imotep wrote: ↑2023-06-09 12:47
Sveiki,
man asmeniškai dažnai kyla klausimas, kiek iš tikrųjų tie analitikai, ekspertai ar juolabiau net ir mes patys, galime bent kažkiek bandyti nuspėti, ką tie nevispročiai tironai mąsto?
Labas. Ir nereikia kažkaip ypatingai nuspėjinėti. Į jų galvas giliau tikrai neįlįsim. Tiesiog reikia tik bent kažkiek sekti tendencijas, matyti realią situaciją, galimus realistiškus įvairius variantus ir bandyti bent kažkiek racionaliau ir tikslingiau kažkuria kryptimi daryti, kaip mums aplinkinėms šalims atrodo ir ko mes norime. Daryti, o ne sąlyginai plaukti pasroviui ar lengvai apsileisti kiršinimams iš šalies. Ko, deja, tarptautinėje erdvėje kai kuriose su Rusija susijusiose srityse ir kryptyse gana nemažai.
imotep wrote: ↑2023-06-09 12:47
O galbūt jie neturi jokios strategijos ir tik juokiasi atsisėdę, kai visokie ekspertai bando narstyti juos po kaulelį, gvildenti jų sudėtingiausias strategijas,
Man taip pat dažnai kyla mintys ar atrodo, kad tos jų "strategijos" nėra itin gudrios. Ir gal net dažnai iš jų pusės būna maždaug "bandykime eskaluoti tam tikrą situaciją pagal tam tikrus principus, o jau po to matysime". Ir įdėmiai stebi sau nepatogių oponentų, priešų reakcijas. Ir kažkokių rimčiau gudresnių idėjų jie nelabai ir turi. Visai tikėtina, kad įvairūs veikėjai, institucijos ir pan. vakaruose, patys jiems gerų idėjų pasiūlo tolesnei eigai, kaip geriau, efektyviau ar skausmingiau būtų dar kažką prasukti, pakiršinti, suklaidinti, nupirkti, papirkti ir pan.
imotep wrote: ↑2023-06-09 12:47
kai tuo tarpu, vienas yra tiesiog buvęs kolūkio pirmininkas, su 8-oko lygio mentalitetu, o kitas tiesiog psichinis ligonis.
Nereikėtų taip nuvertinti tų turbo niekšelių. Ne visi buvę kolūkio pirmininkai su 8-oko lygio mentalitetu ar tiesiog psichiniai ligoniai pajėgus užgrobti taip valdžią, kaip minimi veikėjai padarė. Pvz., Skirmantas Malinauskas nepersenausiai yra išleidęs visai šaunų "Taip gimsta diktatūros" apžvalginį istorinį video Baltarusijos pavyzdžiu (parengtą įvairių žurnalistinių šaltinių ir berods pakankamai jau seno beveik iki putininių laikų rusų dokumentinio filmo pagrindu) už paywall Patreone esančiame savo youtube. Tam tikro moralinių urodų/monstrų talento (tik normalių žmonių logikai sunkiai suvokiamo) jie turi. Vat kai panašioje šalyje jau užgrobta valdžia ir kai tam tikros žmonių grupės ima šokti pagal jų dūdelę, tokie niekšeliai teoriškai gali kažkiek leisti sau atsipalaiduoti ar net iš vis kaip kokie marazmatikai atrodyti, nes nemažai jų daromų nesąmonių lengviau jiems praslysta be rimčiau neigiamų jiems pasekmių.
imotep wrote: ↑2023-06-09 12:47
Nes atrodo, kad tos kalbos vis tęsiasi ir tęsiasi jau eilę metų, bandant suvokti jų ėjimus, santykius ir t.t. Bet kas iš to? Jie vis tiek toliau lieka valdžioje ir toliau atlieka savo kruvinus nusikaltimus, nepaisant to, kad jau pagal visas teorijas jie seniai vienas kitą turėjo suvalgyti, nes neva iš tiesų vienas kito nekenčia.
Ir tada kodėl, jeigu Ukrainą xujlo nebuvo taip sunku užpulti, Baltarusija ir lukašenka jam turėtų būti sunkesnis uždavinys? Ar nėra taip, kad jeigu jis norėtų, tai baltarusiją su lukašenka aneksuotų per parą? Nes jau jų kariuomenė tikrai nieko nepadarytų, o ir šiaip niekas jų negintų.
Kad šituos niekšelius suprasti, galimai yra neblogai kažkiek daugiau žinoti istoriškai apie rusijos mafukų/banditų mentalitetą. Šitie monstrai labai smarkiai orientuoti į valdžią, jos turėjimą ir išlaikymą. Buvo kažkiek įvairių skystokų užuominų apie tai ir forume (pvz.,
čia,
čia). Jiems patogu daryti savo varkes, išnaudojant "lochus" (eilinius jų šalių piliečius). Plius, kokio Putino, kremliaus ir jam pavaldžių struktūrų atveju, dar papildomai su tam tikrom saugumietiškom, teisinėm ir proto knisimo žiniom. Jie viens kito nemėgsta, bet vienas kitam akies rimčiau nekerta, nes yra vieni kitiems gana patogūs.
Pavyzdžiui, koks Kadyrovas kremliui tikrai nėra mėgstamas veikėjas. Tačiau kremlius Kadyrovą toleruoja ir laiko savo įtakoje, nes yra patogus. Nors ir nemažai finansiškai toks budulinis pašlėmėkas kaip Kadyrovas kainuoja. Taip pat praktiškai labai didelė postsovietinių šalių dalis (išskyrus gal kažkiek daugiau Baltijos šalis, kurios rimčiau nei kitos siekė tam tikros nepriklausomybės) yra neįprastai vis dar pakankamai ženkliai ekonomine, tam tikrų ryšių su oligarchais ir pan. prasmėmis priklausomos nuo Rusijos. Ukraina šiame kontekste su savo Maidanais ir pan. kremliaus akyse panūdo pabūti kaip ir šiokiu tokiu gan nepatogiu išsišokėliu. Baltarusija tokiu išsišokėliu greičiausiai Kremliui neatrodo ir jos priklausomybė nuo Rusijos (kartu ir Rusijos įtaka jai) yra didelė.