Augusto moralės sistema vs skeptikai

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-13 14:20

Augustas wrote:
2020-03-13 14:16
Seianus wrote:
2020-03-13 14:12


Nes tu apie krikščionybę kalbi vien nesąmones. Ne drąsus teiginys, o praktiškai captain obvious lygio teiginys. Peržiūrėk savo diskusijas krikščionybės tema ir pamatysi, kiek esi nusišnekėjęs ir kiek paskui teko vartytis ir rangytis kaip kirminui.
Konkrečiau galima? Su analize, prašyčiau, ir konstruktyvia kritika. :ax:
Bet kurios tavo diskusijos krikščionybės tema, kad ir šios. Analizės ir konstruktyvios kritikos rašyti nesivarginsiu, nes faktas ir taip akivaizdus visiems išskyrus tave, o tau nuo analizės akivaizdesnis nepasidarys. Ne vieneri metai skepforume parodė, kad verčiau krisi iki visiško klouno lygio nei pripažinsi, kad kažkur nusikalbėjai, tai nematau prasmės vargintis. Čiao :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-13 15:05

Seianus wrote:
2020-03-13 14:20
Augustas wrote:
2020-03-13 14:16


Konkrečiau galima? Su analize, prašyčiau, ir konstruktyvia kritika. :ax:
Bet kurios tavo diskusijos krikščionybės tema, kad ir šios. Analizės ir konstruktyvios kritikos rašyti nesivarginsiu, nes faktas ir taip akivaizdus visiems išskyrus tave, o tau nuo analizės akivaizdesnis nepasidarys. Ne vieneri metai skepforume parodė, kad verčiau krisi iki visiško klouno lygio nei pripažinsi, kad kažkur nusikalbėjai, tai nematau prasmės vargintis. Čiao :)
Abejoju, Sejanau, kad neprisipažinčiau, jei kur iš tiesų suklydau. Pvz., mutacijų tema irgi nusišnekėjęs buvau, tačiau pasiskaičiau knygučių, supratau, kur klydau, pripažinau tai, kad klydau, pasitaisiau. Ir viskas, tema išsemta. Kodėl manai, kad man problema būtų ir šiuo atveju pripažinti, kad suklydau? :ax: Bet kokiu atveju vis tiek laukiu analizės ir konstruktyvios kritikos, bent jau tam, kad kiti atpažintų, kur čia yra nusišnekėjimai ir kodėl jie yra nusišnekėjimai. :)

O jei čia toks Tavo metodas patrolinti, tai reikia pripažinti, kad šį kartą Tau pavyko mane patrolinti. :thumbsup:

...faktas ir taip akivaizdus visiems išskyrus tave, o tau nuo analizės akivaizdesnis nepasidarys.
Atskiras klausimas, kas tie "visi" (išskyrus mane), kuriems tas faktas akivaizdus. Ar tai kartais ne tie, kurie (neįskaitant manęs) aktyviai dalyvauja šiame forume? Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai, kuriems religinės temos neįdomios, bet kai demonstruoti savo analfabetizmą religijų srityje niekas nedraudžia, tai ir demonstruoja.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-13 17:53

Augustas wrote:
2020-03-13 15:05
Atskiras klausimas, kas tie "visi" (išskyrus mane), kuriems tas faktas akivaizdus. Ar tai kartais ne tie, kurie (neįskaitant manęs) aktyviai dalyvauja šiame forume? Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai, kuriems religinės temos neįdomios, bet kai demonstruoti savo analfabetizmą religijų srityje niekas nedraudžia, tai ir demonstruoja.
Tai kad tu irgi jokių savo žinių nedemonstruoji. Net nežinojai, kad pagal dabartinę RKB doktriną gali būti išganyti net ir ne RKB nariai. Didelė žinių spraga sakyčiau, išganymas kaip ir svarbus krikščionybės elementas.

Ok, vartykis. Go!
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-03-13 19:43

Augustas wrote: Atskiras klausimas, kas tie "visi" (išskyrus mane), kuriems tas faktas akivaizdus. Ar tai kartais ne tie, kurie (neįskaitant manęs) aktyviai dalyvauja šiame forume? Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai
Jie visi krikščionybę irgi išmano geriau už tave. Analfabetizmą krikščionybės srity demonstruoji tu ir tik tu - kaip ir visose kitose srityse beje. Man dar gyvenime nėra tekę sutikti* žmogaus, tiek neišmanančio jokios srities. Net gezai iš slobodkės ir tie bent kažkiek išmano bent automobilius, sportą ir treningus :) Ir taip pat dar netekę sutikti žmonių, kurie savo neišprusimą taip desperatiškai kiekvieną kartą mėgintų maskuoti rangymaisis ir maivymaisis.


* For the sake of this discussion įskaičiuoju tik žmones nuo 5 metų amžiaus.
Bet kokiu atveju vis tiek laukiu analizės ir konstruktyvios kritikos, bent jau tam, kad kiti atpažintų, kur čia yra nusišnekėjimai ir kodėl jie yra nusišnekėjimai.
Kiti ir taip atpažįsta, o tu vis tiek maivysies ir rangysies arba nuoširdžiai nepripažinsi, abiem atvejams nematau reikalo dar kartą „analizuoti“ kas jau buvo pirštu ne kartą parodyta, o tu vis mėgindavai redefininti pirštą. Gali savo vaikų darželyje Jėzaus stovykloje žaisti tokias analizes o čia yra ką įdomiau veikti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-14 14:31

Seianus wrote:
2020-03-13 19:43
Augustas wrote: Atskiras klausimas, kas tie "visi" (išskyrus mane), kuriems tas faktas akivaizdus. Ar tai kartais ne tie, kurie (neįskaitant manęs) aktyviai dalyvauja šiame forume? Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai
Jie visi krikščionybę irgi išmano geriau už tave.
Tu krikščionybę geriau išmanai už mane? :roll: Įrodyk tai praktiniais pavyzdžiais. :wink: Bent vieną mano padarytą klaidelę paanalizuok. Juk nesunku būtų išskirti kurią nors vieną iš tiek daug mano padarytų klaidų (su sąlyga, kad aš tas klaidas iš tiesų padariau).
Analfabetizmą krikščionybės srity demonstruoji tu ir tik tu - kaip ir visose kitose srityse beje. Man dar gyvenime nėra tekę sutikti* žmogaus, tiek neišmanančio jokios srities. Net gezai iš slobodkės ir tie bent kažkiek išmano bent automobilius, sportą ir treningus :) Ir taip pat dar netekę sutikti žmonių, kurie savo neišprusimą taip desperatiškai kiekvieną kartą mėgintų maskuoti rangymaisis ir maivymaisis.


* For the sake of this discussion įskaičiuoju tik žmones nuo 5 metų amžiaus.
Ir tai sako žmogus, kurio Jėzaus supratimas galimai yra kaip 4-5 metų amžiaus vaiko. :wink:
Bet kokiu atveju vis tiek laukiu analizės ir konstruktyvios kritikos, bent jau tam, kad kiti atpažintų, kur čia yra nusišnekėjimai ir kodėl jie yra nusišnekėjimai.
Kiti ir taip atpažįsta, o tu vis tiek maivysies ir rangysies arba nuoširdžiai nepripažinsi, abiem atvejams nematau reikalo dar kartą „analizuoti“ kas jau buvo pirštu ne kartą parodyta, o tu vis mėgindavai redefininti pirštą. Gali savo vaikų darželyje Jėzaus stovykloje žaisti tokias analizes o čia yra ką įdomiau veikti.
Neatpažįsta. Net Tu neatpažįsti, kur aš nusišnekėjau, o kur tiesiog trolinau (oTu juk esi labiausiai šiame forume išsilavinęs religijos ir visom kitom temom žmogus). Tai ką jau kalbėti kitus? :ax:

P.S.
Lionginas wrote:
2020-03-13 17:53
Augustas wrote:
2020-03-13 15:05
Atskiras klausimas, kas tie "visi" (išskyrus mane), kuriems tas faktas akivaizdus. Ar tai kartais ne tie, kurie (neįskaitant manęs) aktyviai dalyvauja šiame forume? Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai, kuriems religinės temos neįdomios, bet kai demonstruoti savo analfabetizmą religijų srityje niekas nedraudžia, tai ir demonstruoja.
Tai kad tu irgi jokių savo žinių nedemonstruoji. Net nežinojai, kad pagal dabartinę RKB doktriną gali būti išganyti net ir ne RKB nariai. Didelė žinių spraga sakyčiau, išganymas kaip ir svarbus krikščionybės elementas.

Ok, vartykis. Go!
Žinojau ir Tau tai sakiau. Tik Tu neatidžiai skaitei mano pasisakymus. :) Todėl ir neperskaitei (iki galo) to, ką aš Tau sakiau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-15 11:22

Augustas wrote:
2020-03-14 14:31
Lionginas wrote:
2020-03-13 17:53
Net nežinojai, kad pagal dabartinę RKB doktriną gali būti išganyti net ir ne RKB nariai.
Žinojau ir Tau tai sakiau.
Matyt, turėsiu čia atsiprašyti už savo klaidą: tu turi ne vieną diskutavimo prijomą, o du. Antrasis būtų meluoti, kad nesakei to, ką sakei.
Augustas wrote:Kas nesutinka būti mūsų organizacijos (t.y., RKB) nariu iki pat pačios gyvenimo pabaigos (kad ir ką ta gyvenimo pabaiga reikštų), tas eina tik pragaran.
Įdomu, kai du teologai diskutuoja, jie irgi vienas kitą tokiais metodais bando nugalėti? Turėtų gautis labai prasminga diskusija...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-15 12:40

Seianus wrote:
2020-03-13 14:20
Augustas wrote:
2020-03-13 14:16


Konkrečiau galima? Su analize, prašyčiau, ir konstruktyvia kritika. :ax:
... Čiao :)
Labai atsiprašau, Tamsta Mokytojau, per tą prakeiktą išsiblaškymą net nepastebėjau, kad čia pavartotas siaubingas (dabartinėmis aplinkybėmis) itališkas žodis. Ar Tu tikrai dabar esi Italijoje? Jei iš tikrųjų esi Italijoje ir esi sveikas, gal grįžk į Lietuvą? Čia vis tiek mažesnė tikimybė užsikrėsti tuo koronavirusu, nei Italijoje. :ax:

P.S.
Lionginas wrote:
2020-03-15 11:22
Augustas wrote:
2020-03-14 14:31
Žinojau ir Tau tai sakiau.
Matyt, turėsiu čia atsiprašyti už savo klaidą: tu turi ne vieną diskutavimo prijomą, o du. Antrasis būtų meluoti, kad nesakei to, ką sakei.
Priimu Tavo atsiprašymą, bet tai, ką parašiau, vis tiek yra tiesa:
Augustas wrote:Kas nesutinka būti mūsų organizacijos (t.y., RKB) nariu iki pat pačios gyvenimo pabaigos (kad ir ką ta gyvenimo pabaiga reikštų), tas eina tik pragaran.
***
Įdomu, kai du teologai diskutuoja, jie irgi vienas kitą tokiais metodais bando nugalėti? Turėtų gautis labai prasminga diskusija...
Jie dar ne tokius metodus taiko. Nesirūpink dėl to, Lionginai. Tiesa vis tiek vienaip ar kitaip išaiškėja, nepaisant (o gal kaip tik dėl) tokių ir žiauresnių metodų taikymo. :wink:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-15 13:32

Augustas wrote:
2020-03-15 12:40
Priimu Tavo atsiprašymą, bet tai, ką parašiau, vis tiek yra tiesa:
Vienur sakai, kad išganymui būtina būti RKB nariu, kitur jau sakai, kad to nesakai. Pajacas.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-15 15:12

Lionginas wrote:
2020-03-15 13:32
Augustas wrote:
2020-03-15 12:40
Priimu Tavo atsiprašymą, bet tai, ką parašiau, vis tiek yra tiesa:
Vienur sakai, kad išganymui būtina būti RKB nariu, kitur jau sakai, kad to nesakai.
Tikrai? Gal kontekstas buvo kitas? :wink:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-03-15 17:47

Augustas wrote:
2020-03-13 15:05
Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai, kuriems religinės temos neįdomios, bet kai demonstruoti savo analfabetizmą religijų srityje niekas nedraudžia, tai ir demonstruoja.
O tu, Augustai, ar nenorėtum parodyti gerą pavyzdį, pabūti konstruktyvus, mus apšviesti ir parodyti, kur konkrečiai šioje diskusijoje forumiečiai "demonstravo analfabetizmą religijų srityje"?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-15 22:47

Augustas wrote:
2020-03-15 15:12
Tikrai? Gal kontekstas buvo kitas? :wink:
"Kontekstas" skuba į pagalbą. Iš tiesų tai ne, ne kontekstas, viskas kur kas paprasčiau. Pateikiau tau popiežiaus raštą, kuriame sakoma, kad kas ne katalikas, tas vienareikšmiškai keliaus pragaran nepriklausomai nuo nuopelnų. Tu paskubėjai ir su tuo sutikai net pareikšdamas, kad ir dabar RKB pozicija tokia pati. Tuomet aš tau pateikiau naujesnį popiežiaus raštą, kuriame sakoma, kad į rojų gali patekti ir ne katalikai. Tuomet tu pradėjai išsisukinėti, bet galiausiai tiesiog apleidai temą. Ir viskas ok, galėjo taip ir likti, būtum pasiskaitęs papildomos literatūros ar šiaip kokios apologetikos šituo klausimu, būtume toliau diskutavę. Bet ne, užėjo drąsa kitus kaltinti neišmanymu po tokio susimovimo, net eilinį kartą melus pasijungei, mol nesakei kažko, ką iš tiesų prieš kelias dienas sakei. Žemas žemas lygis, Augustai, vien poza, nulis turinio.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-16 13:45

Svetimas wrote:
2020-03-15 17:47
Augustas wrote:
2020-03-13 15:05
Tai jie - net religijotyros nestudijavę ateistai, kuriems religinės temos neįdomios, bet kai demonstruoti savo analfabetizmą religijų srityje niekas nedraudžia, tai ir demonstruoja.
O tu, Augustai, ar nenorėtum parodyti gerą pavyzdį, pabūti konstruktyvus, mus apšviesti ir parodyti, kur konkrečiai šioje diskusijoje forumiečiai "demonstravo analfabetizmą religijų srityje"?
Atsiprašau už nekonstruktyvumą. Tai yra mano kaltė, ir aš pabandysiu tai ištaisyti, diskutuoti kontruktyviai.
Lionginas wrote:
2020-03-15 22:47
Augustas wrote:
2020-03-15 15:12
Tikrai? Gal kontekstas buvo kitas? :wink:
"Kontekstas" skuba į pagalbą. Iš tiesų tai ne, ne kontekstas, viskas kur kas paprasčiau. Pateikiau tau popiežiaus raštą, kuriame sakoma, kad kas ne katalikas, tas vienareikšmiškai keliaus pragaran nepriklausomai nuo nuopelnų. Tu paskubėjai ir su tuo sutikai net pareikšdamas, kad ir dabar RKB pozicija tokia pati. Tuomet aš tau pateikiau naujesnį popiežiaus raštą, kuriame sakoma, kad į rojų gali patekti ir ne katalikai. Tuomet tu pradėjai išsisukinėti, bet galiausiai tiesiog apleidai temą. Ir viskas ok, galėjo taip ir likti, būtum pasiskaitęs papildomos literatūros ar šiaip kokios apologetikos šituo klausimu, būtume toliau diskutavę. Bet ne, užėjo drąsa kitus kaltinti neišmanymu po tokio susimovimo, net eilinį kartą melus pasijungei, mol nesakei kažko, ką iš tiesų prieš kelias dienas sakei. Žemas žemas lygis, Augustai, vien poza, nulis turinio.
Atsiprašau už tai, kad taip aštriai reagavau į Sejanaus provokaciją ir dėl to apleidau temą. Dėl to soriukas.
O jei grįžtam prie diskusijos temos, tai čia argumentų seka yra tokia: 1) Jėzus yra absoliučiai visų žmonių Išganytojas (tai reiškia, kad tik per Jėzų galima pasiekti Dangų); kitaip tariant, jeigu nori patekti į rojų, tai gali padaryti tik per Jėzų ir Jo įpėdinę Bažnyčią; 2) Kadangi norint patekti į rojų, būtina narystė Bažnyčioje, tai kyla klausimas, kaip bus su tais, kurie dabar nepriklauso Bažnyčiai; 3) Tame viduramžių Bažnyčios dokumente, kurį citavo Lionginas, parašyta, kad jie dar gali tapti Bažnyčios nariais gyvenimo pabaigoje ir tokiu būdu pasiekti rojų (aš tada rašiau, tik Lionginas ir kiti neatidžiai skaitė, kad gyvenimo pabaiga gali būti laikomas ir mirimo momentas).
O kas vyksta mirimo momentu pagal Bažnyčios mokymą (kaip tik čia ir pasireiškia jūsų nežinojimas)? :) Pagal Bažnyčios mokymą tuo metu vyksta Teismas, ir to Teismo metu žmogus (nesvarbu kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties) sprendžia, ar jis nori priklausyti Bažnyčiai, ar nenori. Jei žmogus Teismo metu apsisprendžia už Bažnyčią, tai jau nesvarbu, kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties, tuo apsisprendimu jis tampa Bažnyčios nariu ir patenka, anot Liongino, į rojų. Tai štai tokiu būdu gali patekti į rojų net ir tie, kurie savo žemiškojo gyvenimo metu nepriklausė Bažnyčiai.
Na, ar man pavyko paaiškinti viską, ar dar norėtumėte, kad kažką paaiškinčiau? :ax:
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-16 14:11

Augustas wrote:
2020-03-16 13:45
O kas vyksta mirimo momentu pagal Bažnyčios mokymą (kaip tik čia ir pasireiškia jūsų nežinojimas)? :) Pagal Bažnyčios mokymą tuo metu vyksta Teismas, ir to Teismo metu žmogus (nesvarbu kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties) sprendžia, ar jis nori priklausyti Bažnyčiai, ar nenori. Jei žmogus Teismo metu apsisprendžia už Bažnyčią, tai jau nesvarbu, kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties, tuo apsisprendimu jis tampa Bažnyčios nariu ir patenka, anot Liongino, į rojų. Tai štai tokiu būdu gali patekti į rojų net ir tie, kurie savo žemiškojo gyvenimo metu nepriklausė Bažnyčiai.
Na, ar man pavyko paaiškinti viską, ar dar norėtumėte, kad kažką paaiškinčiau? :ax:
Parodyk, kur toks mokymas išdėstytas, nes panašu, kad tiesiog išgalvojai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-16 14:52

Lionginas wrote:
2020-03-16 14:11
Augustas wrote:
2020-03-16 13:45
O kas vyksta mirimo momentu pagal Bažnyčios mokymą (kaip tik čia ir pasireiškia jūsų nežinojimas)? :) Pagal Bažnyčios mokymą tuo metu vyksta Teismas, ir to Teismo metu žmogus (nesvarbu kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties) sprendžia, ar jis nori priklausyti Bažnyčiai, ar nenori. Jei žmogus Teismo metu apsisprendžia už Bažnyčią, tai jau nesvarbu, kokio tikėjimo jis būtų buvęs iki mirties, tuo apsisprendimu jis tampa Bažnyčios nariu ir patenka, anot Liongino, į rojų. Tai štai tokiu būdu gali patekti į rojų net ir tie, kurie savo žemiškojo gyvenimo metu nepriklausė Bažnyčiai.
Na, ar man pavyko paaiškinti viską, ar dar norėtumėte, kad kažką paaiškinčiau? :ax:
Parodyk, kur toks mokymas išdėstytas, nes panašu, kad tiesiog išgalvojai.
Na, va ištrauka iš katekizmas(tšk.)lt svetainės:

"Visus nuodėmės išsklaidytus žmones Jis šaukia į savo vieningą šeimą, Bažnyčią. Kad tai įvykdytų, laikui atėjus Jis atsiuntė savo Sūnų, Atpirkėją ir Gelbėtoją. Jame ir per Jį Jis kviečia žmones Šventojoje Dvasioje tapti Jo įsūniais ir Jo laimingo gyvenimo paveldėtojais."
Žiūr.:
https://katekizmas.lt/kbk/pratarme

Arba:
"Bažnyčia yra visų dalykų tikslas..."
"Bažnyčios, o per ją ir pasaulio garbingas atbaigimas įvyks ne be didelių išmėginimų. Ir tik tada „visi teisieji – nuo Adomo, nuo teisiojo Abelio iki paskutinio išrinktojo – bus suburti pas Tėvą visuotinėje Bažnyčioje“.

Žiūr.: https://katekizmas.lt/kbk/dalis1/skyriu ... kirsnelis1

Ten tą visą skirsnelį gali skaityti nuo pradžios iki pabaigos.
Bet ir iš mano pateiktų ištraukų jau turbūt matai? Be Bažnyčios išganymo nėra, ir visi teisieji iš visų amžių bus suburti visuotinėje Bažnyčioje. Tad jei atsisakysi Bažnyčios iki paskutinio momento, Tau kelio į rojų nebus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-16 15:00

Tyčiojiesi? Niekur nei per kur čia neparašyta, kad mirties akimirką žmogus gali tapti kataliku.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-16 15:09

Lionginas wrote:
2020-03-16 15:00
Tyčiojiesi? Niekur nei per kur čia neparašyta, kad mirties akimirką žmogus gali tapti kataliku.
Atidžiau skaityk, Lionginai, ir truputį pamąstyk. :) Visi teisieji ar mirties akimirką, ar netgi dar vėliau (kas yra geresnis variantas Tau) tampa visuotinės Bažnyčios nariais, t.y., katalikais.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-03-16 15:15

Augustas wrote:
2020-03-16 15:09
Atidžiau skaityk, Lionginai, ir truputį pamąstyk. :) Visi teisieji tampa visuotinės Bažnyčios nariais.
??? Ten išvis apie pasaulio pabaigą eina kalba, o ne apie tai, kas vyksta kiekvienam žmogui mirus. Prašau parodyti bažnyčios mokymą, kuriame sakoma, kad kataliku įmanoma tapti mirties akimirką, be jokių ten krikšto sakramentų ir apeigų.

Be to, kaip tai tau padėtų, jei Cantate Domino aiškiai sakoma: "unless before the end of life the same have been added to the flock" - nebent prieš gyvenimo pabaigą sugrįžtų į bandą. Prieš gyvenimo pabaigą nukeli į paskutiniojo teismo dieną ir problemą laikai išprendęs?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-03-16 15:55

Prieš gyvenimo pabaigą nukeli į paskutiniojo teismo dieną ir problemą laikai išprendęs?
A, tai Tu apie tai. Na ką gi, žiūrim:

"Kiekvieno žmogaus nemirtingoji siela mirties valandą gauna amžinąjį atlygį, kai individualiajame teisme jo gyvenimas sugretinamas su Kristumi: tai arba išskaistinimas, arba tuoj pat gaunama į dangų įžengiančiųjų palaima, arba iškart amžinas pasmerkimas."

https://katekizmas.lt/kbk/dalis1/skyriu ... s12#k-1022

Gal dar kas nors Tau neaišku, Lionginai? :ax:
Post Reply