Tikejimo reiklumas.

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
Filosofas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2012-04-19 23:04

2012-04-24 00:41

Situacija: keturi zmones, panasaus kunu sudejimo, stovi prie didelio(es) tarpeklio/duobes. Sokti butina ir kito pasirinkimo nera. Sansai persokti mazi.
Retorinis klausimas: kuris turi didesne tikimybe persokti? Pirmasis, neabejojantis, jog sugebes persokti net nesivargines. Antrasis, tikintis, kad tai imanoma. Treciasis, nieko nemanantis. Ketvirtasis, jau galvojantis apie savo laiduotuves.

Tikrasis klausimas: ar antrasis net nepersokes bus pralaimetoju?

Manau, is temos pavadinimo suprantat kur suku, tad tikiuosi nesulaukti vaikisku argumentu.
aivaras
skeptikas
Posts: 517
Joined: 2006-11-03 14:39
Location: Vilnius

2012-04-24 08:30

Manau didžiausia tikimybė yra to kuris geriausiai šokinėja. Tikėjimas vienu ar kitu dalyku gali veikti kaip motyvacinė priemonė (tiksliau IMO tik taip ir veikia). Tačiau koks tos priemonės poveikio rezultatas sunku pasakyti į priekį.

Pagal nutylėjimą bus sakoma, kad didesnis šansas tikinčio jog galima. Tai yra taip pat pozicija pagal nutylėjimą efektyviaus darbingo (geriausiai galinčio kažką nuveikti) žmogaus. Čia tuiu omenyje, kad vertinama situacija bus pagerintai. Nežiūrint to, kad didelis plyšys aš greičiausiai peršoksiu.

Optimizmas gali sukelti situaciją kai neįdedama pakankamai pastangų pagal situaciją. Pesimizmas gali sukelti situaciją kai stresas sugriauna koncentraciją. Tad kas turės didžiausią šansą pagal tokį kriterijų manau negalima pasakyti.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-24 11:14

Jei tarpeklis 100 metrų gali tikėti kiek nori, ir kris visi.

Jei yra priežasčių tikėti, kad peršokti galima, racionalus žmogus įdės visas pastangas, kad peršokti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2012-04-26 15:40

Aš kažkaip vis gįžtu į šią temą, vis tikėdamasis, kad kaip nors suprasiu esmę, bet man neišeina. Jaučiu, išvada turėtų būti labai pamokanti, ir įrodyti tikėjimo naudą - panašiai, kaip ta istorija apie ateistą profesorių ir sumanų studentą įrodo dievo buvimą :)
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-26 17:07

Na placebas veikia niekas neginčyja.

Jei išsikastruosi taip pat gal kiek sumažinsi kokių ligų riziką, apsipjaustydamas be abejonės.Pirmyn filosofe, ar jau grįžai iš po procedūrų ;D

Tikėjimas kvailystėmis tiesiog protinė kastracija paaukojant savo sveiką protą ir realybės suvokimą, tik pastarieji man svarbiau už kiaušinius.
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-26 17:19

Rated wrote:Tikėjimas kvailystėmis tiesiog protinė kastracija paaukojant savo sveiką protą ir realybės suvokimą, tik pastarieji man svarbiau už kiaušinius.
:clap: retas kuris vyras taip drįstų pasakyti. :D
Filosofas wrote:Tikrasis klausimas: ar antrasis net nepersokes bus pralaimetoju?
Kažkoks kreivas klausimas. Šiaip neperšokęs laimės ketvirtasis, nes jo viltys bus pateisintos. :lol:
Filosofas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2012-04-19 23:04

2012-04-26 18:13

Isties, kaip juokingai gavosi. Kaip Animal planet kanale.
Pirmas patikrino ar nesikandzioja, pasirodo ne, ir kando.
Antras is paskos kandziotis.
Trecioje vietoje pateles. :lol:

Manau, is sios temos iseitu gera diskusija, tik nera zmoniu, kurie galetu pakankamai logiskai ir kurybingai pabandytu pamastyti. Ar as kaltas, jog jus tokiais nelaikau? Vaje. Ak, taip, kad jus neizeisciau pridesu, jog cia tik mano nuomone ir jus nesate ant tiek beviltiski, kokiais jus laikau. :)
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-26 18:40

Filosofas wrote:Ak, taip, kad jus neizeisciau pridesu, jog cia tik mano nuomone ir jus nesate ant tiek beviltiski, kokiais jus laikau. :)
... pasakė ponas, nesugebantis suformuluoti temos pavadinimo.
LKŽ wrote: Reiklumas -> reiklus: "Sumenkėjo mumyse reiklumas sau patiems, mūsų siekimai darosi labai netolimi, riboti", "V. Kudirka nesiskųsdavo paskum egzaminavusių jį mokytojų reiklumu"

Reiklus
1. daug reikalaujantis, griežtas: "Šiaip ar taip, iš jų tenka ir man išgirsti, kad aš čia nėsąs perdaug reiklus"
2. reikalingas ko, turintis didelį poreikį: "Agurkai yra labai reiklūs šilumai"
Filosofas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2012-04-19 23:04

2012-04-26 19:38

Ko tamsta nesupranta? Placiau.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-26 19:45

Ech Vajezau nepulk taip zemai, kad prie zodziu kabinetis.Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2012-04-26 20:01

Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš ne.
User avatar
eleggua
naujokas
Posts: 69
Joined: 2009-11-26 18:33

2012-04-26 20:04

Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš irgi nelabai... :oops:
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-04-26 20:35

Tas kur galvoja, kad jau laidotuves, tiketina yra labiausiais issigandes (nes visiems igimta labai stipri mirties baime) ir jo antiksciai aktyviausiai pumpuoja adrenalina i krauja, kas suaktyvina raumenu veikla ir taip padidina jo sancus persokti tarpekli. Tai speju ketvirtasis.
Filosofas
naujokas
Posts: 34
Joined: 2012-04-19 23:04

2012-04-26 21:13

Retorinio klausimo atsakymas butu toks: antras ir trecias turi didziausius sansus persokti. Apskritai, as optimizma (1,2) ir pesimizma(3,4) padalinau, todel gavosi keturi zmones. Is pradziu norejau deti tiktai dvejus, bet numaciau neigiamas pasekmes pirmo. Trecias, prisipazistu, liko liekana.
Pirmas nepanaudojes visos savo energijos nukristu. Antras ir trecias turetu didziausius sansus persokti, bet kadangi trecias nieko nemanytu, o tai yra labai sunku zmogui (na, bent man), tai savaime aisku, jog tokiu atsirastu labai mazai, todel jis mazai realus. Ketvirtas net nesistengtu, nes jam suolis atrodytu mazdaug toks pats realus, kaip murinio namo sudauzymas panaudojus savo galva. Taigi pirmas, ketvirtas yra "blogosios pasekmes" per didelio optimizmo/pesimizmo. Man savaime aisku, jog antrasis yra teisingame kelyje. To tikejausi ir is kitu.

Poto uzdaviau Paskalio klausima, kurio atsakymas butu toks: nieko antrasis nepralos. Kitaip tariant, Paskalis teige, jog tikintys dievu vistiek nieko nepralos.

Savaime aisku, jog galejau teksti temai "tikejimo reikalingumas" pavadinima, bet to nepadariau, nes norejau pabrezti tikejimo griezta reikalavima zmogui. Gyvenimiskas pavyzdys, daznam zmogui pries atliekant svarbu darba/svarbia uzduoti reikalingas padrasinimas, kuris "ikrestu" pasitikejimo t.y tikejimo savo jegomis. Netikiu, jog nors vienas is cia esanciu ir skaitanciu nera susidures su tuo.

As skaitau, jog sitie keturi zmones visada ir visur esa kiekvienas is musu, todel pries pereinant i ketvirta lygi turi buti prisimenama, jog jei tikesi (2 lygiu) vistiek nieko nepralosi. Ir cia gyvenimo taisykle, kuri veikia betkur ir betkada. Kitaip tariant, netikesi, jog yra ciupakabra, jos ir nerasi, o jei jos ir nera, nieko nepralosi. Nebent smagaus laiko, jei jis tau suteikia pramoga, aisku. Visiskas ketvirtas lygis yra grynas pralaimejimas.

Vienintele klaida padariau tai, jog pasirinkau sita foruma. As zinau, kad suvoktum viska, ka as parasiau, turi pats sumastyti/patirti, kitu atveju, as sulauksu tik menku pasispardymu is nesuvokianciu zmoniu.
Tas kur galvoja, kad jau laidotuves, tiketina yra labiausiais issigandes (nes visiems igimta labai stipri mirties baime) ir jo antiksciai aktyviausiai pumpuoja adrenalina i krauja, kas suaktyvina raumenu veikla ir taip padidina jo sancus persokti tarpekli. Tai speju ketvirtasis.
Baime igimta visiems. Visi keturi bijotu ir pas visus adrenalinas sokinetu kaip paseles, tik drebulys/kordinacija skirtusi. Vieni ji suvaldytu, kiti ne. Nors prisipazinsu, toks mano teigimas "per daug visaziniskas" ir absoliuciai pritaikytas is mano patirties, as nezinau kaip ir kur pas jus kas ten dedasi, bet netikiu, jog jis turetu skirtis taip smarkiai nuo kito "homus sapiens".

Viskas. Atejau, pamaciau, nepatiko - isejau. Neidomu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2012-04-26 21:22

Filosofas wrote:Poto uzdaviau Paskalio klausima, kurio atsakymas butu toks: nieko antrasis nepralos. Kitaip tariant, Paskalis teige, jog tikintys dievu vistiek nieko nepralos.
Net kai su visu savo tikėjimu ištikš į akmenis?
O realiai vertinantis situaciją ir suprantantis, kad peršokti neįmanoma, vietoje to, kad aukotų gyvenimą šokinėdamas, pabandys susikurti kitą priemonę tam tarpekliui įveikti. Būtent taip ir veikia realybė. Kol vieni susirgę meldžiasi, kad pasveiktų (ir „nieko nepralošdami“ nudvesia), kiti kuria antibiotikus.
User avatar
Abejoklis
skeptikas
Posts: 954
Joined: 2010-08-31 05:04

2012-04-26 21:35

Filosofas wrote:Paskalis teige, jog tikintys dievu vistiek nieko nepralos.
Teige klaidingai. Kol prietaringieji gaista laika mishiose, as gerai issimiegu.
As laimejau, jie pralaimejo.
Rated
skeptikas
Posts: 519
Joined: 2009-11-22 22:25

2012-04-26 22:30

Vajezus wrote:
Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš ne.
Jei lietuvių nėra tavo pirmoji kalba, atsiprašau.Kitu atveju arba išsipisinėji liaudies žargonu sakant, ir neturiu kitų krypčių parodyti kaip ten pat kur liaudis žino gerai.Trečias variantas tavo kalba lietuvių gimtoji ir vis tiek nesupratai siūlau pasitikrinti intelektą jei jau žodžio formos pakeisti negali,kad žodžių junginys būtų prasmingas.

eleggua wrote:
Rated wrote:Puikiai visi supratom ka norejo pasakyti...
Aš irgi nelabai... :oops:
Arba aš ypatingos išminties žmogus, arba jums abiems komentarą galiu pasiūlyti vieną iš trijų galimybių viršuje.
Kitaip tariant, netikesi, jog yra ciupakabra, jos ir nerasi
Tikėk netikėk, jei yra, užpakalį iškandžios labai gerai rasi
o jei jos ir nera, nieko nepralosi.
Vis giliau nugrimsi į iliuzijų pasaulį ir nebeskirsi pasakų nuo realybės.Jei tikėsi čiupakabra nepadidės šansai nuo to ją surasti, nebent eisi jos ieškoti.Bet ieškoti galima ir netikinti eiti, tiesiog psichologiškai sunkiau, daryti dalyką kuris tavo nuomone neturi jokio tikslo.Nesuprantu kaip gali sakyti, kad nieko neprarandi tikėdamas.Tiesiog negali tikėti.Aš tau galiu pasakyti, kad šiku doleriais.Įtikėk į tai, gal didesnė tikimybė, kad pradėsiu jais šikti.Puikiai supranti, kad tai nesąmonė, ir net norėdamas sunkiai savo smegenis praplautum, kad drįstum suabeajoti, kad galbūt aš tikrai sakau tiesą.
Viskas. Atejau, pamaciau, nepatiko - isejau. Neidomu.
Gerai, kad dar atėjai prieš išvadas darydamas ;D
User avatar
Kita
pradedantis
Posts: 263
Joined: 2006-03-14 14:53
Location: Klaipėda

2012-04-26 23:52

Filosofas wrote:Gyvenimiskas pavyzdys, daznam zmogui pries atliekant svarbu darba/svarbia uzduoti reikalingas padrasinimas, kuris "ikrestu" pasitikejimo t.y tikejimo savo jegomis. Netikiu, jog nors vienas is cia esanciu ir skaitanciu nera susidures su tuo.
Na, padrąsinimas gal kartais ir reikalingas, bet ne iš įsivaizduojamų būtybių.
Post Reply