Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
Post Reply

Ar nukankintum nekaltą kūdikį, kad užbaigtum viso pasaulio kančias?

Taip
28
56%
Ne
22
44%
 
Total votes: 50
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-22 14:32

Ai, su tavimi nepadiskutuosi tokiais klausimais. :lol: pasiduodu, tu geriau išmanai apie moralę nei aš :wink:
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2009-11-22 21:22

White Panther wrote:Is pradziu atsakineji i si klausima "taip", o po to nusprendi, kad klausimas per daug abstraktus, kad butu galima vienareiksmiskai i ji atsakyti :? ?

Neatsakinėjau „taip“, aš atsakiau į šitą klausimą NE.
Turejau omenyje "ne", bet uzpeckinau kaip uzpeckinau.
However - esmes tai nekeicia. Tu konvertavai pasaulio negandu savoka i kazka, kas leistu tavo emociskam ir per greit priimtam atsakymui patapti logiskam.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-22 21:39

Akela wrote:
D3monas wrote:Na, aš tai 100% nukankinčiau kūdikį. (...)
Manau, kankint neverta, nes iš temos konteksto matyti, kad šitą morališkai-fizinį (moralinį kankintojo ir fizinį kankinamojo) košmarą galėtų organizuoti tik labai aukšto levelio ir didelių galių superzapadlistas :twisted: . Kadangi jo daromas eksperimentas beprasmis ir nemoralus, tai rodo, kad vargu ar galima juo pasitikėti - tuo labiau tikėti jo pažadais užbaigti pasaulio kančias. Pavyzdžiui, pats liedamas rūsčias vyriškas ašaras nukankinsi kūdikį, o tada šitas velnių priėdęs eksperimentatorius tave pagirs ir delikačiai šypsodamasis pasakys, kad dabar užbaigimui liko tik mažmožis: nusigraužti dešinę koją. Nusigrauši dešinę, sakys jog suklydai - reikėjo kairę. Ir iki kelio, o ne iki girnelės... :) O paskui sakys, kad pajuokavo - reikėjo ne savo koją nugraužti :)
Vienžo siūlau nukankinti jį patį... hmm .... t.y. gražiai be kančių pribaigt pasikėlusį brudą :wink: (nors jau norisi biškį pakankint :twisted: ) . Ibo pavojingas. O gal tiesiog užkniso provokacinė tema :)


P.S. O gal M.U. po sprigtą per meet'ą? Na nestipriai. Pasaulio kančių tai neužbaigs, bet visvien... :ax:
Čia man panašu, kad vienu klausimu bandomi užduoti du: "Ar nukankintum kūdykį jei pagal moralės taisykles tai būtų moralu?" ir "Ar įmanoma, kad pagal moralės taisykles nukankinti kūdykį būtų moralu?"
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2009-11-22 21:45

White Panther wrote:Is pradziu sulyginai pasaulio kanciu uzbaigima nesibaigianciai laimes emocijai (tikiuosi supranti, kad tai neekvivalentu), tad nieko keisto, kad ir isvada gavosi absurdiska.

Tai kad jau pačiam teminiam klausime apie laimę kalbėjo.
Stai teminis klausimas :"Ar nukankintum kūdikį, kad užbaigtum pasaulio kančias?". Ir jame nekalbama (klausimai paprastai nekalba) nieko apart siuos septynis zodius, kuriuose nera zodzio "laime". Taigi ka turejai omenyje sakydama "paciam teminiam klausime"?
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2009-11-22 22:01

D3monas wrote:Esmė yra mūsų įgimtoje moralėje, kuri sako, kad pačiam atlikti veiksmą negalima
Nenoriu buti priekabus, bet siulyciau nepalikineti tokiu perliuku (ypatingai esmese :wink: )
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-22 22:18

fizikanas wrote:Čia man panašu, kad vienu klausimu bandomi užduoti du: "Ar nukankintum kūdykį jei pagal moralės taisykles tai būtų moralu?" ir "Ar įmanoma, kad pagal moralės taisykles nukankinti kūdykį būtų moralu?"
Na, man nepanašu, kad temoje būtų bandoma užduot tuos tavo sugalvotus klausimus. Bet visvien į juos atsakymą galima rasti... Spartoje :)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-22 22:35

Akela wrote:
fizikanas wrote:Čia man panašu, kad vienu klausimu bandomi užduoti du: "Ar nukankintum kūdykį jei pagal moralės taisykles tai būtų moralu?" ir "Ar įmanoma, kad pagal moralės taisykles nukankinti kūdykį būtų moralu?"
Na, man nepanašu, kad temoje būtų bandoma užduot tuos tavo sugalvotus klausimus.
Tai kam tada savo, vien emocijomis pagrysta atsakymą bandai pateisinti nefalsifikabiliom teorijom apie situacijos neįmanomumą tikrovėje? Atsakyk į šiuos du klausimus atskirai ir bus aišku, ką manai iš tikro :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-22 23:05

fizikanas wrote:
Akela wrote:
fizikanas wrote:Čia man panašu, kad vienu klausimu bandomi užduoti du: "Ar nukankintum kūdykį jei pagal moralės taisykles tai būtų moralu?" ir "Ar įmanoma, kad pagal moralės taisykles nukankinti kūdykį būtų moralu?"
Na, man nepanašu, kad temoje būtų bandoma užduot tuos tavo sugalvotus klausimus.
Tai kam tada savo, vien emocijomis pagrysta atsakymą bandai pateisinti nefalsifikabiliom teorijom apie situacijos neįmanomumą tikrovėje? Atsakyk į šiuos du klausimus atskirai ir bus aišku, ką manai iš tikro :)
O iš tikro aš net neįsivaizduoju, apie ką čia tu? :) Ar tu tikrai su manim diskutuoji, o gal sumaišei nikus? Ibo šie paskutiniai tavo postai man yra bred shizoj kobyli :)
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-22 23:10

Yulius wrote:
D3monas wrote:Esmė yra mūsų įgimtoje moralėje, kuri sako, kad pačiam atlikti veiksmą negalima
Nenoriu buti priekabus, bet siulyciau nepalikineti tokiu perliuku (ypatingai esmese :wink: )
Nesuprantu. Paaiškink kur nusišnekėjau? Tau gal praplėsti mintį, kurią norėjau pasakyti?
User avatar
Yulius
naujokas
Posts: 65
Joined: 2009-04-24 08:26
Location: Vilnius

2009-11-22 23:54

D3monas wrote:Esmė yra mūsų įgimtoje moralėje, kuri sako, kad pačiam atlikti veiksmą negalima


Nenoriu buti priekabus, bet siulyciau nepalikineti tokiu perliuku (ypatingai esmese :wink: )

Nesuprantu. Paaiškink kur nusišnekėjau? Tau gal praplėsti mintį, kurią norėjau pasakyti?
Priemiau tai kaip neatidu zodzio "si" praleidima (atlikti "si/toki/panasu" (p.s linksnis turetu buti "sio") veiksma negalima).
Tavo sakinys sako, kad morale yra betkokio veiksmo draudimas, nes kiekvieno veiksmo autorius savo veiksmu bus pamynes morales normas. Ar tu tuo tikras :? ?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-22 23:59

Akela wrote:O iš tikro aš net neįsivaizduoju, apie ką čia tu? :) Ar tu tikrai su manim diskutuoji, o gal sumaišei nikus? Ibo šie paskutiniai tavo postai man yra bred shizoj kobyli :)
Komentuoju postą Sun Nov 22, 2009 2:32 pm, kuris, kaip supratau, yra tavo atsakymas į temos klausimą. Atsakymą "Ne" grindi nefalsifikabilia teorija apie tai, kad tokioje situacijoje kūdikį nukankinti būtų vistiek blogai. O tai tiesiog išsisukinėjimas nuo to klausimo į kurį atsakymas man rodos ir domino temos autorių arba bent jau domina mane. Juk ir taip aišku ką atsakytume į klausimą "Ar nukankintum kūdykį jeigu tai iš pirmo žvilgsnio atrodytu, kad išgelbes pasaulį, bet paskui pamasčius suprastum, kad visdelto ne?". (sori jei nelabai paaiškėjo apie ką aš čia, išsmiegojes gal kada performuluosiu)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 00:14

fizikanas wrote:Komentuoju postą Sun Nov 22, 2009 2:32 pm, kuris, kaip supratau, yra tavo atsakymas į temos klausimą. ...
Mano postų šioje temoje datos :

Posted: 2009.09.02, 17:18
Posted: 2009.09.02, 19:03
Posted: 2009.09.03, 06:52
Posted: 2009.09.05, 18:22
Posted: 2009.11.22, 13:32
Posted: 2009.11.22, 14:18
Posted: 2009.11.22, 14:29
Posted: 2009.11.22, 22:18
Posted: 2009.11.22, 23:05

Tavo minimo posto - 22, 2009 2:32 - išvis nėra.
(Gal tu visgi išsimiegok.)
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-23 02:34

Pataisymas: 22 Nov 2009, 13:32
Laiko juosta bloga buvau nusistates :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 10:40

fizikanas wrote:Pataisymas: 22 Nov 2009, 13:32
Laiko juosta bloga buvau nusistates :)
Ok, su laiko juosta susitvarkėm. Kas toliau?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2009-11-23 13:36

Yulius wrote:
D3monas wrote:Esmė yra mūsų įgimtoje moralėje, kuri sako, kad pačiam atlikti veiksmą negalima


Nenoriu buti priekabus, bet siulyciau nepalikineti tokiu perliuku (ypatingai esmese :wink: )

Nesuprantu. Paaiškink kur nusišnekėjau? Tau gal praplėsti mintį, kurią norėjau pasakyti?
Priemiau tai kaip neatidu zodzio "si" praleidima (atlikti "si/toki/panasu" (p.s linksnis turetu buti "sio") veiksma negalima).
Tavo sakinys sako, kad morale yra betkokio veiksmo draudimas, nes kiekvieno veiksmo autorius savo veiksmu bus pamynes morales normas. Ar tu tuo tikras :? ?
Atsiprašau, kad taip neapdairiai nepaminiu akivaizdžių dalykų... Sutinku, kad kalbant ŠIOJE temoje, apie ŠIOJE temoje esančius dalykus kiekviename poste reikia patikslinti, kad kalbu būtent apie ŠIĄ temą. :lol: Gerai, neišsikalinėsiu daugiau. :P
Man atrodo, pirmame puslapyje pateikiau šaltinį laisvalaikio skaitiniams, tai perpostinsiu dar kartą, kad būtų aišku apie ką kalbėjau ŠIOJE temoje. :lol:
http://www.nytimes.com/2006/10/31/healt ... pWCNSHNuYQ
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-23 13:42

Akela wrote:
fizikanas wrote:Pataisymas: 22 Nov 2009, 13:32
Laiko juosta bloga buvau nusistates :)
Ok, su laiko juosta susitvarkėm. Kas toliau?
Toliau mano postas 22 Nov 2009, 23:59 :)
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2009-11-23 14:11

fizikanas wrote:
Akela wrote:
fizikanas wrote:Pataisymas: 22 Nov 2009, 13:32
Laiko juosta bloga buvau nusistates :)
Ok, su laiko juosta susitvarkėm. Kas toliau?
Toliau mano postas 22 Nov 2009, 23:59 :)
O varge tu varge... Na ok - copy/paste tą postą
fizikanas wrote:Komentuoju postą Sun Nov 22, 2009 2:32 pm, kuris, kaip supratau, yra tavo atsakymas į temos klausimą. Atsakymą "Ne" grindi nefalsifikabilia teorija apie tai, kad tokioje situacijoje kūdikį nukankinti būtų vistiek blogai. O tai tiesiog išsisukinėjimas nuo to klausimo į kurį atsakymas man rodos ir domino temos autorių arba bent jau domina mane. Juk ir taip aišku ką atsakytume į klausimą "Ar nukankintum kūdykį jeigu tai iš pirmo žvilgsnio atrodytu, kad išgelbes pasaulį, bet paskui pamasčius suprastum, kad visdelto ne?". (sori jei nelabai paaiškėjo apie ką aš čia, išsmiegojes gal kada performuluosiu)
Galėjai išsimiegojęs performuluot ir aiškiau, nes man neaišku, kas ten tau ir taip aišku, nes telepatijos dovanos neturiu, :| bet bandom:
Imam praktiškai analogišką tik šiek tiek dėl vaizdingumo sukarikatūrintą situaciją su kitais peronažais: Eini gatve pro bomžavotą kompaniją. Prie tavęs prieina vienas iš jų su puse bambalio vėmalų ir sako, kad jei juos išgersi, pasaulyje amžinai bus taika. Logiška būtų pasiųsti bomžą kažkur toliau, ane? Bet pagal tavo aiškinimus išeina, kad pirma reikia išgert vėmalus, o paskui svarstyt ar tikrai bomžas gali įvesti pasaulyje visuotinę taiką. Ir išvis - pagal tavo principus būtų kad bomžo pasiūlymo kvestionavimas yra išsisukinėjimas nuo atsakymo ar gersi bomžo vėmalus vardan taikos žemėje... :dry:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2009-11-23 14:29

Akela wrote:
fizikanas wrote:Komentuoju postą Sun Nov 22, 2009 2:32 pm, kuris, kaip supratau, yra tavo atsakymas į temos klausimą. Atsakymą "Ne" grindi nefalsifikabilia teorija apie tai, kad tokioje situacijoje kūdikį nukankinti būtų vistiek blogai. O tai tiesiog išsisukinėjimas nuo to klausimo į kurį atsakymas man rodos ir domino temos autorių arba bent jau domina mane. Juk ir taip aišku ką atsakytume į klausimą "Ar nukankintum kūdykį jeigu tai iš pirmo žvilgsnio atrodytu, kad išgelbes pasaulį, bet paskui pamasčius suprastum, kad visdelto ne?". (sori jei nelabai paaiškėjo apie ką aš čia, išsmiegojes gal kada performuluosiu)
Galėjai išsimiegojęs performuluot ir aiškiau, nes man neaišku, kas ten tau ir taip aišku, nes telepatijos dovanos neturiu, :| bet bandom:
Imam praktiškai analogišką tik šiek tiek dėl vaizdingumo sukarikatūrintą situaciją su kitais peronažais: Eini gatve pro bomžavotą kompaniją. Prie tavęs prieina vienas iš jų su puse bambalio vėmalų ir sako, kad jei juos išgersi, pasaulyje amžinai bus taika. Logiška būtų pasiųsti bomžą kažkur toliau, ane? Bet pagal tavo aiškinimus išeina, kad pirma reikia išgert vėmalus, o paskui svarstyt ar tikrai bomžas gali įvesti pasaulyje visuotinę taiką. Ir išvis - pagal tavo principus būtų kad bomžo pasiūlymo kvestionavimas yra išsisukinėjimas nuo atsakymo ar gersi bomžo vėmalus vardan taikos žemėje... :dry:
Taip, suprantu puikiai ką nori pasakyti ir siūlau išspręsti šią svarstymo ar situacija nepanaši į tą su bomžu ir vemalais problemą tokiu būdu: pakeisti klausimą į du klausimus: "ar išgertum vėmalus jei situacija būtų tokia, kad galėtum nors ir savo mirtim prisiekti, kad tai išgelbės pasaulį?" ir "ar įmanoma tokia situacija, kur galėtum savo mirtim prisiekti, kad vėmalų gerimas išgelbės pasaulį, juk pvz bomžo atvėju tai taip nėra?".
Vat dabar kiekvienas klausimas įdomus ir vertas apsvarstymo, priešingai negu klausimas apie bomža, kur atsakymas trivialus :)
Post Reply