Velnių "mokslas"

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-09-12 08:18

Svetimas wrote:
2024-09-08 19:01
Nieko labai naujo nesužinojau, bet, nors ir iš pirmo žvilgnio su šališkais atributais, lyg ir gan neutralus BBC straipsnis (nors ir nieko labai aiškaus ir kažkokio verdikto nepasakantis):
What does science tell us about boxing’s gender row?
Iš straipsnio ir tam tikras sprendimas sporte iš anksčiau diskusijoje aptartų nuostatų kaip ir išplaukia. Jei DNR tyrimuose (kurie, kaip kad neva teigiama, lengvai ir paprastai padaromi) dėl abejotinų atvejų užfiksuojamos ne XX chromosomos, tai sportininkas by default nesivaržo su moterimis. Jei kažkokiam sportininkui toks filtras/patikrinimas netinka, tai kreipiasi į sporto varžybų organizatorių akredituotų specialistų konsiliumą. Bet tada toks sportininkas gali susitaikyti su tuo, kad bus atidžiau "pratestuojamas".
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 6044
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-09-30 14:33

Seianus wrote:
2024-08-28 13:03
Įdomu. Man taip pradėjo atrodyti senokai, bet kiek pamenu, nepavyko tavęs įtikinti. Smalsu, kaip nuomonė vis tik pasikeitė, kad žinočiau, kaip kalbėti ir kokius įtikinamesnius argumentus naudoti ateity kalbant su kitais žmonėmis. Tačiau kaip ir spėjau, turbūt čia tiesiog pasigilinimo ir agreguotų žinių kiekio klausimas, kurio taip lengvai neperduosi pokalbyje, ypač internetinėje diskusijoje. Gali duoti vieną, tris, penkis pavyzdžius, bet visiškai nežinančiam žmogui tai atrodys, kaip penki atvejai - statistinis nulis. O konspektuotis ir kaupti visų kada girdėtų atvejų archyvą niekas neturi laiko. Ir dar tikrinti, ar nei vienas jų nėra koks hoaxas. Plius tas visas bendras vaibas iš euforijos, kitaminčių nubaubimo, nulio atsargumo/kritinio mąstymo/galimų neigiamų pasekmių pripažinimo, jį irgi labai sunku perteikti diskusijoje žmonėms, kurie susidūrę per mažai, kad pajaustų patys.
Įlindus į Internetą, praktiškai apie kiekvieną dalyką gali prisiskaityti nuomonių, kad tai yra pati didžiausia grėsmė nuo Hitlerio laikų. Kažkam imigracija, kažkam woke idėjos, kažkam Trumpas, kažkam galimybių pasas ir PSO, kažkam klimato kaita, ir t.t. ir panašiai. Neįmanoma panikuoti dėl visko, todėl žmonės pasirenka vieną ar kelis dalykus, kur nusprendžia matyti didžiausią grėsmę, o į visa kita tiesiog nesigilina.

Visokios woke idėjos man dažniausiai atrodo pakankamai neadekvačios, kad sunku įsivaizduoti, kaip jos galėtų tapti kitu fašizmu. Niekada neabejojau, kad ten yra žmonių, kurie pilnai norėtų jas įgyvendinti, bet kad jos taptų norma, atrodo sunkiai suvokiama. Pvz., bereikalingas lyties pakeitimas atrodo labiau kaip scenarijus dar vienai "Pagirių" serijai, ar kaip tiesiog vienkartinis mažai tikėtinas įvykis, nei kažkas, kas galėtų vykti nuolat ir sistemingai.

Net jei pasigilinsi į atskirus atvejus, nebūtinai ten pamatysi kažkokį realų pavojų, nes tų atvejų tiesiog gali būti mažai. Todėl visa tai lengva nurašyti kaip dar vieną eilinį aliarmizmą.

Man, tačiau, tokių atvejų liudijimai stipriai surezonavo, nes ten pamačiau, kaip žmonėmis buvo manipuliuojama - įteigiama diagnozė, skubinama atlikti procedūras, pacientas įtraukiamas į visokias support grupes, kurios labai jau primena naują šeimą prisijungus prie sektos ir t.t. Kaip ir sektų atveju, taikomasi į pažeidžiamus, su kuriais ir šiaip ne viskas gerai. Visi saugikliai irgi yra apeiti, tikriausiai todėl, kad tema yra labai toksiška ir jokie ten valdininkai nelabai nori gilintis ir kontroliuoti tų procedūrų reikalingumo.

Todėl, nepaisant to, kad statistinių duomenų yra labai mažai, visa schema man asmeniškai atrodo gana įtikinanti. Visos sektos veikia lygiai taip pat, o čia panašumų apstu.
Seianus wrote:
2024-08-28 13:03
Džiugu tik, kad gal nė nereikės nieko per daug įtikinėti, nes didelė dalis žmonių į tą reikalą ir taip žiūrėjo atsargiai arba priešiškai, o tokie dalykai, kaip išvardijai, vis dažnėdami savaime nuteiks neigiamai ir tuos, kas anksčiau prijautė, bet neprarado proto ir nepasinėrė į tą euforiją.
Manau, daug šitų madų savaime praeis tiesiog todėl, kad patys jų ideologai kartelę kelia taip sparčiai, kad patys paskui ją nespėja. Pradžioje pasuos visokios įmonės, kai pamatys, kad pelno visa tai nedidina, kino studijos, kai niekas jų nebežiūrės, na ir t.t. Tada supasuos eiliniai žmonės ir galiausiai politikai.

Žinoma, žalos visa tai dar spės padaryti. Ko galbūt nelabai tikėjausi, nes maniau, žmonėms nusibos kreipti dėmesį, ir viskas praeis savaime. Visgi, jie rado būdų, kaip reikalus pašikti.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 6044
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-10-22 14:55

Svetimas wrote:
2024-09-08 18:36
Kartu nesupratau, ką norėjai juokais ar pusiau rimtai pasakyti su crossdresserių erekcijom šiame kontekste, nelabai supratau kaip tiesiogiai susiję su anksčiau aptarinėtu transseksualų sporte kontekstu.
Čia tiesiog buvo mano pastebėjimas, kad kažkodėl tapo madinga savo toleranciją, paramą žmogaus teisėms ir panašias vertybes demonstruoti darant šou su seksualiniais fetišistais. Nesuprantu nei kuo jie susiję su sportu, nei su seksualinių ar kitų mažumų teisėmis. Tiesiog tapo įprasta, kad jei nori parodyti, koks liberalus esi, tai į sceną išvedi ką nors apsirengusį vulgariai ir dar turbūt lytiškai susijaudinusį. Čia būtų panašiai, kas tarptautinę moterų dieną paminėti scenoje demonstruojant gašliai apsirengusias moteris. Visokios moterų organizacijos turbūt pasipiktintų. Bet jokios LGBT organizacijos kažkodėl nesipiktina, kad jas reprezentuoja neaišku kas.

Aš dar suprantu, kai fetišistai prisiplaka prie visokių eitynių, nieko ten nesukontroliuosi, prisijungia kas nori. Bet kodėl jie kažką reprezentuoja oficialiuose renginiuose, TV laidose ar panašiai tai niekaip nesuprantu. Juos ten specialiai pakviečia. Ir kaip taisyklė, kai kviečia, tai ne šiaip kokią trans personą, o būtinai vulgariai apsirengusią trans personą. Kas, mano nuomone, ne tik neskanu, bet dar ir kenkia patiems judėjimams.
Svetimas wrote:
2024-09-08 18:36
Lionginas wrote:
2024-08-26 09:23
Ne, žinoma, nepakanka "tiesiog būti kuo esi". Būtina aiškiai ir viešai pasisakyti, su kuo eini ir su kuo nepakeliui. Taip ir suprantu tą atsiribojimą. Nes situacija, tiesą sakant, labai prasta.
Gal galėtum papasakoti kokį pavyzdį, kaip maždaug tą atsiribojimo algoritmą (ir nuo ko?) įsivaizduoji? Ir ar apie įvairių labiau matomų populiaresnių žmonių lygį (atsiribojimo kontekste) labiau kalbi ar kažkaip daug bendriau?
Nesuprantu, kas čia tau sudėtingo atrodo. Visokios organizacijos žino N būdų, kaip viešai išreikšti savo poziciją. Galima į Facebook postą įdėti ar į kokį Delfi straipsnį nusiųsti. Maždaug tokia mūsų pozicija, su šituo sutinkame, su šituo nesutinkame, ir panašiai.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-10-27 11:29

Greičiausiai seno filmo "Fight club" 25-mečio proga algoritmai man kažkodėl nemažai su juo susijusių video pradėjo išmetinėti. Pvz.:
Tyler Durden explains FIGHT CLUB (Brad Pitt voice)
Dar visai įdomus dirbtinio intelekto įrankis, atkartojantis kažkurio žmogaus balsą.
User avatar
Vilius
emeritas
Posts: 7452
Joined: 2004-04-19 12:28

2024-10-27 14:42

Aš irgi gaunu vis daugiau turinio, kur įtariu, kad ne tik balsas, bet ir tekstas yra sugeneruotas AI pagalba. Pvz: https://www.youtube.com/watch?v=QWHhlCr9eeA
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-10-28 21:26

Lionginas wrote:
2024-10-22 14:55
Svetimas wrote:
2024-09-08 18:36
Kartu nesupratau, ką norėjai juokais ar pusiau rimtai pasakyti su crossdresserių erekcijom šiame kontekste, nelabai supratau kaip tiesiogiai susiję su anksčiau aptarinėtu transseksualų sporte kontekstu.
Čia tiesiog buvo mano pastebėjimas, kad kažkodėl tapo madinga savo toleranciją, paramą žmogaus teisėms ir panašias vertybes demonstruoti darant šou su seksualiniais fetišistais. Nesuprantu nei kuo jie susiję su sportu, nei su seksualinių ar kitų mažumų teisėmis. Tiesiog tapo įprasta, kad jei nori parodyti, koks liberalus esi, tai į sceną išvedi ką nors apsirengusį vulgariai ir dar turbūt lytiškai susijaudinusį. Čia būtų panašiai, kas tarptautinę moterų dieną paminėti scenoje demonstruojant gašliai apsirengusias moteris. Visokios moterų organizacijos turbūt pasipiktintų. Bet jokios LGBT organizacijos kažkodėl nesipiktina, kad jas reprezentuoja neaišku kas.

Aš dar suprantu, kai fetišistai prisiplaka prie visokių eitynių, nieko ten nesukontroliuosi, prisijungia kas nori. Bet kodėl jie kažką reprezentuoja oficialiuose renginiuose, TV laidose ar panašiai tai niekaip nesuprantu. Juos ten specialiai pakviečia. Ir kaip taisyklė, kai kviečia, tai ne šiaip kokią trans personą, o būtinai vulgariai apsirengusią trans personą. Kas, mano nuomone, ne tik neskanu, bet dar ir kenkia patiems judėjimams.
Gali gal kokių pavyzdžių pateikti aiškesniam vaizdui? Nes bent jau man iš savo pusės sunkoka kažką pakomentuoti kai nežinau tiksliau apie ką kalbi? Praėjusios olimpiados kontekste aš tik tam tikrus foto vaizdus mačiau. Paties olimpiados atidarymo, dėl kurio nuskambėjo įvairūs pasipiktinimai, nežiūrėjau. Kokios Eurovizijos, dėl kurios irgi girdėjau tam tikrų pasibaisėjimų iš kai kurių žmonių, irgi nežiūriu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-04-06 13:00

Andrius Uzkalnis: S06E33 KALBA UŽKALNIS. Kodėl lietuvių kultūra sekli ir vos kvėpuoja? Jos istorija liūdna ir nyki
Žinau, kad dalis forumiečių negali pakęsti Užkalnio, tačiau kai kuriais klausimais ir temomis man patinka patyrinėti jo perspektyvą. Panašūs žmonės, kurie neretai moka savo kalbomis patrigerinti kitus žmones, gali duoti ir tam tikros naudos.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-04-06 13:09

Genetically Modified Skeptic: The Alt-Right Pipeline Almost Got Me. Here’s Why It Failed

Jau gal N metų nieko neklausiau iš šito berniuko video. Nežinau, ar per tą laiką nėra pridaręs kokių didelių nesąmonių, bet savo laiku nemaža dalimi klausimų man protingesnis ar sveikiau mąstantis už įvairius "naujųjų dešiniųjų" internetinių burbulų "guru", kaip Jordan Peterson ar pan., atrodė.
Beje, ar yra racijos, kad Thunderf00t, kiek supratau anot to berniuko, yra kažkiek mizoginas, bent jau pagal savo viešas kalbas?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3732
Joined: 2018-11-16 23:57

2025-04-06 14:49

Svetimas wrote:
2025-04-06 13:09
Nežinau, ar per tą laiką nėra pridaręs kokių didelių nesąmonių
Beje, ar yra racijos, kad Thunderf00t, kiek supratau anot to berniuko, yra kažkiek mizoginas, bent jau pagal savo viešas kalbas?
Seniai seniai Thunderf00t atsisakė mekenti į vieną dūdą su freethoughtblogs feministiniais tolerastais feminizmo tema, ten kažkada elevatorgate laikais, ir buvo iš ten išspirtas. Todėl be abejo jis mizoginistas ir visoks kitoks. Bet šitam debilui ir Dawkinsas užkliuvo, thunderf00t palyginti smulki žuvelė.

Mano hipotezė, kad sykį religinis idiotas - amžinai religinis idiotas, pasikeisti gali tik religija. O šitas "skeptikas" jo paties teigimu ir buvo religinis idiotas nemažą gyvenimo dalį, mat užaugo tarp tokių, paskui krikščionybę iškeitė į ateizmo judėjimą ir kartu su juo perėjo prie tolerastijos.
Čia jei ką kalbu apie rimtus fanatikus stipriai praplauta galva, ne šiaip tikinčiuosius.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-04-07 19:32

Visgi gal prie progos kiek labiau for fun patyrinėsiu tą "debilą", "idiotą", anot tavęs. Man, Seianai, tavo kategoriškumas rimto įspūdžio ir didesnio pasitikėjimo tavo paliudijimais nedaro.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 3732
Joined: 2018-11-16 23:57

2025-04-08 05:22

Svetimas wrote:
2025-04-07 19:32
Visgi gal prie progos kiek labiau for fun patyrinėsiu tą "debilą", "idiotą", anot tavęs. Man, Seianai, tavo kategoriškumas rimto įspūdžio ir didesnio pasitikėjimo tavo paliudijimais nedaro.
Skamba, kaip tavo reikalas.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-05-17 10:53

Gana įdomūs ir savotiški paplepėjimai Katkaus ir Co. kanale apie tam tikrą incelių internetinį/sub-kultūrinį reiškinį JAV ar pan.:
Inceliai: kaip ekstremali bendruomenė keičia pasaulį; visi į karinę tarnybą. I TERMINALAS

Kaip šiek tiek gyvenančiam po akmeniu aktualijų JAV klausimais gal net tapo šiek tiek aiškiau, kodėl prieš Trumpo rinkimus man pradėjo gan dažnai nei iš šio nei iš to nemažai įvairių video į youtube feedą su įvairiomis sąsajomis į "Fight club" filmą mesti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-09-22 18:44

Atsivertėlis iš alt-right dalinasi kai kuriais savo pamąstymais, kodėl neva nemaža dalis jaunų vyrų galėjo susivilioti "dešinės" idėjomis:
JimmyTheGiant: How The Left FAILED Young Men...
Jeigu trumpai, tai viena iš jo minčių yra ta, kad "dešinei" per savus media kanalus (ir per tuo metu susiklosčiusią medijų "ekosistemą") pavyko daliai jaunų insecure vyrukų gan gerai išmarketinti (ne be įvairių kultūrinių "kairiųjų" freakų pagalbos) mintį/stereotipą, kad vyrai, kurie prijaučia politinei "kairei" JAV ir pan., yra nevyriški lepšiai (t.y. pussies). Ir, anot jo, tarsi maždaug dėl to daliai jų tam tikras hiperkompensacinis grupinis polinkis į tam tikrą "mačizmo" formą vyko.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2025-10-13 21:12

Genetically Modified Skeptic jaunuolio (Andrew McCoy) video aukščiau buvo nuoroda į kitą video su kito "atsivertėlio" vyro ramiais pamąstymais iš savo patirties apie kiek naujesnį specifinį "woke right" reiškinį kai kurių "dešiniųjų" burbuluose:
DarkMatter2525: Why I Stopped Being Anti-Woke
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2026-03-28 15:32

Vėl šiek tiek "kultūrinių karų" dalykai.
Gan stiprius antiwoke įsitikinimus (arba pasibjaurėjimą specifiniais "woke" dalykais) turintis rašytojas Ramūnas Bogdanas gan įdomiai iš savo perspektyvos pakalbėjo apie "kalbos varžymus":
ALGIS RAMANAUSKAS: ČIGONAI NAFTA IRANAS | Bogdanas
Ne minėto video kontekste kalbant, man susidarė įspūdis, kad tam tikri antiwoke įsitikinimai pas jį tiek stiprūs, kad galbūt kai kur dėl to leidžia sau gan slidžiai ir ne visai nuosekliai nugravituoti ir į "trumpiškos politikos" pateisintojų vandenis. Nors, pvz., kokia nors žalinga anabolinių steroidų "vartojimo epidemija" JAV ir JK paauglių tarpe dėl tam tikrų keistų kvailų madų, jam kažkodėl visiškai neįdomi.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 5843
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2026-05-12 21:03

Paklausinėjau for fun ChatGPT apie "winners vs losers" ir pan. kultūrines madas tarpe jaunų vyrų, kurie dažnai palaiko ir MAGA judėjimą (su mintim jog kaip agreguojantis klasifikavimo automatas galbūt pateiks kokių įdomių trendų ar įžvalgų):
ChatGPT wrote: Yes — there is considerable evidence that parts of the online young male right (including some MAGA-adjacent subcultures) increasingly frame social life in terms of:
• winners vs losers,
• strength vs weakness,
• dominance vs submission,
• competence vs failure,
• “alpha” vs “beta,”
• high-status vs low-status people.

But this is not unique to MAGA, and not all Republican voters think this way.
What has happened is that several cultural streams merged together:
• online masculinity culture,
• algorithm-driven social media,
• economic insecurity,
• distrust of institutions,
• self-help/entrepreneurial ideology,
• anti-“woke” backlash,
• internet meme culture,
• selective interpretations of thinkers like Friedrich Nietzsche.
That combination created a psychologically powerful “winner mentality” ecosystem.

───

1. Has this “winner vs loser” framing actually become popular?
To a noticeable extent: yes.

Researchers studying:
• online masculinity cultures,
• the “manosphere,”
• right-wing online communities,
• populist identity politics,
have observed strong emphasis on:
• hierarchy,
• status competition,
• “strength,”
• humiliation of opponents,
• contempt for perceived weakness.
This appears especially visible among:
• younger online male audiences,
• podcast ecosystems,
• influencer culture,
• meme-heavy political communities.
Common language patterns include:
• “weak men,”
• “low-T men,”
• “NPCs,”
• “grifters,”
• “sigma,”
• “top G,”
• “crushing losers,”
• “winning.”
Interestingly, Donald Trump himself has long used highly status-oriented language:
• winners,
• losers,
• strength,
• dominance,
• humiliation,
• “being respected,”
• “weak leadership.”
Political psychologists note that this rhetoric resonates strongly with people who feel:
• status anxiety,
• loss of control,
• cultural displacement,
• distrust toward elites/institutions.
───

2. Where could this “winner/loser” worldview come from?

Several forces likely merged together.

───
[+] show hidden text
A) Internet attention economics
Modern internet ecosystems reward:
• confidence,
• aggression,
• certainty,
• dominance signaling,
• emotional intensity.
Algorithms amplify:
• conflict,
• humiliation,
• status games,
• “owning” opponents.
So online culture increasingly frames life as:
“dominate or be dominated.”
This is broader than politics — it also appears in:
• influencer culture,
• finance culture,
• dating discourse,
• gaming culture,
• fitness culture.

───

B) Economic and social instability
Many young men today experience:
• housing insecurity,
• dating frustration,
• declining trust in institutions,
• uncertain career trajectories,
• social atomization,
• loneliness.
Research shows many young men feel:
“the old social script stopped working.”
That creates demand for simplified frameworks promising:
• strength,
• direction,
• hierarchy,
• identity,
• certainty.
The “winner vs loser” worldview offers:
• clarity,
• identity,
• emotional structure.

───

C) Reaction against perceived progressive cultural norms
Some young men perceive parts of modern progressive culture as:
• hostile to masculinity,
• moralizing,
• shaming,
• overly therapeutic,
• anti-competitive.
As backlash, some communities moved toward:
• hyper-competitive masculinity,
• toughness culture,
• anti-vulnerability aesthetics,
• “embrace struggle” narratives.
This is one reason why:
• combat sports,
• stoicism,
• “grindset” culture,
• “discipline” aesthetics became strongly associated with parts of the online right.

───

D) Social media masculinity ecosystems
Podcast/influencer ecosystems heavily reinforced this:
• Andrew Tate,
• manosphere creators,
• “alpha male” branding,
• entrepreneurial masculinity culture,
• self-optimization culture.
These systems often frame life as:
“either you dominate or you become irrelevant.”
That worldview psychologically overlaps with:
• status competition,
• evolutionary narratives,
• simplified Nietzsche interpretations.

───

3. Why did Fight Club become popular in these circles?
Fight Club became culturally important because it captured feelings many young men recognized:
• alienation,
• emptiness,
• consumerist dissatisfaction,
• loss of meaning,
• frustration with modern corporate life,
• emasculation anxiety.
The film’s protagonist feels:
• spiritually numb,
• socially disconnected,
• trapped in artificial systems.
That resonates strongly during periods of:
• institutional distrust,
• loneliness,
• economic anxiety,
• masculine identity confusion.

───

But there is a major irony
Many fans interpret Fight Club mainly as:
• rebellion,
• masculinity revival,
• anti-weakness philosophy.
But the film itself is also:
• a critique of extremism,
• a critique of nihilistic masculinity,
• a warning about charismatic radicalization,
• a warning about identity collapse.
Director David Fincher and author Chuck Palahniuk have both discussed how many viewers partially misread the story.
Tyler Durden is intentionally:
• seductive,
• charismatic,
• psychologically intoxicating, but also:
• destructive,
• manipulative,
• unstable.
That ambiguity is part of why the film became so culturally powerful.

───

4. Why is Nietzsche popular in these circles?
Friedrich Nietzsche is often attractive to:
• young intellectually rebellious men,
• anti-conformist subcultures,
• people seeking empowerment,
• people frustrated with modern society.
Several of his ideas strongly resonate emotionally:
• self-overcoming,
• strength,
• rejecting herd mentality,
• creating meaning yourself,
• criticism of passive nihilism,
• becoming who you are.
The idea of the “Will to Power” is often interpreted online as:
“assert yourself, dominate weakness, become powerful.”
But academically this is usually considered an oversimplification.

Nietzsche’s philosophy is much more psychologically and existentially complex than:
• “alpha male ideology,”
• crude domination,
• social Darwinism.
In fact, Nietzsche often criticized:
• shallow nationalism,
• mass conformity,
• simplistic political thinking,
• herd psychology on ALL sides.

───

5. Why do these ideas emotionally resonate now?

There is an important psychological pattern here.
Periods of:
• uncertainty,
• fragmentation,
• institutional distrust,
• identity instability
often increase attraction to philosophies emphasizing:
• strength,
• agency,
• mastery,
• meaning through struggle.

That happened historically many times.
When people feel:
“the world is chaotic and nobody respects me,”
they become more drawn to narratives about:
• reclaiming power,
• becoming stronger,
• transcending weakness,
• escaping mediocrity.

That is part of why:
• Nietzsche,
• stoicism,
• warrior aesthetics,
• “discipline culture,”
• Fight Club all gained renewed popularity online.

───

6. Important nuance
It is very important not to oversimplify this whole ecosystem.

Most young Republican or MAGA-supporting men are NOT:
• extremists,
• nihilists,
• fascists,
• “Fight Club revolutionaries.”
Many are simply:
• frustrated,
• economically anxious,
• culturally alienated,
• distrustful of institutions,
• searching for meaning and identity.

The internet then packages those feelings into simplified narratives:
• winners vs losers,
• strong vs weak,
• “real men” vs “NPCs.”

That simplification is psychologically powerful because:
• it reduces ambiguity,
• gives identity,
• creates belonging,
• provides emotional certainty.

But it can also:
• distort reality,
• increase polarization,
• reduce empathy,
• encourage status obsession,
• create unhealthy masculinity models.

───

One final interesting paradox
Ironically, Friedrich Nietzsche himself would probably criticize many modern internet “Nietzschean” subcultures as:

• herd behavior,
• reactive identity politics,
• shallow ressentiment,
• imitation rather than true self-overcoming.

Because one of Nietzsche’s deepest ideas was not:
“become dominant over others,”

but rather:
“overcome your own limitations and create authentic values instead of merely reacting to society.”
Post Reply