Kas yra gyvybė?
-
- naujokas
- Posts: 3
- Joined: 2021-04-27 12:49
Labai įdomus požiūris, bet mano nuomonei per daug jau rimtas aprašymas
Sveikas, Henrikai. Malonu, kad prisijungei prie mūsų kuklaus forumo.Henrikas48 wrote: ↑2021-04-27 12:54Labai įdomus požiūris, bet mano nuomonei per daug jau rimtas aprašymas
Gal gali truputį plačiau parašyti, kuriam požiūriui čia pritari? Nes čia sena tema, jau net nepamenu, apie ką ten buvo kalbėta.
WikiPedia straipsniais nerekomenduoju remtis visais atvejais. Ten būna ir netikslios arba nelabai tinkamai aprašytos informacijos. Žinoma ne visada ir reikia apskritai džiaugtis, jog toks šaltinis yra, bet visgi man asmeniškai tai nėra pirminis informacijos šaltinis.Sagittarius wrote: ↑2007-08-28 10:14kas gali atsakyti į tokį paprastą klausimą: Kas yra gyvybė?
pamačiau tokį apibrėžimą ir jis man visai nepatiko:
"gyvybė yra ta augalų ir gyvūnų savybė, kuri leidžia jiems priimti maistą, gauti energiją iš maisto, adaptuotis prie išorinių salygų ir daugintis. Tai yra savybė, kuri skiria gyvus organizmus nuo neorganinės materijos ar negyvų organizmų."
gyvybė yra gyvybės savybė??? O kas tai yra?
http://lt.wikipedia.org/wiki/Gyvyb%C4%97 :
Gyvybė – organizmo būsena tarp gimimo ir mirties.
kietas apibrėžimas, ką čia bepridursi....
Ačiū, ką mes be tavęs darytume. Literally a lifesaver.gurumuru wrote: ↑2021-08-25 18:53
WikiPedia straipsniais nerekomenduoju remtis visais atvejais. Ten būna ir netikslios arba nelabai tinkamai aprašytos informacijos. Žinoma ne visada ir reikia apskritai džiaugtis, jog toks šaltinis yra, bet visgi man asmeniškai tai nėra pirminis informacijos šaltinis.
viewtopic.php?p=108686#p108686
Draugas iš esmės užstrigo ties "The pre-biotic environment contained many simple fatty acids" (3:47) teiginiu.
Jam pasirodė pakankamai įdomus klausimas, iš kur ir kaip "pre-biotic environment" natūralių procesų ir mechanizmų dėka galėjo susiformuoti pakankamas kiekis pirminių/pirmykščių riebiųjų rūgščių komponentų? T.y. tiek pakankamai ilgų "anglies grandinėlių" angliavandeniliai, tiek atskirai alkoholiai (pvz., glicerinas)? Gal kas turi kokių versijų/idėjų?
Su vienu neblogai chemiją išmanančiu draugu tarp kitų kalbų šiek tiek pabandėm paparsinti ir pakvestionuoti aukščiau paminėtame video pristatytą abiogenezės hipotezės versiją, kai gyvybė savotiškos "natūralios atrankos" būdu evoliucionuoja iš lipidinių "burbuliukų" ir pan. "sriubos".Svetimas wrote: ↑2020-10-01 21:56The Origin of Life - Abiogenesis - Dr. Jack Szostak video šiek tiek pristatoma viena iš gyvybės atsiradimo hipotezių.
Draugas iš esmės užstrigo ties "The pre-biotic environment contained many simple fatty acids" (3:47) teiginiu.
Jam pasirodė pakankamai įdomus klausimas, iš kur ir kaip "pre-biotic environment" natūralių procesų ir mechanizmų dėka galėjo susiformuoti pakankamas kiekis pirminių/pirmykščių riebiųjų rūgščių komponentų? T.y. tiek pakankamai ilgų "anglies grandinėlių" angliavandeniliai, tiek atskirai alkoholiai (pvz., glicerinas)? Gal kas turi kokių versijų/idėjų?
Kaip manote, ar Žemėje ir šiais laikais kažkur savarankiškai ir spontaniškai įvyksta kokie nors abiogenezės (kokios nors gyvybės formos atsiradimo) atvejai? Tik, pavyzdžiui, kontekste jau šalia esančios ir pakankamai smarkiai evoliucionavusios gyvybės tokie abiogenezės atvejai yra sėkmingai "suvalgomi" aplinkos ir visiškai pasimeta arba neturi pakankamai sėkmingų sąlygų vystytis ir būti pastebėti žmonių?
-
- blokuotas
- Posts: 3
- Joined: 2022-06-30 17:34
Manau, jeigu ir vyksta koki naujų gyvybių formų atsiradimas, joms, kaip ir žmonėms reikalingas ilgas evoliocijos procesas bei žinoma ir tinkamų sąlygų joms funkcionuoti ir augti
Šiaip gali būti, kad sąlygos, kurios tinkamos gyvybei palaikyti nebūtinai yra tinkamos gyvybei atsirasti. Bet, net jei nauja gyvybė ir kažkaip susikurtų, jai būtų labai sunku konkuruoti su jau esama gyvybe, kuri jau pasisavino visas organines medžiagas, ir - tiesiogine prasme - vietą po Saule.Svetimas wrote: ↑2022-05-22 13:42Kaip manote, ar Žemėje ir šiais laikais kažkur savarankiškai ir spontaniškai įvyksta kokie nors abiogenezės (kokios nors gyvybės formos atsiradimo) atvejai? Tik, pavyzdžiui, kontekste jau šalia esančios ir pakankamai smarkiai evoliucionavusios gyvybės tokie abiogenezės atvejai yra sėkmingai "suvalgomi" aplinkos ir visiškai pasimeta arba neturi pakankamai sėkmingų sąlygų vystytis ir būti pastebėti žmonių?
Manau, naujos gyvybės reikia ieškoti "aukščiau" dabartinių organizmų - jų socialiniuose dariniuose, komunikacijų tinkluose, ir t.t. Bet mes jau daug kartų apie tai kalbėjome.
Nelabai supratau klausimą. Gal galėtum patikslinti, ką maždaug turėjai omenyje?
Beje, šiek tiek įdomu, kad bent jau teoriškai net visai galimos situacijos/šiluminės energijos "pompos", kuomet tam tikra gyvybė ar jos formos hipotetiškai galbūt gali vystytis pakankamai toli nuo energiją teikiančių žvaigždžių esančių planetų palydovuose. Panašiai kaip kad apie Jupiterį besisukančioje Europoje.
Turiu omeny, kalbat apie gyvybei tinkamas sąlygas, tarsi jos būtų kažkas siauro ir konkretaus, ir lygintina su gyvybės atsiradimui tinkančiomis sąlygomis. Tačiau gyvybei palaikyti tinkamų sąlygų ribos kol kas net nedrįsčiau sakyti, kad tvirtai žinomos. Nes stebime tik vienos planetos gyvybę, bet net ir ji egzistuoja labai įvairiomis sąlygomis. Popamokiniam skaitymui https://en.wikipedia.org/wiki/Extremophile
Gan įdomus Lex Fridman podcastas (ypač pirmoji jo valanda) su biochemiku Nick Lane apie gyvybę, jos kilmės hipotezes, gyvybės evoliuciją, įvairias gyvybės formas ir pan.:
Nick Lane: Origin of Life, Evolution, Aliens, Biology, and Consciousness | Lex Fridman Podcast #318
Nick Lane: Origin of Life, Evolution, Aliens, Biology, and Consciousness | Lex Fridman Podcast #318