Augusto moralės sistema vs skeptikai

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 14:28

Augustas wrote:
2020-03-02 14:21
Bet tai kokie organai dalyvauja tame procese? Jei procese dalyvauja dauginimosi organai, tai, mano manymu, netikslinga vadinti šį procesą kitaip, nei dauginimosi procesu, nepriklausomai nuo dalyvaujančių žmonių norų. Plg., nevaisingumo ligomis sergančių (bet to dar nežinančių) heteroporų sąmoningas noras turėti palikuonių pasireiškia būtent tais pačiais veiksmais. Šansų pasidauginti tokiu atveju irgi nėra, nors sąmoningas noras pasidauginti (kurio Tu pageidauji, kad galėtum vadinti procesą daugimosi procesu) yra. :ax:
Koks skirtumas, kokie ten organai? Veiksmai vadinami pagal tai, kas vyksta, o ne pagal tai, kas užplaukia. Kalbant analogijomis, jei žmogų daužo plaktuku, tai sakysi, kad vyksta vinies kalimo procesas, nes plaktuko funkcija yra kalti vinis?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 14:43

Seianus wrote:
2020-03-02 13:52
Augustas wrote:
2020-03-02 13:36
Na, taip. Pvz., vyrų spermatozoidų gamyba, erekcija, ejakuliacija, moterų ovuliacija vyksta nepriklausomai nuo to, nori to konkretus žmogus ar nenori. Ką aš čia prieštaringo pasakiau?
Tai tu žmonių dauginimusi vadini procesus, kurių metu žmonių nei kiek nepadaugėja ar kaip?
Dauginimusi vadinu procesus, kuriuose dalyvauja dauginimosi organai. Ir nepriklausomai nuo to ar to proceso metu žmonių padaugėja, ar (dėl įvairių priežasčių) nepadaugėja, tai yra dauginimosi procesas, jei jame dalyvauja dauginimosi organai.
Lionginas wrote:
2020-03-02 14:28
Augustas wrote:
2020-03-02 14:21
Bet tai kokie organai dalyvauja tame procese? Jei procese dalyvauja dauginimosi organai, tai, mano manymu, netikslinga vadinti šį procesą kitaip, nei dauginimosi procesu, nepriklausomai nuo dalyvaujančių žmonių norų. Plg., nevaisingumo ligomis sergančių (bet to dar nežinančių) heteroporų sąmoningas noras turėti palikuonių pasireiškia būtent tais pačiais veiksmais. Šansų pasidauginti tokiu atveju irgi nėra, nors sąmoningas noras pasidauginti (kurio Tu pageidauji, kad galėtum vadinti procesą daugimosi procesu) yra. :ax:
Koks skirtumas, kokie ten organai? Veiksmai vadinami pagal tai, kas vyksta, o ne pagal tai, kas užplaukia. Kalbant analogijomis, jei žmogų daužo plaktuku, tai sakysi, kad vyksta vinies kalimo procesas, nes plaktuko funkcija yra kalti vinis?
Na, tada sakyčiau, kad vis tiek vyksta kalimo plaktuku procesas, nesvarbu, kad šiuo atveju kalama ne vinis, o, tarkim, žmogaus pirštai.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 14:55

Augustas wrote:
2020-03-02 14:43
Dauginimusi vadinu procesus, kuriuose dalyvauja dauginimosi organai. Ir nepriklausomai nuo to ar to proceso metu žmonių padaugėja, ar (dėl įvairių priežasčių) nepadaugėja, tai yra dauginimosi procesas, jei jame dalyvauja dauginimosi organai.
Tai viskas OK, vadink tai dauginimosi procesu net jei nevyksta joks dauginimosi procesas ir net jei nėra ketinimo daugintis. Aš vadinsiu seksu, nes mane taip žmonės supras.
Augustas wrote:
2020-03-02 14:43
Lionginas wrote:
2020-03-02 14:28
Koks skirtumas, kokie ten organai? Veiksmai vadinami pagal tai, kas vyksta, o ne pagal tai, kas užplaukia. Kalbant analogijomis, jei žmogų daužo plaktuku, tai sakysi, kad vyksta vinies kalimo procesas, nes plaktuko funkcija yra kalti vinis?
Na, tada sakyčiau, kad vis tiek vyksta kalimo plaktuku procesas, nesvarbu, kad šiuo atveju kalama ne vinis, o, tarkim, žmogaus pirštai.
Tai turbūt nėra teisinga, kad tiesiog kali plaktuku, o pasodina už suluošinimą? Nes juk plaktuko funkcija nėra luošinti, plaktuko funkcija yra kalti. Gaunasi, kad pasodina žmogų už luošinimą, nors nevyko joks luošinimo procesas, vyko kalimo procesas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 15:15

Svetimas wrote:
2020-03-02 08:09
Augustas wrote:
2020-02-29 14:45


Nuoseklumas yra atskiras klausimas. Man tie tekstai neatrodo labai prieštaringi, nes žinau istorinį-kultūrinį kontekstą, kuriame tie tekstai gimė. Galbūt, jei žinočiau daugiau apie kultūrinį kontekstą, ir tie prieštaravimai pasirodytų aiškesni, o gal net visai išnyktų. :D Dėl visiško prieštaravimų išnykimo, žinoma, juokauju, bet nevykusių dalių tenai nėra.
Ui. Kažkaip per švelniai ir blankiai čia pasisakiau dėl švento rašto aiškintojų. Bent jau kokia nors aštresnė kalba priklausytų šitoj vietoj, jeigu tau, Augustai, taip norisi kritiško žvilgsnio.
Tai vat man labai nepatinka visokie švento rašto aiškintojai, kurie skelbė kai kuriuos savo pezalus, jais dėl religinės įtakos apkrėtė krūvą žmonių ir tais pezalais pridarė žalos.

Ironiška, bet kai kuriose Biblijos vietose parašyti pezalai man yra tiek kabutėse gilūs, kiek realiai paįtakojo per visą žmonijos istoriją bereikalingai kentėjusių ir kenčiančių, nužudytų ir žudomų, nusižudžiusių ir nusižudančių žmonių. Atrodytų visiškai virtualios nesąmonės, bet tos virtualios nesąmonės labai realiai sugebėjo pakenkti žmonėms.
O aš ir neneigiu, kad piktnaudžiavimų būta, kenkimo žmonėms būta, žudynių būta, nusižudymų (čia, kai nusižudymai Biblijoje draudžiami) irgi būta ir dabar tebėra, ir ateityje bus. Žmogus yra toks, koks yra.
Kad jau šioje temoje buvo nukrypta į tam tikrą homo kontekstą, kiek dėl religinių priežasčių buvo duchinta homo žmonių? Kiek dėl to duchinimo patyrusių depresiją ir nusizudžiusių?
Homo žmonių duchinta mažai. Heterų nukentėjo daugiau, daugiau ne tik absoliučiais skaičiais, bet ir procentais.
Tie švento rašto aiškintojai savo pezalų platinimo prasme yra taip nusikaltę žmogiškumui, kad pagal "akis už akį, dantis už dantį" teisingumo principą nusipelnytų papulti į virtualų pragarą (pragaro sąvoka irgi berods gimusi iš kažkokio Biblinio pezalo). Kiekvieną iš jų galima būtų gyvą virti atitinkamai tiek, kiek per tuos jų pezalus kankinosi ar žuvo žmonių. Už kiekvieną besikankinusio žmogaus dieną. Už kiekvieno žmogaus mirtį. Gautųsi ne diena ir ne dvi. Jie pakliūna vos ne į tą pačią kategoriją kaip koks Hitleris, Gebelsas, Stalinas ir kiti žmogiškumo esmės nesuvokę padlos.
Na, tie padlos ir virs Pragare visą amžinybę. O nekaltai kentėję jau dabar yra Danguje.
Linkiu Augustai tau bent jau nedidele dalimi suvokti šitą kontekstą, apie kurį kalbu, ir suprasti, koks tavo puikavimasis šventojo rašto idiotiškomis interpretacijomis šitame kontekste apgailėtinas. Ir manau, jog jei nuoširdūs adekvatūs sveiko proto tikintys žmonės, kurie turi savyje tikro ir nesumeluoto žmogiškumo, supratingumo ir kuklumo, skaitytų tavo pasipūtėliškus pasigyrimus (būtent aukščiau minėtame kontekste), kaip giliai tu supranti šventą raštą, išmanai jo visus niuansus ir raides, tavo pseudo-argumentus, tai jaustų dėl tavęs svetimą gėdą ir facepalmintų.
Būtų neblogai, kad suprastum ir Tu, jog tikras ir nesumeluotas žmogiškumas pirmiausia reikalautų įsigilinimo į situaciją, o tik po to priimtų vienokį ar kitokį sprendimą. O Tu giliniesi į situaciją? Įtariu, kad ne. Todėl ir švaistaisi visokiais tuščiais kaltinimais, prasimanymais apie Bibliją ir pan. Nežinau, kaip kitiems dėl manęs, bet man dėl Tavęs tikrai gėda.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 15:26

Lionginas wrote:
2020-03-02 14:55
Augustas wrote:
2020-03-02 14:43
Dauginimusi vadinu procesus, kuriuose dalyvauja dauginimosi organai. Ir nepriklausomai nuo to ar to proceso metu žmonių padaugėja, ar (dėl įvairių priežasčių) nepadaugėja, tai yra dauginimosi procesas, jei jame dalyvauja dauginimosi organai.
Tai viskas OK, vadink tai dauginimosi procesu net jei nevyksta joks dauginimosi procesas ir net jei nėra ketinimo daugintis. Aš vadinsiu seksu, nes mane taip žmonės supras.
Taip, žinoma. :thumbsup: Jei Tave supras teisingai, tai jokių problemų aš čia nematau.
Augustas wrote:
2020-03-02 14:43
Na, tada sakyčiau, kad vis tiek vyksta kalimo plaktuku procesas, nesvarbu, kad šiuo atveju kalama ne vinis, o, tarkim, žmogaus pirštai.
Tai turbūt nėra teisinga, kad tiesiog kali plaktuku, o pasodina už suluošinimą? Nes juk plaktuko funkcija nėra luošinti, plaktuko funkcija yra kalti. Gaunasi, kad pasodina žmogų už luošinimą, nors nevyko joks luošinimo procesas, vyko kalimo procesas.
Vadinasi, kaltininkas (t.y., tas piktnaudžiautojas plaktuku, kuris kalė kitam žmogui per pirštus vietoje to, kad kaltų vinis į lentas) buvo kaltas dėl tyčinio kito žmogaus sužalojimo. Todėl tą piktnaudžiautoją pelnytai pasodino.
Dar teko skaityti, kad vokiečių gestapininkai prikišdavo įtariamam žmogui adatų į panages. O adatos juk skirtos siuvimui, ar ne, Lionginai? :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 15:55

Augustas wrote:
2020-03-02 15:26
Tai turbūt nėra teisinga, kad tiesiog kali plaktuku, o pasodina už suluošinimą? Nes juk plaktuko funkcija nėra luošinti, plaktuko funkcija yra kalti. Gaunasi, kad pasodina žmogų už luošinimą, nors nevyko joks luošinimo procesas, vyko kalimo procesas.
Vadinasi, kaltininkas (t.y., tas piktnaudžiautojas plaktuku, kuris kalė kitam žmogui per pirštus vietoje to, kad kaltų vinis į lentas) buvo kaltas dėl tyčinio kito žmogaus sužalojimo. Todėl tą piktnaudžiautoją pelnytai pasodino.
Bet jis nesužalojo kito žmogaus, nevyko joks žalojimo procesas, vyko kalimo plaktuku procesas. Kaip galima pasodinti žmogų už procesą, kuris niekada neįvyko?
Augustas wrote:
2020-03-02 15:26
Dar teko skaityti, kad vokiečių gestapininkai prikišdavo įtariamam žmogui adatų į panages. O adatos juk skirtos siuvimui, ar ne, Lionginai? :ax:
Puiki analogija, matau, jau pats supratai, koki nesąmonę sumalei su tomis funkcijomis :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 16:13

Lionginas wrote:
2020-03-02 15:55
Augustas wrote:
2020-03-02 15:26
Vadinasi, kaltininkas (t.y., tas piktnaudžiautojas plaktuku, kuris kalė kitam žmogui per pirštus vietoje to, kad kaltų vinis į lentas) buvo kaltas dėl tyčinio kito žmogaus sužalojimo. Todėl tą piktnaudžiautoją pelnytai pasodino.
Bet jis nesužalojo kito žmogaus, nevyko joks žalojimo procesas, vyko kalimo plaktuku procesas. Kaip galima pasodinti žmogų už procesą, kuris niekada neįvyko?
Tai kaltininką pasodino dėl pasekmių, kurios kilo dėl kalimo plaktuku. Jei kalimas plaktuku nebūtų nieko sužalojęs, tai to plaktuko naudotojo ne pagal paskirtį nebūtų baudę iš viso.
Augustas wrote:
2020-03-02 15:26
Dar teko skaityti, kad vokiečių gestapininkai prikišdavo įtariamam žmogui adatų į panages. O adatos juk skirtos siuvimui, ar ne, Lionginai? :ax:
Puiki analogija, matau, jau pats supratai, koki nesąmonę sumalei su tomis funkcijomis :)
Ne, čia yra dar vienas piktnaudžiavimo priemonėmis pavyzdys. Aš šiuo pavyzdžiu parodžiau, kaip galima piktnaudžiauti net tokiomis palyginus nekaltomis priemonėmis kaip siuvimo adatos. Bet jei jau žmogus panaudojo adatas piktam, tai ką jam reiškia panaudoti piktam tokius organus, kaip rankos, ar reprodukciniai organai? :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-02 16:20

Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Tai kaltininką pasodino dėl pasekmių, kurios kilo dėl kalimo plaktuku. Jei kalimas plaktuku nebūtų nieko sužalojęs, tai to plaktuko naudotojo ne pagal paskirtį nebūtų baudę iš viso.
Bet jis gi nieko nežalojo, nevyko joks žalojimas, vyko kalimas.
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Ne, čia yra dar vienas piktnaudžiavimo priemonėmis pavyzdys. Aš šiuo pavyzdžiu parodžiau, kaip galima piktnaudžiauti net tokiomis palyginus nekaltomis priemonėmis kaip siuvimo adatos.
Kaip galima piktnaudžiauti adatomis? Adatų funkcija yra siūti, tai kai naudojiesi adata, tai yra siuvimo procesas. Ar siuvimas yra piktnaudžiavimas?
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Bet jei jau žmogus panaudojo adatas piktam
Siuvimui? :D su adatomis gi nieko daugiau negalima daryti, jų funkcija yra siūti. Ar nejaugi tu nori pasakyti visišką nesąmonę, kad adatos gali atlikti ir kitą funkciją? :D
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
tai ką jam reiškia panaudoti piktam tokius organus, kaip rankos, ar reprodukciniai organai? :ax:
Tipo, seksui? :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-02 16:34

Lionginas wrote:
2020-03-02 16:20
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Tai kaltininką pasodino dėl pasekmių, kurios kilo dėl kalimo plaktuku. Jei kalimas plaktuku nebūtų nieko sužalojęs, tai to plaktuko naudotojo ne pagal paskirtį nebūtų baudę iš viso.
Bet jis gi nieko nežalojo, nevyko joks žalojimas, vyko kalimas.
Na, taip, vyko tikras kalimas. Tik gaila, kad ne į vinis, o į pirštus. :(
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Ne, čia yra dar vienas piktnaudžiavimo priemonėmis pavyzdys. Aš šiuo pavyzdžiu parodžiau, kaip galima piktnaudžiauti net tokiomis palyginus nekaltomis priemonėmis kaip siuvimo adatos.
Kaip galima piktnaudžiauti adatomis? Adatų funkcija yra siūti, tai kai naudojiesi adata, tai yra siuvimo procesas. Ar siuvimas yra piktnaudžiavimas?
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
Bet jei jau žmogus panaudojo adatas piktam
Siuvimui? :D su adatomis gi nieko daugiau negalima daryti, jų funkcija yra siūti. Ar nejaugi tu nori pasakyti visišką nesąmonę, kad adatos gali atlikti ir kitą funkciją? :D
Žinoma, kad įmanoma piktnaudžiauti adatomis, ir naudoti jas žmonių panagių badymui. To niekada neneigiau.
Augustas wrote:
2020-03-02 16:13
tai ką jam reiškia panaudoti piktam tokius organus, kaip rankos, ar reprodukciniai organai? :ax:
Tipo, seksui? :D
Arba išprievartavimui. Žodžiu, vien savo paties malonumui.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-03-02 19:55

Augustas wrote:
2020-03-02 15:15
Būtų neblogai, kad suprastum ir Tu, jog tikras ir nesumeluotas žmogiškumas pirmiausia reikalautų įsigilinimo į situaciją, o tik po to priimtų vienokį ar kitokį sprendimą. O Tu giliniesi į situaciją? Įtariu, kad ne. Todėl ir švaistaisi visokiais tuščiais kaltinimais, prasimanymais apie Bibliją ir pan. Nežinau, kaip kitiems dėl manęs, bet man dėl Tavęs tikrai gėda.
Ar aš įskaudinau tave savo žodžiais? Sorry, tikrai neverta tau jausti gėdą dėl manęs. :) Bandžiau specialiai tave paspausti, kad tu pabandytum pažiūrėti į dalykus plačiau ir pamatytum naujas galimas tau naudingas interpretacijas. Nes matau, jog jau kelis puslapius su Lionginu be rezultatų užsiimi iš esmės tik žodynine diskusija. Užsiciklindamas šituose tuščiuose ginčuose (šiokia tokia humoreska apie tai), tu nuvertini kitas daug prasmingesnes Biblijos vietas ir praleidi progą apie jas pakalbėti. Ir dar noriu pasakyti, kad bent jau aš iš savo pusės iš esmės suprantu tavo poziciją, bet tu greičiausiai nesupranti pašnekovų pozicijos.

O iš savo pusės turiu tau naują kontrolinį klausimą:

Ar, tavo manymu, tiek hetero poros, kurios negali ar nenori turėti vaikų, tiek homo poros, siekia santuokų/partnerysčių dėl kažko daugiau nei vien tik "konsumistinis hedonizmas"? O gal tik vien dėl to?
Jeigu, tavo manymu, siekia kažko daugiau, tai kas, tas kažkas daugiau galėtų būti? O jei, tavo manymu, nesiekia nieko daugiau, tai paaiškink plačiau, kodėl taip manai?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-02 22:58

Augustas wrote: Dauginimusi vadinu procesus, kuriuose dalyvauja dauginimosi organai. Ir nepriklausomai nuo to ar to proceso metu žmonių padaugėja, ar (dėl įvairių priežasčių) nepadaugėja, tai yra dauginimosi procesas, jei jame dalyvauja dauginimosi organai.
Tai pvz. spyris į kiaušius irgi yra dauginimosi procesas? :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-03 07:19

Augustas wrote:
2020-03-02 16:34
Lionginas wrote:
2020-03-02 16:20
Siuvimui? :D su adatomis gi nieko daugiau negalima daryti, jų funkcija yra siūti. Ar nejaugi tu nori pasakyti visišką nesąmonę, kad adatos gali atlikti ir kitą funkciją? :D
Žinoma, kad įmanoma piktnaudžiauti adatomis, ir naudoti jas žmonių panagių badymui. To niekada neneigiau.
Na bet kuriuo atveju, tu juokingai vartoji žodžius. Iš patrulio Augusto ataskaitos: "siuvimo metu, piktnaudžiaujant adatomis, subadytas žmogus".
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-03 13:13

O iš savo pusės turiu tau naują kontrolinį klausimą:

Ar, tavo manymu, tiek hetero poros, kurios negali ar nenori turėti vaikų, tiek homo poros, siekia santuokų/partnerysčių dėl kažko daugiau nei vien tik "konsumistinis hedonizmas"? O gal tik vien dėl to?
Jeigu, tavo manymu, siekia kažko daugiau, tai kas, tas kažkas daugiau galėtų būti? O jei, tavo manymu, nesiekia nieko daugiau, tai paaiškink plačiau, kodėl taip manai?
Dabar visai geri Tavo klausimai. Daugiau tokių, ir viskas bus gerai. :wink:
Manau, kad bet kokia santuoka gera yra tada, kai norima susilaukti vaikų. Jei heteropora sudaro santuoką ne dėl to, kad nori turėti vaikų, o dėl kitų priežasčių (pvz., gal artimieji spaudžia, arba gal patiems patogiau/ekonomiškai naudingiau gyventi sudarius santuoką), tai jie elgiasi tikrai konsumistiškai.
Tos pačios lyties poros puikiai žino, kad homosantuokos/homopartnerystės siekia ne dėl vaikų, o dėl kitų priežasčių (pvz., gal dėl patogumų/ekonominės naudos, o gal dėl to, kad nori apsiginti nuo sąžinės priekaištų, jog gyvena netikusį gyvenimo būdą, gal dar tikisi taip užglaistyti kažkokius tarpusavio konfliktus). Bet visos šios priežastys yra priskiriamos konsumistiniam hedonizmui.
Seianus wrote:
2020-03-02 22:58
Augustas wrote: Dauginimusi vadinu procesus, kuriuose dalyvauja dauginimosi organai. Ir nepriklausomai nuo to ar to proceso metu žmonių padaugėja, ar (dėl įvairių priežasčių) nepadaugėja, tai yra dauginimosi procesas, jei jame dalyvauja dauginimosi organai.
Tai pvz. spyris į kiaušius irgi yra dauginimosi procesas? :)
Ne, spyris į kiaušius nėra dauginimosi proceso sudėtinė dalis, nes jo metu nekyla erekcija, o jei erekcija iki to spyrio buvo, tai tas spyris į kiaušius padaro taip, kad jos nebūtų. Todėl spyris į kiaušius yra apskritai prieš norą pasidauginti nukreiptas veiksmas.

P.S. Merginoms tą Sejanaus paminėtą spyrį reikia išmokti atmintinai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-03 13:30

Lionginas wrote:
2020-03-03 07:19
Augustas wrote:
2020-03-02 16:34
Žinoma, kad įmanoma piktnaudžiauti adatomis, ir naudoti jas žmonių panagių badymui. To niekada neneigiau.
Na bet kuriuo atveju, tu juokingai vartoji žodžius. Iš patrulio Augusto ataskaitos: "siuvimo metu, piktnaudžiaujant adatomis, subadytas žmogus".
:thumbsup: Ypač kai tai vyksta siuvykloje.
Pvz., mano mama netyčia buvo man kelis kartus įdūrusi adata, kai aš matavausi siuvamą man drabužį, ir ji norėjo pridaigstyti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-03 16:08

Augustas wrote:
2020-03-03 13:30
Pvz., mano mama netyčia buvo man kelis kartus įdūrusi adata, kai aš matavausi siuvamą man drabužį, ir ji norėjo pridaigstyti.
Nori pasakyti, kad tavo mama... piktnaudžiavo adata? :)
Daug ką paaiškintų.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-03 16:32

Seianus wrote:
2020-03-03 16:08
Augustas wrote:
2020-03-03 13:30
Pvz., mano mama netyčia buvo man kelis kartus įdūrusi adata, kai aš matavausi siuvamą man drabužį, ir ji norėjo pridaigstyti.
Nori pasakyti, kad tavo mama... piktnaudžiavo adata? :)
Siuvimo adata papiktnaudžiaudavo kartais.
Daug ką paaiškintų.
O ką tas piktnaudžiavimas siuvimo adata paaiškintų? :roll:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-04 08:28

Augustas wrote:
2020-03-03 13:30
:thumbsup: Ypač kai tai vyksta siuvykloje.
Bet pilnai tinka ir situacijai tardymo kambaryje aprašyti. Kalbos inovacijų prizas tenka tau.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-04 15:08

Lionginas wrote:
2020-03-04 08:28
Augustas wrote:
2020-03-03 13:30
:thumbsup: Ypač kai tai vyksta siuvykloje.
... Kalbos inovacijų prizas tenka tau.
Tai čia senovinė bei viduramžių kalba, Lionginai. Aš tik atgaivinu istorinę atmintį. :D

****

Atkelta iš kitos temos.
Lionginas wrote:
2020-03-04 08:44
Augustas wrote:
2020-03-03 14:20
Taip, čia yra kišimasis į valstybės reikalus.
Ne, čia tiesiog tu doktrinos pakeitimus pavadini "kišimusi į valstybės reikalus" ir įsivaizduoji, kad klausimas išspręstas :)
Šioje srityje nebuvo jokių doktrinos (t.y., dogmų ir moralės) pakeitimų. Tiesiog buvo bandoma plėsti popiežiaus valdžią pasaulietiniams valdovams.
Augustas wrote:
2020-03-03 14:20
Na, tai pripažinsiu, kad Tu šioje srityje ne ką teišmanai. Bažnyčia visuomet mokė, ir Naujajame Testamente tas mokymas yra, kad išganyti bus ne tik bažnytininkai, bet ir visi geros valios žmonės, ne dėl savo kaltės nepažįstantys Kristaus. Tiesiog Bažnyčioje esantiems yra lengviau, nes ten yra daugiau pagalbos priemonių, skirtų padėti žmonėms išsigelbėti.
Bažnyčia tai visaip mokė per amžius. Va, žiūrėk:
Council of Florence, Cantate Domino (1441) wrote:It firmly believes, professes, and proclaims that those not living within the Catholic Church, not only pagans, but also Jews and heretics and schismatics cannot become participants in eternal life, but will depart “into everlasting fire which was prepared for the devil and his angels” [Matt. 25:41], unless before the end of life the same have been added to the flock; and that the unity of the ecclesiastical body is so strong that only to those remaining in it are the sacraments of the Church of benefit for salvation, and do fastings, almsgiving, and other functions of piety and exercises of Christian service produce eternal reward, and that no one, whatever almsgiving he has practiced, even if he has shed blood for the name of Christ, can be saved, unless he has remained in the bosom and unity of the Catholic Church.
https://catholicism.org/cantate-domino.html
Puiku. :thumbsup: Išverskite kas nors į lietuvių kalbą šitą fragmentą: "...can be saved, unless he has remained in the bosom and unity of the Catholic Church." O tai vėl demagogiškai išsisuksiu. :D

Net Naujuoju testamentu pasiremia, kad įrodytų, kad niekas už RKB ribų nepateks rojun :D Ir ne viena ten tokia eilutė, kuria galima remtis, pavyzdžiui:
Morkus 16 wrote:15 Ir jis tarė jiems: „Eikite į visą pasaulį ir skelbkite Evangeliją visai kūrinijai. 16 Kas įtikės ir pasikrikštys, bus išgelbėtas, o kas netikės, bus pasmerktas. 17 Kurie įtikės, tuos lydės ženklai: mano vardu jie išvarinės demonus, kalbės naujomis kalbomis, 18 ims plikomis rankomis gyvates ir, jei išgertų mirštamų nuodų, jiems nepakenks. Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks“.
Na, Naujuoju Testamentu aš irgi galiu pasiremti, pvz., Jėzus sako:
"Ir kitų avių dar turiu, kurios ne iš šios avidės..." (Jn 10,16)
"Kas ne prieš mus, tas už mus!" (Mk 9,40) :P
Dar gali paskaityti Mt 25,31-45.

P.S.
Aš tikiuosi, tave lydi pastarieji ženklai, nes kitaip turbūt esi pasmerktas :)
Ačiū už rūpestį, Lionginai. :) Dėl šito galiu užtikrinti, kad tie ženklai lydi ir mane.
Post Reply