Ateistų* nenuoseklumas

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-12-08 17:54

Apolas wrote:
MaikUniversum wrote:Tik sunaikinę religiją galėsim žengti toliau.
Mane pakeliui tau teks sunaikinti galvoju. Mhm... abejoju ar pasiseks.
Spėju, kad ši frazė ar jos variacijos jau skambėjo n kartų ir dar n kartų skambės.
Pavyzdžiui, "Tu sakai, kad tu stiptesnis už mano totemą lokį :wink: ir tu jį nukausi? Mane pakeliui tau teks nukauti!"
Paskui: "Sakai, kad Perkūnas ne Dievas? Aukurą bandai suskaldyti? Mane pakeliui tau teks sunaikinti!"
Čia jau galima įkelti Apolo tekstuką (....)
Vėliau - kaip kad žadama - šiuos kraštuos gyvens Alacho garbintojai ir pasisakys, kad "... tu nepakennksi tikėjimui, niekše negerbiantis Alacho, nes mane pakeliui tau teks sunaikinti!"
Dar vėliau - kas žino - gal ir Alachą išstums tikėjimas į kokį nors smaragdiškai žalią ir baisingai galingą medūzos formos Dievą iš kitos galaktikos ar kokio paralelinio pasaulio ir fanas vėl pariekš kad "... mane pakeliui tau teks sunaikinti" :wink:
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-12-08 18:45

Apolo ir kitų tikinčiųjų naikint nereiks. Patys išmirs su laiku. :fear:
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-12-16 19:43

MaikUniversum wrote:Apolo ir kitų tikinčiųjų naikint nereiks. Patys išmirs su laiku. :fear:
Klysti :D

Tikintieji yra mažiau linkę naudotis kontracepcija -> palieka daugiau palikuonių.
Laisvamaniai nors ir šviesesni, visgi linkę labiau naudotis kontracepcija -> susilaukia mažiau palikuonių (nebūtinai dėl kontracepcijos)

Taigis, laisvamaniai turėtų išnykt :D
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-12-16 19:47

spyxter wrote:
MaikUniversum wrote:Apolo ir kitų tikinčiųjų naikint nereiks. Patys išmirs su laiku. :fear:
Klysti :D

Tikintieji yra mažiau linkę naudotis kontracepcija -> palieka daugiau palikuonių.
Laisvamaniai nors ir šviesesni, visgi linkę labiau naudotis kontracepcija -> susilaukia mažiau palikuonių (nebūtinai dėl kontracepcijos)

Taigis, laisvamaniai turėtų išnykt :D
pamiršai vieną svarbų faktorių....NATŪRALIĄ ATRANKĄ :thumbsup: nugali stipriausi :lol:
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-12-16 20:30

MaikUniversum wrote:
spyxter wrote:
MaikUniversum wrote:Apolo ir kitų tikinčiųjų naikint nereiks. Patys išmirs su laiku. :fear:
Klysti :D

Tikintieji yra mažiau linkę naudotis kontracepcija -> palieka daugiau palikuonių.
Laisvamaniai nors ir šviesesni, visgi linkę labiau naudotis kontracepcija -> susilaukia mažiau palikuonių (nebūtinai dėl kontracepcijos)

Taigis, laisvamaniai turėtų išnykt :D
pamiršai vieną svarbų faktorių....NATŪRALIĄ ATRANKĄ :thumbsup: nugali stipriausi :lol:
Aš visgi statyčiau už tikinčiuosius. Ir laisvamaniai tikrai nėra stipriausi :) Tikėjimas nesąmonėm žmonės neretai padeda išgyvent. Iki tam tikros ribos. (neiškraipykit mano žodžių citatose. ačiū) ;)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-12-16 21:07

spyxter wrote:Aš visgi statyčiau už tikinčiuosius. Ir laisvamaniai tikrai nėra stipriausi :) Tikėjimas nesąmonėm žmonės neretai padeda išgyvent. Iki tam tikros ribos. (neiškraipykit mano žodžių citatose. ačiū) ;)
Būna, kad labiau tiki Dievo pagalba nei, pavyzdžiui, medikų - paskui jau medikai nebegali padėt. O ir kodėl kovot iš paskutiniųjų, jei nusimato pratesimas geresniame pasaulyje? "Viskas Dievo valioje" :wink:
O laisvamaniui kaip ir nėra kur trauktis - kas, jei ne męs - po mūsų nebebus mūsų :guilty: Laisvamaniui tenka plaukti prieš srovę, o tam reikia stipraus stuburo. Stiprios natūros labiau linkę išgyventi.

Nors aišku, jei kažkam malda nuo vaikystės yra būdas - tarsi koks sąlyginis refleksas - stabilizuoti vidines būsenas ir panašiai - tada jam malda padės išgyventi ir pakliuvis į kritinę suituaciją. Taip pat, kaip padėtų koks nors psichologinio pasiruošimo kursas. Tikėjimas gali būti labai gražiai susipynęs su vidiniau valios mechanizmu ir t.t. - ypač jei nuo vaikystės pakliuvo stiprūs ir gabūs tikėjimo mokytojai (kaip ir sporte treneriai...). Ale mažai jų :)
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2008-12-16 22:33

Gaila kad neištversim pakankamai kad pažiūrėt kas teisus :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-12-16 23:20

spyxter wrote:Gaila kad neištversim pakankamai kad pažiūrėt kas teisus :)
Aha... Ir dar gaila, kad nepamatysim įvairių tikėjimo transformacijų prisiderinant prie naujų technologijų. Pavyzdžiui, kokia būtų religijos ideologų reakcija į (ok, ok fantastika) biotechnologijų pagalba patobulintus žmones. Na, genų inžinerija ir panašiai (manau ankščiau ar vėliau bioetikos tabu bus apeiti). O, jei kada nors bus išmokta perkelti žmogaus atmintį į kokias tai dirbtines struktūras, ir taip suteiktas sąlyginis nemirtingumas, tai situacija taps dar įdomesnė :wink:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-12-16 23:39

Akela wrote:Aha... Ir dar gaila, kad nepamatysim įvairių tikėjimo transformacijų prisiderinant prie naujų technologijų. Pavyzdžiui, kokia būtų religijos ideologų reakcija į (ok, ok fantastika) biotechnologijų pagalba patobulintus žmones. Na, genų inžinerija ir panašiai (manau ankščiau ar vėliau bioetikos tabu bus apeiti). O, jei kada nors bus išmokta perkelti žmogaus atmintį į kokias tai dirbtines struktūras, ir taip suteiktas sąlyginis nemirtingumas, tai situacija taps dar įdomesnė :wink:
Pfff... Šuds tos biotechnologijos. Viskas, kas vyksta Žemėje, galima suderinti su bet ką su bet kuo. Nu, įsivaizduok B-16 rašinėjantį draugeliams kardinolams sms'sus. O vat kitas reikalas būtų, jei atrastų kitą civilizuotą gyvybę kur nors galaktikoj, kuri nė velnio nebūtų girdėjusi nei apie Kristų, nei apie Dievą. :D
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2008-12-17 00:18

Singuliaras wrote:
Akela wrote:Aha... Ir dar gaila, kad nepamatysim įvairių tikėjimo transformacijų prisiderinant prie naujų technologijų. Pavyzdžiui, kokia būtų religijos ideologų reakcija į (ok, ok fantastika) biotechnologijų pagalba patobulintus žmones. Na, genų inžinerija ir panašiai (manau ankščiau ar vėliau bioetikos tabu bus apeiti). O, jei kada nors bus išmokta perkelti žmogaus atmintį į kokias tai dirbtines struktūras, ir taip suteiktas sąlyginis nemirtingumas, tai situacija taps dar įdomesnė :wink:
Pfff... Šuds tos biotechnologijos. Viskas, kas vyksta Žemėje, galima suderinti su bet ką su bet kuo. Nu, įsivaizduok B-16 rašinėjantį draugeliams kardinolams sms'sus. O vat kitas reikalas būtų, jei atrastų kitą civilizuotą gyvybę kur nors galaktikoj, kuri nė velnio nebūtų girdėjusi nei apie Kristų, nei apie Dievą. :D
o čia jau rimčiau, ponas. :mrgreen: Manau nieko gero iš to "atradimo" nebūtų (mėgstu žvelgt pesimistiškai), kadangi va, atsirastų kokia grupė "išbadėjusių" fundamentalistų ir pasiųstų į tą planetą su kita civilizacija kokį misionierių skleist "religinėms tiesoms", nes kaip čia, nauja civilizacija ir NIEKO NEŽINO APIE ŠVENTAKNYGĘ KORANĄ (ar bibliją). Arba pradėtų kretinistai išsisukinėt, kad va, dievulis sumąstė gyvybę įkurti net ir va kaip toli...vadinasi MES TEISŪS, evoliucija IS CRAP. :wink:
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-12-17 00:40

Nelabai tikėtinas tavo variantas. Bent jau kol kas mokslo bendruomenė laiko gniaužtuose savo indėlį į civilizacijos bendrą katilą, kunigų neprileisdama nė iš tolo. O be to, kas tie kunigėliai? - Seni pirdžiai su širdies stimuliatoriais, daugiau nieko. Neištvertų jie kosminių kelionių. :mrgreen:
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2008-12-17 01:14

Singuliaras wrote:Nelabai tikėtinas tavo variantas. Bent jau kol kas mokslo bendruomenė laiko gniaužtuose savo indėlį į civilizacijos bendrą katilą, kunigų neprileisdama nė iš tolo. O be to, kas tie kunigėliai? - Seni pirdžiai su širdies stimuliatoriais, daugiau nieko. Neištvertų jie kosminių kelionių. :mrgreen:
Kaip dėl mokslo bendruomenės, tai rimtesni/brangesni projektai dažniausiai neišsiverčia be finansavimo iš šalies bidžeto. Ypač brangus projektas jau reikalautų... kaip ir politinio sprendimo. O kur prasideda politika, patys žinot :guilty:
Dėl "ganytojų" amžiaus, tai taip, herarchijos viršūnėlė Vatikane pagal amžių yra senjorai. Tačiau ir juniorų vis dar yra daugiau nei sočiai bent jau kelionei į mėnulį, oi, tai yra į kitas planetas...ar kaip ten :wink: Lietuvoj ir turim vieną kitą dvasiškąjį piemenį, oi, tai yra ganytoją su dar kūdikiškai skaisčiais skruostukais ir anei vieno žilo plaukelio ševeliūroj. Yr net labai labai populiarių :) Pvz R.D. :)
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2008-12-17 07:17

spyxter wrote:Aš visgi statyčiau už tikinčiuosius. Ir laisvamaniai tikrai nėra stipriausi :) Tikėjimas nesąmonėm žmonės neretai padeda išgyvent. Iki tam tikros ribos. (neiškraipykit mano žodžių citatose. ačiū) ;)
Nežiūrint į visas Akelos fantazijas, tavo statymas yra teisingas. Mažiausiai vienas tyrimas rodo, kad religingi gyvena ilgiau:
http://www.ajph.org/cgi/content/abstract/86/3/341
"RESULTS. Mortality was considerably higher in secular kibbutzim"
Post Reply