Politinė kairė vs. dešinė

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-09-24 12:15

Lionginas wrote: Ar yra kokia nors prasmė lyginti?
Yra. Kai oponentai yra labai blogi, gali tuo blogumu teisinti „saviškių“ atliekamą blogį kaip būtiną dalyką kovoje prieš didesnįjį blogį. Kur tik ginami antifa, jų veikla paprastai teisinama tuo, kad tai yra būtina kovojant prieš komiksinį superblogį nacius.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-24 12:31

Seianus wrote:
2019-09-24 12:15
Lionginas wrote:Ar yra kokia nors prasmė lyginti?
Yra. Kai oponentai yra labai blogi, gali tuo blogumu teisinti „saviškių“ atliekamą blogį kaip būtiną dalyką kovoje prieš didesnįjį blogį. Kur tik ginami antifa, jų veikla paprastai teisinama tuo, kad tai yra būtina kovojant prieš komiksinį superblogį nacius.
Na, kova prieš komiksinius nacius nėra kažkuo juokingesnė už kovą prieš komiksinį marksizmą.

Kalbant apie teisinimą, tai nemanau, kad čia kas nors rimtai teisintų Antifa už veiklą, prasilenkiančią su įstatymais ar padorumu. O kitos jų veiklos teisinti net nematau prasmės, jie turi teisę eiti į gatves ir protestuoti, kaip ir jų oponentai.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-09-25 00:03

Vilius wrote:
2019-09-24 10:52
Ok. Tai supratau, kad demokratinis šio klausimo sprendimo kelias tau nepriimtinas.. Nes.. jei vyktų kažkoks kitas absurdiškas referendumas, tai tau jis irgi nepatiktų.. Geležinė logika, neturiu ko pridurti :)
Kadangi logika yra geležinė, tai jeigu vyktų absurdiškas referendumas, tai... tau... jis... patiktų? :lol:
Bet tu gi kiekvieno užklydėlio nesivargini nuodugniai apklausti, kad išsiaiškintum tikrus jo apsilankymo motyvus, moralines vertybes, ir t.t. Tu tiesiog pažiūri į jo snukį, ir jei tas snukis neatrodo pažįstamas, ir tas svečias neturi aiškios priežasties pas tave lankytis, tai Čikio pavadėlis tiesiog nejučia pradeda slysti iš rankų, ar ne?
sure
Tai kodėl mes panašaus metodo neturėtume taikyti valstybės mastu? Jei atvykėlis neatrodo pakankamai savas (pvz., nekalba ta pačia ar panašia kalba, nesielgia kaip mūsuose priimta), ir plius neturi aiškios priežasties pas mus lankytis, tai gal geriau tegul ir nesilanko.
Nes jei pas kažkurį tavo bendrapilietį užsimanys apsilankyti atvykėlis su tau nemielu snukiu, tai negi tu jam uždrausi atvykti?
Stormas wrote:
2019-09-23 21:31
T.y. ką noriu pasakyti kad antifa = dešinieji judėjimai.
Ne, nesutinku. AntiFa yra agresyvus ir ekstremalus kairiųjų subsetas. Dešinieji kol kas tokio subseto tiesiog neturi. Yra tik pavieniai psichai, nu ir buvo Proud Boys.. Bet po jų iširimo dešinėje kaip ir neliko aiškaus AntiFos analogo.
Nu gal tu juokauji? Jau tavo pačio paminėtas KKK, o kur dar skinheadai, neonaciai, whitesupremacy grupės ir visi kiti panašūs atspalviai? Su mano paminėtais tie proud boys atrodo kaip visai normalus dar :roll:
Su Seianum dažnai nesutariu, tačiau jį laikau net dešinesniu už save. Leftistais vadinu tik tuos, kurie kartoja dabar madingus leftistinius naratyvus (tavo atveju - ta obsesija dėl kovos su įsivaizduojamais fašistais, ar odos spalvos kaišiojimas į visas diskusijas iš eilės).
citata or gtfo 8)
Kai su draugais žaisdavai krepšinį, irgi vis klausinėdavai, kam reikia to skirstymo į komandas?.. Gi galima tiesiog "šiaip pamėtyti", ar ne? :)
O kai rašydavai kokį nors kontrolinį, irgi sakydavai kad reikia susiskirstyti į komandas? Gi galima kartu parašyti, ar ne? :lol:

Dar norėjau parašyti apie tokią labai asmeniškai patinkančią dešiniųjų organizaciją kaip skautai, bet kadangi jie ten myli gamtą and shit, tai jaučiu dabar jie irgi jau yra beveik prie leftistų :oops:
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-09-25 00:09

Lionginas wrote:
2019-09-24 06:59
Nėra taip blogai Lietuvoje, jau ir taip daugiau nei pusė gyventojų mano, kad gėjai turi turėti tokias pačias teises, kaip ir kiti piliečiai. Tai kas nori kažką dusinti, turi paskubėti, nes šita statistika sparčiai vejasi Vakarų Europą.
Jo, aišku aš gerokai perdėjau, bet 30% sutinka gėjams tuoktis ir 53% sutinka kad turėtų turėti lygias teises kaip ir kiti žmonės (na bet beveik pusė iš tų manytojų nemano kad jiems reik leistis tuoktis). Gan absurdiška :lol: Paklaustų kiek galėtų įsivaikinti, tai iš vis būtų smūgis "lygiom teisėm".
Lionginas wrote:
2019-09-24 12:31
Na, kova prieš komiksinius nacius nėra kažkuo juokingesnė už kovą prieš komiksinį marksizmą.
QFT.

Ypač kai dažnu atveju, pagrinde yra kovojama prieš nemokama mediciną kuri šiaip yra kaip ir norma beveik visam civilizuotam pasaulyje. Išskyrus JAV, kur jie mano kad tai yra komunizmas.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-09-25 08:29

Stormas wrote:
2019-09-25 00:09
.. kovojama prieš nemokama mediciną, kuri šiaip yra kaip ir norma beveik visam civilizuotam pasaulyje. Išskyrus JAV, kur jie mano kad tai yra komunizmas.
- Lietuvos laisvoje ir nepriklausomoje Valstybėje medicina yra "draudžiamojo" tipo (visi mokam sveikatos draudimo įmokas).

Išvada: draudiminė sistema garantuoja tik garantuotą bazinį, papildomai nemokamą gydymą. Brangesnių vaistų kompensavimas yra gryna vagystė iš Lietuvos mokesčių mokėtojų!

:(
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-09-25 09:33

Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Kadangi logika yra geležinė, tai jeigu vyktų absurdiškas referendumas, tai... tau... jis... patiktų? :lol:
Ne, žinok, logika veikia visai ne taip.
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Nes jei pas kažkurį tavo bendrapilietį užsimanys apsilankyti atvykėlis su tau nemielu snukiu, tai negi tu jam uždrausi atvykti?
Jei jis turi kvietimą, ar kažkokį kitą būdą parodyti, kad vyksta pas kažką į svečius, tai čia jau papuola po "turi gerą priežastį atvykti", ir tada aš jokios problemos nematau.. Gal tik su sąlyga, kad kvietėjas prisiims bent dalį atsakomybės už svečio elgesį šalyje.
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Nu gal tu juokauji? Jau tavo pačio paminėtas KKK, o kur dar skinheadai, neonaciai, whitesupremacy grupės ir visi kiti panašūs atspalviai?
Tai kad tie neonaciai pastaruoju metu beveik jokių problemų niekam nekelia - neskaitant occasional pažygiavimo su vėliavom ir šautuvais (bent jau JAV atveju). Tuo tarpu AntiFa gana reguliariai ką nors primuša, ar šiaip kelia riaušes, blokuoja gatves ir pan. Tai dėl to ir sakau, kad šiuo metu jie yra didesnė problema, nei dešinės marginalai..
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
citata or gtfo 8)
Ok Ok dėl fašistų nieko neradau, tai gal čia truputį pavedė big data.. Bet su odos spalva tai tikrai dažnokai persistengi, ir dėl to mano klasifikacijoje lieki labiau prie kairės. Sprendimas galutinis, ir neapskundžiamas.
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
O kai rašydavai kokį nors kontrolinį, irgi sakydavai kad reikia susiskirstyti į komandas? Gi galima kartu parašyti, ar ne? :lol:
Šiaip mano mėgiamiausi kontroliniai būdavo tie, kur vyko komandinis darbas.. Tai nežinau, kas čia tau naudos iš tokio pavyzdžio..
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Dar norėjau parašyti apie tokią labai asmeniškai patinkančią dešiniųjų organizaciją kaip skautai, bet kadangi jie ten myli gamtą and shit, tai jaučiu dabar jie irgi jau yra beveik prie leftistų :oops:
Kiek man teko susidurti, tai įspūdis toks dvejopas. Iš vienos pusės ten dar pilna užsilikę tradicinių vertybių, kaip vėliavos, priesaikos, kažkiek patriotizmo, ir net religinių motyvų. Bet iš kitos pusės pilna ir to perdėto korektiškumo, hipertolerancijos ir jautrumo.. Tai nežinau, toks dvejopas įspūdis susidarė.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-25 10:03

Vilius wrote:
2019-09-25 09:33
Tai kad tie neonaciai pastaruoju metu beveik jokių problemų niekam nekelia - neskaitant occasional pažygiavimo su vėliavom ir šautuvais (bent jau JAV atveju). Tuo tarpu AntiFa gana reguliariai ką nors primuša, ar šiaip kelia riaušes, blokuoja gatves ir pan. Tai dėl to ir sakau, kad šiuo metu jie yra didesnė problema, nei dešinės marginalai..
Tai kad vos prieš 6 savaites buvo šaudynės El Pase, nacis užmušė 22 ir dar manifestą paliko. Bet jo, gatvių blokavimas yra didesnė problema.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2019-09-25 10:26

Vilius wrote:
2019-09-25 09:33
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Dar norėjau parašyti apie tokią labai asmeniškai patinkančią dešiniųjų organizaciją kaip skautai, bet kadangi jie ten myli gamtą and shit, tai jaučiu dabar jie irgi jau yra beveik prie leftistų :oops:
Kiek man teko susidurti, tai įspūdis toks dvejopas. Iš vienos pusės ten dar pilna užsilikę tradicinių vertybių, kaip vėliavos, priesaikos, kažkiek patriotizmo, ir net religinių motyvų. Bet iš kitos pusės pilna ir to perdėto korektiškumo, hipertolerancijos ir jautrumo.. Tai nežinau, toks dvejopas įspūdis susidarė.
- ką reiškia "konservatizmas"? tikriausiai būtent "užsilikusių" vertybių puoselėjimas?

p.s.
.. kitas klausimas: tai ką mes turim šiandien, kas tai? tai tik "užsilikusios" mokslo, pramonės, žemės ūkio, religijų technologijos. Atmeskim jas ir tapsime gorilomis!

:)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-09-25 10:33

Lionginas wrote:
2019-09-25 10:03
Tai kad vos prieš 6 savaites buvo šaudynės El Pase, nacis užmušė 22 ir dar manifestą paliko. Bet jo, gatvių blokavimas yra didesnė problema.
Masines saudynes yra nacionalinis JAV sportas. Nelyginkim, pomidoru su cukinijom.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-25 10:56

fizikanas wrote:
2019-09-25 10:33
Masines saudynes yra nacionalinis JAV sportas. Nelyginkim, pomidoru su cukinijom.
Na Antifa nepanašu, kad šituo sportu neužsiima, bent aš nežinau tokių atvejų. Meanwhile radikali dešinė visame vakarų pasaulyje tą daro, from the top of the head - teroristinė ataka prieš mečetę Naujojoje Zelandijoje šiemet, 50+ aukų, na tas pats Breivikas, yra ir mažesnių išpuolių ne tiek mažai, ir neapsiribojant vien šaunamaisiais ginklais ir JAV: https://en.wikipedia.org/wiki/Right-wing_terrorism.

Tai sakyčiau, iš radikalios dešinės galima tikėtis terorizmo panašiai, kaip iš radikalaus islamo. Nelabai stebina, nes islame irgi užtektinai savo fašizmo.

Bet aš dar kartą pabrėžiu, čia tik lyginant Antifa su radikalia dešine vakarų pasaulyje. Vilius šitoje vietoje yra konkrerčiai neteisus, nes realybėje didesnes problemas kelia būtent radikali dešinė, pilna pavyzdžių. Tačiau jei lyginsime kairę su dešine apskritai, ir visą pasaulį, tai Š yra visur, žr. Lotynų Ameriką.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2019-09-25 12:27

Turiu tokią drąsią idėją, kad čia esminis žodis yra „radikalūs“
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-25 12:39

Seianus wrote:
2019-09-25 12:27
Turiu tokią drąsią idėją, kad čia esminis žodis yra „radikalūs“
Na jei atmesime "radikalius", tai sekantis esminis žodis bus "turintys chuliganiškų paskatų" arba "linkę smurtauti". Tuomet liks vien tik absoliučiai parodūs neonaciai ir antifa.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-09-26 00:03

Vilius wrote:
2019-09-25 09:33
Stormas wrote:
2019-09-25 00:03
Kadangi logika yra geležinė, tai jeigu vyktų absurdiškas referendumas, tai... tau... jis... patiktų? :lol:
Ne, žinok, logika veikia visai ne taip.
Tai kaip veikia ta logika? Nes kažkaip dabar išeina, kad man turėtų patikti absurdiškas referendumas :twisted:
Jei jis turi kvietimą, ar kažkokį kitą būdą parodyti, kad vyksta pas kažką į svečius, tai čia jau papuola po "turi gerą priežastį atvykti", ir tada aš jokios problemos nematau.. Gal tik su sąlyga, kad kvietėjas prisiims bent dalį atsakomybės už svečio elgesį šalyje.
Nu va tu gal problemos ir nematai, o kitas problemą matys. Ypač dar jei tas kvietimas yra kažkokios lietuvaitės mėlynakės.
Šiaip mano mėgiamiausi kontroliniai būdavo tie, kur vyko komandinis darbas.. Tai nežinau, kas čia tau naudos iš tokio pavyzdžio..
Nusirašinėdavot komandiškai? :)
Kiek man teko susidurti, tai įspūdis toks dvejopas. Iš vienos pusės ten dar pilna užsilikę tradicinių vertybių, kaip vėliavos, priesaikos, kažkiek patriotizmo, ir net religinių motyvų. Bet iš kitos pusės pilna ir to perdėto korektiškumo, hipertolerancijos ir jautrumo.. Tai nežinau, toks dvejopas įspūdis susidarė.
Man rodos čia pas kai kuriuos dešiniuosius toks jautrumas įsimetė, kad dabar visur sugeba įžvelgti tai ką aprašei :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-26 08:54

Stormas wrote:
2019-09-26 00:03
Kiek man teko susidurti, tai įspūdis toks dvejopas. Iš vienos pusės ten dar pilna užsilikę tradicinių vertybių, kaip vėliavos, priesaikos, kažkiek patriotizmo, ir net religinių motyvų. Bet iš kitos pusės pilna ir to perdėto korektiškumo, hipertolerancijos ir jautrumo.. Tai nežinau, toks dvejopas įspūdis susidarė.
Man rodos čia pas kai kuriuos dešiniuosius toks jautrumas įsimetė, kad dabar visur sugeba įžvelgti tai ką aprašei :)
Tai matyt ten kokia nors antipatyčių politika ar šiaip komandinių įgūdžių ugdymas įtraukiant labai skirtingus vaikus, "akcentuokime bendrus tikslus, o ne skirtumus" ir pan. Na usual stuff.

Ironiška šiaip jau, nes tu pats ką tik buvai be jokių citatų apkaltintas fašistų ir rasistų matymu bet kur :) Čia tas pats kaip po nepavykusios atakos sau koją persišauti :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-09-26 09:28

Seianus wrote:
2019-09-25 12:27
Turiu tokią drąsią idėją, kad čia esminis žodis yra „radikalūs“
Labai drasi ideja, sakyciau, netgi galima butu pasakyti "radikali".
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2019-09-26 09:36

fizikanas wrote:
2019-09-26 09:28
Labai drasi ideja, sakyciau, netgi galima butu pasakyti "radikali".
Nieko radikalaus, tokią pačią idėją jau gana seniai pushina islamo advokatai.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-09-27 23:41

Lionginas wrote:
2019-09-26 08:54
Tai matyt ten kokia nors antipatyčių politika ar šiaip komandinių įgūdžių ugdymas įtraukiant labai skirtingus vaikus, "akcentuokime bendrus tikslus, o ne skirtumus" ir pan. Na usual stuff.
Jup, man panašu kad hypertolerancija ir jautrumas yra tada kai paimami į skautus ne visiškai vyriški vaikai (vadovaujantis senosios Spartos tradicijomis). O jei dar kokią mergaitę paima, tai iš vis smegenis pradeda sproginėt konservatoriam 8)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-01 19:22

Stormas wrote:
2019-11-01 15:39
Iš vis man atrodo, kad per daug tryhardini patekti tarp tų hardline rightwingerių. Atsipūsk, tavo pasaulėžiūra jiems yra per daug leftistinė :twisted:
Pratęsiu šią diskusiją čia, idant pasaulio naujienų tema liktų tyra kaip arijų kraujas 8)

Aš nebandau prie nieko pritapti. Priešingai - bandau iš gabalėlių sudėlioti adekvačią šiems laikams nuosaikią konservatorišką poziciją, kuri tuo pat metu nebūtų per daug grėsminga Svetimui, būtų pakankamai patraukli tau ir man, bet kartu ir neatrodytų per daug lepšiška Fizikanui su Sejanum (deja Liongino siela jau yra prarasta - dėl jos nieko nebegaliu padaryti). Ir mano viltis čia yra, kad radę kažkokį konsensusą netolimoje dešinėje, mes galėtume į jį atsitraukti iš dabartinio ekstremalaus geradariškumo ir saviplakos kulto, kuris aiškiai nuėjo per toli, kad būtų politiškai sustainable.

Nelaimei, šis darbas man nepelno populiarumo taškų nei vienoje pusėje. Vieni iš manęs atvirai tyčiojasi, kiti žiūri įtariai, kaip į turbūt išdaviką.. Net ir tu nerodai man jokios simpatijos - nors pats kažkada sakei, kad laikai save truputį dešiniuoju.. Tai wtf.. Aš dar truputį pasistengsiu, mat toks jau naivus idealistas esu. Bet labai tai nesiardysiu.. Nes kam? Gi ir pats turiu užtaupęs keletą nuoskaudų, tai kodėl ir man nepradėt dėl jų garsiai skųstis, ir reikalauti teisibės?

Ir su kuo tu ieškosi kompromisų tada?


[Jei kam pasirodys, kad čia mane apsėdo mesijiškos fantazijos, tai skubu nuraminti - kai čia rašau "aš" ar miniu jūsų vardus, tai turiu omeny "tokie kaip aš/jūs", nes tikiu, kad ši mūsų diskusija yra mažytis mikrokosmosas panašių diskusijų, kurios vyksta (ar bent turėtų vykti) ir likusiame pasaulyje]
Post Reply