rusijos karinė invazija į Ukrainą

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-08 12:27

delfi.lt wrote: Ukrainos kovą su Rusijos invazija remia didžioji dalis respublikonų, nors buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui artimi griežtai dešiniųjų pažiūrų įstatymų leidėjai išreiškė kritiką.

Kai kurie D. Trumpo įkvėpti respublikonai kritikuoja JAV paramos Ukrainai dydį, kurį sudaro 40 mlrd. dolerių (eurų), patvirtintų gegužės mėnesį abiejų partijų sutarimu, ir J. Bideno prašymas skirti dar 11,2 mlrd. dolerių (eurų).

Tačiau vyriausiasis senatorius respublikonas Mitchas McConnellas pažadėjo žengti toliau nei J. Bidenas ir paspartinti ginklų, įskaitant ilgesnio veikimo nuotolio ginklus, tiekimą, o buvęs D. Trumpo viceprezidentas Mike'as Pence'as neseniai tiesiogiai nusitaikė į Ukrainos ginklavimo kritikus.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2022-11-08 16:56

Seianus wrote:
2022-11-08 12:27
delfi.lt wrote: Ukrainos kovą su Rusijos invazija remia didžioji dalis respublikonų, nors buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui artimi griežtai dešiniųjų pažiūrų įstatymų leidėjai išreiškė kritiką.

Kai kurie D. Trumpo įkvėpti respublikonai kritikuoja JAV paramos Ukrainai dydį, kurį sudaro 40 mlrd. dolerių (eurų), patvirtintų gegužės mėnesį abiejų partijų sutarimu, ir J. Bideno prašymas skirti dar 11,2 mlrd. dolerių (eurų).

Tačiau vyriausiasis senatorius respublikonas Mitchas McConnellas pažadėjo žengti toliau nei J. Bidenas ir paspartinti ginklų, įskaitant ilgesnio veikimo nuotolio ginklus, tiekimą, o buvęs D. Trumpo viceprezidentas Mike'as Pence'as neseniai tiesiogiai nusitaikė į Ukrainos ginklavimo kritikus.
Kevinas McCarthy, kuris gali tapti Atstovų Rūmų pirmininku, jei respublikonai perims jų kontrolę, neseniai perspėjo, kad jo partijai laimėjus, Ukrainai nebus suteiktas „tuščias čekis“.

Šitą praleidai, na bet reik tikėtis kad nebus labai blogai, ir toliau rems Ukrainą (gal net daugiau). Bet faktas kaip blynas kad aršiausi trumpistai labiausiai ir nenori remti Ukrainos.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-08 18:46

Stormas wrote: Šitą praleidai
Nepraleidau, šitą jau aptarėme, tai nėr reikalo kartotis.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-10 08:26

Seianus wrote:
2022-11-07 12:22
Lionginas wrote:
2022-11-07 11:19
Kitaip sakant, jei leidi savo pramogai įsivaizduoti, kad įvyks vienas fantastinis scenarijus, ir gražulis ims kalbėti į temą, tai siūlau nesustoti ir daleisti kitą fantastinį scenarijų, kad galbūt už tą gražulį nubalsuočiau.
Jei nori apsimetinėti, kad žmonės balsuoja tik pagal tai, kokias ir kaip problemas kandidatai siūlo spręsti, apsimetinėk, bet čia jau beveik Augusto šlangos levelius pasieki.
Aš suprantu, kad rinkėjų motyvai gali būti įvairūs, bet jei sakai, kad mūsų politinės paraštės turi kažkokių šansų ne politinės programos, lozungų ir kitų dainelių srityje, tai manau, kad čia jų perspektyvos dar niūresnės, nes pagerinti išvaizdą, balsą ar tiesiog įgyti charizmą gali būti ženkliai sunkiau, nei tiesiog pakeisti savo lozungus, kad labiau rezonuotum su rinkėjų lūkesčiais.
krilinas
naujokas
Posts: 3
Joined: 2022-09-29 10:26
Contact:

2022-11-28 15:56

Slava Ukraini!
Last edited by krilinas on 2022-11-30 21:42, edited 2 times in total.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-11-28 16:08

krilinas wrote:
2022-11-28 15:56
Ar tikrai galiu džiaugtis žmogaus mirtimi?
Na tarkime jei tas žmogus ėjo žudyti, bet tada kažkas gavosi ne pagal planą ir jis pats buvo nužudytas, tai manau kad gali. Nugalabytas rusų kareivis yra išgelbėtos ukrainiečių gyvybės, tiesioginis sąryšis, taigi nieko blogo dėl to džiaugtis.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-11-28 16:12

krilinas wrote:
2022-11-28 15:56
majolis wrote:
2022-11-06 00:44

Gal esi teisus, ir aš nežinau 100proc. Bet abu žinom, kas ir kaip:) Dėl Arendt - asmeniškai neskaitęs, ir tegaliu pasakyt, kad ji cituojama, kad viską apsukt 180 laipsnių - kenčia rusai, bl. O ukrainiečiams, 40 mlj., dėl to zjb. Supistas trolis - mes dabar aiškinamės, kas geras, o kas blogas.
Kaip tu stipriai klysti, vadindamas mane troliu + supistu. Jaučiu be galo didelę neapykantą rusams ir dažnai save pagaunu džiaugdamasis, jog jie ten žūsta. Bet tada man įsijungia tam tikra savistaba. Ar tikrai galiu džiaugtis žmogaus mirtimi?
Žmogaus žūtimi ar mirtimi džiaugtis negalima, bet galima džiaugtis, kad sėkmingai atrėmei priešo puolimą ar padarei priešui daug nuostolių.
Ar tikrai galiu įj vadinti orku?
Tikrai gali, nes ruskių vadinimas orkais yra kilęs iš santrumpos ORK (ograničenyj rosijskij kontingent) ir reiškia ribotą Rusijos kontigentą.
Pats įstojau į šaulių sąjungą, bet nematau savęs žudančio kitą žmogų. Prisidėsiu, kuo tik galėsiu prie savo tėvynės gynimo, jei tik reikės. Aukoju Ukrainai ir aukosiu toliau, nes jie laikosi nelygioje kovoje su baisiu priešu.
Puiku. :thumbsup:
O parašiau tiesiog apie tai, kad sunku patikėti, kad žuvo tiek žmonių. Kad tiesiog kažkur viduje jaučiu gailestį kiekvienam žuvusiam, niekaip nepateisindamas to, ką rusų armija daro Ukrainoje ir kokius nusikaltimus ten atlieka. Apie ukrainiečių kančias aš apskritai tyliu. Man ašaros kaupiasi akyse, kiekvieną kart kai tik matau kenčiančius ukrainiečius. Pradedant holodomoru, baigiant tuo, kas ten vyksta dabar.
Aš irgi kartais taip jaučiuosi.
avocete
naujokas
Posts: 1
Joined: 2022-11-30 17:55
Location: Vilnius
Contact:

2022-11-30 18:02

Sveiki,

o ką manote apie neseniai viešumoje pasirodžiusią naujieną, kad putinas svarstė pulti Japoniją ir kad vos ne paskutiniais mėnesiais persigalvojo, kad visgi reikia pulti Ukrainą - https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/ ... ko-ukraina ?

Man tai skamba, kaip visiška nesąmonė, nes info nutekino kažkoks ale rusų pareigūnas ir t.t. Ir kad aceit buvo ruošiamos tos pačios propagandinės žinutės, kad Japonai yra naciai ir kad juos reikia denacifikuoti.

Gal kas žinote ką nors apie tai daugiau ir pasigilinote, kas čia per teorija? Nes, kad dėl Kurilų jie ten pliekiasi, žinau, bet kad buvo visas planas pulti Japoniją full-scale, tai čia iš kosmoso srities man pasirodė :D
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-11-30 18:10

avocete wrote:
2022-11-30 18:02
Sveiki,

o ką manote apie neseniai viešumoje pasirodžiusią naujieną, kad putinas svarstė pulti Japoniją ir kad vos ne paskutiniais mėnesiais persigalvojo, kad visgi reikia pulti Ukrainą - https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/ ... ko-ukraina ?
„Newsweek“ seniai garsėja kūrybingumu ir gan atlaidžiu požiūriu į realybę.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-11-30 18:20

krilinas wrote:
2022-11-28 15:56
majolis wrote:
2022-11-06 00:44

Gal esi teisus, ir aš nežinau 100proc. Bet abu žinom, kas ir kaip:) Dėl Arendt - asmeniškai neskaitęs, ir tegaliu pasakyt, kad ji cituojama, kad viską apsukt 180 laipsnių - kenčia rusai, bl. O ukrainiečiams, 40 mlj., dėl to zjb. Supistas trolis - mes dabar aiškinamės, kas geras, o kas blogas.
Kaip tu stipriai klysti, vadindamas mane troliu + supistu. Jaučiu be galo didelę neapykantą rusams ir dažnai save pagaunu džiaugdamasis, jog jie ten žūsta. Bet tada man įsijungia tam tikra savistaba. Ar tikrai galiu džiaugtis žmogaus mirtimi? Ar tikrai galiu įj vadinti orku? Pats įstojau į šaulių sąjungą, bet nematau savęs žudančio kitą žmogų. Prisidėsiu, kuo tik galėsiu prie savo tėvynės gynimo, jei tik reikės. Aukoju Ukrainai ir aukosiu toliau, nes jie laikosi nelygioje kovoje su baisiu priešu.

O parašiau tiesiog apie tai, kad sunku patikėti, kad žuvo tiek žmonių. Kad tiesiog kažkur viduje jaučiu gailestį kiekvienam žuvusiam, niekaip nepateisindamas to, ką rusų armija daro Ukrainoje ir kokius nusikaltimus ten atlieka. Apie ukrainiečių kančias aš apskritai tyliu. Man ašaros kaupiasi akyse, kiekvieną kart kai tik matau kenčiančius ukrainiečius. Pradedant holodomoru, baigiant tuo, kas ten vyksta dabar.

Ir puikiai suprantu tavo reakciją į tai, ką parašiau. Tokioje akivaizdoje, kai Ukrainoje žūsta nekalti žmonės - kalbėti apie žuvusius rusų karius atrodo kaip rusų boto rašliavos. Čia turbūt nevietoje pakomentavau ir daugiau nebekomentuosiu. Faktai akivaizdūs - užpulta taiki šalis, rusai trypia svetimą žemę, žudo nekaltus žmones, tremia vaikus, prievartauja. Dviejų pusių ar kitos tiesos nėra. Auka čia yra Ukraina, o agresorė - Rusija.

Tai čia for the record :)
Ko konkrečiai čia ašaroji ir skiedi apie pacifizmą? Nori, kad kiti paguostų ir drauge raudotų? Eik šikt, verksmingas pacifiste. For the record lieki labai panašus į supistą trolį.
krilinas
naujokas
Posts: 3
Joined: 2022-09-29 10:26
Contact:

2022-11-30 22:03

majolis wrote:
2022-11-30 18:20
krilinas wrote:
2022-11-28 15:56


Kaip tu stipriai klysti, vadindamas mane troliu + supistu. Jaučiu be galo didelę neapykantą rusams ir dažnai save pagaunu džiaugdamasis, jog jie ten žūsta. Bet tada man įsijungia tam tikra savistaba. Ar tikrai galiu džiaugtis žmogaus mirtimi? Ar tikrai galiu įj vadinti orku? Pats įstojau į šaulių sąjungą, bet nematau savęs žudančio kitą žmogų. Prisidėsiu, kuo tik galėsiu prie savo tėvynės gynimo, jei tik reikės. Aukoju Ukrainai ir aukosiu toliau, nes jie laikosi nelygioje kovoje su baisiu priešu.

O parašiau tiesiog apie tai, kad sunku patikėti, kad žuvo tiek žmonių. Kad tiesiog kažkur viduje jaučiu gailestį kiekvienam žuvusiam, niekaip nepateisindamas to, ką rusų armija daro Ukrainoje ir kokius nusikaltimus ten atlieka. Apie ukrainiečių kančias aš apskritai tyliu. Man ašaros kaupiasi akyse, kiekvieną kart kai tik matau kenčiančius ukrainiečius. Pradedant holodomoru, baigiant tuo, kas ten vyksta dabar.

Ir puikiai suprantu tavo reakciją į tai, ką parašiau. Tokioje akivaizdoje, kai Ukrainoje žūsta nekalti žmonės - kalbėti apie žuvusius rusų karius atrodo kaip rusų boto rašliavos. Čia turbūt nevietoje pakomentavau ir daugiau nebekomentuosiu. Faktai akivaizdūs - užpulta taiki šalis, rusai trypia svetimą žemę, žudo nekaltus žmones, tremia vaikus, prievartauja. Dviejų pusių ar kitos tiesos nėra. Auka čia yra Ukraina, o agresorė - Rusija.

Tai čia for the record :)
Ko konkrečiai čia ašaroji ir skiedi apie pacifizmą? Nori, kad kiti paguostų ir drauge raudotų? Eik šikt, verksmingas pacifiste. For the record lieki labai panašus į supistą trolį.
Tavo tiesa. Tikrai nuskambėjau kaip trolis. Pripažįstu savo klaidas (jau paeditinau postus). Turbūt užsinorėjau pabūti kaip koks ale intelektualas Venclova, kuris tipo užjaučia ir rusus, nors iš tiesų nelabai yra ko užjausti. Kacapus reikia nugalėti.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-01 00:08

avocete wrote:
2022-11-30 18:02
Gal kas žinote ką nors apie tai daugiau ir pasigilinote, kas čia per teorija?
Nemanau, kad žinantys kažką daugiau, t.y., pakankamai aukštos padėties Rusijos pareigūnai, rašinėja į šį forumą. Todėl čia sulauksi iš esmės tik asmeninių interpretacijų, tokių pačių, kaip ir pats galėtum :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-01 10:16

avocete wrote:
2022-11-30 18:02
Sveiki,

o ką manote apie neseniai viešumoje pasirodžiusią naujieną, kad putinas svarstė pulti Japoniją ir kad vos ne paskutiniais mėnesiais persigalvojo, kad visgi reikia pulti Ukrainą - https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/ ... ko-ukraina ?

Man tai skamba, kaip visiška nesąmonė, nes info nutekino kažkoks ale rusų pareigūnas ir t.t. Ir kad aceit buvo ruošiamos tos pačios propagandinės žinutės, kad Japonai yra naciai ir kad juos reikia denacifikuoti.

Gal kas žinote ką nors apie tai daugiau ir pasigilinote, kas čia per teorija? Nes, kad dėl Kurilų jie ten pliekiasi, žinau, bet kad buvo visas planas pulti Japoniją full-scale, tai čia iš kosmoso srities man pasirodė :D
Tiesą sakant, manau, nelabai realus scenarijus, nes bent jau man panašu, kad rusija tiesioginės karinės konfrontacijos su Vakarais bijo. Nepaisant visos karingos retorikos, gąsdinimo savo iskanderiais ir branduoliniais ginklais, jokių provokacijų ir rusijos pusės prieš NATO šalis, ar Japoniją, ar kitus vakarietiškus sąjungininkus nematėme. Jau seniai galėjo koks generolas per pratybas "netyčia" pažeisti Baltijos šalių sieną, galėjo sistematiškai pažeidinėti oro erdvę, bet tokių provokacijų rusija sau neleidžia vykdyti. Taigi turbūt tam tikras raudonas linijas jie turi nusibrėžę.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-01 12:00

Lionginas wrote:
2022-12-01 10:16
Jau seniai galėjo koks generolas per pratybas "netyčia" pažeisti Baltijos šalių sieną, galėjo sistematiškai pažeidinėti oro erdvę, bet tokių provokacijų rusija sau neleidžia vykdyti. Taigi turbūt tam tikras raudonas linijas jie turi nusibrėžę.
lrytas wrote: Birželio 15 dieną NATO naikintuvai atpažino Rusijos žvalgybos lėktuvą A-50, du naikintuvus SU-27, du šturmo lėktuvus SU-24, skridusius tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Karaliaučiaus srities ir grįžusius į ją. Tą pačią dieną dar palydėti tarptautine erdve skridę du rusų bombonešiai TU-160, du naikintuvai SU-35 ir du SU-27. Trečią kartą birželio 15-ąją NATO naikintuvai kilo dėl dviejų rusų orlaivių SU-35. Dėl dviejų virš Baltijos jūros tą dieną skridusių Rusijos šturmo lėktuvų Lietuva įteikė Rusiją notą, nes įtarė juos pažeidus šalies oro erdvę. Lietuvos pareigūnų duomenimis, rusų lėktuvai buvo įskridę vieną kilometrą į Lietuvos oro erdvę ir joje išbuvo apie minutę.
O provokacijų nepažeidžiant oro erdvės nors vežimu vešk, ar lėktuvu skraidink. Ir ne tik pas Rusijos kaimynus.
lrytas wrote: Oro pajėgos nurodė, kad keturi rusų strateginiai bombonešiai buvo „perimti ir palydėti“ ir kad jie nebuvo įskridę į Jungtinės Karalystės oro erdvę. Naikintuvai „Typhoon“ pakilo iš Didžiosios Britanijos oro pajėgų bazių Losimaute Škotijos šiaurės rytuose; prie jų prisijungė degalų papildymo orlaivis „Voyager“, išskridęs iš Anglijos Oksfordšyro. Daugiau informacijos apie operaciją britų valdžia nepateikė. Karališkosios oro pajėgos dažnai perima orlaivius, artėjančius prie vadinamosios „JK interesų zonos“. Anksčiau pajėgos teigė, kad Rusijos kariniai orlaiviai, įskrisdami į Londono prižiūrimą tarptautinę oro erdvę, gali kelti pavojų kitiems asmenims ore, nes dažnai nebendrauja su oro eismo kontrolės tarnybomis.
delfi.lt wrote: Prieš dvi savaites virš Lamanšo sąsiaurio buvo identifikuoti dar du rusų bombonešiai, kuriuos taip pat perėmė britų karinių oro pajėgų naikintuvai.

Britanija sausį iškvietė Rusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl panašaus epizodo, kai Rusijos bombonešiai praskrido virš Lamanšo sąsiaurio, priversdami tarnybas skubiai pakeisti civilinių orlaivių maršrutus.

Gynybos ministerija pareiškė, kad naujausias incidentas, kuris tikriausiai dar labiau pablogins įtemptus Britanijos ir Rusijos santykius, įvyko trečiadienio vakarą.

„Mums labai greitai teko į orą pakelti savo naikintuvus“, – sakė JK gynybos sekretorius Michaelis Fallonas.

Tiek pabaltijo šalys, tiek JK yra NATO narės. Japonija - ne. Plius, Japonijos nemėgsta turbūt visi jos kaimynai, abejoju, ar iš jų sulauktų daug užuojautos ir pagalbos. Jei užimtų kelias salytes ir tam kartui sustotų, gal net per daug niekas ir nesikištų, ar bent Putinui galėjo kilti tokia mintis. Aš manau, kad atsakas būtų dar stipresnis, nei Ukrainos atveju, ką turbūt ir pats galiausiai suprato, todėl ir persigalvojo, jei tas planas apskritai buvo realus. Bet jis nėra neįtikimas, kaip iš Putlerio gaujos.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2022-12-01 12:52

Seianus wrote:
2022-12-01 12:00
Jei užimtų kelias salytes ir tam kartui sustotų, gal net per daug niekas ir nesikištų
Kurias konkrečiai „salytes“, turint galvoje, kad visas ginčytinas Kurilų salas kontroliuoja Rusija? Toliau grandinėje einanti „salytė“ yra Hokaidas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-12-01 22:06

RB wrote:
2022-12-01 12:52
Seianus wrote:
2022-12-01 12:00
Jei užimtų kelias salytes ir tam kartui sustotų, gal net per daug niekas ir nesikištų
Kurias konkrečiai „salytes“, turint galvoje, kad visas ginčytinas Kurilų salas kontroliuoja Rusija? Toliau grandinėje einanti „salytė“ yra Hokaidas.
Džiaugiuosi, kad šį kartą pavyko paklausti nevapaliojant apie faktų ignoravimą. Kalbant apie faktus, fun fact: jei taip parašysi dar kartą, jau bus pavykę du kartus iš eilės!

Atsakant į klausimą, rašiau hipotetiškai, kas yra moksliškesnis žodis sąvokai „iš lempos“. Į žemėlapį nežiūrėjau ir geopolitinės situacijos netikrinau. Na, tokiu atveju tikriausiai būtų imamas Hokaidas ir gal daugiau kas. Bet jei reikėtų lažintis, statyčiau, kad šitas „planas“ – pačiu geriausiu atveju – buvo eilinis „dėl visa ko“ planas, kokių karinės pajėgos paprastai turi įvairiausiems scenarijams, o kai kuriems net ir pasipraktikuoja, bet nereiškia, kad valdžia planuoja per artimiausius šimtą metų juos vykdyti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-02 07:50

Seianus wrote:
2022-12-01 12:00
O provokacijų nepažeidžiant oro erdvės nors vežimu vešk, ar lėktuvu skraidink. Ir ne tik pas Rusijos kaimynus.
Kai jie ten skraido tiek dažnai, tai realūs oro erdvės pažeidimai gali nutikti ir netyčia, nes naikintuvu kilometras šen ar kilometras ten yra sekundžių reikalas. Kartais tikriausiai ir tyčia pažeidžia vien tam, kad patikrintų reakciją, bet niekuomet taip, kad niekam nekiltų klausimas, buvo čia provokacija ar buvo klaida, ir ar išvis tas pažeidimas buvo ("įtarė juos pažeidus šalies oro erdvę").

Skraidymas tarptautine oro erdve, tačiau, nėra jokia provokacija. Tiek pat provokacija, kaip NATO žvalgybiniai lėktuvai virš Juodosios jūros.

Realiai tai čia viskas, ką Rusija sau leidžia prieš NATO karine prasme. Per migrantų krizę dar nujaučiau, kad suorganizuos kokį pašaudymą tarkime Lietuvos teritorijoje, bet nedrįso. Ne karine prasme jie elgiasi kur kas agresyviau, čia turiu omeny IT atakas. Bet karine tai man nepanašu, kad labai bandytų tas ribas prieš NATO nares, be tų gana įprastų paskraidymų. Jie tiesiog puola silpnesnius, kurių niekas nežada ginti.
krabla
naujokas
Posts: 1
Joined: 2022-12-19 16:19
Contact:

2022-12-19 16:27

https://www.youtube.com/watch?v=Ac7bFgpSvRg

'You said we'd be greeted as liberators!'
Post Reply