Neuromokslo įdomybės

Ramesnės ir draugiškesnės diskusijos be politikos. Mažiau apie politines pažiūras, vertybes ar pan. bei labiau kurstomos smalsumo sau įdomia tema.
Post Reply
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 3380
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-12-05 11:40

Šią savaitę užšokau ant keletos pokalbių su neuromokslininku Andrew Huberman, kuris nemažai įdomių dalykų papasakoja.

Paliečia daug įvairių dalykų iš jo specializacijos srities apie žmonių regos sistemą. Taip pat pasakoja apie dopamininius motyvacijos mechanizmus, kvėpavimo įtaką nervinei sistemai (įsitempimui ir atsipalaidavimui), šviesos įtaką miegui, vidinį laiko pojūtį ir pan.

Gan įdomus pokalbis su Joe Rogan Joe Rogan Experience #1513 Andrew Huberman (kurio dalis originalių podkastų iš Youtube kanalo nuo šio mėnesio migruoja į Spotify).

Taip pat gan neblogas pokalbis su gan keistu veikėju Lex Fridman, kuris į savo kanalą prisikviečia visokių "susmegenių" kaip Daniel Kahneman ir pan. bei domisi įvairiomis žmonių mąstymo, dirbtinio intelekto ir pan. temomis.
User avatar
Svetimas
administratorius
Posts: 3380
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-09-13 18:52

Šiek tiek galvojau, ar šioje, ar Tikras aš vs kopija temoje šitas pasidalinimas labiau tinka. Nes kažkiek paliečia ir toje kitoje temoje esančius dalykus.

"Kavinė Fantastiška" buvo pas save pasikvietę Urtę Neniškytę ir smagiai, įdomiai, paprastai ir populiariai su įvairiais konkrečiais pavyzdžiais pakalbėjo apie žmonių ar pan. smegenis bei su jomis susijusius įvairius dalykus:
Dr. Urtė Neniškytė - Kaip XXI a neuromantai kala iSmegenis (youtube įkeltas įrašas iš "Kavinė Fantastiška" facebook puslapio).

Šiaip, kažkiek kalbant apie smegenų ir likusio kūno atskirumo, skaitmeninių sąmonės kopijų ar pan. aspektus, tai pamenu, jog aukščiau minėtasis Andrew Huberman mūsų smegenų ir likusio natūralaus kūno bei jį veikiančios natūralios aplinkos įtaką ir jos svarbą pačiais įvairiausiais aspektais (pvz., judėjimo, kasdienės aplinkos vizualaus stebėjimo ir pan.) gan smarkiai papildomai akcentuoja.
Post Reply