Korona virusas

Naujas temas kurkite čia
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-05-08 10:48

fizikanas wrote:
2021-05-08 10:38
Dare tyrima 10 metu ir isitikinio, kad HPV vakcina nesukelia diabeto. Tas 10 metu trukes tyrimas man labai padidina pasitikejima HPV vakcina. O faktas, kad reikejo tirti 10 metu, kad tuo isitikinti, man labai sumazina pasitikejima visomis vakcinomis, kurios buvo israstos per pastaruosius 2 metus.
Kuo daugiau longtitudinių tyrimų nustato, kad vakcinos nesukelia diabeto, tuo labiau fizikanas įsitikina, kad vakcinos gali sukelti diabetą. OK.
Žinok, tavo trolinimas jau gerokai peržengė tą ribą tarp „dar juokinga“ ir „jau galutinai nusibodo“. Tad nesupyk, jei aš tiesiog nustosiu kreipti į jį dėmesį.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-08 10:55

RB wrote:
2021-05-08 10:48
Kuo daugiau longtitudinių tyrimų nustato, kad vakcinos nesukelia diabeto, tuo labiau fizikanas įsitikina, kad vakcinos gali sukelti diabetą. OK.
Vien tai, kad tos longitudines studijos yra daromos, kad mokslininkai i jas investuoja istisas savo karjeras, o institutai savo pinigus, turetu sufleruoti, kad galbut neveltui ir tos ilgalaikiu poveikiu rizikos is tiesu egistuoja. Tai turetu sumazinti pasitikejima visom naujom vakcinom, o ypac naujom technologijom sukurtom vakcinom, kuriom tas longitudines studijas padaryti dar tiesiog nebuvo laiko.
RB wrote:
2021-05-08 10:48
Žinok, tavo trolinimas jau gerokai peržengė tą ribą tarp „dar juokinga“ ir „jau galutinai nusibodo“. Tad nesupyk, jei aš tiesiog nustosiu kreipti į jį dėmesį.
Dar vienas kanda dulkiu. O maniau dar pasispardysi ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 12:15

fizikanas wrote:
2021-05-08 10:16
Palyginimui - ar noretum skiepytis nuo visu zinomu pavojingu bakteriju, kiekvienais metais, kai zinai, kad yra antibiotikai, kurie tave isgydis reikalui esant?
Nuo visų virusinių ligų irgi niekas nesiskiepija - kaip ir nuo visų bakterinių.. O kalbant apie pastarąsias - kai kurias iš jų skiepai praktiškai išnaikino (bent jau turtingose šalyse), tai mano galva toks sprendimas geresnis. Vaistus, aišku, irgi gerai turėti - tais atvejais, jei pirma (t.y. prevencinė) gynybos linija nesuveikia.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-08 12:22

Vilius wrote:
2021-05-08 12:15
Nuo visų virusinių ligų irgi niekas nesiskiepija - kaip ir nuo visų bakterinių.. O kalbant apie pastarąsias - kai kurias iš jų skiepai praktiškai išnaikino (bent jau turtingose šalyse), tai mano galva toks sprendimas geresnis. Vaistus, aišku, irgi gerai turėti - tais atvejais, jei pirma (t.y. prevencinė) gynybos linija nesuveikia.
Atsimink paskutinius, kokius 5 kartus, kai vartojai antibiotikus ir pagalvok, kuri cia prevencine linija nesuveike, kodel ir ar butu buve prasminga jos is viso imtis?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-08 12:35

fizikanas wrote:
2021-05-06 14:53
Svetimas wrote:
2021-04-30 07:41
Ar galėtų dar kas nors pateikti ar sufantazuoti kokią nors originalią galimą rimtą fundamentalią vakcinų ilgalaikės galimos žalos priežastį?
Toki idomesni mokslini straipsneli uzmaciau, tai net susigedau, kiek mazai tezinojau apie visokius ilgalaikius galimus neigiamus vakcinu poveikius:
https://www.scivisionpub.com/pdfs/covid ... e-1503.pdf
[...]
One such potential adverse event is prion based diseases caused by activation of intrinsic proteins to form prions.
Prion'us jau buvau sufantazavęs, kaip galimą grėsmę (kurios tikimybė realiai labai menka) ilgajame laikotarpyje:
Svetimas wrote:
2021-04-30 07:41
Baltymai vakcinose? Nebūdingi originaliam virusui baltymai (pvz., kito "vector" viruso baltymai arba, pavyzdžiui, jeigu virusas vakcinai auginamas kokioj papildomoj terpėj, kaip kokia nors neišvengiama tarša) - teoriškai (bet tik teoriškai: bandau labai stengdamasis išfantazuoti kažką blogo iš lempos) gali grubiai pasijungti kažkoks susirgimo mechanizmas panašus į daugeliui girdėtą kempinligę.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-08 12:39

fizikanas wrote:
2021-05-08 10:55
RB wrote:
2021-05-08 10:48
Kuo daugiau longtitudinių tyrimų nustato, kad vakcinos nesukelia diabeto, tuo labiau fizikanas įsitikina, kad vakcinos gali sukelti diabetą. OK.
Vien tai, kad tos longitudines studijos yra daromos, kad mokslininkai i jas investuoja istisas savo karjeras, o institutai savo pinigus, turetu sufleruoti, kad galbut neveltui ir tos ilgalaikiu poveikiu rizikos is tiesu egistuoja. Tai turetu sumazinti pasitikejima visom naujom vakcinom, o ypac naujom technologijom sukurtom vakcinom, kuriom tas longitudines studijas padaryti dar tiesiog nebuvo laiko.
Ar tau jau reiškia, kad neverta pirkti ar naudoti nei vieno produkto, kurį parduoda tavo įmonė, kurioje tu dirbi? Nes iš savo darbo joje tu gauni naudą? Tavo perdėtas nepasitikėjimas ir įtarumas yra stebinantis.

Niekas niekur ir neteigia, kad pasitikėjimas naujomis vakcinomis yra ar turėtų būti beribis. Bet iš to ir neseka priešingas teiginys, kad vakcinos yra tiek baisiai rizikingos, kaip bando nekorektiškai prastumti visokie panikieriai ir troliai. Viską piešti pernelyg juodomis spalvom (neretai selektyviai atsirinkinėjant įvairius faktus) irgi yra blogas dalykas.
Visai naudinga būtų kažkaip tikimybiškai įvertinti tą riziką, kad bent jau būtų kažkoks apytikslis įsivaizdavimas, koks tos rizikos laipsnis. Galų gale, nėra jokio vertimo skiepytis per jėgą, jei bijai ar nenori. Iš kur ta klaidinga dilema ir dėl ko vakcinų skeptikai tiek audrinasi savo socialiniuose tinkluose dėl totalitarizmų?

Man keista, kad kai kurie žmonės nepagrįstai jaudinasi dėl nedidelės galimos statistinės rizikos, apie kurią plaukia nemažai duomenų iš dabartinės vakcinavimo paktikos su COVID-19 vakcinomis (pasižiūrėk į sėkmingai skiepijamų valstybių įvairius statistinius duomenis; pavyzdžiui, Izraelio) ir ilgalaikės pasaulinės praktikos su kitom vakcinom. Bet neretai nemaža dalis panašių žmonių kažkodėl nesijaudina dėl to, kad rūko, gyvena nejudrų gyvenimo būdą ar pan., kas sveikatai turi nemažiau neigiamą įrodytą efektą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 12:39

fizikanas wrote:
2021-05-08 12:22
Atsimink paskutinius, kokius 5 kartus[..]
Žinok, rimtai neatsimenu.. Paviršiniai antibiotikai tepaliuko formoje skaitosi? Kažkada vaistininkė buvo tokių pasiūliusi nuo kažkokios odos infekcijos prie akies. Tai čia turbūt paskutinis mano kontaktas su antibiotikais per kokius 5-10 metų..

Tai iš to darau išvadą, kad mūsų taikomos prevencinės priemonės (įskaitant skiepus) veikia kuo puikiausiai. Tereikia tik tos sistemos nesušikti.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-08 12:53

Vilius wrote:
2021-05-08 12:39
Žinok, rimtai neatsimenu.. Paviršiniai antibiotikai tepaliuko formoje skaitosi? Kažkada vaistininkė buvo tokių pasiūliusi nuo kažkokios odos infekcijos prie akies. Tai čia turbūt paskutinis mano kontaktas su antibiotikais per kokius 5-10 metų..
Tikejaus geresnes statistikos, bet uzskaitysim ir tokia. Ar isivaizduoji save besiskiepyjanti nuo tos bakterijos sukelusios ta infekcija prie akies tada, kaip prevencine priemone, kad nereiketu kazkada gyvenime eiti i vaistine ir pirkti tepaliuko? Jei neisivaizduoji (kaip tikiuosi), tai kodel?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-08 12:59

fizikanas wrote:
2021-05-08 12:53
Ar isivaizduoji save besiskiepyjanti nuo tos bakterijos sukelusios ta infekcija prie akies tada, kaip prevencine priemone, kad nereiketu kazkada gyvenime eiti i vaistine ir pirkti tepaliuko? Jei neisivaizduoji (kaip tikiuosi), tai kodel?
Sunku įsivaizduoti, kad skiepyjimasis nuo tokios menkos "ligos" turėtų net mažesnius pavojus ir nepatogumus, nei pati liga ir jos gydymas tepaliuku.. Bet, jei tai būtų įmanoma, tada vis tiek rinkčiausi skiepus (ar kitokią prevenciją).
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-08 13:35

Vilius wrote:
2021-05-08 12:59
Sunku įsivaizduoti, kad skiepyjimasis nuo tokios menkos "ligos" turėtų net mažesnius pavojus ir nepatogumus, nei pati liga ir jos gydymas tepaliuku..
Nu va. O dabar isivaizduok, kad ta liga yra tokio menkumo, kad tokiam, kaip tu, sukelia blogiausu atveju kelias savaites slogos ir karsciavimo, geriausiu atveju simptomu nepajusi is viso, o jei pajustum, ar ivyktu rimtesnes komplikacijos - tam butu vaistai, kuriuos gali tiesiog pagerti kelias dienas ir liga praeitu. Ar dabar jau uzeitu noras skiepytis? Kas esmingai pasikeite?
Vilius wrote:
2021-05-08 12:59
Bet, jei tai būtų įmanoma, tada vis tiek rinkčiausi skiepus (ar kitokią prevenciją).
O jeigu tu skiepu, kad padengti zenklia dali visokiu galimu infekciju, reiketu ten kokio tukstancio? Jei 1nas skiepas yra gerai, tai suprantu 1000 irgi gerai?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-09 10:37

Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Ar tau jau reiškia, kad neverta pirkti ar naudoti nei vieno produkto, kurį parduoda tavo įmonė, kurioje tu dirbi?
Jeigu juos reiketu leistis i vena - tikrai nerekomenduociau.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Tavo perdėtas nepasitikėjimas ir įtarumas yra stebinantis.
Tuo tarpu manes, mano adekvatus nepasitikejimas ir itarumas, nei kiek nestebina. Stebina, kai kuriu zmoniu naivumas ir pasitikejimas viskuo ka sako mainstream ziniasklaida. Ypac jeigu jie save dar ir vadina skeptikais :) Tada jau komiska situacija.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Visai naudinga būtų kažkaip tikimybiškai įvertinti tą riziką, kad bent jau būtų kažkoks apytikslis įsivaizdavimas, koks tos rizikos laipsnis.
Juk jau kazkada sakiau, kokia tikimybe, kai nezinai - 50%. Tuo tarpu puikiai zinom tikimybe jaunam zmogui numirti nuo Koronos - labai arti 0%.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Galų gale, nėra jokio vertimo skiepytis per jėgą, jei bijai ar nenori.
"Per jega" - ar i tai ieina "minkstoji" jega, kai esi socialiai atstumtas, atimtos laisves, apribotos galimybes dirbti ir t.t. nepasiskiepyjus? Tiesa per tikra jega jau ir taip vercia laikytis karantino apribojimu, tai man atorodo labai mazas tas atstumas iki vertimo skiepytis per jega.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Iš kur ta klaidinga dilema ir dėl ko vakcinų skeptikai tiek audrinasi savo socialiniuose tinkluose dėl totalitarizmų?
Nes totalitarizmas de fakto egzistuoja jau dabar, audrinkis nesiaudrines. "Is vidaus" ji pastebeti kiek sunkiau, nei istorijos vadovelyje, tai teks kelis desimtmecius palaukti, jei dabar nera akivaizdu.
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Man keista, kad kai kurie žmonės nepagrįstai jaudinasi dėl nedidelės galimos statistinės rizikos, apie kurią plaukia nemažai duomenų iš dabartinės vakcinavimo paktikos su COVID-19 vakcinomis (pasižiūrėk į sėkmingai skiepyjamų valstybių įvairius statistinius duomenis; pavyzdžiui, Izraelio) ir ilgalaikės pasaulinės praktikos su kitom vakcinom. Bet neretai nemaža dalis panašių žmonių kažkodėl nesijaudina dėl to, kad rūko, gyvena nejudrų gyvenimo būdą ar pan., kas sveikatai turi nemažiau neigiamą įrodytą efektą.
Nezinau apie kokius cia "panasius zmones" kalbi. Turbut apie tuos mitinius "antivaxerius", tai negaliu atsakyti, ka jie galvoja, jeigu jie is tiesu ir egzistuoja. O apie paprastus zmones, tai turiu itarima - zinoma bet nedidele zala daug kam atrodo priimtinesne, nei visiskai nezinoma ir galbut labai didele zala. Kas yra visiskai racionalu.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2021-05-09 18:24

fizikanas wrote:
2021-05-08 13:35
Nu va. O dabar isivaizduok, kad ta liga yra tokio menkumo, kad tokiam, kaip tu, sukelia blogiausu atveju kelias savaites slogos ir karsciavimo, geriausiu atveju simptomu nepajusi is viso, o jei pajustum, ar ivyktu rimtesnes komplikacijos - tam butu vaistai, kuriuos gali tiesiog pagerti kelias dienas ir liga praeitu. Ar dabar jau uzeitu noras skiepytis? Kas esmingai pasikeite?
Skiepai sukėlė tik vieną dieną silpnumo/bjaurios savijautos ir lengvą karščiavimą naktį (po antros dozės simptomai jautėsi tik vos-vos, sekančią dieną lengvai nudirbau savo įprastinius darbus).. Tai tokie nepatogumai man atrodo geras dealas, net lyginant su rizika sirgti kelias dienas (ir galimas, nors ir retas komplikacijas). Be to, vos 5 metais vyresniems už mane ir mirties rizika jau yra ne niekinė, nes 45-64 metų intervale EuroMOMO rodo gana ženklų mirtingumo šuolį kaip tik tuo metu, kai buvo didžiausias sergamumas Europoje..
fizikanas wrote:
2021-05-08 13:35
O jeigu tu skiepu, kad padengti zenklia dali visokiu galimu infekciju, reiketu ten kokio tukstancio? Jei 1nas skiepas yra gerai, tai suprantu 1000 irgi gerai?
Jei vakcinos būtų lengvai prieinamos, ir turėtų tik tokius šalutinius poveikius, kaip ši - tai turbūt sutikčiau skiepytis nuo kokių 4-5 pačių pavojingiausių ir/arba labiausiai tikėtinų ligų. Man toks rizikos/apsaugos santykis atrodytų visai palankus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5551
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-05-10 08:43

Lionginas wrote:
2021-01-13 10:03
fizikanas wrote:
2020-09-13 08:58
Net as nesitikejau, kad taip greitai:

"Turėdami tai omenyje, kai kurie Vokietijos epidemiologai mano, kad mirštamumas svyruoja tarp 0,1 ir 0,2 proc., – nurodo H. Streeckas. Jo paties vykdyta koronaviruso studija Hainsbergo rajone, kur būta pirmojo šalyje COVID-19 susirgimų protrūkio, atskleidė, jog mirštamumas nėra didesnis nei 0,37 prc."

https://www.delfi.lt/news/daily/world/g ... d=85174191
Panašu, kad Streeckas spėjo teisingai, jau 20 šalių turi mirtingumą tarp 0,1% ir 0,2%, tarp jų JAV, UK, Italija, Italija, Ispanija, Prancūzija, Meksika ir t.t. Tik skaičiuojant ne nuo infekcijų skaičiaus, o nuo visos populiacijos. Ir tas procentas tik didėja.
Gal visgi Streeckas buvo pernelyg optimistiškas, mirtingumas didesnis nei 0,2% procentai nuo populiacijos jau 12-oje šalių, nuo 0,1 iki 0,2% 33-ose šalyse. Skaičiai dar augs, stay tuned.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-10 09:14

Vilius wrote:
2021-05-09 18:24
Skiepai sukėlė tik vieną dieną silpnumo/bjaurios savijautos ir lengvą karščiavimą naktį (po antros dozės simptomai jautėsi tik vos-vos, sekančią dieną lengvai nudirbau savo įprastinius darbus).. Tai tokie nepatogumai man atrodo geras dealas, net lyginant su rizika sirgti kelias dienas (ir galimas, nors ir retas komplikacijas).
Bet juk ir infekcija prie akies sukele didesniu nepatogumu uz vakcina, jei jau ejai i vaistine tepaliuko pirkti. Tai mano klausimas islieka - kas esmingai pasikeite, kad dabar skiepo jau nori? (as zinau, kas butent pasikeite, bet noriu, kad ir tu prie to atsakymo prieitum)
Vilius wrote:
2021-05-09 18:24
Be to, vos 5 metais vyresniems už mane ir mirties rizika jau yra ne niekinė,
Gaila vakcina galioja tik metus.
Vilius wrote:
2021-05-09 18:24
Jei vakcinos būtų lengvai prieinamos, ir turėtų tik tokius šalutinius poveikius, kaip ši - tai turbūt sutikčiau skiepytis nuo kokių 4-5 pačių pavojingiausių ir/arba labiausiai tikėtinų ligų. Man toks rizikos/apsaugos santykis atrodytų visai palankus.
Ok, as kitaip paklausiu - jei ne fizikano klausimas forume, ar kada nors gyvenime butu paciam kilusi mintis skiepytis nuo tos akies infekcijos, kur kazkada reikejo eiti i viastine pirkti tepaliuko? (velgi, as atsakyma zinau, bet noriu, kad pats sau atsakytum)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-05-15 10:32

fizikanas wrote:
2021-05-09 10:37
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Ar tau jau reiškia, kad neverta pirkti ar naudoti nei vieno produkto, kurį parduoda tavo įmonė, kurioje tu dirbi?
Jeigu juos reiketu leistis i vena - tikrai nerekomenduociau.
Tai kol kas iš to, ką pasakei, galima daryti išvadą, kad tavo įmonė negamina kokybiškų produktų ir jų naudos neįmanoma niekaip patikrinti. Įtikinai mane, kad produktų iš tavo įmonės, kurioje dirbi, neverta pirkti/naudoti. ;)

O jei rimčiau, tai kodėl apsimetei, kad nesupratai mano analogijos? Ji buvo ne ką prastesnė nei tavo analogijos. "Pamatyk naujus loginius ryšius ir to pasekoje suabejok savo išankstine nuomone".
fizikanas wrote:
2021-05-09 10:37
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Visai naudinga būtų kažkaip tikimybiškai įvertinti tą riziką, kad bent jau būtų kažkoks apytikslis įsivaizdavimas, koks tos rizikos laipsnis.
Juk jau kazkada sakiau, kokia tikimybe, kai nezinai - 50%. Tuo tarpu puikiai zinom tikimybe jaunam zmogui numirti nuo Koronos - labai arti 0%.
Tu gi nežinai, kokią potencialią žalą žmonių organizmams gali sukelti Koronos virusas ilgajame laikotarpyje? Kodėl tavo tokie dvigubi vertinimo standartai COVID-19 įvairių virusų štamų/variantų ir vakcinų atveju?
fizikanas wrote:
2021-05-09 10:37
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Galų gale, nėra jokio vertimo skiepytis per jėgą, jei bijai ar nenori.
"Per jega" - ar i tai ieina "minkstoji" jega, kai esi socialiai atstumtas, atimtos laisves, apribotos galimybes dirbti ir t.t. nepasiskiepyjus? Tiesa per tikra jega jau ir taip vercia laikytis karantino apribojimu, tai man atorodo labai mazas tas atstumas iki vertimo skiepytis per jega.
Gal tau pavyktų savo miglotas kalbas apie "minkštąją" jėgą šiek tiek sukonkretinti (kad neatrodytų kol kas tik kaip tavo asmeninis gan plikas epizodiškas emocinis vertinimas ir interpretacija) ir pateikti pavyzdžių, kaip konkrečiai bijantys ar nenorintys skiepų yra "socialiai atstumti", "atimtos laisvės" (konkrečiai kokios?), "apribotos galimybės dirbti ir t.t."?
fizikanas wrote:
2021-05-09 10:37
Svetimas wrote:
2021-05-08 12:39
Iš kur ta klaidinga dilema ir dėl ko vakcinų skeptikai tiek audrinasi savo socialiniuose tinkluose dėl totalitarizmų?
Nes totalitarizmas de fakto egzistuoja jau dabar, audrinkis nesiaudrines. "Is vidaus" ji pastebeti kiek sunkiau, nei istorijos vadovelyje, tai teks kelis desimtmecius palaukti, jei dabar nera akivaizdu.
Na, tai besk konkrečiai pirštu į tau didžiausiai atrodantį totalitarizmą, kokį tu matai kalbamu klausimu. Vietoj miglotų pašnekėjimų apie totalitarizmus, man daug įdomesni konkretūs pavyzdžiai (jei jie statistiškai reikšmingi).
fizikanas wrote:
2021-05-09 10:37
Nezinau apie kokius cia "panasius zmones" kalbi. Turbut apie tuos mitinius "antivaxerius", tai negaliu atsakyti, ka jie galvoja, jeigu jie is tiesu ir egzistuoja. O apie paprastus zmones, tai turiu itarima - zinoma bet nedidele zala daug kam atrodo priimtinesne, nei visiskai nezinoma ir galbut labai didele zala. Kas yra visiskai racionalu.
Na, pavyzdžiui, konkrečiai šitoje vietoje kalbu apie tuos keistus maištautojus prieš "sistemą", kurie yra skiepų skeptikai ir kontrabandines cigaretes rūko, bet tuo pačiu kartu piktinasi, kad valdiškose medicinos įstaigose tam tikras medicininės pagalbos teikimas jiems yra prastas. Arba kai nesusilaukia tinkamu laiku sau įvairiausios medicininės pagalbos dėl apkrautumų, nes į medicinos įstaigas daug įvairių "bendraminčių" padavė, kuriems COVID-19 panašu į slogą ir pan.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-05-15 10:58

Svetimas wrote: Na, pavyzdžiui, konkrečiai šitoje vietoje kalbu apie tuos keistus maištautojus prieš "sistemą", kurie yra skiepų skeptikai ir kontrabandines cigaretes rūko, bet tuo pačiu kartu piktinasi, kad valdiškose medicinos įstaigose tam tikras medicininės pagalbos teikimas jiems yra prastas. Arba kai nesusilaukia tinkamu laiku sau įvairiausios medicininės pagalbos dėl apkrautumų, nes į medicinos įstaigas daug įvairių "bendraminčių" padavė, kuriems COVID-19 panašu į slogą ir pan.
Man teko prieš pora dienų pabuvoti greitosios pagalbos skyriuje (ne dėl covido) apie pusdienį, tai pagal tai ką žmonės kalbėjosi laukiamajame, pasijaučiau patekęs į kitą pasaulį. Sužinojau, kad:
- žydai mus verčia pirkti ginklus kad neturėtume pakankamai lėšų sveikatos apsaugai
- amerikiečiai bėgs į miškus kai užpuls rusai
- Lietuvai kariuomenės nereikia
- paprastas žmogus niekam nerūpi
- žydai mums keršyja už genocidą WW2, nes taip sakė kalbėjusiojo uošvienė kažkada seniai
- medikai niekam tikę ir nieko nemoka ir todėl tenka ilgai laukti*
- Lietuva yra landsbergistanas ir jei nepriklausai landsbergių klanui nieko nepasieksi
- kažkuriuo metu turbūt užsitrumpino smegenys tai daugiau konkrečių dalykų nepamenu, bet bendrą vaizdą gali susidaryti.

*ilgai laukti jiems teko, nes apkrovimas buvo baisus. Vienu metu eilėj stovėjo gal ~6 ligonius atvežusios greitosios. Dalis žmonių, atsibodus laukti laukiamajame kaip paliepti, nublūdydavo kur nors pasivaikščioti, tada kaip tik ateidavo jų pakviesti, nerasdavo, atšaukdavo tyrimus, grįžus tekdavo jiems iš naujo stoti eilėn prie kokio ten rentgeno ar pan., žodžiu smagumas tikras. Stebiuosi, kaip visi tie felčeriai ir seselės sugebėjo išlaikyti sveiką protą ir palyginti ramų toną, turbūt daug praktikos. Aš jų vietoje jau būčiau užrašęs kokį trečdalį ligonių skubiai eutanazijai.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-15 11:00

Svetimas wrote:
2021-05-15 10:32
O jei rimčiau, tai kodėl apsimetei, kad nesupratai mano analogijos? Ji buvo ne ką prastesnė nei tavo analogijos. "Pamatyk naujus loginius ryšius ir to pasekoje suabejok savo išankstine nuomone".
Nelabai supratau, kaip tu cia supratai, kad as tavo analogijos nesupratau? Beveik niekur kokybes standartai nera tokie auksti, kaip medicinos gaminiuose, nuo kuriu gali numirti. Nejaugi cia tau naujiena?
Svetimas wrote:
2021-05-15 10:32
Tu gi nežinai, kokią potencialią žalą žmonių organizmams gali sukelti Koronos virusas ilgajame laikotarpyje? Kodėl tavo tokie dvigubi vertinimo standartai COVID-19 įvairių virusų štamų/variantų ir vakcinų atveju?
Nezinom apie konkreciai Koronos viruso, bet zinom apie labai daug panasiu virusu ilgalaikius poveikius (visu gripo, persalimo virusu). Tiketis kazko ipatingai kitokio nera pagrindo. Tuo tarpu vakcinos nuo Koronos, bent jau tos, kurios prieinamos pas mus, visos yra nauju ir ant zmoniu anksciau nenaudotu, technologiju pagrindu. Phizer, Moderna - mRNR pagrindu (niekada nenaudota su zmonem), Astrazenica, Sputnik 5, Johnson and Johnson - virusinio vektoriaus pagrindu (naudota su zmonem anksciau, bet dar labai mazai ir neilgai).
Svetimas wrote:
2021-05-15 10:32
Gal tau pavyktų savo miglotas kalbas apie "minkštąją" jėgą šiek tiek sukonkretinti (kad neatrodytų kol kas tik kaip tavo asmeninis gan plikas epizodiškas emocinis vertinimas ir interpretacija) ir pateikti pavyzdžių, kaip konkrečiai bijantys ar nenorintys skiepų yra "socialiai atstumti", "atimtos laisvės" (konkrečiai kokios?), "apribotos galimybės dirbti ir t.t."?
Nejaugi gyveni po akmeniu ir dar nieko negirdejai apie "galimybiu" "pasa"?
Svetimas wrote:
2021-05-15 10:32
Na, tai besk konkrečiai pirštu į tau didžiausiai atrodantį totalitarizmą, kokį tu matai kalbamu klausimu. Vietoj miglotų pašnekėjimų apie totalitarizmus, man daug įdomesni konkretūs pavyzdžiai (jei jie statistiškai reikšmingi).
Velgi, gyveni po akmeniu ir negirdejai apie "galimybiu" "pasa"?
Svetimas wrote:
2021-05-15 10:32
Na, pavyzdžiui, konkrečiai šitoje vietoje kalbu apie tuos keistus maištautojus prieš "sistemą", kurie yra skiepų skeptikai ir kontrabandines cigaretes rūko, bet tuo pačiu kartu piktinasi, kad valdiškose medicinos įstaigose tam tikras medicininės pagalbos teikimas jiems yra prastas. Arba kai nesusilaukia tinkamu laiku sau įvairiausios medicininės pagalbos dėl apkrautumų, nes į medicinos įstaigas daug įvairių "bendraminčių" padavė, kuriems COVID-19 panašu į slogą ir pan.
Cia itariu kazkoki buduli savo samoneje isivaizduoji, kurio labai bijai, kad tau duos i nosi. Cia gal kokios vaikystes traumos uzsislepusios, kurias reiktu iskelt i pavirsiu kokioj terapijoj? Gal po to pradesi matyti maziau buduliu,o daugiau zmoniu, ir gal net pradesi girdeti, ka jie sako.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-15 11:06

Seianus wrote:
2021-05-15 10:58
pagal tai ką žmonės kalbėjosi laukiamajame, pasijaučiau patekęs į kitą pasaulį.
Skubus istrigimo facebooko burbule atvejis. Butina burbulo pjuvio operacija, kad isvengti asfiksacijos, nuo mirtinos leftistu bezdalu koncentracijos.
Post Reply