TV serialai

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2093
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-09-19 18:18

RB wrote:
2021-09-19 18:00
Na, o „Netflix“ pasaulio variante (kuris nuo Sapkowskio pasaulio skiriasi) pateikta kitaip, ir tai irgi yra faktas tame pasaulyje.
Taip, faktas, kad prikišo visur random juodaodžių nesivargindami paaiškinti, iš kur tose karalystėse tiek daug ofiriečių. Kadangi seriale nebuvo išvis nieko apie žmonių atsiradimą, bent jau tose 2,3 serijose kurias pajėgiau išžiūrėti, laikau, kad Sapkovskio pasaulis - kurį tipo adaptuoja - vis dar yra kanonas, ir kur juodaodis, ten ofirietis. Realiai tai išvis nieko nelaikau, nes akivaizdu, kad kur juodaodis, ten tolerastijos apraiška, na bet jei mėginti gilintis, tai taip laikyčiau.
Kaip matai, Sapkowskio variantą, jei tik apie jį susimąstai, irgi reikia kažkaip paaiškinti, ko Sapkowskis nesivargino padaryti. Ir paaiškinimai šiek tiek pritempti gaunasi – nes realus paaiškinimas tikriausiai yra tas, kad Sapkowskis rašydamas tiesiog pasiėmė gan stereotipizuotą mūsų pasaulio vaizdą ir juodus nugrūdo į pietus, baltus į šiaurę.
Aš tokio poreikio nejaučiu, tiesiog laikau, kad toks paaiškinimas egzistuoja, nors knygose ir nepaminėtas, nes nėra labai svarbus. Ksenofobija, tribalizmas ir noras gyventi panašiose vietovėse kaip tėvynėje, yra pakankamai gera racionalizacija, jei jau jos reikia. Ir pilnai sutinku, kad Sapkovskis tiesiog darė mums pažįstamo viduramžių pasaulio fantasy versiją nesigilindamas, kiek ji logiška jo pasaulyje - kaip ir didelė dalis kitų fantasy rašytojų. Nematau tame problemos, priešingai. Va jei Sapkowskis aprašytų griežtą rasinį susiskirstymą ir knyga būtų išleista 1938 m. Vokietijoje, būtų panašiau į serialą. Bet tuomet tikrai nebūtų tarp mano mėgstamiausių knygų ir nerūpėtų pakankamai, kad mėginčiau racionalizuoti :)
Taigi, iš esmės visa kritika susiveda į „Sapkowskis kitaip rašė“. Nū, OK, iš fano-puristo pusės tas priekaištas suprantamas, bet man jis neatrodo labai universalus.
Kritika susiveda į tai, kad į mano mėgstamą kūrinį vardan modernaus tolerastinio „diversity“ reikalavimo visur prikišo juodaodžių kur jiems, pagal kūrinį, ne vieta. Nes jų kūrinyje ten nebuvo, kadangi kūrinyje yra fantasy viduramžių variantas su pakankamai aiškiu pasiskirstymu pagal rases, o žmonės ksenofobiški ir užsieniečiui - ypač taip akivaizdžiai išsiskiriančiam iš aplinkos - nelengva įsitvirtinti svečioje šalyje.
Vadinasi, argumentą, kad kažkam būtų paprasčiau, galime ramiai atmesti. :)
Ten ne argumentas, tik figure of speech. Knygos gadinimą tolerastinės ar bet kokios kitos ideologijos vardan aš laikau savaime suprantamu neigiamu dalyku, kurio nereikia papildomai argumentuoti. Jei nori diskutuoti, nors nematau kodėl, tai tau ir reikėtų argumentuoti, kodėl iškraipyti kūrinį dėl tolerastijos yra gerai ir padidina jo kokybę ar bent nesumažina.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2093
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-09-26 16:52

Pasižiūrėjau Foundation pirmos serijos pirmą kokį ketvirtį. Parašė, kad pagal Azimovo knygą, tai aš ir patikėjau kaip vaikas. Pats kaltas, gerai čia išdūrė, net nepykstu. Norėjau išjungti dar anksčiau, bet kaip tik tuo metu namedroppino Mulą, Seldoną ir dar kelis knygos personažus, matyt buvo apskaičiavę, kiek galima rodyti savo kūrybos iki kol žmonės susivoks, kad čia ne Fondas. Tai palaukiau dar kelias minutes, bet vėl grįžo prie savo kūrybos.
majolis
pradedantis
Posts: 378
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-09-27 13:26

Čia vėluojant. Mirė Ž P Belmondo. Mirė tai mirė, ką čia - nugyveno ilgą gyvenimą, buvo visko (moterų labai daug :) ) ir t.t. Bet man jis vienas iš tų aktorių, kuris patiko, patiko visom prasmėm - ir kaip aktorius, ir kaip žmogus. Viskas suprantama, bet reikia kaip nors sureaguoti, va ir reaguoju pavėlavęs. ŽPB liko filmuose amžinai, ir tai puiku. :)
https://www.youtube.com/watch?v=tYOzJgTOBO0
https://www.youtube.com/watch?v=dOtzRmir8D0
Nosis pizdiec, laužyta boksininko nosis. :)
Post Reply