Ar verta?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-10-22 16:16

Lionginas wrote:
2022-10-20 07:55
Bet ten ir žmonių paprastai būna daug. Aš, jei tokias vietas įtraukiu į kelionę, tai stengiuosi keliauti arba ne sezono metu, arba tuo paros metu, kai nebūna žmonių.
Tas tiesa, kad žmonių paprastai būna daug.

Kas, dėl paros meto, tai tau paminėjus, nelabai į temą prisiminiau man patikusias maudynes vasaros sezonu ypač karštomis dienomis vėlaus vakaro ar nakties metu (pliusas - išlipus į krantą kai saulė negarina daug šilčiau). Giedras nakties metas ir įvairūs nakties vaizdai man irgi labai patinka. Nors, žinoma, dienos metas labai daug savų pliusų ir greičiausiai daug daugiau turi, nes matyt šviesoje dalykus mėgstantys matyti primatai visumoje esam. Arba pasiplaukiojimus tamsiu metu su kokiu nedideliu buriniu laivu (kur, spėju, dienos metu tai daryti tarpe daugiau laivų būtų daug sudėtingiau). Ten, kur vanduo ir daugiau žmonių dieną, vėlyvu metu, kiek pastebėjau, būna pakankamai šviesu.

Dar patinka dažniausiai vasaros laiku su sava kompanija vykti į įvairius žygius į gamtą. Kad ir toje pačioje Lietuvoje. Taip pat, kaip palyginti miesto vaikui, man patinka nakvynės kur nors gamtoje, pvz., palapinėje, tarp įvairių gana neįprastų nakties garsų. Įvairūs nutikimai, kai koks sau maisto ieškantis ežiukas ima lauke mūsų pamirštus daiktus čežinti ar pan. Triukšmingas paukščių "žadintuvas" anksti ryte. Kažkiek kitaip laikas gamtoje teka. Ir t.t.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-10-25 14:10

Svetimas wrote:
2022-10-22 16:16
Kas, dėl paros meto, tai tau paminėjus, nelabai į temą prisiminiau man patikusias maudynes vasaros sezonu ypač karštomis dienomis vėlaus vakaro ar nakties metu (pliusas - išlipus į krantą kai saulė negarina daug šilčiau). Giedras nakties metas ir įvairūs nakties vaizdai man irgi labai patinka. Nors, žinoma, dienos metas labai daug savų pliusų ir greičiausiai daug daugiau turi, nes matyt šviesoje dalykus mėgstantys matyti primatai visumoje esam. Arba pasiplaukiojimus tamsiu metu su kokiu nedideliu buriniu laivu (kur, spėju, dienos metu tai daryti tarpe daugiau laivų būtų daug sudėtingiau). Ten, kur vanduo ir daugiau žmonių dieną, vėlyvu metu, kiek pastebėjau, būna pakankamai šviesu.
Kadangi jau kelinti metais visos mano atostogos yra ties poliariniu ratu ar virš jo, tai šviesu būna visą parą.
Svetimas wrote:
2022-10-22 16:16
Dar patinka dažniausiai vasaros laiku su sava kompanija vykti į įvairius žygius į gamtą. Kad ir toje pačioje Lietuvoje. Taip pat, kaip palyginti miesto vaikui, man patinka nakvynės kur nors gamtoje, pvz., palapinėje, tarp įvairių gana neįprastų nakties garsų. Įvairūs nutikimai, kai koks sau maisto ieškantis ežiukas ima lauke mūsų pamirštus daiktus čežinti ar pan. Triukšmingas paukščių "žadintuvas" anksti ryte. Kažkiek kitaip laikas gamtoje teka. Ir t.t.
Aš labai mažas erkių fanas. Gal ne fobijos lygio, bet pilną komfortą jaučiu tik ant tako. Todėl stovyklavimas palapinėje pas mane tik ten, kur jų nėra, kur per šalta :roll:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-10-25 20:05

Lionginas wrote:
2022-10-25 14:10
Kadangi jau kelinti metais visos mano atostogos yra ties poliariniu ratu ar virš jo, tai šviesu būna visą parą.
Nežinau, kaip ten su šviesumu naktį ten arčiau poliaus. Ar nevargina kažkiek tas šviesumas kokio miego prasme? Man giedros gražiai žvaigždėtos naktys nepaprastai patinka. Gan sąlyginai nemenkas minusas man būtų.
Lionginas wrote:
2022-10-25 14:10
Svetimas wrote:
2022-10-22 16:16
[...]Kažkiek kitaip laikas gamtoje teka. Ir t.t.
Aš labai mažas erkių fanas. Gal ne fobijos lygio, bet pilną komfortą jaučiu tik ant tako. Todėl stovyklavimas palapinėje pas mane tik ten, kur jų nėra, kur per šalta :roll:
Taip, erkės tikrai bjaurūs gyviai. Matyt Augusto dievas turi labai savotišką ir iškreiptą humoro jausmą. :) Ir jų nemažėja, nes berods nelabai sau natūralių priešų turi, kurie jas kažkiek naikintų. Pakankamai didelę puokštę bjaurių ligų platina. Esam kartu su antra puse nuo dalies pasiskiepije. Per abu kelis kartus buvo atvejų, kai buvo įsisiurbusios.
Šiaip žinau konkrečių atvejų iš platesnio pažįstamų žmonių rato dėl užsikrėtimo erkiniu encefalitu ir po to labai sunkų sirgimą nemažą laiką. Arba kai dėl laimo ligos reikėjo antibiotikų kursą apturėti.

Nors nelabai erkės ir gąsdina (tfu, tfu, tfu) gamtoj, prie vandens ar palapinėj. Jei pakankamai neretai apsižiūri ar protingiau esi apsirengęs, didesnės dalies jų galima išvengti. Taip pat aš daug labiau mėgstu spygliuočių miškus (pušynus), ne lapuočių. Sausesni, smagesni takai, mažiau žolių, erdvesni, lengviau praeinami spygliuočių miškai būna, spyglių kvapas patinka ar pan. Juose man rodos daug mažesnės galimybės erkių pasigauti. Lyg ir nepamenu atvejo, kad erkę iš kokio pušyno būtume parsinešę ar pan. Iš Vilniaus ar pan. miesto kokio parko ar priemiesčio žolyno vos ne lengviau turbūt galima pasigauti. Kas šunis vežioja, neretai skundžiasi, kad augintiniai nemažai pasigauna.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-11-05 12:02

Epizodas šiaip for fun ir mažos provokacijos dėlei, prisiminus kažkurioje temoje jau buvusias šnekas apie "eskalacijų" pasiteisinimą kare ar kokiuose nors "power-play".
Lex Fridman podcaste su Magnus Carlsen, pastarasis pasijuokė (kažkur maždaug nuo 2:14:04) iš gan dažno "neurotikų filosofijos" lozungo, kurį neretai girdžiu, kad "geriau jau blogas planas, nei jokio plano".
grynas
naujokas
Posts: 61
Joined: 2018-05-18 21:16

2022-12-01 21:22

:)
Last edited by grynas on 2024-01-15 04:41, edited 1 time in total.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-01 23:10

grynas wrote:
2022-12-01 21:22
...
Kaip tavo nuotykiai su Naujaja Zelandija? Matei papūgas Kėjas? :)
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-02 07:55

grynas wrote:
2022-12-01 21:22
Geriausi vaistai nuo psichologinių problemų - logika, dienotvarkė, dienoraštis, dantų valymas ( tam reikia skirti nemažai laiko, norint taisyklingai išsivalyti dantys), sportas ( tiesiog ramus pasivaikščiojimas, važinėjimasis dviračiu), griežtas miego režimas, tinkama mityba, ribotas laikas prie socialinių tinklų, žiniasklaidos, telefonu irgi reikėtų mažiau naudotis, intelektualus laisvalaikis ( muziejai, parodos, spektakliai, knygos ), nuoširdūs draugai, linksma muzika, tikslo turėjimas, darbas kuriame gali tobulėti.
Nuo šizofrenijos irgi padeda?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-02 08:24

Lionginas wrote:
2022-12-02 07:55
Nuo šizofrenijos irgi padeda?
Pats žinai, kad nepadeda. Tai kiek smalsu, kodėl kilo toks klausimas?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-12-02 08:37

Svetimas wrote:
2022-12-02 08:24
Lionginas wrote:
2022-12-02 07:55
Nuo šizofrenijos irgi padeda?
Pats žinai, kad nepadeda. Tai kiek smalsu, kodėl kilo toks klausimas?
Dėl draugo klausiu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-03 11:13

Lionginas wrote:
2022-12-02 08:37
Dėl draugo klausiu.
Turbūt vėl bairiuoji? :)
O gal tikrai pats turi draugų su psichologinėm problemom? Gali daugiau papasakoti. Įdomu.

Pats asmeniškai pažįstu bent kelis žmones su psichologinėm problemom. Negaliu nieko blogo visumoje apie juos pasakyti. Kai kuriais atvejais ir kai kuriais savo bruožais sakyčiau net šaunesni už tam tikrą dalį "normaliųjų".
Vienu metu net buvau gyvai susipažinęs ir gan paviršutiniškai bendravęs su viena mergina, kuriai atrodė, kad ją seka. Šiaip labai savotiška patirtis, kai matai kai žmogui realybė "trūkinėja".

Dar lyg ir atkreipiau dėmesį, kad keistokus žmones neretai kažkuo traukiu. Pvz., dažnokai būna atveju, kai gatvėje be manęs būna daugiau žmonių, bet kažkodėl būtent prie manęs prieina kažko paklausti ar pasakyti. Nežinau kodėl taip. Antra pusė siūlė versiją, kad galbūt dėl to, jog mažiausiai grėsmingai, atšiauriai iš aplinkinių tuo metu atrodydavau. Pats spėčiau, kad galimai dėl to, kad kai kuriose situacijose nevengiu žiūrėti (nepaisant mandagumo ar pan.) į žmones. Tai gal žmonės pajausdavo akių kontaktą ir dėl to prieidavo. Dėl mano tokio žiūrėjimo yra net juokingų tiesioginių atvejų buvę. Pvz., kai vienas budulis maždaug agresyvokai kreipėsi: "Ko čia spoksai?". :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-10-21 18:09

Į forumą berods gan nemažai programuotojų užklysta.
Viena gan savotiška su programuotojais susijusi tema ne taip seniai buvo pas mane iškilusi.

Tarkim labai neblogai pažįstate konkretų ką tik mokslus vidurinėje mokykloje baigusį jauną žmogų, kuris dar nėra labai tvirtai apsisprendęs į kurią iš jį rimčiau traukiančių sričių profesinėje srityje nerti. T.y. ar jam prasmingiau būtų visa galva nerti į programavimo sritį. Ar į kitą jį irgi smarkiai dominančią ir ne mažiau perspektyvią sritį, pakankamai nutolusią nuo programavimo.

Žinote, kad programavimas iki tol buvo vienas iš to žmogaus rimtesnių hobių. Žinote, kad tas žmogus yra savarankiškai padaręs apie tuziną smulkių tam tikrų sėkmingų programavimo projektukų. Ir tam neprireikė rimtesnio darbo jokioje didesnėje programuotojų komandoje. Tačiau rimtai svarsto apie įsidarbinimą programavimo įmonėje. Bet kartu iš jo kalbos matote, kad turi gan smarkiai idealizuotą, kaip jaunimui neretai būdinga, įsivaizdavimą apie programuotojo profesiją, kuris gan smarkokai skiriasi nuo jūsų gyvenimiškos patirties.

Ir prašo tas žmogus jūsų daugiau papasakoti apie jūsų darbinę patirtį. Ir bendrai domisi jūsų požiūriu ir nuomone apie programuotojo profesiją apskritai ir jos perspektyvas. Ką tokiam žmogui sakytumėte ar galėtumėte patarti? Ir ką labiausiai akcentuotumėte?
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-10-24 16:50

Aš tai sakyčiau, daug negalvojant, jei jam patiko programuoti, tai tiesiog reikia imti ir tai daryti. Ne viskas patiks, pradžioje gal bius sunku, bet vėliau gyvenimas bus labai lengvas. To, būdamas jaunas, gal nelabai įvertini, bet paaugus pakenčuamas ir gerai apmokamas darbas reiškia, kad vėliau galėsi užsiimti kokiomis tik nori aistromis.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-10-28 14:18

Labai panašūs patarimai buvo ir žmonių rate, su kuriais gyvai kalbėjau ta tema. Vienas draugas programuotojas dar minėjo/patarė, kad tas jaunas žmogus nepasimautų ant to, jog jam programavimas buvo/yra kažkiek kaip ir jo hobis-aistra, ir iš nekantrumo darbinantis per daug nenusipigintų bent jau perspektyvoj.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2023-10-30 12:32

Jei jis tikrai jau turi ką pasiūlyti, tai gal ir verta pakovoti dėl didesnio atlyginimo. Bet realiai pirmoje darbovietėje išbus kokį pusmetį, tai didelio skirtumo už kiek dirbs (ar, greičiau, už kiek apsimokys) nėra. Aš į pirmą darbovietę žiūrėjau kaip progą susirinkti patirties, kuri leistų einant į antrą darbovietę prašyti normalesnio atlyginimo. Čia kaip su nekaltybe, nėra didelio skirtumo, su kuo ją prarasti, galima ir su pirma pasitaikiusia baidykle. Bet kiekvienam savo, galima brangintis ir laukti savo forever išrinktosios.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-11-01 13:57

Lionginas wrote:
2023-10-30 12:32
Čia kaip su nekaltybe, nėra didelio skirtumo, su kuo ją prarasti, galima ir su pirma pasitaikiusia baidykle.
Tiesiogiai vertinant konkrečiai šioje vietoje, mano akimis, skambėtų kaip ir nesąmonė. Bet kontekste kaip tam tikra paradoksali ir humoristinė analogija visai gera.
grynas
naujokas
Posts: 61
Joined: 2018-05-18 21:16

2024-01-15 04:42

:)
grynas
naujokas
Posts: 61
Joined: 2018-05-18 21:16

2024-01-15 04:43

:)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-01-15 08:54

grynas wrote:
2024-01-15 04:42
:)
Apie ką šypsniukas? :)
Gal kartais netyčia buvai kur palaipioti Naujosios Zelandijos kalnuose ar pan.?
Aišku, ne tokiam stiliuj kaip kad pvz. šitie ufonautai, bet susipažinimo su įdomia gamta, atrakcijos ar pan. dėlei?
Post Reply