Kriptovaliutos

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5999
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-10-27 18:21

Vis tik pradėjau ir eksperimentuoti su kriptovaliutomis. Geriau vėlai, nei niekada, kaip sakoma.

Tai manau, galim nuo to ir pradėt diskusiją. Jūs pasakykit, koks aš prieš tai buvau baisus hipokritas, kai netikėjau į Bitkoino dievą.. O aš sakysiu, kad visai nebuvau :)
User avatar
fizikanas
nenugalimas
Posts: 5051
Joined: 2004-05-27 19:45

2019-10-27 19:20

bitcoin.png
Susije?
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1221
Joined: 2018-07-04 23:51

2019-10-27 19:24

Vilius wrote:
2019-10-27 18:21
Vis tik pradėjau ir eksperimentuoti su kriptovaliutomis. Geriau vėlai, nei niekada, kaip sakoma.

Tai manau, galim nuo to ir pradėt diskusiją. Jūs pasakykit, koks aš prieš tai buvau baisus hipokritas, kai netikėjau į Bitkoino dievą.. O aš sakysiu, kad visai nebuvau :)
O tai dabar pradėjai tikėti? Ypač turėdamas attitude neinvestuot į neaiškius biznius? :D Ar supranti, kad bet kuris bitcoin whale gali bet kada sucrashinti šitą marketą?
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5999
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-10-27 19:54

fizikanas wrote:
2019-10-27 19:20
Susije?
Šiaip ne.. Tiesą sakant, jau kuris laikas ruošiausi pradėt šią temą, ir mano pagrindinis naratyvas turėjo būt, kad pagaliau į kriptorinkas atėjo šiek tiek brandos ir stabilumo. Bet turint omenį tą grafiką, tai gal truputį ankstoka apie tai kalbėti :)

Ir šiaip mano nedideliam nustebimui, BTC yra viena iš mažiau naudingų (bent jau mano tikslams) ir nelabai įdomių kriptovaliutų. Man kur kas patrauklesni kai kurie stable-coinai. Ypač tie, kurie padengti ne doleriais o kitais assetais - egzotiškesnėmis valiutomis, metalais ar kažkokiais tų dalykų krepšeliais. Ir dar įdomūs tie coinai, kurie moka dividendus nuo juos išleidusios kompanijos pelno - t.y. kažkuria prasme čia jau galim pradėt kalbėti apie visai naują assetų klasę - kripto-akcijas. Aišku, kol kas ten viskas labai jauna ir gal kiek naivoka.. Bet man jau pakankamai įdomu, kad pradėčiau eksperimentuot šitoj srity.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5999
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-10-28 23:03

Pirmas nelabai malonus atradimas buvo, kad pervedimai kriptovaliutomis nėra tokie jau greiti - kartais užtrunka iki pusvalandžio, kol pakankamas kiekis minerių patvirtina pervedimą. Aišku, čia vis tiek greičiau, nei pvz. tarptautiniai bankų pervedimai, kurie vis dar kartais užtrunka kelias dienas (kad ir kaip gėdingai tai skambėtų), bet vis tiek nėra taip greitai, kaip aš maniau.

Kitas dar nemalonesnis atradimas, kad konvertavimas iš/į/tarp kriptovaliutų gali būti labai brangus. Ypač, jei darai tuos dalykus ne tiesiogiai biržoje statydamas pavedimus, o naudoji visokius "greitus" konverterius - tada spreadas gali siekti net iki kelių procentų. Kai tradicinėse finansų rinkose transakcijų kaštai paprastai būna 0.x% eilės - bent jau kol prekiauji pakankamai likvidžiais produktais.
Aišku, su laiku ir kripto prekybos kaštai turėtų sumažėti dėl konkurencijos, ir vis labiau finansiškai išprususių klientų.. Bet kol kas tai jie yra žiauriai dideli.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 5999
Joined: 2004-04-19 12:28

2019-11-28 22:46

Neseniai pervedinėjau šiek tiek kriptopinigėlių, ir trumpam pagalvojau, kad neteisingai nurodžiau gavėjo adresą. Šiuo atveju, viskas baigėsi gerai - pinigėliai pasiekė tikslą, ir tai šiaip ar taip nebuvo tokia suma, dėl kurios praradimo labai sieločiausi.. Bet ta proga paieškinėjau internetuose "o kas jeigu.." Ir radau begales siaubo istorijų, kur žmonės aprašo, kaip padarė pervedimus į neteisingus (dažnai - net neegzistuojančius) adresus, ir galutinai prarado savo kapeikėles.. Ir tada supratau, kad kriptovaliutų pervedimai iš tiesų yra visiškai nesugrąžinami tiesiog pagal tų sistemų dizainą - po to, kai padaromas įrašas blockchaine, ir jis patvirtinamas minerių, jo jau niekaip nebegalima atšaukti ar pataisyti. Net ir tuo atveju, jei adresas iš viso nenaudojamas!

Aišku, kol pervedinėjamos mažos sumos, tai čia nėra didelė problema. Tiesiog pasikeiktum, ir kitą kartą pasistengtum būt atsargesnis.. Tačiau ką daryt, jei paplitus kriptovaliutoms jomis būtų daromi ir dideli pavedimai - perkami namai, jachtos, ir kt. dalykai, kuriems žmonės sutaupo (ar pasiskolina) pinigų tik kartą ar du per visą gyvenimą. Ar jūs tada tikrai ramiai miegotumėt nurodę daugiaženklę sumą sunkiai uždirbtų pinigų, ir paspaudę "siųsti"? Kai realiai vieno simbolio klaida (arba bugas programinėje įrangoje) gali tuos pinigus nusiųsti nežinia kur be jokios vilties paskui atgauti?

Tuo tarpu tradicinėje bankininkystėje tokios problemos beveik nėra. Į neegzistuojantį sąskaitos numerį iš viso neįmanoma pervesti pinigų - tiesiog gautum pranešimą, kad transakcija nepavyko ir tiek. Jei pervestum į egzistuojančią sąskaitą, bet neteisingam gavėjui, tada irgi pavedimas nenueitų, nes bankai tikrina ne tik sąskaitos numerį, bet ir gavėjo vardą bei kartais kitus duomenis. Na, o net ir tuo atveju, jei neteisingai nurodytum ir gavėją, ir sąskaitą - tada vis tiek (spėju, kad) yra įstatymai, kurie įpareigoja gavėją sugrąžinti per klaidą gautus pinigus, todėl (bent jau teoriškai) net ir tokiu atveju visiško pinigų praradimo gal dar galima išvengti.

Žodžiu, sakyčiau, kad čia gana rimtas kriptovaliutų minusas, lyginant su tradicine finansų sistema, kuri yra žymiai atsparesnė userių klaidoms.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 1617
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-24 14:53

Lithuania Becomes the First Country Issuing a Blockchain-Based Collectable Coin

Lithuania became the first country in the world to issue a blockchain-based collectable coin that is called LBCOIN. Despite the COVID-19 pandemic, the government has decided to move forward with the creation of a collectable coin. This is also the first digital coin issued by a central bank that goes public. The information was released by the Lithuanian central bank a few hours ago.

The new collectable coin is going to be very similar to a credit card. The collectables were issued by the Lithuanian Mint and it depicts the independence of Lithuania in 1918. It is worth mentioning that the value of the collectable is currently €19.18.

https://usethebitcoin.com/lithuania-iss ... able-coin/
Post Reply