
Šiaip ilgai galvojęs turbūt rinkčiausi b) variantą, ir gerovę(ir tema iš pradžių buvau pavadinęs tiesa vs teisingumas, tai ta gerovė tam tikru vertinimu galėtų būti teisingumas). O ką jūs rinktumėtės ?
Teisingumas ir yra sugalvotas žmonių gerovei. Nematau prieštaravimo tarp teisingumo ir gerovės. Bet nežiūrėjau to filmo (ir neketinu), tai gal ką praleidau. Nes man, kaip ir mergaitei ir kaip ir fizikanui, irgi px.
Dėkui, Stormai, už temą ir rekomendaciją.Stormas wrote: ↑2020-04-01 04:58Vilius kitoje temoje pakalbėjo apie "baltą melą", tai prisiminiau vieną filmą kuris man uždavė labai sunku moralinį klausimą į kuri nesugebėjau atsakyti. Filmo pavadinimas yra "Gone Baby Gone" ir rekomenduočiau jį pažėti. Nes jei skaitysit spoiler tai be warned, tai yra labai supaprastina versija kurios gal net nesuprasit. Geriau tiesiog įsijunkit ir pažėkit filmą, nu tikrai geras filmas, nesigailėsit(tikiuos)
Šiaip ilgai galvojęs turbūt rinkčiausi b) variantą, ir gerovę(ir tema iš pradžių buvau pavadinęs tiesa vs teisingumas, tai ta gerovė tam tikru vertinimu galėtų būti teisingumas). O ką jūs rinktumėtės ?
Niekad nesupratau, kodėl vaikams reikėtų meluoti apie Kalėdų senelį. Ar yra kokie tyrimai, kad vaikai, augę be šio melo, užauga kažkokie nepilnaverčiai? Statistiškai reikšmingo vaikų skaičiaus tyrimams turėtų pakakti - eilė kultūrų tikriausiai tokio neturi, ar neturėjo, kol neperėmė iš vakarų. Aš asmeniškai Kalėdų senelio klausimu net nematau jokios dilemos, kaip ir apskritai šioje temoje.man iš kart mityse iššoko stereotipinis pavyzdys/klausimas dėl melavimo vaikams apie Kalėdų senį.
Išsikalinėji?Seianus wrote: ↑2020-04-06 13:41Niekad nesupratau, kodėl vaikams reikėtų meluoti apie Kalėdų senelį. Ar yra kokie tyrimai, kad vaikai, augę be šio melo, užauga kažkokie nepilnaverčiai? Statistiškai reikšmingo vaikų skaičiaus tyrimams turėtų pakakti - eilė kultūrų tikriausiai tokio neturi, ar neturėjo, kol neperėmė iš vakarų. Aš asmeniškai Kalėdų senelio klausimu net nematau jokios dilemos, kaip ir apskritai šioje temoje.man iš kart mityse iššoko stereotipinis pavyzdys/klausimas dėl melavimo vaikams apie Kalėdų senį.
Žinoma, nereiškia. Bet nereiškia ir kad turi. Bet kuriuo atveju, klausei apie Kalėdų senelį, atsakiau apie Kalėdų senelį.
Pasakos yra viena, o meluoti, kad dovanas po eglute atneša antgamtinis barzdočius jau visai kas kita. Pasakos dažniausiai niekaip nesisieja su realiu gyvenimu, nebent pasitarnauja kaip pavyzdys auklėjimui ir pan., o melagystės pasitarnauja nebent pamokymui kad tėvai yra kvaili, išsigalvoja nesąmones ir jais neverta tikėti - kas yra counterproductive auklėjant vaikus.Pasakos vaikystėje yra gana universalus reiškinys, per daug nepriklausantis nuo kultūros. Panašiai kaip ir įvairių religijų egzistavimas. Gal net šitas faktas atskleidžia, pasako kažką įdomaus apie mūsų žmogišką prigimtį? Kaip manai?
Aš šiaip daug visko prišnekėjau. Čia tu dėl Kalėdų senelio sugalvojai pakomentuoti.
Kiek esu pastebėjęs, dalis vaikų lyg ir supranta, kad pasaka yra netikra, bet sugeba kažkaip per daug ja netikėdami savotiška dvejaminte lygiagrečiai ir pasakoj ir realybėj vienu metu būti.
Čia kažkaip pagalvojau, jog norėčiau gyvai pamatyti, kaip tu auklėji vaikus. Tikiuosi su vaikais nesi toks "niurneklis", koks neretai būni forume?
Įtarčiau, jog tas dalykas sako šiek tiek daugiau apie žmonių prigimtį. Ne vien tik tai.
Ne tik su vaikais, aš su niekuo nesu toks niurneklis koks tau vaidenuosi kai tau užeina nuotaika užsiiminėti asmeniniais išpuoliais nes normali diskusija pasirodo per sunki
„Neduokite, kas šventa, šunims ir nebarstykite savo perlų kiaulėms“. Mato 7,6Ir šiaip gal pasidalinsi kada prie progos kokiais kosminiais atradimais tu pats užsiiminėji?
Į sveikatą
Aš tai turbūt gal už b) variantą, aišku gal čia buvo sužaista mano emocijom, bet iki dabar jaučiu šiai dilemai 50/50 situaciją. O kaip protagonistas būtų galėjęs labiau pasistengti?Aš tai, asmeniškai, turbūt būčiau už a) variantą. Šiaip man šiek tiek užkliuvo, kaip gan nevykusiai a) variantas realizavosi filme. Man atrodo, kad a) variantas, jei protagonistas būtų labiau pasistengęs, galėjo būti išvairuotas geriau, kūrybingiau ir galėjo būti didesnė pamoka motinai.
O kodėl? šiaip gan normalus požiūris, ypač iš moteriškos perspektyvos. Iš vyriškos turbūt net nebūtų šuniuko akių, o tiesiog būtų trenktos duris. Bet čia tiesiog aš taip galvoju.Dar mane subiesino protagonisto merginos "pozicija".![]()
Na tiesiog means to the end. Aišku jis nėra labai geras dalykas, nes kitu atveju ir dilemos turbūt nebūtųDėl to, jog "b) variantas - gerovė" nebūčiau toks tikras. Statyti gerovę ant melo nėra geras dalykas.
Nežinau dėl reikalingumo apie melavimą dėl Kalėdų senio, bet šiaip apie melavimą vaikams aš gan pozityviai nusiteikęs. Vaikai vis dėl to yra dar ganėtinai kvaili, ir tam tikrom situacijom geriau turėti efektyvų baubą, nei susižalojusi vaiką kuris tavo racionalaus paaiškinimo tiesiog bus nesupratęs. Vėlgi, tai nėra labai gerai, bet už tai itin efektyvu. Gal dėl to ir pozityviau žiūriu į filmo b) variantą<...> melavimą vaikams. Sam Harris bekalbant apie jo itin teisuolišką nemelavimo poziciją vaikų auklėjime man iš kart mityse iššoko stereotipinis pavyzdys/klausimas dėl melavimo vaikams apie Kalėdų senį.
Tokios reakcijos nesitikėjau
Ką galėjo labiau pasistengti protagonistas? Su mergina ir jos emocijom galėjo normaliau išsiaiškinti. Taip pat neišsiaiškino kai kurių svarbių dalykų su policijos viršininku ir paskubėjo su jo gan primityvoku pridavimu teisėsaugai. Na, bet anyway, čia tik filmas, į kurį sunku žiūrėti rimtai.Stormas wrote: ↑2020-04-14 05:09Aš tai turbūt gal už b) variantą, aišku gal čia buvo sužaista mano emocijom, bet iki dabar jaučiu šiai dilemai 50/50 situaciją. O kaip protagonistas būtų galėjęs labiau pasistengti?Aš tai, asmeniškai, turbūt būčiau už a) variantą. Šiaip man šiek tiek užkliuvo, kaip gan nevykusiai a) variantas realizavosi filme. Man atrodo, kad a) variantas, jei protagonistas būtų labiau pasistengęs, galėjo būti išvairuotas geriau, kūrybingiau ir galėjo būti didesnė pamoka motinai.
Realiame gyvenime gali būti daug įvairių situacijų, kai antra pusė priima ne tokį sprendimą, kaip tau norėtųsi. Welcome to the real life, kaip sakoma. Ir pasielgti su antrąją pusę dėl tokio epizodo (kur kaip, anot tavęs paties, pasirinkimas nelengvas) yra, sakyčiau, gan naivoka. Manau, jog tikrai "vyriškoji" perspektyva, bent šituo protagonisto sprendimo atžvilgiu, būtų supratingesnė. Ir dar tas kategoriškas merginos pasakymas, jog nėra daugiau apie ką kalbėtis? Kaip tik tokiose sudėtingose situacijose verta kalbėtis (ypač su savo antrąja puse) ir ieškoti bendrų sprendimų, o ne trankyti durimis.
Bendriau kalbant, bet gi turbūt galima ir gan efektyviai atgrasyti nuo kažko ir nemeluojant apie kažkokius baubus? Ar nelabai sutinki šitoj vietoj?Stormas wrote: ↑2020-04-14 05:09Nežinau dėl reikalingumo apie melavimą dėl Kalėdų senio, bet šiaip apie melavimą vaikams aš gan pozityviai nusiteikęs. Vaikai vis dėl to yra dar ganėtinai kvaili, ir tam tikrom situacijom geriau turėti efektyvų baubą, nei susižalojusi vaiką kuris tavo racionalaus paaiškinimo tiesiog bus nesupratęs. Vėlgi, tai nėra labai gerai, bet už tai itin efektyvu. Gal dėl to ir pozityviau žiūriu į filmo b) variantą<...> melavimą vaikams. Sam Harris bekalbant apie jo itin teisuolišką nemelavimo poziciją vaikų auklėjime man iš kart mityse iššoko stereotipinis pavyzdys/klausimas dėl melavimo vaikams apie Kalėdų senį.![]()