Kas yra tas "konsumistinis hedonizmas"?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-10 14:32

Augustas wrote:
2020-07-10 14:30
Visiškai teisingai, Lionginai, supratai. :thumbsup:
O yra koks nors dalykas, be kurio negalėtum gyventi normaliai? Ar galėtum, pavyzdžiui, normaliai gyventi neforsuodamas kitiems savo asmeninių įsitikinimų ir gyvenimo būdo? Arba, ar galėtum normaliai gyventi be skaistybės?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-10 15:29

Lionginas wrote:
2020-07-10 14:32
Augustas wrote:
2020-07-10 14:30
Visiškai teisingai, Lionginai, supratai. :thumbsup:
O yra koks nors dalykas, be kurio negalėtum gyventi normaliai?
Savaime suprantama, kad yra tokių dalykų, be kurių normaliai gyventi negalėčiau, pvz., kai yra maisto ir/arba geriamo vandens trūkumas.
Ar galėtum, pavyzdžiui, normaliai gyventi neforsuodamas kitiems savo asmeninių įsitikinimų ir gyvenimo būdo?
Žinoma, kad galėčiau gyventi normaliai ir be savo asmeninio gyvenimo būdo agitprop'o. Netgi džiaugčiausi, jei nereikėtų agitpropinti sveiko gyvenimo būdo. Bet kol yra žmonių, kurie gyvena nesveikai, tol visada bus pareiga agitpropinti sveiką gyvenimo būdą.
Beje, agitprop'as vyksta nebūtinai žodžiais, bet ir pačiu gyvenimo būdu. T.y., žmonės mato kaip tu gerai gyveni, ir patys panori išbandyti tai, kaip Tu gyveni. O gal ir jiems toks gyvenimo būdas bus geras?
Arba, ar galėtum normaliai gyventi be skaistybės?
O be skaistybės aš jau gyvenau. Prastai gavosi. Tad dabar galiu pasakyti, kad skaistybė yra vienas iš normalaus, sveiko gyvenimo kriterijų. Todėl ir agitprop'inu skaistybę, nes nuoširdžiai manau, kad žmonės be jos normaliai gyventi negali. :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-07-10 15:42

Augustas wrote:
2020-07-10 15:29
O be skaistybės aš jau gyvenau. Prastai gavosi. Tad dabar galiu pasakyti, kad skaistybė yra vienas iš normalaus, sveiko gyvenimo kriterijų.
Tai be skaistybės negalėtum normaliai gyventi? Ir konsumistinis hedonizmas yra, kai be kažko negali normaliai gyventi?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-11 18:47

Lionginas wrote:
2020-07-10 15:42
Augustas wrote:
2020-07-10 15:29
O be skaistybės aš jau gyvenau. Prastai gavosi. Tad dabar galiu pasakyti, kad skaistybė yra vienas iš normalaus, sveiko gyvenimo kriterijų.
Tai be skaistybės negalėtum normaliai gyventi? Ir konsumistinis hedonizmas yra, kai be kažko negali normaliai gyventi?
Skaistybė ir yra tas normalus gyvenimas, jei dar nesupratai. :D Skaistybė yra sveikata.

Ir dar patikslinu, konsumistinis hedonizmas yra tada, kai negali normaliai gyventi be (fiziškai patiriamų) malonumų. Kitaip tariant, tai yra besaikis (fiziškai patiriamų) malonumų siekimas. Skaistybė yra tų malonumų apribojimas, todėl ji nėra tai, kas būna fiziškai malonu. Tai neretai būna labai sunkus dalykas. Bet laikaisi skaistybės dėl to, kad tai yra sveikas ir geras dalykas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-11 19:19

Augustas wrote: Skaistybė yra sveikata.
Jei streso padidėjimą ir aišku vėžį laikai sveikata...
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-11 20:27

Augustas wrote:
2020-07-11 18:47
Skaistybė yra sveikata.
Daugumai vyrų ilgas susilaikymas nuo sekso nėra sveikas nei fiziologine, nei juo labiau psichologine prasme. Dėl moterų ten kaip visada viskas sudėtingiau.. Bet bendrai paėmus turbūt nesveika ir joms.

Patinka tau ar ne, bet tiesiog ponas Dievas mums davė tas kūno dalis, kad jas naudotume :)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-12 14:54

Seianus wrote:
2020-07-11 19:19
Augustas wrote: Skaistybė yra sveikata.
Jei streso padidėjimą ir aišku vėžį laikai sveikata...
Skaistybė (jei teisingai ją supranti) tai kaip tik streso sumažėjimas. O kuo čia dėtas vėžys (ir pan. onkologinės ligos)? :roll:
Vilius wrote:
2020-07-11 20:27
Augustas wrote:
2020-07-11 18:47
Skaistybė yra sveikata.
Daugumai vyrų ilgas susilaikymas nuo sekso nėra sveikas nei fiziologine, nei juo labiau psichologine prasme.
Mitas. Dėl susilaikymo iš tikrųjų susirgti jokiomis ligomis neįmanoma. Dėl nesusilaikymo - taip, galima susirgti lytiniu plintančiomis ligomis (jei apsauga prasta) + dar priklausomybę nuo seksualinio malonumo gali įgyti.
Dėl moterų ten kaip visada viskas sudėtingiau.. Bet bendrai paėmus turbūt nesveika ir joms.
O susilaikyti yra normalu ir sveika visiems, ir Tu tą darai kiekvieną mielą dieną.
Patinka tau ar ne, bet tiesiog ponas Dievas mums davė tas kūno dalis, kad jas naudotume :)
Žinoma. :thumbsup: Bet davė tam, kad naudotume, o ne piktnaudžiautume. :ax:
skiptikaš
naujokas
Posts: 24
Joined: 2020-07-07 15:45

2020-07-12 15:37

Augustas wrote:
2020-07-12 14:54

O kuo čia dėtas vėžys (ir pan. onkologinės ligos)? :roll:

Mitas. Dėl susilaikymo iš tikrųjų susirgti jokiomis ligomis neįmanoma.

Priešinės liaukos vėžys priklauso nuo ejakuliacijos dažnio. Nustatyta, jog 2–4 ejakuliacijos per savaitę žymiai sumažina vėžio atsiradimo tikimybę. 2016 metais Amerikoje atlikta dešimties metų trukmės studija parodė, jog vyrai, kurie per mėnesį patiria tik po 4–7 ejakuliacijas, turi net 50 procentų didesnę tikimybę susirgti prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie per mėnesį patiria ne mažiau kaip 21 ejakuliacijas (nesvarbu, lytiniai santykiai ar masturbacija).

https://www.15min.lt/m/id/gyvenimas/sve ... 28-1094128
:wink:
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-07-12 17:00

Augustas wrote:
2020-07-12 14:54
Skaistybė (jei teisingai ją supranti) tai kaip tik streso sumažėjimas. O kuo čia dėtas vėžys (ir pan. onkologinės ligos)? :roll:
Ne, streso skaistybė nemažina nepriklausomai kaip ją supranti, stresą mažina seksas. O kaip galima suprasti skaistybę teisingai ar neteisingai? Tai tiesiog sekso atsisakymas. Pasidarė smalsu, kaip ją „teisingai“ supranti tu, kas tavo nuomone yra skaistybė? Mažamečių berniukų prievartavimas, a.k.a skaistybė pagal katalikų kunigus? Ar taip, kaip aprašyta pipedijoje? :mrgreen:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-12 22:35

Augustas wrote:
2020-07-12 14:54
Mitas. Dėl susilaikymo iš tikrųjų susirgti jokiomis ligomis neįmanoma.
Ne, žinok, ne mitas. Per porą minučių radau bent kelis gana solidžius šaltinius, kurie sako, kad dažnesnis seksas (arba masturbacija) vyrams reikšmingai sumažina prostatos vėžio riziką.. Rašau iš telefono, todėl tingiu terliotis su citatomis - manau, jei norėsi rasi ir pats.. Bet ar norėsi? Gi lengviau regurgituoti, ką kažkada perskaitei Bernardinuose :)
skiptikaš
naujokas
Posts: 24
Joined: 2020-07-07 15:45

2020-07-12 23:20

Vilius wrote:
2020-07-12 22:35

Rašau iš telefono, todėl tingiu terliotis su citatomis - manau, jei norėsi rasi ir pats..

Kaip celibatas veikia jūsų sveikatą?
https://www.medicalnewstoday.com/articles/326518

Ar seksas teikia naudos sveikatai?
https://www.medicalnewstoday.com/articles/316954
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-13 12:55

skiptikaš wrote:
2020-07-12 15:37
Augustas wrote:
2020-07-12 14:54

O kuo čia dėtas vėžys (ir pan. onkologinės ligos)? :roll:

Mitas. Dėl susilaikymo iš tikrųjų susirgti jokiomis ligomis neįmanoma.

Priešinės liaukos vėžys priklauso nuo ejakuliacijos dažnio. Nustatyta, jog 2–4 ejakuliacijos per savaitę žymiai sumažina vėžio atsiradimo tikimybę. 2016 metais Amerikoje atlikta dešimties metų trukmės studija parodė, jog vyrai, kurie per mėnesį patiria tik po 4–7 ejakuliacijas, turi net 50 procentų didesnę tikimybę susirgti prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie per mėnesį patiria ne mažiau kaip 21 ejakuliacijas (nesvarbu, lytiniai santykiai ar masturbacija).

https://www.15min.lt/m/id/gyvenimas/sve ... 28-1094128
:wink:
Užmiršai, kad ejakuliacija įvyksta ir per poliucijas. Taigi...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-13 13:13

Seianus wrote:
2020-07-12 17:00
Augustas wrote:
2020-07-12 14:54
Skaistybė (jei teisingai ją supranti) tai kaip tik streso sumažėjimas. O kuo čia dėtas vėžys (ir pan. onkologinės ligos)? :roll:
Ne, streso skaistybė nemažina nepriklausomai kaip ją supranti, stresą mažina seksas.
Aha, seksas tikrai stresą sumažina, kai kiekvieną kartą, užsiimdamas seksu, turi bijoti, ar teisingai užsidėjai prezervatyvą, ar prezevatyvas bus kokybiškas, ar nenusmuks pačiame sekso įkarštyje. :D O jei dar iš viso (įsiaistrinęs) užmiršai jį užsidėti, tai po to dar papildomas stresas dėl galimo merginos nėštumo ar kokios lytiniu keliu plintančios ligos pasigavimo. Ne, jau geriau susilaikymas nuo sekso.
O kaip galima suprasti skaistybę teisingai ar neteisingai? Tai tiesiog sekso atsisakymas. Pasidarė smalsu, kaip ją „teisingai“ supranti tu, kas tavo nuomone yra skaistybė? Mažamečių berniukų prievartavimas, a.k.a skaistybė pagal katalikų kunigus? Ar taip, kaip aprašyta pipedijoje? :mrgreen:
Ne, skaistybė nėra sekso atsisakymas. Skaistybė yra tiesiog sekso pastatymas į jam tinkamą vietą. Aš, atsakydamas Viliui, ne be pagrindo užsiminiau apie tą faktą, jog Vilius susilaiko nuo sekso kasdien. Gi nepuola jis vilioti kiekvienos sutiktos gražios merginos (kai tokią sutinka) į lovą.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-13 13:38

Augustas wrote:
2020-07-13 13:13
Ne, jau geriau susilaikymas nuo sekso.
Nu ne.. Standartinis šios problemos sprendimas yra ne susilaikymas, o pastovus partneris, arba jei jau nori eiti visai senamadišku keliu - sutuoktinis. Tada beveik visos tavo išvardintos problemos išsispręndžia.. O ta viena "problema" net gali tapti visai pageidaujama (ne, ne STD - ta kita problema, kur po kelių metų reikia mokyti važiuot dviračiu :D).
Augustas wrote:
2020-07-13 13:13
Gi nepuola jis vilioti kiekvienos sutiktos gražios merginos (kai tokią sutinka) į lovą.
Tu bent įsivaizduoji, kaip tai yra nerealistiška?.. Žinok užtikrinu tave, kad nei tu nei aš niekada gyvenime neturėsime tokios problemos kaip "per daug merginų" - net jei stengsimės tą padaryti iš visų jėgų :)

Bet laimei to ir nereikia - net ir su vienu partneriu galėtum pamiršti tuos niekus apie skaistybę, jei sutaptų jūsų norai ir polinkiai.


Ir žinau, kad gal truputį netaktiška taip tiesiai sakyti - bet aš netikiu nei vienu žodžiu iš tos dalies, kur tu pasakoji apie savo jaunystės žygdarbius.. Sorry, esu girdėjęs ir daugiau tikinčiųjų, kurie dainuoja tą "anksčiau buvau nu labai labai blogas, bet dabar atradau Jėzų, ir tapau angelu". Ir mano galva jie visi iki vieno yra full of shit. Nei jie buvo tokie blogi anksčiau, nei jie tapo šventieji atradę savo tikėjimą. Čia tik toks populiarus "metamorfozės" naratyvas, kurį kai kuriems žmonėms patinka pasakoti (tame tarpe - ir sau patiems), o kitiems - klausytis ir aikčioti. Well.. Not in my book.
Last edited by Vilius on 2020-07-13 14:01, edited 1 time in total.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-07-13 13:56

Ir šiaip for the record paminėsiu, kad atsisakau žmones, kuriems yra virš 25-ių metų, vadinti "vaikinais/merginomis" (ypač angliškose tų žodžių versijose). Mano kalboje tai yra jauni vyrai ir jaunos moterys.. O nuo 35-ių metų jau ir tas "jauni" nelabai į temą.
skiptikaš
naujokas
Posts: 24
Joined: 2020-07-07 15:45

2020-07-13 15:43

Augustas wrote:
2020-07-13 12:55
skiptikaš wrote:
2020-07-12 15:37



Priešinės liaukos vėžys priklauso nuo ejakuliacijos dažnio. Nustatyta, jog 2–4 ejakuliacijos per savaitę žymiai sumažina vėžio atsiradimo tikimybę. 2016 metais Amerikoje atlikta dešimties metų trukmės studija parodė, jog vyrai, kurie per mėnesį patiria tik po 4–7 ejakuliacijas, turi net 50 procentų didesnę tikimybę susirgti prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie per mėnesį patiria ne mažiau kaip 21 ejakuliacijas (nesvarbu, lytiniai santykiai ar masturbacija).

https://www.15min.lt/m/id/gyvenimas/sve ... 28-1094128
:wink:
Užmiršai, kad ejakuliacija įvyksta ir per poliucijas. Taigi...


Kiek kartų per mėnesį tau tai įvyksta? (atviro atsakymo iš tavęs nesitikiu)

Net kai tarnavau kariuomenėje aštuoniolikmetis ( o tuo metu mano kūnas gamino testesterono hormoną rekordiniais kiekiais ir nebuvo patogu kažkaip tą slėgį sumažint, kai gyveni viename dideliame kambaryje "kazarmoje“ su 100 tokių pat kaip ir aš) suskaičiuoti įvykusias ejakuliacijas per poliucijas užtektų vienos rankos pirštų per visą tarnavimo laiką.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-13 18:30

Vilius wrote:
2020-07-13 13:38
Augustas wrote:
2020-07-13 13:13
Ne, jau geriau susilaikymas nuo sekso.
Nu ne.. Standartinis šios problemos sprendimas yra ne susilaikymas, o pastovus partneris, arba jei jau nori eiti visai senamadišku keliu - sutuoktinis. Tada beveik visos tavo išvardintos problemos išsispręndžia.. O ta viena "problema" net gali tapti visai pageidaujama (ne, ne STD - ta kita problema, kur po kelių metų reikia mokyti važiuot dviračiu :D).
Išskyrus tuos atvejus, kai pastoviai partnerei - merginai ar jaunai moteriai - būna menstruacijos arba ji būna labai pavargusi, ir tada vis tiek turi susilaikyti nuo sekso, sutinku su Tavimi.
Augustas wrote:
2020-07-13 13:13
Gi nepuola jis vilioti kiekvienos sutiktos gražios merginos (kai tokią sutinka) į lovą.
Tu bent įsivaizduoji, kaip tai yra nerealistiška?.. Žinok užtikrinu tave, kad nei tu nei aš niekada gyvenime neturėsime tokios problemos kaip "per daug merginų" - net jei stengsimės tą padaryti iš visų jėgų :)

Bet laimei to ir nereikia - net ir su vienu partneriu galėtum pamiršti tuos niekus apie skaistybę, jei sutaptų jūsų norai ir polinkiai.
Patikslinu dar kartą, skaistybė nėra sekso atsisakymas, bet jo pastatymas į jam tinkamą vietą savo asmeniniame gyvenime. Sekso atsisakymas vadinamas seksualine abstinencija. O persisotinimas seksu egzistuoja, panašiai egzistuoja ir persivalgymas, persitreniravimas, persidirbimas ir t.t.
Ir žinau, kad gal truputį netaktiška taip tiesiai sakyti - bet aš netikiu nei vienu žodžiu iš tos dalies, kur tu pasakoji apie savo jaunystės žygdarbius.. Sorry, esu girdėjęs ir daugiau tikinčiųjų, kurie dainuoja tą "anksčiau buvau nu labai labai blogas, bet dabar atradau Jėzų, ir tapau angelu". Ir mano galva jie visi iki vieno yra full of shit. Nei jie buvo tokie blogi anksčiau, nei jie tapo šventieji atradę savo tikėjimą. Čia tik toks populiarus "metamorfozės" naratyvas, kurį kai kuriems žmonėms patinka pasakoti (tame tarpe - ir sau patiems), o kitiems - klausytis ir aikčioti. Well.. Not in my book.
Aš ir nesu angelas, kaip Tu galbūt įsivaizduoji. Priešingai, aš esu normalus žmogus, kuriam kartais reikia ir sekso, bet kuris, gerai pamąstęs, atranda savyje jėgų to sekso poreikio atsisakyti dėl (šiuo metu) didesnio gėrio.
Sorry, esu girdėjęs ir daugiau tikinčiųjų, kurie dainuoja tą "anksčiau buvau nu labai labai blogas, bet dabar atradau Jėzų, ir tapau angelu". Ir mano galva jie visi iki vieno yra full of shit. Nei jie buvo tokie blogi anksčiau, nei jie tapo šventieji atradę savo tikėjimą. Čia tik toks populiarus "metamorfozės" naratyvas, kurį kai kuriems žmonėms patinka pasakoti (tame tarpe - ir sau patiems), o kitiems - klausytis ir aikčioti. Well.. Not in my book.
O aš, žinok, realiai buvau sutikęs nusikaltėlį (beje, H.Daktaro buvusį bendražygį), kuris atsivertė į krikščionybę ir daugiau nebedaro nusikaltimų. Aš nesakau, kad jisai tapo šventuoju, bet kad nusikaltimų iki šiol nepadarė, tai dėl to Tave galiu užtikrinti. Gal ateityje neištvėręs ką nors (blogo) padarys, aš nežinau. Gal ir aš ateityje vėl sugrįšiu prie merginų ir jaunų moterų viliojimo. Aš to nežinau. Bet kol kas aš laikausi ir sėkmingai laikausi. Žinok, tikrai nėra taip, kad atsivertei į krikščionybę ir daugiau tau jau nebereikia dėti pastangų, kad išsilaikytum doros kelyje.
Nei jie buvo tokie blogi anksčiau, nei jie tapo šventieji atradę savo tikėjimą.
O kas dėl žmonių gerumo ar blogumo, tai, pasak krikščionybės (ar bent jau katalikiškos jos versijos), nė vienas žmogus nėra toks blogas, kad negalėtų tapti geriečiu. Taigi, kiekvienas žmogus gali sėkmingai tapti geriečiu, nes gėrio pradas, esantis jame, yra nesunaikinamas. Tad Tu čia visiškai teisingai pastebėjai.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-07-13 18:52

skiptikaš wrote:
2020-07-13 15:43
Augustas wrote:
2020-07-13 12:55


Užmiršai, kad ejakuliacija įvyksta ir per poliucijas. Taigi...


Kiek kartų per mėnesį tau tai įvyksta? (atviro atsakymo iš tavęs nesitikiu)
Jei atvirai, tai du-tris kartus per savaitę. Kai buvau paauglys, tai šlapius sapnus sapnuodavau beveik kiekvieną naktį.
Net kai tarnavau kariuomenėje aštuoniolikmetis ( o tuo metu mano kūnas gamino testesterono hormoną rekordiniais kiekiais ir nebuvo patogu kažkaip tą slėgį sumažint, kai gyveni viename dideliame kambaryje "kazarmoje“ su 100 tokių pat kaip ir aš) suskaičiuoti įvykusias ejakuliacijas per poliucijas užtektų vienos rankos pirštų per visą tarnavimo laiką.
Poliucija ir yra ejakuliacija, tik tiek, kad ji vyksta nevalingai, miegant ir sapnuojant erotinius sapnus. O kad armijoje jos retos, tai nieko nuostabaus. Sunkios treniruotės, ankstyvas kėlimasis, rikiuotės pratimai ir t.t. padaro savo darbą, ir testosteronas su endorfinais išsilieja kartu su prakaitu.
Post Reply