Politinė kairė vs. dešinė

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-10 21:33

Vilius wrote:
2021-04-10 21:12
Ne, žinok, rimtai.. Po mass medijos kryžiaus žygių prieš dėdę Donį, tavo chebra amžiams prarado teisę skųstis dėl stipresnių žodžių - jūs patys juos esate išakę visus. Ir ne kartą.
Ramiai. Šaunu, kad išsiliejai, bet aš čia ne prie ko ir neturiu jokios "savo chebros". Jau sakiau, kad esu "centristas", kad ir dėl kokių ten priežasčių manim netikėtum. Ir JAV politinėmis peštynėmis nelabai realiai domiuosi. Ir man pačiam tie etikečių apsimėtymai ir "kairė"-"dešinė" peštynės iš šono durnai atrodo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-10 21:46

Svetimas wrote:
2021-04-10 21:33
Jau sakiau, kad esu "centristas"[..]
Per daug kartų jau sakei šitą bajerį. Nebejuokinga.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-11 10:10

RB wrote:
2021-04-11 09:08
Man patinka, kaip nuoširdžiai tu kiekvieną kartą[..]
O man patinka, kaip negrabiai tu vis bandai užimti dominuojančią padėtį kiekvienoje diskusijoje su kiekvienu pašnekovu. Kažką tikrai primena.. Nu bet nesakysiu ką, nes paskui čia ant manęs visi pyksta už tuos mėgėjiškus psichoanalizus.
RB wrote:
2021-04-11 09:08
[..]intelektualinį sąžiningumą[..]
Oi, prašau tik nereikia..
RB wrote:
2021-04-11 09:08
Aš klausiu, koks, tavo nuomone, yra judėjimo už tokias santuokas (ar už visus kitus seksualinės revoliucijos aspektus) pamatinis tikslas[..]
Istorijoje tikrai netrūksta pavyzdžių, kai labai gerais norais ir "tikslais" paremti judėjimai atnešė labai liūdnas pasekmes. Tai ir šiais laikais geriau žiūrėti ne kokius lozungus skalambyja patys leftistai - o į kurią pusę juda visuomenės, kuriose jų pažiūros dominuoja politikoje ir kultūlroje. Ir man ta kryptis kuo toliau tuo labiau nebepatinka.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-04-11 10:33

Įdomu, jei tų ale dešiniųjų paklausti, kas konkrečiai joms nebepatinka, irgi išsisukinėtų panašiai? :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-11 11:49

Vilius wrote:
2021-04-10 21:46
Svetimas wrote:
2021-04-10 21:33
Jau sakiau, kad esu "centristas"[..]
Per daug kartų jau sakei šitą bajerį. Nebejuokinga.
Tavo problemos.
Kai nustosi būti piktas diedas, tikiuosi pamatysi, kad visas šitas cirkas su "kairumais"-"dešinumais" politiniame lauke, viešojoje ervėje ir pan. gana juokingas. Nors ir generuoja gana rimtas ir žalingas pasekmes.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-11 12:10

RB wrote:
2021-04-10 19:22
Vilius wrote:
2021-04-10 16:51
Toks daugmaž standartinis šiuolaikinio leftizmo apibrėžimas ir istorinė analizė - bent jau žiūrint iš dešiniųjų perspektyvos.
Tai tu tikrai manai, kad taip viskas ir buvo – susirinko grupė marksistų, užsirašė tikslą „sugriauti šeimą“, ėmė brainstorm'inti, kaip tai padaryti, ir štai rezultatas: nesantuokinių lytinių santykių destigmatizavimas, tarprasinių santuokų legalizavimas, baudžiamosios atsakomybės už homoseksualizmą panaikinimas, galiausiai – homoseksualų santuokų įteisinimas? Visų šių reikalavimų ištakose slypi Markso persiskaitę akademikai ir jei ne jie, tai niekas jokių bangų nekeltų?
Manau, kad Tamsta atspėjo, kur slypi reikalo esmė. :thumbsup:
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-11 12:14

Vilius wrote:
2021-04-11 10:10
(...kažkas apie istoriją...)
Aš taip nujaučiu, kad nėra labai daug prasmės ketvirtą kartą pakartoti tą patį klausimą ir tikėtis, kad pagaliau tiesiai į jį atsakysi? :)

Pabandysiu tada užduoti kitą klausimą: jei tu pirma teigi, kad pritari viskam, kas parašyta Sinicos straipsnyje, o po to atkakliai išsisukinėji paklaustas, ar tikrai sutinki su vienu pagrindinių to straipsnio teiginių, ar tai reiškia, kad tu tiesiog nelabai gilinaisi, kas ten rašoma, ir tiesiog pamatęs kažką iš serijos „leftistai yra blogai“, puolei tam pritarti, ar ką nors kito?
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-11 17:12

Įdomu. Paklaustas apie konservatyvizmo idėjas Vilius tyli. Paprašius rekomenduoti įdomesnių konservatyvizmo atstovų, ima aiškinti, kad iš tiesų mes visai nenorime sužinoti jų minčių, tik ieškome, ką galėtume karikatūrizuoti ir lengvai sudirbti. Paklausus jo nuomonės apie labai konkrečius kito konservatyvaus dešiniojo teiginius, išsisukinėja nuo atsakymo, kaip apie nekaltybę paklausta penkiolikmetė.

Taigi, ar tik man vienam atrodo, kad iš tiesų Vilius labai smarkiai gėdijasi konservatyvizmo ir jo skelbiamų idėjų? Aš tik niekaip negaliu suprasti, kodėl, nepaisant to, jis ir toliau atkakliai skelbiasi esąs konservatorius.

Augustai, gal tu galėtum mums atsakyti, ką Vilius iš tiesų galvoja šiuo klausimu?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-04-11 17:17

RB wrote:
2021-04-11 17:12
Augustai, gal tu galėtum mums atsakyti, ką Vilius iš tiesų galvoja šiuo klausimu?
Aš galiu atsakyt, galvoja jog yra persekiojamas net forume, nes yra baltas hetereseksualus vyras.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-11 17:18

Stormas wrote:
2021-04-11 17:17
Aš galiu atsakyt, galvoja jog yra persekiojamas net forume, nes yra baltas hetereseksualus vyras.
Na va, pasirodo, norint sužinoti Viliaus nuomonę bet kokiu klausimu, man tiesiog reikėjo kreiptis į plačiąją forumo publiką. O aš kažkodėl vis prie vargšo Viliaus kabinėjausi...
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-11 21:37

OK, kad neatrodytų, jog aš čia visai veltui prie Viliaus kabinėjausi, pabandysiu pratęsti mintį, net ir nesulaukęs jo atsakymo.

Ar tikrai svarbu, koks gi pagrindinis „leftistų“ tikslas?
Taip. Jei šitas judėjimas iš tiesų motyvuotas siekio padėti diskriminuojamoms grupėms, galime kelti klausimą: ar įmanoma suderinti mažesnę turtinę nelygybę ir vienodesnes startines sąlygas su kapitalizmu? Ar galima išsaugoti šeimos ir santuokos institutą, tuo pat metu išplečiant juos taip, kad apimtų ir vienalytes šeimas? Ir taip toliau, ir panašiai. Jei manome, kad taip, galima ieškoti sprendimų, kaip tai padaryti, kaip rasti kompromisus, kurie būtų priimtini abiem pusėms, ir išsaugoti ir demokratiją, ir kapitalizmą, ir šeimą, ir visus kitus esminius mūsų visuomenės bruožus.
Bet jei Sinica teisus, ir pirminis motyvas yra revoliucija, visiškas esamų visuomenės struktūrų sunaikinimas, tai bet kokie kompromisai ir sprendimų ieškojimas yra beprasmiai. Leftistams nerūpi iškovoti teises vienai ar kitai diskriminuojamai grupei. Net jei visos tos grupės įgis visiškai lygias teises ir galimybes, jie ir toliau tęs savo griaunamąją veiklą. Tad vienintelė išeitis yra žūtbūtinė kova, kurią su tokiu įkarščiu bei pasiaukojimu ir kovoja Sinica su savo bendraminčiais.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-04-12 07:12

RB wrote:
2021-04-11 21:37
Ar tikrai svarbu, koks gi pagrindinis „leftistų“ tikslas?
Yra žmonės, kurie šita (trigger warning) konspiracijos teorija apie kultūrinius marksistus šventai tiki, pvz. Sinica, Breivikas ir panašiai. Ir yra žmonės, kuriems tiesiog nesvetima ta pesimizmo emocija, bet po faktiniais šitos teorijos teiginiais jie nepasirašytų. Todėl "leftistų tikslas" priklauso nuo to, su kuo bendrauji.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-17 14:22

Augustas wrote:
2021-04-10 18:23
Svetimas wrote:
2021-04-10 18:10
Man toks apibūdinimas netinka. Vėl bandai atsiremti į miglotus terminus, ką aš ir kritikavau. Pabandyk nusakyti savais žodžiais.
Gerai, pamėginsiu konkrečiau. :) Taigi leftistai yra tie, kurie nori sunaikinti tris visuomenines institucijas - tautą su sava kultūra, heterosantuoką/heterošeimą, privačią nuosavybę. Jų nuomone, tai yra blogos institucijos, ir geriau jų nebeliktų iš viso.
Ok. Gal galėčiau, Augustai, sužinoti, iš ko tu sprendi, kad jie nori tuos dalykus sunaikinti?

Taip pat jei/kuomet kokius rimtesnius ir įtakingesnius "leftistus" internete ar pan. kur konkrečiai esi matęs ar pamatysi besireiškiančius, tai būsiu tau dėkingas, jei juos man užrodysi. Man smalsu pastudijuoti "leftistus", pagal tavo supratimą. :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-20 12:32

Svetimas wrote:
2021-04-17 14:22
Ok. Gal galėčiau, Augustai, sužinoti, iš ko tu sprendi, kad jie nori tuos dalykus sunaikinti?
Jei kolegos nieko prieš, pabandysiu atsakyti už Augustą.

Per daugelį Vakarų šalių neperseniausiai nuvilnijo banga vandalizmo aktų nukreiptų prieš tų šalių tautinę simboliką ir istorinį paveldą - buvo deginamos vėliavos, griaunami paminklai, iš apyvartos išiminėjamos knygos, keičiamos mokymo programos, ir t.t. Tai tautos naikinimas - check.

Šeimos institucija jau senokai yra žlugusi, tai čia leftistams tereikia tik konsoliduoti pasiektą pergalę, pakeičiant teisinius šeimos apibrėžimus į.. kad ir ką jie ten sugalvojo šįkart. Check.

Populiarioje spaudoje vis dažniau pasigirsta vogravimų apie kažkokį "Great Reset". Panašu, kad niekas dorai nežino, kas čia per galas, bet jis dažnai formuluojamas kažkokia to lozungo "You'll own nothing, and you'll be happy" variacija. Tai panašu, kad asmeninės nuosavybės idėja irgi yra kvestionuojama.. Check.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-20 14:08

Ačiū, Viliau.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-04-20 19:11

Vilius wrote:
2021-04-20 12:32
Per daugelį Vakarų šalių neperseniausiai nuvilnijo banga vandalizmo aktų nukreiptų prieš tų šalių tautinę simboliką ir istorinį paveldą - buvo deginamos vėliavos, griaunami paminklai, iš apyvartos išiminėjamos knygos, keičiamos mokymo programos, ir t.t. Tai tautos naikinimas - check.
visada taip buvo, Lenino paminklai visi buvo nugriauti pas mumis prieš ~30 metų, ir aišku buvo pasipiktinusių dėl to. Va Ukrainoj irgi nugriovė prieš gerus 5metus ir sugraudino senolį - https://www.youtube.com/watch?v=afm0XD3F-j0
Taip kad veiksmai visada buvo tokie atliekami, o ir nepatenkintų argumentai visada daugmaž buvo tokie patys. Iš kitos pusės pažiūrėjus pilna pavyzdžių, kur tautinė simbolika ir istorinis paveldas šiais laikais yra kur kas labiau saugomas nei tai buvo anksčiau. Didžiausia problema ir dėl ko pasipiktinę yra labiau pasipiktinę, tai kad visuomenė tiesiog doesnt give a fuck as much anymore.
Šeimos institucija jau senokai yra žlugusi, tai čia leftistams tereikia tik konsoliduoti pasiektą pergalę, pakeičiant teisinius šeimos apibrėžimus į.. kad ir ką jie ten sugalvojo šįkart. Check.
tbh skamba kaip kažkoks išsigalvojimas, tiek ala "faktas" jog šeimos institucija yra žlugusi, tiek kad pakeis į "kažką ten ką sugalvos" (implikuojant kad aišku sugalvos kažką labai blogo ---> ką būtent blogo tai pats susigalvok, t.y. blogo prisitaikyk pagal save kas tau atrodo blogiausia tai va būtent tas ir bus).
Tuo tarpu realiam pasaulyje tie patys leftistai kuria šeimas pagal visiškai tradicinį/senovinį šeimos supratimą, o didžiausias blogis čia turbūt yra tai jog ir du tos pačios lyties atstovai save pasivadins šeima. Cry me a river snowflake.
Populiarioje spaudoje vis dažniau pasigirsta vogravimų apie kažkokį "Great Reset". Panašu, kad niekas dorai nežino, kas čia per galas, bet jis dažnai formuluojamas kažkokia to lozungo "You'll own nothing, and you'll be happy" variacija. Tai panašu, kad asmeninės nuosavybės idėja irgi yra kvestionuojama.. Check.
Niekad neužkliuvo tas "vis dažniau", tai teko net pagooglint. Pirmas linkas kaip nebūtų keista - reuters fact check - kad čia yra eilinis išsigalvojimas - https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2AP2T0
Tuo tarpu aš visiškai sutinku kad asmeninės nuosavybės idėja yra kvestionuojama, tik mano manymu iš kiek kitos pusės nei tau atrodo :) Ir ji jau kvestionuojama ~50 metų, kai elitas per infliacija and shit padarė taip jog vidurinė klasė ir žemiau turėtų kuo mažiau. Tai jeigu prieš 50 metų dirbdamas vidurinės klasės darbą per penkis metus galėjai nusipirkti namą, dabar tau reiktų keliasdešimt kart daugiau metų. Bet gauni naują iphone į kreditą ir esi happy, tai galimai jau ta variacija ir yra pasiekta :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-04-21 09:58

Stormas wrote:
2021-04-20 19:11
Pirmas linkas kaip nebūtų keista - reuters fact check[..]
Matai, kaip jie patogiai viską tau sutvarkė - tiesiog įvedi klausimą, ir pirmas linkas veda tiesiai ten, kur tu nori, kad vestų.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-04-21 10:54

Stormas wrote:
2021-04-20 19:11
Niekad neužkliuvo tas "vis dažniau", tai teko net pagooglint. Pirmas linkas kaip nebūtų keista - reuters fact check - kad čia yra eilinis išsigalvojimas - https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN2AP2T0
Norejai suzinoti apie komunistu plana, tai nuejai i goolag, ivedei "komunistu planas" ir radai, kad pirmas linkas veda i komunistine propaganda, apie tai, kad nera komunistu plano? Impressive :D
Post Reply