Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
Post Reply

Ar nukankintum nekaltą kūdikį, kad užbaigtum viso pasaulio kančias?

Taip
28
56%
Ne
22
44%
 
Total votes: 50
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 14:47

fizikanas wrote: Taip, suprantu puikiai ką nori pasakyti ir siūlau išspręsti šią svarstymo ar situacija nepanaši į tą su bomžu ir vemalais problemą tokiu būdu: pakeisti klausimą į du klausimus: "ar išgertum vėmalus jei situacija būtų tokia, kad galėtum nors ir savo mirtim prisiekti, kad tai išgelbės pasaulį?" ir "ar įmanoma tokia situacija, kur galėtum savo mirtim prisiekti, kad vėmalų gerimas išgelbės pasaulį, juk pvz bomžo atvėju tai taip nėra?".
Vat dabar kiekvienas klausimas įdomus ir vertas apsvarstymo, priešingai negu klausimas apie bomža, kur atsakymas trivialus :)
Momento "razinka" tame, kad tiek klausime su kūdikiu "Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?" " tiek su bomžo vėmalais, atsiksleidžia klausimo padjobkė - tik bomžo atveju tai yra akivaizdu (jis pramogaujantis bomžas), tiek kūdikio nukankinimo atveju - siūlantis kankinimą vien dėl proceso irgi yra kažkas, kam tai pramoga. IMHO tai intelektualus - na tox pagerintas :wink: - lochatronas ir teisingas atsakymas į abu klausimus būtų "aš nedalyvauju lochatronuose" :wink:

Tai tiek apie šios forumo gijos temą, nes aukojimasis/aukojimas in real dėl kažko yra visai galimi dalykai, bet tai turi būti be lochatrono prieskonio aka padjobkių - kas yra šiuo atveju. Deja.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-23 14:53

Ką atsaytum į klausimą "ar nukankintum kūdikį, kad išgelbėtum pasaulį jeigu tai nebutų lochatronas (ar kaip ten vadini)" ? :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 15:01

fizikanas wrote:Ką atsaytum į klausimą "ar nukankintum kūdikį, kad išgelbėtum pasaulį jeigu tai nebutų lochatronas (ar kaip ten vadini)" ? :)
Nežinau, nes man reiktų dar adaptuotis tame alternatyviame pasaulyje, kuriame tai nebūtų lochatronas :) Gal, pavyzdžiui, pas juos visi kūdikiai po tris kartus miršta, paskui reinkarnuojasi... Paklausčiau, kaip ten patekau. Ar galima grįžti? Ar galima ką nors pasiimti (gal pas juos , pvz , auksas papigiai...) :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-23 15:16

Kitaip tariant, nemėgsti ir bet kokia kaina atsisakai mastyti abstrakčiai, kame aišku turbūt nėra nieko blogo, tik va mane iki kaulų smegenų erzina :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 15:25

fizikanas wrote:Kitaip tariant, nemėgsti ir bet kokia kaina atsisakai mastyti abstrakčiai, kame aišku turbūt nėra nieko blogo, tik va mane iki kaulų smegenų erzina :)
Na, nepradėkim čia ad hominem razborkių apie asmenines savybes. Nervus į koncervus, tegyvuoja savitvarda ir šalin lochatronus :wink:
User avatar
spyxter
pradedantis
Posts: 361
Joined: 2007-04-10 08:28
Location: Sostinė

2009-11-23 17:25

Akela wrote:
fizikanas wrote:Kitaip tariant, nemėgsti ir bet kokia kaina atsisakai mastyti abstrakčiai, kame aišku turbūt nėra nieko blogo, tik va mane iki kaulų smegenų erzina :)
Na, nepradėkim čia ad hominem razborkių apie asmenines savybes. Nervus į koncervus, tegyvuoja savitvarda ir šalin lochatronus :wink:
Autoironija?
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 17:56

spyxter wrote:Autoironija?
spyxter, čia nieko įdomaus nebėr, susirink kolą su spragėsiais ir eik į kultinę temą apie mirties basUmę :) va ten tai kreatyviniai procesai vyksta visu pajėgumu :thumbsup:
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2009-11-23 18:40

Yulius wrote:Stai teminis klausimas :"Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?". Ir jame nekalbama (klausimai paprastai nekalba) nieko apart siuos septynis zodius, kuriuose nera zodzio "laime". Taigi ka turejai omenyje sakydama "paciam teminiam klausime"?
Turėjau omenyje teminėje žinutėje:
MaikUniversum wrote:Mat RDF forume ši tema tapo labai populiari ir aš užsimaniau pažiūrėti kokia statistika bus čia.

Taigi klausimas, ar nukankintum nekaltą kūdikį (aišku, jis galų gale turėtų mirti nukankintas) tam, kad užbaigtum pasaulines kančias ? (t.y. po to niekas jau nebekentėtų, gyventų ilgai ir laimingai). Žinau, klausimas absurdiškai durnas (bent jau man), bet įsivaizduokit, kad turite tokią galimybę (neaišku kas jums ją suteikė) ir turite DU pasirinkimus. Pirmyn. :)
Apskritai, kodėl žmonės čia labiau linkę diskutuoti dėl to, kad tokia galimybė išvis neįmanoma, jei temoje duota, kad ta galimybė yra duotybė. :wacko: Skeptikai nelabai mėgsta klausimo „kas būtų jeigu būtų...“ :P
User avatar
eleggua
naujokas
Posts: 69
Joined: 2009-11-26 18:33

2009-11-26 18:58

O kuom nekaltas kūdikis geresnis už tiesiog žmogų?... :roll:

Šiaip nukankinčiau. Ir kaltą, ir nekaltą, ir ne kūdikį...
User avatar
Buboninis Maras
naujokas
Posts: 66
Joined: 2009-08-15 12:56

2009-11-26 19:36

eleggua wrote:O kuom nekaltas kūdikis geresnis už tiesiog žmogų?... :roll:

Šiaip nukankinčiau. Ir kaltą, ir nekaltą, ir ne kūdikį...
O ar sutiktum, kad aš tave nukankinčiau dėl pasaulio be kančių?
User avatar
eleggua
naujokas
Posts: 69
Joined: 2009-11-26 18:33

2009-11-26 20:44

Buboninis Maras wrote:O ar sutiktum, kad aš tave nukankinčiau dėl pasaulio be kančių?
Taip... Negi galėčiau atsisakyti? :shock: A la eikit visi velniop, man svarbiau aš nei visas pasaulis?... Hm.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-12-13 22:16

apyligiai rezultatai. To nenumačiau :) Įdomu įdomu :)
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-22 23:37

Gan ilgai mąsčiau šia tema. Kol kas pasiliksiu ties nukankinimu. Manau į vieną aspektas nebuvo aptartas. Tu jau dalyvauji vieno arba milijono žmonių likime. Paprastas rankų nusiplovimas neatleidžia nuo moralinės (nors ir dalinės) atsakomybės už visų žmonių nelaimes.
Taip, kai analogija su bomžu ir ir organų donoryste biški prablaivina protą. Bet kol kas nedarau tokios išvados, kad jeigu mes negalima nubrėžti bent apytikrės ribos kada priemonės gali, o kada negali pateisinti tikslo, negalima daryti sprendimo, kai pliusai atsveria minusus.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-12-23 12:17

status_quo wrote:Gan ilgai mąsčiau šia tema. Kol kas pasiliksiu ties nukankinimu. Manau į vieną aspektas nebuvo aptartas. Tu jau dalyvauji vieno arba milijono žmonių likime. Paprastas rankų nusiplovimas neatleidžia nuo moralinės (nors ir dalinės) atsakomybės už visų žmonių nelaimes.
wut? Kas per moralinė atsakomybė? Iš kur ji? Nuo dievo kyla? Nenustebčiau, jei taip šnekėtų koks katalikas, bet iš skeptiko girdėt tokią nesąmonę keistoka. Vienaip ar kitaip, pirma turi įrodyti, kad kažkokia atsakomybė prieš kitus žmones egzistuoja. Gi aš (ar tu) nebuvau tų nelaimių priežastis? :mrgreen: Ne nu grynai kai religinis tvirtinimas skamba tas tavo komentaras, aka original sin, atsakomybė prieš adomą ir ievą, visi mes kalti, nes jiedu nusidėjo. :thumbsup:
status_quo
pradedantis
Posts: 338
Joined: 2008-07-17 14:09

2009-12-23 13:23

OK. Tada čia visai jokia moralinė dilema. Noriu nukankinu, noriu ne.
User avatar
MaikUniversum
senbuvis
Posts: 1207
Joined: 2008-09-27 21:58
Location: Vilnius

2009-12-24 11:56

Gi moralinė atsakomybė (kad ir ką tu turi omeny) ne tas pats, kas moralinė dilema. Sutinku, kad visa ši mano pirmame pranešime išdėstyta "dilema" idijotiška šiek tiek, bet labai įdomu matyt žmonių atsakymus, kaip jie racionalizuoja, paaiškina savo pasirinkimus, kurie, kaip įprasta tokiose debiliškose dilemose, būna tik du, kitus ignoruojant.


Man tokios absoliutinės dilemos nepatinka, nes jos nesutinkamos realybėje, tik (pseudo)filosofiniuose žaidimuose. Kitavertus, yra moralinių dilemų, kurias galima iš tiesų pritaikyti savo laikams ir jau rimtai bandyti atsakyti į klausimus. Bet čia jau būtų kita tema, aišku :)
User avatar
xxbm10
naujokas
Posts: 37
Joined: 2010-02-10 00:11
Location: klaipeda

2010-02-10 00:40

nedaryciau nieko- nei vienas nei kitas veiksmas nevertas rezultato, arba kitaip sakant bet kuris veiksmas lygus nieko neveikimui.
arnoldaz
naujokas
Posts: 1
Joined: 2010-12-26 00:03

2010-12-26 00:26

Sveiki, su šventėm, nesvarbu ar jus skaitysit jau po švenčių :) Klausimas iš tiesu labai įdomus, bet jam trūksta tikslumo, informacijos. Mastant taip jog vien dėl šito kūdikio kas nors kankinasi, jei kūdikis yra kančių priežastimi tai be abejonės ankščiau ar vėliau kas nors jį pribaigs, priklausomai nuo žudiko kantrybės, bet nesvarbu kiek truks dvejonės - kūdikis kažkada bus pribaigtas. O jei kūdikis nebūtu kančių priežastimi arba būtu alternatyvu kančias panaikinti tai žinoma rinkčiausi atsižvelgiant į tas pačias alternatyvas. Bet klausime galime pamatyti teiginį jog nukankinę kūdikį užbaigtumėm kančias, nepaaiškinamos priežastys, o tik nusakamas rezultatas. Galiu pakartoti tą ką kiekvienas suvokiat, jog tai yra fantazija, nužudžius kūdikį niekam nepalengvės. Ir įtariu jog tie kurie sugebejo tai įsivaizduoti -"išnykstančias kančias nužudant" tie atsakė "taip", o tie kurie to nesugebėjo padaryti atsakė "ne". Jei taip realiai įvyktu, ir turėtumėme tik tokį pasirinkimą ir nekreipiant dėmesio jog čia fantazija, jus kaip ir aš pasirinktumėte nukankinti.
Post Reply