LGBT judėjimo end-game

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-31 12:48

fizikanas wrote:
2020-07-31 12:32
Manau ir tu puikiai supranti. Santuoka yra vaiku auginimo institucija. Santuoka be vaiku yra krastutines parastes, o tu juos statai, kaip iprasta, normalu modeli. Cia tas pats, kas kalbant apie kedus iskelti bekoju pavyzdy. Na buna bekoju ir nereikia apie juos pamirsti, bet neapsimetinekim, kad cia kazkas kas bent is tolo pretenduoja i norma.
Na nesiginčysiu kad tavo haliucinacijose viskas yra taip, bet kodėl kiti žmonės į jas turėtų atsižvelgti?

Tai jei teisingai supratau, ten jokio pointo nebuvo tam nusikliedėjime apie vaikus ir šunis, kažkokios minties ar argumento ar panašiai, nerasta? :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-31 12:57

Seianus wrote:
2020-07-31 12:48
Tai jei teisingai supratau, ten jokio pointo nebuvo tam nusikliedėjime apie vaikus ir šunis, kažkokios minties ar argumento ar panašiai, nerasta? :)
Turi omeny mano klausime kam zenytis, jei neplanuoji vaiku tureti? Cia ne pointas, cia klausimas. Jei turi atsakyma, man butu idomu isgirsti. Negaliu suvokti. Cia kaip nusipirkti masina ir naudoti ja kaip spintele daiktam pasideti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-31 13:02

fizikanas wrote:
2020-07-31 12:57
Turi omeny mano klausime kam zenytis, jei neplanuoji vaiku tureti? Cia ne pointas, cia klausimas. Jei turi atsakyma, man butu idomu isgirsti. Negaliu suvokti. Cia kaip nusipirkti masina ir naudoti ja kaip spintele daiktam pasideti.
Ne, čia gal labiau kaip kam skristi į šiaurę jei vis tiek esi žalias.
Tai nežinau yra ten šeimoms visokių teisinių pliusų susituokus, kurių neturi nesusituokusios poros, gal todėl ir tuokiasi, o gal dėl kitų priežasčių. Ne manęs reikia klausti :)
Last edited by Seianus on 2020-07-31 13:09, edited 1 time in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-31 13:04

fizikanas wrote:
2020-07-31 12:57
Turi omeny mano klausime kam zenytis, jei neplanuoji vaiku tureti? Cia ne pointas, cia klausimas. Jei turi atsakyma, man butu idomu isgirsti. Negaliu suvokti.
Dėl daugybės praktinių smulkmenų. Susituokus nereikia nuolat aiškinti savo situacijos banke, pas notarą, Sodroje, ligoninėje ir t.t.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-07-31 13:17

Lionginas wrote:
2020-07-31 13:04
Dėl daugybės praktinių smulkmenų. Susituokus nereikia nuolat aiškinti savo situacijos banke, pas notarą, Sodroje, ligoninėje ir t.t.
Ok. O tai kiek kartu per metus cia tu pora minuciu teko prarasti paaiskinant "nevedes, turiu sugyventine", kad tiek daede, kad net prie altoriaus teko pasiryzti?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-31 13:32

fizikanas wrote:
2020-07-31 13:17
Ok. O tai kiek kartu per metus cia tu pora minuciu teko prarasti paaiskinant "nevedes, turiu sugyventine", kad tiek daede, kad net prie altoriaus teko pasiryzti?
Nulį, kartu apsigyvenome tik susituokus.

Tiesą sakant, tuomet apie šituos nepatogumus nelabai galvojau, nors tarkime jei kas blogo atsitiktų ir kažkam tektų gultis į ligoninę be sąmonės, tai įsivaiduoju būtų tikrai nepatogu. Aišku, šitų reikalų galima išvengti ir be santuokos, tereikia kad notaras kokį popierių surašytų. Šiaip jei reikėtų tą daryti dabar, tai būtent tokiu keliu ir eičiau, nesudarinėčiau tos santuokos. Net ir dėl vaikų nesudarinėčiau, vis tiek jie skyrybų atveju tektų motinai, tai jokios man iš to naudos :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-31 15:11

Seianus wrote:
2020-07-31 00:58
Augustas wrote: O kalbu apie įprastus atvejus (tokių atvejų yra daugiausia), kada žmonės daugiau mažiau yra normalūs, t.y., nesmurtauja, negirtauja, nelošia azartinių žaidimų..., ir vis tiek išsiskiria. WTF?
Na, pvz., atsibosta vienas kitam ir išsiskiria. Jei neturi vaikų, kuriuos tai traumuotų, tai kokios problemos? Šiais laikais ne vienas tuokiasi jau su mintimi, kad santuoka nesitęs amžinai. Bet ne viskas turi tęstis amžinai (meaning iki mirties), kad būtų verta daryti. Ir kai kažkas pasibaigia, nereiškia, kad būtinai buvo blogai, kol tęsėsi :)
Taip, Sejanau, tuos atvejus, kai "nusibosta" vienas kitam ir išsiskiria ir turiu minty. :thumbsup:
Priežasčių tai ištisas kompleksas, bet jei kalbame apie normalias (ne smurtautojų alkoholikų) šeimas, tai skyrybų prieinamumas, ir gyvenimo lengvumas vienišam/ai, ir palankus visuomenės požiūris, tikrai manau didina skyrybų procentą, kam ieškoti kitokio sprendimo kai quittinti taip lengva. Bet nesuprantu, kodėl tą laikyti kažkokia globalia visuomenės problema (as opposed to asmenine kiekvieno žmogaus/poros problema). Ar šiais laikais konservatyvūs dešinieji yra tokie lochai, kad net ir partnerį jiems valstybė turi užtikrinti? Čia gi turėtų būti labiau kairiųjų bruožas, prašinėti visko iš valstybės :D Man tai nei šilta, nei šalta, kad kokios ten penkios poros iš dešimties išsiskyrė po dviejų metų, priešingai, kartais nekurias gražesnes išsiskyrusias moteris ir paguosti pasitaiko, nematau jokios problemos.
Su viskuo sutinku, išskyrus "kad net ir partnerį jiems valstybė turi užtikrinti".Valstybė nieko neturi/neprivalo užtikrinti, bet valstybei turėtų būti skaudu, kai toks didelis skyrybų procentas. Ir valstybė turėtų pamėginti ištirti tas skyrybų priežastis ir stengtis jas pašalinti.
Svetimas wrote: siūlymas slėptis "Caritas" motinos ir vaiko namuose nuo girto šėlstančio vyro (vien tik tam, kad būtų bukai išsaugota santuoka dėl religinių įsitikinimų) yra nekoks.
Viskas priklauso nuo to, ar Caritas gauna pinigų iš valstybės, ar ne. Jei gauna, tada pasiūlymas tikrai nekoks, nes nematau jokių priežasčių valstybei remti tuščiagalves vištas. Jei Caritas yra tik privati, iš lengvai sugraudinamų mulkių labdaros gyvenanti organizacija, tada žinoma jie daro ką nori, priglaudžia ką nori ir ne mano reikalas.
"Caritas" iš valstybės pinigų už tai negauna, būk ramus.
Padėti pabėgti nuo vyro žinoma reikėtų per prievartą ištekintoms žmonoms. Čia aš už tai, kad valstybė jas remtų kiek galėdama, ir tokius vyrus baustų, ir visus prisidėjusius prie pagrobimo ir ištekinimo baustų.
Sutinku, laisvė turi būti ginama.
Bet jei kokia eilinė dūra išteka savanoriškai už analogiško asilo nes jis buvo labai vyriškas ir stiprus ir turėjo fainą mašiną, tai jai paskui žinoma turėtų būti suteikiama valstybinė policijos ir medicininė pagalba kaip ir visiems žmonėms, bet apskritai tai miega kaip pasiklojusi ir valstybės pinigai neturėtų būti kišami jos debiliškų sprendimų pasekmėms tvarkyti. Paprastai kai debiliškų sprendimų pasekmių už tave niekas nesutvarko, ilgalaikėje perspektyvoje išeina į naudą, ir pats pradedi labiau naudoti galvą, ir kiti gali iš tavęs pasimokyti ir nekartoti klaidų.
Geras pasiūlymas.
Be to, ir į įsipareigojimus reikėtų atsakingiau žiūrėti. Nežinau gerai, ką rašo civilinėje santuokos sutartyje, bet bažnytinėje turbūt vis dar pasižada iki mirtis mus išskirs? :mrgreen: O bažnyčioje juk vis dar labai daug kas tuokiasi, net ir kas nėra praktikuojantys krikščionys, dėl labai svarbių priežasčių (a) gražios dekoracijos ir apeigos padeda infantiliškoms moterims išgyventi vaikišką svajonę, (b) visi taip daro nu gi ką aplinkiniai pasakys, (c) nebažnytinė santuoka kažkokia gi netikra ir nepilna, (d) turtingi įtakingi giminės liepė. (Aišku tarp hardcore OG skeptikų tokių veidmainių tikriausiai nėra :mrgreen: ). Anyway, ar Svetimas siūlytų ir kitose gyvenimo srityse leisti nesilaikyti pasižadėjimų? Kaip dėl pirkimo-pardavimo sutarčių, reikia bukai išsaugoti transakciją jei atėjus laikui persigalvoju ir nebenoriu pirkti ar parduoti? :)
Va, va. Čia ir yra visa ta skyrybų problema, nes jei duodi pažadą, tai ir turėtum jo laikytis. Bet jei to pažado nesilaikai, tai kokia garantija, kad laikysiesi ir kitų pažadų, kuriuos davei, pvz., sudarydamas komercines sutartis? :ax:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-31 15:18

Valstybė nieko neturi/neprivalo užtikrinti, bet valstybei turėtų būti skaudu, kai toks didelis skyrybų procentas. Ir valstybė turėtų pamėginti ištirti tas skyrybų priežastis ir stengtis jas pašalinti.
Kodėl ne atvirkščiai, gal valstybei turėtų būti skaudu toks mažas skyrybų procentas ir turėtų pamėginti ištirti priežastis kodėl likusios šeimos neišsiskiria ir stengtis jas pašalinti?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-31 15:48

Svetimas wrote:
2020-07-30 20:54
Augustas wrote:
2020-07-29 13:31
Aš esu labai tolerantiškas žmogus seksualinės moralės klausimais. T.y., man visiškai nesvarbu, kas, su kuo ir kaip miega.
Turint omenyje tai, ką tu prikomentavai forume, šitie du tavo sakiniai atrodo labai juokingai. :)
Augustas wrote:
2020-07-29 13:31
Tai yra jų asmeninis reikalas, jei jie nori daryti moralinį blogį, tebūnie jų valia.
Ir vėl tu savo "švento rašto aiškintojo" režime. Ir kaip tu pagrįstum, kad mylėjimasis su savo antra puse yra moralinis blogis? Juk, anot tavo tikėjimo labai keistų interpretacijų, tame net Jėzus turėtų dalyvauti. :)
Kokia dar antroji pusė, Svetime? Ar tai ta, kuriai prisiekei (seksualinę) ištikimybę ir po kurio laiko ją sulaužei, nes tau (o gal ir jums abiems) taip geriau, taip patogiau? :ax:
Augustas wrote:
2020-07-29 13:31
Mano (kaip bažnytininko) uždavinys yra tik paaiškinti, kas yra kas ir kodėl yra tas, o ne kitas. O toliau jau yra kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas ir atsakomybė daryti ar nedaryti to, ko Bažnyčia nenori, kad konkretus žmogus su konkrečiom savybėm darytų.
Matai, komiškumas ir kartu tavo problema yra tame, kad tai, kas yra blogas dalykas ("moralinis blogis", kaip tu sakai), tu vertini tik iš savo prisiimtų kalbinių "apibrėžimų", "instrukcijų", kas vadintina blogu dalyku. Labai panašiai, kaip ta Biblijos eilutes cituojanti moteriškė iš seniau užrodyto video.
Tai mes visi taip darom. Tu irgi taip darai, t.y., apibrėžinėji savaip tai, kas vadintina geru dalyku, kas vadintina blogu dalyku. Kur problema? :ax:
Kol kas normalaus, savarankiško ir žmogiško, empatiškai pasverto vertinimo (kad ir pagal tą pačią Aukso taisyklę), koks konkrečiai dalykas ir kodėl/kuo jis yra blogas, taip ir nemačiau, kad būtum pateikęs. Kol kas mačiau tik tavo slapstymąsi už tavo pasigauto "blogos moralės" apibrėžimo.

Kuomet racionalus žmogus sako, kad kažkas yra blogai, žalinga ir pan., jis paprastai nusako arba duoda suprasti, kokie konkrečiai dalykai ir kodėl, dėl kokių pačiupinėjamų priežasčių, kuo tai yra blogai. Blogumo įverčių asociatyviam paviršutiniškam gaminimui pagal iš kažkur nusikabintas "blogumo" etiketes nereikia daug proto.
T.y., Tu nesupratai, kas blogai yra homoerotinėse praktikose, ir Tau mano įvardytas blogis pasirodė toks niekinis ir nevertas didesnio Tavo dėmesio. Šitai aš supratau. Tik prisipažinsiu, jog kol kas dar nežinau, kaip galėčiau Tau dar kitaip paaiškinti, kad tai yra blogai ir kodėl yra blogai būtent Tau.
Augustas wrote:
2020-07-29 13:31
Na, ir kaip šitos visos Tavo išvardytos priežastys netelpa į mano pasakytus žodžius "mums taip geriau, mums taip patogiau..."? :wink: :ax:
Šiaip, man nelabai rūpi, kaip mano išsakytus pavyzdžius tu pakiši po savo "mums taip geriau, mums taip patogiau..." išsireiškimu. Bet kuo konkrečiai tos visos įvairios priežastys yra blogai? Tu turi ką nors prieš tų žmonių legalią laisvą valią? Kad jie renkasi pagal savo supratimą minėtais atvejais?
Blogai tuo, kad gali tie žmonės puikiai gyventi kartu ir toliau, nes tos skyrybų priežastys yra tiesiog kvaila dingstis.
Augustas wrote:
2020-07-29 13:31
Kodėl aš turėčiau moteris dūchinti? Čia vėl (turbūt iš nežinojimo) šiaudinių baidyklių prikūrei. :) Jei gyvenimas pasidaro nepakeliamas, pvz., dėl vyro girtavimo, tai yra galimybė gyventi visiškai atskirai, grįžti pas tėvus ar net "Caritas" motinos ir vaiko namuose prisiglausti. Tikrai nereikia kentėti smurto. Bet aš ne apie tokius kraštutinius atvejus kalbu.
O kalbu apie įprastus atvejus (tokių atvejų yra daugiausia), kada žmonės daugiau mažiau yra normalūs, t.y., nesmurtauja, negirtauja, nelošia azartinių žaidimų..., ir vis tiek išsiskiria. WTF?
Siūlymas "dūchinti moteris" buvo juokas iš tavo norų kažką riboti ir reguliuoti. Duodamas hintų, kaip bukas skyrybų ribojimas generuotų nesąmones.
Ir tavo siūlymas slėptis "Caritas" motinos ir vaiko namuose nuo girto šėlstančio vyro (vien tik tam, kad būtų bukai išsaugota santuoka dėl religinių įsitikinimų) yra nekoks.
Tavo žiniai, girtam šėlstančiam vyrui absoliučiai nusispjauti, kad žmona su juo išsiskyrusi. Jis vis tiek ateina pas ją į namus, jei tik jis to panori, ir ateina, kada tik to panori (čia ir iš mano asmeninio gyvenimo vaikystėje patirties rašau - vienas toks vyrukas girtas lipo į daugiabutyje esantį buvusios žmonos butą per balkonus ir paslydęs nukrito ir užsimušė, nes jo eksžmonos butas buvo 4-ame aukšte).
Žmonės išsiskiria, nes gali tai daryti. Problema ta, kad tu kol kas ant bent kokių skyrybų lipdai blogumo etiketę. Kas neturi pažintinės ar didaktinės vertės.
Skyrybos visada yra blogai patiems sutuoktiniams. Bet jos tikrai nėra blogiausias dalykas. Tikrai yra blogesnių dalykų už skyrybas.

P.S.
Seianus wrote:
2020-07-31 15:18
Valstybė nieko neturi/neprivalo užtikrinti, bet valstybei turėtų būti skaudu, kai toks didelis skyrybų procentas. Ir valstybė turėtų pamėginti ištirti tas skyrybų priežastis ir stengtis jas pašalinti.
Kodėl ne atvirkščiai, gal valstybei turėtų būti skaudu toks mažas skyrybų procentas ir turėtų pamėginti ištirti priežastis kodėl likusios šeimos neišsiskiria ir stengtis jas pašalinti?
Todėl, kad (hetero)santuokos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir stabilūs santykiai, ir stabilūs darbai (nes reikia aprūpinti šeimą), ir stabilūs mokesčiai valstybei. Čia turiu minty tik normalius (t.y., nesmurtinius, negirtaujančius, neturinčius kitų priklausomybių) santuokų atvejus, kokių yra dauguma.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-31 23:02

Augustas wrote: Todėl, kad (hetero)santuokos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir stabilūs santykiai, ir stabilūs darbai (nes reikia aprūpinti šeimą), ir stabilūs mokesčiai valstybei.
O gal skyrybos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir skyrybos, ir stabilūs darbai (nes reikia susirasti ir sužavėti naują partnerį, ir mokėti alimentus buvusiai, ir aišku aprūpinti kiekvienam save ir vaikus poreikis nedingsta, tik pavieniui gyventi yra net brangiau), ir stabilūs mokesčiai valstybei?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-08-01 18:02

Seianus wrote:
2020-07-31 23:02
Augustas wrote: Todėl, kad (hetero)santuokos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir stabilūs santykiai, ir stabilūs darbai (nes reikia aprūpinti šeimą), ir stabilūs mokesčiai valstybei.
O gal skyrybos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir skyrybos, ir stabilūs darbai (nes reikia susirasti ir sužavėti naują partnerį, ir mokėti alimentus buvusiai, ir aišku aprūpinti kiekvienam save ir vaikus poreikis nedingsta, tik pavieniui gyventi yra net brangiau), ir stabilūs mokesčiai valstybei?
Dėl alimentų mokėjimo tai Tamsta, Sejanau, juokauja. Vengia vyriškoji pusė alimentus mokėti (čia vėl mano asmeninė patirtis). :(
Ir partnerio naujo nereikia susirasti. Dažniausiai jis jau būna surastas dar iki formalių skyrybų.
Stabilūs darbai? Kokie dar stabilūs darbai, kai reikia išvengti alimentų mokėjimo? Šiuo atveju jau geriau apsimesti bedarbiu arba iš viso išvykti į užsienį dirbti. Nes mokėti alimentus šitai ... (čia sugalvokite ir įrašykite bjauriausią epitetą buvusiai žmonai) beveik niekas nenori.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-01 23:57

Augustas wrote:
2020-08-01 18:02
Dėl alimentų mokėjimo tai Tamsta, Sejanau, juokauja. Vengia vyriškoji pusė alimentus mokėti (čia vėl mano asmeninė patirtis). :(
Ir partnerio naujo nereikia susirasti. Dažniausiai jis jau būna surastas dar iki formalių skyrybų.
Stabilūs darbai? Kokie dar stabilūs darbai, kai reikia išvengti alimentų mokėjimo? Šiuo atveju jau geriau apsimesti bedarbiu arba iš viso išvykti į užsienį dirbti. Nes mokėti alimentus šitai ... (čia sugalvokite ir įrašykite bjauriausią epitetą buvusiai žmonai) beveik niekas nenori.
Ne.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-08-02 12:31

Seianus wrote:
2020-08-01 23:57
Augustas wrote:
2020-08-01 18:02
Dėl alimentų mokėjimo tai Tamsta, Sejanau, juokauja. Vengia vyriškoji pusė alimentus mokėti (čia vėl mano asmeninė patirtis). :(
Ir partnerio naujo nereikia susirasti. Dažniausiai jis jau būna surastas dar iki formalių skyrybų.
Stabilūs darbai? Kokie dar stabilūs darbai, kai reikia išvengti alimentų mokėjimo? Šiuo atveju jau geriau apsimesti bedarbiu arba iš viso išvykti į užsienį dirbti. Nes mokėti alimentus šitai ... (čia sugalvokite ir įrašykite bjauriausią epitetą buvusiai žmonai) beveik niekas nenori.
Ne.
Ne? Kodėl ne, jei skyrybos dažniausiai su nuoskaudom ir abipusiais pykčiais vienam ant kito (sutinku, taikių skyrybų irgi būna, bet, mano žiniomis, tokios taikios skyrybos nutinka retai, nes reikalauja labai didelės abiejų pusių emocinės brandos)? :roll:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-02 18:10

Augustas wrote:
2020-08-02 12:31
Ne? Kodėl ne,
Todėl, kad ne. Kad tu neteisus :)
Tai mano klausimas vis dar galioja, iš kur ten išsigalvojai, kad šeimos naudingos valstybei ar whatever tiesa sakant pradedu pamiršti ką ten tiksliai rašei, nes neįdomu
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-08-03 13:17

Seianus wrote:
2020-08-02 18:10
Augustas wrote:
2020-08-02 12:31
Ne? Kodėl ne,
Todėl, kad ne. Kad tu neteisus :)
Tai mano klausimas vis dar galioja, iš kur ten išsigalvojai, kad šeimos naudingos valstybei ar whatever tiesa sakant pradedu pamiršti ką ten tiksliai rašei, nes neįdomu
Rašiau, kad šeimos naudingos valstybei. :) O jos naudingos, nes stabilizuoja visuomenę - stabilūs santykiai, stabilūs darbai, stabilūs mokesčiai... Na, ir dar viena naudinga šeimos funkcija:
" Be to, kaip jau minėta, šeimyninė aplinka yra išskirtinai svarbi perduodant kalbą, religiją, socialines vertybes, baimes, pasaulėžiūrą, šeimyninius įgūdžius, elgesio būdus, požiūrį į kūną, tėvystės ir vedybų modelius."

Citata paimta iš čia:

https://mokslai.lietuviuzodynas.lt/soci ... isuomeneje
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-08-04 06:44

Augustas wrote:
2020-07-31 15:48
(hetero)santuokos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir stabilūs santykiai, ir stabilūs darbai (nes reikia aprūpinti šeimą), ir stabilūs mokesčiai valstybei.
Augustas wrote:
2020-07-31 15:48
Rašiau, kad šeimos naudingos valstybei. :) O jos naudingos, nes stabilizuoja visuomenę - stabilūs santykiai, stabilūs darbai, stabilūs mokesčiai...
Santuokos ar šeimos?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-08-04 11:15

Rašiau, kad šeimos naudingos valstybei. :) O jos naudingos, nes stabilizuoja visuomenę - stabilūs santykiai, stabilūs darbai, stabilūs mokesčiai... Na, ir dar viena naudinga šeimos funkcija:
Tai jo, bet aš irgi rašiau, kad čia tik tavo fantazijos. Mokesčiai ir darbai praktiškai niekaip nesusiję su šeimynine padėtimi. Dirbti ir mokėti mokesčius reikia ir vienišiams, ir išsiskyrusiems, ir net gyvenantiems poligamiškai. Net daviau pavyzdžių, kur antros pusės neturėjimas arba prievolė mokėti alimentus gali motyvuoti užsidirbti daugiau, į ką tau tepavyko atsakyti, kad tavo tėtė vengė mokėti alimentus ar kažkaip panašiai, gal neteisingai interpretavau. Silpnoka bet kuriuo atveju. Teks šeimų ir valstybės stabilumo ryšį laikyti fantazija, nes nei pademonstravai kažkokį loginį pagrindą tokio ryšio egzistavimui, nei patį ryšį kažkokiais lyginamaisiais statistiniais tyrimais.
Be to, kaip jau minėta, šeimyninė aplinka yra išskirtinai svarbi perduodant kalbą, religiją, socialines vertybes, baimes, pasaulėžiūrą, šeimyninius įgūdžius, elgesio būdus, požiūrį į kūną, tėvystės ir vedybų modelius
Bet juk turbūt ir pats supranti, kad čia nusišneka? Kalbą? Ar išsiskyrusių tėvų vaikai nemoka net kalbėti? Prie ko čia religija? Socialinės vertybės - išsiskyrusių tėvų vaikai tokių neturi? Baimės? Labai svarbu perduoti baimes? WTF? Kažin koks protinis ligonis čia rašė.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-08-04 13:01

Lionginas wrote:
2020-08-04 06:44
Augustas wrote:
2020-07-31 15:48
(hetero)santuokos stabilizuoja visuomenę, o kartu ir valstybei duoda naudą, nes tai ir stabilūs santykiai, ir stabilūs darbai (nes reikia aprūpinti šeimą), ir stabilūs mokesčiai valstybei.
Augustas wrote:
2020-07-31 15:48
Rašiau, kad šeimos naudingos valstybei. :) O jos naudingos, nes stabilizuoja visuomenę - stabilūs santykiai, stabilūs darbai, stabilūs mokesčiai...
Santuokos ar šeimos?
Atsiprašau, išsiblaškymas. :oops: Heterosantuokos naudingos valstybei.
Post Reply