Ar laikot save vakariečiais?

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2022-08-03 12:14

Lionginas wrote:
2022-08-03 11:58
Būtent formuluote ji ir yra labai nerekomendacinė. Tiesiog pritaikoma ji retai, ir pagrinde prieš tuos, kurie važiuoja antra juosta per ilgai ir per lėtai. Tai yra, praktikoje šita taisyklė taikoma tik piktnaudžiaujantiems. Bet formaliai bauda už jos nesilaikymą tokia pati, kaip viršijus greitį 30 km/val.
Nerekomendacinė ji pasidaro kai nėra jokių papildomų sąlygų, t.y. kai yra dvi ar trys juostos visos tuščios, ir tu sugalvoji važiuoti antra juosta nes "fuck you thats why". Jeigu pirmoj juostoj velkasi visoks sunkus transportas, nėra jokio privalomumo kišti ten savo mašina kas kelis šimtus metrų. Ta prasme visi įstatymai vis tiek vadovaujasi pagrindiniais teisiniais principais - šiuo atveju protingumo :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-03 13:49

Lionginas wrote:
2022-08-02 20:50
Na čia greičiau retorikos sutapimas. Juk buvo ir pasisakymų kaip pas Paleckiuką (loja), bet gi negali pasakyti, kad Vilius koks vatnikas.
Gal, bet tikras nesu. Per daug jau dažnai pas jį sutampa, ir per daug piktžiugos dėl tikros ar tariamos žalos Lietuvai už tai, kad ši turi stuburą.
Buvo ir kaip pas Kepenį (visi mokslininkai papirkti), bet irgi negali pasakyti, kad koks ten plokščiažemininkas antivakseris climate change denieris.
Visi nuo kažko pradeda. Kepenis irgi ne iškart toks pasidarė. Pamenu laikus, kai buvo beveik adekvatus.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-03 16:37

Seianus wrote:
2022-08-03 13:49
Per daug jau dažnai pas jį sutampa, ir per daug piktžiugos dėl tikros ar tariamos žalos Lietuvai už tai, kad ši turi stuburą.
Šiandien pats paskelbei forume, kad mano nuomonė (dėl Pelosi vizito) sutapo su 26(!) Europos sąjungos narių nuomonėmis.. Tai ainu, sakau, nusidažysiu veidą mėlynai su geltonom žvaigždelėm, beklausydamas Bethoveno devintosios :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-03 18:15

Nu anyway, kažkaip vangiai čia gavosi mums (ir) šitas žaidimas.. No surprises here, I guess.

Moralas toks, kad vakariečiai yra labiau kaip Lionginas - jiems taisyklės rūpi tiesiog pačios savaime, jie jų laikosi patys, ir verčia laikytis kitus. Kai tuo tarpu centrinės/rytinės Europos gyventojai (ir didžioji dalis likusio pasaulio) yra labiau kaip mes su Stormu - į tokias "bendras" ir neenforcinamas taisykles mes žiūrime kaip į "rekomendacijas", kurių laikomės tik tol, kol situacija nepareikalauja elgtis kitaip.

Beje šitas pavyzdys paremtas tikra istorija. Kartą mane vienas "tamsta-mokytojas" bandė paauklėti Belgijos autostradoje, kuri turėjo net ne tris, o keturias juostas.. Vietoj to, kad mane aplenktų trečia ar net ketvirta juosta, ir važiuotų savo keliais, jis nu tiesiog turėjo sukelti sceną, ir priversti mane grįžti į pirmąją.. Nu nes taisyklės.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-03 18:50

Vilius wrote:
2022-08-03 16:37
Seianus wrote:
2022-08-03 13:49
Per daug jau dažnai pas jį sutampa, ir per daug piktžiugos dėl tikros ar tariamos žalos Lietuvai už tai, kad ši turi stuburą.
Šiandien pats paskelbei forume, kad mano nuomonė (dėl Pelosi vizito) sutapo su 26(!) Europos sąjungos narių nuomonėmis.. Tai ainu, sakau, nusidažysiu veidą mėlynai su geltonom žvaigždelėm, beklausydamas Bethoveno devintosios :)
Šiaip tai nieko panašaus aš nepaskelbiau. Paskelbiau tik, kad nereikėtų taip užtikrintai teigti, jog tu esi tik naudingas idiotas, o ne bona fide vatinis, ar kažką panašaus.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-08-03 19:32

Vilius wrote:
2022-08-03 18:15
Beje šitas pavyzdys paremtas tikra istorija. Kartą mane vienas "tamsta-mokytojas" bandė paauklėti Belgijos autostradoje, kuri turėjo net ne tris, o keturias juostas.. Vietoj to, kad mane aplenktų trečia ar net ketvirta juosta, ir važiuotų savo keliais, jis nu tiesiog turėjo sukelti sceną, ir priversti mane grįžti į pirmąją.. Nu nes taisyklės.
Mokytojų pilna visur. Kokiame ruskyne tai būtum užblokuotas ir išvilktas iš automobilio, nes nesilaikei taisyklės be eilės praleisti didesnę ir prabangesnę mašiną.

Taisyklėmis vadovaujasi visas pasaulis. Tiesiog tau rinktis, kokios tau priimtinesnės - vakarietiškai racionalios, musulmoniškai prietaringos, rusiškos pagal zonos įstatymus, ir t.t.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-03 19:35

Vilius wrote:Moralas toks, kad vakariečiai yra labiau kaip Lionginas - jiems taisyklės rūpi tiesiog pačios savaime, jie jų laikosi patys, ir verčia laikytis kitus.
Taisyklės tam ir yra taisyklės, kad jų laikytųsi, ir vakariečiai, kaip socialiai atsakingesni žmonės, prisilaiko patys bei padeda užtikrinti, kad prisilaikytų ir svečiai užaugę mažiau civilizuotoje aplinkoje bei turintys mažiau nuovokos. Niekur nepastebėjau, kad taisyklės rūpėtų vardan pačių taisyklių.

Pavyzdžiui, daug kur vakarų Europoje žolė draudžiama, bet jos kvapą gali užuosti praėjęs pro ne vieną parką. Reiškia, pakankamai vakariečių ją rūko patys, turi iš kur įsigyti, ir niekas nieko nepuola įskundinėti, nes dauguma žmonių nelaiko šios taisyklės svarbia ar apskritai reikalinga.

Sakyčiau, Lietuva taisyklių atžvilgiu vis dar yra arčiau rusyno, nei Vakarų. Turbūt turime daugiau bereikalingų draudimų, nei vidutinė Vakarų šalis. Neskaičiavau, aišku.
sovijus
skeptikas
Posts: 608
Joined: 2007-03-24 15:30

2022-08-03 20:35

Seianus wrote:Pavyzdžiui, daug kur vakarų Europoje žolė draudžiama, bet jos kvapą gali užuosti praėjęs pro ne vieną parką. Reiškia, pakankamai vakariečių ją rūko patys, turi iš kur įsigyti, ir niekas nieko nepuola įskundinėti, nes dauguma žmonių nelaiko šios taisyklės svarbia ar apskritai reikalinga.
Anglijoje išvis bet kokiam kaimelyje ar miestelyje lengva gauti žolės ir labai didelė dalis visuomenės ją vartoja. Ir ne tik parkuose visur ją gali užuost. Visose darbovietėse kur teko dirbt per vakarėlius didžioji dalis žmonių rūko, kartu su viršininkais, baruose visi išeina laukan prie apsauginių sutraukia suktines ir niekas net nemirkteli. Net pačiuose konservatyviausiuose pietų Anglijos miesteliuose vakare praeik gyvenamojo kvartalo gatve - visur tvyro žolės kvapelis. Absurdiška situacija.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2022-08-03 22:46

Vilius wrote:
2022-08-03 18:15
Moralas toks, kad vakariečiai yra labiau kaip Lionginas - jiems taisyklės rūpi tiesiog pačios savaime, jie jų laikosi patys, ir verčia laikytis kitus. Kai tuo tarpu centrinės/rytinės Europos gyventojai (ir didžioji dalis likusio pasaulio) yra labiau kaip mes su Stormu - į tokias "bendras" ir neenforcinamas taisykles mes žiūrime kaip į "rekomendacijas", kurių laikomės tik tol, kol situacija nepareikalauja elgtis kitaip.
Nu bet čia šiaip blogas dalykas yra. Ir gal blogai mane supratai, aš tiesiog sakiau kad visos tos taisyklės, ypač tos kurios nėra enforcinamos, gali ir turi būti perleidžiamos per kitus teisinius principus, ir sakykime taip kiek laisviau interpretuojamos. Man šiaip yra keistas kai kurių žmonių noras laikytis taisyklių down to the book, šiaip ir neveltui ir teisėje apie jos principus yra prirašyta, nes paskui gautusi durnos situacijos kai privalės važiuoti dešinėje kai antra juosta tuščia o pirma juosta turi 20 metrų tarpelius..
Beje šitas pavyzdys paremtas tikra istorija. Kartą mane vienas "tamsta-mokytojas" bandė paauklėti Belgijos autostradoje, kuri turėjo net ne tris, o keturias juostas.. Vietoj to, kad mane aplenktų trečia ar net ketvirta juosta, ir važiuotų savo keliais, jis nu tiesiog turėjo sukelti sceną, ir priversti mane grįžti į pirmąją.. Nu nes taisyklės.
bet jei pirma juosta buvo visiškai laisva.. tai supranti jog gal ir gerai kad pamokė? ;)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-04 01:00

Stormas wrote:
2022-08-03 22:46
Nu bet čia šiaip blogas dalykas yra. Ir gal blogai mane supratai, aš tiesiog sakiau kad visos tos taisyklės, ypač tos kurios nėra enforcinamos, gali ir turi būti perleidžiamos per kitus teisinius principus, ir sakykime taip kiek laisviau interpretuojamos. Man šiaip yra keistas kai kurių žmonių noras laikytis taisyklių down to the book, šiaip ir neveltui ir teisėje apie jos principus yra prirašyta, nes paskui gautusi durnos situacijos kai privalės važiuoti dešinėje kai antra juosta tuščia o pirma juosta turi 20 metrų tarpelius..
Puikiai aš tave supratau, ir visiškai sutinku su tuo ką sakai. Pažodinis taisyklių laikymasis tikrai ne visada yra gerai. Pvz., neabejoju, kad koncentracijos stovyklose buvo taisyklės, kurių prižiūrėtojai laikėsi gana skrupulingai - ir pats žinai, kaip ten viskas baigėsi. Kartais kūrybingas taisyklių interpretavimas, arba tiesioginis nesilaikymas yra vienintelė morali išeitis.
Stormas wrote:
2022-08-03 22:46
bet jei pirma juosta buvo visiškai laisva.. tai supranti jog gal ir gerai kad pamokė? ;)
Pirma juosta nebuvo tokia tuščia, kad aš ja galėčiau važiuoti ilgai. Tiesiog tas bičas buvo eilinis pasipūtęs belgas, nuo mažens išmokytas kaišioti savo ilgą nosį į kitų žmonių reikalus. Patikėk, ten tokių tikrai netrūksta - vos tik ne taip išrūšiuosi šiukšles, ar ne ten padėsi kokį daiktą rūsy - labai greitai apie tai sužinosi iš kaimynų, ir dažnai nelabai maloniu būdu. Visai tikėtina, kad apie tai sužinos ir vietinė valdžia..

Kartais galvoju, kažin, ar tas vakariečių individualizmas (kas yra turbūt sekanti jų savybė verta aptarimo) yra tokio įkyraus teisuoliškumo priežastis, ar pasekmė? Nes gali būti ir vienaip ir kitaip - iš vienos pusės sunku palaikyti glaudžius santykius su aplinkiniais, jei jie tave (ir tu juos) nuolatos dėl kažko auklėji ir įskundinėji.. Bet iš kitos pusės, tą daryti yra lengviau žmonėms, kurie tau nėra labai artimi nuo pat pradžių.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-08-04 09:50

Vilius wrote:
2022-08-04 01:00
Pirma juosta nebuvo tokia tuščia, kad aš ja galėčiau važiuoti ilgai. Tiesiog tas bičas buvo eilinis pasipūtęs belgas, nuo mažens išmokytas kaišioti savo ilgą nosį į kitų žmonių reikalus.
Na tai tu tiesiog tapai auka to, kas vadinama "road rage", ir kas tikrai nėra vien vakariečių ypatybė - to pilna visur. Išmėgink, pavyzdžiui, ruskyną.
Vilius wrote:
2022-08-04 01:00
Patikėk, ten tokių tikrai netrūksta - vos tik ne taip išrūšiuosi šiukšles, ar ne ten padėsi kokį daiktą rūsy - labai greitai apie tai sužinosi iš kaimynų, ir dažnai nelabai maloniu būdu. Visai tikėtina, kad apie tai sužinos ir vietinė valdžia..
Čia yra tiesiog civilizuotas būdas išsakyti nepasitenkinimą tavo veiksmais. Kokioje nors mažiau civilizuotoje šalyje, na tarkime, tame pačiame ruskyne ir gal net vis dar kažkiek pas mus, už šiek tiek per įstrižai pastatytą automobilį tiesiog gautum subadytas padangas. O kartais išvis net nežinotum už ką.
Vilius wrote:
2022-08-04 01:00
Kartais galvoju, kažin, ar tas vakariečių individualizmas (kas yra turbūt sekanti jų savybė verta aptarimo) yra tokio įkyraus teisuoliškumo priežastis, ar pasekmė? Nes gali būti ir vienaip ir kitaip - iš vienos pusės sunku palaikyti glaudžius santykius su aplinkiniais, jei jie tave (ir tu juos) nuolatos dėl kažko auklėji ir įskundinėji.. Bet iš kitos pusės, tą daryti yra lengviau žmonėms, kurie tau nėra labai artimi nuo pat pradžių.
Yra ir kita versija. Įsivaizduok, esi tu vakarietis, gyveni sau taikiai savo mažoje šalyje, kurioje vyrauja preciziška tvarka, kur viskas sustyguota ir t.t. Ir tada gauni dozę visokių imigrantų iš visokios ten Afrikos ir panašiai, kurie nežino kaip elgtis, užgriozdina rūsius bet kaip savo chlamu, nesiorientuoja kaip ką rūšiuoti ir t.t. Tai žinoma, kad turbūt nesijausi patenkintas, kad visokie svetimšaliai per daugybę metų sukurtą tvarką ardo. Tai žinoma, kad mėginsi juos paauklėti. Ne todėl, kad esi ar nesi kažkoks ten individualistas, o tiesiog todėl, kad atvyksta kažkokie svetimšaliai ir po truputį tavo šalį daro nebe tavo šalimi. Visai realu, kad bent dalį vakariečių tiesiog erzina svečiai, kurie elgiasi taip, lyg būtų ne svečiuose, o savo namuose. Taip pat realu, kad po visų imigracijos bangų tas jautrumas bus kiek padidėjęs.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-04 12:33

Lionginas wrote:
2022-08-04 09:50
Na tai tu tiesiog tapai auka to, kas vadinama "road rage", ir kas tikrai nėra vien vakariečių ypatybė - to pilna visur. Išmėgink, pavyzdžiui, ruskyną.
Esu matęs tikrų road rage incidentų, tai ne - palyginus ten buvo tik šiaip užsispaudęs belgas su savo neprašytom "pamokėlėm".
Lionginas wrote:
2022-08-04 09:50
Čia yra tiesiog civilizuotas būdas išsakyti nepasitenkinimą tavo veiksmais.
Tai ačiū, bet aš geriau tada renkuosi "necivilizuotą" būdą - kai žmonės į akis pasako, kas jiems nepatinka (kad ir piktai), nei visus tuos anonimiškus pasyviai agresyvius manevrus.
Lionginas wrote:
2022-08-04 09:50
Kokioje nors mažiau civilizuotoje šalyje, na tarkime, tame pačiame ruskyne ir gal net vis dar kažkiek pas mus, už šiek tiek per įstrižai pastatytą automobilį tiesiog gautum subadytas padangas. O kartais išvis net nežinotum už ką.
Čia aišku jau gana ekstremalus atvejis, bet daug kur vakaruose tai tiesiog nutemptų tavo mašiną, ir paskui gana brangiai atsibašliuotum už tą "paslaugą" ir susijusias baudas. Dar kažin, ar pakeisti padangas nebūtų pigiau.
Lionginas wrote:
2022-08-04 09:50
Yra ir kita versija. Įsivaizduok, esi tu vakarietis, gyveni sau taikiai savo mažoje šalyje, kurioje vyrauja preciziška tvarka, kur viskas sustyguota ir t.t. Ir tada gauni dozę visokių imigrantų iš visokios ten Afrikos ir panašiai, kurie nežino kaip elgtis, užgriozdina rūsius bet kaip savo chlamu, nesiorientuoja kaip ką rūšiuoti ir t.t. Tai žinoma, kad turbūt nesijausi patenkintas, kad visokie svetimšaliai per daugybę metų sukurtą tvarką ardo. Tai žinoma, kad mėginsi juos paauklėti. Ne todėl, kad esi ar nesi kažkoks ten individualistas, o tiesiog todėl, kad atvyksta kažkokie svetimšaliai ir po truputį tavo šalį daro nebe tavo šalimi. Visai realu, kad bent dalį vakariečių tiesiog erzina svečiai, kurie elgiasi taip, lyg būtų ne svečiuose, o savo namuose. Taip pat realu, kad po visų imigracijos bangų tas jautrumas bus kiek padidėjęs.
Nu čia jau visai į pievas.. Visų pirma, vakariečiai - ypač ten kokie vokiečiai ar belgai - jau nuo seno turėjo tą taisyklių ir skundimo kultūrą. Iš dalies ir naciams ten buvo taip lengva sugaudyti visus žydus ir šiaip "kitokius" - nes eiliniai piliečiai gana noriai apie juos pranešdavo valdžiai. Ir antra, šiais laikais jie atvykėliams - ypač turintiems kitokią odos spalvą - yra ant tiek pakantūs, kad leidžia ištisus miesto kvartalus paversti į Vidurinių rytų anklavas. Tai ne, tas "auklėjimas" yra labiau skirtas saviems (nu ir vizualiai panašiems į savus).
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-05 22:15

Lionginas wrote:
2022-08-03 11:31
Stormas wrote:
2022-08-03 11:23
Na iš tikro ne visai taip :)
Laikymasis kiek įmanoma dešinės nėra imperatyvi taisyklė, o labiau rekomenduojamo pobūdžio
XIV. Transporto priemonių išsidėstymas kelyje

119. Vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto.


Neskamba kaip rekomendacija. Taip pat, kas čia per rekomendacija, jei už jos nesilaikymą galima gauti 30-90 EUR baudą.
Iš tam tikros savo gan kuklios asmeninės keleivio patirties galiu pasakyti, kad dalis tarpmiestinių autobuso vairuotojų Lietuvoje yra gan smarkokai dėję skersą ant šitos privalomybės. :) Yra tekę vienu metu gan tankiai pavažinėti darbo reikalais ar pan.

Beje, kai kuriuose Lietuvos, Latvijos keliuose pernelyg laikantis šios taisyklės galima gan nesunkiai nuleisti mašinos padangas. Gal net dėl panašių priežasčių ir įtarčiau dėl gal kažkiek nerealistiškų autobusų vairuotojams sudarytų kelionės tvarkaraščių ar reikalavimų, jie kai kur KET atžvilgiu "paimprovizuoja". Kitaip sakant, galbūt nedidelis realus "civilizacinis" bardakas vienoje vietoje (prastesni keliai ar pan.), kelia kitus "bardakus" kitoje vietoje (lankstesniame žiūrėjime į KET).
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-05 22:19

Vilius wrote:
2022-08-03 18:15
Beje šitas pavyzdys paremtas tikra istorija. Kartą mane vienas "tamsta-mokytojas" bandė paauklėti Belgijos autostradoje, kuri turėjo net ne tris, o keturias juostas.. Vietoj to, kad mane aplenktų trečia ar net ketvirta juosta, ir važiuotų savo keliais, jis nu tiesiog turėjo sukelti sceną, ir priversti mane grįžti į pirmąją.. Nu nes taisyklės.
Šiaip, KET yra gana rimtas dalykas, nes neretai gali paliesti žmonių gyvybes. Ypač tarpmiestiniuose keliuose ir manevruose juose nemažai žmonių žūva. Tavojo "belgo" atvejis gal ir visiškai ne tas, bet yra įmanomi ir atvejai, kad paauklėti bandantys "tamsta-mokytojai" gali būti dėl autoavarijų savo artimuosius palaidoję žmonės. Kartais sunku neklaidingai įvertinti iš šalies tikrąją žmonių motyvaciją ar dėl ko jie pasitrigerina.

Pavyzdžiui, aš ir pats po savo patirtos realios gyvenimiškos situacijos, kai dėl be atšvaitų einančio žmogaus, mūsų automobilis jį apvažinėdamas gerai "paskraidė" ir "ore pasivartė" ir su tam tikru gan rimtu apsilankymu vėliau traumatologiniame, gan rūsčiai po to žiūrėdavau į panašias situacijas potencialiai keliančius piliečius.
Vilius wrote:
2022-08-03 18:15
Moralas toks, kad vakariečiai yra labiau kaip Lionginas - jiems taisyklės rūpi tiesiog pačios savaime, jie jų laikosi patys, ir verčia laikytis kitus. Kai tuo tarpu centrinės/rytinės Europos gyventojai (ir didžioji dalis likusio pasaulio) yra labiau kaip mes su Stormu - į tokias "bendras" ir neenforcinamas taisykles mes žiūrime kaip į "rekomendacijas", kurių laikomės tik tol, kol situacija nepareikalauja elgtis kitaip.
Sakyčiau, Viliau, jog reikėtų šiek tiek rimtesnio pagrindimo, kad vakariečiams "labiau rūpi taisyklės", nei kad galbūt tau rodo tavo įvairios euristikos. Nelabai įtikina. :) Ir peršokimui prie tam tikrų išvadų po savo įspūdžių labiau pagyvenus Belgijoje (kur apie vietinius ir pas mus įvairūs anekdotai sklando) ir po to kažkur "Juodkalnijos" (?) miestelyje ar pan., sutik, kontrastas yra gana didelis.

Pavyzdžiui, gal tas tavo minėtas "taisyklių rūpėjimas" yra kažkuria dalimi tam tikras šiek tiek geriau sutvarkytos ir žmonių poreikiams labiau pritaikytos infrastruktūros ar kitų dalykų pasekmė. Kartu ir į žmonių saugumą papildomai didesnis dėmesys yra kreipiamas, kai "rytuose" į tai, kiek teko patirti, kol kas neretai yra gan atsainus požiūris. Žinomos istorijos, kai Lietuvos "meistriukai" "atgaivina" super sudaužytą autoavarijoje mašiną negyvėlį su nebeveikiančiomis oro pagalvėmis arba naujos potencialios avarijos jau nebeatlaikysiančiomis savybėmis. Arba girdėjau, jog nelaimingų atsitikimų darbe statistikos skaičiai Lietuvoje yra santykinai vis dar gan dideli. Pvz., net pačiam yra tekę gyvai matyti, kai be jokios apsaugos kažkokie žmonės laipioja ir kažką tvarko ant nuolaidžių ir potencialiai slidžių stogų.

Beje, šiandien su antra puse buvo šiek tiek kalba pasisukusi apie mokyklas. Bent jau aš tikrai niekur nemačiau tiek visokiomis savo pseudo-taisyklėmis protą knisančių ar net realiai ant vaikų rėkiančių tų tikrųjų "tamsta-mokytojų", kaip sovietinėse mokyklose. Atsiminimų nekokių apie "rytietiškas" "taisykles" ir jų vertimą laikytis iš tų mokyklos laikų turiu gan sočiai. Kiek kartais pakalbu su dabartiniais pažįstamais pedagogais ar žmonėmis kažkiek daugiau iš tos srities, situacija dabar yra gan smarkokai kitokia.

Ir mažas mini oftopikas-klausimas. Kaip jums mokinių uniformos iš sovietinių laikų? Labiau uniformos prie širdies, ar kai kiekvienas rengiasi kaip nori/gali? Nors ir dabar kai kuriose retose privačiose mokyklose irgi yra dėvimos uniformos, bet ten dėl šitų dalykų yra šiek tiek kitaip.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2022-08-06 07:24

Svetimas wrote:
2022-08-05 22:15
Lionginas wrote:
2022-08-03 11:31
XIV. Transporto priemonių išsidėstymas kelyje

119. Vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto.


Neskamba kaip rekomendacija. Taip pat, kas čia per rekomendacija, jei už jos nesilaikymą galima gauti 30-90 EUR baudą.
Iš tam tikros savo gan kuklios asmeninės keleivio patirties galiu pasakyti, kad dalis tarpmiestinių autobuso vairuotojų Lietuvoje yra gan smarkokai dėję skersą ant šitos privalomybės. :) Yra tekę vienu metu gan tankiai pavažinėti darbo reikalais ar pan.

Beje, kai kuriuose Lietuvos, Latvijos keliuose pernelyg laikantis šios taisyklės galima gan nesunkiai nuleisti mašinos padangas. Gal net dėl panašių priežasčių ir įtarčiau dėl gal kažkiek nerealistiškų autobusų vairuotojams sudarytų kelionės tvarkaraščių ar reikalavimų, jie kai kurių KET taisyklių atžvilgiu "paimprovizuoja". Kitaip sakant, galbūt nedidelis realus "civilizacinis" bardakas vienoje vietoje (prastesni keliai ar pan.), kelia kitus "bardakus" kitoje vietoje (lankstesniame žiūrėjime į KET).
Reiktų atkreipt dėmesį, kad ši taisyklė yra labiau skirta vienpusiam eismui, ir tai kad būtų tiesiog ir taip suprantamas dalykas įtvirtintas įstatymiškai. Kad paskui idiotas važiuodamas viduriu ir padaręs eismo įvykį neturėtų atmazo, jog nėra tokio įstatymo
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-08-06 07:54

Svetimas wrote: Kaip jums mokinių uniformos iš sovietinių laikų? Labiau uniformos prie širdies, ar kai kiekvienas rengiasi kaip nori/gali? Nors ir dabar kai kuriose retose privačiose mokyklose irgi yra dėvimos uniformos, bet ten dėl šitų dalykų yra šiek tiek kitaip.
Griežtai prieš bet kokias uniformas mokyklose. Spės dar armijoje suniveliuoti, kur bent jau yra realios priežastys dėvėti uniformą.
Laimei, manęs tai jau senokai neliečia ir tikiuosi nebelies :) Pats kai mokiausi, uniformų mano lankytose mokyklose lyg reikėjo kokiose pirmose trijose klasėse, nuo kokios penktos tikrai nebe. Nepastebėjau tame kažkokių problemų.

Jei taip netyčia atsitiktų, kad turėčiau vaikų (tikiuosi neatsitiks), į mokyklą, kur reikia uniformų, neleisčiau. Bekompromisiškai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-06 10:07

Seianus wrote:
2022-08-06 07:54
Griežtai prieš bet kokias uniformas mokyklose. Spės dar armijoje suniveliuoti, kur bent jau yra realios priežastys dėvėti uniformą.
[...]
Jei taip netyčia atsitiktų, kad turėčiau vaikų (tikiuosi neatsitiks), į mokyklą, kur reikia uniformų, neleisčiau. Bekompromisiškai.
Tau, Seianai, kaip "Pink Floyd" gerbėjui, adresuoti šitą klausimą turbūt net nėra prasmės. :) Su tavim viskas šitoje vietoje greičiausiai jau iš anksto turėtų būti aišku. :)

Tik gal papildomai iš smalsumo gan naglai tiesmukai ir galbūt nepolitkorektiškai paklausiu, aplenkdamas galbūt taip Vilių:
kaip jums (bent porai forumiečių) taip įdomiai pavyko tokias antrąsias puses susirasti, kurios nenori turėti vaikų?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2022-08-06 23:52

Svetimas wrote:
2022-08-05 22:19
Ir mažas mini oftopikas-klausimas. Kaip jums mokinių uniformos iš sovietinių laikų? Labiau uniformos prie širdies, ar kai kiekvienas rengiasi kaip nori/gali? Nors ir dabar kai kuriose retose privačiose mokyklose irgi yra dėvimos uniformos, bet ten dėl šitų dalykų yra šiek tiek kitaip.
Baigiau mokyklą, kur uniformos buvo privalomos (aišku, ne tos sovietinės). Tai tada jie sakydavo, kad pagrindinė to motyvacija yra, kad nebūtų "apsirengimo varžybų" tarp turtingesnių ir biednesnių mokinių.. Ale man net mokyklos laikais tas paaiškinimas atrodė skystokas. Visų pirma, berniukai iš viso nelenktyniauja dėl rūbų - gal net priešingai, vargu ar kas norėtų būti gražiausiai apsirengęs berniukas klasėje :D O merginos tai turbūt rungtyniaudavo ir su uniformom, nes ten vis tiek buvo daug vietos saviraiškai - privaloma dalis buvo tik sijonas ir švarkelis (berniukams - dviejų dalių kostiumas).

Šiaip pati patirtis man visai patiko, net ir dabar apima geras jausmas, kai gaunu progą apsivilkti švarką.. Šiaip, gal tokia iš tiesų ir yra uniformų paskirtis - kad jaunimas įprastų gerai jaustis nešiodami formalesnius rūbus. Ne tai, kad man asmeniškai tai labai pravertė, bet gal kitiems tenka ir dabar nešioti kostiumus pvz., darbe arba renginiuose.
Post Reply