Modernizmas

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-18 17:56

fizikanas wrote: As nesakau ar modernizmas yra sudas ar ne, as sakau, kad noreciau, kad tie milijonai, kuriuos turtuoliai investuoja i moderniojo meno sedevrus, verciau butu investuojami pavyzdziui i moksliniais tyrimais uzsiimancias kompanijas ar Lietuvos zemes uki. O tie menininkai, like be darbo, verciau eitu bulviu kasti. Arba persikvalifikuotu ir piestu kanors, kas ZMONEMS PATIKTU. Kas zmonems patinka, gali suzinoti, kad ir pagal tai, kiek "like" surinks papostintas i feisbuka ar panasiai. Bet ne meno zinovu ir kritiku ivertinimu, kas yra nieko daugaiu, kaip didelis scamas.
Na, matai. Dabar tavo žodžiai turi daug daugiau prasmės. Aš taip pat norėčiau, kad modernistai persikvalifikuotų ir pieštų ne išpūstos vertės šlykščius paveikslus, o kažką kas žmonėms iš tiesų patinka. Bet tai tik mūsų nuomonės.
RB wrote:O kas padaro atlikėją „geru“?
Tokio dalyko, kaip "geras" atlikėjas apskritai vargu ar yra. Regis, tai kartojau ne vieną kartą šioje temoje.
RB wrote:Ar galima būtų plačiau apie tai, kaip tu šiuos dalykus įvertinai ir palyginai?
Šiaip, iš lempos, tačiau A Perfect Circle muzika užrašyta natomis ir grojama instrumentais, jų dainų tekstai prasmingi. Lady Gaga dainų tekstai yra juokingi, o muzika tokia, lyg būtų per pusdienį su Fruity Loops sumesta. 'Nuff said.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-03-18 19:18

A Perfect Circle muzika užrašyta natomis ir grojama instrumentais, jų dainų tekstai prasmingi. Lady Gaga dainų tekstai yra juokingi, o muzika tokia, lyg būtų per pusdienį su Fruity Loops sumesta. 'Nuff said.
No, please, elaborate!
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-19 14:09

7x wrote:No, please, elaborate!
D3monas wrote:Šiaip, iš lempos,
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-03-19 14:49

Tai jei iš lempos rašai, gal apskritai nereiktų rašyt? Ar kaip?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-19 22:51

7x wrote:Tai jei iš lempos rašai, gal apskritai nereiktų rašyt? Ar kaip?
Tai atrodė kaip tinkama iliustracija, tingiu tau aiškinti. Pats pagalvok kuo skiriasi instrumentais atliekama muzika bei muzika, kurią gali pagaminti penkiametis su Dace EJay. Jei ieškai progos pasiginčyti ar šiaip paputoti - ieškok kitur, aš tingiu žaisti su tavimi dabar. Be to, tema išsemta.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-03-19 23:22

D3monas wrote:Pats pagalvok kuo skiriasi instrumentais atliekama muzika bei muzika, kurią gali pagaminti penkiametis su Dace EJay.
Bet kai kalbėjai apie tapybą, išreiškei kur kas labiau rezervuotą poziciją. O gal praleidau, kur tu it Lady Gagą nurašei modernistinius paveikslus, kuriuos gali nutapyti (ir tapo) penkiametis? Pamenu lyg kažką apie reikalavimą žinot sroves, autorius ir kūrinius, žinot kaip tie kūriniai atsiranda, kūrybos technikas bei jų paskirtį.
Pasakysiu tik tiek, tau, D3mone - Argumentai "man nepatinka Lady Gaga, nes nė velnio neišmanau jos muzikos konteksto ir paskirties" yra kvaili.

Vo taip, ponios ir ponai, reikia trolinti (šis prisipažinimas, beje, D3mone, nenurašo nuo buvimo nenuosekliu nuodėmės).

Kalabant apie trolius, tas, deja trumpas, mavako ir Abejoklio persimetimas buvo tikras trolgazmas. Trolapokalipsė? Trolinėja? Trolevestas? TroleFestas? Trolenokšlis? Gal paprasčiausiai tiktų "Trolepas"? (troliškas epas).
fizikanas wrote:Ten juodas kvadratas literally. Jei taikytum tuos pacius standartus filmams, kaip ir menui, tai turetum sakyti, kad gali suprasti, kaip koksnors burzujus nueina i isankstine perziura naujo kazkokio zymaus rezisieriaus filmo, tas filmas yra 20 minuciu balto kadras, tada valanda juodo kadro ir tada dar 20 minuciu balto kadro. Po filmo jis iseitu apstulbes, pasitaisytu savo binokli ir sakytu "it was fascinating" ir dar uz koki milijona nusipirktu originalaus kirpimo juosta. Tu galetum tai suprasti? Rimtai? O jei dar visi draugai filmo-manai pradetu aiskinti, kad privalai pamatyti sita filma, nes jis super, kaip, kad dabar aiskina apie kubrika, tai nesijaustum, na bent truputeli, kaip patekes i beprotnami?
Ah, you mean this shit?
http://www.imdb.com/title/tt0014406/

Kad susidarytų įspūdis, kas tai per filmas:
imdb aprašymas wrote:Experimental film, white specks and shapes gyrating over a black background, a light-striped torso, a gyrating eggcrate. One of the first Dadaist films.
Ir prie jo šis puikus imdb user review'as :D:
Man Ray's Le Retour à la Raison, and the child's conception of 'the uncanny wrote: Man Ray's film, made in France 1923, eats up the stuff of semi-consciousness and delivers them in a high-speed furore. If we can at least consider that the semi-conscious image that is being divulged is indeed that of a child's, we can identify those notions of terror that are archetypical to the psychological horror of, say, H.P Lovecraft or F.W Murnau. Common is the view that 'the fantastic' is, like Freud's 'uncanny', an instance of simultaneous familiarity and non-familiarity that toys with the subject. The horror image or text itself toys the reader with the familiar and the non-familiar. The subject may well become de-sensitised to the horror image or text if it is set from without of the familiar; in space or in the future. But the kernel of passing fear into the mind's of others is to infiltrate their comfort zone. Is this not the plan of the Big Bad Wolf – to woo by means of calm the innocent girl into submission. Indeed the Mythological qualities of the Big Bad Wolf descend from its various attacks on European settlements.

A human quality for Freud is repressing what meaning (or lack of) we attached to certain objects as a child. Of course at times these repressed meanings present themselves to us; certain "childish" jokes make us laugh. Indeed Freud thought that what made a joke funny was its revisiting the meaning that the child attaches to things – the bouncing and the lacking of concern for self-preservation found in the comedy of Buster Keaton, for example.

Of course what is repressed in a child is not the fear imagery of pre-sleep semi-consciousness, but simply how canny the uncanny was to him or her. On revisiting these nonsensical images in Man Ray's film we take them as almost without foundation. Quite literally they appear from nowhere and with no explanation. On later analysis of the film, in a pseudo-academic way, we see the film is designed so each appearing image stems from nowhere. It is without the safety net of cause and effect. Selected individually we see that some images in the film will be familiar to the child before sleep. The distortion, the gravel-like textures, the swinging light bulb, long tubes emanating from the walls or the ceiling, the shadows behind hanging objects.

Is it not interesting that these images that appear from nowhere are not uncanny enough. Mostly because the image is precisely how they appeared at one time when we were not so equipped to attach such a meaning to them as uncanny or fantastical. Without the appropriate net of symbolic attachment readily available to describe such raw phenomena, things were simply things. We now turn what it is to be uncanny on its head; to a child in those terrifying moments before sleep, when the walls have shadows and objects are moving independently, it is not that these things which are uncanny; i.e. objects in an ordinary capacity doing something extraordinary, because to a child this is not unusual. It would be unusual to an adult who discovers that objects which don't move independently, are. This is uncanny. To be sure the 'uncanny' only works in the symbolic order - the negation of the real of an object for its symbolisation. To the child nothing is uncanny because if things are simply just things, anything goes.

More literally, what is frightening for the child is that it is likely these objects on the wall are alive, conscious and vengeful. At their most alarming moments before semi-consciousness turns to sleep. A 'return to the repressed' in this formal sense is a return to the canniness of the independently moving object without the slightest notion of its fantastical qualities
Yeahhhh. High art.
Greit bus laikas, kai kokį tūkstantąjį kartą žiūrėsiu Pulp Fiction, now that's art. Režisieriaus meistriškumas, įdėtos pastangos, dialogų kokybė, soundtrackas, talentas, unikalumas - Pulp Fiction permuša Inland Empire skersai išilgai.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-20 01:36

7x wrote:Bet kai kalbėjai apie tapybą, išreiškei kur kas labiau rezervuotą poziciją. O gal praleidau, kur tu it Lady Gagą nurašei modernistinius paveikslus, kuriuos gali nutapyti (ir tapo) penkiametis?
Na, kadangi pažiūrėjau ką tik linksmą komediją, esu nuotaikoje atrašyti. :lol:
Tu ištraukei iš konteksto tai, ką aš sakiau, matyt todėl, kad tingi skaityti viską ir gilintis. Todėl paaiškinsiu trumpais ir nesudėtingais sakiniais.
1. Meno "gerumas" nėra nustatomas, galima kalbėti tik apie tai, kas patinka ar nepatinka.
2. Meną galima vertinti pagal kokius nors subjektyvius susigalvotus standartus, bet jie neatspindės meno "gerumo".
3. Man nepatinka modernizmas, bet tai nereiškia, kad tai yra šūdas, nes jo šūdiškumo objektyviai nepamatuosi.
4. Populiarumas nėra geras būdas matuoti meno "gerumo".
5. Lady Gaga yra populiari, tačiau ji nėra "gera" atlikėja, mat to gerumo nepamatuosi. (Žr. 1 ir 4)
6. Lady Gaga man nepatinka ir nuo jos muzikos mane pykina.
7. Aš nesunkiai galiu susigalvoti kokius nors subjektyvius vertinimo kriterijus vertinti menui, pavyzdžiui, įdėtų pastangų kiekis. Tai vis tiek nepadaro kūrinio geru. (Žr. 1, 2)
8. Aš galiu palyginti du menininkus pagal savo subjektyvius kriterijus (taip padariau su Lady Gaga ir A Perfect Circle).
9. Modernistų su penkiamečiais nelyginau, nes jie jau buvo lyginti su beždžionėmis, todėl kaip ir nėra pointo juos dar su kuo nors lyginti.
10. Truputį pro šalį skaitei, mat modernistų aš negyniau, o kai tema pasisuko apie muziką - nesakiau, kad mano vertinimas nurodo, jog atlikėjas yra "geresnis" ar "blogesnis". (Žr. 1, 2, 3, 7, 8,)

All in all, jei pasigilintum, atėjęs į diskusiją parašei daugmaž tai, ką aš jau buvau parašęs, o dabar tiesiog prikolini. Good for you. Tema išsemta. :lol: (arba bent jau gražiai sugadinta, - tavo sprendimas)
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-03-20 02:01

D3monas wrote:Meno "gerumas" nėra nustatomas, galima kalbėti tik apie tai, kas patinka ar nepatinka.
2. Meną galima vertinti pagal kokius nors subjektyvius susigalvotus standartus, bet jie neatspindės meno "gerumo".
O kodėl tada negalima nuspręsti kad meno gerumas reikš tą ir aną?
D3monas wrote:4. Populiarumas nėra geras būdas matuoti meno "gerumo".
Ką reiškia nėra geras būdas? Argi yra būdas objektyviai nustatyti gerumo matavimo gerumą?
Last edited by VYTS on 2011-03-20 11:41, edited 1 time in total.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2011-03-20 09:24

D3mone - na jei tavo tokia pozicija, tai ok, tiesiog iš pasisakymų apie modernizmą ir vos ne reikalavimų baigti dailės mokyklą, kad apie tai kalbėtum, taip neatrodė.
O diskusiją tai visą atidžiai sekiau, linksma tema. Kas per komedija?
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-20 14:37

VYTS wrote:O kodėl tada negalima nuspręsti kad meno gerumas reikš tą ir aną?
Susitarti galima dėl visko, tačiau tai to susitarimo nepadaro objektyviu. Tai yra galima išeitis, tačiau ji jokiais būdais nėra tobula.
VYTS wrote:Ką reiškia nėra geras būdas? Argi yra būdas objektyviai nustatyti gerumo matavimo gerumą?
Atsiprašau, ne tą žodį panaudojau. Nėra objektyvus būdas, norėjau pasakyti.
7x wrote:D3mone - na jei tavo tokia pozicija, tai ok, tiesiog iš pasisakymų apie modernizmą ir vos ne reikalavimų baigti dailės mokyklą, kad apie tai kalbėtum, taip neatrodė.
O diskusiją tai visą atidžiai sekiau, linksma tema. Kas per komedija?
Veikiausiai to kaltas pokalbio temos šuolis nuo dailės prie muzikos ir prašymas konkrečių vertinimo pavyzdžių, etc, etc, etc. Žiūrėjau šitą: http://akas.imdb.com/title/tt1371155/
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2011-03-21 01:25

fizikanas wrote: Ja ismatuoti, gali, kad ir populiarumu (kiek "like" surinks papostintas i feisbuka) ar panasiai. Bet ne meno zinovu ir kritiku ivertinimu, kas yra nieko daugaiu, kaip didelis scamas.
Success in a mediocre culture doesn’t say a lot for you.

George Carlin
User avatar
NSO
pradedantis
Posts: 159
Joined: 2011-03-23 23:19

2011-03-24 21:23

D3monas wrote: Šiaip, iš lempos, tačiau A Perfect Circle muzika užrašyta natomis ir grojama instrumentais, jų dainų tekstai prasmingi. Lady Gaga dainų tekstai yra juokingi, o muzika tokia, lyg būtų per pusdienį su Fruity Loops sumesta. 'Nuff said.
Nu, bet pamatai lady gagos daina kitam kontekste biski, tai iskart kitaip atrodo. o daina ta pati, muzika ta pati, zodziai tie patys.. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=jqMixeRhGfg
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-24 21:36

NSO wrote:Nu, bet pamatai lady gagos daina kitam kontekste biski, tai iskart kitaip atrodo. o daina ta pati, muzika ta pati, zodziai tie patys.. :-)
Tikriausiai dauguma Lady Gagos dainų skambėtų daug gražiau, jei būtų atliekamos tikrais instrumentais, kaip tamstos pademonstruoto dvylikamečio atveju. Mano manymu, tas berniukas yra daug talentingesnis nei ponia Gaga.
User avatar
NSO
pradedantis
Posts: 159
Joined: 2011-03-23 23:19

2011-03-24 21:50

D3monas wrote: Mano manymu, tas berniukas yra daug talentingesnis nei ponia Gaga.
ir is ko sprendi apie lady gagos talenta?

aisku, apie ja zinai tik tiek, kad girdejai pora populiaru gabalu per radija, kurie nepatiko? :)
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2011-03-24 21:57

D3monas wrote:Tikriausiai dauguma Lady Gagos dainų skambėtų daug gražiau, jei būtų atliekamos tikrais instrumentais, kaip tamstos pademonstruoto dvylikamečio atveju. Mano manymu, tas berniukas yra daug talentingesnis nei ponia Gaga.
Tai gi gali susirasti video kur pati Gaga atlikinėja tą muziką "tikrais instrumentais" ir net čia buvo papeistintas linkas.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-24 22:02

VYTS wrote:Tai gi gali susirasti video kur pati Gaga atlikinėja tą muziką "tikrais instrumentais
Vo ble... Geras. Nustebau maloniai. Pasirodo, ji moka groti. Apmaudu, kad ji išgarsėjo būtent su šūdinomis savo muzikos versijomis, o gražios yra tik kažkoks "bonusas". Ji mano akyse ką tik pakilo iki to dvylikamečio lygio. :)

Ne į temą, bet Dresden Dolls rauna stogą, jei kalba eina apie grojimą klavišiniais. http://www.youtube.com/watch?v=psQoVCA9GTI Tiesiog panorau pasidalinti šia nuoroda.
User avatar
NSO
pradedantis
Posts: 159
Joined: 2011-03-23 23:19

2011-03-24 22:14

D3monas wrote: Ji mano akyse ką tik pakilo iki to dvylikamečio lygio. :)
tam berniukui iki lady gagos toli toli... mutuos balsas ir amen.

o cia lady gagos 3 kurtos dainos. ji ne tik moka groti, bet ir moka velniskai gerai ir graziai kurti, neveltui ir mokesi kurti. o gaga yra ne tik talentas, bet ir kureja.

susimovei biski ;)

Hollywood
http://www.youtube.com/watch?v=_b2C20qN4Ps

Captivated ir Electric Kiss
http://www.youtube.com/watch?v=NM51qOpw ... re=related
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2011-03-24 22:49

NSO wrote:ji ne tik moka groti, bet ir moka velniskai gerai ir graziai kurti, neveltui ir mokesi kurti. o gaga yra ne tik talentas, bet ir kureja.
Nepamiršai paminėti, kad ji moka kurti? O, kad kurti moka? :lol:
Vis vien diskusija ne apie tai. Aš gi nenustatinėju ar jos muzika gera ar bloga, aš paprasčiausiai sakau, kad man ponia Gaga nepatinka ir jos dainos man atrodo lėkštos bei beprasmės. Tai mano nuomonė. Smagu sužinoti, kad po tuo banalumo kiautu slepiasi visai vidutiniška pianistė.
Post Reply