Sveikas protas 2024

Naujas temas kurkite čia
Post Reply
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3011
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-01-17 12:25

Pasižymiu Valatką, kaip galima kandidatą, už straipsnį „Infantilumo kaina“. Nieko jame labai naujo ar įžvalgaus, tiesiog... sveikas protas.
Prieš kurį laiką Vokietijos feministinio žurnalo „Emma“ leidėja A. Schwarzer išplūdo Bundestago gynybos komiteto pirmininkę, kad ta yra ginklų pramonės nupirkta ir pareikalavo nutraukti ginklų tiekimą Ukrainai, kad baigtųsi prievartavimai.
Iš kur Vakarų pasaulyje atsirado tiek trenktų žmonių, kurie nesugeba sudėti du+du? Amerikos gėjai rengia demonstracijas už „Hamas“ teisę nebaudžiamai skersti civilius. Tūkstantis Suomijos muzikantų reikalauja uždrausti teroristų atakos auka tapusiam Izraeliui dalyvauti „Eurovizijoje“.

Galiausiai Tarptautinis baudžiamasis teismas pradėjo klausymus prieš Izraelį dėl palestiniečių genocido Gazoje, nors genocido sąvoka taikytina tik tada, kai sunaikinama dauguma tautos, o Gazoje gyventojų skaičius per 75-erius tariamo genocido metus išaugo dešimteriopai.

Kaip tai apskritai gali būti įmanoma po „Hamas“ surengto spalio 7-osios žydų pogromo su moterų išprievartavimais, dėl ko dauguma palestiniečių atvirai džiūgavo?
Lyg ir laikas suprasti, kad barbarams nugalėjus Vakarus, šitie pirmiausia išžudys tas mažumas, kurioms Vakarų civilizacija ne taip jau seniai garantavo tokias pat teises kaip ir daugumai.

Kolaboravimas su priešais nepateisinamas niekada, bet kai su civilizacijos priešais kolaboruoja tie, kurie yra įrašyti pirmaisiais barbarų taikiniais, protu nesuvokiama.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5591
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-01-17 13:46

Seianus wrote:
2024-01-17 12:25
Valatka wrote:Galiausiai Tarptautinis baudžiamasis teismas pradėjo klausymus prieš Izraelį dėl palestiniečių genocido Gazoje, nors genocido sąvoka taikytina tik tada, kai sunaikinama dauguma tautos, o Gazoje gyventojų skaičius per 75-erius tariamo genocido metus išaugo dešimteriopai.
Ne tarptautinis baudžiamasis, o tarptautinis teisingumo teismas. Labai skirtingi teismai.

Teisingumo teismas tiesiog įvertins, ar Izraelio veiksmai atitinka tai, kas konvencijoje aprašoma kaip "genocidas". Tada pasakys, "taip, tai genocidas", arba "ne, tai ne genocidas", ir maždaug tuo viskas ir baigsis. Sunku spėti, kaip ten bus, bet greičiausiai viską lems tiesiog politika. Libano deleguotas teisėjas turbūt sakys, kad tai pats tikriausias genocidas. Kinijos deleguotas teisėjas galbūt nenorės kurti precedento, nes visokie ten uigūrai ir t.t. Tai kaip teismas jis nėra labai reikšmingas.

Baudžiamasis teismas, tuo tarpu, gali kelti realias bylas, skelbti arešto orderius ir t.t., kaip padarė Putinui.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2024-01-20 21:57

Valatka wrote:genocido sąvoka taikytina tik tada, kai sunaikinama dauguma tautos
Dėl sveiko proto nežinau, bet į „laki fantazija įtraukiant į teisinių terminų apibrėžimus savo kliedesius 2024“ – laisvai.

Įdomu, kiek apskritai genocidų pasaulio istorijoje yra buvę pagal šį „apibrėžimą“? Kai kurios indėnų tautos, turbūt genocidas Namibijoje XX a. pradžioje ir, ko gero, viskas? Man atrodo, net Holokaustas nelabai traukia.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4806
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-01-21 13:22

Gal galėtum, RB, pabūti kažkiek proaktyvus ir pasiūlyti bent jau preliminariai kokį nors ir savo kandidatą iš lietuvių publicistų ar pan. tarpo ne dalyko ekspertų.

Man pačiam bent jau iš lietuvių šiais metais kol kas Vaidas Saldžiūnas turbūt labiausiai šiuo aspektu rezonuoja, iš to, kiek susidūriau (tiek iš Patreono tiek ir iš kai kurių jo straipsnių, nors ne viską tikėtina iš jo esu paskaitęs).
Apskritai man pačiam jis nesenas naujas atradimas, nes daug anksčiau prieš kelis metus su rėksmingom clickbaitinėm straipsnių antraštėm Delfyje bent jau mane buvo kiek atbaidęs.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2024-01-21 17:03

Svetimas wrote:
2024-01-21 13:22
Gal galėtum, RB, pabūti kažkiek proaktyvus ir pasiūlyti bent jau preliminariai kokį nors ir savo kandidatą iš lietuvių publicistų ar pan. tarpo ne dalyko ekspertų.
Gan ilgą laiką beveik visiškai neskaitau lietuviškų portalų, tad ne, negalėčiau, nes nelabai turiu supratimo, kas ką rašė pastaruoju metu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4806
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-01-27 11:50

Kažkodėl be reikalo itin siaurai klausime prieš tai tik lietuviais apsiribojau. Tai gal gali, RB, paminėti ką nors ir ne iš lietuvių, kas tau kol kas surezonavo?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3011
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-02-04 12:15

Karolis Jovaišas jau kelis metus rašinėja į delfi sveiko proto straipsnius, proga ir jį pasižymėti prie kandidatų.

Karolis Jovaišas. Naudingi idiotai, regis, neskaito Korano. O verta!
Skirtingai nuo naudingų idiotų, trimituojančių apie Izraelio kariaunos vykdomą palestiniečių genocidą, blaiviai mąstantys politikai žino – civilių aukų išvengti neįmanoma. Neįmanoma todėl, kad „Hamas“ smogikai apšaudo žydų karius iš civilinės infrastruktūros objektų, netgi iš ligoninių, o civilius naudoja kaip gyvuosius skydus.
Esminis klausimas, kam – „Hamas“ teroristams ar priešingai, žydų kariams – tenka atsakomybė už moterų ir vaikų žūtis? Naudingi idiotai jau priėmė verdiktą, bet jie nėra nešališki teisėjai. Tokiu teisėju yra geležinė karo logika, kuri atsakomybę perkelia tiems, kurie inicijavo ir vykdė karo nusikaltimus, o ne tiems, kurie priversti į juos reaguoti. Taigi, atsakomybė už gyvaisiais skydais naudojamų civilių žūtis tenka ne žydų kariams, o smogikams, kurie grubiai pažeidžia kariavimo papročius ir taisykles. Išties, kas, išskyrus naudingus idiotus, gali pasmerkti krikščionį ar judėjų, kuris, gavęs per skruostą, trenks atgal, užuot nuolankiai atsukęs kitą?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3011
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-02-07 12:54

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstoves už deramą atsakymą į tolerastinius Bilotaitės kliedesius.
delfi.lt wrote: Konferencijoje ministrė akcentavo, jog tik 4 proc. statutinėse institucijose dirbančių moterų užima vadovaujančius postus, o nuo nepriklausomybės atgavimo Lietuvoje iki šiol nei viena jų nevadovavo statutinei institucijai, todėl A. Bilotaitė nusprendė siekti, kad statutinėse tarnybose būtų daugiau moterų vadovių, ir siūlys sukurti mechanizmą, kuris skatintų pareigūnių profesinį tobulėjimą. A. Bilotaitė konferencijoje sakė, kad galėtų būti sudaryti moterų lyderių statutinėse tarnybose sąrašai, joms būtų organizuojami specialūs mokymai.

Profesinės sąjungos bendruomenės moterų vardu kalbėjusios atstovės, teigė, jog po tokio ministrės pasisakymo jaučiasi įsižeidusios. „Lytis, religija, orientacija, neturėtų būti iškeliami į priekį, dalykinėje veikloje svarbiausia – kompetencija. Skatinti moteris siekti aukštų postų yra teigiamas dalykas, tačiau organizuoti papildomus mokymus vien moteriškos lyties atstovėms skamba keistai ir netgi diskriminuojančiai. Ir tai žeidžia! Ar ministrė mano, kad moterys pareigūnės yra menkesnės, mažiau kompetentingos už vyrus pareigūnus, kad joms ir tik joms reikia mokymų?“ – stebėjosi Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovės.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3011
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-05-23 17:33

Dar vienas puikus Valatkos straipsnis apie kai kurių vakarietiškų šalių reikštą užuojautą dėl Irano padugnės žūties, nuo kurios ir man truputį darėsi blogą paskutinėmis dienomis. Tuo metu, kai pačiame Irane ėjo fajerverkai.

https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3 ... lerio-galo
Last edited by Seianus on 2024-06-03 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3011
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-05-23 17:47

Arkadijų Vinokurą už paskutiniu metu publikuojamus sveiko proto straipsnius.
Galiausiai, kai matai amerikiečių LGBTQ, šaukiančius „Free free Palestine“, ir žinai, kad būti atviru homoseksualu arabų ir musulmonų valstybėse yra tapatu būti pakartam ant stulpo arba būti numestam nuo Gazos namo stogo, tuomet suvoki, kad Vakarų humanizmui, kaip vertybei, atėjo galas, jis tapo neatpažįstamas, tapo savo priešingybe. (Irane viešai nužudyta apie 6 000 homoseksualų, Vakarų Krante jiems kertamos galvos. Apie Gazą jau kalbėjau. Kur bėga palestiniečių homoseksualai, jeigu gali? Į Izraelį.
https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3 ... -humanizma
Ir visai blogai, kad buvę kandidatai į prezidento postą Eduardas Vaitkus, Ignas Vėgėlė, Remigijus Žemaitaitis (pridėkime dar ir „tautininkų“ nacsusivienijimo 2 procentus) ir esamas prezidentas Gitanas Nausėda šia nostalgija ciniškai naudojasi. Kaip matome, nesunku, tereikia suplakti neapykantos Lietuvai, žydams, homoseksualams, demokratijai kokteilį ir, sušukus „Už Lietuvą, vyrai!“, tuojau tapsi bent jau Seimo nariu.

Na, kai Kremliaus ruporas E. Vaitkus kalba apie taiką, kurią jis, tapęs prezidentu, tuojau būtų paskelbęs, ir Rusija, apsikabinus Ukrainą, abidvi paverkusios, pasirašytų gražią taikos sutartį, yra viena. Visai kita, kai esamas prezidentas skalambija visiems apie savo du tikslus: pirmas, jeigu bus perrinktas, apversti aukštyn kojomis esamą vyriausybę ir atleisti „keliolika“ ministrų.
https://www.lrt.lt/naujienos/nuomones/3 ... avo-tikrai
Post Reply