Kaip parašyti knygą?

Ramesnės ir draugiškesnės diskusijos be politikos. Mažiau apie politines pažiūras, vertybes ar pan. bei labiau kurstomos smalsumo sau įdomia tema.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-03 19:17

Senokai galvoje sukasi mintis surašyt savo idėjas nuoseklesnėje formoje, ir išleisti ant seno gero popieriaus (atleisk, Greta.. Medžiai kartais turi mirti). Žinau, kad finansine prasme čia garantuotai pasmerktas projektas (bent jau su tokia knyga), ai bet velniai nematė - bent jau turėsiu ką dovanoti giminėms bei artimiesiems kelis metus į priekį :)

Žodžiu, turiu prisirinkęs papkę visokių nuotrupų, ką esu rašęs anksčiau (tame tarpe ir šiame forume). Bandžiau sudėlioti bendrą turinį, tai panašu, kad bent pusei knygos idėjų kaip ir užtektų. Tikiuosi, kad kita pusė susigeneruotų rašymo procese.. Bet kiek bandžiau pradėt tas turinio antraštes plėtoti į kažką smulkesnio, tai iš karto susipainioju, susinerviju, ir pradedu galvot, kad ką aš čia bandau apgauti, ir t.t.

Tai ką man dabar daryt? :)

(Apie leidybos procesą šį tą žinau iš ankstesnių beviltiškų užsiėmimų - kai jau bus nevisai gėdingas juodraštis, tada jau kaip nors susitvarkysiu. Dabar mane domina tas etapas tarp papkytės ir juodraščio.)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-12-03 19:18

Tai klausk senbuvio 7x, jis gi knygą yra parašęs, tik kažin ar atrašys kai dabar patapęs facebook celebrity 8)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-03 19:23

Stormas wrote:
2020-12-03 19:18
Tai klausk senbuvio 7x, jis gi knygą yra parašęs, tik kažin ar atrašys kai dabar patapęs facebook celebrity 8)
Aš čia truputį kitokią knygą turiu omeny.. Ir be to, tikrai nepulsiu taip žemai, kad kažko prašyčiau iš Forumo dezertyro. Ain't gonna happen.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5554
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-03 20:49

Iš kurių forumo narių labiausiai norėtum išgirsti patarimų?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-03 21:01

Lionginas wrote:
2020-12-03 20:49
Iš kurių forumo narių labiausiai norėtum išgirsti patarimų?
Dabar pagalvojau, kad nelabai tikiuosi konkrečių patarimų (norėčiau jų išgirsti.. Nu bet būkim realistai.. :D). Manau, mano tikras motyvas yra pradėt kalbėti apie knygos rašymą - nes turiu naivią viltį, kad tai padės commitinti šiam projektui, ir gal net pagaliau pajudėti iš mirties taško.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1609
Joined: 2018-07-04 23:51

2020-12-03 21:10

Vilius wrote:
2020-12-03 21:01
Dabar pagalvojau, kad nelabai tikiuosi konkrečių patarimų (norėčiau jų išgirsti.. Nu bet būkim realistai.. :D). Manau, mano tikras motyvas yra pradėt kalbėti apie knygos rašymą - nes turiu naivią viltį, kad tai padės commitinti šiam projektui, ir gal net pagaliau pajudėti iš mirties taško.
Tikiuos ego labai neįžeisiu, bet tik nesugalvok savo poezijos leisti :twisted: nors tai vis tiek būtų geriau nei legendinė Solemija :roll:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-03 21:25

Stormas wrote:
2020-12-03 21:10
Tikiuos ego labai neįžeisiu, bet tik nesugalvok savo poezijos leisti :twisted: nors tai vis tiek būtų geriau nei legendinė Solemija :roll:
Ne, poezijos rašymas buvo turbūt trumpiausias hobis mano gyvenime.. Paskui dar porą kartų pabandžiau, bet nieko nesigavo. Bet jei gautųsi - tai, oh boy, aš leisčiau tuos eilėraščius į pasaulį kaip iš gausybės rago! Ne tik nepaisant jūsų visų cringinimo ir niurnėjimo - bet būtent dėl jo :D
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5554
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-03 21:30

Vilius wrote:
2020-12-03 21:01
Lionginas wrote:
2020-12-03 20:49
Iš kurių forumo narių labiausiai norėtum išgirsti patarimų?
Dabar pagalvojau, kad nelabai tikiuosi konkrečių patarimų (norėčiau jų išgirsti.. Nu bet būkim realistai.. :D). Manau, mano tikras motyvas yra pradėt kalbėti apie knygos rašymą - nes turiu naivią viltį, kad tai padės commitinti šiam projektui, ir gal net pagaliau pajudėti iš mirties taško.
Tiesiog pradėk rašyti, išskirk laiko kasdien ir susikurk rašymo įpročius. Kai rašymas įeis į kasdienę rutiną, tai ir pasirašys ta knyga, bet reikia pradėti. Pvz., nusistatyti pusvalandį per dieną, geriant kavą, iki puslapio ar pastraipos. Net jei kurią dieną nesiseks, galėsi vėliau išmesti, svarbu kažką parašyti, kad taptų rutina.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-03 21:56

Kelis kartus bandžiau "tiesiog pradėt rašyti". Paskui bandžiau įrašinėti tokias pusiau improvizuotas mini-paskaitėles su diktafonu. Bet rezultate gaunasi tik tai, kad papkytė pasipildo daugiau idėjų nuotrupų.. Bet jos visai nesijungią į kažkokį vientisą naratyvą..
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-04 00:01

Lionginas wrote: Pvz., nusistatyti pusvalandį per dieną
Jei žiūri į rašymą rimtai, pusvalandis per dieną yra juokingai neadekvatu. Dažnai gali praleisti pusantros valandos vien researchindamas kokią nors smulkmeną, iš kurios galiausiai gausis vienas knygos sakinys.
Vilius wrote: Dabar mane domina tas etapas tarp papkytės ir juodraščio.
Niekas tau čia nepasakys nieko, ko pats nežinotum. Rašymo procesas yra gerai ištirtas ir dokumentuotas, ir susiveda į klavišų spaudinėjimą sėdint prie klaviatūros. Jei netiki manimi, galiu pacituoti mažumėlę autoritetingesnį rašytoją Neil Geiman:
Mažumėlę autoritetingesnis rašytojas Neil Geiman wrote: This is how you do it: you sit down at the keyboard and you put one word after another until its done.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5554
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-04 08:25

Seianus wrote:
2020-12-04 00:01
Lionginas wrote: Pvz., nusistatyti pusvalandį per dieną
Jei žiūri į rašymą rimtai, pusvalandis per dieną yra juokingai neadekvatu. Dažnai gali praleisti pusantros valandos vien researchindamas kokią nors smulkmeną, iš kurios galiausiai gausis vienas knygos sakinys.
Gali būti, nesu rašęs knygos, tai nežinau. Žinau tik ką daryti kad darbai darytųsi :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 10:17

Viena problema yra tame, kad niekaip nepataikau į toną, kuris derėtų su mano idėjomis. Iš vienos pusės knyga apie emergentizmo teoriją prašosi rimto dalykinio tono.. Bet bėda tame, kad tai nėra "mano" balsas - aš iš tiesų niekada nei rašau, nei kalbu, nei galvoju tokiomis sausomis formuluotėmis, kokios būtų tinkamos tam žanrui. Aš net nemėgstu skaityti taip parašytų kitų autorių knygų - tiesiog sukandęs dantis kažkaip suvirškinu jų tekstą vien dėl to, kad įdomu kažką ten sužinoti. Bet fone visą laiką svajoju apie sekančią grožinę knygą, kurią turėsiu perskaityti, kad kažkaip išgydyčiau sielos žaizdas patirtas dėl to sausumo ir formalumo. Tai va, gal iš dalies tas ir trukdo įsivažiuoti su šiuo projektu - nes vis bandau prisiversti rašyt man nepatinkančia kalba.

Bet.. Jei rašyčiau "kaip gaunasi" - tada išeitų kažkas panašaus į žinutes šiame forume. Bet čia jau visai ne knyginis stilius..


Netgi esu bandęs įpinti savo idėjas į kažkokį kvazi-grožinį naratyvą, kas man tikrai labiausiai patiktų kaip skaitytojui.. Ale čia jau reikėtų žymiai daugiau talento (ir sunkaus darbo!), nei man buvo atseikėta :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 10:23

Dėl laiko tai aš labai nepergyvenčiau. Mano tikslas nėra tapti rašytoju - aš tenoriu parašyti vieną knygą, kur sudėčiau, kas ant dūšios guli, ir tada galėčiau ramiai užsiimti kuo nors kitu. Dešimtmetis ten ar šen čia nelabai ką keičia.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5554
Joined: 2011-10-03 09:35

2020-12-04 10:44

Vilius wrote:
2020-12-04 10:17
Viena problema yra tame, kad niekaip nepataikau į toną, kuris derėtų su mano idėjomis. Iš vienos pusės knyga apie emergentizmo teoriją prašosi rimto dalykinio tono.. Bet bėda tame, kad tai nėra "mano" balsas - aš iš tiesų niekada nei rašau, nei kalbu, nei galvoju tokiomis sausomis formuluotėmis, kokios būtų tinkamos tam žanrui. Aš net nemėgstu skaityti taip parašytų kitų autorių knygų - tiesiog sukandęs dantis kažkaip suvirškinu jų tekstą vien dėl to, kad įdomu kažką ten sužinoti. Bet fone visą laiką svajoju apie sekančią grožinę knygą, kurią turėsiu perskaityti, kad kažkaip išgydyčiau sielos žaizdas patirtas dėl to sausumo ir formalumo. Tai va, gal iš dalies tas ir trukdo įsivažiuoti su šiuo projektu - nes vis bandau prisiversti rašyt man nepatinkančia kalba.
Man tai atrodo, kad tu nori tą knygą parašyti, bet nenori jos rašyti, nes ne tokia kalba ar pan. Na tai rašyk kitokia kalba, smagiai ir su anekdotais, kaip šiais laikais mėgstama rašyti mokslo populiarinimo ar visokias savišvietos knygas.

O jei norisi kažką iš grožinės literatūros įpinti, taigi gali kažkaip tas savo padrikas mintis originaliai sujungti ir gauti cloud atlas, tik apie emergentizmą. Arba tai gali būti knyga apie berniuką, turintį daug padrikų minčių, kuris įtaria, kad jos kažkaip visos susijusios. Bet kaip? Ir tada prasideda Alisos stebuklų šalyje lygio pasakojimas, kaip berniukas atranda vieną didžiulę emergentizmo idėją, kiekviename skyrelyje išnarpliodamas po vieną savo padriką mintį. Na ale Sofijos pasaulis, tik su fantasy elementais.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2020-12-04 11:46

O ar mums tikrai reikia dar vienos knygos apie emergentizma, kurios niekas neskaitys?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 13:17

fizikanas wrote:
2020-12-04 11:46
O ar mums tikrai reikia dar vienos knygos apie emergentizma, kurios niekas neskaitys?
Reikia, žinok. Šitos reikia.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-04 14:30

Vilius wrote:
2020-12-04 10:17
Bet.. Jei rašyčiau "kaip gaunasi" - tada išeitų kažkas panašaus į žinutes šiame forume. Bet čia jau visai ne knyginis stilius..
Visi knyginiai stiliai kažkada buvo ne knyginiai stiliai. Kol kažkas pradėjo jais rašyti ir tapo knyginiais stiliais. O turint omenyje, kiek žmonių šiais laikais rašinėja ir skaito forumuose (reddite, facebooke, etc) tai auditorija yra. Didesnė, nei įprastam „knyginiam stiliui“. Manau, visuomenė jau pribrendusi. Mažu tapsi naujos literatūrinės srovės pradininku.

Jei „Drakula“ buvo parašyta, kaip dienoraščių, laikraščių ištraukų ir dokumentų rinkinys, nematau, kodėl „Emergentistė“ negalėtų būti parašyta, kaip forumo žinučių rinkinys.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 17:46

Nu va, pažėrėt čia visai neblogų minčių, dėkoju.

Gal aš tikrai kiek per siaurai įsivaizdavau, kaip "galima" rašyti knygas.. Bet iš kitos pusės bijau, kad mano mėgėjiški eksperimentai gali dar labiau sumažinti šansus būti išleistam bent kiek padoresnėje leidykloje.. Nu anyway, gal tikrai reikia tiesiog pradėt rašyti - ir tada žiūrėti, kas ten gaunasi.
Post Reply