Muzika

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Kiek jums yra reikšminga muzika:

1. Muzika man nėra reikšminga. Pvz. klausymasis laisvalaikiu muzikos, neveikiant lygiagrečiai kažko rimtesnio, dažniausiai būtų tik laiko gaišimas.
1
14%
2. Muzika man vidutiniškai reikšminga. Klausau normaliai, turbūt kaip ir dauguma žmonių. Dažniausiai prie progos, kas patinka.
2
29%
3. Muzika užima gan reikšmingą vietą mano gyvenime. Klausausi muzikos dažnai arba net pats groju ir ja mėgaujuosi. Turbūt apkursiu senatvėj (nuo dažno klausymosi ausinėmis ar pan.) :)
4
57%
 
Total votes: 7
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-04-16 12:35

Lionginas wrote:
2020-03-12 09:03
Kalbant apie gitarikes, 3 puikiausi gitariniai solo vienoje dainoje: Jimi Hendrix - All Along The Watchtower
Vienas man iš labiausiai topinių gabalų šioje temoje.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-17 11:10

Svetimas wrote:
2022-04-16 12:35
Lionginas wrote:
2020-03-12 09:03
Kalbant apie gitarikes, 3 puikiausi gitariniai solo vienoje dainoje: Jimi Hendrix - All Along The Watchtower
Vienas man iš labiausiai topinių gabalų šioje temoje.
Išgirdau pirmą kart ir sakyčiau neblogas gabalas. Kadangi paprastai kažkas pradeda patikti tik po 2 ar 3 perklausimo, manau atėjo laikas peržiūrėt savo patinka-nepatinka taisykles. Nors pastebėčiau, kad šis kūrinys absol neatitinka to, kas asocijuoja galvoje išgirdus vardą Džimis Hendriksas. Kaip supratau šnekama apie gitaras, o aš esu 'melodijų' mėgėjas - galvon pirmas šauna Santana. Sorry, gal buvo minėtas, o tą popsinį gabalą visi žino. Dapliusuosiu ir šį :) Džimio gabaliuką, nors kaip gitaristas virtuozas /bl užmiršau kaip rašyt šį žodį/ jis turi žymiai geresnių pavyzdžių savo kaip gitaristo meistriškumui patvirtint. :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-18 00:44

Visą dieną neišėjo iš galvos Džimis H - lyg kažką girdėjęs, tik nepameni kada ir kur. Galiausiai atkapsčiau amerikanską serialą "Southland", kuris yra tikrai geras - lyginant su "aplinkiniu" šūdu. Ar skamba Džimis seriale nepamenu, bat va traileryje tikrai skamba. Dvigubas zjb - ir serialas, ir D H po šiai dienai veiksnus (dėl "melodijos" galima plg su nuoroda auksčiau) O mano nuoroda xujova - ten žiūrėt "9800 policininikų ir 4 mlj žmonių". Sorry - paieškos užpiso, bet trailerį pažiūrėt verta, nes trailer savaime, ty., kinematoriškai, yra zjb. :)
https://soundtrack-x.com/series-details/southland
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2022-04-20 08:15

majolis wrote:
2022-04-17 11:10
Išgirdau pirmą kart ir sakyčiau neblogas gabalas. Kadangi paprastai kažkas pradeda patikti tik po 2 ar 3 perklausimo, manau atėjo laikas peržiūrėt savo patinka-nepatinka taisykles. Nors pastebėčiau, kad šis kūrinys absol neatitinka to, kas asocijuoja galvoje išgirdus vardą Džimis Hendriksas. Kaip supratau šnekama apie gitaras, o aš esu 'melodijų' mėgėjas - galvon pirmas šauna Santana. Sorry, gal buvo minėtas, o tą popsinį gabalą visi žino. Dapliusuosiu ir šį :) Džimio gabaliuką, nors kaip gitaristas virtuozas /bl užmiršau kaip rašyt šį žodį/ jis turi žymiai geresnių pavyzdžių savo kaip gitaristo meistriškumui patvirtint. :)
Tiesą sakant, į šitą gabalą Hendrixas sudėjo turbūt viską, kuo jis žymus - ritminė gitara su jam tipiškais pagražintais akordais (čia arba čia turbūt geri pavyzdžiai apie ką kalbu, prieš Hendrixą ritminė gitara buvo naudojama viso labo nesudėtingam pritarimui akordais ar kokiais nors nekomplikuotais arpeggio), pomėgis panaudoti visokias technines naujoves (wah pedalas šiuo atveju), na ir aišku tipiškas skambesys, kurį vėliau bandė atkartoti milijonai. Tai nežinau, ar galima surasti labiau reprezentatyvų gabalą :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-04-20 09:08

Lionginas wrote:
2022-04-20 08:15
majolis wrote:
2022-04-17 11:10
Išgirdau pirmą kart ir sakyčiau neblogas gabalas. Kadangi paprastai kažkas pradeda patikti tik po 2 ar 3 perklausimo, manau atėjo laikas peržiūrėt savo patinka-nepatinka taisykles. Nors pastebėčiau, kad šis kūrinys absol neatitinka to, kas asocijuoja galvoje išgirdus vardą Džimis Hendriksas. Kaip supratau šnekama apie gitaras, o aš esu 'melodijų' mėgėjas - galvon pirmas šauna Santana. Sorry, gal buvo minėtas, o tą popsinį gabalą visi žino. Dapliusuosiu ir šį :) Džimio gabaliuką, nors kaip gitaristas virtuozas /bl užmiršau kaip rašyt šį žodį/ jis turi žymiai geresnių pavyzdžių savo kaip gitaristo meistriškumui patvirtint. :)
Tiesą sakant, į šitą gabalą Hendrixas sudėjo turbūt viską, kuo jis žymus - ritminė gitara su jam tipiškais pagražintais akordais (čia arba čia turbūt geri pavyzdžiai apie ką kalbu, prieš Hendrixą ritminė gitara buvo naudojama viso labo nesudėtingam pritarimui akordais ar kokiais nors nekomplikuotais arpeggio), pomėgis panaudoti visokias technines naujoves (wah pedalas šiuo atveju), na ir aišku tipiškas skambesys, kurį vėliau bandė atkartoti milijonai. Tai nežinau, ar galima surasti labiau reprezentatyvų gabalą :)
Sutinku ir nė nebandysiu kažką prieš. Liksiu patenkintas, jei traileris kažkaip įsipaišo į kontekstą. Geras, o serialas vertas dėmesio. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-07 08:38

Pianinų laužytojas, kaip jį vadinu, ir žmogus orkestras Peter Bence vėl su savo nauju koveriu prasinešė:
Blinding Lights - The Weeknd x Peter Bence (Piano Cover)

Palyginimui į feedą iš youtube vandenyno įkritęs kito man nežinomo atlikėjo atlikimas:
I played BLINDING LIGHTS on a STREET PIANO
Nu, kam, žmogau, ritmo mušėją ant fortepiono pasidėjai? Daug smarkiau ir instant nunuobodina atlikimą.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-07 12:10

Tycho - "Hours"
Gal kas netyčia galėtų/norėtų pasidalinti kiek panašaus pobūdžio sau kažkiek patinkančia muzika?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-08 12:19

Lionginas wrote:
2022-04-20 08:15
prieš Hendrixą ritminė gitara buvo naudojama viso labo nesudėtingam pritarimui akordais ar kokiais nors nekomplikuotais arpeggio), pomėgis panaudoti visokias technines naujoves (wah pedalas šiuo atveju), na ir aišku tipiškas skambesys, kurį vėliau bandė atkartoti milijonai.
Nelabai į temą čia šiek tiek priminei:
Explaining Deleuze with drum machines
Ir manau kažkiek su tavo kažkada išsakyta Platono idealių "idėjų/formų" kritika siejasi.

O šiaip mane veža ir gan paprasti dalykai. Ir įvairūs arpeggio ar pan. neretai patinka. Gan dažnai koks paprastas atlikimas neblogiau klausosi nei kokios greitos ir virtuoziškos kokio nors atlikėjo trelės.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-08 12:25

Augustas wrote:
2022-01-02 14:23
[...]Būna ir atvirkščiai, dainos tekstas yra gilus ir gražus, tačiau dainos atlikimas man nepatinka. Pavyzdys - "Where The Streets have no name" (U2 atlikimas man nepatinka).
Ten su tuo, kai kokie policininkai kokius atlikėjus gatvėje išvaro, jau tam tikra klasika ir nemažai yra anekdotų. :)

Šiaip man neretai patinka įvairūs gatvės muzikantų atlikimai. Labai dažnai kokio miesto ar pan. nerūpestingo šurmulio fone priduoda tam tikrą vietos ir laiko autentiką ir atmosferą. Ar įvairių gerų prisiminimų sužadina. Net pats gyvai bent porą atvejų pamenu, kaip kokioje nors komandiruotėje ar pan. per svetimą miestą eini ir gatvės atlikėjų atlikimas šiurpą sukelia.

Pvz.: nežinau kiek šis dalykas surežisuotas (youtube tokių dalykų nesupaisysi), bet patiko atmosfera:
When Someone Requests Tennessee Whiskey and This Singer Steals The Show (nuo ~1:21)

Liongino užrodyto Jimi Hendrix "Little Wing" interpretacija (aišku, ne Džimi H. atlikimas, bet nebloga iliustracija, kaip jo dvasia gyvena žmonėse ir dabar):
When Police Requests This Jimi Hendrix Song (nuo 45s)

Arba visiškai kitoks variantas:
His Incredible Reaction To This Psychedelic Improvisation (nuo 1:23)

Na, ir gal dar vienas:
They Get Emotional When I Play This Nazareth Song Request
Augustas wrote:
2022-01-02 14:23
[...](U2 atlikimas man nepatinka).
Tai gal netyčia kokia nors kitokia kieno nors atlikimo versija patinka, kad sakai jog U2 atlikimas tau nepatinka?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-25 21:09

Gal dar įmetu iš to paties Dovydo kanalo kelis smagesnius paprastos muzikytės "tirlipirli" gabalus ausinėms: :)

Su lūpine armonikėle:
Blues Harmonica Improvisation

Kaip papildoma dovanėlė grupės pasirodymo pabaigoje kažkiek pavargusiai publikai:
The Blues Harp (nuo 27:05)

Kiek savotiška grupės improvizacija pagal hip hop gabalą:
When Someone Yells for a Kendrick Lamar Song
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-05-28 10:50

majolis wrote:
2019-12-29 15:34
Šiaip relaxing classical music kai kada paklausau po darbo... Kad taip nebūt liūdna - gal kam bus įdomus panašus "uždavinukas"/testukas. Štai ilga klasikinė "melancholija":

https://www.youtube.com/watch?v=E4l5sXC3Lu0
Na, mano organizmas dažniausiai kažkaip fiziologiškai priešinasi tokias melancholiškas ir lėtas melodijas klausytis. :) Jei kartais klausausi kokių lėtų gabalų, tai daugiausia visokie "dreamy" gabalai ar pan. būna.
Kaip tam tikrą padėką už tavo istorinius ekskursus apie napoleonus ar pan. pagalvojau kai kurių lėtesnių muzikinių gabalų paieškoti ar pasidalinti potencialiam muzikinių horizontų praplėtimui.

Vienas lėtas gabalas iš man dažnai patinkančių maišytų muzikinių žanrų operos:
I Will Find You - Clannad

Dar kartais pastebiu, jog kai kurių rytietiškose šalyse populiarių anime garso takeliai gan šaunūs ir įdomūs būna. Galbūt kai kuriuos anime leidžiančioms kompanijoms kartais pavyksta kokių įdomesnių muzikos kūrėjų ar kompozitorių pas save prisivilioti. Pvz.:
Yasuharu Takanashi — Shi-ki (Sad Emotional Music)
Pavadinime ir komentaruose matau, jog žmonės kažkodėl tai įvardina kaip "sad" muziką. Nors man ji iš savęs graži, ne "sad", o greičiau "dreamy" muzika.

Beje, klausimas/prašymas: gal kas turit kokių sau patinkančių ar kuo nors įsiminusių ar atlikimo prasme įdomesnių kokių nors kasikiniu operiniu balsu ar pan. dainuojančių vokalisčių moterų pavyzdžių?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2924
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-05-29 20:30

Svetimas wrote:
2022-05-28 10:50
Beje, klausimas/prašymas: gal kas turit kokių sau patinkančių ar kuo nors įsiminusių ar atlikimo prasme įdomesnių kokių nors kasikiniu operiniu balsu ar pan. dainuojančių vokalisčių moterų pavyzdžių?
Sarah Brightman obviously.
Sissel Kyrkjebo.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-05-31 21:02

Svetimas wrote:
2022-05-28 10:50
majolis wrote:
2019-12-29 15:34
Šiaip relaxing classical music kai kada paklausau po darbo... Kad taip nebūt liūdna - gal kam bus įdomus panašus "uždavinukas"/testukas. Štai ilga klasikinė "melancholija":

https://www.youtube.com/watch?v=E4l5sXC3Lu0
Na, mano organizmas dažniausiai kažkaip fiziologiškai priešinasi tokias melancholiškas ir lėtas melodijas klausytis. :) Jei kartais klausausi kokių lėtų gabalų, tai daugiausia visokie "dreamy" gabalai ar pan. būna.
Kaip tam tikrą padėką už tavo istorinius ekskursus apie napoleonus ar pan. pagalvojau kai kurių lėtesnių muzikinių gabalų paieškoti ar pasidalinti potencialiam muzikinių horizontų praplėtimui.

Vienas lėtas gabalas iš man dažnai patinkančių maišytų muzikinių žanrų operos:
I Will Find You - Clannad

Dar kartais pastebiu, jog kai kurių rytietiškose šalyse populiarių anime garso takeliai gan šaunūs ir įdomūs būna. Galbūt kai kuriuos anime leidžiančioms kompanijoms kartais pavyksta kokių įdomesnių muzikos kūrėjų ar kompozitorių pas save prisivilioti. Pvz.:
Yasuharu Takanashi — Shi-ki (Sad Emotional Music)
Pavadinime ir komentaruose matau, jog žmonės kažkodėl tai įvardina kaip "sad" muziką. Nors man ji iš savęs graži, ne "sad", o greičiau "dreamy" muzika.

Beje, klausimas/prašymas: gal kas turit kokių sau patinkančių ar kuo nors įsiminusių ar atlikimo prasme įdomesnių kokių nors kasikiniu operiniu balsu ar pan. dainuojančių vokalisčių moterų pavyzdžių?
Pats kažkaip suktai paklausei – tai kol... Be to senokai neseku muzikinių naujienų, todėl tai kas buvo min prieš desietką metų. Apskritai įpatingai patinkančių neturiu, patinka tai patinka, ne tai ne. Sužavėtas nebūnu :) .
Suprantama pirma galvon ateina Sarah B., kitos, Sissel Kyrkjebo., negirdėjęs, paklausiau“ You'll Never Walk Alone“ ir diletantiška ausim „operos“neišgirdau – balsas gražus ir pakankamai stiprus, bet tokių balsų popse daug, pvz., C. Dion ar B. Streisand – ant greičio. Suprantama, kaip neišmanančiam geriau patylėt. Pvz., net teoriškai nežinau, kuo skiriasi „operinis“ ir „popsinis“ balsai. Specas pasakytų, aš tegaliu „iš klausos“ kažką... Balsai realiai yra skirtingi – tai priimkim kaip aksiomą.
Įdomesnis turbūt visiems prieš 20m. buvo Montserrat Caballe ir Freddie Mecury duetas, ty., operos žvaigždė popse – chrestomatinė/legendinė "Barselona".
https://www.youtube.com/watch?v=7icIbZYvEtk
Yra daug populiarios muzikos žvaigžių, turinčių gerą balsą, kurį sąlyginai lenvai galima būtų paverst „operiniu“, bet praktiškai niekad nebūna judesio iš popso į operą, suprask - niekas to net nebando, balso "užtenka". Atvirkščiai pasitaiko, ir pasitaiko pakankamai dažnai. Tam pradžią davė Lučianas P. Paskui jį nedrąsiai patraukė ir moterys. Trumpai tariant, manau, kad operinių balsų popse nėra, nu galbūt vienetai a la Sarah Brightman.
O dabar... Gryna „opera“, kuri prieš 100m buvo „popsas“. Elina Garanča ir Ana Netrebko, latvė ir rusė (užmirškim kelias minutes kad rusė). Abi gražios ir puikūs balsai - operos daininkėms tai retas derinys, nes sceninės išvaizdos dažniausiai nėra/trūksta. Čia dar jaunos, o duetas retkarčiais – daugiausia pasirodo solo. Pavyzdžiai – a la repeticijos, kur ir balsas ir išvaizda natūralūs. Mūsuose irgi yra - Asmik Grigorian.
https://www.youtube.com/watch?v=64BqbAWfrrc
https://www.youtube.com/watch?v=0u0M4CMq7uI
Panašu į "popsinį" balsą? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-06-04 12:52

Man kai kada moterų vokalisčių atlikimai ir su savotiškai "silpnesniais", "trapesniais" balsais labai patinka.
Pvz., jau kažkur paminėtas Joan Baez atlikimas iš Ennio Morricone / Joan Baez - The ballad of Sacco and Vanzetti.
Arba kokia Leona Lewis iš Leona Lewis - The First Time Ever I Saw Your Face.
Nors mačiau kažkokį youtubinį atseit dainavimo ekspertą/snobą, kuris aiškino, kad koks vibrato ar pan. visumoj kažkodėl yra tam tikras "blogis" dainavime.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-06-04 13:04

majolis wrote:
2022-05-31 21:02
Mūsuose irgi yra - Asmik Grigorian.
[...]
Panašu į "popsinį" balsą? :)
Nepanašu į "popsinį" balsą. Ir man nelabai. Jau geriau kokia Lady Gaga: :)
Lady GaGa - Captivated - Stefani Germanotta
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-06-11 11:29

Va, ir dar netikėtai atsigamino/išlindo vienas gabalas su gan neblogu merginos vokalu:
BABOOSHKA - Надувная церковь (official video) :)
Toks gan savotiško humoristinio pankroko-... beliberda žanras.
Jei kas sakys, kad ten neva yra šaipomasi iš normalių tikinčiųjų/religijų, gaus virtualų niuksą atgal.

Tik kaip ir kokie nors Žirinovskio kliedesiai nemaža dalis tos grupės (ar atskilėlių iš jos) dainų žodžių realizuojasi realybėje. Reikėtų atlikėjus uždrausti matyt, kad taip nebūtų. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-06-11 12:19

grynas wrote:
2022-05-26 10:54
[...]Čiau bella.
Grynas su savo "Čiau bella" vieną koncertą netyčia priminė:
LUKA ft. EVGENY - LIVE at No Borders Music Festival [FULL CONCERT]

Pagalvojau, jog kažkaip iš pirmo žvilgsnio kol Luka grojo kartu su Hauseriu kaip ir nepasirodė, kad jis toks ekspresyvus atlikėjas.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-06-11 15:09

Svetimas wrote:
2022-06-11 11:29
Va, ir dar netikėtai atsigamino/išlindo vienas gabalas su gan neblogu merginos vokalu:
BABOOSHKA - Надувная церковь (official video) :)
Toks gan savotiško humoristinio pankroko-... beliberda žanras.
Jei kas sakys, kad ten neva yra šaipomasi iš normalių tikinčiųjų/religijų, gaus virtualų niuksą atgal.

Tik kaip ir kokie nors Žirinovskio kliedesiai nemaža dalis tos grupės (ar atskilėlių iš jos) dainų žodžių realizuojasi realybėje. Reikėtų atlikėjus uždrausti matyt, kad taip nebūtų. :)
Svetimas wrote:
2022-06-11 12:19
grynas wrote:
2022-05-26 10:54
[...]Čiau bella.
Grynas su savo "Čiau bella" vieną koncertą netyčia priminė:
LUKA ft. EVGENY - LIVE at No Borders Music Festival [FULL CONCERT]

Pagalvojau, jog kažkaip iš pirmo žvilgsnio kol Luka grojo kartu su Hauseriu kaip ir nepasirodė, kad jis toks ekspresyvus atlikėjas.
Dėl pirmo šūdo suprantama, net jei nebūtų karo panašių nevirškinu. O dabar visus rusus, kaltus ir nekaltus, pasiuntęs nx. O antras pagavo - nepasakyčiau, kad kažkas įpatingo, bet visada malonu patikusį gabalą išgirst "kitaip" skambant. Nemažai negirdėjęs, bet tai nesvarbu - violončelė savaime patinka. :thumbsup:
Post Reply