalų su policija turėjimas tikrai nėra vienintelis kriterijus, pagal kurį vertinu žmones - čia tik viena iš greitų euristikų, kai trūksta duomenų susidaryti pilnesnį vaizdą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-22 10:44

Stormas wrote:
2019-11-22 01:57
Nelabai supratau kodėl jis yra susijęs su aptariama iš nurodyto video, nes čia tie aptariamieji protestuotojai manau ne tik gėjų tėčių, bet ir šiaip gėjų turbūt nenorėtų per TV matyti, kas kaip ir includiną šį mąstytoją (iš vis kas yra tai dešinei su dešinės gėjais influenceriais?).
Prisipažinsiu, iki dabar net nebuvau atkreipęs dėmesio į tai, kad pats Murray yra gėjus (dėl ko jis tampa dar aktualesnis šioje temoje, ar ne?) Bet tai yra tik dar du pliusai jam - pirma, todėl, kad neakcentuoja savo seksualinės orientacijos (pvz., nepradeda kas antro sakinio "Kaip gėjus ..."); ir antra, jis kritiškai pasisako apie seksualines mažumas, net pats būdamas jų atstovu - tai reikia manyt, kad žino ką kalba.
Stormas wrote:
2019-11-22 01:57
1. Kitataučiai sudarys daugiau populiacijos gimtinėje nei tautiečiai per tarkim artimiausius ~50 metų(in their lifespan)
Jei čia klausi mano nuomonės, ar šita statistinė prognozė yra teisinga - tai hell yes. Jei dabartiniai demografiniai trendai išsilaikys, kai kuriuose Europos regionuose ir 50 metų nereikės laukti.
O jei klausi, ar čia "gerai" - tada nelygu, kam gerai. Atvykėliams turbūt visai patinka rasti pustuščius miestus, ir po truputį juose įvesti savo tvarką.. Bet tiems žmonėms, kurie vertina vakarietišką kultūrą ir vertybes, tai čia tikrai nieko gero.
Stormas wrote:
2019-11-22 01:57
2. Priešiškas požiūris į EU ir tai jog reiktų reikalus spręsti kaip valstybėm o ne kaip kažkokiam junginui (t.y. EU)
Čia reikia nepamiršti, kad Murray kalba iš britiškos perspektyvos. Ir tame kontekste, jo kritika Europos sąjungai gal ir yra iš dalies teisinga (ar bent jau įdomi).

O aš pats kuo toliau tuo labiau tampu Europesimistu. Iš vienos pusės man tikrai patinka Europos sąjungos idėja - gal net sakyčiau, kad ji kartais gauna kiek daugiau kritikos, nei nusipelno (ypač Rytų Europos šalyse, kur nusėdo ne vienas milijardas ES paramos).. Bet, jei žiūrėti į dabartinę situaciją, ir ypač kaip vangiai ES vadovybė reaguoja į politines bei ekonomines permainas, tai tikrai sunku tikėtis šviesios ateities.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 10:58

Vilius wrote:
2019-11-22 10:18
Lionginas wrote:
2019-11-22 09:59
OK, tai Zuokas vs Šimašius, į kurį žiūri palankiau?
Man nerūpi nei vienas iš jų. Bet jei ir rūpėtų, tai reikalų su policija turėjimas tikrai nėra vienintelis kriterijus, pagal kurį vertinu žmones - čia tik viena iš greitų euristikų, kai trūksta duomenų susidaryti pilnesnį vaizdą.
Tai čia kaip ir siūlymas tavo nuomonės apie Šurajevą nevertinti rimtai, nes neturi pakankamai duomenų pilnesniam vaizdui susidaryti?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-11-22 11:01

Vilius wrote:
2019-11-22 10:44
O aš pats kuo toliau tuo labiau tampu Europesimistu. Iš vienos pusės man tikrai patinka Europos sąjungos idėja - gal net sakyčiau, kad ji kartais gauna kiek daugiau kritikos, nei nusipelno (ypač Rytų Europos šalyse, kur nusėdo ne vienas milijardas ES paramos).. Bet, jei žiūrėti į dabartinę situaciją, ir ypač kaip vangiai ES vadovybė reaguoja į politines bei ekonomines permainas, tai tikrai sunku tikėtis šviesios ateities.
Aš istorijoje nelabai žinau atvejų, kai permainos, liečiančios pusę milijardo gyventojų, būtų padarytos greitai ir sėkmingai.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-22 11:13

Lionginas wrote:
2019-11-22 10:58
Tai čia kaip ir siūlymas tavo nuomonės apie Šurajevą nevertinti rimtai [..]
Kaip tik tau geriau. Jei dėl manęs, gali visai neskaityti tų mano nuomonių.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-23 03:34

Vilius wrote:
2019-11-22 10:44
Prisipažinsiu, iki dabar net nebuvau atkreipęs dėmesio į tai, kad pats Murray yra gėjus (dėl ko jis tampa dar aktualesnis šioje temoje, ar ne?) Bet tai yra tik dar du pliusai jam - pirma, todėl, kad neakcentuoja savo seksualinės orientacijos (pvz., nepradeda kas antro sakinio "Kaip gėjus ..."); ir antra, jis kritiškai pasisako apie seksualines mažumas, net pats būdamas jų atstovu - tai reikia manyt, kad žino ką kalba.
O jei klausi, ar čia "gerai" - tada nelygu, kam gerai. Atvykėliams turbūt visai patinka rasti pustuščius miestus, ir po truputį juose įvesti savo tvarką.. Bet tiems žmonėms, kurie vertina vakarietišką kultūrą ir vertybes, tai čia tikrai nieko gero.
Man iš tikro atrodo, jog šie dešinieji mąstytojai dažnai tik naudoja gan pigų psichologinį triuką, kai kalbėdami apie dalykus palieka labai daug vietos klausytojui užsipildyti vietas savo supratimu, ir tokiu būdu gauna populiarumą ir pardavinėja knygas :)
Kadangi dabar žėjau Murray tai galim ir aptart jo tą video. Video naratyvas yra maždaug toks mūsų civilizacija pavojui ir čia pabaksnojama į lgbtq ir emigrantus. Bet per visą beveik valandos video nėra aptariama nei kokios šitų dviejų paminėtų dalykų tikslai pasekmės ar juo labiau koks planas būtų su tuo kovoti. Vietoj to yra kuriama intriga jog civilizacija pavojuje, bet kaip konkrečiai ji pavojuje yra nepasakoma, paliekama klausytojui pačiam užpildyti šitą vietą :twisted:

Ir kiek esu matęs visi tie dešinieji mąstytojai taip ir vynioja. Konkretumo nulis su daugybę vietų patiem informacijai užsipildyti vis pakurstant ugnį kaip bus baisu jeigu tas ko tu bijai(ir ką iš tikro pats užpildei toj vietoj kur tikslingai buvo palikta pačiam tau užpildyti) tuoj tuoj sugriaus tavo status q ir bus labai blogai. Kas bus blogai, kaip su tuo kovoti, kaip elgtis, niekas apie tai nekalba nes baubas gal bus mažiau baisesnis tada?
Šiaip tikrai nusilenkčiau jei būtų bent vienas toks mąstytojas kur pasakytų jog yra tik dvi lytis ir visi kiti yra pretty much weirdos ir jiem galima būtų suteikti "other" lytį (na jei žmogus nusipjauna penį, prisiklijuoja jį prie kaktos ir tapatinasi esantis vienaragis, aš manau tokiam žmogui galima suteikti other lyties tapatybę). Arba dėl emigrantų, jeigu reikia taip apsaugoti civilizaciją tai masinė deportacija nusikaltėliams, veltėdžiams ir jų šeimos nariams? Ar sunku tiek išlement? Vietoj to tik pastovus fonas jog emigrantai labai blogai. Nors daug vakariečių mielai naudojasi jų paslaugom kai jie dirba visokius shit darbus (ir čia neskaitant to jog visuomenė senėja ir norint išlikt competitive reik šviežios darbo jėgos).
Jei čia klausi mano nuomonės, ar šita statistinė prognozė yra teisinga - tai hell yes. Jei dabartiniai demografiniai trendai išsilaikys, kai kuriuose Europos regionuose ir 50 metų nereikės laukti.
Ar gali kažkuo šitą prognozę pagrįsti? Ar čia tik tam tikrus didmiesčius turi omenyje? Aš taip greit primečiau, kad jei vokiečiai net 1 milijoną pabėgelių kasmet įsileistų išlaikant 1,5 gimstamumą vis tiek 50% neperliptų. Ypač turint omenyje tai jog po tos emigracijos krizės net iš tolo to milijono nepasiekiama.
O aš pats kuo toliau tuo labiau tampu Europesimistu. Iš vienos pusės man tikrai patinka Europos sąjungos idėja - gal net sakyčiau, kad ji kartais gauna kiek daugiau kritikos, nei nusipelno (ypač Rytų Europos šalyse, kur nusėdo ne vienas milijardas ES paramos).. Bet, jei žiūrėti į dabartinę situaciją, ir ypač kaip vangiai ES vadovybė reaguoja į politines bei ekonomines permainas, tai tikrai sunku tikėtis šviesios ateities.
O kaip ji turėtų reaguoti? Čia įskaitant tai jog EU nėra įstatymų primetėjas kaip dažnas euroskeptikas bando piešti vaizdą, ir dėl visų tų derinimų tarp narių EU dabartinėj formoj tikrai negali priimti kažkokių itin staigių sprendimų, nes šalys narės vis dėl to turi tam tikrą viršenybę šioj vietoj.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-23 17:06

Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
Man iš tikro atrodo, jog šie dešinieji mąstytojai [..]
O man tai atrodo, kad tu pats čia naudoji pigų triuką rašydamas "mąstytojai" daugiskaita.. Ir taip sukuri iliuziją, kad žinai daugiau nei vieną dabartinės dešinės mąstytoją - tą, kurį aš ką tik paminėjau :)
Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
Vietoj to yra kuriama intriga jog civilizacija pavojuje, bet kaip konkrečiai ji pavojuje yra nepasakoma, paliekama klausytojui pačiam užpildyti šitą vietą :twisted:
O tu norėtum, kad galvotesni už tave žmonės viską sukramtytų, ir pateiktų tau tyrelės formoje? Nebijai, kad vieną dieną ateis labai charizmatiškas politikas, ir pasiūlys radikalių priemonių visoms toms problemos išspręsti? Galutinai išspręsti.
Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
Šiaip tikrai nusilenkčiau jei būtų bent vienas toks mąstytojas kur pasakytų jog yra tik dvi lytis ir visi kiti yra pretty much weirdos ir jiem galima būtų suteikti "other" lytį (na jei žmogus nusipjauna penį, prisiklijuoja jį prie kaktos ir tapatinasi esantis vienaragis, aš manau tokiam žmogui galima suteikti other lyties tapatybę). Arba dėl emigrantų, jeigu reikia taip apsaugoti civilizaciją tai masinė deportacija nusikaltėliams, veltėdžiams ir jų šeimos nariams? Ar sunku tiek išlement?
Na matai, ir pats žinai atsakymus į savo klausimus :)
Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
Ar gali kažkuo šitą prognozę pagrįsti? Ar čia tik tam tikrus didmiesčius turi omenyje? Aš taip greit primečiau, kad jei vokiečiai net 1 milijoną pabėgelių kasmet įsileistų išlaikant 1,5 gimstamumą vis tiek 50% neperliptų. Ypač turint omenyje tai jog po tos emigracijos krizės net iš tolo to milijono nepasiekiama.
Pamiršai įskaičiuoti migrantų gimstamumą.. Bet sutinku, kad visų šalių mastu populiacija taip greitai nepasikeis. Tačiau to ir nereikia - kad kiltų rimtos problemos, užtenka, kad susiformuotų didesnės enklavos, kurios nepaklūsta centrinei valdžiai. Tuomet šiai teks arba susitaikyti su savo suvereniteto sumažėjimu, arba imtis ryžtingų priemonių tai tvarkai įvesti - aka sukelti pilietinį karą.
Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
O kaip ji turėtų reaguoti?
Pradžiai būtų neblogai, kad ji iš viso reaguotų.. Nes dabar tai net ausyse spengia nuo iš Briuselio sklindančios tylos.
Stormas wrote:
2019-11-23 03:34
Čia įskaitant tai jog EU nėra įstatymų primetėjas kaip dažnas euroskeptikas bando piešti vaizdą, ir dėl visų tų derinimų tarp narių EU dabartinėj formoj tikrai negali priimti kažkokių itin staigių sprendimų, nes šalys narės vis dėl to turi tam tikrą viršenybę šioj vietoj.
Skamba, kaip praeitas Kauno meras, kuris visur ant plakatų reklamavosi, kaip jis negali nieko padaryt, nes Vilnius visus pinigus pasiglemžė (bet jis vis tiek pasėdės mero kėdėj - nes negi paliksi tuščią :D).. Long story short - dabar Kaune jau kitas meras. Ir šitas kažkaip rado pinigų padaryti daug gražių dalykų. Tai tas pats ir su Briuseliu - jei jie nu tikrai tikrai visiškai nieko negali padaryt.. Tai gal jau laikas užleisti vietą tiems, kurie gali (ar bent jau nori pabandyt)?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-24 01:34

Vilius wrote:
2019-11-23 17:06
O man tai atrodo, kad tu pats čia naudoji pigų triuką rašydamas "mąstytojai" daugiskaita.. Ir taip sukuri iliuziją, kad žinai daugiau nei vieną dabartinės dešinės mąstytoją - tą, kurį aš ką tik paminėjau :)
Nu ne.. Aišku gal žinau jų mažiau nei tu ir gal kažkiek įtraukiu į mąstytojus visokius influencerius/politikus, bet tikrai jų krūva man atrodo labai panašiai..
O tu norėtum, kad galvotesni už tave žmonės viską sukramtytų, ir pateiktų tau tyrelės formoje? Nebijai, kad vieną dieną ateis labai charizmatiškas politikas, ir pasiūlys radikalių priemonių visoms toms problemos išspręsti? Galutinai išspręsti.
Tai kad būtent ir bijau tokio politiko. Ir nereikia man kažko kramtyti, bet kai informacija pateikiama lyg pateiktų arabo nuotrauką ir šalia sprogimo nuotrauka, žmogaus protas veikia gan paprastai ir labai greit pasidaro labai nuspėjamas išvadas iš duotų dedamųjų
Tačiau to ir nereikia - kad kiltų rimtos problemos, užtenka, kad susiformuotų didesnės enklavos, kurios nepaklūsta centrinei valdžiai. Tuomet šiai teks arba susitaikyti su savo suvereniteto sumažėjimu, arba imtis ryžtingų priemonių tai tvarkai įvesti - aka sukelti pilietinį karą.
Bet ar tikrai tos enklavos susiformuos? Iš esmės pasaulio istorijoje turime vieną didelę imigrantų valstybę - JAV - na ir jai sekasi gan neblogai. Iš kitos pusės aišku vietiniams buvo ganėtinai liūdna :twisted:
Pradžiai būtų neblogai, kad ji iš viso reaguotų.. Nes dabar tai net ausyse spengia nuo iš Briuselio sklindančios tylos.
Skamba, kaip praeitas Kauno meras, kuris visur ant plakatų reklamavosi, kaip jis negali nieko padaryt, nes Vilnius visus pinigus pasiglemžė (bet jis vis tiek pasėdės mero kėdėj - nes negi paliksi tuščią :D).. Long story short - dabar Kaune jau kitas meras. Ir šitas kažkaip rado pinigų padaryti daug gražių dalykų. Tai tas pats ir su Briuseliu - jei jie nu tikrai tikrai visiškai nieko negali padaryt.. Tai gal jau laikas užleisti vietą tiems, kurie gali (ar bent jau nori pabandyt)?
Tai kad jie daro, tik gan lėtai nes reikia į visų narių norus ir pageidavimus atsižvelgti. Aš žinok nesuprantu ką tu nori pasakyti, kas tau blogai su EU ir kur tu matai jos kažkokį neveiksnumą. Palyginimas su Kauno meru iš vis nevykęs.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-24 15:12

Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Nu ne.. Aišku gal žinau jų mažiau nei tu ir gal kažkiek įtraukiu į mąstytojus visokius influencerius/politikus, bet tikrai jų krūva man atrodo labai panašiai..
Tiesiog paminėk dvi-tris pavardes, kad būtų aiškiau, apie ką čia kalbi.
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Tai kad būtent ir bijau tokio politiko.
Aaa.. Dabar supratau. Tu norėtum, kad Murray (ir kiti) pasakytų tuos radikalius dalykus ne todėl, kad laikai juos vertais pasakymo, o tik todėl, kad tada tau būtų lengviau jiems nepritarti. Čia gana dažnas leftistų triukas. Keista, kad iš karto nepastebėjau.
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Bet ar tikrai tos enklavos susiformuos?
Na, jos jau pradėjo formuotis, ir nėra jokių rimtų kliūčių joms toliau augti ir reikalauti vis daugiau autonomijos.. Tai kodėl neturėtų susiformuoti?
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Iš esmės pasaulio istorijoje turime vieną didelę imigrantų valstybę - JAV - na ir jai sekasi gan neblogai. Iš kitos pusės aišku vietiniams buvo ganėtinai liūdna :twisted:
JAV kūrėsi gana retai apgyvendintame žemyne, kur atvykėliai buvo visa galva ir pečiais labiau technologiškai pažengę už vietinius.. Aišku, truputį liūdna, kad pastaruosius ištiko toks skaudus likimas. Bet matyt tai buvo tiesiog istoriškai neišvengiama. Tuo tarpu dabartiniai atvykėliai gauna žemyną, kuris yra gerokai labiau pažengęs už šalis, iš kurių jie bėga. Tiesiog tos labiau pažengusios visuomenės nenori priešintis iš esmės dėl ideologinių priežasčių, ir iš dalies dėl trumparegiškų ekonominių sumetimų.
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Tai kad jie daro, tik gan lėtai nes reikia į visų narių norus ir pageidavimus atsižvelgti.
Pasiteisinimai, pasiteisinimai..
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-24 19:28

Vilius wrote:
2019-11-24 15:12
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Nu ne.. Aišku gal žinau jų mažiau nei tu ir gal kažkiek įtraukiu į mąstytojus visokius influencerius/politikus, bet tikrai jų krūva man atrodo labai panašiai..
Tiesiog paminėk dvi-tris pavardes, kad būtų aiškiau, apie ką čia kalbi.
Jordan Peterson(šis bene normaliausias, ir net vargiai alt-rightas, tiesiog jis kalba labai abstrakčiai tai daug kas pritraukia jos kalba prie savo įsitikinimų), Milo Yiannopoulos, Bill O'Reilly, Ben Shapiro, Alex Jones, Nigel Farage, Boris Johnson, Audrius Bačiulis, Raimondas Navickas aka Blogeris Zeppelinus.
Aaa.. Dabar supratau. Tu norėtum, kad Murray (ir kiti) pasakytų tuos radikalius dalykus ne todėl, kad laikai juos vertais pasakymo, o tik todėl, kad tada tau būtų lengviau jiems nepritarti. Čia gana dažnas leftistų triukas. Keista, kad iš karto nepastebėjau.
Kuriuos radikalius dalykus? Tuos kur aš parašiau? Tai kad ten nėra nieko radikalaus. O kadangi dešiniųjų naratyvas yra kalbėti apie neišvengiamą apokalipsę nurodant konkrečias žmonių grupes kurios dėl artėjančios apokalipsės yra kaltos, bet nieko daugiau nepasakant tik vis eskaluojant "mes versus jie" ir "apokalipsė neišvengiama", primena vieną tokį mąstytoją praeito amžiaus pradžioje kuris panašiai šnekėjo ir vaizduotei padedant galutinis sprendimas atrodė siaubingai :)

Na, jos jau pradėjo formuotis, ir nėra jokių rimtų kliūčių joms toliau augti ir reikalauti vis daugiau autonomijos.. Tai kodėl neturėtų susiformuoti?
JAV kūrėsi gana retai apgyvendintame žemyne, kur atvykėliai buvo visa galva ir pečiais labiau technologiškai pažengę už vietinius.. Aišku, truputį liūdna, kad pastaruosius ištiko toks skaudus likimas. Bet matyt tai buvo tiesiog istoriškai neišvengiama. Tuo tarpu dabartiniai atvykėliai gauna žemyną, kuris yra gerokai labiau pažengęs už šalis, iš kurių jie bėga. Tiesiog tos labiau pažengusios visuomenės nenori priešintis iš esmės dėl ideologinių priežasčių, ir iš dalies dėl trumparegiškų ekonominių sumetimų.
Čia vėl yra tas mano minėtas "Mes versus Jie". Parašei tik kelis sakinius o visas naratyvas yra apie tai kaip atvykėliai jau pradeda kelti pilietinį karą ir kaip jie atims viską iš "mūsų". O ar jie negalėtų tapti mumis? Ar tarp jų nėra normalių žmonių? Ar tau pačiam nekelia minčių kaip tavo mintys dėliojasi?
Stormas wrote:
2019-11-24 01:34
Tai kad jie daro, tik gan lėtai nes reikia į visų narių norus ir pageidavimus atsižvelgti.
Pasiteisinimai, pasiteisinimai..
Tai nėra pasiteisinimai, taip tiesiog veikia demokratija. Nieko keisto, kad pastebiu vis daugiau simpatijų iš dešinės autokratijai, nes ten sprendimai gali būti priimti akimirksniu, o dėl saugumo ir tradicijų išsaugojimo galima paaukoti grupes kurioms tie sprendimai pakenks, nes įsivaizduojama kad būtent jie į tas nelaimeles grupes niekada nepateks.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-24 20:02

Ironiška tai, jog kaip suprantu pats irgi esi emigrantas :) Tai turbūt ir pats jau esi kažkokį enklavą susikūręs ir planuoji reikalauti autonomijos? :twisted:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2019-11-24 23:35

Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Ir ar tavo gan neigiamas vertinimas šioje situacijoje kartais nėra kažkaip susijęs su kokių nors keistų "dešiniųjų" žiūrėjimu savo feede?
O tavo teigiamas vertinimas nėra kaip nors susijęs su pora dešimtmečių tolerantiškosios kairės propagandos?
Nėra. Ir manau verta dar kartą pasikartoti, jog laikau save iš esmės centro pažiūrų ir man nepatinka, kai kokiose nors "dešiniųjų", "kairiųjų" pasipešiojimuose populiariose temose mane kas nors stereotipiškai (vien pagal tai, ką sakau vienu ar kitu klausimu) bando suklasifikuoti kaip "kairiųjų" ar "dešiniųjų" "stovyklos" atstovą. Nes toks skirstymas man asmeniškai atrodo naivus ir neišsemiantis visos realybės sudėtingumo ir įvairovės. Juk gali žmogus kiekvienu atkiru klausimu turėti pakankamai individualų ir savarankišką požiūrį, o ne ką populiaru tuo klausimu kalbėti "kairiųjų" ar "dešiniųjų" "stovyklose"?
Ir jeigu su tavim kažkas kokiu klausimu nesutinka, tai nereiškia, kad jis automatiškai pakliūna į priešingą "stovyklą". Tuo labiau, kad toks dualistinis politinio lauko matymas labiau būdingas ir atėjęs iš JAV dėl joje nusistovėjusios dvipartinės sistemos.
Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Aš turiu savo naudojamas nusistovėjusias sąvokas, kuriomis įvardinu dalykus. Smurtas - viena iš jų.
Tai "psichologinio smurto" nelaikytum tikru smurtu?
Apie "psichologinį smurtą" dabar girdžiu daug kalbant, bet vengiu tai "talpinti" į įprastinio smurto kategoriją. Nes "psichologinis smurtas" yra gan subjektyvus dalykas ir nemenkai priklauso nuo žmogaus (interpretatoriaus), kuris kažkokius veiksmus gali interpretuoti kaip "psichologinį smurtą" arba ne. Daug paprasčiau tiesiogiai spręsti apie tuos veiksmus (ar jie geri, ar jie blogi, ir kodėl). O ne atvirkščiai - iš to, ar jie patenka į "psichologinio smurto" kategorija, ar ne, spręsti, ar tai yra blogai/gerai. Tokiu būdu nesunku patekti į apibrėžimų spastus, į kuriuos pakliūdavo visokie filosofai.
Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Čia, sakyčiau, daugiau interpretacijos dalykai. Pavyzdžiui, jei yra tas jau mano minėtas bug'as galvoje, tai matyt daug lengviau net ir tikslingai nepiktame humore įžiūrėti "pašaipą" ar "panieką".
O tu pabandyk įsijausti į tų žmonių padėtį. Tarkim, jie tikrai tiki, kad dabartinė ultra-woke kultūra nuėjo keliais kilometrais per toli, ir jiems nuoširdžiai neramu dėl dabartinės visuomenės moralės, etc. Tiesą sakant, jiems tiek neramu, kad net nepasivargino gauti leidimą legaliam protestui, ir į jį actually atėjo - net nepaisydami prasto oro. Ir tada pasirodo Šurajevas, persirengęs praeito amžiaus 6-o dešimtmečio šliundra, bando užlipti ant pakylos, ir nepaisydamas policijos įspėjimų kitaip trukdo jų renginiui. Kaip tu įsivaizduoji, kokią žinią jiems turėtų sukomunikuoti toks pasirodymas? Ar tu pats jiems irgi neturi net tiek pagarbos, kad laikytum vertais labiau civilizuotos diskusijos?
Aš manau, kad suprantu, kodėl tie žmonės taip elgiasi. Bet manau, kad problema yra juose pačiuose, o ne išorėje.

Taip pat aš nelabai suprantu, kodėl tu kritiškumą ultra-woke nesąmonėms ir šitą mitingą sumeti į vieną krūvą?

Ir apie kokią civilizuotą diskusiją ir kokiam kontekste tu kalbi? Ar girdėjai/matei mitingo dalyvių sakomas kalbas ir plakatus? Kokia čia diskusija? Paties mitingo metu jokia diskusija nevyksta ir vykti negali. Mitingas yra tam tikra akcija, kuria siekiama vienų ar kitų tikslų. Tik vėliau mitingas gali per žiniasklaidą ar pan. paskatinti žmonių kalbas apie tai. Ir praktika rodo, kad dažniau paskatina paviršutiniškus ginčus apie tai, o ne diskusijas. Va, ir pas mus forume kalba apie tai pasisuko. Ir greičiausiai dėl "Olego triksterio". Nes jei ne jis, fizikanui ar pan. tikėtina net nebūtų užkliuvę ir visi būtų pamiršę, kad toks mitingas vyko. Palieku tau spręsti, ar mes civilizuotai čia kalbam, ar ne.

Kalbant apie mitingo tikslus, tai nesuprantu aš jų. Gaunasi, kad žmonės, gyvenantys liberalioje demokratinėje valstybėje, vietoj to, kad kažkaip labiau tiesiogiai spręstų jiems rūpinčius dalykus, įsijautrina bei prisigasdina save visokiomis miglotomis nepagrįstomis grėsmėmis (kurioms, jei jos iš tiesų egzistuoja, tikėtina atsirastų efektyvesnių jų sprendimo būdų) bei renkasi į mitingą su tikslu cenzūruoti visuomeninę šalies televiziją neva konstitucijos pagrindu. Tuo labiau, kai kaiminystėje turim nelabai šitais cenzūros ir pan. klausimais sėkmingos valstybės (Rusijos) pavyzdį, kuriame veikia kai kuriais punktais panašus nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas, platinamos antiliberalios nuotaikos su savomis gąsdinančiomis "iškrypėliškų" vakarų pasakėlėmis.

Nežiūri tie vaikai LRT ir tuo labiau nevaikiškų laidų. O jei kurie ir žiūri, neišmokys jų LRT "gėjizmo".

Kitas dalykas, galbūt pasakysiu tau naujieną, kad bent jau savo stebimoje aplinkoje Lietuvoje beveik be išimties matau žmones (tiek hetero, tiek homo), kurie kritiškai žiūri į ultra-woke dalykėlius (mikroagresijas, hiper-jautruolius ir pan.). Dėl dabartinės visuomenės moralės nelabai suprantu apie ką kalbi. Gal sukonkretinsi?
Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Kaip tu įsivaizduoji, kokią žinią jiems turėtų sukomunikuoti toks pasirodymas? Ar tu pats jiems irgi neturi net tiek pagarbos, kad laikytum vertais labiau civilizuotos diskusijos?
Šitoks pasirodymas turėtų jiems sukomunikuoti, kad kažkoks klounas atkreipė į juos dėmesį. Tarp daugelio įvairių minčių turėtų bent jau kilti mintis, kodėl atkreipia.
Iš šiaip žmonės man visumoj patinka ir į juos by default žiūriu geranoriškai ir atlaidžiai. Net jei kaip nors smarkokai susigadina savo reputaciją mano akyse, bet matosi požymiai, kad tai darė nepiktybiškai ar ne iš kokių ydingų paskatų.
Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Ten tik buvo pavyzdys, kad į humorą galima pažiūrėti plačiau ir giliau.
Man jau bloga nuo visų tų juokelių ir pašaipėlių. Aš iš viso nenoriu žiūrėti į jokį humorą, nes man jau seniai nebejuokinga.
Nelabai aišku, kokiam kontekste tu tai sakai. Negi tau apskritai niekas nebejuokinga? Ar tik juokeliai šiame forume?
Vilius wrote:
2019-11-22 00:57
Svetimas wrote:
2019-11-21 22:40
Ar gali, prašau, pavardinti bent kelis savo kažkada minėtus pasaulinės arenos šviesuolius dar kartą? Man šiek tiek sunku iš atminties dabar išskirti, ką esi akcentavęs.
Žinau, norėtum, kad čia dėčiau kokią kontroversišką pavardę.. Bet turbūt nuvilsiu :)
Kiek tai susiję su aptariama tema, Douglas Murray atėjo į galvą. Dar neteko paskaityt jo knygų, bet iš to ką mačiau YouTubėje, atrodo kaip tikrai protingas ir nebijantis pasisakyti jautriomis temomis mąstytojas.
Apie Douglas Murray beveik nieko nežinau (pagal savo žinojimo supratimą, nes prezumpcijos ne mano sritis).
Žinau, kad jis moderavo Jordan Perterson ir Sam Harris diskusijas Dubline ir Londone.
Žinau, kad jis yra labai keistai pasisakęs apie tam tikrą "google images" paieškų bias. Kad suvedus "google images" paieškoje "straight couples" išveda nemažai vienos lyties porų. Kas yra gana suprantama, nes žodis "straight" labai smarkiai tikėtina, jog natūraliai bus naudojamas LGB kontekste, nes yra specifinis žargonas, todėl ir generuos tam tikrą bias dėl kalbos naudojimo konteksto. Kad tuo įsitikinti užtenka tiesiog paieškoje suvesti "couples" ir vienalyčių porų bus daug mažiau. Jei Douglas Murray nejuokavo ar neišsikalinėjo iš žmogaus, kuris jį kalbino, tai perlenkia lazdą su tokiom šakėm ant vandens rašytom sąmokslo teorijom. Jei grybauja tokioj elementarioj vietoj, tai tikėtina, kad gali grybauti ir kitose.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-11-25 17:56

Svetimas wrote: nes žodis "straight" labai smarkiai tikėtina, jog natūraliai bus naudojamas LGB kontekste, nes yra specifinis žargonas
Kaip ten pasakyta „1984“ - War is Peace, Freedom is Slavery, Straight is LGB ir žinoma svarbiausia Ignorance is Strength. Sąmokslo teorija my ass. Ieškai juoda, duoda balta, ir teisina kad juodos greičiausiai ieškojai spalvų kontekste.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-11-25 18:16

Seianus wrote:
2019-11-25 17:56
Kaip ten pasakyta „1984“ - War is Peace, Freedom is Slavery, Straight is LGB ir žinoma svarbiausia Ignorance is Strength. Sąmokslo teorija my ass. Ieškai juoda, duoda balta, ir teisina kad juodos greičiausiai ieškojai spalvų kontekste.
Padariau eksperimenta yandex, bing ir duckduckgo paieskos sistemose. Visur ismeta nemazai geju ir lezbieciu poru paveiksleliu pirmame puslapyje. Isimtis baidu.com - ten isvis rodo random paveikslelius ne i tema.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-11-25 21:46

:lol:

Įrašius į paieška "couples" arba "love couples" net nelabai matau gėjų tarp paveikslėlių. Bet net neabejoju, kad kokio nors gėjų forumo sejanusas irgi čia įžvelgia sąmokslo teoriją :mrgreen:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-26 00:23

Stormas wrote:
2019-11-24 19:28
Jordan Peterson(šis bene normaliausias, ir net vargiai alt-rightas, tiesiog jis kalba labai abstrakčiai tai daug kas pritraukia jos kalba prie savo įsitikinimų), Milo Yiannopoulos, Bill O'Reilly, Ben Shapiro, Alex Jones, Nigel Farage, Boris Johnson, Audrius Bačiulis, Raimondas Navickas aka Blogeris Zeppelinus.
O, matai, koks pasikaustęs. Bet man įdomu, ką tu bendro tarp jų matai (apart to, kad visi kažkuria prasme dešinieji, ir kad kritikuoja kairiuosius).. Turbūt yra daugiau panašumų tarp Boris Johnsono ir Angelos Merkel pažiūrų, nei tarp Beno Shapiro ir Alex Jones :)
Be to, iš visų išvardintų (neskaitant lietuvių - apie šiuos beveik nieko nežinau), tik Petersoną galima būtų pavadinti mąstytoju. Kiti labiau žurnalistai, politikai, komentatoriai, ar šiaip kalbančios galvos iš interneto. Iš galvotesnių pridėčiau Steven Pinker ir Victor Davis Hanson.
Stormas wrote:
2019-11-24 19:28
Kuriuos radikalius dalykus? Tuos kur aš parašiau? Tai kad ten nėra nieko radikalaus.
Nu jau, nesikuklink taip. Ta dalis apie masines deportacijas net man pasirodė truputį over the top :)
Stormas wrote:
2019-11-24 19:28
Čia vėl yra tas mano minėtas "Mes versus Jie". Parašei tik kelis sakinius o visas naratyvas yra apie tai kaip atvykėliai jau pradeda kelti pilietinį karą ir kaip jie atims viską iš "mūsų". O ar jie negalėtų tapti mumis? Ar tarp jų nėra normalių žmonių? Ar tau pačiam nekelia minčių kaip tavo mintys dėliojasi?
Jiems nereikia nieko atiminėti - mes patys gana noriai jiems viską atidavinėjam. O ar jie tampa mumis? Pvz., tarp ISIS kovotojų buvo tikrai nemažai išsilavinusių antros ar net trečios kartos imigrantų, užaugusių Vakaruose. Plius moterys, kurios rengiasi kartais net labiau tradiciškai, nei yra priimta šalyse, iš kur jos kilusios. Man čia kažko nelabai panašu į sėkmingą integraciją.
Stormas wrote:
2019-11-24 19:28
Tai nėra pasiteisinimai, taip tiesiog veikia demokratija. Nieko keisto, kad pastebiu vis daugiau simpatijų iš dešinės autokratijai, nes ten sprendimai gali būti priimti akimirksniu, o dėl saugumo ir tradicijų išsaugojimo galima paaukoti grupes kurioms tie sprendimai pakenks, nes įsivaizduojama kad būtent jie į tas nelaimeles grupes niekada nepateks.
Kodėl tu toks tikras, kad liberalaus/leftistiško status quo tęsimas mūsų nenuves į dar blogesnes situacijas?
Stormas wrote:
2019-11-24 20:02
Ironiška tai, jog kaip suprantu pats irgi esi emigrantas :) Tai turbūt ir pats jau esi kažkokį enklavą susikūręs ir planuoji reikalauti autonomijos? :twisted:
Ne visi užsieny gyvenantys žmonės, strictly speaking, yra emigrantai. Tai va, aš esu vienas iš tų keistų atvejų. O jei nori daugiau sužinoti apie mano fucked-up biografiją, turėsi pradėt vaikščiot į mytus ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-26 01:23

Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Nėra.
Taip sako visi žmonės, ant kurių propaganda gerai suveikia :)
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Ir manau verta dar kartą pasikartoti, jog laikau save iš esmės centro pažiūrų [..]
Man atrodo, jau esam kalbėję šiuo klausimu, tai tiesiog trumpai priminsiu savo pagrindines mintis. (1) Beveik visi žmonės save laiko centristais (kaip ir beveik visi save laiko gerais vairuotojais). Todėl ši kategorija neperduoda praktiškai jokios informacijos. (2) Politinė poliarizacija vyksta realybėje, net jei tu jai ir nepritari. Jei per ilgai bandysi blaškytis apie centrą, tai kiti žmonės (pvz. - aš) tave patys priskirs vienai ar kitai stovyklai. (3) Diskusijos, kaip ir dauguma žaidimų, būna įdomesnės kai dalyviai susiskirsto į komandas. Tai gal bent dėl sportinio intereso išsirink komandą, kuri tau arčiau širdies, ir pasistenk, kad ji laimėtų. O apie gilesnius niuansus galėsi pakalbėti, kai bus pasiekta šlovinga pergalė.
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Aš manau, kad suprantu, kodėl tie žmonės taip elgiasi. Bet manau, kad problema yra juose pačiuose, o ne išorėje.
Blogas gimstamumas ir tradicinių šeimų griūtis yra išorėje. Gal jie ne visai teisingai nukreipė tą kritiką būtent į gėjus, bet čia jau LRT reikia padėkoti už jų uolų (kad ir pavėluotą dešimtmečiu ar dviem) progresyvizmą.
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Taip pat aš nelabai suprantu, kodėl tu kritiškumą ultra-woke nesąmonėms ir šitą mitingą sumeti į vieną krūvą?
Nes pro-gėjiškų laidų kūrėjai beveik be išimčių papuola į tą patį klasterį, kaip ir ultra-woke nesąmonių skleidėjai. Jei nepameni, paskaityk šios temos pradžią - aš ten būtent nuo to ir pradėjau, kad gal jau laikas LGB bendruomenei distancijuotis nuo vis labiau pačiuožusio woke judėjimo avangardo.
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Ir apie kokią civilizuotą diskusiją ir kokiam kontekste tu kalbi? Ar girdėjai/matei mitingo dalyvių sakomas kalbas ir plakatus? Kokia čia diskusija?
Ok. Gal reikėjo akcentuoti, kad tos diskusijos ir šiaip nebuvo labai aukšto lygio.. Bet Šurajevas su savo išsidirbinėjimais tą kartelę nuleido dar gerokai žemiau.
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Gaunasi, kad žmonės, gyvenantys liberalioje demokratinėje valstybėje, vietoj to, kad kažkaip labiau tiesiogiai spręstų jiems rūpinčius dalykus, įsijautrina bei prisigasdina save visokiomis miglotomis nepagrįstomis grėsmėmis (kurioms, jei jos iš tiesų egzistuoja, tikėtina atsirastų efektyvesnių jų sprendimo būdų) bei renkasi į mitingą su tikslu cenzūruoti visuomeninę šalies televiziją neva konstitucijos pagrindu.
Būtų geriau, jei demokratiškoje šalyje žmonės mitinguotų tik dėl teisingų dalykų, ane? :)
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Tuo labiau, kai kaiminystėje turim nelabai šitais cenzūros ir pan. klausimais sėkmingos valstybės (Rusijos) pavyzdį, kuriame veikia kai kuriais punktais panašus nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas, platinamos antiliberalios nuotaikos su savomis gąsdinančiomis "iškrypėliškų" vakarų pasakėlėmis.
Nu gerai, bet jei mes jau žinome, kad šitoje vietoje visuomenė triggerinasi (net jei nepagrįstai), tai kokio tikslo bando pasiekti tie aktyvistai baksnodami būtent į tas vietas? Tipo dabar pats geriausias laikas bandyt davesti šitą projektą iki absoliučios pergalės, ir perauklėti net tuos kelis likusius runkelius, kuriems dar iš viso rūpi tos seksualinės mažumos?
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Kitas dalykas, galbūt pasakysiu tau naujieną, kad bent jau savo stebimoje aplinkoje Lietuvoje beveik be išimties matau žmones (tiek hetero, tiek homo), kurie kritiškai žiūri į ultra-woke dalykėlius (mikroagresijas, hiper-jautruolius ir pan.).
Nu tai puiku. Kai net savi pradės sakyti, kad laikas pristabdyt arklius, gal tas kovingasis avangardas truputį apsiramins (ar bent susiras mažiau nusibodusių temų savo "kovoms").
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Dėl dabartinės visuomenės moralės nelabai suprantu apie ką kalbi. Gal sukonkretinsi?
Jau esu kažkur rašęs, kad mes kaip kultūra apskritai stebėtinai daug dėmesio skiriam seksualumo (ypač - ribinų jo formų) klausimams. Bet ar verta? Gal, sakau, laikas grąžinti į madą vieną kitą senolių tabu?
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Šitoks pasirodymas turėtų jiems sukomunikuoti, kad kažkoks klounas atkreipė į juos dėmesį. Tarp daugelio įvairių minčių turėtų bent jau kilti mintis, kodėl atkreipia.
Manau, ir pats supranti, kaip mažai tikėtinas yra toks nušvitimas.. Juo labiau, kad tą pasirodymą policija nuotraukė dar gerokai iki katarsio momento :)
Svetimas wrote:
2019-11-24 23:35
Nelabai aišku, kokiam kontekste tu tai sakai. Negi tau apskritai niekas nebejuokinga? Ar tik juokeliai šiame forume?
Pats politinių juokelių žanras jau gerokai nuvalkiotas, tai gal tiesiog įkyrėjo. Ypač, kai juokaujama temose, kur jau seniai laikas pradėt kalbėti rimtai.
Post Reply