Psichoanalize...

Ramesnės ir draugiškesnės diskusijos be politikos. Mažiau apie politines pažiūras, vertybes ar pan. bei labiau kurstomos smalsumo sau įdomia tema.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-18 23:53

vapula wrote:
2020-05-18 23:35
Visi sitie dalykai veikia tam tikrose ribose ir aplinkybese.
Jei "veikimą" apibrėšime, kaip "žmonėms palengvėja bėdos, dėl kurių jie kreipiasi į psichoterapeutą", tai manau, kad mokslas čia aiškiai parodys, kad tokia terapija tikrai veikia - gal ne 100%, bet tikrai pakankamai dažnai, kad būtų verta sumokėtų pinigų ir sugaišto laiko.

Klausimas tik yra, ar ji veikia dėl taikomos metodikos, ar paprasčiausiai dėl "išsikalbejimo saugioje aplinkoje su nešališku klausytoju".. Ir čia duomenys laaabai migloti - bendrai paėmus, aš linkčiau prie antro varianto.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2020-05-19 00:30

"Jei "veikimą" apibrėšime, kaip "žmonėms palengvėja bėdos, dėl kurių jie kreipiasi į psichoterapeutą", tai manau, kad mokslas čia aiškiai parodys, kad tokia terapija tikrai veikia - gal ne 100%, bet tikrai pakankamai dažnai, kad būtų verta sumokėtų pinigų ir sugaišto laiko."
O kita medalio puse kokia? Farmakoterapinis psicholiginiu problemu gydymas yra veiksmingas vos ne 50% (wiki kazkur apie Tai bus), kalbu apie pacientu serima visokiais antidepresantais.... O cia juk toks mokslas, vaistus sukurti!

Mano draugas abu metodus buvo isbandes, bet galiausiai spjove i abudu, kol ekspertai nepagydomu ligoniu nepadare, ir toliau gyvena laimingai. :)

Beje, viena terapeute yra sakiusi, kad kainos paslaugu yra dideles, nes zmones labai pripranta prie pasisedejimo ant kusetes, atseit Tai vienas is budu atsikratyti, kliento, Kai jam paslaugu kaip ir nebereikia, nu bet jis dar visai mielai pavaisciotu kas savaite i seansus. Nezinau, kiek tame tiesos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-19 00:51

vapula wrote:
2020-05-19 00:30
O kita medalio puse kokia? Farmakoterapinis psicholiginiu problemu gydymas yra veiksmingas vos ne 50% (wiki kazkur apie Tai bus), kalbu apie pacientu serima visokiais antidepresantais.... O cia juk toks mokslas, vaistus sukurti!
Tai aš ir neprieštarauju dėl terapijos veiksmingumo. Mano klausimas yra tik kodėl ji veikia - dėl pačios terapijos metodikos efektyvumo, ar tik dėl "išsikalbėjimo".
vapula wrote:
2020-05-19 00:30
Beje, viena terapeute yra sakiusi, kad kainos paslaugu yra dideles, nes zmones labai pripranta prie pasisedejimo ant kusetes, atseit Tai vienas is budu atsikratyti, kliento, Kai jam paslaugu kaip ir nebereikia, nu bet jis dar visai mielai pavaisciotu kas savaite i seansus.
Skamba kaip gero salesmano gerai atrepetuotas pasiteisinimas :)

Manau, kainos yra didelės pagrinde dėl to, kad tos paslaugos teikimas reikalauja labai daug laiko iš terapeuto pusės - sukis kaip nori, bet darbo dienoje yra ribotas kiekis valandų, tai ir klientų gali priimti tik tiek. O paskui iš tų pinigų dar reikia sumokėti už patalpas, visokias administracines išlaidas, soc. draudimą, mokesčius ir t.t.
Last edited by Vilius on 2020-05-19 00:54, edited 1 time in total.
vapula
pradedantis
Posts: 330
Joined: 2016-12-08 20:13

2020-05-19 01:54

Mano klausimas yra tik kodėl ji veikia - dėl pačios terapijos metodikos efektyvumo, ar tik dėl "išsikalbėjimo".
O tai issikalbejimas nera terapijos metodika?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-05-19 11:14

vapula wrote:
2020-05-19 01:54
O tai issikalbejimas nera terapijos metodika?
Turiu omeny skirtingas terapijos rūšis (psichoanalitinė, behavioristinė, kognityvinė ir t.t.) Mano galva jos visos gali buti daugmaž vienodai efektyvios, nes visos turi "išsikalbejimo" elementą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2020-05-19 14:00

Svetimas wrote:
2020-05-18 21:11
Augustas wrote:
2020-05-17 11:36

Na, pvz., apie psichikos gynybos mechanizmus, apie kai kuriuos kompleksus, apie pasąmonės egzistavimą Z.Froidas sakė teisingai.
Dėl pasąmonės netiesiogiai pakomentavau atsakydamas Viliui.
Tai čia labai paprasta, Svetime. :) Ar viską darai sąmoningai? Ar nieko nedarai automatiškai, negalvodamas, ką darai, iš įpročio? :ax:
O dėl likusių dalykų falsifikabilumo, kiek esu domėjęsis, turiu abejonių.
O kuo tie dalykai nefalsikabilūs?
Geriausiu atveju man atrodo kaip daliniai grubūs ir neišbaigti pastebėjimai.
Na, taip ir yra. Z.Froidas tik pradėjo tuos dalykus vystyti. O toliau jau tiriamąjį darbą dirbo ir tebedirba jo pasekėjai, kurie toliau tikslina, gilina, pataiso (jei reikia) Z.Froido iškeltas teorijas.
Žmonių psichika yra daug sudėtingesnė nei Z. Froidas savo teiginiais bandė apčiuopti.
Be jokios abejonės. :thumbsup:

P.S.
Svetimas wrote:
2020-05-18 21:08
Vilius wrote:
2020-05-17 11:57
Kad mūsų psichika yra žymiai gilesnė, nei vien tai, kas vyksta sąmonėje, ir žymiai mažiau racionali, nei norėtume manyti. Ir kad tie gilūs dalykai turi labai reikšmingą įtaką mūsų elgesiui, savijautai ir net kai kuriems psichikos sutrikimams.
Čia labai bendri teiginiai, kurie šiais laikais mažai kam kelia abejonių.
Aš kalbėjau kažkokius konkretesnius labiau pačiupinėjamus psichoterapijos teiginius, kuriuos būtų galima efektyviai taikyti terapijoje.
Gal galėtum pateikti tokių konkretesnių ir labiau pačiupinėjamų psichoterapijos teiginių, kuriuos būtų galima efektyviai taikyti terapijoje, pavyzdžių? Čia tiesiog tam, kad geriau suprasčiau, ką turi minty.
grynas
naujokas
Posts: 61
Joined: 2018-05-18 21:16

2022-02-21 09:22

vapula wrote:
2020-05-19 00:30
"Jei "veikimą" apibrėšime, kaip "žmonėms palengvėja bėdos, dėl kurių jie kreipiasi į psichoterapeutą", tai manau, kad mokslas čia aiškiai parodys, kad tokia terapija tikrai veikia - gal ne 100%, bet tikrai pakankamai dažnai, kad būtų verta sumokėtų pinigų ir sugaišto laiko."
O kita medalio puse kokia? Farmakoterapinis psicholiginiu problemu gydymas yra veiksmingas vos ne 50% (wiki kazkur apie Tai bus), kalbu apie pacientu serima visokiais antidepresantais.... O cia juk toks mokslas, vaistus sukurti!

Mano draugas abu metodus buvo isbandes, bet galiausiai spjove i abudu, kol ekspertai nepagydomu ligoniu nepadare, ir toliau gyvena laimingai. :)

Beje, viena terapeute yra sakiusi, kad kainos paslaugu yra dideles, nes zmones labai pripranta prie pasisedejimo ant kusetes, atseit Tai vienas is budu atsikratyti, kliento, Kai jam paslaugu kaip ir nebereikia, nu bet jis dar visai mielai pavaisciotu kas savaite i seansus. Nezinau, kiek tame tiesos.
Taip iš tiesų lengva priprasti prie psichoterapeuto, nes jis tave išklauso, paguodžia, bei tavimi tiki, labiau nei tu pats.
grynas
naujokas
Posts: 61
Joined: 2018-05-18 21:16

2022-02-21 10:24

Psichoterapija yra budas sujungti taškus į visumą. Kitaip tariant psichoterapeutė, paaiškina emocijų kilmę, užduoda klausimus į kuriuos pats randi atsakymus per pasąmonę, taip su laiku sujungi taškus, kas leidžia palengvinti gyvenimą.
[*]tai mano subjektyvi nuomonė, lankantis pas psichoterapeutę.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-02-22 08:41

grynas wrote:
2022-02-21 10:24
[...]užduoda klausimus į kuriuos pats randi atsakymus per pasąmonę[...]
Gal kartais galėtum kiek detaliau papasakoti apie tai arba pateikti kokį pavyzdį dėl aiškumo?
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-09 20:11

Neradau kur tiktų, tai čia. Trumpai. Ne psichoanalizės, o "autopsichoanalizės" prasme.
Paskaitinėjau ką rašęs prieš kelis metus ir plaukai (kurie dar likę) pasišiaušė - koks tu DALBAJOBAS bl. Ir pagalvojus, tas dalbajobizmas tęsis iki grabo - už 3m bus ta pat reakcija į šiandienos opusus. Bet nuotaika ženkliai pasitaisė, kai prisiminiau rašytojus - išleidai knygą ir x ką pagerinsi/pataisysi. Manau, kad jie vadovaujasi "kas gera prisiminkime, kas bloga lai išblės". "Bloga" - išleista knyga, nes beveik neabejoju, kad jų galvoje taip tos knygos ir įsipaišo. Ir su optimizmu žiūri į šviesų rytojų, t.y., naujas knygas. Ši psichotaktika priimtina, ir esminis dalykas yra "neskaityk ką kažkada parašęs/išsakęs". Amen. :D
Post Reply