Muzika

Lengvi randominiai paplepėjimai apie gyvenimą

Kiek jums yra reikšminga muzika:

1. Muzika man nėra reikšminga. Pvz. klausymasis laisvalaikiu muzikos, neveikiant lygiagrečiai kažko rimtesnio, dažniausiai būtų tik laiko gaišimas.
1
14%
2. Muzika man vidutiniškai reikšminga. Klausau normaliai, turbūt kaip ir dauguma žmonių. Dažniausiai prie progos, kas patinka.
2
29%
3. Muzika užima gan reikšmingą vietą mano gyvenime. Klausausi muzikos dažnai arba net pats groju ir ja mėgaujuosi. Turbūt apkursiu senatvėj (nuo dažno klausymosi ausinėmis ar pan.) :)
4
57%
 
Total votes: 7
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-06-27 11:50

Svetimas wrote:
2022-05-08 12:25
...
Augustas wrote:
2022-01-02 14:23
[...](U2 atlikimas man nepatinka).
Tai gal netyčia kokia nors kitokia kieno nors atlikimo versija patinka, kad sakai jog U2 atlikimas tau nepatinka?
Atsiprašau, kad tik dabar atsakau. :oops: Šiaip ta daina yra viena iš mano mėgstamiausių dainių, kai ją atlieka Pet Shop Boys. :love:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-02 10:57

Augustas wrote:
2022-06-27 11:50
Šiaip ta daina yra viena iš mano mėgstamiausių dainių, kai ją atlieka Pet Shop Boys. :love:
Juokauji gal? :) Nesitiki, kiek tave pažįstu, kad Pet Shop Boys ir minėta jų atlikimo versija galėtų tau patikti.

O kaip, Augustai, tau, pavyzdžiui, šis Pet Shop Boys gabalas:
Pet Shop Boys - Go West (Official Video) [HD REMASTERED]
? :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-03 12:56

Giedrius pas save užrodė gan įdomų muzikinį gabalą:
FM-84 - Running In The Night (feat. Ollie Wride) - [OFFICIAL MUSIC VIDEO]
kuris primena kiek primiršto tam tikro pop žanro muziką, gana plačiai skambėjusią prieš kelis dešimtmečius.
Klausantis gan stiprus įspūdis kyla, jog kūrinys primena kažkokį kitą seną tų laikų panašų bei gan žinomą bei pamirštą gabalą.
Kuris kaip ir jau jau beveik ant liežuvio galo kaba, bet iš atminties užkaborių gelmių kažkaip neiškyla.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-07-03 13:13

Svetimas wrote:
2022-07-02 10:57
Augustas wrote:
2022-06-27 11:50
Šiaip ta daina yra viena iš mano mėgstamiausių dainių, kai ją atlieka Pet Shop Boys. :love:
Juokauji gal? :) Nesitiki, kiek tave pažįstu, kad Pet Shop Boys ir minėta jų atlikimo versija galėtų tau patikti.

O kaip, Augustai, tau, pavyzdžiui, šis Pet Shop Boys gabalas:
Pet Shop Boys - Go West (Official Video) [HD REMASTERED]
? :)
Tai kad dar labiau Tave nustebinčiau, pasakysiu, jog Eltonas Džonas yra vienas iš mano mėgstamiausių dainininkų. :love: Tikras šokas, ar ne? :D Freddie Mercury su kai kuriomis dainomis irgi žiauriai patiko.
O Tavo pasiūlyto Pet Shop Boys klipo kartais paklausau, patinka. Dar patinka šitas:

https://www.youtube.com/watch?v=dRHetRTOD1Q
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-03 14:46

Augustas wrote:
2022-07-03 13:13
Tai kad dar labiau Tave nustebinčiau, pasakysiu, jog Eltonas Džonas yra vienas iš mano mėgstamiausių dainininkų. :love: Tikras šokas, ar ne? :D Freddie Mercury su kai kuriomis dainomis irgi žiauriai patiko.
Gali dėl manęs nesijaudinti, nebus šoko. :) Neapsibrėžinėju kitų žmonių skonių pagal kokius nors paviršutiniškus išorinius jų rodomus aspektus.
Tiesiog pasirodė, kad video klipe gali būti tave kiek patrigerinančių dalykų. Ką kažkiek ir anksčiau esi savaip parodęs.

Man pačiam asmeniškai iš trijų tavo paminėtų atlikėjų Pet Shop Boys turbūt mažiausiai muzikine prasme įdomūs. Ypač vokalas kaip pas kokius buhalterius (čia tam tikra perkeltine išsireiškimo prasme, nieko neturiu prieš buhalterius, kaip profesiją). Nemažai gabalų be kažkokios ugnelės.
Net jei tai ir tam tikras savitas jų žanro/kūrybos bruožas būtų. Bet tam tikri humoristiniai elementai jų kūryboj man smarkiai viską taiso.
beeflower44
blokuotas
Posts: 3
Joined: 2022-06-30 17:34

2022-07-03 22:39

Kokias ausines naudojate muzikai klausyti? Mąstau ar verta įsigyti apple ausines, prieš tai jų nesu turėjus, nors lyginant su kitais žinomais brandais, kainos ir kokybės santykiu tikrai nenusileidžia. Beje ar didelis tarp Airpods 2 ir Airpods Pro ausinių [pašalinta nuoroda]?
Last edited by beeflower44 on 2022-07-06 15:07, edited 1 time in total.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2022-07-04 16:47

Man pačiam asmeniškai iš trijų tavo paminėtų atlikėjų Pet Shop Boys turbūt mažiausiai muzikine prasme įdomūs. Ypač vokalas kaip pas kokius buhalterius (čia tam tikra perkeltine išsireiškimo prasme, nieko neturiu prieš buhalterius, kaip profesiją).
Tai čia turbūt dėl to, kad aš pats buhalteris, jie man ir patinka. :D
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-09 12:18

Augustas wrote:
2022-07-04 16:47
Tai čia turbūt dėl to, kad aš pats buhalteris, jie man ir patinka. :D
Tai gerai, kad Pet Shop Boys tau patinka. Davei progą šiek tiek prisiminti ir man kiek pasiknaisioti po kartu su sintezatoriais išpopuliarėjusius Synth-pop laikus ar to stiliaus muziką. Pvz., Marvel83' - Synthetic Nights.
Tuo labiau, jog kartais ir pats kokios "ambient" stiliaus muzikos paklausau. Šiais laikais tokia muzika su kompiuteriais daug lengviau pasidaro. Ir gal net dėl to kažkuria dalimi kiek nišine yra dabar patapusi. Nors su tam tikromis įvairiomis mutacijomis kartais vėl naujai nuskamba ar šmėkšteli ir šiuolaikinėje muzikoje.

O, šiaip, kas iš senesnių Synth-pop ar pan. žanrų puokštės grupių kitiems labiau iškyla į atmintį ar ateina į galvą? Net neminint kokių nors geriau žinomų Depeche Mode, OMD ar pan.?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-07-09 12:19

Prajuokino:
Rocket Man - Elton John x Peter Bence (Piano Cover).
Juokais "sužinojau" "paslaptį" kodėl Peter Bence taip "kankina" ar "daužo" pianinus:
When you wanted to play the drums all your life, but your parents bought you a piano instead...
Neva maždaug nuo vaikystės norėjo groti mušamaisiais ir kadangi tokios tiesioginės galimybės neturėjo tai nusprendė/pradėjo "groti mušamaisiais" su pianinu ar kitais klavišiniais. :lol:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-08-27 13:44

Turbūt labiausiai explicit pankiškas Letov atlikimas iš mano girdėtų:
Егор Летов - Винтовка - это праздник
Neblogai tinka dabartinio karo fone. Ir gal net kai kam iš adekvatesnių rusakalbių padeda su tuo susijusį negatyvą kiek nukalinizuoti.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-09-21 12:02

Du kontrastingi muzikiniai gabalai/pavyzdžiai.

Pirmas greičiausiai darytas su kompu, bet yra violončelės + melancholijos "komponentai" (gal, majoli, netyčia patiks :) ):
Message to Bears - You are a memory

Kitas gabalas iš Epic music žanro:
Really Slow Motion - Riding the Light (Epic Powerful Uplifting Score)

Kartais pabandau iš smalsumo patyrinėti tokius kontrastus ir suprasti, kodėl vienokio ar kitokio pobūdžio muzika sukelia žmonėms vienokią ar kitokią emocinę nuotaiką. Arba atskiri muzikiniai intarpai tam tikras emocines spalvas.

Gal kas netyčia yra kur nors rimčiau su kokia nors "muzikos teorija" ar "estetikos teorija" susidūręs ir galėtų pasidalinti kokiais įdomesniais "hintais" iš šitos srities?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-10-14 18:37

Isolated - Gedanken neblogas ir paprastas kompiuteriu darytas muzikinis gabalas.

Priminė vieną labai seną FastTracker 2 muzikos programą. Kuri mano studijų laikais pas neretą kompiuterastą buvo. Joje galima buvo kurti muziką labai paprastai užklojant įvairiais muzikos instrumentais, garsų efektais ir jų natomis kelis besisukančius muzikinius "takelius". Turbūt gan smarkiai toj srityje viskas pamutavę. Gal net kam nors yra tekę kiek rimčiau pasižaisti su panašiomis programomis?

Šiaip smalsu, kokie specialūs efektai ar būdai panašiose muzikinėse progamose galimi, kurie potencialiai leistų sumažinti tam tikrą kompiuteriais darytos muzikos "sterilumą", priduotų jai tam tikro natūralumo, dinamiškumo, neapibrėžtumo? Aišku čia nekalbu apie kuriai nors kokio nors Little Wing natūralaus atlikimo versijai prilygstantį rezultatą.

Kad su tylumo/garsumo efektais ir tonų kaitaliojimo efektais kai kurie muzikos kūrėjai kompiuteriu neretai žaidžia, tai esu iš klausos pastebėjęs.

Jau net nebepamenu, pavyzdžiui, ar minėtoje FastTracker ar pan. senesnėse programose galima buvo kažkaip gudriau pareguliuoti ar paįvairinti melodijų (kad ir tų pačių muzikinių "takelių") "tempą"? Ir ar apskritai būtų tame kokia prasmė?
Gal net yra kažkokių specialių iškraipymų/efektų pagal kažkokį principą atskirai paimtom to paties muzikos instrumento natom, jų skambėjimo ar dinamikos iškraipymui?
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-10-14 19:22

Šiaip for fun keli gan netipiniai Hauser atlikimai su violončele.
Pasirodymas kartu su orkestru ir akordionu grojančia viešnia:
HAUSER & Ksenija Sidorova - Libertango

Gan savotiškas klipas:
HAUSER - Wicked Game
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-10-31 13:13

Pabandžiau šiaip iš smalsumo surinkti "dovydas lithuanian" ir aptikau Dovydo lietuvių liaudies dainos "Ant kalno mūrai..." interpretaciją.
Nepatiko. Nepatinka dainavimo maniera, kai tokiais keistai gerkliniais moteriškais/diediškais balsais giedama, kaip kad dažnokai lietuviškų liaudies dainų atlikimuose būna.

Pasidarė staiga įdomu for fun pasmalsauti, gal kas irgi galėtų kokia jam smarkiau nepatinkančia ar erzinančia dainavimo maniera/pavyzdžiu pasidalinti?
Šiaip pop mene ar pan. gan dažnokai su įvairiomis keistesnėmis vokalo atlikimo manieromis, dėl kokio atlikimo įdomumo, originalumo ar pan., dainuojantys atlikėjai bando žaisti.
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2022-12-25 15:34

Visą laik įtariau, kad Šopenas. Ieškojau visaip, net fizikanas davė kažkokią nuorodą – pasiilgstu to bičo.

Kažkada buvau analogiškoje situacijoje – Šopeno „Funeral March“, ir visada jį girdėjau tik kaip „Tu sto četiri(Tu-104) samyj bistryj samoliot – eko...no...mtie vrie...mia...“ – ruskiai sovietų laikais turėjo humoro jausmą geresnį nei lietuviai. Nuo 14:30, maniškė melodija nuo 17:05. Kas geidauja gali užplėšti apie Tu-104 švenčių proga... :)

https://happynote.com/music/chopin-pian ... no-2-wang/


Ir dabar - „visur ieškok Šopeno“, perfrazuojant prancūzus. Kalėdos yra stebuklų metas – prie stalo švogeris pasiūlė paklausyt jam patikusią Yuja Wang, ir išgirdau seniai beviltiškai ieškotą melodiją/motyvą – 15:10-24.00, pradžia ir pabaigoj, labai trumpa „atkarpėlė“, o vidury „variacijos“, gal kažkas ir dadėta, asmeniškai „negirdžiu“.

https://www.youtube.com/watch?v=MZrdd4uMIGs

Buvau pritrenktas. Radau gėrimo procese momentą ir pasidalinau laime. Be visa ko įsirodė, kad esu melancholikas su sangviniko/choleriko epizodais (bipolinis). Ta proga ir su Šventėm. :)
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2022-12-27 16:05

majolis wrote:
2022-12-25 15:34
Yuja Wang, ir išgirdau seniai beviltiškai ieškotą melodiją/motyvą – 15:10-24.00, pradžia ir pabaigoj, labai trumpa „atkarpėlė“, o vidury „variacijos“, gal kažkas ir dadėta, asmeniškai „negirdžiu“.
https://www.youtube.com/watch?v=MZrdd4uMIGs
Kiek idėjiškai dėl to prieštaringo melancholiko/sangviniko/choleriko. Irgi patinka kai atlikėjai į savo atliekamą muzikinį kūrinį žiūri kiek "plačiau" ir šalia pagrindinių melodijos patternų rimčiau pažaidžia su melodijų greitumu/lėtumu, garsumu/tylumu ar kitokia įvairove. Pvz., gana nesenai girdėtas:
Ksenija Sidorova: V. Monti - Csárdás (ZDF Klassik live im Club, 16-4-2017) 1080p, HD

Šiaip dalis su kompiuteriu kuriančių muzikos kūrėjų su įvairiais pamanipuliavimo melodija dalykais irgi kiek pažaidžia (bent jau gan dažnai garsumu/tylumu ir neretai įvairių muzikos instrumentų kaitaliojimu). Bet tik nedidelė dalis ir ne tokia apimtimi, kaip gyvai grojantys muzikos atlikėjai. Nežinau kodėl taip. Galbūt dėl to, kad muzikos kūrimo programos bent jau melodinių dinamikų kaitaliojimo prasme turi tam tikrų rimtesnių apribojimų ir sudėtingumų ir taip daug paprasčiau? Jei taip, įdomu, gal yra ir kokių išimčių ir workaroundų kaip tai apeiti? Ir ar apskritai būtų verta kompiuteriu muziką kuriantiems kūrėjams tai daryti?

Nors šiaip neretai patinka ir paprastos įvairiomis sudėtingybėmis ir viražais neperkrautos melodijos pianinu/fortepijonu. Nors dažnesniam paklausymui ir nelabai tinka. Pvz., vienas epic music žanro ar pan. muziką kino filmams ar pan. kuriančio kūrėjo kūrinys:
Clint Mansell - Together We Will Live Forever
majolis
skeptikas
Posts: 641
Joined: 2016-03-20 20:24

2023-01-01 22:11

Svetimas wrote:
2022-12-27 16:05
Kiek idėjiškai dėl to prieštaringo melancholiko/sangviniko/choleriko. Irgi patinka kai atlikėjai į savo atliekamą muzikinį kūrinį žiūri kiek "plačiau" ir šalia pagrindinių melodijos patternų rimčiau pažaidžia su melodijų greitumu/lėtumu, garsumu/tylumu ar kitokia įvairove.
Nepataikei, nes nemoku normaliai išdėstyti tai, ką noriu išdėstyti - klaidingai manau, kad visiems tai suprantama, ir tai mano problema. Melancholija buvo ape Šopeną kaip muziką apskritai, o sangvinikas/cholerikas, tiksliau cholerikas, buvo reakciją į bičą, kuris tūkstančius ruskių, patręšusių ukrainiečių juodžemį, pateikė didžiosiomis raidėmėmis ir dėl to verkė xzj kokiomis ašaromis. Ta prasme viskas ok - tik taip normalus :) cholerikas reaguoja į panašius pareiškimus. O muzikoje "cholerikas" yra puiku. Tą pats ir parodai. Liuks. :)
PS. 2 Šopeno fortepiono koncerto dalis (Larghetto) patinka - ypač kai kažkada/kažkur girdėtas melodijos momentas atveda į visumą. Sugraudina bl :cry:
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2023-01-02 21:42

majolis wrote:
2023-01-01 22:11
Nepataikei, nes nemoku normaliai išdėstyti tai, ką noriu išdėstyti - klaidingai manau, kad visiems tai suprantama, ir tai mano problema.
Tai viskas kaip ir gerai. Tavasis pasidalinimas tau netikėta šventine laime (savotiška šventine dovanėle) man visai nemenkai patiko ir pakatalizavo šiokį tokį feedbacką ir idėjas iš mano pusės. :) Atsirado noras ir proga ir savo keliais rastais perliukais šokių temoje pasidalinti. Gal kartais netyčia pabandei "iškoduoti" ir mano eksperimentinį naujametinį palinkėjimą su antruoju šokiu? :) Ten nemenkas pointas tam tikrame simbolizme, jei kai kurias įdomesnes detales grubiai pagauni. Kaip savotiška poezija.

O tavo "dovanėlės" "įpakavimas", jei jau yra pats rezultatas "dovanėlė" ar kaip nors smarkiai nevykusiai nesusigadina jos "išpakavimas", nėra taip jau ir svarbu. Kartu ir praktika rodo, kad mūsų nesusikalbėjimai iš pirmo karto neretai į naudą išeina. Visai neblogai kol kas lengvesnėse temose viens kitą pakatalizuojam. :)
Post Reply