Kaip parašyti knygą?

Ramesnės ir draugiškesnės diskusijos be politikos. Mažiau apie politines pažiūras, vertybes ar pan. bei labiau kurstomos smalsumo sau įdomia tema.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-04 18:20

Vilius wrote:
2020-12-04 17:46
Bet iš kitos pusės bijau, kad mano mėgėjiški eksperimentai gali dar labiau sumažinti šansus būti išleistam bent kiek padoresnėje leidykloje..
Tai yra beveik privaloma, jei nori kažko rimto pasiekti.

Pavyzdžiui, Franką Herbertą su jo „Dune“ iš pradžių atstūmė gal dvidešimt leidyklų.
Gali pasikabinti ant sienos Herberto portretą ir kas kart, kai atstums kokia leidyklą, virtualiai su juo high-fivinti. Reikš, kad esi teisingame kelyje. Gal.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 19:15

Seianus wrote:
2020-12-04 18:20
Pavyzdžiui, Franką Herbertą su jo „Dune“ iš pradžių atstūmė gal dvidešimt leidyklų.
Gali pasikabinti ant sienos Herberto portretą ir kas kart, kai atstums kokia leidyklą, virtualiai su juo high-fivinti. Reikš, kad esi teisingame kelyje. Gal.
Jo, dažnai teko girdėti, kad rašytojai (ypač drąsesnieji) net didžiuojasi tuo, kiek kartų buvo atmesti.. Ir sutinku, kad tame yra šiokia tokia satisfakcija ir romantika.. Bet reikia nepamiršti, kad kiekvienam iš tų sėkmingųjų tenka šimtai (jei ne tūkstančiai) wanna-be rašytojų, kurių taip niekada niekas ir neišleido, tai jiems ir nėra kuo didžiuotis. Toks tarsi survivorship biasas.

Na, bet man dar labai anksti apie tai galvoti, nes dar net neturiu dėl ko būti atmestas leidyklų :)
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2020-12-04 19:25

Beje, knygose apie jaunus rašytojus (stebėtinai dažnas personažas literatūroje :D) arba rašytojų memuaruose dažnai minimi visokie žurnaliukai ar leidinėliai, kurie buvo mažiau išrankūs, ir spausdindavo net visai jaunų ar tik pradedančių rašytojų/poetų darbus. Spėju, kad šiais laikais niekas tokiam avangardui popieriaus nešvaisto.. Bet vis tik turėtų būti kažkokie "alternatyvios" literatūros websaitai ar socialinių tinklų grupės, kurios perimė tą nišą? Gal kažkas tokio yra ir Lietuvoje? Būtų visai įdomu pažiūrėti, ką nūnai rašo jaunimas..

Update: radau rasyk.lt. Reikės paskaitinėti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-12-05 15:22

Lionginas wrote:
2020-12-04 10:44
Vilius wrote:
2020-12-04 10:17
Viena problema yra tame, kad niekaip nepataikau į toną, kuris derėtų su mano idėjomis. Iš vienos pusės knyga apie emergentizmo teoriją prašosi rimto dalykinio tono.. Bet bėda tame, kad tai nėra "mano" balsas - aš iš tiesų niekada nei rašau, nei kalbu, nei galvoju tokiomis sausomis formuluotėmis, kokios būtų tinkamos tam žanrui. Aš net nemėgstu skaityti taip parašytų kitų autorių knygų - tiesiog sukandęs dantis kažkaip suvirškinu jų tekstą vien dėl to, kad įdomu kažką ten sužinoti. Bet fone visą laiką svajoju apie sekančią grožinę knygą, kurią turėsiu perskaityti, kad kažkaip išgydyčiau sielos žaizdas patirtas dėl to sausumo ir formalumo. Tai va, gal iš dalies tas ir trukdo įsivažiuoti su šiuo projektu - nes vis bandau prisiversti rašyt man nepatinkančia kalba.
Man tai atrodo, kad tu nori tą knygą parašyti, bet nenori jos rašyti, nes ne tokia kalba ar pan. Na tai rašyk kitokia kalba, smagiai ir su anekdotais, kaip šiais laikais mėgstama rašyti mokslo populiarinimo ar visokias savišvietos knygas.

O jei norisi kažką iš grožinės literatūros įpinti, taigi gali kažkaip tas savo padrikas mintis originaliai sujungti ir gauti cloud atlas, tik apie emergentizmą. Arba tai gali būti knyga apie berniuką, turintį daug padrikų minčių, kuris įtaria, kad jos kažkaip visos susijusios. Bet kaip? Ir tada prasideda Alisos stebuklų šalyje lygio pasakojimas, kaip berniukas atranda vieną didžiulę emergentizmo idėją, kiekviename skyrelyje išnarpliodamas po vieną savo padriką mintį. Na ale Sofijos pasaulis, tik su fantasy elementais.
Labai nebloga Liongino idėja. Gali savo emergentizmo idėjas kaip nors įdomiai įvilkti į kokį nors grožinį siužetą (mokslinės fantastikos ar pan.). Pavyzdžiui, kažkodėl pagalvojau apie Stanislavą Lemą ir jo kūrybą, kuria jis sugebėdavo įdomiai, labai prieinamai ir su tam tikru humoru patiems įvairiausiems skaitytojams pristatyti pakankamai sudėtingas idėjas.
wiki wrote: Tačiau tarptautinės šlovės pirmiau susilaukė kitas Stanislavo Lemo veikalas – trumpų apsakymų serija „Kiberiada“, pasakojantis apie pasaulį, valdomą robotų ir kitų intelektualių mašinų.
Atsimenu man jaunystėje savo laiku labai gerą įspūdį paliko.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2020-12-05 15:26

Dar pagalvojau apie įvairius "kolektyvinės kūrybos" bandymus. Pavyzdžiui, man emergentizmo tema irgi kažkuo įdomi. Tai, jei kartais pritrūktų kokio įkvėpimo ar idėjų, tai welcome. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2020-12-10 17:28

Svetimas wrote:
2020-12-05 15:26
Dar pagalvojau apie įvairius "kolektyvinės kūrybos" bandymus. Pavyzdžiui, man emergentizmo tema irgi kažkuo įdomi. Tai, jei kartais pritrūktų kokio įkvėpimo ar idėjų, tai welcome. :)
Taip, ar jei pvz norėtų tiesiog konstruktyvios, draugiškos kritikos, tai šis forumas irgi tam palanki vieta.
Post Reply