Muzika

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą
Post Reply

Kiek jums yra reikšminga muzika:

1. Muzika man nėra reikšminga. Pvz. klausymasis laisvalaikiu muzikos, neveikiant lygiagrečiai kažko rimtesnio, dažniausiai būtų tik laiko gaišimas.
1
14%
2. Muzika man vidutiniškai reikšminga. Klausau normaliai, turbūt kaip ir dauguma žmonių. Dažniausiai prie progos, kas patinka.
2
29%
3. Muzika užima gan reikšmingą vietą mano gyvenime. Klausausi muzikos dažnai arba net pats groju ir ja mėgaujuosi. Turbūt apkursiu senatvėj (nuo dažno klausymosi ausinėmis ar pan.) :)
4
57%
 
Total votes: 7
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-05-04 12:48

Vilius wrote:
2021-05-04 10:16
Pamenu, kažkada buvo šokas, kai supratau, kiek daug tų laikų lietuviškos muzikos buvo be ceremonijų nuplagijuota nuo vakariečių kūrybos.
Haha :) So true. Welcome to the club.

Net ir turbūt garsiausia Anties daina Zombiai iš tiesų yra perdirbinys, tik kiek žinau, ne plagiatas, o legit nusipirko teisę. Pamenu man kadaise irgi buvo tam tikras kultūrinis šokas išgirdus „Down under“.
User avatar
fizikanas
senbuvis
Posts: 5791
Joined: 2004-05-27 19:45

2021-05-04 14:44

Seianus wrote:
2021-05-04 12:48
Net ir turbūt garsiausia Anties daina Zombiai iš tiesų yra perdirbinys, tik kiek žinau, ne plagiatas, o legit nusipirko teisę. Pamenu man kadaise irgi buvo tam tikras kultūrinis šokas išgirdus „Down under“.
Kazkaip butent sita daina ir as atsimenu ir kokia psichologine trauma sukele. Nuo tada niekuo netikiu ka sako ar dainuoja per telika.
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1608
Joined: 2018-07-04 23:51

2021-05-06 00:56

Kaip suprantu kelias į žvaigždes net nepasivargindavo tekstų pakeisti, pvz Merūno hitas :)
uniqa
naujokas
Posts: 4
Joined: 2021-05-27 12:53

2021-05-28 10:01

Kam patinka "house" "techno" muzika, pasidalinkim playlistais :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-03 22:10

Vilius wrote:
2021-05-04 10:16
Dabar kai paklausiau, vietomis skambesys gana įtartinai priminė šitą: MC Hammer - U Can't Touch This..

Pamenu, kažkada buvo šokas, kai supratau, kiek daug tų laikų lietuviškos muzikos buvo be ceremonijų nuplagijuota nuo vakariečių kūrybos.
Seianus wrote:
2021-05-04 12:48
Vilius wrote:
2021-05-04 10:16
Pamenu, kažkada buvo šokas, kai supratau, kiek daug tų laikų lietuviškos muzikos buvo be ceremonijų nuplagijuota nuo vakariečių kūrybos.
Haha :) So true. Welcome to the club.

Net ir turbūt garsiausia Anties daina Zombiai iš tiesų yra perdirbinys, tik kiek žinau, ne plagiatas, o legit nusipirko teisę. Pamenu man kadaise irgi buvo tam tikras kultūrinis šokas išgirdus „Down under“.
Tačiau tie pirmieji gan panašūs akordai kūrinio pradžioje lygiai taip pat kuo puikiausiai gali būti tiesiog sutapimas.
"Funkcionieriai" išėjo ne vėliau nei 1989 metais, o "U Can't Touch This" 1990 metais. Menkai tikėtina, kad tik vėliau "Antis" kūrinio pradžią papildė.

Ir šiaip tas kartais perdėtas nusiteikimas įžiūrėti "plagijavimą" visame kame irgi kartais vertas kritikos dalykas.
Nėra retas atvejis, kai skubama plagijavimu apkaltinti nepagrįstai. Tai kažkam perdėtai vaidenasi, kad "bairiai" pas kokį humoristą yra "pavogti", nors idėjos apie tai galėjo ateiti ir savarankiškai/nepriklausomai. Tai dar kažkas. O su muzika tai begalinės natų įvairovės neprikursi. Karts nuo karto pasigirsta kontroversiški ir abejotini pasipiktinimai, kad vienų atlikėjų akordus neva kažkokie atlikėjai "pavogė".

Kartais tikrai nesuprantu aš tos keistos "patentavimo" filosofijos prisilaikymo mene. Nes, šiaip, labai plačiai filosofiškai pasižiūrėjus, tai praktiškai beveik visos kultūros sritys yra kažkuria prasme savotiškas idėjų ir praktikų "plagijavimas". Vien jau mokymąsi groti kažkokiu instrumentu neretai galima išradingai pavadinti savotišku "plagijavimu". Ar nesutinkat? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-03 22:38

majolis wrote:
2021-04-27 18:09
viewtopic.php?p=111716#p111716
[...]Tavo pavyzdys telefone iš tikro be žemų tonų, bet gerai, kad ne mano skonio pats gabalas.[...]
O tai, jei kalbėtume apie tam tikrą panašaus stiliaus "ritmiškumą" turinčią muziką, tai kokiam daugmaž stiliui pats prijauti? :)

Beje, kas liečia visokį repą/hip hopą ar pan., pamenu, kaip vienas muzikos mokytojas mums mokiniams mokykloje svaigdavo, kad repas, anot jo, nėra tikra muzika ir gan greitai išnyks kaip muzikos forma. Maždaug kaip ir kiti "vienadienės" šiuolaikinės muzikos "mados" žanrai. Tai sakyčiau, jog šiuo klausimu jis gan ribotai smarkiai nusisvaigo.

Ir, šiaip, "skonis" nemaža dalimi gali būti ir tam tikras įpratimo, "įsikirtimo" dalykas. Gal, pavyzdžiui, tavo skonį gali įtakoti ir tai, kad labai mažai repo ar pan. stiliaus muzikos esi klausęs? Niekada nešovė mintis apie tai?

Pavyzdžiui, aš savo laiku gan nemažai domėjausi šokių menu ir įvairiais šokių stiliais. Na, nes estetiškai patinka ir pan. Tai, pavyzdžiui, ant savęs pastebėjau, kad po ilgesnio laiko įvairaus hip hopo stiliaus šokių žiūrėjimo, vėliau kartu kažkaip kitaip ir su pastebimai atviresniu bei platesniu nusiteikimu ir įvairius hip hopo muzikos žanrus vertinu. Nes su įvairių hip hopo stiliaus šokių žiūrėjimu tekdavo neišvengiamai ir nemažai laiko tokio stiliaus muzikos suklausyti. Pamenu savotiškas man atradimas buvo.

O kaip tau, majoli, toks rusiškas rokelis su tam tikrais liaudies dainų motyvais:
Гражданская Оборона - Про дурачка
Егор Летов - Мёртвые (kartu gana neblogas koveris ant fortepijono Гражданская Оборона - Мертвые | Кавер на фортепиано | Евгений Алексеев)
?
Labiau pažįstama ir artima? :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-04 16:08

Svetimas wrote: Ir šiaip tas kartais perdėtas nusiteikimas įžiūrėti "plagijavimą" visame kame irgi kartais vertas kritikos dalykas.
Nėra retas atvejis, kai skubama plagijavimu apkaltinti nepagrįstai. Tai kažkam perdėtai vaidenasi, kad "bairiai" pas kokį humoristą yra "pavogti", nors idėjos apie tai galėjo ateiti ir savarankiškai/nepriklausomai. Tai dar kažkas. O su muzika tai begalinės natų įvairovės neprikursi. Karts nuo karto pasigirsta kontroversiški ir abejotini pasipiktinimai, kad vienų atlikėjų akordus neva kažkokie atlikėjai "pavogė".

Kartais tikrai nesuprantu aš tos keistos "patentavimo" filosofijos prisilaikymo mene. Nes, šiaip, labai plačiai filosofiškai pasižiūrėjus, tai praktiškai beveik visos kultūros sritys yra kažkuria prasme savotiškas idėjų ir praktikų "plagijavimas". Vien jau mokymąsi groti kažkokiu instrumentu neretai galima išradingai pavadinti savotišku "plagijavimu". Ar nesutinkat?
Sutinku, ir ne tik muzikoje, literatūroje bei kine irgi egzistuoja visur plagiavimą įžiūrinčių fanbojų. Bet nekeičia fakto, kad lietuvių muzikantai legit plagijavo kaip už tėvynę ;)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-07-07 13:53

Svetimas wrote:
2021-07-03 22:38
majolis wrote:
2021-04-27 18:09
viewtopic.php?p=111716#p111716
[...]Tavo pavyzdys telefone iš tikro be žemų tonų, bet gerai, kad ne mano skonio pats gabalas.[...]
O tai, jei kalbėtume apie tam tikrą panašaus stiliaus "ritmiškumą" turinčią muziką, tai kokiam daugmaž stiliui pats prijauti? :)

Beje, kas liečia visokį repą/hip hopą ar pan., pamenu, kaip vienas muzikos mokytojas mums mokiniams mokykloje svaigdavo, kad repas, anot jo, nėra tikra muzika ir gan greitai išnyks kaip muzikos forma. Maždaug kaip ir kiti "vienadienės" šiuolaikinės muzikos "mados" žanrai. Tai sakyčiau, jog šiuo klausimu jis gan ribotai smarkiai nusisvaigo.

Ir, šiaip, "skonis" nemaža dalimi gali būti ir tam tikras įpratimo, "įsikirtimo" dalykas. Gal, pavyzdžiui, tavo skonį gali įtakoti ir tai, kad labai mažai repo ar pan. stiliaus muzikos esi klausęs? Niekada nešovė mintis apie tai?

Pavyzdžiui, aš savo laiku gan nemažai domėjausi šokių menu ir įvairiais šokių stiliais. Na, nes estetiškai patinka ir pan. Tai, pavyzdžiui, ant savęs pastebėjau, kad po ilgesnio laiko įvairaus hip hopo stiliaus šokių žiūrėjimo, vėliau kartu kažkaip kitaip ir su pastebimai atviresniu bei platesniu nusiteikimu ir įvairius hip hopo muzikos žanrus vertinu. Nes su įvairių hip hopo stiliaus šokių žiūrėjimu tekdavo neišvengiamai ir nemažai laiko tokio stiliaus muzikos suklausyti. Pamenu savotiškas man atradimas buvo.

O kaip tau, majoli, toks rusiškas rokelis su tam tikrais liaudies dainų motyvais:
Гражданская Оборона - Про дурачка
Егор Летов - Мёртвые (kartu gana neblogas koveris ant fortepijono Гражданская Оборона - Мертвые | Кавер на фортепиано | Евгений Алексеев)
?
Labiau pažįstama ir artima? :)
1. Mano mėgstamo vadinamo stiliaus pagrindas yra melodija, ritmas nesvarbu.

2. Repo ir hip hopo atžvilgiu "svaigstu" kaip tavo mokytojas. Nežinau, kas ten "esmė" - šokis ar muzika. "Muzikos" asmeniškai negirdžiu, o repo žodžius ant kiekvieno kampo, kur būriuojasi jaunimėlis, išgirsi. Dėl "šokio" apskritai neturiu nuomonės. Berods repas, t.y. šokis su visokiais specifiniais vykrūtasais, nuo kažkada bus olimpinė "rungtis". Nežinau, kuo repas nusipelnė tokios garbės (bus dar viena objektyvi sporto šaka/šikna su "technikos" ir "meno" vertinimu) - asmeniškai ir repas, ir TOK veikėjų sprendimai px. Va LRT transliuos paraolimpines žaidynes, manau ten repo dar tikrai nebus, žiūrėsiu su dideliu malonumu - bl. (bl)... Ir už EURO 2020 didelis ačiū LRT - dabar nuo automatų pereinu prie ruletės, o kortos ir kauliukai jau savaime... :D

3. Dėl repo ar hip hopo nešovė tokia mintis. Kiekvienam yra nutikę, kad kažkas po kiek laiko pradeda patikt, bet repe, h.h. pan. asmeniškai nemanau, kad - jei kasdien klausysiu/žiūrėsiu - atkasiu kažkokius giluminius šios jauniklių "muzikos/šokio" klodus. :)

4. Dabar retai klausau muziką, ir rusų, ir nerusų... Va įmetei - išklausiau, maždaug tokiu dažniu ir klausau. Ne šedevras, patenkinama, melodija yra... Koveris kaip dera koveriui, be pretenzijų, mėgėjiškas. "Labiau pažįstamo ar artimo" prasme žr. 1 punktą. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-10 18:11

majolis wrote:
2021-07-07 13:53
1. Mano mėgstamo vadinamo stiliaus pagrindas yra melodija, ritmas nesvarbu.
[...]
4. [...]Ne šedevras, patenkinama, melodija yra... Koveris kaip dera koveriui, be pretenzijų, mėgėjiškas. "Labiau pažįstamo ar artimo" prasme žr. 1 punktą. :)
Tai šitoj vietoj šiek tiek ir kibau tau draugiškai dėl tam tikros diskusinės atsvaros "į atlapus". :)

Nu, nes sakyk, ką nori, bet muzikos nemažą spektrą sudaro ne tik melodijos, bet ir įvairūs ritmo niuansai.

Tarkim kokios nors vienodokos ir nuobodokos "polkutės" ar kitokia laudiška "Duokim garo" muzika, kurios pasiklauso senoliai per kokią LRT, savo turtingumu tikrai neatsveria repo žanro, į kurį tie patys senoliai kažkodėl iš aukšto žiūri su panieka.

O tuos Егор Летов "bardiškus" pavyzdžius tau kaip tik kaip monotoniškesnes kažkuria prasme mažiau melodingas alternatyvas pateikiau. Įmečiau tau kaip tam tikrą repo alternatyvą. Tarkim, lyrinio herojaus, kuris eiliuotai kalba apie kažkokius dalykus, prasme, niekuo per daug iš esmės plačiau žiūrint nesiskiria nuo kokio nors geresnio repo. Ir didele dalimi pagrindinis pointas dažnai būna žodžiuose ir perteikiamoje nuotaikoje. Muzika ir ritmas būna kaip tam tikras papildomas priedas prie to. ;)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-10 23:59

į kurį tie patys senoliai kažkodėl iš aukšto žiūri su panieka.
Kažkodėl ;) todėl, kad yra riboto proto, riboto akiračio, riboto skonio apgailėtini kaimiečiai. Štai kodėl :)
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-07-11 14:24

Svetimas wrote:
2021-07-10 18:11
majolis wrote:
2021-07-07 13:53
1. Mano mėgstamo vadinamo stiliaus pagrindas yra melodija, ritmas nesvarbu.
[...]
4. [...]Ne šedevras, patenkinama, melodija yra... Koveris kaip dera koveriui, be pretenzijų, mėgėjiškas. "Labiau pažįstamo ar artimo" prasme žr. 1 punktą. :)
Tai šitoj vietoj šiek tiek ir kibau tau draugiškai dėl tam tikros diskusinės atsvaros "į atlapus". :)

Nu, nes sakyk, ką nori, bet muzikos nemažą spektrą sudaro ne tik melodijos, bet ir įvairūs ritmo niuansai.

Tarkim kokios nors vienodokos ir nuobodokos "polkutės" ar kitokia laudiška "Duokim garo" muzika, kurios pasiklauso senoliai per kokią LRT, savo turtingumu tikrai neatsveria repo žanro, į kurį tie patys senoliai kažkodėl iš aukšto žiūri su panieka.

O tuos Егор Летов "bardiškus" pavyzdžius tau kaip tik kaip monotoniškesnes kažkuria prasme mažiau melodingas alternatyvas pateikiau. Įmečiau tau kaip tam tikrą repo alternatyvą. Tarkim, lyrinio herojaus, kuris eiliuotai kalba apie kažkokius dalykus, prasme, niekuo per daug iš esmės plačiau žiūrint nesiskiria nuo kokio nors geresnio repo. Ir didele dalimi pagrindinis pointas dažnai būna žodžiuose ir perteikiamoje nuotaikoje. Muzika ir ritmas būna kaip tam tikras papildomas priedas prie to. ;)
Senokai nesidomiu muzikos naujienomis/naujovėmis, o repo ar h.h. kažkada kažką vienetinio matęs/girdėjęs, ir to užteko... Apskritai apie tai nieko neišmanau, o jei tau patinka - puiku. Bet nuo "Duokim garo" ar "Sveikinimų koncerto" vidurius susuka... Keista. :) Dėl "teorijos" (muzika, ritmas, melodija, dainos žodžiai, nuotaika, "priedas-vinagretas", etc.) tingiu ginčytis, o dėl "tau patinka-man ne" ar atvirkščiai ko gero sutarsim be aiškinimosi, kodėl tau aš-tu man esam asilai... :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-20 09:46

Keletas naujesnių man įdomesnių/patikusių muzikine prasme atradimų. Ir papildoma proga dar šiek tiek paerzinti majolį dėl "ritmo nesvarbumo" muzikoje. :)

MC Xander | Om Muni | Live Looping, Buddhist Mantras!! - gabalas su turbūt mažiausiai kokių dviejų skirtingų muzikos žanrų sinteze

mcxandermusic | Save a Bit of Light

REEPS ONE x DUB FX "STARS"

Dub FX 'Flow' feat. Mr Woodnote
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-20 09:53

majolis wrote:
2021-07-11 14:24
Dėl "teorijos" (muzika, ritmas, melodija, dainos žodžiai, nuotaika, "priedas-vinagretas", etc.) tingiu ginčytis, o dėl "tau patinka-man ne" ar atvirkščiai ko gero sutarsim be aiškinimosi, kodėl tau aš-tu man esam asilai... :D
Tai viskas ok. :) Tik į naudą viskas išėjo. Naujas temos posūkis gavosi ir mintį naujam topikui apie šokių meną pagimdei.

Ir nėra čia jokios "teorijos". Viskas individualiai su savo ausimis ir smegenimis suvokiama.
Suprantu, kad pasisakydamas apie savo skonio preferencijas šiek tiek neapgalvotai leptelėjai apie "ritmo nesvarbumą". Taip netyčia "nurašydamas" didžiulę muzikos žanrų "karaliją" bei subkultūras. Galų gale neretai melodiją/dainavimą ir pan. nėra paprasta "išpainioti" ar atskirti nuo "ritmo".
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-07-21 15:03

Svetimas wrote:
2021-07-20 09:53
majolis wrote:
2021-07-11 14:24
Dėl "teorijos" (muzika, ritmas, melodija, dainos žodžiai, nuotaika, "priedas-vinagretas", etc.) tingiu ginčytis, o dėl "tau patinka-man ne" ar atvirkščiai ko gero sutarsim be aiškinimosi, kodėl tau aš-tu man esam asilai... :D
Tai viskas ok. :) Tik į naudą viskas išėjo. Naujas temos posūkis gavosi ir mintį naujam topikui apie šokių meną pagimdei.

Ir nėra čia jokios "teorijos". Viskas individualiai su savo ausimis ir smegenimis suvokiama.
Suprantu, kad pasisakydamas apie savo skonio preferencijas šiek tiek neapgalvotai leptelėjai apie "ritmo nesvarbumą". Taip netyčia "nurašydamas" didžiulę muzikos žanrų "karaliją" bei subkultūras. Galų gale neretai melodiją/dainavimą ir pan. nėra paprasta "išpainioti" ar atskirti nuo "ritmo".
Pats nepamena, kad tiesiogiai leptelėjau, jog 'ritmas nesvarbus' - tai idiotizmas kalbant apie muziką, nes visokia muzika visada turi ritmą. Labiau tikėtina, kad taip sakydamas galvoje turėjau man patinkančią melodingą muziką. Pastaroji taipogi yra ritmiška, ir ritmas šiuo atveju 'pagerina' melodiją, dera/nedarko melodijos. Pvz., tą pat gabaliuką galima sugroti praktiškai visais stiliais, bet turiu abejonių, kad repo ar hip hopo stiliumi sugrotas mėgiamas gabalais po tokios 'transformacijos' taps geresnis nei originalas. Man tai būna labai retai, o rep ar hh stiliaus perdirbiniû berods net negirdėjęs. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-21 20:57

majolis wrote: Man tai būna labai retai, o rep ar hh stiliaus perdirbiniû berods net negirdėjęs.
Eurolygos himnas „I feel devotion“ buvo perdarytas repo stiliumi, iš normalios užvedančios dainos padarė siaubingą šūdo krūvą.

Greitosiomis nesugalvoju nei vienos dainos, kuri pagerėtų perdaryta rapo stiliumi. Bet man patinka rapas, maišytas su klasika. Pvz., Sissel ir Warren G „Prince Igor“.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2021-07-22 11:55

Seianus wrote:
2021-07-21 20:57
majolis wrote: Man tai būna labai retai, o rep ar hh stiliaus perdirbiniû berods net negirdėjęs.
Eurolygos himnas „I feel devotion“ buvo perdarytas repo stiliumi, iš normalios užvedančios dainos padarė siaubingą šūdo krūvą.

Greitosiomis nesugalvoju nei vienos dainos, kuri pagerėtų perdaryta rapo stiliumi. Bet man patinka rapas, maišytas su klasika. Pvz., Sissel ir Warren G „Prince Igor“.
Tikėjausi. Gavau. Skamba naujai ir gerai, gal net geriau. Vertinu grynai 'pagal galvą'. Teks pakoreguoti savo 'tezes', menuose ne pirmą kart teks visiems. Va norėjau mesti klasiką, paskutinį kozirį, o Sejanus... Ačiū. be jokio bajerio. Šioje srityje patys suprantate kaip yra.- gyveni ir mokais
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4681
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2021-07-22 14:35

majolis wrote:
2021-07-21 15:03
Pats nepamenu, kad tiesiogiai leptelėjau, jog 'ritmas nesvarbus' - tai idiotizmas kalbant apie muziką, nes visokia muzika visada turi ritmą. Labiau tikėtina, kad taip sakydamas galvoje turėjau man patinkančią melodingą muziką. Pastaroji taipogi yra ritmiška, ir ritmas šiuo atveju 'pagerina' melodiją, dera/nedarko melodijos. Pvz., tą pat gabaliuką galima sugroti praktiškai visais stiliais, bet turiu abejonių, kad repo ar hip hopo stiliumi sugrotas mėgiamas gabalais po tokios 'transformacijos' taps geresnis nei originalas. Man tai būna labai retai, o rep ar hh stiliaus perdirbiniû berods net negirdėjęs. :)
Šiaip, kiek susidūriau, tarpusavyje reperiai dažnokai vieni kitų gabalus perdaro, daro "featuring" su kitais atlikėjais ar pan.
Bet ne tiek jau retai ir iš kitų muzikos žanrų atlikėjų pakviečia ar jų kūrinių melodinių intarpų į savo kūrinius prideda.

Taip pat, pratęsiant šnekas apie "ritmą", man patinka, kai repo atlikėjai repuodami sugeba gerai "išlaužti" tam tikrą "ritmą"/intonavimą/"pseudo-melodiją" savo repavimu.
Pavyzdžiui, abiejų reperių Eminem ir Royce da 5'9" repavimas Bad Meets Evil - Lighters ft. Bruno Mars kūrinyje šia prasme gan reprezentatyvus. Gerai glosto "ritmo centrus" ar pan. smegenyse.

Šiaip apskritai šiek tiek smalsu pažintine prasme, kodėl žmones veža įvairūs ritmo niuansai muzikoje. Įtariu, kad Vilius savo temoje apie gėles ir kalbose apie estetiką kažką įdomaus bus užkabinęs.
Seianus wrote:
2021-07-21 20:57
Greitosiomis nesugalvoju nei vienos dainos, kuri pagerėtų perdaryta rapo stiliumi. Bet man patinka rapas, maišytas su klasika. Pvz., Sissel ir Warren G „Prince Igor“.
Pavyzdžiui, mūsų mokyklos laikais vienu metu gan neretai skambėdavo Haddaway - What Is Love gabalas. Kuris, dabar jį klausant, skamba gan blankiai ir atrodo naivokas.
Tuo tarpu, pasiremdami minėtu gabalu, reperiai padarė gan įdomų aštresnį, piktą, "su dantimis" perdirbinį:
Eminem - No Love (Explicit Version) ft. Lil Wayne
Skonio reikalas, bet man patinka, kai tokios kultūrinės "mutacijos" vyksta.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2913
Joined: 2018-11-16 23:57

2021-07-22 18:55

Svetimas wrote:
2021-07-22 14:35
Skonio reikalas, bet man patinka, kai tokios kultūrinės "mutacijos" vyksta.
Tai aš irgi galiu išvardinti eilę remeikų, su žanro pasikeitimais, man nesulyginamai labiau patinkančių už originalus. Tik konkrečiai rapo nežinau.
Post Reply