Science wars

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
Post Reply
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-11-07 16:32

Katik susiduriau su šiatema. http://en.wikipedia.org/wiki/Science_wars

Gal kas žino ka plačiau? Eiliniai neverti dėmesio postmodernistų pokštai ar kas rimčiau?
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2012-11-07 18:30

Reziume?
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-11-07 20:26

Reziume, kad visokie sociologai, filosofai pradėjo kvescionuoti mokslo objektyvumą, kelti idėja, kad tai socialinis konstruktas ir tt... O įvairus mokslininkai, atsako, jog yra pasibaisėja paskaite, kaip moksla traktuoja šie autoriai ir visiškai nieko apie tai neišmano.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2012-11-07 20:31

urvinis wrote:Reziume, kad visokie sociologai, filosofai pradėjo kvescionuoti mokslo objektyvumą, kelti idėja, kad tai socialinis konstruktas ir tt... O įvairus mokslininkai, atsako, jog yra pasibaisėja paskaite, kaip moksla traktuoja šie autoriai ir visiškai nieko apie tai neišmano.
Laukiu Viliaus pasisakymo mokslo objektyvumo klausimu. :)

P.S. Bandyčiau spėlioti, ką parašytų Vilius, bet tai būtų nekorektiška, nes pats Vilius yra gan aktyvus šio forumo narys ir gali pats už save kalbėti (tiksliau pasakius, rašyti).
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2012-11-07 20:42

Norėčiau pastebėti, kad čia buvo kvestionuojamas ne pats mokslinis metodas, bet mokslinis metodas ir žinios tam tikrose srityse ("cultural studies, cultural anthropology, feminist studies, comparative literature, media studies, and science/ technology and society studies"). Skaitom toliau...

P.S. Augustas galėtų parašyti, kaip jis mano ką parašys Vilius. Būtų labai įdomu. Gautūsi šioks toks "eksperimentas", nes Augustas lyg ir kažkur teigė, kad pagaliau suprato skeptikus (po to kai oponentams priklijavo nominalistų etiketes).
urvinis
naujokas
Posts: 17
Joined: 2012-03-26 19:33

2012-11-07 20:51

Plikas wrote:Norėčiau pastebėti, kad čia buvo kvestionuojamas ne pats mokslinis metodas, bet mokslinis metodas ir žinios tam tikrose srityse ("cultural studies, cultural anthropology, feminist studies, comparative literature, media studies, and science/ technology and society studies"). Skaitom toliau...
Hm, aš supratau, kad ne tam tikrose srityse, o iš tam tikrų sričių perspektyvų. Pradininku kaip ir laikomas Kuhnas, kuris kaip tik iliustravo daugiausia fizikos, astronomijos, chemijos pavyzdžiais. Ir kiek dabar užmačiau http://www.newcriterion.com/articles.cf ... ound--7043 Kalbama apie matematika ir moksla apskritai.
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2012-11-07 21:04

urvinis wrote:
Plikas wrote:Norėčiau pastebėti, kad čia buvo kvestionuojamas ne pats mokslinis metodas, bet mokslinis metodas ir žinios tam tikrose srityse ("cultural studies, cultural anthropology, feminist studies, comparative literature, media studies, and science/ technology and society studies"). Skaitom toliau...
Hm, aš supratau, kad ne tam tikrose srityse, o iš tam tikrų sričių perspektyvų. Pradininku kaip ir laikomas Kuhnas, kuris kaip tik iliustravo daugiausia fizikos, astronomijos, chemijos pavyzdžiais. Ir kiek dabar užmačiau http://www.newcriterion.com/articles.cf ... ound--7043 Kalbama apie matematika ir moksla apskritai.
Tu matai...
Aš čia taip tik pradžią vikipedijoj perskaitęs leptelėjau:
<...>The postmodernists questioned scientific objectivity, and critiqued the scientific method and scientific knowledge in cultural studies, cultural anthropology, feminist studies, comparative literature, media studies, and science and technology studies. <...>
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2012-11-07 21:23

Augustas wrote:Laukiu Viliaus pasisakymo mokslo objektyvumo klausimu. :)
Augustai, "objektyvumas" turi kelias reikšmes. Kalbant apie "mokslo objektyvumą", ten naudojama ta kita reikšmė, nei manote jūs. Bet vis vien galite paspėlioti, ką aš šiuo klausimu pasakyčiau, jei jis man bent minimaliai rūpėtų, aš mielai paskaitysiu.
User avatar
Panzer
pradedantis
Posts: 216
Joined: 2012-09-03 18:18

2012-11-08 18:11

Cha, R. Dokinso tekste tuo pačiu klausimu aptikau labai fun dalyką - Postmodernism Generator (Wiki yra nuoroda). Kiekvieną kartą uploadinus saitą generatorius surenka a la N. Vasiliauskaitės tipo postmodernistinį pseudointelektualinį briedą apie nieką. :D
User avatar
eleggua
naujokas
Posts: 69
Joined: 2009-11-26 18:33

2012-11-08 19:40

Uuu, Sokalas. :love: Labai rekomenduoju jo knygą. Man paliko didelį įspūdį ("b*bis yra šaknis iš -1" iki šiol negaliu prisimint be šypsenos).
Post Reply