Keisti įvykiai: Elizos Lam mirtis

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-04-30 08:21

Kviečiu padaryti pertrauką nuo peštynių rankinukais politikos temose, ir prisiminti šio forumo šaknis, tarp kurių - paslaptingų reiškinių paaiškinimas, arba nuaiškinimas © fizikanas.

Pasistengsiu nenutylėti ir neiškraipyti jokių esminių(?) faktų, tačiau visada rekomenduojama pasinaudoti interneto paieška ir patiems :) Pasilieku teisę nutylėti man žinomus ar paties sugalvotus įtikinamus paaiškinimus. Ir, again, „ancient curse/UFO/ghosts/wizards did it“ paprastai nėra įtikinamas paaiškinimas skeptikų forume :) Last but not least, jautresniems skrandžiams čia gali būti per stipru, consider yourselves warned.

Without further ado:
[+] show hidden text


Kanadietė Elisa Lam aka Lam Ho Yi 2013 m. pradžioje viena keliavo po Los Andželą, kur planavo būti iki sausio 31 d., ir sausio 28 d. apsistojo prastai pagarsėjusiame Cecil viešbutyje. Sausio 30 d. dėl kambariokų nusiskundimų keistu elgesiu, ją perkėlė į atskirą kambarį. Paskutinį kartą Elisą gyvą matė sausio 31 d., neužilgo prasidėjo paieška, vasario 15 d. LA policija paviešino saugumo kamerų video, tikriausiai editintą, kur ji lifte elgiasi... gana keistai. Įspėju, gali būti kiek disturbing. Vasario 19 d. Elisos kūnas rastas vandens bake ant viešbučio stogo, kai viešbučio svečiai pradėjo skųstis tamsiu, smirdančiu vandeniu. Bakas buvo uždarytas, drabužiai plaukiojo šalia. Durys ant stogo rakinamos ir turi signalizaciją.** Bako dangtis allegedly per sunkus paprastai atidarinėti ir uždarinėti, ypač iš vidaus. Užsilipti ant bako taip paprastai irgi neišeina, viešbučio darbuotojai atsineša kopėčias. Jos Tumblr puslapis buvo automatiškai (?) updatinamas dar netrumpai po jos mirties. Jos telefonas dingęs ir taip ir nerastas. Skrodimas nerado jokių fizinės traumos, išprievartavimo, ar savižudybės požymių, taip pat jokio alkoholio, vaistų ar narkotikų. Oficiali versija - nelaimingas atsitikimas, case closed. Internetuose pasipylė turbūt visi įmanomi paaiškinimai: nelaimingas atsitikimas, savižudybė, žmogžudystė, vaiduokliai, spec. tarnybos, NSO, you name it.

Kiti faktai:
* Elisa turėjo bipolinį, daug kam internete atrodo, kad tuo viskas paaiškinta. Tačiau nuo bipolinio iki negyvo nuogo kūno atsiradimo vandens bake ant stogo, mano nuomone, dar turėtų būti ištisa grandinė įvykių. Tai nėra natūrali šio sutrikimo pasekmė, stebima visuose pacientuose, is what I'm saying.
* Žymiai vėliau po įvykio, internete pasirodė video, kur skeptiškas žmogus patikrina stogo saugumą užsilipdamas ant jo priešgaisrinėmis kopėčiomis ir netrigerindamas jokių signalizacijų. Tame pačiame video matėsi, kad kelių bakų dangčiai atidaryti, o šalia stovi paliktos kopėčios.
* Šis įvykis taip pat yra pretty much 2005 m. (!) filmo Dark Water siužetas. Tik filme dar buvo vaiduoklių.

Pagrindiniai interneto dėmesį patraukę dalykai yra be abejo sutapimai su filmu „Dark Water“, sunkiai paaiškinamas elgesys lifte, faktas (?) kad video iškarpytas, nuogo kūno su drabužiais šalia atsidūrimas bake ant stogo, already sąsajomis su žmogžudystėm / savižudybėm pagarsėjęs viešbutis. Konspiracijų teoristai atkreipia dėmesį į jos priešmirtinį alleged susidomėjimą paslaptinga „invisible light“ įmone sprendžiant iš jos alleged postų tinklaraštyje, kurių deja man nepavyko patvirtinti ar paneigti.

Plačiau, kaip visada, Vikipedijoje.

Idėjos?

P. S. jei bus susidomėjimas, bus tęsinių. Turiu galima pavadinti šiokią tokią keistų nepaaiškintų įvykių kolekciją.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-04-30 09:27

Seianus wrote:
2020-04-30 08:21
Idėjos?
Na cia skamba labiau, kaip detektyvas, nei kazkoks ekstraordinalus fenomenas. Psichines problemos, + gal narkotikai, + gal pavydus vaikinas ir galim visokiu keistu istoriju prikurti. Kas labiausiai sudomino sioje, tai ka ten itaria konspiracininkai su ta "invisible light" kompanija? Kokia ju versija? Nesenei ziurejau filma "Invisible Man" - tai sitas scenarijus skambetu kurkas labiau intriguojanciai.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-04-30 09:58

fizikanas wrote:
2020-04-30 09:27
Na cia skamba labiau, kaip detektyvas, nei kazkoks ekstraordinalus fenomenas. Psichines problemos, + gal narkotikai, + gal pavydus vaikinas ir galim visokiu keistu istoriju prikurti.
Gal ir detektyvas, kaip pavadinsi - nepagadinsi, bet tikriausiai sutiksi, kad nėra įprasta kasdienė mirtis, ar net įprasta neretai pasitaikanti žmogžudystė/savižudybė. Man visa aplinkybių suma atrodo pakankamai extraordinaliai, kad reikėtų kažkokio paaiškinimo. Ir kadangi tarp internetuose populiarių paaiškinimų paranormal phenomenon yra ne toks retas, manau visai į temą pas mus forume. Gal būt savo aprašyme iš tiesų skyriau per mažai dėmesio supernatural/conspiracy elementui interneto folklore, tai galėjo pasirodyti, kad čia niekaip nesusiję. Tuoj šitą klaidą pataisysiu papildomais linkais, žr. žemiau. Na o jei problema tik tame, kad tau asmeniškai duoti faktai nerodo jokio paranormalių dalykų egzistavimo, tai man irgi, welcome to the (Skeptics) club :)
Kas labiausiai sudomino sioje, tai ka ten itaria konspiracininkai su ta "invisible light" kompanija? Kokia ju versija? Nesenei ziurejau filma "Invisible Man" - tai sitas scenarijus skambetu kurkas labiau intriguojanciai.
Aš pats daug apie tai nežinau, nes dauguma mano skaitytų info šaltinių apie tai nieko nesako, todėl apskritai abejoju kiek ten išvis yra tiesos, jau vien pats faktas kad ji kažkuo panašiu domėjosi gali būti išgalvotas.
smashinglife.co.uk wrote: Some people have suggested that Elisa had links with, and conversations with military members and had posted articles about cloaking technology in the military (which have since been deleted) on facebook and twitter. These comments occurred before her trip to LA: perhaps this ‘Invisible Light Agency’ is known for working with visual effects? Then perhaps her actions in the lift are an attempt on her part to lose her invisible assailant. This would account for her seemingly frustrated and anxious looks at some moments while playful and confused at others, and account for her feeling around and trying to tuck back into the corner to try to eliminate possibilities of where the person were. It might have been extrememly psychologically distressing running from an invisible person.
masksign.wordpress.com wrote: Given the Cecil’s history of grisly death, it’s certainly not the most outlandish thing in the world to suggest that it may be haunted. If anywhere is haunted, it’s the Cecil. Demonic activity has also been suggested, with many drawing a connection between Richard Ramirez’s satanism and the many tragedies at the hotel; perhaps he was possessed by the same demon that drove so many to suicide, Elisa Lam included.
Gana racionali nematomumo technologijos, „Invisible light agency“ ir Elisos Lam teorijų analizė. Pasak šito video, įmonė iš tiesų egzistuoja ar egzistavo.
Youtube: Who is the Invisible Light Agency and do they have any part in the Elisa Lam story?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-04-30 19:38

Seianus wrote:
2020-04-30 09:58
Gal ir detektyvas, kaip pavadinsi - nepagadinsi, bet tikriausiai sutiksi, kad nėra įprasta kasdienė mirtis, ar net įprasta neretai pasitaikanti žmogžudystė/savižudybė. Man visa aplinkybių suma atrodo pakankamai extraordinaliai, kad reikėtų kažkokio paaiškinimo.
Bet pastebejai, kaip lengvai, as panaudojau nuaiskinimo technika visai sitai istorijai? ;) Ir tai butu gana legitimus mastymo shortcutas, jei viskas ka zinociau, tai, kad kazkur mire mergina ir jos kunas rastas keistoje vietoje. Bet siuo atveju as samoningai praignoravau viena fakta - kad del sitos istorijos kazkodel kilo didelis sarsalas. Ir tas sarsalas pats savaime yra reiskinys, kuris reikalauja paaiskinimo. Paprastai, del zmoniu mirciu, kurios yra paaiskinamos taip lengvai, kaip as pasiuliau, didelis sarsalas nekyla.

Griztant prie klausimo, kas istikro ten nutiko - neturiu visiskai jokiu ideju. Kokia versija populiariausia?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-05-01 01:32

fizikanas wrote:
2020-04-30 19:38
Griztant prie klausimo, kas istikro ten nutiko - neturiu visiskai jokiu ideju.
Ha! Niekas ir nesakė, kad bus lengva ;)
Aš irgi neturiu idėjų.
Kokia versija populiariausia?
Žemiškiausi paaiškinimai visi griebiasi kaip šiaudo jos bipolinio, mano nuomone, jis greičiausiai kažkaip susijęs, bet čia praktiškai nieko nepaaiškina.

Įprastos savižudybės versija man atrodo menkai tikėtina, jei jau užsilipi ant stogo, yra paprastesnių ir greitesnių būdų nuo jo nusižudyti. Jos paskutinės žinutės, pirkiniai, taip pat nerodo noro žudytis, tad nebent užplaukė staigus nuotaikų pasikeitimas. Bet net ir tokiu atveju, lipti ant stogo, lipti į vandens baką, nusirengti, c'mon.

Kažkokia pilna psichozė su haliucinacijom ir visiškai neprognozuojamais veiksmais, tai tik labai strictly speaking yra geresnis paaiškinimas už demonus ir vaiduoklius. Tokia teorija gali paaiškinti absoliučiai bet kokias mirties aplinkybes, jei tik jos fiziškai įmanomos.

Atsitiktinumas? Užsilipo ant bako, tarkime, kad galėtų apsižvalgyti, ar pafotografuoti, netyčia įkrito, ir įkritusi išsirengė kad būtų lengviau umm plaukti... ir rėkė pagalbos, bet niekas negirdėjo... o vėliau kažkas kitas atėjęs uždarė dangtį, nes nepastebėjo, kad viduj plūduriuoja kūnas ir drabužiai? Skamba žiauriai neįtikinamai.

Žmogžudystė, išprievartavimas, ir žudikas sumetė viską į baką bei uždarė bako dangtį, paaiškintų faktą, kad be drabužių ir kad dangtis uždarytas, ir kaip ji ten atsidūrė. Gal net vienaip ar kitaip paaiškintų elgesį lifte. Nepaaiškintų fakto, kad nerasta jokių smurto, narkotikų, privartavimo, etc. pėdsakų ir oficiali mirties priežastis yra paskendimas.

Likusios populiarios „teorijos“ yra demonai, vaiduokliai, nematomi slapti agentai ir panašios
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-05-01 15:47

Na, aš pats jau sugalvojau versiją, kad kažkoks ne itin dorovingas vyrukas pasikvietė tą merginą pas save pasisvečiuoti (ir permiegoti), ir mergina pas jį ar šiaip nualpo, ar, kažkokiam įvykiui atsitikus, sąmonę prarado. O tas vyrukas pagalvojo, kad ji jau mirusi, ir, idant neturėtų problemų su policija, nusprendė nusikratyti jos "lavono", o kartu ir jos drabužių... Taip ją ir rado paskendusią bake, o jos drabužius irgi tam pačiam bake. :ax:
Kaip jums mano versija atrodo?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-05-01 18:53

Augustas wrote:
2020-05-01 15:47
Na, aš pats jau sugalvojau versiją, kad kažkoks ne itin dorovingas vyrukas pasikvietė tą merginą pas save pasisvečiuoti (ir permiegoti), ir mergina pas jį ar šiaip nualpo, ar, kažkokiam įvykiui atsitikus, sąmonę prarado. O tas vyrukas pagalvojo, kad ji jau mirusi, ir, idant neturėtų problemų su policija, nusprendė nusikratyti jos "lavono", o kartu ir jos drabužių... Taip ją ir rado paskendusią bake, o jos drabužius irgi tam pačiam bake. :ax:
Kaip jums mano versija atrodo?
Prastoka, juk nepaaiskina ka ji ten lifte isdirbineja, be to, nesuskambejo alarmas atidarius stogo duris ir t.t. Nejau manai, kad tiek diskusiju kiltu, jei tokia paprasta versija butu galima paaiskinti visas detales? Ir nejau jos nesugalvotu ivyki tyrusi policija?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-05-01 19:31

fizikanas wrote:
2020-05-01 18:53
Augustas wrote:
2020-05-01 15:47
Na, aš pats jau sugalvojau versiją, kad kažkoks ne itin dorovingas vyrukas pasikvietė tą merginą pas save pasisvečiuoti (ir permiegoti), ir mergina pas jį ar šiaip nualpo, ar, kažkokiam įvykiui atsitikus, sąmonę prarado. O tas vyrukas pagalvojo, kad ji jau mirusi, ir, idant neturėtų problemų su policija, nusprendė nusikratyti jos "lavono", o kartu ir jos drabužių... Taip ją ir rado paskendusią bake, o jos drabužius irgi tam pačiam bake. :ax:
Kaip jums mano versija atrodo?
Prastoka, juk nepaaiskina ka ji ten lifte isdirbineja, be to, nesuskambejo alarmas atidarius stogo duris ir t.t. Nejau manai, kad tiek diskusiju kiltu, jei tokia paprasta versija butu galima paaiskinti visas detales?
Lifte išsidirbinėti galėjo ne pati Eliza L., o kita mergina, kuri būtų to vyruko bendrininkė ir apsimetinėtų ja tam, kad policija galutinai patikėtų, jog Eliza L. yra nesveiko proto. O aliarmas nesuskambėjo todėl, kad kažkas žinojo, kaip tą aliarmą išjungti, kurį po to, kai padarė juodą darbą, vėl įjungė.
Ir nejau jos nesugalvotu ivyki tyrusi policija?
Kodėl nekilo tokia versija įvykį tyrusiai policijai? Tai, aišku, kad kilo. :) Bet kažkas įtakingas galėjo nupirkti policininkus (ir/ar policijos viršininką, o gal nusikaltėlis buvo pats policijos viršininkas :wink: ), ir ši versija policijos tiriama nebuvo.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-05-01 21:14

Augustas wrote:
2020-05-01 19:31
Lifte išsidirbinėti galėjo ne pati Eliza L., o kita mergina, kuri būtų to vyruko bendrininkė ir apsimetinėtų ja tam, kad policija galutinai patikėtų, jog Eliza L. yra nesveiko proto. O aliarmas nesuskambėjo todėl, kad kažkas žinojo, kaip tą aliarmą išjungti, kurį po to, kai padarė juodą darbą, vėl įjungė.
Na azijatai man visi panasus, bet manau merginos artimieji atpazintu, kad ten ne ji. Tuo labiau, kur tas vaikinas galejo taip staiga is niekur susirasti tokia panasia drauge? Ir dar sutinkancia tapti nusikaltimo bendrininke, uz kuri grestu ne vieni metai kalejimo? Skamba kiek neitikinanciai :)
Augustas wrote:
2020-05-01 19:31
Kodėl nekilo tokia versija įvykį tyrusiai policijai? Tai, aišku, kad kilo. :) Bet kažkas įtakingas galėjo nupirkti policininkus (ir/ar policijos viršininką, o gal nusikaltėlis buvo pats policijos viršininkas :wink: ), ir ši versija policijos tiriama nebuvo.
Su konsipiracijom galima paaiskinti betka. Pvz visi NSO - tai slapti kariniai eksperimentai ir uzslaptintos naujos technologijos, prie kuriu dirba vyriausybes. Tik, kad tos technologijos slepiamos jau arti simtmecio, kiek jie jas dar sleps, kada prades naudoti? :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-05-01 23:31

Augustas wrote:
2020-05-01 15:47
Na, aš pats jau sugalvojau versiją, kad kažkoks ne itin dorovingas vyrukas pasikvietė tą merginą pas save pasisvečiuoti (ir permiegoti), ir mergina pas jį ar šiaip nualpo, ar, kažkokiam įvykiui atsitikus, sąmonę prarado. O tas vyrukas pagalvojo, kad ji jau mirusi, ir, idant neturėtų problemų su policija, nusprendė nusikratyti jos "lavono", o kartu ir jos drabužių... Taip ją ir rado paskendusią bake, o jos drabužius irgi tam pačiam bake. :ax:
Kaip jums mano versija atrodo?
Tikrai ne blogiausia versija. Turint omeny, kad kitos versijos kalba apie nematomus žmones, vaiduoklius ir demonus :) Pirmos į galvą ateinančios problemos su tavo versija būtų šios:

* Praradęs sąmonę žmogus ir miręs žmogus labai skiriasi ir šias būkles supainioti yra nerealistiška. Bet sakykim, kad ji tame kambary mirė.
* Kodėl ji prarado sąmonę/mirė? Narkotikų ar smurto žymių nerasta, kažkokių ligų neturėjo.
* Užtempti lavoną priešgaisrinėmis kopėčiomis ant stogo, įmesti į baką, ir taip, kad niekas nepastebėtų, nėra lengva. Bet ir nėra neįmanoma. Tokiu atveju, įtarčiau viešbučio darbuotoją. Viešbučio darbuotojas taip pat teoriškai galėjo trumpam atjungti signalizaciją, tokiu atveju, nebūtų reikėję tempti kūno kopėčiomis.
fizikanas wrote: juk nepaaiskina ka ji ten lifte isdirbineja, be to, nesuskambejo alarmas atidarius stogo duris ir t.t.
Aš turėjau savo teoriją dėl to lifto, kur sakydamas savo turiu omeny sintezuota iš įvairių internete rastų idėjų. Ir ji kažkiek consistent su Augusto pasiūlyta versija. Bent jau neprieštarauja. Išvis neaišku, kiek tas liftas ir jos mirtis yra susiję, bet kita vertus, jei ne tas lifto video, šis atvejis nebūtų nei per pus tiek pagarsėjęs internete.
[+] show hidden text
In a nutshell, ji lifte kažko laukė (tarkim, mūsų paslaptingojo žudiko ar netyčinės mirties liudininko, arba išvis nėra susijęs su jos mirtimi), kai manė, kad jis jau ateina atsistojo šalia durų, kad netikėtai išgasdintų, senu kaip pasaulis vaikišku triuku, galiausiai nesulaukusi išėjo į koridorių apsidairyti kas vyksta, ir turbūt pamačiusi tą žmogų kažkur netoliesie, pradėjo kalbėtis mostaguodama rankomis ar panašiai. Jei žiūri video su maždaug tokia interpretacija, jis staiga atrodo žymiai mažiau spooky ir labai natūraliai :)
Augustas wrote: Lifte išsidirbinėti galėjo ne pati Eliza L., o kita mergina, kuri būtų to vyruko bendrininkė ir apsimetinėtų ja tam, kad policija galutinai patikėtų, jog Eliza L. yra nesveiko proto.
Kaip esu rašęs kitoje temoje, Columbo yra vienas mano mėgstamiausių detektyvinių serialų, bet c'mon, surimtėkime. Jei jau teorija reikalauja tokios panašios antrininkės, kur just happened gyventi tame pačiame viešbutyje ir pažinoti vyruką ir prisidėti prie jo plano ir iki tol joks viešbučio gyventojas ar darbuotojas jos nematė ir neužfiksavo kamerose, atidėkime šios teorijos svarstymą maždaug tam laikotarpiui, kai jau teks svarstyti ir demonų variantus :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-05-02 11:57

Kaip esu rašęs kitoje temoje, Columbo yra vienas mano mėgstamiausių detektyvinių serialų, bet c'mon, surimtėkime. Jei jau teorija reikalauja tokios panašios antrininkės, kur just happened gyventi tame pačiame viešbutyje ir pažinoti vyruką ir prisidėti prie jo plano ir iki tol joks viešbučio gyventojas ar darbuotojas jos nematė ir neužfiksavo kamerose, atidėkime šios teorijos svarstymą maždaug tam laikotarpiui, kai jau teks svarstyti ir demonų variantus :)
Aš sakyčiau, kad čia pamirštas vienas stebuklingas daiktas. To stebuklingo daikto dėka bet kokia panašaus ūgio ir kūno sudėjimo mergina galėjo suvaidinti Elizą L.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-25 22:09

Psichologo nuomonė apie visą tai. TL;DR: maniakalinė bipolinio fazė ir jos sukelta psichozė įtikinamiausias paaiškinimas, kodėl nusirengė, įšoko į vandens baką ir nebegalėdama išlipti, nuskendo.
Post Reply