Pasaulio naujienos

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-23 07:58

O kiek iš tų nušautų buvo nušauti policijos ir be jokio pagrindo? Retorinis klausimas.
Kad konfliktas tarp rasiniu ar kokiu politiniu grupiu butu rimtesnis, BLM judejimas turi tureti opozija
Pvz., jei BLM imtųsi spręsti tikras juodaodžių problemas, banditai iš getų taptų jų opozicija, bet tai jau pavojinga, kai turi opoziciją ir dar tokią, dar ir atgal gali gauti. Nėr durnų, geriau užsipulti policiją.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-23 19:42

vapula wrote:
2020-06-23 03:17
Vilius wrote:
2020-06-22 09:51
Ok. Tau geriau žinot.. Bet spaudoje tie pranešimai tikrai pradėjo mirgėti kur kas dažniau, nei aš pratęs matyti. Gal tiesiog žurnaliūgos labiau atkreipė į tai dėmesį.. Arba gal Googlės algoritmas pamatė, kad aš dažniau spaudau ant tokių naujienų, todėl pradėjo dažniau jas rodyti..
Man apie 2-3 metus uztruko, kol pripratau prie tokio vietinio fenomeno.
O tu, Vapula, ar turi pats kokį šaunamąjį ginklą?
Nejauti spaudimo, gyvendamas JAV, jį turėti ar įsigyti?

Berods kažkas iš forumiečių gyrė JAV kaip labai laisvą šalį, nes joje galima labai lengvai įsigyti šaunamąjį ginklą.
Bet čia gal galima panaudoti K. Popper "sąvokų apvertimo" triuką. Pvz., gal tas lengvumas įsigyti šaunamąjį ginklą kažkuria prasme mažina laisvę žmonių, kurie nenori turėti šaunamojo ginklo?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-24 07:19

Berods kažkas iš forumiečių gyrė JAV kaip labai laisvą šalį, nes joje galima labai lengvai įsigyti šaunamąjį ginklą.
Aš. Šiuo atžvilgiu JAV iš tiesų yra labai šauni laisva šalis ir sektinas pavyzdys.
Bet čia gal galima panaudoti K. Popper "sąvokų apvertimo" triuką. Pvz., gal tas lengvumas įsigyti šaunamąjį ginklą kažkuria prasme mažina laisvę žmonių, kurie nenori turėti šaunamojo ginklo?
Ką reiškia, „kažkuria prasme“? Arba mažina, arba ne. Aš nematau, kaip galėtų mažinti, niekas neverčia pirkti.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-24 09:36

Svetimas wrote:
2020-06-23 19:42
Bet čia gal galima panaudoti K. Popper "sąvokų apvertimo" triuką. Pvz., gal tas lengvumas įsigyti šaunamąjį ginklą kažkuria prasme mažina laisvę žmonių, kurie nenori turėti šaunamojo ginklo?
Hmm.. Gal išbandykim šitą apvertimo triuką ant kitų pavyzdžių:

- Ar bevaikiai mažina kitų žmonių laisvę gyventi visuomenėje su stabilia demografija?
- O gal seksualinės laisvės apskritai mažina kitų žmonių laisvę gyventi pasaulyje su labiau tradicinėmis pažiūromis?
- O kaip su BLM? Ar jie mažina baltųjų laisvę gyventi pasaulyje be rasinių riaušių?
- Arba gal homeopatijos šalininkai mažina mano laisvę gyventi pasaulyje be šarlatanų?

Sakyčiau, čia toks gana slidus triukas, kurį kiekvienas gali išvartyti pagal save, ir pasijusti nuskriaustas neteisingos visuomenės.. Man tinka! :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-24 11:11

Vilius wrote: - O kaip su BLM? Ar jie mažina baltųjų laisvę gyventi pasaulyje be rasinių riaušių?
Žinoma, kad taip. Ir ne tik baltųjų, o visų normalių žmonių nepriklausomai nuo jų rasės. Tuo tarpu galimybė įsigyti ginklus nemažina laisvės gyventi neįsigijus ginklo. Nieko bendro neturinčios situacijos.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-24 11:48

Seianus wrote:
2020-06-24 07:19
Berods kažkas iš forumiečių gyrė JAV kaip labai laisvą šalį, nes joje galima labai lengvai įsigyti šaunamąjį ginklą.
Aš. Šiuo atžvilgiu JAV iš tiesų yra labai šauni laisva šalis ir sektinas pavyzdys.
Bet čia gal galima panaudoti K. Popper "sąvokų apvertimo" triuką. Pvz., gal tas lengvumas įsigyti šaunamąjį ginklą kažkuria prasme mažina laisvę žmonių, kurie nenori turėti šaunamojo ginklo?
Ką reiškia, „kažkuria prasme“? Arba mažina, arba ne. Aš nematau, kaip galėtų mažinti, niekas neverčia pirkti.
Na, žiūrėk. Tarkim mano defaultinis noras yra kuo mažiau susidurti ar kvaršinti sau galvą dėl šaunamojo ginklo naudojimo kasdienėse situacijose (atmetus šaunamųjų ginklų naudojimą kokioje nors šaudykloje, medžioklėje, savo privačios teritorijos gynyboje ar pan.). Pavyzdžiui, kaip kad šaunamojo ginklo nešiojimas viešose vietose.

Tačiau tarkime, jog mano gyvenamoje aplinkoje, kurioje, anot mass media, vaikšto nemažai silpnapročių, kurie turi ginklus ir kuriems gali šauti į galvą vos ne random dėl kažko šaudyti, aš jaučiu tam tikrą nesaugumą (nesvarbu, kad gal tik įsivaizduojamą), dėl kurio jaučiu spaudimą ir pats nešioti šaunamąjį ginklą su savimi savyginai.

Kitaip sakant, mano defaultinį norą nekvaršinti sau galvos dėl šaunamojo ginklo nešiojimosi su savimi ir su tuo patiriamo nepatogumo, užgožia saugumo noras ir poreikis apsiginti sau pavojingoje aplinkoje. T.y. aplinka neigia mano pirminį norą ir laisvę nesinešioti šaunamojo ginklo kasdienėse situacijose.

Ir tarkime, kad tokių žmonių, galvojančių panašiai, tokioje šalyje yra dauguma. Taigi sumoje gautųsi, kad itin laisvomis šaunamųjų ginklų nešiojimo sąlygomis, susiklosto tokia situacija, kad ginklus su savimi renkasi nešioti ir tie, kurie to realiai nenori, patiria dėl to nepatogumų ir pan.

Tavo argumentas už didesnę šaunamųjų ginklų laisvę, nes tai suteikia žmonėms didesnę laisvę, tokiu atveju gautųsi nevalidus. Ir apskritai tokios argumentacijos per tai, kad "kažkas reiškia didesnę laisvę" ir dėl to tai yra šaunu, yra gan slidžios, nes yra gan nemenkai subjektyvios.

Šiaip aš suprantu, kad dabartinė situacija JAV susiklostė dėl tam tikrų istorinių aplinkybių. Kažkuria prasme gal net tiktų palyginimas, kad JAV pateko į tam tikrą šaunamųjų ginklų laisvumo "termodinaminę duobę", iš kurios nebūtų lengva išlipti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-24 11:52

Vilius wrote:
2020-06-24 09:36
Svetimas wrote:
2020-06-23 19:42
Bet čia gal galima panaudoti K. Popper "sąvokų apvertimo" triuką. Pvz., gal tas lengvumas įsigyti šaunamąjį ginklą kažkuria prasme mažina laisvę žmonių, kurie nenori turėti šaunamojo ginklo?
Hmm.. Gal išbandykim šitą apvertimo triuką ant kitų pavyzdžių:

- Ar bevaikiai mažina kitų žmonių laisvę gyventi visuomenėje su stabilia demografija?
- O gal seksualinės laisvės apskritai mažina kitų žmonių laisvę gyventi pasaulyje su labiau tradicinėmis pažiūromis?
- O kaip su BLM? Ar jie mažina baltųjų laisvę gyventi pasaulyje be rasinių riaušių?
- Arba gal homeopatijos šalininkai mažina mano laisvę gyventi pasaulyje be šarlatanų?

Sakyčiau, čia toks gana slidus triukas, kurį kiekvienas gali išvartyti pagal save, ir pasijusti nuskriaustas neteisingos visuomenės.. Man tinka! :)
Na, aš neabejoju, jog tokių triukų dėka nesunku tapti dar geresniais demagogais ir protknisiais. :) Bet atkreipk dėmesį, kad gan nemaža dalis argumentacijų forume būtent tokiomis subjektyviomis tam tikrą emocinį krūvį turinčiomis ir lanksčiai išvartomomis sąvokomis ir remiasi.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-24 13:11

Tačiau tarkime, jog mano gyvenamoje aplinkoje, kurioje, anot mass media, vaikšto nemažai silpnapročių, kurie turi ginklus ir kuriems gali šauti į galvą vos ne random dėl kažko šaudyti, aš jaučiu tam tikrą nesaugumą (nesvarbu, kad gal tik įsivaizduojamą), dėl kurio jaučiu spaudimą ir pats nešioti šaunamąjį ginklą su savimi savyginai
Taip, banditiška aplinka tikrai gali sukelti norą turėti ginklą, tokiu atveju tik dar šauniau, kad tą ginklą gali nesunkiai legaliai ir įsigyti :) Bet tokį spaudimą tau sukūrė banditiška aplinka, o ne legalaus ginklo prieinamumas.
Taigi sumoje gautųsi, kad itin laisvomis šaunamųjų ginklų nešiojimo sąlygomis, susiklosto tokia situacija, kad ginklus su savimi renkasi nešioti ir tie, kurie to realiai nenori, patiria dėl to nepatogumų ir pan.
Tipo jei ginklus jiems nešiotis uždraustų, tai jie net ir norėdami nebegalėtų jų nešiotis, todėl nepatirtų minėtų nepatogumų :mrgreen: :thumbsup: ir tokiu būdu per prievartą taptų laisvesni? :lol:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-06-24 14:36

Seianus wrote:
2020-06-24 13:11
Tačiau tarkime, jog mano gyvenamoje aplinkoje, kurioje, anot mass media, vaikšto nemažai silpnapročių, kurie turi ginklus ir kuriems gali šauti į galvą vos ne random dėl kažko šaudyti, aš jaučiu tam tikrą nesaugumą (nesvarbu, kad gal tik įsivaizduojamą), dėl kurio jaučiu spaudimą ir pats nešioti šaunamąjį ginklą su savimi savyginai
Taip, banditiška aplinka tikrai gali sukelti norą turėti ginklą, tokiu atveju tik dar šauniau, kad tą ginklą gali nesunkiai legaliai ir įsigyti :) Bet tokį spaudimą tau sukūrė banditiška aplinka, o ne legalaus ginklo prieinamumas.
Bet ar pernelyg lengvas ginklų prieinamumas kaip nors nedidina tos banditiškos aplinkos? Pavyzdžiui, gal tas prieinamumas skatina kiekvieną save gerbiantį gangsta repo klausytoją turėti ir šaunamąjį ginklą?
Seianus wrote:
2020-06-24 13:11
Taigi sumoje gautųsi, kad itin laisvomis šaunamųjų ginklų nešiojimo sąlygomis, susiklosto tokia situacija, kad ginklus su savimi renkasi nešioti ir tie, kurie to realiai nenori, patiria dėl to nepatogumų ir pan.
Tipo jei ginklus jiems nešiotis uždraustų, tai jie net ir norėdami nebegalėtų jų nešiotis, todėl nepatirtų minėtų nepatogumų :mrgreen: :thumbsup: ir tokiu būdu per prievartą taptų laisvesni? :lol:
Nekonstruok šitoj vietoj šiaudinės baidyklės. Kiek kažkada probėgšmiais skaičiau, JAV šaunamųjų ginklų didesnės kontrolės šalininkai berods siūlo riboti galimybes tam tikrose viešosiose vietose nešioti lengvai panaudojamą ar itin pavojingą šaunamąjį ginklą be tam tikro leidimo. Ribojimas irgi galėtų priklausyti nuo savivaldos, teritorijos ar kitų aplinkybių. Pavyzdžiui, ribojama kokio nors probleminio didmiesčio teritorijoje. O neribojama kokiuose nors Teksaso laukuose ar apylinkėse.

Tie, kurie tikrai nori nešioti ginklą, galėtų tą leidimą įsigyti. Gal išklausytų kažkokius kursus, išlaikytų kokį testą ir pan. Panašiai kaip kad žmonės atlieka tam tikrus žingsnius, kad įsigytų vairavimo teises. Gal tai pamažintų šaunamųjų ginklų paplitimą kasdienėje aplinkoje ir nesaugumą?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-25 08:30

Bet ar pernelyg lengvas ginklų prieinamumas kaip nors nedidina tos banditiškos aplinkos? Pavyzdžiui, gal tas prieinamumas skatina kiekvieną save gerbiantį gangsta repo klausytoją turėti ir šaunamąjį ginklą?

Nelabai matau, kaip prieinamumas gali skatinti.
Tie, kurie tikrai nori nešioti ginklą, galėtų tą leidimą įsigyti. Gal išklausytų kažkokius kursus, išlaikytų kokį testą ir pan. Panašiai kaip kad žmonės atlieka tam tikrus žingsnius, kad įsigytų vairavimo teises. Gal tai pamažintų šaunamųjų ginklų paplitimą kasdienėje aplinkoje ir nesaugumą?
Ir nepaisant visų tų kursų ir teisių reikalavimo, autoavarijos yra viena iš dažniausių mirties priežasčių, tai nepasakyčiau, kad padeda. Automobilių kasdieninėje aplinkoje lyg tai irgi nelabai mažina. Gal sugalvok kokį palyginimą kuris nebūtų į tavo paties vartus :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-26 14:34

Estonian World wrote: A global neo-Nazi organisation led by a 13-year-old Estonian schoolboy

Estonia’s Internal Security Service (KAPO) captured a ringleader of the extremist Feuerkrieg Division (“Firewar Division” in German; FKD for short) – a 13-year-old schoolboy, known online as “Commander FKD”; the boy lived in a small Estonian town.
The administration and management of the FKD was all conducted online, enabling the Estonian ringleader to hide his identity, including his real age. Ironically, the “commander” set the minimum age for recruits at 16, while he himself is just 13 years old. “The members of the organisation were, of course, unaware of this fact,” Eesti Ekspress said.
Vienok kai trylikmetis sugeba apsimesti suaugusiu ir įtikinti savo idėjomis kitus bent jau kinda- suaugusius žmones, tai labai daug pasako apie pastarųjų proto lygį ir brandą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-06-27 00:23

Seianus wrote:
2020-06-26 14:34
Vienok kai trylikmetis sugeba apsimesti suaugusiu ir įtikinti savo idėjomis kitus bent jau kinda- suaugusius žmones, tai labai daug pasako apie pastarųjų proto lygį ir brandą.
Bet, kai pagalvoji, šita istorija turi ir kitą moralą - apie tų neonacių baubų, kuriais dabar taip madinga visus gąsdinti, realumą. Tai čia su tokiais 13-mečiais priešais kovoja mass media, šalių saugumo tarnybos ir (bent jau nominaliai) pati Antifa? Sorry, bet lyginant su pastarųjų savaičių leftistų nuotykiais Amerikoje, tai čia yra (quite literally) vaikų žaidimas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-06-27 00:36

Vilius wrote:
2020-06-27 00:23
Seianus wrote:
2020-06-26 14:34
Vienok kai trylikmetis sugeba apsimesti suaugusiu ir įtikinti savo idėjomis kitus bent jau kinda- suaugusius žmones, tai labai daug pasako apie pastarųjų proto lygį ir brandą.
Bet, kai pagalvoji, šita istorija turi ir kitą moralą - apie tų neonacių baubų, kuriais dabar taip madinga visus gąsdinti, realumą. Tai čia su tokiais 13-mečiais priešais kovoja mass media, šalių saugumo tarnybos ir (bent jau nominaliai) pati Antifa? Sorry, bet lyginant su pastarųjų savaičių leftistų nuotykiais Amerikoje, tai čia yra (quite literally) vaikų žaidimas.
Tie neonaciai baubai kuriais visus gasdina antifa ir panašūs leftistiniai atmatos, yra normalūs įprasti žmonės, kurie kartais parašo ar pasako kažką ne visai tiksliai suformuluoto ir užkliūva leftistiniams idiotams. Plius vienas kitas plačiai žinomas viešas klounas, kaip Spenceris.

Bet kad ir kaip keltų juoką trylikmečio vadovavimas, vis gi vien dėl šio fakto potencialaus pavojaus nurašyti nereikėtų. Jis palieps internetu kažką susprogdinti, ir koks nors 25-metis retardas paims ir susprogdins.
https://en.wikipedia.org/wiki/Atomwaffe ... _Division)
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2020-06-27 15:37

Svetimas wrote:
2020-06-23 19:42
O tu, Vapula, ar turi pats kokį šaunamąjį ginklą?
Nejauti spaudimo, gyvendamas JAV, jį turėti ar įsigyti?
Kazkur buvau rases, kad nuo 2017 metu turiu foid kortele issiemes, leidima ginklui. Nepaisant tos baimes ir streso, kuri patyriau plesikavimu diena (buvau darbe tada, paciame ivykiu epicentre, Kai viskas prasidejo ir niekas nezinojo, kur link pasisuks reikalai), jokio nesaugumo jausmo nejauciu, man ginklo tikrai nereikia, kad jausciausi saugus.

O bet taciau, viena ar Kita ginkla isigysiu pasibaigus dviracio, zvejybos ir kajako sezonui, ziema gal. Nes paprasciausiai laiko neturiu dar vienam hobiui, o as tik sitaip suprantu ginklo turejima ir laisvalaikio saudyma. O gal gibsono gitara isigysiu ziema, gal su lanku saudyti pradesiu, nezinau. Smagu gyventi laisvoje salyje, bet ginklai man nera prioritetas, ir netrukdo, kad kiti apsiginklave iki ausu.

Aplinkoje zmones sureagavo kaip ir buvo galima tiketis - kas neturejo, visi kreipesi del ginklu leidimo, poreikis del covid ir "protestu" apie 500% isaugo, prie ginklu parduotuviu didziausios eiles, saudyklos sausakimsos, yra saudmenu trukumas rinkoj sioks toks.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-06-30 00:45

Svetimas wrote:
2020-06-24 11:48
Šiaip aš suprantu, kad dabartinė situacija JAV susiklostė dėl tam tikrų istorinių aplinkybių. Kažkuria prasme gal net tiktų palyginimas, kad JAV pateko į tam tikrą šaunamųjų ginklų laisvumo "termodinaminę duobę", iš kurios nebūtų lengva išlipti.
"Termodinaminė duobė" ten susidarė, nes NRA (JAV ginklų lobistai) yra patys geriausi lobistai pasaulyje.

Tuo tarpu ginklų laisvumas įsigyti ir to laisvumo koreliacijos santykis su mass shootings, nužudymais šaunamuoju ginklu ir net savižudybėmis yra labai gerai dokumentuotas. Galima paimti kad ir Australijos pavyzdį:
Image
Image
The University of Sydney, in a 2016 study published in the Journal of the American Medical Association, found Australia hadn't experienced a fatal mass shooting – one in which five or more people are killed – since the 1996 shooting. In the 18 years prior, 1979-1996, there were 13 fatal mass shootings in Australia

Arba galima pažėti australo standupą šia tema, ten yra dar keletas gerų argumentų kodėl ginklų kontrolė yra gerai(viso ~15min):
1 dalis: https://www.youtube.com/watch?v=0rR9IaXH1M0
2 dalis: https://www.youtube.com/watch?v=a9UFyNy-rw4
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-04 19:00

Na, ką. "Prabalsavo" rusai už "teisingą savo šalies ateitį". :)

nunulinimo cirkai 02.jpg
nuoroda į originalų tweet'ą

Vertimas (google translate):
ЦИК России
@CIKRussia
# EllaPamfilova Balsavimas buvo laisvas, atviras, kiek įmanoma demokratiškesnis ir sąžiningesnis. Jos rezultatai yra teisėti ir neginčijami. Pačios komisijos yra visuomenės dalis, patvirtinanti demokratines balsavimo procedūras. Jie turi 35 partijų atstovus
256 likes

Евгений Ройзман
@roizmangbn
Jul 3 Replying to @CIKRussia and @daniilken
Fuck you.
3.2K likes
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-05 10:12

Svetimas wrote:
2020-07-04 19:00
Vertimas (google translate):
<...>
256 likes

<...>
3.2K likes
Nematau originalaus tweeto screenshote tokių skaičių.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-07-05 12:16

Ten Rusijoj visokių cirkų galima prisižiūrėti. Šita šalis nesiliauja stebinti.

Specialiai tam Putino kadencijų nunulinimui kažkoks visiškai naujas konstruktas (nei tai koks patariamasis referendumas, nei tai rinkimai) buvo išrastas. Teisinė biliberda kažkokia. Neva daugiau nei pusę "balsų" per išankstinį balsavimą surinko, tampydami urnas po visokius šalies užkampius. Dalis balsų atėjo iš "internetinio balsavimo" (oooo, jėėė! Kokia progresyvi valstybė! :) Mes forume saugų Elektroninį balsavimą bandėme nesėkmingai išrasti. O Rusija, pasirodo, jau sėkmingai panaudojo praktikoje ). Nors kalbama, kad didžioji "internetinio balsavimo" balsavimo dalyvių dalis greičiausiai atėjo iš paragintų tokiu būdu balsuoti administracinėse/valdiškose įstaigose dirbančių žmonių.

Beje, įdomybė forumo "statistikams".
Balsavimo statistiniai rezultatai gana keistoki. Jau anksčiau runete sklandė memai apie "Čiurovo pjūklą" ("Пила Чурова"; pagal akstesnio RF centrinės rinkimų komisijos pirmininko pavardę). Panašu, kad tradicijos su keistais balsavimų statistiniais skirstiniais Rusijoje tęsiasi.
Post Reply