Nelegalus migrantai Lietuvoje

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-07-23 14:39

Na kokios nuomonės dėl šios didžiausios šių dienų krizės Lietuvoje?

Berods per mėnesį iš Baltarusijos į Lietuvą pateko apie 1500 nelegalių migrantų, ir valdžios pastangoms sutarti su Iraku nuėjus perniek, tie dar dvigubai padidino reisus į Baltarusiją. Bandymas apsitvert tvorą yra gan juokingas (ypač kai ją nebus labai sunku perlipt net kai ji bus nutiesta), diplomatinės pastangos nors ir reikalingos bet arba buvo išpildytos netinkamai, arba net nelabai buvo šansų ten kažką padaryti, atgal siųsti pasak kai kurių fizikano mėgstamos partijos veikėjų irgi turbūt nelabai galima nes tarptautiniai įsipareigojimai. Tai ką daryti? Gal kas turi kokių įdomesnių minčių? :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-07-23 14:55

Negalim siusti atgal, tai siuskim i prieki. Ten kur vargsai migrantai ir nori patekti. Bukim humaniski siuo klausimu.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-23 16:16

Maitinti kiaulienos kotletais.

Kiek reikia nusiristi, kad valstybės sienos apsauga prasidėtų ir pasibaigtų „prašau, neikite“.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-24 10:50

fizikanas wrote:
2021-07-23 14:55
Negalim siusti atgal, tai siuskim i prieki. Ten kur vargsai migrantai ir nori patekti. Bukim humaniski siuo klausimu.
Gerai visų teisinių niuansų neišmanau, bet, kiek suprantu, galimai formaliai tokiu būdu nusižengi tarptautinėms sutartims. Nors berods Vengrija su Viktoru Orbanu vienu metu gan panašioje situacijoje panašiai ir pasielgė.

Šiaip Lukašenka šioje nelegalių migrantų situacijoje trolina dabartiniais laikais ir konkrečioje situacijoje ES ir pan. teisinėje praktikoje šiek tiek atsilikusias ir susiklosčiusias, nors ir suformuotas kilniais tikslais, tarptautinės teisės normas (pabėgėlio, politinio prieglobsčio prašytojų statusų suteikimo teisines normas ar pan.). Galimai "fygmedis" (tarptautinės konvencijos ar pan.) šiuo aspektu darosi šiek tiek apdžiūvęs.

Šiaip Vladimiras Laučius mano akimis kartais nusišneka, bet pritariu jo minčiai (Galios žaidimai. Vladimiras Laučius (nuo 11:00)), kad šalies vidaus politikoje (tarp piliečių ir pan.) teisingumo principai yra svarbūs. Tarptautinėje politikoje šalia teisingumo principų, kurių kiek įmanoma reikėtų laikytis, papildomai išlenda "savos šalies piliečių" vs "kitų šalių piliečių" interesai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-24 10:51

Kitas naivus ir gan įžūlus diskusinis trololo pasiūlymas iš mano pusės.

Lietuvos valdžiai pabandyti susitarti su kokiomis nors Afrikos šalimis, kurios nėra ratifikavusios tarptautinių konvencijų (nežinau, gal koks Somalis ir pan.) ir už tam tikrą atlygį toms šalims, jų vadovams, nelegalius migrantus (su tam tikrais nedideliais finansais jiems maistui, judėjimui, pan.) lėktuvais ar pan. gabenti tenai. Aišku, sutarus su tomis Afrikos šalimis, kad nelegalių migrantų judėjimas ir saugumas jose nebus varžomas.
FlorijonasPukelis
naujokas
Posts: 47
Joined: 2015-08-09 09:48

2021-07-24 16:16

Kažką tokio?
https://www.dailymail.co.uk/debate/arti ... -hubs.html
The plan was outlined in a bill passed by the Danish parliament last month, creating a new law which will allow us to repatriate asylum seekers to centres in a ‘partner country’ outside Europe.

In essence, that means any migrants arriving on Danish soil could promptly be flown abroad - perhaps, indeed, to the camp I visited that day near Gashora - while their fates are decided..
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-25 10:01

FlorijonasPukelis wrote:
2021-07-24 16:16
Kažką tokio?
Panašiai. Tas mano minėtas trololo pasiūlymas šiek tiek perdarytas pagal A. Bačiulio šnekas, kurias girdėjau, apie šį Danijos pavyzdį. Tik pražioplinau situacijai realistiškai gal kiek aktualų dalyką, kad didelė dalis nelegalių migrantų Lietuvoje, apie kuriuos paskutiniu metu kalbama, neturi savo šalies paso.

Dar "filosofuodamas" apie "nelegalius migrantus" gali karts nuo karto įdomumo ir analogijų dėlei juos pakeisti į COVID "antivakserius". Gal netyčia gims kokių naujų įdomių įžvalgų.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-25 11:34

Svetimas wrote:
2021-07-25 10:01
Dar "filosofuodamas" apie "nelegalius migrantus" gali karts nuo karto įdomumo ir analogijų dėlei juos pakeisti į COVID "antivakserius". Gal netyčia gims kokių naujų įdomių įžvalgų.
Nelabai matau panašumų.
FlorijonasPukelis
naujokas
Posts: 47
Joined: 2015-08-09 09:48

2021-07-25 14:36

Pabandysiu suprasti.

Antivakseris yra visuomeninės tvarkos pažeidėjas netgi jei antivakseris nėra prieš skiepus ar netgi visada skiepijosi, bet nenori skiepytis būtent eksperimentinėmis emergency use vakcinomis. Jam reikia sulaikymo priemonių.

"Nelegalūs" migrantai būtinai kabutėse nes no man is illegal irgi pažeidžia tokias archajines ir neliberalias taisykles kaip draudimą kirsti visiškai arbitralią sieną be leidimo. Deja, liberastų nenaudai tai dar kol kas yra visuomeninė norma ir irgi reikėtų sulaikymo priemonių.

Tad tiek antivakseris, tiek "nelegalus" migrantas yra tapatu. Dabar supratote? Man atrodo aš supratau ir po tokio mind blowing suvokimo refugees welcome ir esu už prievartinį skiepų suleidimą runkeliams. Ačiū Jums.

Kad būtų įtikinamiau neidentifikuoju savęs kaip heteroseksualo, bet deja deja esu baltas vyras. Tas irgi turėtų būti atskleista save gerbiančio naujai gimusio liberasto.
Last edited by FlorijonasPukelis on 2021-07-25 14:42, edited 2 times in total.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-25 14:40

Seianus wrote:
2021-07-25 11:34
Svetimas wrote:
2021-07-25 10:01
Dar "filosofuodamas" apie "nelegalius migrantus" gali karts nuo karto įdomumo ir analogijų dėlei juos pakeisti į COVID "antivakserius". Gal netyčia gims kokių naujų įdomių įžvalgų.
Nelabai matau panašumų.
Man šiaip įdomu, kodėl vieniems žmonėms iš vienokio facebook ar pan. "burbulo", "antivakseriai" yra ok ir kartu nelegalūs migrantai yra smarkiai ne ok. Nu ok. Tarkim šitoj vietoj "savas vs svetimas" kažkuria prasme neblogai suveikia.

Kitiems žmonėms iš kito gan priešingo "burbulo", "antivakseriai" yra smarkiai ne ok, o nelegalūs migrantai atrodo daugiau ar mažiau ok arba nusipelnantys tam tikros globos. Kodėl panašus "globos instinktas" nesuveikia ant "antivakserių"? Nors jie kaip ir yra tos pačios šalies piliečiai, tik kartais labai varnų negaudant galintys įsiveržti į "zoną X" ir tuo potencialiai sukelti tam tikras rizikas.

Labai paviršutiniškai ir grubiai žiūrint, kažkokio ypatingai didelio skirtumo "savas vs svetimas" požiūriu tarp nelegalių migrantų ir "antivakserių" iš tokio "burbulo" žmonių atskaitos taško kaip ir nėra. Tuo labiau, kad didelė dalis nelegalių migrantų yra ideologiškai ir kultūriškai pakankamai tolimi žmonėms iš to "burbulo". Neretai tolimesni už "antivakserius".

Tiesiog man keistoka ir įdomi tokia poliarizacija.
FlorijonasPukelis
naujokas
Posts: 47
Joined: 2015-08-09 09:48

2021-07-25 14:47

Matomai prisiimti riziką dėl viruso ir netaikyti sanitarinio totalitarizmo yra mažesnė blogybė nei negrįžtamai demokrafiškai sunaikinti tautinę valstybę.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-25 18:27

FlorijonasPukelis wrote:
2021-07-25 14:47
Matomai prisiimti riziką dėl viruso ir netaikyti sanitarinio totalitarizmo yra mažesnė blogybė nei negrįžtamai demokrafiškai sunaikinti tautinę valstybę.
Kažkokiomis trenktomis "ideologijomis" atsiduodantis komentaras.
FlorijonasPukelis
naujokas
Posts: 47
Joined: 2015-08-09 09:48

2021-07-25 18:41

Jūsų komentarai tuo tarpu atsiduoda leftistine negalia. Bet aišku esate išlaisvintas iš ideologijos ir dabar galite viską matyti iš Dievo pozicijos, sveikinu.


Kas yra ta netrenkta ideologija su kuria galima turėti dialogą? Būtų įdomu sužinoti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-25 19:08

FlorijonasPukelis wrote:
2021-07-25 18:41
Jūsų komentarai tuo tarpu atsiduoda leftistine negalia.
Būčiau dėkingas, jei sulaukčiau reprezentatyvių citatų, kokie komentarai ir kurioje vietoje.
FlorijonasPukelis wrote:
2021-07-25 18:41
Bet aišku esate išlaisvintas iš ideologijos ir dabar galite viską matyti iš Dievo pozicijos, sveikinu.
Taip nemanau ir niekur to neteigiau.
FlorijonasPukelis wrote:
2021-07-25 18:41
Kas yra ta netrenkta ideologija su kuria galima turėti dialogą? Būtų įdomu sužinoti.
Man tam tikra negatyvi euristika ant "sanitarinio totalitarizmo" ir "tautinės valstybės negrįžtamo naikinimo" automatiškai suveikė. Tai ir pakomentavau, kaip pasirodė. "Leftistinės negalios" paminėjimas irgi teigiamų taškų nepridėjo.
FlorijonasPukelis
naujokas
Posts: 47
Joined: 2015-08-09 09:48

2021-07-25 19:23

Ne, šitų žaidimų nežaisime.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-25 19:33

Man "žaidimai" (ypač kai kuriomis temomis) irgi senokai atsibodę. Mano skoniui rimtesnis dialogas paprastai vyksta apie konkretesnius dalykus, o ne miglotais pasišaudymais labai trumpomis, generalizuotomis ir pašnekovui mažai ką sakančiomis replikomis.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2923
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-25 19:40

Svetimas wrote: Man šiaip įdomu, kodėl vieniems žmonėms iš vienokio facebook ar pan. "burbulo", "antivakseriai" yra ok ir kartu nelegalūs migrantai yra smarkiai ne ok.
Nes antivakseriai nepažeidžia jokių įstatymų ar taisyklių, o nelegalūs migrantai, kaip sako pats pavadinimas, pažeidžia. Nes antivakseriai yra pilnateisiai Lietuvos piliečiai besinaudojantys įstatymų jiems nedraudžiamomis laisvėmis, o nelegalūs migrantai įsibrovė į svetimą teritoriją ir turėtų būti išprašyti, geriausia kuo greičiau. Skamba kaip klausimas, kodėl žmonėms filosofai yra OK, o vagys - ne. Tiesiog skirtingos grupės ir atsakymas gana akivaizdus.

O kokius tu matai panašumus tarp šių grupių, kad kilo mintis sulyginti?

Kitiems žmonėms iš kito gan priešingo "burbulo", "antivakseriai" yra smarkiai ne ok, o nelegalūs migrantai atrodo daugiau ar mažiau ok arba nusipelnantys tam tikros globos.
Nes tolerastų banda antivakserius tapatina su kraštutiniais dešiniaisiais, naciais visokiais. Gal kažkiek ir pelnytai, manau yra nemažas persiklojimas tarp šių dviejų grupių. Tuo tarpu nelegaliems migrantams nučiulpti tarp jų yra įprasta, ideologijos dalis.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-07-25 19:46

Seianus wrote:
2021-07-25 19:40
O kokius tu matai panašumus tarp šių grupių, kad kilo mintis sulyginti?
Cia gal del sito:
https://www.alfa.lt/aktualijos/lietuva/ ... is/226332/
Post Reply