Dirbtinis intelektas

Ramesnės ir draugiškesnės diskusijos be politikos. Mažiau apie politines pažiūras, vertybes ar pan. bei labiau kurstomos smalsumo sau įdomia tema.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2026-05-10 13:19

euronews.com: An AI agent deleted a company’s entire database in 9 seconds - then wrote an apology
According to Crane, the AI agent had been performing a routine task when it chose "entirely on its own initiative" to resolve an issue by deleting the database. And then all the backups, for good measure.
[...]
Crane later confirmed on Monday, two days after the incident, that the lost data had been recovered.
Nešališkumo dėlei turbūt nepakenks paminėti, kad panašių atvejų, kuomet ir dėl žmogaus kaltės būna pažeidžiami kokie nors svarbūs duomenys, irgi nutinka.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2026-05-10 13:26

Seianus wrote:
2026-02-18 04:25
Šiaip tai yra įspūdingas pasiekimas ir nuostabus įrankis naudojant protingai, tinkamose vietose ir nesitikint iš jo, ko negali. Gaila, kad tas idiotiškas haipas ir burbulas žymiai pralenkė tikras galimybes, todėl jos dabar palyginus atrodo menkesnės, o kvailai naudojant ir nauda mažesnė, t.y. vidutiniškai jokios. Plius daug žmonių dėl jo prarado darbus, o klientai atitinkamai - produkto kokybę, todėl dar ir neapykantą kelti pradeda, kai iš tiesų tėra įrankis, ir kaip sakiau tikrai geras.[...]

Man atrodo, čia kaip ir su visais įrankiais, protingiems padės tapti dar protingesniais, o durniams - dar durnesniais. Interneto aušroje daug kas manė, kad jis nukillins religijas ir šarlatanizmus. Buvo net populiarus posakis "internet where religions come to die". Po dvidešimt su trupučių metu turime suklestėjusį flat eartherių ir antivakserių judėjimą bei qAnon.
[...]
Man asmeniškai šitas LLM AI padeda nepaprastai daug [...]hobiuose, ir ypač - mokantis kažką naujo. Nes aš jį naudoju, kad sužinočiau/suprasčiau/išmokčiau, o ne kad padarytų kažką už mane.
💯
Tik pagal mane takoskyra tarp "protingų" ir "durnių" realiai yra daug slidesnė, nei kad greičiausiai tu turėjai omenyje.
Man, pvz., nepatinka kokio nereto trumpisto internete savotiška žmonių skirstymo tik į "winner'ius" ir "loser'ius" nuostata ar filosofija, arogantiškai atmetant ir kitus svarbius dalykus.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3733
Joined: 2018-11-16 23:57

2026-05-10 13:47

Svetimas wrote: Man, pvz., nepatinka kokio nereto trumpisto internete savotiška žmonių skirstymo tik į "winner'ius" ir "loser'ius" nuostata ar filosofija.
Vis mažiau blogai, nei tolerastinių padugnių pamėgtas skirstymas pagal lytį, odos spalvą ar seksualinę orientaciją.

O man savo ruožtu nepatinka mėginimai drumzti skaidrų vandenį ir blusinėtis ieškant pateisinimų antivakserių, kreacionistų, flateartherių, qAnon, rašistų ir kitų debilų durnumui.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2026-05-10 14:45

Seianus wrote:
2026-05-10 13:47
Svetimas wrote: Man, pvz., nepatinka kokio nereto trumpisto internete savotiška žmonių skirstymo tik į "winner'ius" ir "loser'ius" nuostata ar filosofija.
Vis mažiau blogai, nei tolerastinių padugnių pamėgtas skirstymas pagal lytį, odos spalvą ar seksualinę orientaciją.
Tarp radikaliausių ir aktyviausių "trumpistų" ir "tolerastinių padugnių", kurie vienas kito neretai labai smarkiai nekenčia sakyčiau yra nemenkų panašumų.
Seianus wrote:
2026-05-10 13:47
O man savo ruožtu nepatinka mėginimai drumzti skaidrų vandenį ir blusinėtis ieškant pateisinimų antivakserių, kreacionistų, flateartherių, qAnon, rašistų ir kitų debilų durnumui.
Man irgi nepatinka. Tik gal man kiek keistoka, kodėl šį savo komentarą paminėjai šalia mano prieš tai išsakytų pakomentavimų, su tuo, ką sakai, mažai susijusių mano pirminiu požiūriu. Nors kad staiga sugalvojom pasidalinti savo nepatikimais, gal visai ir šaunu.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3733
Joined: 2018-11-16 23:57

2026-05-12 02:20

Svetimas wrote:
2026-05-10 14:45
Man irgi nepatinka. Tik gal man kiek keistoka, kodėl šį savo komentarą paminėjai šalia mano prieš tai išsakytų pakomentavimų, su tuo, ką sakai, mažai susijusių mano pirminiu požiūriu.
O antriniu požiūriu? :)
Post Reply