Tai manau, galim nuo to ir pradėt diskusiją. Jūs pasakykit, koks aš prieš tai buvau baisus hipokritas, kai netikėjau į Bitkoino dievą.. O aš sakysiu, kad visai nebuvau

O tai dabar pradėjai tikėti? Ypač turėdamas attitude neinvestuot į neaiškius biznius?
Šiaip ne.. Tiesą sakant, jau kuris laikas ruošiausi pradėt šią temą, ir mano pagrindinis naratyvas turėjo būt, kad pagaliau į kriptorinkas atėjo šiek tiek brandos ir stabilumo. Bet turint omenį tą grafiką, tai gal truputį ankstoka apie tai kalbėti
Bet tradicinėj finansų sistemoj tokios klaidos (pervedimai ne į tą sąskaitą) yra kažkokiais būdais išsprendžiamos. Yra gal kam tekę su tuo realiai savo praktikoje susidurti? Manau, jog esant norui ir poreikiui, galima būtų sutvarkyti šią problemą ir kriptovaliutų atveju. Blogiausiu atveju gal koks mikroskopinis draudimo procentas nuo pervedamų sumų ir paslaugos tokių klaidų padengimui galėtų padėti.Vilius wrote: ↑2019-11-28 22:46Neseniai pervedinėjau šiek tiek kriptopinigėlių, ir trumpam pagalvojau, kad neteisingai nurodžiau gavėjo adresą. Šiuo atveju, viskas baigėsi gerai - pinigėliai pasiekė tikslą, ir tai šiaip ar taip nebuvo tokia suma, dėl kurios praradimo labai sieločiausi.. Bet ta proga paieškinėjau internetuose "o kas jeigu.." Ir radau begales siaubo istorijų, kur žmonės aprašo, kaip padarė pervedimus į neteisingus (dažnai - net neegzistuojančius) adresus, ir galutinai prarado savo kapeikėles.. Ir tada supratau, kad kriptovaliutų pervedimai iš tiesų yra visiškai nesugrąžinami tiesiog pagal tų sistemų dizainą - po to, kai padaromas įrašas blockchaine, ir jis patvirtinamas minerių, jo jau niekaip nebegalima atšaukti ar pataisyti. Net ir tuo atveju, jei adresas iš viso nenaudojamas!
[...]
Žodžiu, sakyčiau, kad čia gana rimtas kriptovaliutų minusas, lyginant su tradicine finansų sistema, kuri yra žymiai atsparesnė userių klaidoms.
Kiek aš suprantu, nei klaidų taisymas, nei draudimas neįmanomi iš principo. Nebent mes ant kriptovaliutos sistemos viršaus „prikergiame“ papildomą a'la bankinę infrastruktūrą su naudotojų identifikavimu ir jų susiejimu su konkrečiomis piniginėmis, papildomu visų operacijų sekimu ir t. t. Kitaip tariant, sukuriame kažką, kas turės visus tradicinių bankų trūkumus ir papildys juos kai kuriais kriptovaliutų trūkumais bei praras visus kriptovaliutų privalumus.Svetimas wrote: ↑2021-02-13 18:44Bet tradicinėj finansų sistemoj tokios klaidos (pervedimai ne į tą sąskaitą) yra kažkokiais būdais išsprendžiamos. Yra gal kam tekę su tuo realiai savo praktikoje susidurti? Manau, jog esant norui ir poreikiui, galima būtų sutvarkyti šią problemą ir kriptovaliutų atveju. Blogiausiu atveju gal koks mikroskopinis draudimo procentas nuo pervedamų sumų ir paslaugos tokių klaidų padengimui galėtų padėti.
Niekas netrukdys. Bet tada, jei nesinaudosi, neturėsi draudimo nuo galimų pervedimo rizikų.
Klaidingo mokėjimo anuliavimas kažkuria prasme prilygsta pinigų grąžinimui pradiniam adresatui. Nežinau, gal galima būtų kažkaip gudriai sukomunikuoti tarp kriptovaliutos piniginių ir tokiu būdu paduoti signalą, kad kažkokia suma nukeliavo ne ten, kur reikia.
Dvi pagrindinės bėdos:
Esu per klaidą ne ten nusiuntęs ir skausmingai praradęs tam tikrą kiekį ETH vienetų.Pamoka visam gyvenimui. Visiška tiesa, ką sakai. Vienintelė galimybė - žinant adresatą paprašyti atiduoti pinigus, ir pasikliauti jo malone, nes niekas jo neįpareigoja tą padaryti. O sužinoti adresatą turbūt tik spec tarnybos turėtų pajėgumų, ir tai tik galbūt - kitaip nebūtų parduotos tonos narkotikų Silk Roade.
Nu, taip ir reikėjo sakyti, kad pasenai ir praradai džiaugsmą gyvenimu. O jau galvojome, kad su nauju Lambo lakstai visur...Vilius wrote: ↑2021-02-12 12:22Ne, milijonų neuždirbau. Ir man jų net nereikia, kad į jus žiūrėčiau iš aukšto
Aš toks labiau ilgalaikis investuotojas, todėl man tie kainų rollercoasteriai eina per nervus, net kai būna palankūs. Išsibalansuoja mano pedantiškai sudėliotos pozicijos, šokteli transakcijų kaštai, naujienos persipildo nuo mėgėjų keliamo triukšmo.. Žodžiu bardakas. Ir galiausiai vis tiek tos kainos pasikoreguoja, tai ilgoje perspektyvoje iš tų šokinėjimų naudos tik tiek, kad mėnesį ar du pamatai gražius skaičius balansuose.. Bet aš jau gerokai per senas ir pavargęs, kad dėl jų labai pergyvenčiau. Easy come, easy go.
Mano planas paprastai būna "neparduoti niekada" - nes jei nemanyčiau, kad tas assetas vertas laikymo iki paskutinio teismo, tada turbūt jo visai nepirkčiau.. Tačiau realybėje, kažkada tenka juos visus parduoti. Kartais dėl to, kad pakeičiu nuomonę dėl to dalyko vertingumo, bet dažniausiai dėl kažkokių techninių ar subjektyvių priežasčių.
I was born this way
Jei neaukojant tam tikros decentralizacijos ir anonimiškumo principų, tai panašu, jog tu teisus.RB wrote: ↑2021-02-16 19:12Dvi pagrindinės bėdos:
1. Atsiranda būtinybė naudoti tarpininkus, t. y. visa decentralizacija dingsta ir mes vėl turime bankus, tik kitaip pavadintus. Kurie gali savo nuožiūra stabdyti pervedimus, juos kontroliuoti ir t. t.
2. Jei man į piniginę per klaida įkrenta didelė suma, aš tiesiog pasiimu pinigus ir susikuriu naują piniginę, kuriai jokie ribojimai netaikomi.
Aš kažkaip manau, kad klaidingų pervedimų problema yra iš principo neišsprendžiama, neaukojant decentralizacijos ir anonimiškumo principų.