Vėl apie gėjų teises

Naujas temas kurkite čia
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-14 20:12

Stormas wrote:
2021-04-14 19:57
Augustas wrote:
2021-04-14 19:24
O ironiją dėl kalendorinio metodo supratau. Tik čia bėda ta, kad šita ironija puikiai iliustruoja nesugebėjimą atsisakyti seksualinio malonumo, taigi, puikiai įrodo kalendorinį metodą ironizuojančio žmogus priklausomybę nuo seksualinio malonumo. :wink:
Ten nebuvo ironija, gal gali papasakoti kokie dar yra tie NŠP metodai? Nes aš tai tik kalendorių žinau :roll:
Tai prašom, Stormai:

http://www.nspinfo.lt/nsp-metodai

Skaityk į sveikatą. :)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-04-14 20:33

Augustas wrote:
2021-04-14 20:12
Tai prašom, Stormai:

http://www.nspinfo.lt/nsp-metodai

Skaityk į sveikatą. :)
a tai kaip suprantu vis tiek visi metodai rekomenduojami susiveda į tą patį - išvengti vaisingų dienų. Anyway, ačiū :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-04-15 09:22

Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Pirmą kartą girdžiu, kad reikia zyzti ir daryti spaudimą. Nes pati biurokratinė procedūra formaliai labai paprasta.
Pasigooglink tai išbandžiusių istorijų. Prašymus RKB kloja į stalčiaus dugną ir tiek. Tai gal siūlau šitą problemą išsispręsti pirmiausia ir tuomet jau rūpintis kitomis biurokratinėmis procedūromis.
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Homosantuokos yra galutinai pribaigiantis heterosantuokų monopolinę padėtį dalykas. Taigi, galima sakyti, kad tai savotiškas rodiklis, rodantis, kiek reikšmingos heterosantuokos konkrečioje visuomenėje.
Kad homosantuokos kaip nors lemia heterožmonių norą tuoktis tu tiesą sakant niekaip nepagrindei. Todėl drąsiai galiu tvirtinti, kad homosantuokos tą norą tik didina, ir būsiu ne mažiau teisus už tave :).
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Nes aš neabejingas žmonėms, skirtingai nei Tu. Todėl man ir įdomu, kaip jie gyvena, ir kodėl jie gyvena taip, kaip gyvena.
Na taip, aš tam tikra prasme abejingas. Bet kad tu neabejingas, tai nejuokink :) Jei būtum neabejingas, tai tau bent kiek rūpėtų, ko tie kiti žmonės nori, atsižvelgtum į tai. Bet realiai tau rūpi tik tai, kad jie gyventų pagal tavo supratimą. "Susitvarkei" su savo seksualinėmis problemomis, dabar nori sutvarkyti ir kitus žmones, nors realiai jų net nereikia tvarkyti. Čia ne neabejingumas kitiems žmonėms, čia yra noras kitiems primesti tai, ką darai pats su savimi. Autoritarizmas su narcisizmo elementais. Realiai visi diktatoriai tuo ir užsiimdavo - iš savo didelio gerumo ir neabejingumo "taisydavo" kitus žmones ir ištisas visuomenes.

Aš pavyzdžiui tikiu, kad religija iš esmės nėra geras dalykas ir visiems būtų geriau, jei jos neliktų. Bet man kažkaip nešauna į galvą mintis, kad šitą savo supratima kokia nors forma turėčiau primesti kitiems žmonėms, kaip nors apriboti jų galimybes išpažinti tikėjimą, pridaryti "lengvatų" netikintiems ar apskritai panaudoti valstybės aparatą tam, kad skatinti netikėjimą. Bet tu analogiškoje situacijoje visiškai skurpulų neturi, tau vienodai rodo ką galvoja kiti, ar jie jaučia poreikį būti taisomi ir t.t. Tau svarbu tik tavo pasaulėžiūra ir kaip ją primesti kitiems. Ką iš esmės daro kiekvienas narcizas - siekia kontroliuoti kitus ir viską racionalizuoja savo "gerumu".
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Aš ne prieš naudingą malonumą, pvz., pavargus, po darbų pailsėti malonu. Aš tik prieš pabėgimą nuo realių problemų į malonumus, t.y., aš prieš (iliuzinį) tikėjimą, kad pabėgimas į malonumus kažkaip padeda išspręsti realias problemas. O kad dauguma seniai nelaiko blogiu to, kas yra blogis, tai taip, Tu teisus. Tik tai reiškia, kad ta dauguma, deja, apakusi ir eina blogu keliu. :(
Tokias problemas žmonės sprendžia eidami pas psichoterapeutą ir panašiai. Vien dėl to, kad kažkas dėl to patiria gyvenime disfunkcijas, uždrausti tuoktis likusiems yra kvailas is neproporcingas apsiskaičiavimas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-15 09:45

Augustas wrote:
2021-04-14 19:24
Santuoka (čia pagal RKB) iš viso neturėtų būti sudaroma jokiais kitais tikslais, išskyrus dėl vaikų gimdymo ir auginimo. Pvz., negerai santuoką dėl pramogos sudaryti arba dėl gryno seksualinio malonumo (ir čia ne tik homoseksualūs asmenys turimi minty, bet ir heteroseksualūs asmenys, kurie nenori turėti vaikų iš viso). Tai čia tokia RKB doktrina.
Ne, čia ne RKB doktrina. Čia Augusto, kuris savo davatkiškumu gerokai lenkia net ir RKB, susigalvota doktrina.
Kanonų teisė aiškiai numato, kad impotencija (t. y. nesugebėjimas užsiimti seksu) anuliuoja santuoką (1084.1). Bet nevaisingumas tuoktis netrukdo (1084.3). T. y. gebėjimą užsiimti seksu RKB laiko privalomu santuokos aspektu, o va gebėjimą susilaukti vaikų – ne.

Pranciškaus „Amoris Laetitia“ irgi sako, kad sprendimą dėl vaikų turi priimti „tik patys tėvai ir niekas daugiau“ „atsižvelgdami į materialines ir dvasines aplinkybes“ (222).
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-15 14:01

Lionginas wrote:
2021-04-15 09:22
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Pirmą kartą girdžiu, kad reikia zyzti ir daryti spaudimą. Nes pati biurokratinė procedūra formaliai labai paprasta.
Pasigooglink tai išbandžiusių istorijų. Prašymus RKB kloja į stalčiaus dugną ir tiek. Tai gal siūlau šitą problemą išsispręsti pirmiausia ir tuomet jau rūpintis kitomis biurokratinėmis procedūromis.
Taigi sakiau, kad pateikus prašymą, reikia 1 metus palaukti.
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Homosantuokos yra galutinai pribaigiantis heterosantuokų monopolinę padėtį dalykas. Taigi, galima sakyti, kad tai savotiškas rodiklis, rodantis, kiek reikšmingos heterosantuokos konkrečioje visuomenėje.
Kad homosantuokos kaip nors lemia heterožmonių norą tuoktis tu tiesą sakant niekaip nepagrindei. Todėl drąsiai galiu tvirtinti, kad homosantuokos tą norą tik didina, ir būsiu ne mažiau teisus už tave :).
Tokia situacija visuomenėje, kad homosantuokos heteroseksualių žmonių norą tuoktis didintų, tikrai gali susidaryti. Aš to neneigiu ir niekad neneigiau. Kiek pamenu, aš šiame forume netgi esu sakęs, kad jei tokia situacija susidarytų, aš galėčiau balsuoti už homosantuokų valstybinį pripažinimą.
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Nes aš neabejingas žmonėms, skirtingai nei Tu. Todėl man ir įdomu, kaip jie gyvena, ir kodėl jie gyvena taip, kaip gyvena.
Na taip, aš tam tikra prasme abejingas. Bet kad tu neabejingas, tai nejuokink :) Jei būtum neabejingas, tai tau bent kiek rūpėtų, ko tie kiti žmonės nori, atsižvelgtum į tai. Bet realiai tau rūpi tik tai, kad jie gyventų pagal tavo supratimą. "Susitvarkei" su savo seksualinėmis problemomis, dabar nori sutvarkyti ir kitus žmones, nors realiai jų net nereikia tvarkyti. Čia ne neabejingumas kitiems žmonėms, čia yra noras kitiems primesti tai, ką darai pats su savimi. Autoritarizmas su narcisizmo elementais. Realiai visi diktatoriai tuo ir užsiimdavo - iš savo didelio gerumo ir neabejingumo "taisydavo" kitus žmones ir ištisas visuomenes.
Na, ir ko tie kiti žmonės nori? Pinigų, politinės valdžios, erotinių malonumų? Ar tikrai Tu duotum, pvz., politinę valdžią tokiam žmogui kaip aš, vien dėl to, kad tas žmogus to nori? :wink: Jeigu ne, tada būk malonus ir nebekaltink manęs, kad aš nevykdau kiekvieno noro, o mėginu kritiškai apmąstyti ir įvertinti, kiek tie konkrečių žmonių konkretūs norai yra geri, ir kas gausis, jei juos įgyvendinsime realybėje.
Aš pavyzdžiui tikiu, kad religija iš esmės nėra geras dalykas ir visiems būtų geriau, jei jos neliktų. Bet man kažkaip nešauna į galvą mintis, kad šitą savo supratima kokia nors forma turėčiau primesti kitiems žmonėms, kaip nors apriboti jų galimybes išpažinti tikėjimą, pridaryti "lengvatų" netikintiems ar apskritai panaudoti valstybės aparatą tam, kad skatinti netikėjimą. Bet tu analogiškoje situacijoje visiškai skurpulų neturi, tau vienodai rodo ką galvoja kiti, ar jie jaučia poreikį būti taisomi ir t.t. Tau svarbu tik tavo pasaulėžiūra ir kaip ją primesti kitiems. Ką iš esmės daro kiekvienas narcizas - siekia kontroliuoti kitus ir viską racionalizuoja savo "gerumu".
Viskas puiku, tik pamiršti, kad valstybės aparatas tam netikėjimui skatinti jau naudojamas. Pavyzdžių reikia?
O dėl klaidų taisymo, tai kol žmogus nesupras, kad jis daro klaidų, tol poreikio būti taisomas neturės ir nejaus. Bet tai nereiškia, kad aš ar Tu, ar Vilius, ar gerb. RB, ar dar kas nors neturime teisės tų klaidų pamatyti ir pagal savo galimybes pasiūlyti tų klaidų taisymo receptų. Kitas dalykas, kad tie mūsų pasiūlyti klaidų taisymo receptai gali būti atmesti, ir konkretus žmogus toliau gali elgtis taip, kaip jam atrodo geriau. Bet tai automatiškai nereiškia, kad jis yra teisus, jei ir toliau kartoja tuos pačius (klaidingus) veiksmus.
Augustas wrote:
2021-04-14 16:45
Aš ne prieš naudingą malonumą, pvz., pavargus, po darbų pailsėti malonu. Aš tik prieš pabėgimą nuo realių problemų į malonumus, t.y., aš prieš (iliuzinį) tikėjimą, kad pabėgimas į malonumus kažkaip padeda išspręsti realias problemas. O kad dauguma seniai nelaiko blogiu to, kas yra blogis, tai taip, Tu teisus. Tik tai reiškia, kad ta dauguma, deja, apakusi ir eina blogu keliu. :(
Tokias problemas žmonės sprendžia eidami pas psichoterapeutą ir panašiai. Vien dėl to, kad kažkas dėl to patiria gyvenime disfunkcijas, uždrausti tuoktis likusiems yra kvailas is neproporcingas apsiskaičiavimas.
O kad žmogus nueitų pas psichoterapeutą, reikia, kad jis suprastų problemą ir norėtų ją išspręsti. Tai pirma. O antra, noras sudaryti homosantuoką ir yra tokia disfunkcija. Kodėl turiu tai disfunkcijai pataikauti? :ax:
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-15 14:09

RB wrote:
2021-04-15 09:45
Augustas wrote:
2021-04-14 19:24
Santuoka (čia pagal RKB) iš viso neturėtų būti sudaroma jokiais kitais tikslais, išskyrus dėl vaikų gimdymo ir auginimo. Pvz., negerai santuoką dėl pramogos sudaryti arba dėl gryno seksualinio malonumo (ir čia ne tik homoseksualūs asmenys turimi minty, bet ir heteroseksualūs asmenys, kurie nenori turėti vaikų iš viso). Tai čia tokia RKB doktrina.
Ne, čia ne RKB doktrina. Čia Augusto, kuris savo davatkiškumu gerokai lenkia net ir RKB, susigalvota doktrina.
Kanonų teisė aiškiai numato, kad impotencija (t. y. nesugebėjimas užsiimti seksu) anuliuoja santuoką (1084.1). Bet nevaisingumas tuoktis netrukdo (1084.3). T. y. gebėjimą užsiimti seksu RKB laiko privalomu santuokos aspektu, o va gebėjimą susilaukti vaikų – ne.
O dar santuoką (pagal RKB) anuliuoja tyčinis sutuoktinio atsisakymas apskritai turėti vaikų. Šito irgi nereikėtų pamiršti, gerb. RB.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-15 18:52

Augustas wrote:
2021-04-15 14:09
O dar santuoką (pagal RKB) anuliuoja tyčinis sutuoktinio atsisakymas apskritai turėti vaikų. Šito irgi nereikėtų pamiršti, gerb. RB.
RKB Kanonų teisės kodeksas apie tai nieko nerašo. O kas ką anuliuoja pagal Augusto kodeksą – nesiimsiu spėlioti.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-15 19:41

RB wrote:
2021-04-15 18:52
Augustas wrote:
2021-04-15 14:09
O dar santuoką (pagal RKB) anuliuoja tyčinis sutuoktinio atsisakymas apskritai turėti vaikų. Šito irgi nereikėtų pamiršti, gerb. RB.
RKB Kanonų teisės kodeksas apie tai nieko nerašo. O kas ką anuliuoja pagal Augusto kodeksą – nesiimsiu spėlioti.
Čia turbūt gerbiamojo RB išsiblaškymas pasireiškė, nes, pvz., šioje citatoje rašoma:

"Taip pat bažnyčia atmeta santuoką dėl išskaičiavimo – siekiant gauti turto, pakeisti pavardę, dėl baimės likti senmerge arba noro turėti neapmokamą tarnaitę, jei vienas iš sutuoktinių smurtauja, priklausomas nuo alkoholio ir narkotikų, nusiteikęs neturėti vaikų."

Citata paimta iš čia:

https://www.delfi.lt/gyvenimas/seima/ba ... d=17946398

RKB KTK po ranka neturiu, tai tikslios formuluotės negaliu parašyti, bet tiksliai žinau, kad jei vienas iš sutuoktinių atsisako laikytis bent vienos iš svarbių santuokos priesaikos sudėtinių dalių, tai santuoka laikoma negaliojanti nuo pat pradžios.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-15 22:30

Augustas wrote:
2021-04-10 18:03
Beje, homofobiją tąsyk supainiojai su paprastu heteronormatyvizmu. :ax:
Ten specialiai taip rašiau su mintim, kad šiek tiek plačiau susimąstytum ir labiau savo kalbas pareflektuotum.

Svarbu yra ne tai, kaip ką nors pavadinsi, o kokie realūs faktiniai dalykai už tų pavadinimų slypi. Tai, kad kažką realaus mes pavadinsime kažkokiu tau gražesniu ar mažiau gražiu pavadinimu, esmės tai nepakeis.

Čia gan panašiai kaip kad antisemitizmo ar kokį kitą ksenofobijos reiškinį bandysi gražiau pavadinti šalies "titulinės" tautos "normatyvizmu". Žodynine ar emocinių asociacijų prasme atrodytų lyg ir yra kažkoks skirtumas. Tačiau, analizuojant detaliau ir giliau faktiniu ir praktiniu požiūriu realius dalykus, kaip ir neturėtų būti skirtumo (jeigu yra noras ir tikslas intelektualiai sąžiningai įvertinti tuos dalykus), kaip tuos dalykus apibendrintai pavadinsi.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-15 22:32

Augustas wrote:
2021-04-13 16:05
Stormas wrote:
2021-04-13 15:16
Na tai turbūt išsiaiškinome, leftistai riboja laisvę būti totalitaristiniais kolektyvistais. Kas na turbūt nėra blogai?
Tie niekšai tik vaidina tokius geručius liberalus. O gavę valdžią, jie iš karto taps totalitariniais kolektyvistais.
Apie abstrakcijas kalbėti nelabai įdomu. Įvardink konkrečiau blogiukus. Ar, pavyzdžiui, kokį Tomą Vytautą Raskevičių tu vadini niekšu?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-15 22:49

Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O kad žmogus nueitų pas psichoterapeutą, reikia, kad jis suprastų problemą ir norėtų ją išspręsti. Tai pirma. O antra, noras sudaryti homosantuoką ir yra tokia disfunkcija. Kodėl turiu tai disfunkcijai pataikauti? :ax:
Mano akimis tau tikrai nepakenktų suprasti, kad daug ką stebini su savo pernelyg davatkiškomis kalbomis. Prisimink alegoriją apie Jėzaus nudžiovintą fygmedį, kur tau jau pasakojau.

Homo žmonių gyvenimą kartu bandai kažkodėl prilyginti rūkymui arba girtavimui. Ir, kalbant apie tam tikro bendro žmonių gyvenimo įteisinimo klausimus, tau vis kažkodėl mylėjimosi klausimai tarp dviejų žmonių išlenda. Ir panašu, jog tau kažkodėl norisi, kad mylėjimasis kažkaip formaliai atitiktų tavo keistą aksiomatinį supratimą. Apskritai pastebėjau, kad kažkokį gan keistą "punktiką" turi žmonių mylėjimosi klausimais. Tu gal ir pagyvenusių žmonių (jau susilaukusių savo vaikų) mylėjimusi baisiesi? Nes jie tą daro ne prokreacijos tikslais ir greičiausiai irgi neatitinka tavo keistos "aksiomatikos"?

O dėl to, kad noras sudaryti homopartnerystę ar homosantuoką yra disfunkcija, tai kažkaip disfunkciškai tu pats čia mąstai. Pavyzdžiui, kokiam nors gėjui, kuris N metų gyvena su savo antrąją puse (tos pačios lyties) ar norės tai daryti ateityje, jo noras turėti galimybę be kažkokių galvos kvaršinimų įteisinti bendrą gyvenimą kartu su savo antrąja puse kažkokiu defaultiniu neblogu teisiniu paketu ar net tuo pačiu kažkaip simboliškai įprasminti/atšvęsti tokį įsipareigojimą ir norą gyventi kartu, man atrodo visiškai suprantamas ir normalus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2021-04-16 08:22

Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Kad homosantuokos kaip nors lemia heterožmonių norą tuoktis tu tiesą sakant niekaip nepagrindei. Todėl drąsiai galiu tvirtinti, kad homosantuokos tą norą tik didina, ir būsiu ne mažiau teisus už tave :).
Tokia situacija visuomenėje, kad homosantuokos heteroseksualių žmonių norą tuoktis didintų, tikrai gali susidaryti. Aš to neneigiu ir niekad neneigiau. Kiek pamenu, aš šiame forume netgi esu sakęs, kad jei tokia situacija susidarytų, aš galėčiau balsuoti už homosantuokų valstybinį pripažinimą.
Bet tu tvirtinai, kad tokios santuokos hetero norą tuoktis mažina, tik to niekaip nepagrindei. Todėl esi teisus tiek pat, kiek aš, teigiantis, kad yra atvirkščiai.
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Na taip, aš tam tikra prasme abejingas. Bet kad tu neabejingas, tai nejuokink :) Jei būtum neabejingas, tai tau bent kiek rūpėtų, ko tie kiti žmonės nori, atsižvelgtum į tai. Bet realiai tau rūpi tik tai, kad jie gyventų pagal tavo supratimą. "Susitvarkei" su savo seksualinėmis problemomis, dabar nori sutvarkyti ir kitus žmones, nors realiai jų net nereikia tvarkyti. Čia ne neabejingumas kitiems žmonėms, čia yra noras kitiems primesti tai, ką darai pats su savimi. Autoritarizmas su narcisizmo elementais. Realiai visi diktatoriai tuo ir užsiimdavo - iš savo didelio gerumo ir neabejingumo "taisydavo" kitus žmones ir ištisas visuomenes.
Na, ir ko tie kiti žmonės nori? Pinigų, politinės valdžios, erotinių malonumų?
To ko ir kiti žmonės - tuoktis.
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Ar tikrai Tu duotum, pvz., politinę valdžią tokiam žmogui kaip aš, vien dėl to, kad tas žmogus to nori? :wink:
Duočiau tau lygiai tokias pačias teises siekti valdžios kaip ir visiems kitiems.
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Viskas puiku, tik pamiršti, kad valstybės aparatas tam netikėjimui skatinti jau naudojamas. Pavyzdžių reikia?
Ogi taip, reikia.
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O dėl klaidų taisymo, tai kol žmogus nesupras, kad jis daro klaidų, tol poreikio būti taisomas neturės ir nejaus. Bet tai nereiškia, kad aš ar Tu, ar Vilius, ar gerb. RB, ar dar kas nors neturime teisės tų klaidų pamatyti ir pagal savo galimybes pasiūlyti tų klaidų taisymo receptų. Kitas dalykas, kad tie mūsų pasiūlyti klaidų taisymo receptai gali būti atmesti, ir konkretus žmogus toliau gali elgtis taip, kaip jam atrodo geriau. Bet tai automatiškai nereiškia, kad jis yra teisus, jei ir toliau kartoja tuos pačius (klaidingus) veiksmus.
Tai kad niekas nesiekia iš tavęs atimti teisės ką nors ten siūlyti. Tiesiog tau sakoma, kad nesi teisus, vyksta diskusija.
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O kad žmogus nueitų pas psichoterapeutą, reikia, kad jis suprastų problemą ir norėtų ją išspręsti. Tai pirma. O antra, noras sudaryti homosantuoką ir yra tokia disfunkcija. Kodėl turiu tai disfunkcijai pataikauti? :ax:
Tai kad praktiškai niekas psichinės sveikatos stiryje to nelaiko disfunkcija. Dauguma tų žmonių yra visiškai normaliai funkcionuojantys, čia tik tau dėl to kyla kažkokių problemų, ir net ne realių, o tiesiog ideologinių. Tu ne jų problemas čia nori išspręsti, o savąsias, jų sąskaita.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2021-04-16 08:49

Augustas wrote:
2021-04-15 19:41
Citata paimta iš čia:
https://www.delfi.lt/gyvenimas/seima/ba ... d=17946398
Negaliu ginčytis dėl to, ką vienu ar kitu klausimu sako Delfi, retai juos skaitau. Turbūt todėl iki šiol nežinojau, kad Delfi tapo kanonų teisės šaltiniu.
Augustas wrote:
2021-04-15 19:41
RKB KTK po ranka neturiu, tai tikslios formuluotės negaliu parašyti

Gali nedėkoti: https://www.vatican.va/archive/cod-iuri ... ex_en.html
Tave dominanti dalis yra čia:
https://www.vatican.va/archive/cod-iuri ... #TITLE_VII.

Aš nesu bažnytinės teisės žinovas, bet man kyla įtarimas: ar nebus taip, kad tavo pažiūros atsilieka nuo RKB realybės kokiais 60 metų?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-16 13:08

RB wrote:
2021-04-16 08:49
Augustas wrote:
2021-04-15 19:41
RKB KTK po ranka neturiu, tai tikslios formuluotės negaliu parašyti

Gali nedėkoti: https://www.vatican.va/archive/cod-iuri ... ex_en.html
Tave dominanti dalis yra čia:
https://www.vatican.va/archive/cod-iuri ... #TITLE_VII.

Aš nesu bažnytinės teisės žinovas, bet man kyla įtarimas: ar nebus taip, kad tavo pažiūros atsilieka nuo RKB realybės kokiais 60 metų?
Bet vis tiek Tamstai dėkoju. :love:

O va citata apie tai, apie ką aš ir rašiau, ypač žiūr. §2:

"Can. 1101 §1. The internal consent of the mind is presumed to conform to the words and signs used in celebrating the marriage.

§2. If, however, either or both of the parties by a positive act of the will exclude marriage itself, some essential element of marriage, or some essential property of marriage, the party contracts invalidly."

O santuokos esminiai elementai yra šie (paryškinau, į ką reikėtų atkreipti dėmesį): "Santuokos sąjunga, kuria vyras ir moteris tarpusavyje sukuria viso gyvenimo bendrystę, savo prigimtimi skirtą sutuoktinių gerovei bei palikuonių gimdymui ir auklėjimui, Viešpaties Kristaus tarp pakrikštytųjų buvo iškelta į sakramento garbę."
Žiūr.:

https://katekizmas.lt/kbk/dalis2/skyriu ... is7#sn-344
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-16 13:46

Svetimas wrote:
2021-04-15 22:49
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O kad žmogus nueitų pas psichoterapeutą, reikia, kad jis suprastų problemą ir norėtų ją išspręsti. Tai pirma. O antra, noras sudaryti homosantuoką ir yra tokia disfunkcija. Kodėl turiu tai disfunkcijai pataikauti? :ax:
Mano akimis tau tikrai nepakenktų suprasti, kad daug ką stebini su savo pernelyg davatkiškomis kalbomis. Prisimink alegoriją apie Jėzaus nudžiovintą fygmedį, kur tau jau pasakojau.

Homo žmonių gyvenimą kartu bandai kažkodėl prilyginti rūkymui arba girtavimui. Ir, kalbant apie tam tikro bendro žmonių gyvenimo įteisinimo klausimus, tau vis kažkodėl mylėjimosi klausimai tarp dviejų žmonių išlenda. Ir panašu, jog tau kažkodėl norisi, kad mylėjimasis kažkaip formaliai atitiktų tavo keistą aksiomatinį supratimą. Apskritai pastebėjau, kad kažkokį gan keistą "punktiką" turi žmonių mylėjimosi klausimais. Tu gal ir pagyvenusių žmonių (jau susilaukusių savo vaikų) mylėjimusi baisiesi? Nes jie tą daro ne prokreacijos tikslais ir greičiausiai irgi neatitinka tavo keistos "aksiomatikos"?

O dėl to, kad noras sudaryti homopartnerystę ar homosantuoką yra disfunkcija, tai kažkaip disfunkciškai tu pats čia mąstai. Pavyzdžiui, kokiam nors gėjui, kuris N metų gyvena su savo antrąją puse (tos pačios lyties) ar norės tai daryti ateityje, jo noras turėti galimybę be kažkokių galvos kvaršinimų įteisinti bendrą gyvenimą kartu su savo antrąja puse kažkokiu defaultiniu neblogu teisiniu paketu ar net tuo pačiu kažkaip simboliškai įprasminti/atšvęsti tokį įsipareigojimą ir norą gyventi kartu, man atrodo visiškai suprantamas ir normalus.
O Tau, kaip matau, labai sunku suprasti, kad ne bendrame keleto žmonių gyvenime kartu matau problemą, o būtent tame, ką jie kartu (blogo) daro ar ketina daryti. Pvz., mano tėtis (nes mano mama su tėčiu išsiskyrė dėl tėčio girtavimo) kurį laiką gyveno kartu su keliais kambariokais, ir man tai jokių problemų nekėlė. Man problemų kėlė tiktai jų girtavimas, nes ir tėtis tada kartu su jais pasigerdavo. Taigi, jei tie keli (du ar daugiau) draugai, pvz., kartu girtauja, vartoja narkotikus, žiūri pornografinius filmus, vedžiojasi prostitucija užsiimančius ar šiaip merginas/vyrus, kelia sekso orgijas ir pan., tai ir tik tai yra problema. O tame, kad jie kartu gyvena, nusprendžia padovanoti (ar palikti testamentu) turtą vienas kitam, pasiimti globoti vaiką ar jį įsivaikinti, t.y., būtent tame kelių tos pačios lyties žmonių gyvenime kartu (vienam bute/individualiame name) ar partnerystėje visiškai jokios problemos nėra.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-16 14:25

Lionginas wrote:
2021-04-16 08:22
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Tokia situacija visuomenėje, kad homosantuokos heteroseksualių žmonių norą tuoktis didintų, tikrai gali susidaryti. Aš to neneigiu ir niekad neneigiau. Kiek pamenu, aš šiame forume netgi esu sakęs, kad jei tokia situacija susidarytų, aš galėčiau balsuoti už homosantuokų valstybinį pripažinimą.
Bet tu tvirtinai, kad tokios santuokos hetero norą tuoktis mažina, tik to niekaip nepagrindei. Todėl esi teisus tiek pat, kiek aš, teigiantis, kad yra atvirkščiai.
Taip, aš tą teigiu, nes, formaliai žiūrint, heterosantuokos monopolinė padėtis visuomenėje nyksta, ir jos vietą užima kitokios heteroseksualių žmonių sugyvenimo formos. Ir taip, griežtai formaliai žiūrint, tai reiškia, kad, pakeitus santuokos apibrėžimą, heteroseksualių žmonių motyvacija sudaryti santuokas dar labiau turėtų sumažėti (ar sumažės iš tikrųjų, čia jau truputį kitas klausimas, nes čia veikia daug faktorių, o ne tik šis apibrėžimo pakeitimas).
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Ar tikrai Tu duotum, pvz., politinę valdžią tokiam žmogui kaip aš, vien dėl to, kad tas žmogus to nori? :wink:
Duočiau tau lygiai tokias pačias teises siekti valdžios kaip ir visiems kitiems.
Ačiū, Lionginai. :love: Bet aš ne to klausiau. Aš klausiau, ar tikrai balsuotum už tokį žmogų, kaip aš, vien dėl to, kad jis nori būti politinėje valdžioje. Ar norėtum matyti mane valdžioj? :D
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
Viskas puiku, tik pamiršti, kad valstybės aparatas tam netikėjimui skatinti jau naudojamas. Pavyzdžių reikia?
Ogi taip, reikia.
Va Tau gana nesenas pavyzdys:
https://laisvavisuomene.lt/europos-parl ... ikscionis/
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O dėl klaidų taisymo, tai kol žmogus nesupras, kad jis daro klaidų, tol poreikio būti taisomas neturės ir nejaus. Bet tai nereiškia, kad aš ar Tu, ar Vilius, ar gerb. RB, ar dar kas nors neturime teisės tų klaidų pamatyti ir pagal savo galimybes pasiūlyti tų klaidų taisymo receptų. Kitas dalykas, kad tie mūsų pasiūlyti klaidų taisymo receptai gali būti atmesti, ir konkretus žmogus toliau gali elgtis taip, kaip jam atrodo geriau. Bet tai automatiškai nereiškia, kad jis yra teisus, jei ir toliau kartoja tuos pačius (klaidingus) veiksmus.
Tai kad niekas nesiekia iš tavęs atimti teisės ką nors ten siūlyti. Tiesiog tau sakoma, kad nesi teisus, vyksta diskusija.
Manęs (ar, tiksliau, mano šalininkų) neįleidžiant į tą vykstančią diskusiją? :) Plg., žiūr.: "Šie Parlamento klausymai buvo ne pliuralistinė diskusija, o sąmoningas puolimas prieš pagrindines Europos konservatyvias organizacijas. Savaime suprantama, nė vienai iš puolamų organizacijų nebuvo sudaryta galimybė apsiginti. ECLJ vardu aš kreipiausi į klausymams pirmininkavusius Raphaëlį Glucksmanną ir Evelyną Régner (abu socialistų grupės EP atstovai) dėl galimybės dalyvauti. Mano kreipimasis liko be atsako."

Citata paimta iš čia:
https://laisvavisuomene.lt/europos-parl ... ikscionis/
Augustas wrote:
2021-04-15 14:01
O kad žmogus nueitų pas psichoterapeutą, reikia, kad jis suprastų problemą ir norėtų ją išspręsti. Tai pirma. O antra, noras sudaryti homosantuoką ir yra tokia disfunkcija. Kodėl turiu tai disfunkcijai pataikauti? :ax:
Tai kad praktiškai niekas psichinės sveikatos stiryje to nelaiko disfunkcija. Dauguma tų žmonių yra visiškai normaliai funkcionuojantys, čia tik tau dėl to kyla kažkokių problemų, ir net ne realių, o tiesiog ideologinių.
Ideologinis buvo ir homoseksualumo išbraukimas iš Ligų sąrašo TLK. Jokių kitų priežasčių nebuvo, nes ir prieš (ligos diagnozės) išbraukimą, ir po išbraukimo niekas jų gyvenime nepasikeitė.
Tu ne jų problemas čia nori išspręsti, o savąsias, jų sąskaita.
O kodėl ne jie nori išspręsti savo problemas mano sąskaita? :ax: Juk tai jie inicijuoja pakeitimus, o ne aš.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2021-04-16 15:31

Svetimas wrote:
2021-04-15 22:30
Augustas wrote:
2021-04-10 18:03
Beje, homofobiją tąsyk supainiojai su paprastu heteronormatyvizmu. :ax:
Ten specialiai taip rašiau su mintim, kad šiek tiek plačiau susimąstytum ir labiau savo kalbas pareflektuotum.

Svarbu yra ne tai, kaip ką nors pavadinsi, o kokie realūs faktiniai dalykai už tų pavadinimų slypi. Tai, kad kažką realaus mes pavadinsime kažkokiu tau gražesniu ar mažiau gražiu pavadinimu, esmės tai nepakeis.
Na, šiuo atveju realūs faktiniai dalykai ir yra tokie, kad aš nenoriu, jog homoseksualūs žmonės išmirtų ar žūtų, ar pražudytų save, blogai gyvendami. Aš noriu, kad jie (kaip ir visi kiti žmonės) gyventų sveikai, ilgai ir laimingai. Kur čia homofobija? Homofobai, mano supratimu, kaip tik yra tie, kurie skatina blogai gyventi, nes nori, kad homoseksualūs žmonės (ir visi kiti žmonės, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos) paskęstų ir pražūtų blogame gyvenimo būde.
Čia gan panašiai kaip kad antisemitizmo ar kokį kitą ksenofobijos reiškinį bandysi gražiau pavadinti šalies "titulinės" tautos "normatyvizmu". Žodynine ar emocinių asociacijų prasme atrodytų lyg ir yra kažkoks skirtumas. Tačiau analizuojant detaliau ir giliau faktiniu ir praktiniu požiūriu realius dalykus, kaip ir neturėtų būti skirtumo (jeigu yra noras ir tikslas intelektualiai sąžiningai įvertinti tuos dalykus), kaip tuos dalykus apibendrintai pavadinsi.
Čia vėlgi tinka tik tiems, kurie nenori kitų ar kitokių, ar kitokios kultūros žmonių matyti. Man tai netinka. :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-04-17 13:58

Svetimas wrote:
2021-04-15 22:32
Augustas wrote:
2021-04-13 16:05
Tie niekšai tik vaidina tokius geručius liberalus. O gavę valdžią, jie iš karto taps totalitariniais kolektyvistais.
Apie abstrakcijas kalbėti nelabai įdomu. Įvardink konkrečiau blogiukus. Ar, pavyzdžiui, kokį Tomą Vytautą Raskevičių tu vadini niekšu?
Nieko, Augustai, man neatsakei dėl šito. :)
Post Reply