Šiandien sužinojau (Skeptic's edition)

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3016
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-11-24 06:29

Kadangi vis dar neapleidau tradicinio skeptikų hobio domėtis visokiom religijom, kultais, ekstrasensais ir kitais šarlatanais, scammais ir t.t., ir kartais pasidalinu ką sužinojęs šiame forume, sumaniau sukurti tam atskirą temą. Nes dabar viskas išsiskaidę po forumo pulsą, pasaulio naujienas ir panašiai. Ketinu čia nereguliariai parašinėti visokių srities įdomybių, tiek modernesnių, tiek senesnių bet mažiau žinomų už homeopatiją, javų laukų ratus ar kortų būrėjas.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3016
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-11-24 07:19

Čia kol kas nieko naujo, tik pakopijuoju iš Forumo pulso porą žinučių apie misticizmą ir kitas paistaliones kovos menuose.
Seianus wrote:
2023-09-26 03:17
Atsitiktinai užtikau įdomų straipsnį, nagrinėjantį, kodėl kovos menų srity taip paplitęs tikėjimas įvairiais kliedesiais. Gillian Russell – Epistemic Viciousness in the Martial Arts (PDF). Autorė - filosofė, bet nuo to straipsnis netampa automatiškai beverčiu, nes ji taip pat nuo vaikystės pati užsiiminėjo kovos menais ir atrodo, kad turi nemažai patirties ir žinių. Panašu, kad daugiau žinių už ne vieną masterį ir sensėjų.

Tarp aptarinėjamų priežasčių yra:

- perdėta pagarba mokytojui, ar tiesioginiam, ar praeities herojams, iš kurios kyla nekvestionuojamas tikėjimas viskuo, kas sakoma. To mūsų laikais nebėra jokioj kitoj sporto šakoj, pvz., bėgikams nusišvilpti, ką apie maratoną mokė senovės graikai.

- didžiulis konkrečių žinių trūkumas, nes daug teiginių sunku ar neįmanoma moksliškai patikrinti neatlikinėjant labai jau etiškai kvestionuotinų eksperimentų, bet čia nepasakyčiau, kad su ja sutinku. Kai yra noro, galima sugalvoti kaip patikrinti daug teiginių ir nežudant žmonių, juk egzistuoja visas balistikos mokslas, ir automobilių avarijų tyrimai ir t.t., tai galima patikrinti ir visokius rytietiškus paistalus, kurių vieta Tarantino filmuose bet ne kovos menų mokykloje. Aišku pilnai absurdiški dalykai, kaip kad bekontaktis oponento įveikimas, ir buvo ne kartą patikrinti, tačiau straipsny daugiau dėmesio skiriama kiek mažiau absurdiškiems įsitikinimams, kurie visgi anatomija ir sportu pasidomėjusiems žmonėms neturėtų atrodyti teisingi.

- didelė investicija - kai praktikuojiesi kažkokį judesį du metus, paskui tampa sunkiau priimti, kad juo sužeisti gali nebent nuosavus sanarius.

- nemažai daliai žmonių kovos menai yra kaip religija visom prasmėm išskyrus pavadinimą. Kad ir koks mechanizmas veiktų religijos atveju kai žmonės tiki visiškomis akivaizdžiomis nesąmonėmis, tas pats veikia ir čia. Nepaaiškina visų atvejų, bet didelę dalį. Manau, čia svarbiausia priežastis, ypač kas liečia tuos jau visai kliedesius.

Dar manau, kad Kartagina turi būti sunaikinta vis populiarėjantys MMA pradeda kalti vinis į kovos menų mistikos karstą, nes galima palyginti plačiu mastu patikrinti, kurie ten efektyvūs, o kurie nelabai. Ne viena ar dvi kovos tarp boksininko ir karatisto, bet jau statistiškai vis reikšmingesnis kiekis, tarp skirtingų žmonių, su įvairiais backgroundais, per netrumpą periodą. Bet kol kas tai vis dar vienas tvirčiausių prietarų bastionų.
Seianus wrote:
2021-06-02 09:37
Sužinojau šiandien apie tokį kiną Xu Xiaodong, kuris nelyginant James Randi, specializuojasi šarlatanų demaskavime. Tik skirtingai nei Randis, demaskuodamas tuos šarlatanus dar ir atspardo, kas visada yra gražu, dvasinga ir malonu pažiūrėti. Mat Xu yra sportininkas, Muay Thai ir MMA kovotojas, o jo taikiniai paprastai yra dvasingų kovos menų masteriai, pasiekę tokį lygį, kad oponentus gali jau ir valios jėga praktiškai įveikti, kas neginčyjamai įrodoma jų pačių darytuose video su jų pačių mokiniais, be abejo nerežisuotuose. Tik prieš Xu tas nelabai pavyksta, spėčiau, kad dėl „skeptiko efekto“ :lol:

Deja, gyvendamas Kinijoje, Xu Xiaodong gali mėgautis visais komunistinio režimo privalumais:
Wikipedia wrote: Xu was sued in 2019 for calling tai chi "grandmaster" Chen Xiaowang a fraud, and the Chinese court ordered him to pay Chen approximately US$60,000 in damages and to apologize for seven consecutive days on social media. Additionally, his social credit rating was lowered to the point where he could not rent, own property, stay in certain hotels, travel on high speed rail or buy plane tickets.[16][17] The restrictions were lifted after he paid US$40,000 in both legal fees and the cost of placing the apology.[18]
In May 2019, Xu defeated another martial artist; but was only able to do so wearing clown makeup to hide his face and by fighting under a pseudonym. It took him 36 hours to reach the fight location due to his low social credit score
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3016
Joined: 2018-11-16 23:57

2023-11-24 12:55

Transvestyrėjai (transvestigators) – pulkas žmonių, įsitikinusių, kad beveik visi, išskyrus juos, yra chirurgiškai pasikeitę lytį. Jei ir ne visi, tai visi garsesni žmonės jau tikrai. Savo įsitikinimą jie pagrindžia – ir žodį pagrindžia šioje temoje naudosiu plačiausia įmanoma prasme – šiais bruožais:

- klubų ir pečių santykio neatitikimu jų išsigalvotam lyties standartui (biologinės moters turi būti platesni klubai, vyro – pečiai.). Jei nuotraukoje žiūrint kažkokiu kampu įmanoma kažkaip pritempti, kad žmogus šio moksliško standarto neatitinka, jis – trans.
- Raktikaulio formos neatitikimu jų išsigalvotam lyties standartui. Vyro raktikaulis priekyje turi būti tiesutėlis, o moters maždaug V formos. O gal atvirkščiai, jau pamiršau. Bet jei taip nėra, žmogus garantuotai pasikeitęs lytį.
- Iš akių sklindančia energija, kuri akivaizdžiai matosi net nuotraukose. Jei atrodo kaip vyras, o žvilgsnis moteriškas, arba atvirkščiai, vadinasi, trans.
- Dar mačiau visokių kitokių schemų, kaip kad ant nuotraukos uždėta kaukolė su visokiais brūkšniukais ir išmatavimais, atrodo ten tikrina žandikaulio formą ir/arba dydį, nežinau, nebesigilinau.
- Kiros video (nuoroda žemiau) pasakojime minimas atvejis, kai kažkurios dainininkės nuotraukoje su maudymosi kostiumėliu matomas gaktikaulis buvo palaikytas peniu ir therefore įrodymu, kad ji iš tiesų vyras.

Pagrindinė transvestyrėjų veikla yra tikrinti žmonių nuotraukas, dažniausiai garsenybių, ir braižyti raudonas linijas, rodančias aptartų proporcijų neatitikimą biologinės lyties standartui, taip įrodant, kad aptariamas žmogus yra transgenderis. Jie turi ne vieną grupę Facebooke ir greičiausiai ir kitur, aktyvūs Youtube.

----------

Trumpam pertrauksiu pasakojimą, nes matau visiems kilo klausimas, į kurį iškart ir atsakysiu. Šiandien yra lapkričio 24 d., t.y. ne balandžio 1 d.

----------

OK tęsiame. Save transvestyrėjai dar vadina trutheriais, nuo ang. truth - tiesa. Tokį paplitusį slaptą lyties keitimą aiškina satanistiniu sąmokslu. Esą gyvenime neįmanoma niekur prasimušti nepasikeitus lyties, nes Šėtonas to neleidžia, jam nereikia tikrų vyrų ir tikrų moterų. Transgenderiai jų rate yra vadinami klounais (šventvagystė!) arba inverted, arba inverted clowns. Į tuos inverted jie žiūri labai priešiškai, nes mano, kad jie viską daro idant valdytų pasaulį. Tiek priešiškai, kad net trutherių grupei priklausantys žmonės, jei vėliau „paaiškėja“ besą inverted klounais, nesusilaukia jokios simpatijos. Nes manoma, kad jei jau jie skleidžia šią tikrąją tiesą apie transgenderių sąmokslą, vadinasi, tai daro dėl kažkokių piktybiškų motyvų ir tai yra jų slapto master plano dalis.

Dar transvestyrėjus sieja tikėjimas komplektu kitų sąmokslo teorijų ar šiaip nesąmonių. Pavyzdžiui, daugumoje mano matytų video viena iš lyderių vis užsimena apie plokščią Žemę, kaip esą visos kultūros ir religijos nuo seno žinojo, kad ji plokščia.

Judėjimas pakankamai didelis, kad jame prasidėtų schizmos ir vidiniai karai, nes kaip ir buvo galima numatyti, tik laiko klausimas, kol buvimu inverse clownais pradės kaltinti vieni kitus. Galimai dabar todėl ir yra daugiau, nei viena grupė.

Aš facebooko neturiu ir šiaip šiam fenomenui tyrinėti paskyriau gal tik ~ tris valandas laiko - ir tai yra dviem valandom 59 minutėm ilgiau nei jis nusipelnė - todėl kai kur gal per daug apibendrinau paskirų judėjimo narių nuomones ar panašiai. Daugiausia žiūrėjau vienos facebooko grupės lyderės, merginos pasivadinusios Inanna Snow video. Pamaniau, kad juos pakelti bus lengviausia, nes ji pati apkaltinta buvimu inverse clown ir siekė įrodyti, kad tokia nėra, o tuo tikslu prieš kamerą mėgino parodyti, kad yra biologinė moteris, jei suprantat, apie ką aš. Deja, tai ką pamačiau (visai nedaug :thumbsdown: ) niekaip neatsvėrė to, ką išgirdau. Nuoširdžiai nesu tikras, ar per 20+ metų skeptiško domėjimosi nesąmonėmis esu kada girdėjęs didesnių psichozinių kliedesių. Trumpai tariant, mano paties valia gilintis išblėso labai sparčiai. Kartu su paskutinėmis viltimis, jog ten tiesiog trolių būrelis išsidirbinėja ir niekas rimtai tuo netiki.

- VICE straipsnis
- Know Your Meme straipsnis
- Fox 8 straipsnis

KiraTV video Youtube, iš kurio pirmą kart ir išgirdau apie šį fenomeną:
Post Reply